Suomen joukkue hallimaaotteluun

Suomen joukkue hallimaaotteluun


Etusuora: 09.02.2015 19:17 Yleisurheilu
Suomen joukkue hallimaaotteluun
Ensi viikonloppuna kisataan perinteinen hallimaaottelu Norjan Bärumissa. Voitosta kamppailevat Suomen, Ruotsin, Norjan sekä Islannin ja Tanskan yhdistetyt joukkueet.

Suomen joukkue:

Miehet, 
Ville Myllymäki Kankaanpään Seudun Leisku (60 m/4 x 200m),
Eetu Rantala Pudasjärven Urheilijat (60 m/200m/4x200m)
Jonathan Åstrand IF Kraft Närpiö (200 m/4 x 200 m),
Gustav Klingstedt HIFK-friidrott (400 m)
Jani Koskela Tampereen Pyrintö (400 m/4 x 200m),
Ville Lampinen Kenttäurheilijat -58 Vantaa (800 m)
Jaakko Laakso Tampereen Pyrintö (800 m)
Panu Jantunen Parikkalan Urheilijat (1500 m)
Tuomo Salonen Espoon Tapiot (1500 m)
Riku Marttinen Lahden Ahkera (3000 m)
Arttu Vattulainen Joensuun Kataja (3000 m)
Joona-Ville Heinä HIFK-friidrott Helsinki (60 m aj)
Elmo Lakka Jyväskylän Kenttäurheilijat (60 m aj/4 x 200m)
Mauri Kaattari Himangan Urheilijat (korkeus)
Richard Östman IF VOM Vöyri (korkeus)
Niko Koskinen Janakkalan Jana (seiväs)
Eemeli Salomäki Someron Esa (seiväs)
Arttu Halmela Viipurin Urheilijat (pituus)
Kristian Pulli Kaipolan Vire (pituus)
Tuomas Kaukolahti Kenttäurheilijat -58 Vantaa (kolmiloikka)
Aleksi Tammentie Tampereen Urheilijat -38 (kolmiloikka)
Arttu Kangas Kankaanpään Seudun Leisku (kuula)
Timo Kööpikkä Laihian Luja (kuula)
Petteri Monni Jyväskylän Kenttäurheilijat (4x200 m).

Naiset,
Hanna-Maari Latvala Jyväskylän Kenttäurheilijat (60 m/200 m/4x200 m)
Milja Thureson Turun Toverit (60 m/4x200 m)
Jonna Berghem HIK Friidrott Hanko (200 m/4x200 m)
Kirsi Pekkanen Kuopion Reipas (400 m)
Hilla Uusimäki Kenttäurheilijat -58 Vantaa (400 m)
Zenitha Eriksson IK Falken Pedersöre (800 m)
Karin Storbacka IK Falken Pedersöre (800 m)
Sara Kuivisto Porvoon Urheilijat (1500 m)
Karin Storbacka IK Falken Pedersöre (1500 m)
Oona Kettunen Karhulan Katajaiset (3000 m)
Camilla Richardsson Vasa Idrottssällskap (3000 m)
Nooralotta Neziri Turun Urheiluliitto (60 m aj)
Reetta Hurske Tampereen Pyrintö (60 m aj)
Laura Rautanen Vilppulan Veikot (korkeus)
Elina Smolander Lapuan Virkiä (korkeus)
Minna Nikkanen Someron Esa (seiväs)
Wilma Murto Salon Vilpas (seiväs)
Tilda Lipasti HIFK-friidrott Helsinki (pituus)
Emmi Mäkinen Jyväskylän Kenttäurheilijat (pituus)
Jessica Miettinen Kuopion Reipas (kolmiloikka)
Sanna Nygård Vasa Idrottssällskap (kolmiloikka)
Katri Hirvonen Joensuun Kataja (kuula)
Kaisa Kymäläinen Oriveden Ponnistus (kuula)
Anniina Kortetmaa Kannuksen Ura (4x200 m).

yleisurheilu.fi

Lue myös


Katso kaikki uutiset