U18 Yleisurhelilun EM-kisat 2022 Jerusalem | Ohjelma & Livestream

U18 yleisurheilun EM-kisat 2022 Jerusalem


17-vuotiaiden (U18) yleisurheilun EM-kisat järjestetään vuonna 2022 Israelin Jerusalemissa 4.-7. heinäkuuta. Katso kisojen ohjelma, aikataulu, Suomen joukkue sekä livestream ja livetulokset.
Nuorten alle 18-vuotiaiden eli 17-vuotiaiden yleisurheilun Euroopan mestaruudet ratkotaan heinäkuun alussa 4.-7.7.2022 Israelin pääkaupungissa Jerusalemissa. Tänä vuonna 17-vuotiaiden EM-kisoihin voivat osallistua vuonna 2005 tai sitä ennen syntyneet urheilijat.



17-vuotiaiden yleisurheilun nuorten EM-kisojen 2022 - Ohjelma ja aikataulu


Jerusalem sijaitsee samalla aikavyöhykkeellä kuin Suomi. Ajat taulukoissa ovat siis sekä Suomen että Jerusalemin aikoja.

Maanantai 4.7. aamu

KloLajiM/NInfo
08.152000 m esteetNAlkuerät
08.25KorkeushyppyNKarsinta AB
08.35SeiväshyppyMKarsinta AB
08.451500 mNAlkuerät
09.05MoukarinheittoNKarsinta A
09.10800 mMAlkuerät
09.45100 m aidat 7-otteluN 
10.15400 mMAlkuerät
10.20MoukarinheittoNKarsinta B
10.40Korkeushyppy 7-otteluNAB
10.45400 mNAlkuerät

Maanantai 4.7. ilta

KloLajiM/NInfo
17.00KeihäänheittoMKarsinta A
17.05PituushyppyMKarsinta AB
17.10110 m aidatMAlkuerät
17.45100 m aidatNAlkuerät
18.00Kuulantyöntö 7-otteluNAB
18.08KeihäänheittoMKarsinta B
18.30100 mMAlkuerät
18.50KolmiloikkaNKarsinta AB
18.59100 mNAlkuerät
19.28KiekonheittoMKarsinta A
19.40KuulantyöntöNKarsinta AB
19.45800 mNAlkuerät
20.201500 mMAlkuerät
20.35KiekonheittoMKarsinta B
20.45200 m 7-otteluN 



Tiistai 5.7. aamu

KloLajiM/NInfo
08.002000 m esteetMAlkuerät
08.00MoukarinheittoMKarsinta A
08.30SeiväshyppyNKarsinta AB
08.35400 m aidatNAlkuerät
08.40Pituushyppy 7-otteluNAB
09.05400 m aidatMAlkuerät
09.10MoukarinheittoMKarsinta B
09.40400 mNVälierät
09.55400 mMVälierät
10.25200 mNAlkuerät
10.25Keihäänheitto 7-otteluNA
10.30KuulantyöntöMAB
10.55200 mMAlkuerät
11.35Keihäänheitto 7-otteluNB

Tiistai 5.7. ilta

KloLajiM/NInfo
17.00110 m aidatMVälierät
17.05MoukarinheittoNFinaali
17.10KolmiloikkaNFinaali
17.15KorkeushyppyMKarsinta AB
17.25100 m aidatNVälierät
17.45100 mNVälierät
18.00100 mMVälierät
18.15800 mNVälierät
18.30800 mMVälierät
18.40KuulantyöntöNFinaali
18.50800 m 7-otteluN 
19.05KiekonheittoMFinaali
19.15110 m aidatMFinaali
19.20PituushyppyMFinaali
19.30100 m aidatNFinaali
19.45100 mNFinaali
20.00100 mMFinaali
20.153000 mMFinaali




Keskiviikko 6.7. aamu

KloLajiM/NInfo
08.00KiekonheittoNKarsinta A
08.05PituushyppyNKarsinta AB
08.30100 m 10-otteluM 
09.00Medley RelayNAlkuerät
09.05KuulantyöntöMFinaali
09.10KiekonheittoNKarsinta B
09.20Pituushyppy 10-otteluMAB
09.25Medley RelayMAlkuerät
09.55400 m aidatMVälierät
10.10400 m aidatNVälierät
10.27KeihäänheittoNKarsinta A
10.302000 m esteetNFinaali
10.35Kuulantyöntö 10-otteluMAB
10.45KolmiloikkaMKarsinta AB
11.35KeihäänheittoNKarsinta B

Keskiviikko 6.7. ilta

KloLajiM/NInfo
17.00Korkeushyppy 10-otteluMAB
18.05MoukarinheittoMFinaali
18.10SeiväshyppyMFinaali
18.10200 mNVälierät
18.30200 mMVälierät
18.52400 mMFinaali
19.07400 mNFinaali
19.15KorkeushyppyNFinaali
19.251500 mMFinaali
19.351500 mNFinaali
19.50200 mNFinaali
19.55KeihäänheittoMFinaali
20.00200 mMFinaali
20.153000 mNFinaali
20.37400 m 10-otteluM 




Torstai 7.7. aamu

KloLajiM/NInfo
07.0010,000 m Race WalkMFinaali
08.10110 m aidat 10-otteluM 
08.405000 m Race WalkNFinaali
08.50Kiekonheitto 10-otteluMA
09.00KorkeushyppyMFinaali
09.15PituushyppyNFinaali
10.00Kiekonheitto 10-otteluMB
10.45Seiväshyppy 10-otteluMA
11.25Seiväshyppy 10-otteluMB

Torstai 7.7. ilta

KloLajiM/NInfo
16.00Keihäänheitto 10-otteluMA
17.05Keihäänheitto 10-otteluMB
17.20SeiväshyppyNFinaali
18.10KeihäänheittoNFinaali
18.15400 m aidatNFinaali
18.30400 m aidatMFinaali
19.00800 mNFinaali
19.10800 mMFinaali
19.30KolmiloikkaMFinaali
19.352000 m esteetMFinaali
19.52KiekonheittoNFinaali
19.551500 m 10-otteluM 
20.55Medley RelayNFinaali
21.05Medley RelayMFinaali




U18 yleisurheilun nuorten EM-kisat 2022 - Suomen joukkue


Joukkueeseen voitiin nimetä 3 tulosrajan rikkonutta urheilijaa per laji, joista kaksi osallistuu kilpailuihin ja kolmas on kotiin jäävä varaurheilija.

Miehet

LajiUrheilijat
100 mKalle Hirvi (Viipurin Urheilijat), Alvar Itämeri (Turun Urheiluliitto)
200 mKalle Hirvi (Viipurin Urheilijat)
800 mKonsta Uuttera (Tampereen Pyrintö), Oliver Asikainen (Helsingin Kisa-Veikot)
1500 mEemeli Hirvonen (Joensuun Kataja), Luukas Kontro (Jyväskylän Kenttäurheilijat)
100 m ajRasmus Vehmaa Lappeenrannan Urheilumiehet), Aarne Autio (Turun Urheiluliitto), varalla Elliot Schmidt (Borgå Akilles)
400 m ajAntti Sainio (Tampereen Pyrintö), Kristian Hautakoski (Alavieskan Viri)
2000 m ejEetu Valtola (Mikkelin Kilpa-Veikot), Sisu Moilanen (Turun Urheiluliitto)
KorkeusSanteri Haapamäki (Tampereen Pyrintö)
SeiväsOlavi Halonen (Hyvinkään seudun Urheilijat)
PituusKasperi Vehmaa (Lappeenrannan Urheilumiehet)
KuulaAatu Kangasniemi (Nurmijärven Yleisurheilu), Paavo Puro (Suolahden Urho), varalla Markus Salovaara (Ilmajoen Kisailijat)
KiekkoAapo Kalajoki (Turun Urheiluliitto)
MoukariAatu Kangasniemi (Nurmijärven Yleisurheilu), Reko Tuominen (Tarvasjoen Urheilijat), Samuel Puustinen varalla (Borgå Akilles)
KeihäsOtto Hämäläinen (Karstulan Kiva), Topi Parviainen (Tuupovaaran Urheilijat), varalla Topi Räsänen (Viitasaaren Viesti)
10-otteluAleksi Hilska (Lappeenrannan Urheilumiehet), Lassi Nalkki (Jyväskylän Kenttäurheilijat) näyttö kilpailukykyisyydestä vaaditaan 30.6. mennessä
Sekaviestilopullinen kokoonpano päätetään kisapaikalla

Naiset

LajiUrheilijat
100 mElmiina Siikala (HIFK Friidrott), Meeri Riiali (Imatran Urheilijat), varalla Aino Vuorjoki (Kuivasjärven Aura)
200 mVivian Tran (HIFK Friidrott), Elmiina Siikala (HIFK Friidrott), varalla Hilma Kinnunen (Jyväskylän Kenttäurheilijat)
400 mTeresa Perttilä (HIFK Friidrott), Emmi Savenius (Vehmaisten Urheilijat)
800 mElle Ceder (Helsingin Kisa-Veikot), Minea Lindén (Loimaan Leisku)
100 m ajEssi Niskala (Kuivasjärven Aura), Jenna Vakkilainen (Vantaan Salamat), varalla Siiri Siirtola (Helsingin Kisa-Veikot)
400 m ajMila Heikkonen (HIFK Friidrott)
2000 m ejMiina Kilpeläinen (Viipurin Urheilijat), Ea Vuori (Lahden Ahkera), varalla Heidi Paasonen (Mikkelin Kilpa-Veikot)
5000 m kävelyAliisa Kiiski (Karhulan Katajaiset)
KorkeusVilma Knutar (Gamlakarleby IF)
SeiväsJanna-Juulia Mäenpää (Lappajärven Veikot)
KuulaElla Mäntylä (Vähänkyrön Viesti), Minttu Laurila (Turun Urheiluliitto), Carmen Welling (Turun Urheiluliitto)
KiekkoIiris Veijola (Hämeenlinnan Tarmo), Sanni-Maria Mäkelä (Noormarkun Nopsa), varalla Martta Laine (Valkeakosken Haka)
MoukariIlona Verho (Kangasalan Kisa), Elisabet Kujanpää (Valkeakosken Haka), varalla Emmi Mäkäläinen (Jyväskylän Kenttäurheilijat)
KeihäsMalin Karell (Sjundeå IF), Veera Sauna-aho (Kuortaneen Kunto) (näyttö kilpailukykyisyydestä vaaditaan 28.6. mennessä), varalla Cecilia Österberg IF Femman
7-otteluIida Kujanpää (Tampereen Pyrintö), Sara-Sofia Hyvönen (Joensuun Kataja)
Sekaviestilopullinen kokoonpano päätetään kisapaikalla




Alle 18-vuotiaiden yleisurheilun EM-kisojen 2022 tulokset


Voit seurata alle 18-vuotiaiden yleisurheilun EM-kisojen tuloksia reaaliajassa tapahtuman livetulospalvelusta.



Alle 18-vuotiaiden yleisurheilun EM-kisojen 2022 livestream


Alle 18-vuotiaiden EM-kisoja Jerusalemista voi seurata suorana lähetyksenä European Athleticsin sivustolta.

U18 EM-kisat 2022 Jerusalem - Lähtölistat


Lähtölistat tuottaa: Tilastopaja
Valitse laji
Näytä vain suomalaislajit

M 100 m

UrheilijaPB/SB
Roko Farkaš (CRO)10.44 -22/10.44
Benedikt Thomas Wallstein (GER)10.46 -22/10.46
Marek Zakrzewski (POL)10.46 -22/10.46
Dejaune Lingard (GBR)10.53 -21/10.57
Maurice Afognon (NED)10.56 -21/10.67
Isak Hughes (SWE)10.56 -22/10.56
Teddy Wilson (GBR)10.60 -22/10.60
Hector Wandt (DEN)10.64 -22/10.64
Alejandro Rueda (ESP)10.64 -22/10.64
Zalán Deák (HUN)10.65 -22/10.65
Tomasz Bajraszewski (POL)10.65 -22/10.65
Maximilian Achhammer (GER)10.65 -22/10.65
Kalle Hirvi (FIN)10.68 -22/10.68
Joseph Berry (GBR)10.70 -22/10.70
Filippo Padovan (ITA)10.72 -22/10.72
Jorge Hernandez (ESP)10.73 -22/10.73
Haríton Tássis (GRE)10.73 -22/10.73
Koji Pérez (ESP)10.74 -22/10.74
Taha Özal (TUR)10.75 -21/10.78
Calvin Luis Schmidt (SUI)10.76 -22/10.76
Joël Csontos (SUI)10.77 -22/10.77
Hristo Iliev (BUL)10.78 -22/10.78
Max O'Reilly (IRL)10.79 -22/10.79
Danielius Vasiliauskas (LTU)10.80 -22/10.80
Adas Dambrauskas (LTU)10.81 -21/10.89
David Landim (POR)10.81 -22/10.81
Michal Bačík (SVK)10.84 -22/10.84
Valentin Jensen (DEN)10.84 -22/10.84
Nikítas-Rafaíl Boúras (GRE)10.84 -22/10.84
Rómeó Faragó (HUN)10.85 -22/10.85
Peretz Ido (ISR)10.91 -22/10.91
Marc Hofer (SUI)10.91 -22/10.91
Martin Varhaník (SVK)10.91 -22/10.91
Nik Kozel Tomše (SLO)10.95 -22/10.95
Andreas Kase (EST)10.97 -22/10.97
Ervin Toth (ROU)10.98 -22/10.98
Alvar Itämeri (FIN)10.99 -22/10.99
Melih Candaş (TUR)11.00 -22/11.00
Elad Abargel (ISR)11.00 -22/11.00
Črt Pfeifer (SLO)11.00 -22/11.00

M 200 m

UrheilijaPB/SB
Eduardo Longobardi (ITA)20.98 -22/20.98
Jonathan Gou Gomez (SUI)21.36 -22/21.36
Jamie Carrott (GBR)21.42 -22/21.42
Radosław Lach (POL)21.44 -22/21.44
Dean Patterson (GBR)21.50 -22/21.50
Luban Haque (GER)21.54 -22/21.54
Dejan Ottou (FRA)21.56 -22/21.56
Jan Šulc (CZE)21.59 -21/21.66
Balázs Mészáros (HUN)21.61 -22/21.61
Val Velkavrh (SLO)21.61 -22/21.61
Miloš Nisić (SRB)21.71 -22/21.71
Mathias Højen (DEN)21.72 -22/21.72
Kalle Hirvi (FIN)21.73 -22/21.73
Danielius Vasiliauskas (LTU)21.78 -22/21.78
Michał Gorzkowicz (POL)21.79 -22/21.79
Vasílios Kiriakídis (GRE)21.87 -22/21.87
Isak Gamst (SWE)21.88 -22/21.88
Adas Dambrauskas (LTU)21.91 -22/21.91
Vito Kovačić (CRO)21.93 -22/21.93
Mario Stefan Cobjuc (ROU)21.95 -22/21.95
Ricards Peders (LAT)21.96 -22/21.96
Manuel Gerber (SUI)22.04 -22/22.04
Bor Tekstor (SLO)22.07 -22/22.07
Taha Özal (TUR)22.14 -21/22.31
Martin Varhaník (SVK)22.19 -22/22.19
Antónios Tziabíris (GRE)22.23 -22/22.23
Dániel Alexovics (HUN)22.25 -22/22.25
Marc Hofer (SUI)22.26 -22/22.26
Yusuf Sanğu (TUR)22.35 -22/22.35
Vladimir Sol BITOLJANU BOZHICHEVIKJ (MKD)22.36 -22/22.36
Ioannis Andreou (CYP)22.36 -22/22.36
Razvan Valentin Stanciu (ROU)22.43 -22/22.43
Eljan Jafarov (AZE)22.76 -22/22.76

M 400 m

UrheilijaPB/SB
David García (ESP)47.28 -21/47.38
Asabu Pines (ESP)47.94 -22/47.94
Árpád Kovács (HUN)48.03 -21/48.66
Adrian Wójciak (POL)48.29 -22/48.29
Jakub Szarapo (POL)48.30 -22/48.30
Lucas Törnström (SWE)48.50 -22/48.50
Pétros Papayiánnis (GRE)48.50 -22/48.50
Jeroen Persson (SWE)48.77 -22/48.77
Ioannis Andreou (CYP)48.78 -22/48.78
Ömer Faruk Esen (TUR)48.98 -22/48.98
Matthew Galea Soler (MLT)49.09 -22/49.09
Botond Mika (HUN)49.09 -22/49.09
Alessandro Greco (AUT)49.17 -22/49.17
Ivan Leizerov (ISR)49.31 -22/49.31
Calvin Kuhn (SUI)49.37 -21/49.65
Georgios Ioannidis (GRE)49.50 -22/49.50
Gašper Kušar Stojakovič (SLO)49.60 -22/49.60
Ali̇şan Alphan (TUR)49.64 -22/49.64
Sindre Strønstad-Løseth (NOR)49.65 -22/49.65
Jónas Gunnleivsson Isaksen (DEN)49.67 -22/49.67
Marcell Szilveszter (HUN)49.68 -22/49.68
Žan Rozoničnik (SLO)49.72 -22/49.72
Vaggelis Poyiazis (CYP)49.82 -22/49.82
Luca Moser (SUI)49.93 -22/49.93
Balša Milić (SRB)49.96 -22/49.96
Enis Bytyçi (KOS)50.07 -22/50.07

M 800 m

UrheilijaPB/SB
Jakub Dudycha (CZE)1:48.58 -22/1:48.58
Noam Mamo (ISR)1:50.83 -22/1:50.83
Davide De Rosa (ITA)1:51.27 -22/1:51.27
Niko Kožul (CRO)1:51.63 -22/1:51.63
Cyann Galtier-Villa (FRA)1:51.64 -22/1:51.64
Neil Culhane (IRL)1:51.91 -22/1:51.91
Álvaro Monfort (ESP)1:52.00 -22/1:52.00
Nando Kramer (NED)1:52.61 -22/1:52.61
Jack Kelly (IRL)1:53.52 -22/1:53.52
Hugo Nordlander (SWE)1:53.75 -22/1:53.75
Tamás Alkovics (HUN)1:54.44 -22/1:54.44
João Brito (POR)1:54.67 -22/1:54.67
Andréas Yeoryíou (GRE)1:54.78 -22/1:54.78
Stanislav Driapko (UKR)1:54.89 -22/1:54.89
Elia Triaca (SUI)1:54.93 -22/1:54.93
Barnabás Lents (HUN)1:55.02 -22/1:55.02
Robin Gloor (SUI)1:55.10 -22/1:55.10
Konsta Uuttera (FIN)1:55.18 -22/1:55.18
Žan Ogrinc (SLO)1:55.28 -22/1:55.28
Alexandru Prasneac (ROU)1:55.29 -22/1:55.29
Žan Stajan (SLO)1:55.33 -22/1:55.33
Muhammet Köroğlu (TUR)1:55.38 -22/1:55.38
Muhammed Mustafa Arslan (TUR)1:55.71 -22/1:55.71
Oliver Asikainen (FIN)1:55.72 -22/1:55.72
Jory Teixeira (LUX)1:55.77 -22/1:55.77
Nikita Bondarevs (LAT)1:55.87 -22/1:55.87

M 1500 m

UrheilijaPB/SB
Niels Laros (NED)3:43.49 -22/3:43.49
Andreas Fjeld Halvorsen (NOR)3:44.49 -22/3:44.49
Tendai Nyabadza (GBR)3:47.86 -22/3:47.86
Corey Campbell (GBR)3:48.49 -22/3:48.49
Batuhan Eser (TUR)3:49.07 -22/3:49.07
Håkon Moe Berg (NOR)3:49.74 -22/3:49.74
Aarno Liebl (SUI)3:50.05 -22/3:50.05
Manuel Zanini (ITA)3:51.51 -22/3:51.51
Alexandre Lucas (POR)3:52.49 -22/3:52.49
Lughaidh Mallon (IRL)3:53.95 -22/3:53.95
Diarmuid Fagan (IRL)3:54.25 -22/3:54.25
Mick Wolvekamp (NED)3:54.55 -22/3:54.55
Milán Zahorán (HUN)3:54.65 -22/3:54.65
Samuel Berhane (SWE)3:54.90 -22/3:54.90
Latena Cervone (ITA)3:54.95 -22/3:54.95
Kristers Kudlis (LAT)3:55.74 -22/3:55.74
Seamus Robinson (IRL)3:55.74 -22/3:55.74
Albert Szirbek (HUN)3:56.53 -22/3:56.53
Lovro Šimec (SLO)3:57.47 -22/3:57.47
Andréas Yeoryíou (GRE)3:58.25 -22/3:58.25
Veljko Vasiljević (SRB)3:58.31 -22/3:58.31
Markus Reisselhuber (AUT)3:59.01 -22/3:59.01
Eemeli Hirvonen (FIN)3:59.15 -22/3:59.15
Yusuf Talha Toprak (TUR)3:59.67 -22/3:59.67
Ioannis Giannopoulos (GRE)3:59.95 -22/3:59.95
Yonathan Drozhninov (ISR)4:01.65 -22/4:01.65
Luukas Kontro (FIN)4:01.85 -22/4:01.85

M 3000 m

UrheilijaPB/SB
Niels Laros (NED)8:04.17 -22/8:04.17
Andreas Fjeld Halvorsen (NOR)8:11.16 -22/8:11.16
James Knockton (GBR)8:14.50 -22/8:14.50
Simen Gløgård Stensrud (NOR)8:14.86 -21/8:23.76
Utku Göler (TUR)8:16.72 -22/8:16.72
Edward Bird (GBR)8:18.22 -22/8:18.22
Mesfin Escamilla (ESP)8:21.59 -21/8:24.34
Jack Fenlon (IRL)8:21.82 -22/8:21.82
André Barbosa (POR)8:22.76 -22/8:22.76
Ben Brown (GBR)8:22.81 -22/8:22.81
Marcos Crespo (ESP)8:23.14 -22/8:23.14
Joaquim Gonzalez Moyano de Launay (FRA)8:23.22 -22/8:23.22
Unai Naranjo (ESP)8:23.55 -22/8:23.55
Tristan Kaufhold (GER)8:24.03 -22/8:24.03
Harry Colbert (IRL)8:24.14 -22/8:24.14
Dragoș Luca Pop (ROU)8:24.54 -22/8:24.54
Tobias Flon (FRA)8:25.08 -22/8:25.08
Caner Can Tunctan (TUR)8:25.89 -22/8:25.89
Juan Zijderlaan (NED)8:26.53 -22/8:26.53
Jonas Stafford (IRL)8:27.50 -22/8:27.50
Romuald Brosset (SUI)8:27.65 -21/8:29.04
Viktor Plümacher (GER)8:28.01 -22/8:28.01
Francesco Mazza (ITA)8:28.99 -22/8:28.99
Elias Matthäus (GER)8:31.43 -22/8:31.43
Róbert Árvai (HUN)8:31.82 -22/8:31.82
László Fritz (HUN)8:32.43 -22/8:32.43
Francesco Ropelato (ITA)8:39.43 -21/

M 2000S84

UrheilijaPB/SB
Sergio Del Barrio (ESP)5:41.11 -22/5:41.11
Manex Civico (ESP)5:47.56 -22/5:47.56
Hicham Errbibih (FRA)5:48.23 -22/5:48.23
Theo Penard (FRA)5:49.71 -22/5:49.71
Aarno Liebl (SUI)5:49.90 -22/5:49.90
Luke Birdseye (GBR)5:52.15 -22/5:52.15
Oliver Patton (GBR)5:52.78 -22/5:52.78
Jonas Patri (GER)5:53.40 -22/5:53.40
Jan Škarban (CZE)5:55.12 -22/5:55.12
Sem Serrano (BEL)5:55.65 -22/5:55.65
Furkan Mutlu (TUR)5:57.10 -22/5:57.10
Paul Walochny (GER)5:57.72 -22/5:57.72
Simon Jeukenne (BEL)5:58.16 -22/5:58.16
Davide Delaini (ITA)5:58.24 -22/5:58.24
Kristian Bråthen Børve (NOR)5:59.69 -22/5:59.69
Marcus Asker (SWE)6:00.39 -22/6:00.39
Cuma Özcan (TUR)6:00.50 -22/6:00.50
Stefano Menegale (ITA)6:01.12 -22/6:01.12
Luka Aljaž Pajek (SLO)6:01.24 -22/6:01.24
Wiktor Janduła (POL)6:01.27 -22/6:01.27
Mihai Alin ȘAVLOVSCHI (ROU)6:01.87 -22/6:01.87
Benjamin Szabó (HUN)6:02.06 -22/6:02.06
Eetu Valtola (FIN)6:02.82 -22/6:02.82
André Geada Da Silva (POR)6:03.01 -22/6:03.01
Sisu Moilanen (FIN)6:04.16 -22/6:04.16
Samuel Berhane (SWE)6:04.45 -22/6:04.45
Krzysztof Zieliński (POL)6:05.16 -22/6:05.16
Štěpán Kavan (CZE)6:06.24 -22/6:06.24
Fílippos Siómos-Gízas (GRE)6:06.41 -22/6:06.41
Barnaby Sellers (AUT)6:06.59 -22/6:06.59
Zsombor Gyányi (HUN)6:08.55 -22/6:08.55
Damjan Eror (AUT)6:09.45 -22/6:09.45

M 110 m aidat (91,4 cm)

UrheilijaPB/SB
Theo Pedre (FRA)13.26 -22/13.26
Rasmus Vehmaa (FIN)13.41 -22/13.41
Matyáš Zach (CZE)13.51 -22/13.51
Matheo Boulineau (FRA)13.60 -22/13.60
Timon Dethloff (GER)13.70 -22/13.70
Christos Oikonomides (CYP)13.72 -22/13.72
David Pronk (NED)13.74 -22/13.74
Daniel Goriola (GBR)13.75 -22/13.75
Zeno Van Neygen (BEL)13.78 -22/13.78
Nils Leifert (GER)13.79 -22/13.79
Nemo Rase (BEL)13.87 -22/13.87
Eneko Soberanas (ESP)13.88 -22/13.88
Janko Kišak (CRO)13.94 -22/13.94
Daniele Lanzini (ITA)13.96 -22/13.96
Eyal Uziel (ISR)13.97 -22/13.97
Peter Dávid (SVK)13.98 -22/13.98
Athanásios Kottarídis (GRE)14.06 -22/14.06
Mario Stefan Cobjuc (ROU)14.07 -22/14.07
Ricards Peders (LAT)14.08 -22/14.08
Joel Enander (SWE)14.11 -22/14.11
Yakup Efe Suratli (TUR)14.18 -22/14.18
Steven Leppoja (EST)14.20 -22/14.20
Alexándr Bessónny (GRE)14.21 -22/14.21
Raiko Kahr (EST)14.26 -22/14.26
Aarne Autio (FIN)14.30 -22/14.30
Bojan Novaković (SRB)14.31 -22/14.31
Jonathan Hertwig-øDegaard (NOR)14.34 -22/14.34
Adam Ilgo (SVK)14.35 -22/14.35
Simon Kögl (SUI)14.37 -22/14.37
Demirhan Özmen (TUR)14.38 -22/14.38
Elior Soffer (ISR)14.40 -22/14.40
Vlad Alexandru Turcu (ROU)14.41 -22/14.41
Borislav Popgeorgiev (BUL)14.41 -22/14.41
Sebastian Abildgaard Glyb (DEN)14.46 -22/14.46
Kyrylo Lampytskyi (UKR)14.47 -21/14.48
Xavier Fischer (SUI)14.47 -22/14.47
David Smith (AUT)14.49 -22/14.49
Radostin Milenov (BUL)14.50 -22/14.50
Farkas Felber (HUN)14.51 -22/14.51
Elliot Schmidt (FIN)14.52 -22/14.52
Pol Herreros (AND)15.39 -22/15.39

M 400H84

UrheilijaPB/SB
David Perez (ESP)51.78 -22/51.78
Bastian Elnan Aurstad (NOR)51.89 -22/51.89
Antti Sainio (FIN)52.01 -22/52.01
Gergő Takács (HUN)52.43 -22/52.43
Mario Antolini (ITA)52.89 -22/52.89
Fintan Dewhirst (IRL)52.98 -22/52.98
Tijm Oosterom (NED)53.16 -22/53.16
Wassim Taouil (FRA)53.16 -22/53.16
Aymeric Dutrevis (FRA)53.29 -22/53.29
Zubin Mitja (SLO)53.33 -22/53.33
Vladímiros Andreádis (GRE)53.54 -22/53.54
Mustafa Çinpolat (TUR)53.72 -22/53.72
Sep De Jong (NED)53.80 -22/53.80
Leonhard Elbs (AUT)54.26 -22/54.26
Alexandros Petropoulos (GRE)54.56 -22/54.56
Alexis Perroud (SUI)54.58 -22/54.58
Sean Carmody (IRL)54.67 -22/54.67
David Friederich (LUX)54.88 -22/54.88
Jannis Pfrunder (SUI)55.00 -22/55.00
Romet Kivi (EST)55.26 -22/55.26
Hürkan Koç (TUR)55.26 -22/55.26
Joel Frederik von d'Ahé (DEN)55.36 -22/55.36
Tomás Silva (POR)55.64 -22/55.64
Doğuhan Altintaş (TUR)55.67 -22/55.67
Kristian Hautakoski (FIN)55.67 -22/55.67
Ron Andreas Uusorg (EST)55.69 -22/55.69
Panayiotis Constantinou (CYP)55.70 -22/55.70
Dimitar Pandeliev (BUL)55.74 -22/55.74
Soteris Michael (CYP)55.91 -22/55.91
Naglis Baranauskas (LTU)55.95 -22/55.95
Francis Gustavs Gelpers (LAT)56.01 -22/56.01

M Korkeushyppy

UrheilijaPB/SB
Mattia Furlani (ITA)2.17 -21/2.16
Andréas Míta (GRE)2.15 -22/2.15
Kewin Małek (POL)2.14 -22/2.14
Ridzerd Punt (NED)2.11 -21/2.11
Jakub Walecki (POL)2.11 -22/2.11
Jakub Krasowski (POL)2.11 -22/2.11
Juan Francisco Lozano (ESP)2.11 -22/2.11
Georgios Yiazos (CYP)2.09 -22/2.09
Volodymyr Savitskyi (UKR)2.08 -21/2.01
Platon Tacu (MDA)2.08 -22/2.08
Matyáš Čudlý (CZE)2.08 -22/2.08
Gabriele Avagnina (ITA)2.07 -22/2.07
Deniz Kaan Kartal (TUR)2.05 -22/2.05
Edouard Chaudet (FRA)2.05 -22/2.05
Michalis Christofi (CYP)2.05 -22/2.05
Alexandre Tchao-Ago (FRA)2.04 -22/2.04
Ivan Lytovchenko (UKR)2.02 -21/
Harry Richard Jääger (EST)2.02 -22/2.02
Mehmet Eren Karayaz (TUR)2.02 -22/2.02
Paschalis GENNIKIS (GRE)2.01 -22/2.01
Santeri Haapamäki (FIN)1.98 -22/1.98

M Seiväshyppy

UrheilijaPB/SB
Michał Gawenda (POL)5.40 -22/5.40
Valentin Imsand (SUI)5.35 -22/5.35
Hendrik Müller (GER)5.20 -22/5.20
Ladislav Sedláček (CZE)5.20 -22/5.20
Justin Fournier (SUI)5.15 -22/5.15
Linus Jönsson (SWE)5.10 -22/5.10
Augustin Becquet-Perigon (FRA)5.03 -22/5.03
Illya Bobrovnyk (UKR)5.02 -22/5.02
Marti Serra (ESP)4.90 -22/4.90
Jan Krček (CZE)4.85 -22/4.85
Viktor Rahm (SWE)4.85 -22/4.85
Joshua Stallbaum (GER)4.85 -22/4.85
William Lane (GBR)4.81 -22/4.81
Maj Bizjak (SLO)4.80 -21/4.60
Pávlos Kriarás (GRE)4.80 -22/4.80
Gabin Mathe (FRA)4.80 -22/4.80
Karl Kristjan Pohlak (EST)4.71 -22/4.71
Rodrigo Alcobia (POR)4.70 -22/4.70
Robert Kompus (EST)4.65 -22/4.65
Andrea Demontis (ITA)4.60 -22/4.60
Dimitris Christofi (CYP)4.60 -22/4.60
Constantinos Prokopiou (CYP)4.60 -22/4.60
Jak Rovan (SLO)4.60 -22/4.60
Julius Haansbæk Mortensen (DEN)4.60 -22/4.60
Mattia Beda (ITA)4.55 -22/4.55
Olavi Halonen (FIN)4.55 -22/4.55
Nikolai Bonello (MLT)4.36 -22/4.36

M Pituushyppy

UrheilijaPB/SB
Mattia Furlani (ITA)7.87 -22/7.87
Thomas Martinez (FRA)7.66 -22/7.66
Kasperi Vehmaa (FIN)7.50 -21/7.44
Simon Plitzko (GER)7.44 -22/7.44
Francesco Ettore Inzoli (ITA)7.38 -21/7.22
Alexandre Montagne (FRA)7.35 -22/7.35
Klemen Modrijančič (SLO)7.26 -22/7.26
Nikita Maslyuk (UKR)7.26 -22/7.26
Vito Kovačić (CRO)7.24 -22/7.24
Andreas Machallekides (CYP)7.21 -21/6.89
Michal Bačík (SVK)7.21 -22/7.21
Cristian Marius Popescu (ROU)7.20 -22/7.20
Filip Olsson (SWE)7.18 -22/7.18
Szymon Głaszczka (POL)7.12 -22/7.12
Sebastian Berntsen (NOR)7.11 -22/7.11
Nikola Karamanolov (BUL)7.10 -22/7.10
Stefan Constantin Gagiu (ROU)7.06 -22/7.06
Kaloyan Ayranov (BUL)7.05 -22/7.05
Jorens Miķelsons (LAT)7.02 -22/7.02
Jónas Gunnleivsson Isaksen (DEN)6.85 -22/6.85
Vahe Arzumanyan (ARM)6.84 -22/6.84
Eiri Jógvansson Glerfoss (DEN)6.83 -22/6.83
Rihards Pūķis (LAT)6.78 -22/6.78

M Kolmiloikka

UrheilijaPB/SB
Lachezar Valchev (BUL)15.53 -22/15.53
Thomas Martinez (FRA)15.21 -22/15.21
Yeóryios Grépsios (GRE)15.21 -22/15.21
Nicolo' Cannavale (ITA)14.99 -22/14.99
Steven Freund (GER)14.98 -22/14.98
Vasil Rusenov (BUL)14.83 -22/14.83
Michalis Giograllettos (CYP)14.77 -22/14.77
Carlos Dorado (ESP)14.74 -22/14.74
Apóstolos Grigoríou (GRE)14.70 -22/14.70
Richárd Lawson (HUN)14.69 -22/14.69
Astor Snaider (ESP)14.68 -22/14.68
Gabriel Florin Toma (ROU)14.67 -22/14.67
Juan Francisco Lozano (ESP)14.67 -22/14.67
Tiago Pereira (POR)14.56 -22/14.56
Rihards Pūķis (LAT)14.50 -22/14.50
Arda Umunç (TUR)14.34 -22/14.34
Aleksis Gailītis (LAT)14.28 -22/14.28
Patrik Kerék (HUN)14.23 -22/14.23
Guðjón Dunbar Diaquoi (ISL)13.72 -22/13.72
Stefan Constantin Gagiu (ROU)/

M SP5

UrheilijaPB/SB
Ali Peker (TUR)20.76 -22/20.76
Georg Harpf (GER)20.66 -22/20.66
Aatu Kangasniemi (FIN)20.31 -22/20.31
Yannick Rolvink (NED)20.12 -22/20.12
Dimítrios Antonátos (GRE)19.93 -22/19.93
Constantin Catalin Gherasim (ROU)19.46 -22/19.46
Isaac Delaney (GBR)19.42 -22/19.42
Hrístos Papadópoulos (GRE)19.35 -22/19.35
Mirko Campagnolo (ITA)19.25 -22/19.25
Tristan Aik Sild (EST)18.84 -22/18.84
Luis André (GER)18.76 -22/18.76
Alexandr Mazur (MDA)18.36 -22/18.36
Karol Kijewski (POL)18.30 -21/18.03
Gustav Rydåker (SWE)18.28 -22/18.28
Andrea Crestani (ITA)18.06 -22/18.06
Paavo Puro (FIN)18.05 -22/18.05
Kacper Kuczaj (POL)17.98 -22/17.98
Mehmet Mahsun Er (TUR)17.87 -22/17.87
Anis Đozo (BIH)17.49 -22/17.49
Hendrik Kookmaa (EST)17.35 -22/17.35
Manfred Männamaa (EST)16.65 -22/16.65
Liam Shaw (IRL)16.55 -21/16.10
Luka ZANADZE (GEO)15.74 -22/15.74

M DT1.5

UrheilijaPB/SB
Mykhailo Brudin (UKR)64.16 -22/64.16
Yannick Rolvink (NED)62.83 -22/62.83
Zsombor Dobó (HUN)59.58 -22/59.58
Mihai Damian Motorca (ROU)59.12 -22/59.12
Aleix Camats (ESP)58.42 -22/58.42
William Wolzenburg (GER)58.03 -22/58.03
Ides Verhulst (BEL)57.85 -22/57.85
Zsombor Takács (HUN)57.39 -22/57.39
Rupert Rohrmoser (AUT)56.96 -22/56.96
Brage Viljar Arumairasa (NOR)56.92 -22/56.92
Ole Mehlberg (GER)56.42 -22/56.42
Hrístos Papadópoulos (GRE)56.10 -22/56.10
Samuel Conjungo (FRA)56.05 -22/56.05
Nikólaos Liberópoulos (GRE)55.79 -22/55.79
Manfred Männamaa (EST)54.96 -22/54.96
Tomasz Ośkiewicz (POL)54.94 -22/54.94
Karol Wagner (POL)54.82 -22/54.82
Leon Lemańczyk (POL)54.60 -22/54.60
Samuel Šima (SVK)54.04 -22/54.04
Kyriakos Genethli (CYP)54.02 -22/54.02
Hendrik Kookmaa (EST)53.93 -22/53.93
Raits Markus (LAT)53.93 -22/53.93
Pietro Dal Soglio (ITA)53.66 -22/53.66
Aapo Kalajoki (FIN)53.59 -22/53.59
Alexandr Mazur (MDA)53.05 -22/53.05

M HT5

UrheilijaPB/SB
Iosef Kesides (CYP)84.05 -22/84.05
Aatu Kangasniemi (FIN)77.55 -22/77.55
Georgios Papanastasiou (GRE)77.52 -22/77.52
Ármin Szabados (HUN)76.86 -22/76.86
Roland Imre (HUN)75.95 -22/75.95
Dimítrios Kirítsis (GRE)73.85 -22/73.85
Preslav Valev (BUL)73.10 -22/73.10
Kai Barham (GBR)71.39 -22/71.39
Reko Tuominen (FIN)71.19 -22/71.19
Patrik Danilevič (CZE)70.84 -22/70.84
Szymon Groenwald (POL)70.22 -22/70.22
Pietro Camilli (ITA)69.56 -21/67.26
Timo Port (GER)69.27 -22/69.27
Francisco Calhau (POR)69.09 -22/69.09
Ilia Ciui (MDA)68.97 -22/68.97
Manfred Männamaa (EST)68.85 -22/68.85
Yevhenii Litvin (UKR)66.91 -22/66.91
Andraž Rajher (SLO)66.81 -22/66.81
Alex Lazzaretto (ITA)66.77 -22/66.77
Igor Olaru (MDA)66.73 -22/66.73
Yusuf Bozkaş (TUR)65.11 -22/65.11
Samuel Puustinen (FIN)64.91 -22/64.91
Habib Islam Kurt (TUR)63.33 -22/63.33
Daniel Stavar (ROU)61.48 -22/61.48

M JT700

UrheilijaPB/SB
Ryan Jansen (NED)76.60 -22/76.60
Otto Hämäläinen (FIN)76.32 -22/76.32
Aléxandros Grigoriádis (GRE)75.64 -22/75.64
Topi Parviainen (FIN)75.37 -22/75.37
Máté Horváth (HUN)73.93 -22/73.93
Štěpán Šípek (CZE)72.87 -22/72.87
Jan Spieker (GER)72.50 -22/72.50
Eric Christopher Becklund (NOR)72.10 -22/72.10
Viktor Lögdahl (SWE)71.55 -22/71.55
Thomas Blaecke (FRA)71.38 -22/71.38
Stanislav Klochko (UKR)70.27 -22/70.27
Antonio Cannalonga (ITA)70.09 -22/70.09
Samuel Wolter (GER)69.15 -22/69.15
Attila Herczeg (HUN)68.92 -22/68.92
Lucio Claudio Visca (ITA)67.65 -22/67.65
Topi Räsänen (FIN)67.54 -22/67.54
Oisin Joyce (IRL)67.40 -22/67.40
Tristan Aik Sild (EST)67.02 -22/67.02
Matas Baziliauskas (LTU)64.85 -22/64.85
Noel Gobet (SUI)64.33 -22/64.33
Niko Štajmec (SLO)64.15 -22/64.15
Tevž Podlipnik (SLO)64.07 -22/64.07
Frowin Ott (SUI)63.58 -22/63.58
Augusto Branchi (ESP)59.12 -22/59.12

M Decy

UrheilijaPB/SB
Amadeus Gräber (GER)7639 -22/7639
Friedrich Schulze (GER)7397 -22/7397
Leo Göransson (SWE)7371 -22/7371
Imanol Egidazu (ESP)7355 -22/7355
Alexandre Montagne (FRA)7303 -22/7303
Victor Törnström (SWE)7295 -22/7295
Harry Richard Jääger (EST)7257 -22/7257
Florian Vriezen (NED)7174 -22/7174
Roko Farkaš (CRO)7120 -22/7120
Erik Larripa Taxell (SWE)7099 -22/7099
Titouan Dobo Bi (FRA)7087 -22/7087
Cédric Deillon (SUI)7007 -22/7007
Joshua Stallbaum (GER)6987 -22/6987
Lionel Brügger (SUI)6966 -22/6966
Dai Keïta (BEL)6943 -22/6943
Andris Skadinš (LAT)6932 -22/6932
Atvars Ernests Palulis (LAT)6906 -22/6906
Finn O'Neill (IRL)6838 -22/6838
Aivar Ellam (EST)6795 -22/6795
Lassi Nalkki (FIN)6704 -21/
Bernardo Cunha (POR)6620 -22/6620
Simen Johan Teigstad (NOR)6552 -22/6552
Aleksi Hilska (FIN)6516 -22/6516
Tommaso Franze' (ITA)6490 -22/6490
Nicola Testa (ITA)6449 -22/6449
Tyler Aerni (SUI)6382 -22/6382
Nikólaos Alexópoulos (GRE)6375 -22/6375
Adam Sandbjerg Lind (DEN)6315 -22/6315
Anton Nahorniak (UKR)5885 -21/

M 10000 m kävely

UrheilijaPB/SB
Giuseppe Disabato (ITA)45:08.69 -22/45:08.69
Daniel Morilla (ESP)45:20.26 -22/45:20.26
Miguel Espinosa (ESP)45:20.58 -22/45:20.58
Daniel Monfort (ESP)45:21.95 -22/45:21.95
Magnus Græsli (NOR)45:48.3h -22/45:48.3h
Andrea Di Carlo (ITA)45:51.40 -22/45:51.40
Quentin Chenuet (FRA)45:52.26 -22/45:52.26
Şeyhmus Çapat (TUR)46:03.07 -22/46:03.07
Mehmet Güngör (TUR)46:56.33 -22/46:56.33
Eduard Muravskyi (UKR)47:10.11 -21/
Andrew Glennon (IRL)47:49.50 -22/47:49.50
Sam O'Sullivan (IRL)47:50.65 -22/47:50.65
Rodrigo Araújo (POR)47:54.54 -22/47:54.54
Jakub Bátovský (SVK)48:45.76 -21/
Arvid Kockel (GER)49:06.94 -21/
Filip Krestianko (SVK)49:07.11 -21/
Frederick Weigel (GER)/
Lukas Lasevičius (LTU)/

N 100 m

UrheilijaPB/SB
Chelsea Kadiri (GER)11.52 -22/11.52
Nia Wedderburn-Goodison (GBR)11.54 -22/11.54
Renee Regis (GBR)11.58 -22/11.58
Ludovica Galuppi (ITA)11.64 -22/11.64
Vanessa Lokuli (FRA)11.69 -22/11.69
Annika Just (GER)11.70 -22/11.70
Shana Lambourde (FRA)11.72 -22/11.72
Emmanuella Quaye (GBR)11.75 -22/11.75
Ester Parohová (CZE)11.77 -22/11.77
Alice Pagliarini (ITA)11.79 -22/11.79
Oliwia Zimoląg (POL)11.83 -22/11.83
Tatiana Kaplanová (CZE)11.85 -22/11.85
Lara Jurcic (CRO)11.86 -22/11.86
Vita Penezić (CRO)11.86 -22/11.86
Hanna Räpple (GER)11.87 -22/11.87
Elizabeth Ndudi (IRL)11.88 -22/11.88
Ainhoa Reparaz (ESP)11.89 -22/11.89
Tereza Beňová (SVK)11.91 -22/11.91
Jana Blumenthal (SUI)11.94 -22/11.94
Lia Thalmann (SUI)11.94 -22/11.94
Martyna Seń (POL)11.94 -22/11.94
Ema Rupšytė (LTU)11.96 -22/11.96
Nika Šinkec (SLO)11.97 -21/12.10
Christiane Krifka (AUT)11.99 -22/11.99
Elizabete Kociņa (LAT)12.08 -22/12.08
Aino Vuorjoki (FIN)12.09 -20/12.22
Moyo Bardi (AUT)12.13 -22/12.13
Zeynep Kaya (TUR)12.13 -22/12.13
Tamara Radojičić (SRB)12.15 -21/
Frederikke Voss Vestergaard (DEN)12.18 -22/12.18
Michaela Ufnárová (SVK)12.19 -22/12.19
Jael Nöthiger (SUI)12.22 -22/12.22
Elmiina Siikala (FIN)12.22 -22/12.22
Daša Kernel (SLO)12.23 -22/12.23
Meeri Riiali (FIN)12.24 -22/12.24
Veatríki-Kalipsó Doúggou (GRE)12.24 -22/12.24
Mi̇ra Akan (TUR)12.25 -22/12.25
Stefania Balint (ROU)12.30 -22/12.30
Alina Malakhov (ISR)12.46 -22/12.46
Emma Bottin (MON)13.78 -22/13.78

N 200 m

UrheilijaPB/SB
Holly Okuku (GER)23.62 -22/23.62
Faith Akinbileje (GBR)23.68 -22/23.68
Adéla Tkáčová (CZE)24.04 -22/24.04
Alexa Sulyán (HUN)24.27 -22/24.27
Agnese Musica (ITA)24.29 -21/24.33
Terezie Táborská (CZE)24.32 -22/24.32
Lara Jurcic (CRO)24.36 -22/24.36
Adriana López (ESP)24.37 -22/24.37
Lina Hribar (SLO)24.39 -22/24.39
Inga Kanicka (POL)24.41 -22/24.41
Shana Lambourde (FRA)24.42 -22/24.42
Maria Jarosińska (POL)24.52 -22/24.52
Pika Bikar Kern (SLO)24.56 -22/24.56
Tereza Beňová (SVK)24.62 -22/24.62
Ioana Adnana Vrinceanu (ROU)24.74 -22/24.74
Nanda Frei (SUI)24.85 -21/25.07
Jovana Milošević (SRB)24.94 -22/24.94
Vivian Tran (FIN)25.00 -22/25.00
Frederikke Voss Vestergaard (DEN)25.04 -22/25.04
Mirtel Klaar (EST)25.04 -22/25.04
Ívi-Faní Senkalá (GRE)25.07 -22/25.07
Júlia Fekete (HUN)25.08 -20/25.19
Elmiina Siikala (FIN)25.11 -22/25.11
Stefania Balint (ROU)25.13 -22/25.13
Muriel Wohlrab (AUT)25.18 -22/25.18
Hilma Kinnunen (FIN)25.20 -22/25.20
Zeynep Kaya (TUR)25.21 -22/25.21

N 400 m

UrheilijaPB/SB
Lurdes Gloria Manuel (CZE)53.19 -22/53.19
Etty Sisson (GBR)54.17 -22/54.17
Line Al-Saiddi (NOR)54.17 -22/54.17
Michelle Liem (SUI)54.23 -22/54.23
Edanur Tulum (TUR)54.45 -22/54.45
Charlotte Henrich (GBR)54.54 -22/54.54
Rebecca Grieve (GBR)54.88 -22/54.88
Johanna Martin (GER)54.88 -22/54.88
Karolina Zbičajnik (SLO)54.91 -22/54.91
Ana Prieto (ESP)54.91 -22/54.91
Ngalula Gloria Kabangu (ITA)54.93 -22/54.93
Teresa Perttilä (FIN)55.07 -21/57.02
Elisa Marcello (ITA)55.24 -22/55.24
Niamh Murray (IRL)55.46 -22/55.46
Elna Wester (SWE)55.63 -22/55.63
Stefania Zediu (ROU)55.89 -22/55.89
Gaja Korošec (SLO)55.99 -22/55.99
Irina Antener (SUI)56.21 -22/56.21
Maria Denisa Capota (ROU)56.29 -22/56.29
Ekateríni Natsiopoúlou (GRE)56.34 -22/56.34
Anna-Maria Ivits (GRE)56.36 -22/56.36
Emmi Savenius (FIN)56.39 -22/56.39
Shani ZAKAY (ISR)56.41 -22/56.41
Marija Mrkela (SRB)57.04 -19/57.27
Aysel Önder (TUR)57.04 -22/57.04
Elisabeth Golger (AUT)57.07 -22/57.07
Monika Lina Eglinskas (LTU)57.10 -22/57.10
Anette Pets (EST)57.14 -22/57.14
Lena Maletić (SRB)57.32 -22/57.32
Alesia Dauti (ALB)57.42 -22/57.42

N 800 m

UrheilijaPB/SB
Dilek Koçak (TUR)2:04.35 -22/2:04.35
Iris Downes (GBR)2:04.44 -22/2:04.44
Jana Becker (GER)2:04.95 -22/2:04.95
Malin Hoelsveen (NOR)2:06.26 -21/2:06.45
Ella Greenway (GBR)2:06.73 -22/2:06.73
Marta Mitjans (ESP)2:06.82 -22/2:06.82
Dunja Sikima (SRB)2:07.10 -21/2:07.98
Alice Bennett (GBR)2:07.54 -22/2:07.54
Nina Van Pelt (BEL)2:07.57 -22/2:07.57
Natalia Issler (SUI)2:08.11 -22/2:08.11
Oliwia Bełczew (POL)2:08.12 -22/2:08.12
Jasmin Kuehnast (GER)2:08.15 -22/2:08.15
Elena Liaño (ESP)2:08.69 -22/2:08.69
Lorenza De Noni (ITA)2:09.09 -22/2:09.09
Virginia Bancolini (ITA)2:09.28 -22/2:09.28
Cristina Andreea Neagu (ROU)2:09.32 -22/2:09.32
Petra Sára Kiss (HUN)2:09.45 -22/2:09.45
Sanja Marić (SRB)2:10.40 -21/2:11.72
Chloé Schwab (SUI)2:10.96 -22/2:10.96
Viola Hambidge (EST)2:11.43 -22/2:11.43
Elle Ceder (FIN)2:12.20 -22/2:12.20
Minea Lindén (FIN)2:12.84 -22/2:12.84
Yavaşca Behiye (TUR)2:13.02 -21/2:13.99
María Stavrianoú (GRE)2:13.21 -22/2:13.21
Anna Babinyecz (HUN)2:13.88 -21/
Michela Caruana (MLT)2:18.66 -22/2:18.66

N 1500 m

UrheilijaPB/SB
Dilek Koçak (TUR)4:20.21 -22/4:20.21
Ayça Fidanoğlu (TUR)4:20.71 -22/4:20.71
Zuzanna Wiernicka (POL)4:23.02 -22/4:23.02
Jade Le Corre (FRA)4:23.07 -22/4:23.07
Loes Kempe (NED)4:23.31 -22/4:23.31
Shirin Kerber (SUI)4:24.28 -22/4:24.28
Annie Mann (GBR)4:24.80 -22/4:24.80
Alice Bates (GBR)4:25.66 -22/4:25.66
Marte Hovland (NOR)4:25.72 -21/4:26.91
Kirsti Foster (IRL)4:26.56 -22/4:26.56
Saima Murić (SRB)4:26.59 -20/4:29.84
Laila Yahyaoui (NED)4:26.74 -22/4:26.74
Emie Lotta Berger (GER)4:27.14 -22/4:27.14
Claudia-Ionela Costiuc (ROU)4:28.67 -22/4:28.67
Austra Ošiņa (LAT)4:29.21 -22/4:29.21
Ebba Cronholm (SWE)4:29.58 -22/4:29.58
Álkistis-Déspina Givizíni (GRE)4:29.61 -21/4:33.09
Sabella Tesfaye (SUI)4:29.70 -22/4:29.70
Iliána Hatzipanayióti (GRE)4:32.18 -22/4:32.18
Tia Tanja Živko (SLO)4:32.70 -22/4:32.70
Beatriz Azevedo (POR)4:34.78 -22/4:34.78
Danika Slits (SUI)4:36.50 -22/4:36.50
Siv Bertelsen (DEN)4:38.04 -22/4:38.04
Amanda Valtasa (LAT)4:38.07 -22/4:38.07
Marie Glaser (AUT)4:38.55 -22/4:38.55
Natalija Grujic (SRB)4:38.61 -22/4:38.61
Viola Hambidge (EST)4:38.94 -22/4:38.94
Zoja Ikič (SLO)4:39.58 -22/4:39.58
Ayala Harris (ISR)4:41.08 -22/4:41.08
Shala EJONA (KOS)/

N 3000 m

UrheilijaPB/SB
Sofia Thøgersen (DEN)9:16.43 -21/9:19.65
Jess Bailey (GBR)9:19.12 -22/9:19.12
Malin Hoelsveen (NOR)9:29.84 -21/
Charlotte Pennemann (BEL)9:29.96 -21/9:31.78
Edibe Yağiz (TUR)9:34.61 -22/9:34.61
Franziska Drexler (GER)9:35.09 -22/9:35.09
Malin Søtorp Solberg (NOR)9:36.80 -22/9:36.80
Fleur Templier (FRA)9:38.50 -22/9:38.50
Vanessa Mikitenko (GER)9:41.92 -22/9:41.92
Alexandra Maria Hudea (ROU)9:42.43 -22/9:42.43
Merem Gabriel (ESP)9:43.14 -22/9:43.14
Rut Cristina Vasile (ROU)9:44.75 -21/9:49.10
Elena Abellonio (ITA)9:47.34 -22/9:47.34
Sofia Wallén (SWE)9:47.79 -22/9:47.79
Malin Rahm (SUI)9:48.29 -22/9:48.29
Mara Krombach (LUX)9:48.89 -22/9:48.89
Hatice Kiliç (TUR)9:48.8h -22/9:48.8h
Alise Petrova (LAT)10:01.47 -22/10:01.47
Marte Hovland (NOR)/

N 2000 m esteet

UrheilijaPB/SB
Jolanda Kallabis (GER)6:23.82 -22/6:23.82
Sofia Thøgersen (DEN)6:24.51 -21/
Adia Budde (GER)6:28.55 -22/6:28.55
Xela Martinez (ESP)6:30.31 -22/6:30.31
Ebba Cronholm (SWE)6:40.20 -22/6:40.20
María Viciosa (ESP)6:41.23 -22/6:41.23
Rachel Clutterbuck (GBR)6:43.94 -22/6:43.94
Andrea Nygård Vie (NOR)6:45.07 -22/6:45.07
Maud De Coninck (BEL)6:48.09 -22/6:48.09
Karolína Jarošová (CZE)6:48.30 -22/6:48.30
Gabrielle Phelan (GBR)6:48.46 -22/6:48.46
Margot Dajoux (FRA)6:49.57 -22/6:49.57
Kiya Dee (GBR)6:50.37 -22/6:50.37
Lemoniá-María Kioúlou (GRE)6:51.03 -22/6:51.03
Agnes Thundal (SWE)6:51.23 -22/6:51.23
Rhune Vanroose (BEL)6:51.66 -22/6:51.66
Maily Bauguil (FRA)6:53.82 -22/6:53.82
Sofia Cafasso (ITA)6:54.33 -21/6:59.11
Roksana Piechowska (POL)6:57.98 -22/6:57.98
Ea Vuori (FIN)6:58.69 -22/6:58.69
Miina Kilpeläinen (FIN)7:00.61 -22/7:00.61
Ceren Kiliç (TUR)7:01.50 -22/7:01.50
Elisa Maglione (ITA)7:01.77 -22/7:01.77
Natália Iker (HUN)7:02.17 -22/7:02.17
Kata Szemán (HUN)7:02.52 -22/7:02.52
Selen Canli (TUR)7:03.50 -22/7:03.50
Mejra Mehmedović (SRB)7:03.90 -21/7:11.35
Heidi Paasonen (FIN)7:05.34 -22/7:05.34
Lærke F. Thygesen (DEN)7:14.76 -22/7:14.76

N 100 m aidat (76,2 cm)

UrheilijaPB/SB
Mia McIntosh (GBR)13.33 -22/13.33
Lana Andolšek (SLO)13.42 -22/13.42
Jana Koščak (CRO)13.43 -22/13.43
Iman Roka (AUT)13.47 -22/13.47
Jenna Vakkilainen (FIN)13.54 -21/13.63
Celeste Polzonetti (ITA)13.60 -21/13.70
Noor Koekelkoren (BEL)13.60 -22/13.60
Rebecca Slezáková (SVK)13.60 -22/13.60
María-Nikoléta Antoniádou (GRE)13.61 -22/13.61
Essi Niskala (FIN)13.61 -22/13.61
Amelia Kielar (POL)13.62 -22/13.62
Viktorie Jánská (CZE)13.65 -22/13.65
Klára Zbožínková (CZE)13.67 -22/13.67
Sofia Pizzato (ITA)13.71 -22/13.71
Camille Sonneville (BEL)13.75 -22/13.75
Plamena Chakarova (BUL)13.78 -22/13.78
Siiri Siirtola (FIN)13.79 -22/13.79
Zuzanna Zając (POL)13.80 -22/13.80
Eve Attenhofer (SUI)13.83 -22/13.83
Nahia Miqueléiz (ESP)13.83 -22/13.83
Ebba Eklund (SWE)13.85 -22/13.85
Dafina Zuka (SUI)13.88 -22/13.88
Alina Kyshkina (UKR)13.90 -22/13.90
Mia Wild (CRO)13.92 -22/13.92
Defne Tuna (TUR)13.94 -22/13.94
Vasilena Antonova (BUL)13.97 -22/13.97
Stavriana Adamou (CYP)14.00 -22/14.00
Dóra Röszler (HUN)14.02 -22/14.02
Eléni-María Vidoúri (GRE)14.03 -22/14.03
Jael Nöthiger (SUI)14.08 -22/14.08
Selma Ims (NOR)14.15 -22/14.15
Laura Osipenko (LAT)14.17 -22/14.17
Tinkara Omerzu (SLO)14.22 -22/14.22
Lena Milinković (SRB)14.25 -22/14.25
Elif Ilgaz (TUR)14.27 -22/14.27
Júlía Kristín Jóhannesdóttir (ISL)14.28 -21/
Klara T. Bjerregaard (DEN)14.32 -22/14.32
Gerda Kirkytė (LTU)14.39 -22/14.39
Letizia CASADEI VALENTINI (SMR)16.60 -22/16.60

N 400 m aidat

UrheilijaPB/SB
Zoë Laureys (BEL)57.96 -22/57.96
Mila Heikkonen (FIN)58.65 -22/58.65
Stephanie Okoro (GBR)58.65 -22/58.65
Ophelia Pye (GBR)59.74 -22/59.74
Arabella Wilson (GBR)59.99 -22/59.99
Aleksandra Suchenek (POL)1:00.31 -22/1:00.31
Rebecca Slezáková (SVK)1:00.36 -22/1:00.36
Shantell Kwofie (NED)1:00.55 -22/1:00.55
Ashley Boldewijn (NED)1:00.55 -22/1:00.55
Martina Zunino (ESP)1:00.63 -22/1:00.63
Gerda Kirkytė (LTU)1:00.73 -22/1:00.73
Angéla Ecseri (HUN)1:00.81 -22/1:00.81
Victoria Amiadamen (IRL)1:00.95 -22/1:00.95
Lathifa Afrah (SWE)1:01.01 -22/1:01.01
Meta Tumba (FRA)1:01.03 -22/1:01.03
Rebeka Žibritová (SVK)1:01.04 -22/1:01.04
Julia Szczepanik (POL)1:01.37 -22/1:01.37
Gülşah Cebeci̇ (TUR)1:01.41 -22/1:01.41
Olha Mashanienkova (UKR)1:01.47 -22/1:01.47
Masa Garic (BIH)1:01.59 -22/1:01.59
Petra Lalik (HUN)1:01.68 -22/1:01.68
Ane Algarra (ESP)1:01.77 -22/1:01.77
Duna Viñals (AND)1:02.00 -22/1:02.00
Elif Ilgaz (TUR)1:02.03 -22/1:02.03
Uršula Černelč (SLO)1:02.16 -22/1:02.16
Alina Valentina Barbu (ROU)1:02.44 -22/1:02.44
Elisabeth Golger (AUT)1:02.49 -22/1:02.49
Hege-Lee Pielberg (EST)1:02.66 -22/1:02.66
Karlīna Vīduša (LAT)1:02.83 -22/1:02.83
María Varelá (GRE)1:02.90 -22/1:02.90
Andrea Prvanović (SRB)1:03.20 -22/1:03.20
Cristina Alexandra Coman (ROU)1:03.39 -22/1:03.39

N Korkeushyppy

UrheilijaPB/SB
Angelina Topić (SRB)1.96 -22/1.96
Johanna Göring (GER)1.92 -21/1.85
Merel Maes (BEL)1.88 -21/1.82
Karmen Bruus (EST)1.88 -22/1.88
Maryna Kovtunova (UKR)1.83 -21/1.80
Hanna Grabowska (POL)1.80 -21/1.76
Gabriela Sanz (ESP)1.80 -22/1.80
Joana Herrmann (GER)1.80 -22/1.80
Thais Beranger (FRA)1.79 -22/1.79
Valeria Smirnova (EST)1.78 -21/1.76
Nikolina Pejatović (SRB)1.78 -22/1.78
Emilia Twardowska (POL)1.78 -22/1.78
Aurora Vicini (ITA)1.77 -20/1.74
Nikoléta Mihailídou (GRE)1.77 -22/1.77
Iren Saraboyukova (BUL)1.77 -22/1.77
Ava Rochford (IRL)1.77 -22/1.77
Maja Słodzińska (POL)1.76 -21/1.76
Agate Lace (LAT)1.76 -21/1.74
Camilla De Paoli (ITA)1.76 -22/1.76
Lina Bjerkestam (SWE)1.76 -22/1.76
Céline Weber (SUI)1.76 -22/1.76
Adriana Kruzmane (LAT)1.75 -21/1.74
Viltė Stašaitytė (LTU)1.75 -22/1.75
Júlia Pénzes (HUN)1.75 -22/1.75
Stella Kapp (SUI)1.74 -22/1.74
Christiane Krifka (AUT)1.74 -22/1.74
Fanni Luterán (HUN)1.74 -22/1.74
Maša Radovan (SLO)1.70 -20/1.70
Vilma Knutar (FIN)1.70 -22/1.70

N Seiväshyppy

UrheilijaPB/SB
Lilly Samanski (GER)4.21 -22/4.21
Iliana Triantafillou (GRE)4.15 -22/4.15
Rugilė Miklyčiūtė (LTU)4.10 -22/4.10
Lilly Nichols (POL)4.06 -22/4.06
Viktorie Ondrová (CZE)4.05 -21/3.95
Lola Lepère (BEL)4.00 -20/3.88
Miia Tillmann (EST)4.00 -22/4.00
Ella Uddenäs (SWE)3.93 -21/3.74
Jade El Haouzy (FRA)3.91 -22/3.91
Tamineh Steinmeyer (GER)3.90 -22/3.90
Sivan Fromer (ISR)3.90 -22/3.90
Eszter Erős (HUN)3.85 -21/3.70
Marijn Kieft (NED)3.85 -22/3.85
Evyenía-María Panayiótou (GRE)3.85 -22/3.85
Anna Šimková (SVK)3.82 -22/3.82
Noga Piepenbroek (NED)3.81 -22/3.81
Magdalena Rauter (AUT)3.80 -21/3.70
Natalia Biskupska (POL)3.80 -22/3.80
Jenna Fischer (GER)3.80 -22/3.80
Valentina Iulia Necoara (ROU)3.80 -22/3.80
Alvah Lind (SWE)3.71 -22/3.71
Janna-Juulia Mäenpää (FIN)3.70 -22/3.70
Jessica Auf Der Maur (SUI)3.70 -22/3.70
Netah Koren (ISR)3.70 -22/3.70
Sima Askinezere (LAT)3.70 -22/3.70
Cemile Güner (TUR)3.65 -22/3.65
Anastasiia Kostyrko (UKR)3.60 -21/3.60

N Pituushyppy

UrheilijaPB/SB
Brina Likar (SLO)6.54 -22/6.54
Elizabeth Ndudi (IRL)6.36 -22/6.36
Anna Panenko (EST)6.21 -21/5.88
Teodora Boberić (SRB)6.21 -22/6.21
Ayla Hallberg Hossain (SWE)6.21 -22/6.21
Julia Adamczyk (POL)6.20 -21/6.14
Vanessa Lokuli (FRA)6.06 -22/6.06
Ana Ćurković (CRO)6.06 -22/6.06
Plamena Chakarova (BUL)6.02 -21/5.50
Jovana Mićić (SRB)6.01 -22/6.01
Josie Krone (GER)6.00 -22/6.00
Elsa Puu (EST)6.00 -22/6.00
Laura Martinez (ESP)5.99 -21/5.92
Mikaela Lyri (GRE)5.97 -22/5.97
Carmen Schaub (SUI)5.90 -22/5.90
Iman Roka (AUT)5.87 -22/5.87
Raluca Monica Raduca (ROU)5.85 -22/5.85
Ánna Móza (GRE)5.85 -22/5.85
Selma Ims (NOR)5.77 -22/5.77
Michaela Ufnárová (SVK)5.57 -22/5.57
Izabela Arakelyan (ARM)5.34 -22/5.34

N Kolmiloikka

UrheilijaPB/SB
Teodora Boberić (SRB)13.15 -22/13.15
Clemence Rougier (FRA)13.06 -22/13.06
Alyona Chass (UKR)13.02 -21/12.29
Anna Panenko (EST)13.01 -21/12.66
Olga Szlachta (POL)12.95 -22/12.95
Jeanne Le Goff (FRA)12.84 -22/12.84
Erika Giorgia Saraceni (ITA)12.83 -22/12.83
Masha-Sol Gelitz (GER)12.68 -21/12.64
Natalija Dragojević (SRB)12.59 -22/12.59
Melina Lidberg (SWE)12.56 -21/12.10
Marina Iusumbeli (MDA)12.55 -19/12.49
Ioana Adnana Vrinceanu (ROU)12.52 -22/12.52
Antria Pourikkou (CYP)12.51 -22/12.51
Elda Romeva (ESP)12.50 -22/12.50
Andrea Cifuentes (ESP)12.49 -21/12.45
Nikoletta Chrysanthou (CYP)12.47 -22/12.47
Aureja Beniušyte (LTU)12.44 -22/12.44
Libby White (GBR)12.35 -22/12.35
Petya Bozukova (BUL)12.27 -22/12.27
Ana Dorotea Markic (BIH)12.27 -22/12.27
Nafsiká Theoharídou (GRE)12.25 -22/12.25
Elena Argirova (BUL)12.24 -22/12.24
Gabija Mockutė (LTU)12.24 -22/12.24
Monia Alexandra Toma (ROU)12.23 -22/12.23
Evaggelía Ganára (GRE)12.21 -22/12.21

N Kuulantyöntö 3kg

UrheilijaPB/SB
Jolina Lange (GER)17.32 -22/17.32
Martina Mazurová (CZE)17.32 -22/17.32
Chantal Rimke (GER)17.08 -22/17.08
Julia Michałowska (POL)17.04 -22/17.04
Cleo Agyepong (GBR)16.46 -22/16.46
Anđela Obradović (SRB)16.37 -22/16.37
Milica Stojkov (SRB)16.34 -22/16.34
Mariia Strielets (UKR)15.90 -22/15.90
Ella Mäntylä (FIN)15.81 -22/15.81
Paige Stevens (GBR)15.79 -22/15.79
Kajsa Cabanas Andersson (SWE)15.70 -22/15.70
Vesna Kljajević (MNE)15.65 -22/15.65
Anna Kicińska (POL)15.45 -21/15.33
Carmen Welling (FIN)15.43 -22/15.43
Daniela Fernández (ESP)15.42 -22/15.42
Giada Cabai (ITA)15.39 -21/15.03
Minttu Laurila (FIN)15.35 -22/15.35
Ines Safont (ESP)15.34 -22/15.34
Ieva Nikiforovaitė (LTU)15.24 -22/15.24
Mia Feer (SUI)15.04 -22/15.04
Bianca Elena Ciobanu (ROU)14.79 -22/14.79
Laura Vinkešević (CRO)14.75 -22/14.75
Nuša Lužnik (SLO)14.74 -21/14.56
Sina Lehmann (SUI)14.72 -22/14.72
Stephanie Anyamele (SUI)14.57 -22/14.57
Petra Baukó (HUN)14.51 -22/14.51
Greete-Liis Krapp (EST)14.46 -22/14.46
Hristiyana Vasileva (BUL)14.35 -22/14.35

N Kiekonheitto

UrheilijaPB/SB
Milina Wepiwe (GER)53.18 -22/53.18
Curly Brown (GER)49.67 -22/49.67
Princesse Hyman (FRA)48.70 -22/48.70
Anne Juul Jensen (DEN)47.72 -22/47.72
Iiris Veijola (FIN)46.73 -21/46.22
Edvina Norberg (SWE)46.31 -22/46.31
Anna Kicińska (POL)45.66 -22/45.66
Daniela Fernández (ESP)45.19 -22/45.19
Lea Zomenio (FRA)45.06 -22/45.06
Petra Baukó (HUN)44.89 -22/44.89
Sudenaz Çetin (TUR)44.27 -22/44.27
Beatrice Pettersson (SWE)44.15 -22/44.15
Laura Vinkešević (CRO)43.88 -22/43.88
Helene Ramslien (NOR)43.47 -22/43.47
Giada Borin (SUI)42.87 -21/42.40
Freja Veicherts (DEN)42.64 -22/42.64
Şeyma Yildirar (TUR)42.42 -22/42.42
Milica Stojkov (SRB)42.41 -22/42.41
Sanni-Maria Mäkelä (FIN)42.15 -22/42.15
Nuša Lužnik (SLO)41.90 -22/41.90
Nikola Innus (LAT)41.01 -22/41.01
Hera Christensen (ISL)41.00 -22/41.00
Martta Laine (FIN)40.76 -22/40.76

N HT3

UrheilijaPB/SB
Valentina Savva (CYP)72.03 -21/71.46
Villö Viszkeleti (HUN)71.22 -21/70.25
Emilia Kolokotroni (CYP)67.94 -22/67.94
Ilona Verho (FIN)67.28 -22/67.28
Afrodíti Tzatzimáki (GRE)66.47 -21/66.45
Malin Garbell (SWE)66.18 -22/66.18
Johanna Marrwitz (GER)65.72 -22/65.72
Blanca Pereira (ESP)65.16 -22/65.16
Elisabet Kujanpää (FIN)65.02 -22/65.02
Andrea Sales (ESP)64.74 -22/64.74
Patricia Beck (GER)63.14 -22/63.14
Norah Lind (SWE)62.52 -22/62.52
Ellen Forsell (SWE)62.05 -22/62.05
Ionela Tudosa (ROU)61.64 -22/61.64
Emmi Mäkäläinen (FIN)60.61 -21/60.14
Eléni Filíppou (GRE)60.49 -22/60.49
Zuzanna Pałyga (POL)60.29 -22/60.29
Karīna Jansena (LAT)60.25 -21/57.70
Melissa Casiraghi (ITA)60.19 -22/60.19
Catarina Flor (POR)60.12 -22/60.12
Iben Pusle Dahl (DEN)59.92 -22/59.92
Alexandra-Maria Iacob (ROU)59.83 -22/59.83
Iris Nowack (SUI)58.35 -21/57.06

N Keihäänheitto 500g

UrheilijaPB/SB
Malin Karell (FIN)55.20 -22/55.20
Lorena Frühn (GER)54.01 -22/54.01
Ellevine Skare (NOR)53.44 -22/53.44
Veera Sauna-Aho (FIN)53.42 -22/53.42
Sabrina Boss (SUI)53.08 -22/53.08
Anita Odžaković (CRO)52.31 -22/52.31
Cecilia Österberg (FIN)52.27 -21/51.60
Ayesha Jones (GBR)51.81 -22/51.81
Suze Zeevat (NED)51.47 -22/51.47
Jenice Koller (SUI)51.44 -22/51.44
Magdaléna Hellmayerová (CZE)51.13 -22/51.13
Anaelle Etna (FRA)50.95 -22/50.95
Mirja Lukas (GER)50.62 -22/50.62
Vannessa Oriaku (ROU)50.60 -21/43.04
Małgorzata Miedziewska (POL)50.16 -22/50.16
Heti Väät (EST)50.07 -22/50.07
Virag Bači (SRB)50.01 -22/50.01
Selina Capaul (SUI)49.94 -21/49.53
Inga Rabben Reimers (NOR)49.57 -22/49.57
Svenja Hübner (GER)49.30 -22/49.30
Julia Rohrer (LIE)49.24 -21/48.74
Kalliopi Meimari (GRE)48.69 -22/48.69
Apostolía Matséla (GRE)48.67 -22/48.67
Gréta Illyés (HUN)48.50 -22/48.50
Adél Bencsik (HUN)48.47 -22/48.47
Irem Batu (TUR)47.88 -22/47.88
Orinta Navikaite (LTU)47.30 -22/47.30
Elza Lazdiņa (LAT)46.75 -22/46.75
Camilla Urup Colstrup (DEN)46.71 -22/46.71
Žana Planinšek (SLO)46.61 -22/46.61
Belleto Balaw (ISR)44.10 -22/44.10

N 7-ottelu U18

UrheilijaPB/SB
Jana Koščak (CRO)5829 -22/5829
Sarolta Kriszt (HUN)5651 -22/5651
Pia Meßing (GER)5620 -22/5620
Chisom Nwafor (GBR)5361 -22/5361
Anna Hinkelmann (GER)5346 -22/5346
Sofie Gröninger (GER)5340 -22/5340
Adéla Tkáčová (CZE)5305 -22/5305
Doris Theander (SWE)5293 -22/5293
Viola Hambidge (EST)5292 -22/5292
Alva Back (SWE)5266 -22/5266
Kateřina Salcmanová (CZE)5254 -22/5254
Seren Rodgers (GBR)5233 -22/5233
Annalisa Pastore (ITA)5199 -22/5199
Albina Zaitseva (UKR)5155 -22/5155
Anna Gabriela Hofmane (LAT)5146 -22/5146
Sofia Bonafe' (ITA)5073 -22/5073
Mirtel Klaar (EST)5037 -22/5037
Iida Kujanpää (FIN)5032 -22/5032
Sara-Sofia Hyvönen (FIN)5026 -22/5026
Livia Fuchs (SUI)5016 -22/5016
Jamila Isman (NOR)5014 -22/5014
Vasilikí Logothéti (GRE)4974 -22/4974
Madeleine Huber (AUT)4966 -22/4966
Lisa Mårtensson (SWE)4960 -22/4960
Julia Rohrer (LIE)4768 -22/4768

N 5000W

UrheilijaPB/SB
Giulia Gabriele (ITA)22:53.40 -22/22:53.40
Julia Suarez (ESP)22:53.49 -22/22:53.49
Sofia Santacreu (ESP)22:54.22 -22/22:54.22
Martina Sciannamea (ITA)23:08.25 -22/23:08.25
Lena Auvray (FRA)23:19.50 -22/23:19.50
Aldara Meilan (ESP)23:32.62 -22/23:32.62
Alexandra Kovács (HUN)23:37.92 -22/23:37.92
Justė Perveneckaitė (LTU)23:49.79 -22/23:49.79
Juliette Saint-Martin (FRA)24:06.76 -22/24:06.76
Terézia Kurucová (SVK)24:28.66 -22/24:28.66
Mina Stanković (SRB)24:30.87 -22/24:30.87
Sevastianí Aslanídou (GRE)24:32.10 -22/24:32.10
Judit Erdős (HUN)24:37.44 -21/25:02.94
Samanta Zueva (POR)24:39.36 -22/24:39.36
Paulina Tomaszewska (POL)24:45.90 -22/24:45.90
Viktoriia Dizhak (UKR)24:46.98 -21/
Crina Amalia Achihaitei (ROU)24:50.28 -22/24:50.28
Ema Klimentová (CZE)24:51.60 -21/25:25.32
Aliisa Kiiski (FIN)24:52.96 -22/24:52.96
Carolina Dias (POR)24:55.14 -22/24:55.14
Akvilé Orliukaité (LTU)24:58.32 -22/24:58.32
Maria-Mirto Tsimiggatou (GRE)25:15.59 -22/25:15.59
Tülin Ek (TUR)25:34.54 -22/25:34.54
Esra Bingöl (TUR)26:32.68 -22/26:32.68
Nina Poštová (SVK)26:50.52 -22/26:50.52
Maria Ivanova (EST)27:12.00 -21/
Aisling Lane (IRL)28:12.27 -21/
Theresia Emma Mohr (AUT)/


U18 yleisurheilun nuorten EM-kisojen 2022 tulosrajat


Tulosrajat tulee olla tehtynä 1.1.-22.6.2022 välisenä aikana tilastokelpoisissa kilpailuissa. Kuitenkin moniotteluissa ja kilpakävelyssä hyväksytään näytöt 1.5.2021-22.6.2022 lajien harvalukuisempien kilpailumahdollisuuksien vuoksi. Kaikissa valinnoissa painotetaan ulkoratakauden 2022 tuloksia.

LajiMiehetNaiset
100 m11,0012,25
200 m22,4525,20
400 m50,0057,40
800 m1.56,002.14,00
1500 m4.01,004.40,00
3000 m8.34,009.50,00
110m aj/100 maj14,5514,30
400 m aj56,2063,50
2000 m ej6.10,007.15,00
Korkeus201174
Seiväs455365
Pituus700585
Kolmioikka14,2012,20
Kuula17,0014,30
Kiekko53,0040,50
Moukari62,5057,50
Keihäs63,0046,50
10-/7-ottelu63004900
10 000 m/5000m kävely48.30,0026.00,00
Sekaviesti