Copernicus Cup 2022 Toruń | Ohjelma & tulokset

Copernicus Cup 2022 Toruń


Copernicus Cup -halliyleisurheilukilpailu järjestetään Puolan Toruńissa tiistaina 22.2.2022. Katso tapahtuman ohjelma, aikataulu, lähtölistat ja livetulokset.
Copernicus Cup Toruń on osa World Athletics Indoor Tour Gold -kilpailusarjaa. Kauden 2022 osakilpailu järjestetään tiistaina 22.2.2022 Toruńissa, Puolassa. Toruńin jälkeen kultakiertue jatkuu kauden viimeisen osakilpailun merkeissä Villa de Madrid -tapahtumalla Espanjan Madridissa 2.3.2022.

Suomalaisurheilijoista Toruńissa kilpailevat Sara Kuivisto (1500 m), Reetta Hurske (60 m aidat) ja Nooralotta Neziri (60 m aidat).



Copernicus Cup Toruń 2022 - Ohjelma & aikataulu


HUOM: Ajat taulukossa ovat Suomen aikaa.

Aikataulu

KloLaji
17.30Kuulantyöntö M
18.25Avajaisseremoniat
18.3560 m aidat N (2 alkuerää)
18.40Pituushyppy N
18.5060 m aidat M (2 alkuerää)
19.02800 m N
19.1060 m M (2 alkuerää)
19.15Seiväshyppy M
19.2060 m N (2 alkuerää)
19.303000 m M
19.45400 m N (2 alkuerää)
20.0060 m aidat N finaali
20.1560 m aidat M finaali
20.20800 m M
20.301500 m N
20.4060 m M finaali
20.5060 m N finaali
21.05Palkintojenjako


Copernicus Cup Toruń 2022 - Livestream


Kilpailu on katsottavissa suorana lähetyksenä Sport Deutchland TV:stä.

Copernicus Cup Toruń 2022 -hallikisat näytetään suorana livestreamia World Athletics Youtube-kanavalla.

Valitettavasti Youtube-livestream on geo-blokattu, eikä se näy Suomessa ilman erityistoimenpiteitä.



Copernicus Cup Toruń 2022 – Livetulokset


Voit seurata kisojen tuloksia reaaliajassa tapahtuman livetulospalvelusta.


Copernicus Cup Toruń hallikisojen kilpailuennätykset


Naiset

LajiUrheilijaTulosPvm
60 mEwa Swoboda (POL)7,0712.02.2016
400 mLea Sprunger (SUI)51,2815.02.2018
800 mJoanna Jóźwik (POL)1.59,2910.02.2017
1500 mGenzebe Dibaba (ETH)3.58,8010.02.2017
60 m aidatPamela Dutkiewicz (GER)7,8515.02.2018
KorkeushyppyMariya Lasitskene (RUS)20015.02.2018
KolmiloikkaAnna Jagaciak-Michalska (POL)13,9710.02.2017
SeiväshyppyNicole Buchler (SUI)46010.02.2017
KuulantyöntöChristina Schwanitz (GER)18,9706.02.2019
PituushyppyMaryna Bekh-Romanchuk (UKR)69608.02.2020




Miehet

LajiUrheilijaTulosPvm
60 mRonnie Baker (USA)6,4610.02.2017
400 mBralon Taplin (GRN)45,5910.02.2017
800 mCollins Kipruto (KEN)1.45,8608.02.2020
1500 mSamuel Tefera (ETH)3.35,5706.02.2019
60 m aidatOrlando Ortega (ESP)7,4810.02.2017
SeiväsyppyArmand Duplantis (SWE)61708.02.2020
KuulantyöntöKonrad Bukowiecki (POL)22,0015.02.2018
PituushyppyJuan Miguel Echevarria (CUB)81206.02.2019
KorkeushyppySylwester Bednarek (POL)22710.02.2017
KolmiloikkaCristian Napoles (CUB)16,9015.02.2018