Idre IBU Cup 2022 | Katso Ohjelma & Tulokset

Idre IBU Cup 2022


IBU Cup -kauden 2022-2023 toiset kilpailut hiihdetään Ruotsin Idressä 30.11.-3.12.2022.
Länsi-Ruotsissa Norjan rajan läheisyydessä sijaitseva Idre on perinteinen IBU Cup -paikkakunta. Ensimmäistä kertaa Idressä järjestettiin IBU Cupin kisat kaudella 2008-2009.

IBU Cup on käynnistynyt usein Idrestä. Avausviikonloppu on hiihdetty Idressä vuosina 2012, 2013, 2015, 2018 ja 2021.

Kaudella 2022/23 ampumahiihdon IBU Cupin toinen kilpailurupeama hiihdetään Ruotsin Idressä 30. marraskuuta 2022 alkaen.



Idre IBU Cup 2022 - Ohjelma & aikataulut


Idren kilpailut käynnistyvät keskiviikkona miesten ja naisten normaalimatkan kilpailuilla. Perjantaina kilpaillaan pikakilpailut ja lauantaina vuorossa ovat takaa-ajot.

Kisakalenteri Idre 30.11.-3.12.2022

  • AjankohtaTapahtumaPaikka
  • 30.11.2022 - 2.12.2022IBU Cup Idre Idre, Ruotsi
    -
    ke 30.11.2022 11:00Normaalimatka 15 km, naiset
    ke 30.11.2022 14:30Normaalimatka 20 km, miehet
    pe 02.12.2022 11:30Pikakilpailu 7,5 km, naiset
    pe 02.12.2022 15:00Pikakilpailu 10 km, miehet




Idre IBU Cup 2022 - Tulokset


Päivitämme tähän Idren IBU Cupin 2022 tulokset.



Tuloksia Idren IBU Cupista aiemmilta vuosilta


Idre IBU Cup 2021


IBU Cup Idre 28.11.2021


Naisten takaa-ajo 10 km

#UrheilijaTulos
1.Franziska Hildebrand (GER)30.12,7 (2)
2.Evgeniya Burtasova (RUS)+11,6 (0)
3.Paula Botet (FRA)+52,5 (2)
4.Lou Jeanmonnot (FRA)+ +56,4 (0)
5.Hannah Auchentaller (ITA)+59,3 (0)
6.Elisabeth Högberg (SWE)+1.10,2 (0)
7.Tereza Vobornikova (CZE)+1.11,3 (0)
8.Karoline Erdal (NOR)+1.21,2 (0)
9.Anastasiia Goreeva (RUS)+1.22,2 (0)
10.Maren Hammerschmidt (GER)+1.22,2 (0)
29.Venla Lehtonen (FIN)+3.15,5 (4)
39.Noora Kaisa Keränen (FIN)+3.51,1 (3)

Miesten takaa-ajo 12,5 km

#UrheilijaTulos
1.Vasilii Tomshin (RUS)31.35,4 (0)
2.Aleksander Fjeld Andersen (NOR)+1.01,7 (4)
3.Alexander Povarnitsyn (RUS)+1.07,7 (1)
4.Johannes Kühn (GER)+1.12,6 (4)
5.David Zobel (GER)+1.16,7 (4)
6.Lucas Fratzscher (GER)+1.20,8 (5)
7.Erlend Øvereng Bjøntegaard (NOR)+1.22,0 (3)
8.Adam Runnals (CAN)+1.22,2 (3)
9.Eric Perrot (FRA)+1.31,8 (1)
10.Haavard Gutuboe Bogetveit (NOR)+1.56,8 (5)
30.Jaakko Ranta (FIN)+3.36,5 (3)
46.Joni Mustonen (FIN)+5.32,5 (8)
52.Patrik Kuuttinen (FIN)+6.17,2 (6)



IBU Cup Idre 27.11.2021


Naisten pikakilpailu 7,5 km

#UrheilijaTulos
1.Franziska Hildebrand (GER)20.45,0 (0)
2.Caroline Colombo (FRA)+17,8 (1)
3.Irene Cadurisch (SUI)+35,3 (1)
3.Darya Blashko (UKR)+35,3 (0)
5.Evgeniya Burtasova (RUS)+37,8 (1)
6.Ragnhild Femsteinevik (NOR)+38,5 (2)
7.Ukaleq Astri Slettemark (GRL)+43,3 (0)
8.Elisabeth Högberg (SWE)+43,6 (1)
9.Olga Abramova (UKR)+44,0 (0)
10.Tereza Vobornikova (CZE)+45,0 (0)
26.Noora Kaisa Keränen (FIN)+1.31,1 (0)
30.Venla Lehtonen (FIN)+1.36,6 (2)
63.Heidi Kuuttinen (FIN)+2.40,6 (1)
DNSSanna Laari (FIN) 

Miesten pikakilpailu 10 km

#UrheilijaTulos
1.Aleksander Fjeld Andersen (NOR)24.16,9 (0)
2.Lucas Fratzscher (GER)+4,6 (0)
3.Vasilii Tomshin (RUS)+15,7 (0)
4.Johannes Kühn (GER)+36,4 (2)
5.David Zobel (GER)+36,6 (1)
6.Ilnaz Mukhamedzianov (RUS)+38,4 (1)
7.Viktor Brandt (SWE)+50,9 (1)
8.Alex Cisar (SLO)+53,0 (0)
9.Alexander Povarnitsyn (RUS)+53,3 (1)
10.Adam Runnals (CAN)+56,1 (1)
35.Jaakko Ranta (FIN)+2.01,5 (2)
38.Patrik Kuuttinen (FIN)+2.06,2 (0)
40.Joni Mustonen (FIN)+2.10,4 (4)
86.Otto-Eemil Karvinen (FIN)+3.33,4 (2)



IBU Cup Idre 25.11.2021


Miesten pikakilpailu 10 km

#UrheilijaTulos
1.Lucas Fratzscher (GER)24.10,6 (1)
2.Sverre Dahlen Aspenes (NOR)+0,3 (1)
3.Johannes Kühn (GER)+1,6 (1)
4.Haavard Gutuboe Bogetveit (NOR)+24,7 (3)
5.Vasilii Tomshin (RUS)+29,3 (2)
6.Emilien Claude (FRA)+29,7 (2)
7.Eric Perrot (FRA)+30,6 (1)
8.Aleksander Fjeld Andersen (NOR)+31,2 (2)
9.Alexander Povarnitsyn (RUS)+34,0 (1)
10.Timofei Lapshin (KOR)+36,7 (2)
28.Jaakko Ranta (FIN)+1.24,3 (1)
73.Otto-Eemil Karvinen (FIN)+2.54,7 (2)
79.Patrik Kuuttinen (FIN)+3.12,8 (3)
104.Joni Mustonen (FIN)+4.33,3 (9)

Katso myös: Koko tuloslista

Naisten pikakilpailu 7,5 km

#UrheilijaTulos
1.Marion Wiesensarter (GER)21.02,3 (1)
2.Caroline Colombo (FRA)+0,5 (2)
3.Darya Blashko (UKR)+3,1 (1)
4.Anastasia Shevchenko (RUS)+3,7 (1)
5.Elisabeth Högberg (SWE)+10,0 (1)
6.Maren Hammerschmidt (GER)+10,3 (2)
7.Paula Botet (FRA)+12,4 (2)
8.Karoline Erdal (NOR)+13,8 (2)
9.Evgeniya Burtasova (RUS)+18,3 (1)
10.Megan Bankes (CAN)+29,2 (1)
59.Noora Kaisa Keränen (FIN)+2.11,6 (2)
71.Heidi Kuuttinen (FIN)+2.36,9 (2)
86.Venla Lehtonen (FIN)+3.16,1 (5)
87.Sanna Laari (FIN)+3.16,2 (4)

Katso myös: Koko tuloslista