Suunnistuksen Viestiliiga 2021 - Katso Aikataulu, Tulokset & Tilanne

Suunnistuksen Viestiliiga 2021


Suunnistuksen Viestiliiga muodostuu vuonna 2021 seitsemästä osakilpailusta.
Uudelleen käynnistetty suunnistuksen Viestiliiga sisältää kaudella 2021 seitsemän osakilpailua. Viestiliiga-kausi käynnistyy 9.5. Kouvolassa Kymen Rastiviestillä. Toinen osakilpailu Lakeuden Viesti kilpaillaan kesäkuussa 19.6. Vimpelissä. Kolme seuraavaa osakisaa käydään elokuussa, kun vuorossa ovat Kivennapa viesti (1.8.), Hämen rastiviesti (14.8.) ja Jukolan Viesti (21.-22.8).

Kausi päättyy syyskuussa SM-viestiin (12.9.) ja Viestiliigan finaaliin (18.9.).

Joukkueet saavat osakilpailuista pisteitä sijoituksensa mukaan ja eniten pisteitä kerännyt joukkue voittaa Viestiliigan. Viestiliigan osakilpailuissa pisteitä saavat jokaisessa viestissä 50 parasta Suomen Suunnistusliiton alaista seurajoukkuetta.

Viestiliigan voittoa puolustaa miehissä Helsingin Suunnistajat ja naisissa SK Pohjantähti. Vuonna 2019 Tampereen Pyrintö hallitsi Viestiliigaa viemällä nimiinsä sekä miesten että naisten kokonaiskilpailut.



Viestiliiga 2021 - Ohjelma & aikataulu


PäiväKilpailu
9.5.Kymen Rastiviesti
19.6.Lakeuden viesti
1.8.Kivennapa viesti
14.8.Hämeen rastiviesti
21.-22.8.Jukolan viesti
12.9.SM-viesti
18.9.Viestiliigan finaali




Viestiliiga 2021 - Pistetilanne


Päivitetty Lakeuden viestin jälkeen 21.6.2021

Miehet 2/7

#JoukkuePisteet
1.Koovee175
2.Tampereen Pyrintö170
3.Navi155
4.Paimion Rasti150
5.Helsingin Suunnistajat145
6.Lahden Suunnistajat-37130

Naiset 1/7

#JoukkuePisteet
1.Lahden Suunnistajat-37190
2.SK Pohjantähti170
3.Tampereen Pyrintö139
4.Rastikarhut130
4.MS Parma130
4.Paimion Rasti130




Viestiliiga 2021 - Tulokset


Päivitämme tähän Viestiliigan 2021 tuloksia sitä mukaa kun kilpailuja käydään. Katso myös Viestiliigan livetulokset.

Miehet

#JoukkueTulos
1Navi4:23:08
2Paimion Rasti+6:53
3Tampereen Pyrintö+10:08
4Koovee+10:21
5Helsingin Suunnistajat+11:50
6Lahden Suunnistajat-37+14:38
7Hiidenkiertäjät+15:44
8Vehkalahden Veikot+33:41
9Angelniemen Ankkuri+39:54
10Paimion Rasti 2+40:03
11Kangasala SK+40:37
12Ikaalisten Nouseva-Voima+41:35
13Lapuan Virkiä+43:52
14Helsingin Suunnistajat 2+43:56
15Vaajakosken Terä+51:38
16OK 77 2+55:55
17Suunta Jyväskylä+55:59
18IF Brahe+57:53
19IF Femman+58:44
20Lynx+1:07:06
21Hiidenkiertäjät 2+1:07:31
22Lahden Suunnistajat-37 2+1:07:45
23OK 77 3+1:18:46
24Espoon Suunta+1:22:07
25Jämsän Retki-Veikot+1:24:53
26Kouvolan Suunnistajat+1:25:43
27Kangasala SK 2+1:30:21
28Rasti-Kurikka+1:44:12
29Ikaalisten Nouseva-Voima 2+1:58:13
30Helsingin Suunnistajat 3+1:58:28
31Rasti-Jussit+2:34:10
32Lapuan Virkiä 2+2:38:12
33SK Uusi+2:40:56
34Pargas IF+3:50:59
35Rasti-Jussit 2+4:34:42
 Lapuan Virkiä 3keskeytti
 Turun Metsänkävijäthylätty
 Turun Suunnistajathylätty


Naiset

#JoukkueTulos
1Lahden Suunnistajat-373:45:46
2SK Pohjantähti+8:41
3Pargas IF+9:29
4Paimion Rasti+13:04
5Suunta Jyväskylä+15:30
6MS Parma+19:44
7Espoon Suunta+23:19
8Rastikarhut+30:55
9Kangasala SK+36:55
10Lynx+38:53
11Helsingin Suunnistajat+39:30
12Tampereen Pyrintö+42:20
13Rastikarhut 2+46:05
14Kangasala SK 2+58:22
15Jämsän Retki-Veikot+1:31
16Kalevan Rasti+1:09:13
17Turun Suunnistajat+1:11:28
18SK Pohjantähti 2+1:29:09
19IF Femman+1:29:35
20Tampereen Pyrintö 2+1:38:12
21Lapuan Virkiä 2+1:48:15
22Turun Suunnistajat 2+1:49:26
23Rasti-Jussit+1:52:29
24Tampereen Pyrintö 3+1:56:25
25Lapuan Virkiä+1:59:27
26Kokkolan Suunnistajat+2:12:55
27Rasti-Jussit 2+2:30:52
 Lynx 2 (116)keskeytti


Viestiliiga Kymen Rastiviesti 9.5.2021


Miehet

#JoukkueTulos
1.Koovee2:29:44
2.Tampereen Pyrintö+1:26
3.Ikaalisten Nouseva-Voima+1:29
4.Helsingin Suunnistajat+1:33
5.Turun Metsänkävijät+1:36
6.Lahden Suunnistajat-37+2:33
7.Paimion Rasti+4:51
8.Navi+7:38
9.Kalevan Rasti+8:45
10.Lynx+9:06
11.Lappeen Riento+10:05
12.Paimion Rasti 2+14:29
13.Hiidenkiertäjät+16:07
14.Kangasala SK+16:11
15.Vehkalahden Veikot+18:30
16.OK 77+20:29
17.Lapuan Virkiä+23:34
18.Espoon Suunta+23:40
19.Helsingin Suunnistajat 2+23:45
20.OK 77 2+24:06
21.Jämsän Retki-Veikot+32:11
22.Kalevan Rasti 2+32:17
23.Ikaalisten Nouseva-Voima 2+33:45
24.Kuopion Suunnistajat+36:10
25.Anttolan Urheilijat+36:41
26.Koovee 2+37:08
27.Lahden Suunnistajat-37 2+38:16
28.Rajamäen Rykmentti+38:49
29.Vehkalahden Veikot 2+39:10
30.Hiidenkiertäjät 2+39:31
31.Lappeen Riento 2+41:08
32.OK Trian+45:04
33.Angelniemen Ankkuri+47:44
34.SK Uusi+56:25
35.Espoon Akilles+58:48
36.Helsingin Suunnistajat 3+1:08:54
37.Lappeen Riento 3+1:08:55
38.Lynx 2+1:09:52
39.Espoon Suunta 2+1:15:04
40.Lahden Suunnistajat-37 3+1:37:48
41.Rastivarsat 1+2:42:16
42.Hämeenlinnan Suunnistajat+2:47:17
-Suunta Jyväskylähylätty

Naiset

#JoukkueTulos
1.Tampereen Pyrintö1:43:26
2.Lahden Suunnistajat-37+0:22
3.SK Pohjantähti+1:15
4.Rastikarhut+2:05
5.Jämsän Retki-Veikot+3:03
6.MS Parma+3:12
7.Lynx+4:30
8.Paimion Rasti+5:15
9.Tampereen Pyrintö 2+5:51
10.Suunta Jyväskylä+9:22
11.Helsingin Suunnistajat+9:24
12.Kangasala SK+10:41
13.Kalevan Rasti+12:04
14.Rastikarhut 2+13:16
15.Lahden Suunnistajat-37 2+14:50
16.Pargas IF+17:08
17.Lynx 2+22:38
18.Kangasala SK 2+23:30
19.Angelniemen Ankkuri+25:19
20.Espoon Suunta+25:24
21.Jämsän Retki-Veikot 2+26:33
22.Turun Suunnistajat+27:11
23.Hiidenkiertäjät+28:11
24.OK 77 2+29:42
25.Suunta Jyväskylä 2+30:34
26.Alatornion Pirkat+30:41
27.Anttolan Urheilijat+30:57
28.Kangasala SK 3+32:52
29.OK 77+32:59
30.Turun Suunnistajat 2+33:25
31.Helsingin Suunnistajat 2+34:28
32.Tampereen Pyrintö 3+34:54
33.Pargas IF 2+38:17
34.Rastikarhut 3+45:53
35.Kymin Suunnistajat+46:22
36.Kalevan Rasti 2+54:20
37.Kymin Suunnistajat 2+59:51
38.Kokkolan Suunnistajat+59:52
39.Rajamäen Rykmentti+1:05:03
40.Jämsän Retki-Veikot 3+1:07:37
41.Vehkalahden Veikot+1:12:41
42.Hämeenlinnan Suunnistajat 2+1:27:19
43.Joutsenon Kullervo+1:29:43
 Hämeenlinnan Suunnistajat 1keskeytti




Viestiliiga – Televisiointi ja stream


ISTV näyttää kaudella 2021 kaikki Viestiliigan osakilpailut suorina verkkolähetyksinä. Lisäksi Yle televisioi Viestiliigaan kuuluvan Jukolan Viestin.


Viestiliiga 2020


Lopputilanne 6/6 osakilpailua


Miehet

#JoukkuePisteetOsakisat
1.Helsingin Suunnistajat635100,90,90,80,75,200
2.Tampereen Pyrintö60565,100,100,100,90,150
3.Ikaalisten Nouseva-Voima49929,55,80,90,65,180
4.Turun Metsänkävijät46575,75,60,65,60,130
5.Koovee42740,50,27,70,80,160
6.Kalevan Rasti41290,40,35,75,100,72
7.Helsingin Suunnistajat 238850,80,65,45,38,110
8.Tampereen Pyrintö 237355,60,40,28,50,140
9.Paimion Rasti35170,65,36,60,40,80
10.MS Parma34245,29,75,23,70,100
11.Lahden Suunnistajat-3729280,34,25,50,39,64
12.Angelniemen Ankkuri27935,24,39,36,55,90
13.Turun Metsänkävijät 227431,35,23,20,45,120
14.Helsingin Suunnistajat 327236,70,37,19,34,76
15.Hiidenkiertäjät25039,27,50,37,31,66
16.Espoon Suunta24537,36,70,30,32,40
17.Kalevan Rasti 221260,28,0,38,26,60
18.Hiidenkiertäjät 220314,21,45,33,28,62
19.Tampereen Pyrintö 31820,37,38,0,33,74
20.Lynx1670,0,22,55,36,54
21.Paimion Rasti 216134,33,0,29,21,44
22.Kouvolan Suunnistajat15626,38,29,0,5,58
23.Angelniemen Ankkuri 214823,0,34,18,25,48
24.Lapuan Virkiä14627,17,55,21,0,26
25.Vehkalahden Veikot14028,31,0,32,13,36
26.Navi13532,45,0,40,18,0
27.OK 7712924,30,0,12,29,34
28.Helsingin Suunnistajat 412730,26,26,0,7,38
29.Lappeen Riento12638,25,0,31,8,24
30.Kangasala SK1250,0,19,39,11,56
31.Lahden Suunnistajat-37 211615,23,0,25,1,52
32.MS Parma 21120,0,28,0,16,68
33.Turun Metsänkävijät 31080,0,0,0,30,78
34.Jämsän Retki-Veikot1020,0,33,0,23,46
35.Pargas IF960,0,0,26,0,70
36.Turun Suunnistajat920,32,0,7,37,16
37.Hiisirasti860,0,0,9,35,42
38.OK Trian710,22,32,17,0,0
39.Vehkalahden Veikot 26720,20,0,27,0,0
40.MS Parma 3650,0,0,0,15,50
42.SK Uusi6213,16,31,2,0,0
43.Kuopion Suunnistajat610,18,0,11,0,32
44.Navi 26021,39,0,0,0,0
45.Helsingin Suunnistajat 55619,19,18,0,0,0
46.Kalevan Rasti 35533,0,0,22,0,0
47.Espoon Suunta 25518,15,0,0,22,0
48.Rajamäen Rykmentti540,0,21,13,10,10
49.Koovee 2520,0,0,4,20,28
50.Lynx 2510,0,0,34,17,0
51.Lappeen Riento 24717,14,0,16,0,0
52.Ikaalisten Nouseva-Voima 2470,0,0,35,12,0
53.Anttolan Urheilijat4525,0,20,0,0,0
54.Suunta Jyväskylä430,0,24,5,0,14
55.Valkeakosken Haka390,0,30,0,9,0
56.Hiidenkiertäjät 3390,0,0,15,24,0
57.Tampereen Pyrintö 4340,0,0,0,4,30
58.Kouvolan Suunnistajat 23322,11,0,0,0,0
59.IF Femman300,0,0,3,27,0
60.Kangasala SK 2280,0,0,8,0,20
61.Joutsenon Kullervo2412,12,0,0,0,0
62.Lahden Suunnistajat 3240,0,0,24,0,0
63.Lapuan Virkiä 2220,0,0,10,0,12
65.Pargas IF 2220,0,0,0,0,22
66.OK 77 2190,0,0,0,19,0
67.Rasti-Kurikka190,0,0,1,0,18
68.Anttolan Urheilijat 21616,0,0,0,0,0
69.Ikaalisten Nouseva-Voima 3140,0,0,14,0,0
70.MS Parma 4140,0,0,0,14,0
71.Espoon Akilles130,13,0,0,0,0
72.Vehkalahden Veikot 31111,0,0,0,0,0
73.Kouvolan Suunnistajat 31010,0,0,0,0,0
74.OK Raseborg100,10,0,0,0,0
75.SK Uusi 299,0,0,0,0,0
76.Espoon Akilles 290,9,0,0,0,0
77.SK Uusi 388,0,0,0,0,0
78.Angelniemen Ankkuri 380,0,0,0,2,6
79.Kuopion Suunnistajat 280,0,0,0,0,8
80.Hiidenkiertäjät 460,0,0,6,0,0
81.MS Parma 560,0,0,0,6,0
82.Turun Suunnistajat 240,0,0,0,0,4
83.OK 77 330,0,0,0,3,0


Naiset

#JoukkuePisteetOsakisat
1.SK Pohjantähti58590,100,60,65,90,180
2.Tampereen Pyrintö52439,60,70,90,65,200
3.Pargas IF51550,65,90,75,75,160
4.Kalevan Rasti50045,90,65,70,80,150
5.Rastikarhut425100,40,75,55,55,100
6.Paimion Rasti40075,80,45,50,60,90
7.Koovee39880,75,40,80,45,78
8.Lynx3620,70,80,45,37,130
9.Angelniemen Ankkuri35160,35,38,100,38,80
10.Helsingin Suunnistajat31570,50,55,40,40,60
11.Tampereen Pyrintö 22770,33,37,37,50,120
12.MS Parma2600,0,100,60,100,0
13.Lahden Suunnistajat-3722155,0,35,34,27,70
14.Kangasala SK2180,37,0,32,39,110
15.Espoon Suunta2100,0,0,0,70,140
16.Helsingin Suunnistajat 21840,32,39,26,33,54
17.Tampereen Pyrintö 31790,30,34,22,29,64
18.OK 7717637,0,33,28,20,58
19.Turun Suunnistajat1750,38,0,35,34,68
20.Rajamäen Rykmentti15238,0,26,14,26,48
21.Anttolan Urheilijat15165,55,0,31,0,0
22.Hiidenkiertäjät1480,0,0,38,36,74
23.Paimion Rasti 21320,39,0,27,0,66
24.SK Pohjantähti 21310,45,50,36,0,0
25.Rastikarhut 21300,0,0,23,35,72
26.Turun Suunnistajat 21270,0,0,33,32,62
27.Lynx 21080,36,30,18,24,0
28.Vehkalahden Veikot10540,0,32,16,17,0
29.Suunta Jyväskylä1050,0,0,29,0,76
30.Kalevan Rasti 21040,34,0,39,31,0
31.Joutsenon Kullervo9534,27,27,7,0,0
32.Kangasala SK 2920,0,0,17,19,56
33.Kuopion Suunnistajat8735,31,0,21,0,0
34.OK 77 27536,0,0,25,14,0
35.Lapuan Virkiä650,0,0,13,0,52
36.Tampereen Pyrintö 4570,0,29,0,28,0
37.Kyrös-Rrasti500,0,0,0,0,50
38.Pargas IF 2460,0,0,24,22,0
39.Kymin Suunnistajat410,29,0,12,0,0
40.Kouvolan Suunnistajat370,28,0,9,0,0
41.Jämsän Retki-Veikot360,0,36,0,0,0
42.Turun Suunnistajat 3330,0,0,20,13,0
43.Koovee 2310,0,31,0,0,0
44.Angelniemen Ankkuri 2300,0,0,30,0,0
45.MS Parma 2300,0,0,0,30,0
46.Helsingin Suunnistajat 3280,0,28,0,0,0
47.Rastikarhut 3250,0,0,0,25,0
48.OK 77 3230,0,0,11,12,0
49.MS Parma 3230,0,0,0,23,0
50.Tampereen Pyrintö 5210,0,0,0,21,0
51.Espoon Akilles190,0,0,19,0,0
52.Kangasala SK 3180,0,0,0,18,0
53.Tampereen Pyrintö 6160,0,0,0,16,0
54.Solf IK150,0,0,15,0,0
55.Kokkolan Suunnistajat150,0,0,0,15,0
56.SK Uusi100,0,0,10,0,0
57.OK 77 480,0,0,8,0,0
58.Pihkaniskat60,0,0,6,0,0
59.Pargas IF 350,0,0,5,0,0



Viestiliiga 2019


Lopputilanne 7/7 osakilpailua


Pistetilanne päivitetty 8.10.2019. Lähde: Viestiliigan kotisivut

Miehet

#JoukkuePisteetOsakisat
1.Tampereen Pyrintö675100, 65, 80, 100, 100, 80, 150
2.Ikaalisten Nouseva-Voima63575, 70, 75, 65, 60, 90, 200
3.Helsingin Suunnistajat60055, 50, 70, 55, 90, 100, 180
4.Kalevan Rasti58580, 75, 100, 90, 75, 75, 90
5.Paimion Rasti46436, 90, 90, 75, 65, 40, 68
6.Angelniemen Ankkuri39260, 55, 32, 40, 30, 55, 120
7.Lahden Suunnistajat-3738965, 45, 65, 45, 36, 33, 100
8.Turun Metsänkävijät33440, 38, 26, 70, 0, 30, 130
9.Koovee32838, 20, 40, 80, 0, 70, 80
10.Lynx32445, 32, 60, 38, 40, 35, 74
11.MS Parma31034, 100, 0, 36, 0, 0, 140
12.Hiisirasti3060, 39, 0, 37, 39, 31, 160
13.Helsingin Suunnistajat 230116, 37, 38, 32, 29, 39, 110
14.Tampereen Pyrintö 229790, 0, 27, 35, 70, 37, 38
15.Kalevan Rasti 227670, 40, 23, 50, 55, 38, 0
16.Paimion Rasti 224131, 36, 28, 30, 34, 32, 50
17.Vehkalahden Veikot23132, 16, 55, 33, 45, 50, 0
18.Ikaalisten Nouseva-Voima 222937, 60, 39, 0, 0, 45, 48
19.Navi2290, 0, 45, 39, 80, 65, 0
20.Espoon Suunta21926, 34, 30, 24, 37, 22, 46
21.Pargas IF19933, 80, 0, 26, 0, 60, 0
22.Lahden Suunnistajat-37 218928, 26, 50, 0, 0, 25, 60
23.Lynx 21670, 28, 36, 16, 0, 29, 58
24.Hiidenkiertäjät16435, 35, 0, 60, 0, 34, 0
25.OK7716221, 4, 33, 23, 23, 16, 42
26.OK Trian16039, 31, 35, 31, 0, 24, 0
27.Turun Metsänkävijät 215827, 0, 25, 28, 0, 0, 78
28.Turun Suunnistajat15430, 33, 0, 29, 0, –, 62
29.Kangasala SK15220, 29, 0, 0, 33, 36, 34
30.MS Parma 214129, 9, 0, 27, 0, 0, 76
31.Angelniemen Ankkuri 214119, 17, 0, 17, 0, 18, 70
32.Kouvolan Suunnistajat1160, 7, 34, 21, 0, 14, 40
33.Tampereen Pyrintö 311550, 0, 0, 15, 50, 0, –
34.Kokkolan Suunnistajat11223, 0, 0, 0, 35, 0, 54
35.Espoon Suunta 211212, 21, 18, 9, 28, 0, 24
36.Lappeen Riento10918, 1, 37, 25, 0, 28, 0
37.Turun Metsänkävijät 3950, 0, 21, 20, 0, 0, 54
38.Koovee 28926, 0, 29, 34, 0, 0, 0
39.Vaajakosken Terä880, 0, 0, 22, 0, 0, 66
40.Valkeakosken Haka850, 11, 0, 2, 0, 0, 72
41.MS Parma 38515, 6, 0, 0, 0, 0, 64
42.Helsingin Suunnistajat 3810, 30, 0, 3, 0, 12, 36
43.OK77 27614, 0, 31, 0, 0, 9, 22
44.Rasti-Kurikka720, 0, 0, 14, 38, 20, 0
45.MS Parma 46711, 0, 0, 0, 0, 0, 56
46.Paimion Rasti 36524, 13, 0, 0, 0, 0, 28
47.Vehkalahden Veikot 2625, 5, 24, 1, 0, 27, 0
48.SK Pohjantähti600, 22, 0, 12, 0, 26, 0
49.Lahden Suunnistajat-37 3590, 19, 22, 0, 0, 0, 18
50.Hiisirasti 2540, 18, 0, 0, 0, 6, 30
51.Suunta Jyväskylä530, 0, 0, 5, 31, 17, 0
52.Kangasala SK 2504, 25, 0, 0, 0, 21, 0
53.Angelniemen Ankkuri 3491, 0, 0, 4, 0, 0, 44
54.Lappeen Riento 24910, 0, 20, 0, 0, 19, 0
55.Ikaalisten Nouseva-Voima 3389, 14, 0, 0, 0, 15, 0
56.Angelniemen Ankkuri 4320, 0, 0, 0, 0, 0, 32
57.Kuopion Suunnistajat3213, 0, 0, 19, 0, –, 0
58.IF Femman320, 0, 0, 0, 32, 0, 0
59.SK Uusi300, 0, 10, 0, 0, –, 20
60.Kalevan Rasti 32922, 0, 0, 7, 0, 0, 0
61.Hiidenkiertäjät 22817, 0, 0, 0, 0, 11, 0
62.Rasti-Kurikka 2270, 0, 0, 0, 27, 0, 0
63.Turun Suunnistajat 2270, 27, 0, 0, 0, 0, 0
64.Lynx 3260, 0, 16, 0, 0, 10, 0
65.Rajamäen Rykmentti260, 8, 0, 18, 0, –, 0
66.Rasti-Jussit260, 0, 0, 0, 26, 0, 0
67.Rasti-Lukko260, 0, 0, 0, 0, 0, 26
68.IF Femman 2250, 0, 0, 0, 25, 0, 0
69.Anttolan Urheilijat240, 0, 0, 11, 0, 13, 0
70.Lapuan Virkiä240, 24, 0, 0, 0, 0, 0
71.Rasti-Jussit 2240, 0, 0, 0, 24, 0, 0
72.Navi 2240, 0, 11, 6, 0, 7, 0
73.Pellon Ponsi230, 0, 0, 0, 0, 23, 0
74.Helsingin Suunnistajat 4230, 23, 0, 0, 0, 0, 0
75.SK Uusi 2210, 0, 5, 0, 0, 0, 16
76.Siilin Rasti190, 0, 19, 0, 0, 0, 0
77.Jämsän Retki-Veikot180, 10, 0, 8, 0, 0, 0
78.SK Vuoksi170, 0, 17, 0, 0, 0, 0
79.Kangasala SK 3150, 15, 0, 0, 0, 0, 0
80.Olavin Rasti150, 0, 15, 0, 0, 0, 0
81.Kouvolan Suunnistajat 2140, 0, 14, 0, 0, 0, 0
82.OK Trian 2146, 2, 6, 0, 0, 0, 0
83.Mynämäen Suunnistajat -52140, 0, 0, 0, 0, 0, 14
84.Lappeen Riento 3130, 0, 13, 0, 0, 0, 0
85.Suunta-Sepot130, 0, 0, 13, 0, 0, 0
86.Ikaalisten Nouseva-Voima 4120, 12, 0, 0, 0, 0, 0
87.Joutsenon Kullervo120, 0, 12, 0, 0, 0, 0
88.Koovee 3100, 0, 0, 10, 0, 0, 0
89.OK77 390, 0, 9, 0, 0, 0, 0
90.Espoon Suunta 388, 0, 0, 0, 0, 0, 0
91.Joutsenon Kullervo 280, 0, 8, 0, 0, 0, 0
92.Hämeenlinnan Suunnistajat80, 0, 0, 0, 0, 8, 0
93.Kouvolan Suunnistajat 370, 0, 7, 0, 0, 0, 0
94.Tampereen Pyrintö 477, 0, 0, 0, 0, 0, 0
95.Hauhon Sisu50, 0, 0, 0, 0, 5, 0
96.SK Uusi 340, 0, 4, 0, 0, 0, 0
97.Hiidenkiertäjä 333, 0, 0, 0, 0, 0, 0
98.Ikaalisten Nouseva-Voima 530, 3, 0, 0, 0, 0, 0
99.Tampereen Pyrintö 522, 0, 0, 0, 0, 0, 0


Naiset

#JoukkuePisteetOsakisat
1.Tampereen Pyrintö69575, 65, 75, 100, 80, 100, 200
2.Rastikarhut58570, 60, 90, 50, 90, 45, 180
3.Paimion Rasti53060, 45, 80, 55, 100, 40, 150
4.Pargas IF500100, 90, 0, 60, 0, 90, 160
5.Lynx49350, 100, 100, 65, 0, 38, 140
6.Helsingin Suunnistajat42555, 37, 60, 28, 75, 70, 100
7.Kalevan Rasti36465, 75, 70, 37, 0, 39, 78
8.Angelniemen Ankkuri31837, 39, 0, 32, 0, 80, 130
9.MS Parma29545, 55, 0, 75, 0, 0, 120
10.Lahden Suunnistajat-3728540, 50, 65, 80, 0, 50, 0
11.Koovee25690, 36, 0, 70, 0, 60, 0
12.Turun Suunnistajat24239, 33, 0, 31, 0, 29, 110
13.Paimion Rasti 22330, 35, 0, 17, 60, 31, 90
14.Rastikarhut 222732, 20, 0, 0, 65, 30, 80
15.SK Pohjantähti20617, 34, 0, 90, 0, 65, 0
16.OK 7719429, 17, 40, 15, 0, 23, 70
17.Hiidenkiertäjät1840, 70, 0, 39, 0, 75, 0
18.Kouvolan Suunnistajat1760, 80, 50, 21, 0, 25, 0
19.Hiisirasti1730, 40, 0, 40, 0, 19, 74
20.Kangasala SK16834, 26, 0, 0, 0, 32, 76
21.Turun Suunnistajat 216833, 32, 0, 18, 0, 21, 64
22.Rasti-Kurikka1580, 31, 0, 20, 70, 37, 0
23.Koovee 214880, 0, 0, 35, 0, 33, 0
24.Helsingin Suunnistajat 214636, 13, 45, 25, 0, 27, 0
25.MS Parma 214535, 14, 0, 24, 0, 0, 72
26.Rastikarhut 313522, 0, 0, 0, 45, 0, 68
27.OK 77 21220, 8, 35, 0, 0, 13, 66
28.Tampereen Pyrintö 211827, 0, 0, 36, 0, 55, 0
29.Espoon Suunta11721, 22, 36, 38, 0, 0, 0
30.Pargas IF 211738, 18, 0, 26, 0, 35, 0
31.Kalevan Rasti 211228, 16, 39, 3, 0, 26, 0
32.Lynx 21050, 27, 55, 23, 0, –, 0
33.Suunta Jyväskylä870, 19, 0, 34, 0, 34, 0
34.Jämsän Retki-Veikot830, 38, 0, 45, 0, 0, 0
35.Kangasala SK 28230, 24, 0, 0, 0, 28, –
36.Vehkalahden Veikot8223, 9, 38, 12, 0, –, 0
37.Hiidenkiertäjät 2790, 29, 0, 30, 0, 20, 0
38.Anttolan Urheilijat790, 21, 0, 22, 0, 36, 0
39.Rajamäen Rykmentti6931, 5, 0, 33, 0, 0, 0
40.Angelniemen Ankkuri 2560, 30, 0, 11, 0, 15, 0
41.Rasti-Kurikka 2550, 0, 0, 0, 55, 0, 0
42.Solf IK500, 0, 0, 0, 50, 0, 0
43.Kouvolan Suunnistajat 2490, 12, 37, 0, 0, 0, 0
44.Espoon Suunta 24618, 1, 0, 27, 0, 0, 0
45.Helsingin Suunnistajat 34226, 0, 0, 16, 0, 0, 0
46.Turun Suunnistajat 3410, 23, 0, 0, 0, 18, 0
47.Tampereen Pyrintö 3380, 0, 0, 14, 0, 24, 0
48.Hiisirasti 2370, 28, 0, 9, 0, 0, 0
49.Kuopion Suunnistajat350, 6, 0, 7, 0, 22, 0
50.OK Trian340, 0, 34, 0, 0, 0, 0
51.Koovee 3290, 0, 0, 29, 0, 0, 0
52.Tampereen Pyrintö 4290, 0, 0, 13, 0, 16, 0
53.Lahden Suunnistajat-37 2250, 15, 0, 10, 0, 0, 0
54.Vaasan Suunnistajat250, 25, 0, 0, 0, 0, 0
55.Hämeenlinnan Suunnistajat2525, 0, 0, 0, 0, 0, 0
56.Pargas IF 32424, 0, 0, 0, 0, 0, 0
57.Kokkolan Suunnistajat2020, 0, 0, 0, 0, 0, 0
58.Jämsän Retki-Veikot 2190, 0, 0, 19, 0, 0, 0
59.Kokkolan Suunnistajat 21919, 0, 0, 0, 0, 0, 0
60.Anttolan Urheilijat 2170, 0, 0, 0, 0, 17, 0
61.Kymin Suunnistajat130, 0, 0, 0, 0, 13, 0
62.Lapuan Virkiä110, 11, 0, 0, 0, 0, 0
63.Suunta Jyväskylä 2100, 10, 0, 0, 0, 0, 0
64.SK Vuoksi80, 0, 0, 8, 0, 0, 0
65.Espoon Akilles70, 2, 0, 5, 0, 0, 0
66.IF Femman70, 7, 0, 0, 0, 0, 0
67.Lappeen Riento60, 0, 0, 6, 0, 0, 0
68.Paimion Rasti 340, 0, 0, 4, 0, 0, 0
69.Turun Suunnistajat 440, 4, 0, 0, 0, 0, 0
70.Rajamäen Rykmentti 230, 3, 0, 0, 0, 0, 0
71.Raja-Karjalan Suunnistajat20, 0, 0, 2, 0, 0, 0
72.SK Pohjantähti 210, 0, 0, 1, 0, 0, 0


Viestiliiga 2019 - Tulokset


Viestiliiga finaali 6.10.2019


Miehet H21

#JoukkueTulos
1.Ikaalisten Nouseva-Voima (3)01.42.37
2.Helsingin Suunnistajat (4)+0.26
3.Hiisirasti (17)+0.41
4.Tampereen Pyrintö (1)+0.46
5.MS Parma (16)+1.50
6.Turun Metsänkävijät (11)+2.57
7.Angelniemen Ankkuri (7)+5.06
8.Helsingin Suunnistajat 2 (12)+5.47
9.Lahden Suunnistajat-37 (6)+7.07
10.Kalevan Rasti (2)+8.57
11.Koovee (10)+9.58
12.Turun Metsänkävijät 3 (33)+10.01
13.MS Parma 2 (29)+10.07
14.Lynx (9)+10.15
15.Valkeakosken Haka (39)+10.45
16.Angelniemen Ankkuri 2 (27)+13.30
17.Paimion Rasti (5)+15.55
18.Vaajakosken Terä (36)+16.10
19.MS Parma 4 (40)+18.37
20.Turun Suunnistajat (23)+18.47

Naiset D21

#JoukkueTulos
1.Tampereen Pyrintö (101)01:37.45
2.Rastikarhut (102)+0.10
3.Pargas IF (105)+1.51
4.Paimion Rasti (103)+2.27
5.Lynx (104)+6.24
6.Angelniemen Ankkuri (109)+6.44
7.MS Parma (110)+10.54
8.Turun Suunnistajat (113)+11.00
9.Helsingin Suunnistajat (106)+11.04
10.Paimion Rasti 2 (112)+12.48
11.Kalevan Rasti (107)+15.02
12.Rastikarhut 2 (111)+15.08
13.Kangasala SK (116)+22.15
14.Hiisirasti (118)+22.25
15.MS Parma 2 (120)+23.51
16.OK 77 (114)+25.52
17.Rastikarhut 3 (121)+37.10
18.OK 77 2 (122)+51.18
19.Turun Suunnistajat 2 (117)+1:05.50


Suunnistuksen SM-viestit/Viestiliiga 6/7, Mynämäki 21.9.2019


Naiset D21

#JoukkueTulos
1.Tampereen Pyrintö1:55.45
2.Pargas IF+3.28
3.Angelniemen Ankkuri+4.00
4.Hiidenkiertäjät+5.39
5.Helsingin Suunnistajat+5.52
6.SK Pohjantähti+5.59
7.Koovee+7.10
8.Tampereen Pyrintö 2+7.19
9.Lahden Suunnistajat-37+7.38
10.Rastikarhut+8.22
11.Paimion Rasti+8.41
12.Kalevan Rasti+8.45
13.Lynx+14.05
14.Rasti-Kurikka+14.21
15.Anttolan Urheilijat+16.42
16.Pargas IF 2+17.40
17.Suunta Jyväskylä+17.51
18.Koovee 2+18.31
19.Kangasala SK+23.00
20.Paimion Rasti 2+23.37

Miehet H21

#JoukkueTulos
1.Helsingin Suunnistajat2:16.34
2.Ikaalisten Nouseva-Voima+0.36
3.Tampereen Pyrintö+0.45
4.Kalevan Rasti+3.17
5.Koovee+6.30
6.Navi+6.33
7.Pargas IF+6.36
8.Angelniemen Ankkuri+6.49
9.Vehkalahden Veikot+7.01
10.Ikaalisten Nouseva-Voima 2+7.32
11.Paimion Rasti+8.09
12.Helsingin Suunnistajat 2+10.03
13.Kalevan Rasti 2+10.20
14.Tampereen Pyrintö 2+10.42
15.Kangasala SK+10.54
16.Lynx+11.41
17.Hiidenkiertäjät+13.29
18.Lahden Suunnistajat-37+15.25
19.Paimion Rasti 2+18.11
20.Hiisirasti+20.34


Viestiliiga 5/7 - Lakeuden viesti 1.9.2019


Miehet H21A

#JoukkueAika
1.Tampereen Pyrintö1:51.04
2.Helsingin Suunnistajat+0.59
3.Navi+3.47
4.Kalevan Rasti+5.26
5.Tampereen Pyrintö 3+7.01
6.Paimion Rasti+7.28
7.Ikaalisten Nouseva-Voima+10.27
8.Kalevan Rasti 2+11.40
9.Tampereen Pyrintö 2+12.54
10.Vehkalahden Veikot+14.24
11.Lynx+14.32
12.Hiisirasti+16.39
13.Rasti-Kurikka+18.47
14.Espoon Suunta+20.54
15.Lahden Suunnistajat-37+23.52
16.Kokkolan Suunnistajat+23.56
17.Paimion Rasti 2+26.09
18.Kangasala SK+26.44
19.IF Femman+28.56
20.Suunta Jyväskylä+32.43

Naiset D21A

#JoukkueAika
1.Paimion Rasti1:51.34
2.Rastikarhut+0.47
3.Tampereen Pyrintö+4.34
4.Helsingin Suunnistajat+9.50
5.Rasti-Kurikka+19.02
6.Rastikarhut 2+28.13
7.Paimion Rasti 2+28.21
8.Rasti-Kurikka 2+35.57
9.Solf IK+43.32
10.Rastikarhut 3+51.36



Viestiliiga 3/7 - Medilaser-viesti 25.5.2019


Naiset D21

#JoukkueAika
1.Lynx2:15.39
2.Rastikarhut+2.20
3.Paimion Rasti+5.10
4.Tampereen Pyrintö+7.47
5.Kalevan Rasti+11.19
6.Lahden Suunnistajat-37+15.04
7.Helsingin Suunnistajat+15.56
8.Lynx 2+16.30
9.Kouvolan Suunnistajat+19.03
10.Helsingin Suunnistajat 2+25.48


Miehet H21

#JoukkueAika
1.Kalevan Rasti2:25.55
2.Paimion Rasti+0.06
3.Tampereen Pyrintö+2.04
4.Ikaalisten Nouseva-Voima+2.55
5.Helsingin Suunnistajat 2+3.51
6.Lahden Suunnistajat-37+8.29
7.Lynx+8.35
8.Vehkalahden Veikot+8.52
9.Lahden Suunnistajat-37 2+14.22
10.Navi+14.36


Viestiliiga 2/7 - Finnspring-viesti 21.4.2019


Miehet

#SeuraAikaero
1.MS Parma (Artem Popov, Arto Talvinen, Akseli Ruohola)1:47:06
2.Paimion Rasti (Daniel Stenlund, Toni Saari, Frederic Tranchand)+0.23
3.Pargas IF (Erik Haajanen, Tobias Henriksson, Fredric Portin)+1.09
4.Kalevan Rasti (Jere Pajunen, Markus Räsänen, Miika Kirmula)+1.26
5.Ikaalisten Nouseva-Voima (Mikko Knuuttila, Aleksi Karppinen, Eetu Savolainen)+2.13
6.Tampereen Pyrintö (Matthias Reiner, Anton Kuukka, Johan Runesson)+3.36
7.Ikaalisten Nouseva-Voima 2 (Tero Linnainmaa, Juho Ylinen, Dmitry Tsvetkov)+3.44
8.Angelniemen Ankkuri (Tuomo Mäkelä, Pekka Hyvönen, Andreas Hougaard Boesen)+4.01
9.Helsingin Suunnistajat (Einari Heinaro, Ollipekka Heikkilä, Topi Syrjäläinen)+4.37
10.Lahden Suunnistajat-37 (Aki Saari, Pauli Leinonen, Aleksi Anttolainen)+5.23

Naiset

#SeuraAikaero
1.Lynx (Karoliina Sundberg, Sara Karvonen, Aino Mänkärlä)1:45:57
2.Pargas IF (Yvonne Gunell, Ida-Marie Cederberg, Amy Nymalm)+0.51
3.Kouvolan Suunnistajat (Liisa Peltonen, Marja Laukkanen, Elisa Mattila)+1.01
4.Kalevan Rasti (Silja Tarvonen, Siiri Silvennoinen, Silja Kauppinen)+1.27
5.Hiidenkiertäjät 2 (Roosa Hämäläinen, Jenny Patana, Laura Parjanne)+1.49
6.Tampereen Pyrintö (Anni-Maija Fincke, Milla Lohikainen, Lotta Karhola)+3.01
7.Rastikarhut (Mira Kaskinen, Elli Peltomäki, Suvi Ylikylä)+6.28
8.MS Parma (Noora Koskinen, Tuulia Viberg, Anastasia Rudnaya)+7.13
9.Lahden Suunnistajat-37 (Anna-Kaisa Anjala, Tytti Kirvesmies, Lotta Kirvesmies)+7.31
10.Paimion Rasti (Inga Dambe, Ina Westerlund, Emma Silvennoinen)+7.32


Viestiliiga 1/7 - Kevätyön Viesti 12.4.2019


Miehet

#JoukkueAika
1.Tampereen Pyrintö 12:10.18
2.Tampereen Pyrintö 2+0.02
3.Kalevan Rasti 2+2.19
4.Ikaalisten Nouseva-Voima 1+2.22
5.Kalevan Rasti 1+2.54
6.Lahden Suunnistajat-37 1+6.16
6.Angelniemen Ankkuri 1+6.16
8.Helsingin Suunnistajat 1+9.08
9.Tampereen Pyrintö 3+9.09
10.Lynx 1+9.11

Naiset

#JoukkueAika
1.Pargas IF 11:45.55
2.Koovee 2+1.13
3.Koovee 1+2.41
4.Tampereen Pyrintö 1+2.48
5.Rastikarhut 1+3.49
6.Kalevan Rasti 1+4.18
7.Paimion Rasti 1+4.32
8.Helsingin Suunnistajat 1+5.09
9.Lynx 1+7.20
10.MS Parma 1+9.20