Joensuu Motonet GP 3.6.2020 | Katso Lajit, Aikataulu & Tulokset

Joensuu Motonet GP 2020


Motonet GP -sarjan vuoden 2020 ensimmäinen osakilpailu kilpaillaan Joensuussa 3.6.2020.
Kauden 2020 ensimmäinen Motonet GP -osakilpailu järjestetään Joensuussa 3.6.2020. Joensuun Motonet GP kuuluu EA Classic Permit Meetings -sarjaan.

YLE televisioi Joensuun Motonet GP -kisat suorana lähetyksenä.



Joensuun Motonet GP 2020 - Lajit


Päivitämme tähän Joensuun GP:n lajit, kun lajiohjelma julkaistaan.

Motonet GP Joensuu - Aikataulu 3.6.2020


Päivitämme tähän Joensuun GP:n aikataulun, kun se julkaistaan.

Joensuun Motonet GP 3.6.2020 - Tulokset


Päivitämme tähän Joensuun Motonet GP:n tulokset, kun kilpailuja käydään. Alta löydät viime vuoden Joensuun GP-kisojen tulokset.

Joensuun Motonet GP 24.7.2019


100 m aidat finaali, naiset

#UrheilijaAika
1.Brittany Anderson (JAM)12,71 WJR
2.Annimari Korte (Helsingfors IFK)12,72 SE
3.Reetta Hurske (Tampereen Pyrintö)12,78 PB
4.Isabelle Pedersen (NOR)13,28
5.Rikenette Steenkamp (RSA)13,35
6.Jutta Heikkinen (Joensuun Kataja)13,74
7.Julia Enarvi (Jyväskylän Kenttäurheilijat)13,77
-Nooralotta Neziri (Jyväskylän Kenttäurheilijat)DNS



3000 m, miehet (top 10)

#UrheilijaAika
1.Topi Raitanen (Helsingin Kisa-Veikot)7.52,82 PB
2.Per Svela (NOR)7.55,83
3.Marius Vedvik (NOR)7.56,29
4.Sam Atkin (GBR)8.01,41
5.Brian Fay (IRL)8.09,26
6.David Nilsson (SWE)8.09,90
7.Erik Udo Pedersen (NOR)8.14,96
8.Hannu Granberg (Lahden Ahkera)8.15,66 PB
9.Alexander Nilsson (SWE)8.16,54 PB
10.Miika Tenhunen (Nivalan Urheilijat)8.16,60 PB

3000 m esteet, naiset (top 10)

#UrheilijaAika
1.Camilla Richardsson (Vasa IS)9.35,27 PB
2.Alicja Konieczek (POL)9.36,09 PB
3.Fancy Cherono (KEN)9.36,61
4.Elizabeth Bird (GBR)9.36,84 PB
5.Adva Cohen (ISR)9.38,01
6.Michelle Finn (IRL)9.41,23
7.Tuigong Caroline Chepkurui (KEN)9.48,97
8.Janica Rauma (Forssan Salama)9.49,95
9.Jana Sussmann (GER)9.54,30
10.Yukari Ishizawa (JPN)10.01,98



800 m A-erä, miehet

#UrheilijaAika
1.Ramzi Abdenouz (ALG)1.47,28
2.Joseph Reid (GBR)1.47,71
3.Andreas Bube (DEN)1.47,99
4.Christian von Eitzen (GER)1.48,54
5.Mohamed Abouettahery (MAR)1.48,89
6.Jan Petrac (SLO)1.49,15
7.Ville Lampinen (Kenttäurheilijat -58)1.49,73
8.Joonas Rinne (Saarijärven Pullistus)1.50,38
9.Rivar Tipp (EST)1.53,51
10.Elias Tuominen (Naantalin Löyly)1.54,14

Keihäänheitto, miehet

#UrheilijaTulos
1.Magnus Kirt (EST)87,35
2.Antti Ruuskanen (Pielaveden Sampo)80,79
3.Lassi Etelätalo (Joensuun Kataja)80,72
4.Shivpal Singh (IND)76,90
5.Tanel Laanmäe (EST)75,82
6.Toni Sirviö (Sulkavan Urheilijat -41)72,54
7.Teo Takala (IF Raseborg)72,49
8.Joni Karvinen (Joensuun Kataja)72,12
9.Patrik Torn (Pyhäselän Urheilijat)70,44
10.Ville Miettinen (Juuan Urheilijat)63,17



Kolmiloikka, miehet

#UrheilijaTulos
1.Roger Haitengi (NAM)16,26
2.Adrian Swiderski (POL)16,24
3.Simo Lipsanen (Lappeenrannan Urheilu-Miehet)16,15
4.Carlos Veiga (POR)16,02
5.Topias Koukkula (Kangasalan Urheilijat -68)15,92
6.Arttu Tyystjärvi (Lappeenrannan Urheilu-Miehet)15,72
7.Veikko Nugraha (Espoon Tapiot)15,70 PB
8.Daigo Hasegawa (JPN)15,04
9.Daniel Ofosu (Turun Weikot Yleisurheilu)14,87
-Aleksi Pelto (Tampereen Urheilijat -38)NM

800 m A-erä, naiset

#UrheilijaAika
1.Hedda Hynne (NOR)2.02,42
2.Maryna Arzamasava (BLR)2.03,12
3.Volha Nemahai (BLR)2.03,53
4.Sara Kuivisto (Borgå Akilles)2.04,09
5.Liga Velvere (LAT)2.04,36
6.Viola Westling (Turun Urheiluliitto)2.11,31 PB
7.Moona Latvala (Helsingin Kisa-Veikot)2.11,70 PB
8.Heini Ikonen (Jyväskylän Kenttäurheilijat)2.12,28
9.Reetta Joronen (Savonlinnan Riento)2.13,41
10.Janette Niemi (Jyväskylän Kenttäurheilijat)2.13,76



200 m A-erä, miehet

#UrheilijaAika
1.Przemyslav Slowikowski (POL)20,77 PB
2.Kirara Shiraishi (JPN)20,83
3.Oskari Lehtonen (Nurmijärven Yleisurheilu)20,83 PB
4.Masafumi Naoki (JPN)21,28
5.Robert Moise (HAI)21,30
6.Jonathan Nyepa (MAS)21,39

Korkeushyppy, naiset

#UrheilijaTulos
1.Mariya Siratsiuk (BLR)179
2.Linda Sandblom (HIK Friidrott)175
2.Nedezhda Andryukhina (RUS)175
4.Sini Lällä (Jyväskylän Kenttäurheilijat)170
4.Neea Käyhkö (Savonlinnan Riento)170
6.Gabriela Kosonen (Jyväskylän Kenttäurheilijat)170



400 m aidat, naiset

#UrheilijaAika
1.Lina Nielsen (GBR)56,91
2.Jessie Knight (GBR)56,94
3.Wenda Nel (RSA)58,09
4.Eveliina Määttänen (Keski-Uudenmaan Yleisurheilu)59,11
5.Nea Mattila (Helsingfors IFK)1.00,24
6.Oona Hujanen (Helsingin Kisa-Veikot)1.00,82
7.Annika Hannola (Helsingin Kisa-Veikot)1.01,68
8.Elin Mickos (IF Sibbo-Vargarna)1.02,04

100 m A-erä, miehet

#UrheilijaAika
1.Takuya Kawakami (JPN)10,27
2.Andrew Fisher (BRN)10,32
3.Jonathan Nyepa (MAS)10,37
4.Przemyslav Slowikowski (POL)10,37
5.Oskari Lehtonen (Nurmijärven Yleisurheilu)10,53 PB
6.Robert Moise (HAI)10,59
7.Jonathan Quarcoo (NOR)10,59
8.Amiya Kumar Mallick (IND)10,60


Pituushyppy, miehet

#UrheilijaTulos
1.Roni Ollikainen (Helsingin Kisa-Veikot)779
2.Kalle Salminen (Joensuun Kataja)774
3.Ifeanyi Otuounye (TKS)766
4.Mateusz Rózanski (POL)763
5.Ramone Bailey (JAM)758
6.Reynold Banigo (GBR)743
7.Arttu Pajulahti (Viipurin Urheilijat)721
8.Pyry Keränen (Karkkilan Pojat)717
9.Tuomas Rouvali (Jyväskylän Kenttäurheilijat)683
10.Aleksi Salminen (Harjavallan Jymy)653

Keihäänheitto, naiset

#UrheilijaTulos
1.Tatsiana Khaladovich (BLR)64,82
2.Irena Sedivá (CZE)59,35
3.Asdis Hjalmsdottir (ISL)59,27
4.Ge Lijuan (CHN)55,71
5.Jenni Kangas (Seinäjoen Seudun Urheilijat)55,12
6.Heidi Nokelainen (Joensuun Kataja)53,29
7.Marina Saito (JPN)52,34
8.Jatta-Mari Jääskeläinen (Turun Urheiluliitto)50,27
9.Risa Miyashita (JPN)50,23
10.Sanne Erkkola (Turun Urheiluliitto)48,53
11.Saara Lipsanen (Lappeenrannan Urheilu-Miehet)48,10
12.Miia Makkonen (Sysmän Sisu)47,92