Yleisurheilun MM-ranking - Road to Oregon/Eugene 2022

Yleisurheilun MM-ranking - Road to Oregon/Eugene 2022


Tältä sivulta löydät Eugenen/Oregonin yleisurheilun MM-rankingin ajantasaisen tilanteen.
Muun muassa 10-ottelijat Kazmirek, Warner sekä Kaul ottavat varmistaneet paikkansa Eugenen MM-kisoihin.
Kuva: Olavi Kaljunen / Trackpic
Muun muassa 10-ottelijat Kazmirek, Warner sekä Kaul ottavat varmistaneet paikkansa Eugenen MM-kisoihin.


MM-ranking lajeittain Eugene 2022


Alla olevasta listauksesta löydät tämän hetkiset lajikohtaiset ranking-tilanteet Eugenen/Oregonin yleisurheilun MM-kisoihin 2022.

Kunkin lajin kohdalle on sulkuihin merkitty MM-kisoihin otettavien urheilijoiden määrä. Määrä voi ylittyä ainoastaan siinä tapauksessa, että tulosrajan rikkoneita löytyy enemmän kuin lajikohtainen urheilijamäärä on.

Maratonin ja kävelyiden ranking sulkeutui 29.5., mutta muiden lajien viimeinen tuloksentekopäivä on 26.6.2022.

Seuraavassa selvennyksiä rankingin sanastosta:


Qualified by Wild Card = Villejä kortteja jaetaan menestyksestä tietyissä tapahtumissa. Urheilija on voinut ansaita lipun kisoihin esimerkiksi voittamalla Timanttiliigan kokonaiskilpailun edelliskaudella

Qualified by Entry Standard = Urheilija on rikkonut lajin tulosrajan

In World Rankings quota = Urheilija ei ole rikkonut tulosrajaa, mutta on menossa kisoihin rankingpisteiden turvin

Next Best by World Rankings = Urheilija ei ole toistaiseksi pääsemässä kisoihin, mutta on hyvin lähellä paikkaa rankingpisteissä

Rankinglistat tuottaa: Tilastopaja
Tiedot haettu: 25.6.2022
Valitse laji
Näytä vain suomalaiset

N 100 m (48) - Tulosraja: 11.15

#UrheilijaInfoTulos/pst
1Shelly-Ann FRASER-PRYCE (JAM)Qualified by Wild Card
2Elaine THOMPSON-HERAH (JAM)Qualified by Entry Standard10.54
3Shericka JACKSON (JAM)Qualified by Entry Standard10.76
4Marie-Josée TA LOU (CIV)Qualified by Entry Standard10.78
5Julien ALFRED (LCA)Qualified by Entry Standard10.81
6Aleia HOBBS (USA)Qualified by Entry Standard10.81
7Melissa JEFFERSON (USA)Qualified by Entry Standard10.82
8Teahna DANIELS (USA)Qualified by Entry Standard10.83
Sha'Carri RICHARDSON (USA)Qualified by Entry Standard10.85
9Dina ASHER-SMITH (GBR)Qualified by Entry Standard10.87
Cambrea STURGIS (USA)Qualified by Entry Standard10.87
Twanisha TERRY (USA)Qualified by Entry Standard10.87
Tamara CLARK (USA)Qualified by Entry Standard10.88
10Kemba NELSON (JAM)Qualified by Entry Standard10.88
11Mujinga KAMBUNDJI (SUI)Qualified by Entry Standard10.89
12Ajla DEL PONTE (SUI)Qualified by Entry Standard10.90
Abby STEINER (USA)Qualified by Entry Standard10.90
Tamari DAVIS (USA)Qualified by Entry Standard10.91
13Daryll NEITA (GBR)Qualified by Entry Standard10.93
14Favour OFILI (NGR)Qualified by Entry Standard10.93
15Michelle-Lee AHYE (TTO)Qualified by Entry Standard10.94
Celera BARNES (USA)Qualified by Entry Standard10.94
Briana WILLIAMS (JAM)Qualified by Entry Standard10.94
Kevona DAVIS (JAM)Qualified by Entry Standard10.95
Marybeth SANT-PRICE (USA)Qualified by Entry Standard10.95
Javianne OLIVER (USA)Qualified by Entry Standard10.95
Brittany BROWN (USA)Qualified by Entry Standard10.96
Tina CLAYTON (JAM)Qualified by Entry Standard10.96
16Christine MBOMA (NAM)Qualified by Entry Standard10.97
Natalliah WHYTE (JAM)Qualified by Entry Standard10.97
17Nzubechi Grace NWOKOCHA (NGR)Qualified by Entry Standard10.97
Shania COLLINS (USA)Qualified by Entry Standard10.98
Morolake AKINOSUN (USA)Qualified by Entry Standard10.98
18Anthonique STRACHAN (BAH)Qualified by Entry Standard10.99
19Rosemary CHUKWUMA (NGR)Qualified by Entry Standard10.99
Kayla WHITE (USA)Qualified by Entry Standard10.99
Natasha MORRISON (JAM)Qualified by Entry Standard11.00
Gabrielle THOMAS (USA)Qualified by Entry Standard11.00
Jenna PRANDINI (USA)Qualified by Entry Standard11.00
20Alexandra BURGHARDT (GER)Qualified by Entry Standard11.01
21Bassant HEMIDA (EGY)Qualified by Entry Standard11.02
Mikiah BRISCO (USA)Qualified by Entry Standard11.04
22Gina LÜCKENKEMPER (GER)Qualified by Entry Standard11.04
23Vitoria Cristina ROSA (BRA)Qualified by Entry Standard11.05
24Edidiong Ofinome ODIONG (BRN)Qualified by Entry Standard11.05
25Ewa SWOBODA (POL)Qualified by Entry Standard11.05
Destiny SMITH-BARNETT (USA)Qualified by Entry Standard11.06
Caira PETTWAY (USA)Qualified by Entry Standard11.06
Kiara PARKER (USA)Qualified by Entry Standard11.06
26Murielle AHOURÉ (CIV)Qualified by Entry Standard11.07
27Aminatou SEYNI (NIG)Qualified by Entry Standard11.07
28Carina HORN (RSA)Qualified by Entry Standard11.07
29Gina BASS (GAM)Qualified by Entry Standard11.08
30Joella LLOYD (ANT)Qualified by Entry Standard11.08
Kortnei JOHNSON (USA)Qualified by Entry Standard11.09
English GARDNER (USA)Qualified by Entry Standard11.09
31Zoe HOBBS (NZL)Qualified by Entry Standard11.09
Shockoria WALLACE (JAM)Qualified by Entry Standard11.09
32Lorène Dorcas BAZOLO (POR)Qualified by Entry Standard11.10
33Crystal EMMANUEL (CAN)Qualified by Entry Standard11.11
34TyNia GAITHER (BAH)Qualified by Entry Standard11.11
Candace HILL (USA)Qualified by Entry Standard11.11
Ezinne ABBA (USA)Qualified by Entry Standard11.12
Kennedy BLACKMON (USA)Qualified by Entry Standard11.12
35Pia SKRZYSZOWSKA (POL)Qualified by Entry Standard11.12
Remona BURCHELL (JAM)Qualified by Entry Standard11.13
36Manqi GE (CHN)Qualified by Entry Standard11.13
Serena COLE (JAM)Qualified by Entry Standard11.13
Brianna LYSTON (JAM)Qualified by Entry Standard11.14
Tobi AMUSAN (NGR)Qualified by Entry Standard11.14
Lynna IRBY (USA)Qualified by Entry Standard11.14
Shimayra WILLIAMS (JAM)Qualified by Entry Standard11.14
37Imani LANSIQUOT (GBR)Qualified by Entry Standard11.15
38Zaynab DOSSO (ITA)In World Rankings quota1219 p
39Khamica BINGHAM (CAN)In World Rankings quota1216 p
40Xiaojing LIANG (CHN)In World Rankings quota1212 p
41Olga SAFRONOVA (KAZ)In World Rankings quota1211 p
Shannon RAY (USA)In World Rankings quota1210 p
42Patrizia VAN DER WEKEN (LUX)In World Rankings quota1205 p
43Bree MASTERS (AUS)In World Rankings quota1204 p
44Maria Isabel PÉREZ (ESP)In World Rankings quota1203 p
45Diana VAISMAN (ISR)In World Rankings quota1198 p
46Ella CONNOLLY (AUS)In World Rankings quota1193 p
47Maximila IMALI (KEN)In World Rankings quota1191 p
48Géraldine FREY (SUI)In World Rankings quota1190 p
Salomé KORA (SUI)Next best by World Rankings1188 p
Jada BAYLARK (USA)Next best by World Rankings1180 p
Jadyn MAYS (USA)Next best by World Rankings1180 p
Ashanti MOORE (JAM)Next best by World Rankings1177 p
49Dutee CHAND (IND)Next best by World Rankings1176 p
50Rebekka HAASE (GER)Next best by World Rankings1176 p
51Hana BASIC (AUS)Next best by World Rankings1175 p
52Magdalena STEFANOWICZ (POL)Next best by World Rankings1173 p
Shashalee FORBES (JAM)Next best by World Rankings1173 p
Anavia BATTLE (USA)Next best by World Rankings1172 p
53Marije VAN HUNENSTIJN (NED)Next best by World Rankings1171 p
54Rosângela SANTOS (BRA)Next best by World Rankings1170 p
Anna KIEŁBASIŃSKA (POL)Next best by World Rankings1170 p
55Rafalia SPANOUDAKI-CHATZIRIGA (GRE)Next best by World Rankings1167 p
56Tristan EVELYN (BAR)Next best by World Rankings1166 p
Marika POPOWICZ-DRAPAŁA (POL)Next best by World Rankings1166 p
Symone DARIUS (USA)Next best by World Rankings1165 p
57Rani ROSIUS (BEL)Next best by World Rankings1164 p
58Beatrice MASILINGI (NAM)Next best by World Rankings1161 p
Dezerea BRYANT (USA)Next best by World Rankings1161 p
Kynnedy FLANNEL (USA)Next best by World Rankings1161 p
59Gabriela Anahi SUAREZ (ECU)Next best by World Rankings1160 p
Maia MCCOY (USA)Next best by World Rankings1159 p
Torrie LEWIS (AUS)Next best by World Rankings1158 p
60Jasmine ABRAMS (GUY)Next best by World Rankings1155 p
61Dafne SCHIPPERS (NED)Next best by World Rankings1155 p
62Olivia FOTOPOULOU (CYP)Next best by World Rankings1155 p
Ashley HENDERSON (USA)Next best by World Rankings1154 p
LaSarah HARGROVE (USA)Next best by World Rankings1154 p
63Ángela Gabriela TENORIO (ECU)Next best by World Rankings1153 p
Kristal AWUAH (GBR)Next best by World Rankings1153 p
64Jamile SAMUEL (NED)Next best by World Rankings1152 p
Tatjana PINTO (GER)Next best by World Rankings1152 p
Lilly KADEN (GER)Next best by World Rankings1152 p
Tima Seikeseye GODBLESS (NGR)Next best by World Rankings1151 p
65Quincy MALEKANI (ZAM)Next best by World Rankings1151 p
66Jacqueline MADOGO (CAN)Next best by World Rankings1151 p
Asha PHILIP (GBR)Next best by World Rankings1150 p
67Yongli WEI (CHN)Next best by World Rankings1149 p
68Molly SCOTT (IRL)Next best by World Rankings1149 p

N 200 m (56) - Tulosraja: 22.80

#UrheilijaInfoTulos/pst
1Dina ASHER-SMITH (GBR)Qualified by Wild Card
2Christine MBOMA (NAM)Qualified by Wild Card
3Elaine THOMPSON-HERAH (JAM)Qualified by Entry Standard21.53
4Abby STEINER (USA)Qualified by Entry Standard21.80
5Shericka JACKSON (JAM)Qualified by Entry Standard21.81
6Gabrielle THOMAS (USA)Qualified by Entry Standard21.87
7Shelly-Ann FRASER-PRYCE (JAM)Qualified by Entry Standard21.94
8Favour OFILI (NGR)Qualified by Entry Standard21.96
9Brittany BROWN (USA)Qualified by Entry Standard21.99
10Marie-Josée TA LOU (CIV)Qualified by Entry Standard22.11
11Shaunae MILLER-UIBO (BAH)Qualified by Entry Standard22.14
12Beatrice MASILINGI (NAM)Qualified by Entry Standard22.18
13Mujinga KAMBUNDJI (SUI)Qualified by Entry Standard22.18
14Aminatou SEYNI (NIG)Qualified by Entry Standard22.21
Kynnedy FLANNEL (USA)Qualified by Entry Standard22.23
Kevona DAVIS (JAM)Qualified by Entry Standard22.26
Anavia BATTLE (USA)Qualified by Entry Standard22.26
15Jasmine CAMACHO-QUINN (PUR)Qualified by Entry Standard22.27
16Rosemary CHUKWUMA (NGR)Qualified by Entry Standard22.33
17Ajla DEL PONTE (SUI)Qualified by Entry Standard22.38
Sha'Carri RICHARDSON (USA)Qualified by Entry Standard22.38
Cambrea STURGIS (USA)Qualified by Entry Standard22.40
Allyson FELIX (USA)Qualified by Entry Standard22.40
18Edidiong Ofinome ODIONG (BRN)Qualified by Entry Standard22.43
19Nzubechi Grace NWOKOCHA (NGR)Qualified by Entry Standard22.44
20TyNia GAITHER (BAH)Qualified by Entry Standard22.45
Jenna PRANDINI (USA)Qualified by Entry Standard22.45
Melissa JEFFERSON (USA)Qualified by Entry Standard22.46
21Julien ALFRED (LCA)Qualified by Entry Standard22.46
Kayla WHITE (USA)Qualified by Entry Standard22.50
22Corinna SCHWAB (GER)Qualified by Entry Standard22.51
Brianna LYSTON (JAM)Qualified by Entry Standard22.53
23Anthonique STRACHAN (BAH)Qualified by Entry Standard22.55
Mariah AYERS (USA)Qualified by Entry Standard22.55
A'Keyla MITCHELL (USA)Qualified by Entry Standard22.55
24Riley DAY (AUS)Qualified by Entry Standard22.56
Laila OWENS (USA)Qualified by Entry Standard22.57
Natalliah WHYTE (JAM)Qualified by Entry Standard22.57
25Rhasidat ADELEKE (IRL)Qualified by Entry Standard22.59
26Marileidy PAULINO (DOM)Qualified by Entry Standard22.59
27Jodie WILLIAMS (GBR)Qualified by Entry Standard22.60
Candace HILL (USA)Qualified by Entry Standard22.60
Tamara CLARK (USA)Qualified by Entry Standard22.62
Tamari DAVIS (USA)Qualified by Entry Standard22.62
28Bassant HEMIDA (EGY)Qualified by Entry Standard22.63
29Dalia KADDARI (ITA)Qualified by Entry Standard22.64
30Lorène Dorcas BAZOLO (POR)Qualified by Entry Standard22.64
Shania COLLINS (USA)Qualified by Entry Standard22.64
Talitha DIGGS (USA)Qualified by Entry Standard22.64
Yanique DAYLE (JAM)Qualified by Entry Standard22.64
Tobi AMUSAN (NGR)Qualified by Entry Standard22.66
31Joella LLOYD (ANT)Qualified by Entry Standard22.66
32Gina BASS (GAM)Qualified by Entry Standard22.67
33Ida KARSTOFT (DEN)Qualified by Entry Standard22.67
34Vitoria Cristina ROSA (BRA)Qualified by Entry Standard22.68
35Dafne SCHIPPERS (NED)Qualified by Entry Standard22.70
Lynna IRBY (USA)Qualified by Entry Standard22.70
36Jacinta BEECHER (AUS)Qualified by Entry Standard22.70
Iman BROWN (USA)Qualified by Entry Standard22.71
37Lieke KLAVER (NED)Qualified by Entry Standard22.71
LaSarah HARGROVE (USA)Qualified by Entry Standard22.72
Mikiah BRISCO (USA)Qualified by Entry Standard22.73
Kortnei JOHNSON (USA)Qualified by Entry Standard22.73
38Crystal EMMANUEL (CAN)Qualified by Entry Standard22.74
Kemba NELSON (JAM)Qualified by Entry Standard22.74
39Anna KIEŁBASIŃSKA (POL)Qualified by Entry Standard22.76
Ashley HENDERSON (USA)Qualified by Entry Standard22.76
Adriana TATUM (USA)Qualified by Entry Standard22.77
40Beth DOBBIN (GBR)Qualified by Entry Standard22.78
Dezerea BRYANT (USA)Qualified by Entry Standard22.78
Symone DARIUS (USA)Qualified by Entry Standard22.78
Mekenze KELLEY (USA)Qualified by Entry Standard22.78
Iyana GRAY (USA)Qualified by Entry Standard22.78
41Olga SAFRONOVA (KAZ)Qualified by Entry Standard22.79
Karimah DAVIS (USA)Qualified by Entry Standard22.79
42Jessika GBAI (CIV)Qualified by Entry Standard22.79
Morolake AKINOSUN (USA)Qualified by Entry Standard22.80
Jadyn MAYS (USA)Qualified by Entry Standard22.80
43Georgia HULLS (NZL)Qualified by Designated Competition
44Nikola HOROWSKA (POL)In World Rankings quota1205 p
Shannon RAY (USA)In World Rankings quota1201 p
45Marije VAN HUNENSTIJN (NED)In World Rankings quota1190 p
46Ella CONNOLLY (AUS)In World Rankings quota1185 p
47Imke VERVAET (BEL)In World Rankings quota1179 p
48Rhoda NJOBVU (ZAM)In World Rankings quota1174 p
49Gabriela Anahi SUAREZ (ECU)In World Rankings quota1169 p
50Elisabeth SLETTUM (NOR)In World Rankings quota1165 p
51Paula SEVILLA (ESP)In World Rankings quota1163 p
52Lilly KADEN (GER)In World Rankings quota1159 p
53Jessica-Bianca WESSOLLY (GER)In World Rankings quota1159 p
Natasha MORRISON (JAM)In World Rankings quota1153 p
54Shirley NEKHUBUI (RSA)In World Rankings quota1152 p
Jada BAYLARK (USA)In World Rankings quota1151 p
Bree MASTERS (AUS)In World Rankings quota1151 p
55Maximila IMALI (KEN)In World Rankings quota1149 p
Torrie LEWIS (AUS)In World Rankings quota1149 p
56Lisa LILJA (SWE)In World Rankings quota1148 p
57Lauren GALE (CAN)Next best by World Rankings1148 p
58Gémima JOSEPH (FRA)Next best by World Rankings1148 p
Roneisha MCGREGOR (JAM)Next best by World Rankings1147 p
Sophia JUNK (GER)Next best by World Rankings1145 p
59Maboundou KONÉ (CIV)Next best by World Rankings1145 p
Ezinne ABBA (USA)Next best by World Rankings1143 p
60Moa HJELMER (SWE)Next best by World Rankings1142 p
61Marika POPOWICZ-DRAPAŁA (POL)Next best by World Rankings1141 p
62Fiordaliza COFIL (DOM)Next best by World Rankings1141 p
Jessica BEARD (USA)Next best by World Rankings1141 p
63Julia HENRIKSSON (SWE)Next best by World Rankings1141 p
64Lorraine MARTINS (BRA)Next best by World Rankings1141 p
65Olivia FOTOPOULOU (CYP)Next best by World Rankings1140 p
66Lucia CARRILLO (ESP)Next best by World Rankings1140 p
Alfreda STEELE (USA)Next best by World Rankings1139 p
Shashalee FORBES (JAM)Next best by World Rankings1138 p
67Rafalia SPANOUDAKI-CHATZIRIGA (GRE)Next best by World Rankings1137 p
68Shary VALLECILLA (COL)Next best by World Rankings1136 p
69Anniina KORTETMAA (FIN)Next best by World Rankings1136 p
70Irene SIRAGUSA (ITA)Next best by World Rankings1133 p
Lisa Marie KWAYIE (GER)Next best by World Rankings1133 p
Caisja CHANDLER (USA)Next best by World Rankings1133 p
Anna Jade KEEFER (USA)Next best by World Rankings1133 p
Magdalena NIEMCZYK (POL)Next best by World Rankings1133 p
Jayla JAMISON (USA)Next best by World Rankings1131 p
71Ana Carolina AZEVEDO (BRA)Next best by World Rankings1129 p
72Kiah DUBARRY-GAY (GBR)Next best by World Rankings1129 p
73Cecilia TAMAYO-GARZA (MEX)Next best by World Rankings1129 p
Delecia MCDUFFIE (USA)Next best by World Rankings1128 p
Kristie EDWARDS (AUS)Next best by World Rankings1128 p
Amari BROWN (USA)Next best by World Rankings1128 p
74Viwe JINGQI (RSA)Next best by World Rankings1127 p
75Banele SHABANGU (RSA)Next best by World Rankings1126 p
Felicia BROWN-EDWARDS (USA)Next best by World Rankings1126 p
76Martina HOFMANOVÁ (CZE)Next best by World Rankings1126 p
Leonie VAN VLIET (NED)Next best by World Rankings1125 p
Talea PREPENS (GER)Next best by World Rankings1125 p
77Brigitte NTIAMOAH (FRA)Next best by World Rankings1125 p
Martyna KOTWIŁA (POL)Next best by World Rankings1124 p
Monique QUIRK (AUS)Next best by World Rankings1124 p

N 400 m (48) - Tulosraja: 51.35

#UrheilijaInfoTulos/pst
1Quanera HAYES (USA)Qualified by Wild Card
2Shaunae MILLER-UIBO (BAH)Qualified by Entry Standard48.36
3Marileidy PAULINO (DOM)Qualified by Entry Standard49.20
4Stephenie Ann MCPHERSON (JAM)Qualified by Entry Standard49.34
5Allyson FELIX (USA)Qualified by Entry Standard49.46
6Candice MCLEOD (JAM)Qualified by Entry Standard49.51
7Roxana GÓMEZ (CUB)Qualified by Entry Standard49.71
8Charokee YOUNG (JAM)Qualified by Entry Standard49.87
9Jodie WILLIAMS (GBR)Qualified by Entry Standard49.97
10Talitha DIGGS (USA)Qualified by Entry Standard49.99
11Britton WILSON (USA)Qualified by Entry Standard50.05
12Sada WILLIAMS (BAR)Qualified by Entry Standard50.11
13Natalia KACZMAREK (POL)Qualified by Entry Standard50.16
Stacey Ann WILLIAMS (JAM)Qualified by Entry Standard50.18
14Anna KIEŁBASIŃSKA (POL)Qualified by Entry Standard50.28
15Cynthia BOLINGO (BEL)Qualified by Entry Standard50.29
16Femke BOL (NED)Qualified by Entry Standard50.30
Roneisha MCGREGOR (JAM)Qualified by Entry Standard50.34
17Fiordaliza COFIL (DOM)Qualified by Entry Standard50.38
Athing MU (USA)Qualified by Entry Standard50.42
Kennedy SIMON (USA)Qualified by Entry Standard50.45
18Modesta Justė MORAUSKAITĖ (LTU)Qualified by Entry Standard50.49
Wadeline JONATHAS (USA)Qualified by Entry Standard50.51
Shamier LITTLE (USA)Qualified by Entry Standard50.65
19Rhasidat ADELEKE (IRL)Qualified by Entry Standard50.70
Alexis HOLMES (USA)Qualified by Entry Standard50.71
20Justyna ŚWIĘTY-ERSETIC (POL)Qualified by Entry Standard50.74
21Eleni ARTYMATA (CYP)Qualified by Entry Standard50.80
22Lieke KLAVER (NED)Qualified by Entry Standard50.80
Jessica BEARD (USA)Qualified by Entry Standard50.85
Tierra ROBINSON-JONES (USA)Qualified by Entry Standard50.89
Shae ANDERSON (USA)Qualified by Entry Standard50.94
23Gabby SCOTT (PUR)Qualified by Entry Standard50.97
Kendall ELLIS (USA)Qualified by Entry Standard51.00
Kaylin WHITNEY (USA)Qualified by Entry Standard51.02
Lynna IRBY (USA)Qualified by Entry Standard51.03
24Victoria OHURUOGU (GBR)Qualified by Entry Standard51.05
Jaide STEPTER BAYNES (USA)Qualified by Entry Standard51.05
25Paola MORÁN (MEX)Qualified by Entry Standard51.06
Rosey EFFIONG (USA)Qualified by Entry Standard51.06
26Aauri Lorena BOKESA (ESP)Qualified by Entry Standard51.08
27Lada VONDROVÁ (CZE)Qualified by Entry Standard51.13
Kavia FRANCIS (JAM)Qualified by Entry Standard51.15
28Ama PIPI (GBR)Qualified by Entry Standard51.17
29Aliyah ABRAMS (GUY)Qualified by Entry Standard51.17
30Aishwarya Kailash MISHRA (IND)Qualified by Entry Standard51.18
Junelle BROMFIELD (JAM)Qualified by Entry Standard51.19
31Corinna SCHWAB (GER)Qualified by Entry Standard51.21
32Kyra CONSTANTINE (CAN)Qualified by Entry Standard51.22
Jan'Taijah FORD (USA)Qualified by Entry Standard51.22
33Eveline SAALBERG (NED)Qualified by Entry Standard51.22
Zoey CLARK (GBR)Qualified by Entry Standard51.22
34Barbora MALÍKOVÁ (CZE)Qualified by Entry Standard51.23
35Imaobong Nse UKO (NGR)Qualified by Entry Standard51.24
Delecia MCDUFFIE (USA)Qualified by Entry Standard51.24
Jermaisha ARNOLD (USA)Qualified by Entry Standard51.24
Ziyah HOLMAN (USA)Qualified by Entry Standard51.25
36Cátia AZEVEDO (POR)Qualified by Entry Standard51.26
Janieve RUSSELL (JAM)Qualified by Entry Standard51.26
Stephanie DAVIS (USA)Qualified by Entry Standard51.29
Shericka JACKSON (JAM)Qualified by Entry Standard51.29
37Amandine BROSSIER (FRA)Qualified by Entry Standard51.30
38Lauren GALE (CAN)Qualified by Entry Standard51.30
Nicole YEARGIN (GBR)Qualified by Entry Standard51.32
Iga BAUMGART-WITAN (POL)Qualified by Entry Standard51.33
39Miranda Charlene COETZEE (RSA)Qualified by Designated Competition
40Tiffani MARINHO (BRA)Qualified by Designated Competition
41Rosie ELLIOTT (NZL)Qualified by Designated Competition
42Phil HEALY (IRL)In World Rankings quota1218 p
43Sophie BECKER (IRL)In World Rankings quota1199 p
Kyra JEFFERSON (USA)In World Rankings quota1189 p
Brittany AVENI (USA)In World Rankings quota1188 p
44Susanne WALLI (AUT)In World Rankings quota1182 p
Małgorzata HOŁUB-KOWALIK (POL)In World Rankings quota1179 p
45Camille LAUS (BEL)In World Rankings quota1178 p
46Shafiqua MALONEY (VIN)In World Rankings quota1164 p
47Sokhna LACOSTE (FRA)In World Rankings quota1164 p
Na'Asha ROBINSON (USA)In World Rankings quota1159 p
48Veronica Kamumbe MUTUA (KEN)In World Rankings quota1157 p
Kinga GACKA (POL)Next best by World Rankings1157 p
49Leni SHIDA (UGA)Next best by World Rankings1152 p
50Poovamma Raju MACHETTIRA (IND)Next best by World Rankings1152 p
Laviai NIELSEN (GBR)Next best by World Rankings1151 p
51Anita HORVAT (SLO)Next best by World Rankings1150 p
Tiffany JAMES (JAM)Next best by World Rankings1149 p
52Silke LEMMENS (SUI)Next best by World Rankings1149 p
53Izzy NEAL (NZL)Next best by World Rankings1148 p
Lisanne DE WITTE (NED)Next best by World Rankings1148 p
54Alica SCHMIDT (GER)Next best by World Rankings1147 p
55Deline MPITI (RSA)Next best by World Rankings1146 p
56Agnė ŠERKŠNIENĖ (LTU)Next best by World Rankings1145 p
Taiya SHELBY (USA)Next best by World Rankings1145 p
57Patience Okon GEORGE (NGR)Next best by World Rankings1144 p
Amber ANNING (GBR)Next best by World Rankings1143 p
58Niddy MINGILISHI (ZAM)Next best by World Rankings1142 p
59Angie Melisa PALACIOS (COL)Next best by World Rankings1142 p
60Gunta VAIČULE (LAT)Next best by World Rankings1141 p
61Laura MÜLLER (GER)Next best by World Rankings1140 p
Tovea JENKINS (JAM)Next best by World Rankings1140 p
62Lisneidy VEITÍA (CUB)Next best by World Rankings1138 p
63Tabata VITORINO (BRA)Next best by World Rankings1137 p
64Tereza PETRŽILKOVÁ (CZE)Next best by World Rankings1137 p
Makenzie DUNMORE (USA)Next best by World Rankings1136 p
65Natassha MCDONALD (CAN)Next best by World Rankings1135 p
66Priya HABBATHANAHALLI MOHAN (IND)Next best by World Rankings1135 p
Morgan BURKS-MAGEE (USA)Next best by World Rankings1135 p
Moriah OLIVEIRA (USA)Next best by World Rankings1135 p
67Ayomide Temilade FOLORUNSO (ITA)Next best by World Rankings1134 p
Kornelia LESIEWICZ (POL)Next best by World Rankings1134 p
68Mette BAAS (FIN)Next best by World Rankings1134 p
Zoe SHERAR (CAN)Next best by World Rankings1134 p
Taylor MANSON (USA)Next best by World Rankings1134 p
69Nanako MATSUMOTO (JPN)Next best by World Rankings1132 p
Sharlene MAWDSLEY (IRL)Next best by World Rankings1132 p
70Line KLOSTER (NOR)Next best by World Rankings1131 p
71Molepo PRECIOUS (RSA)Next best by World Rankings1130 p
72Naomi VAN DEN BROECK (BEL)Next best by World Rankings1130 p
Micha POWELL (CAN)Next best by World Rankings1129 p
Hannah WILLIAMS (GBR)Next best by World Rankings1127 p
Lea SPRUNGER (SUI)Withdrawn (was Qualified by Entry Standard)50.70

N 800 m (48) - Tulosraja: 1:59.50

#UrheilijaInfoTulos/pst
1Halimah NAKAAYI (UGA)Qualified by Wild Card
2Keely HODGKINSON (GBR)Qualified by Wild Card
3Athing MU (USA)Qualified by Entry Standard1:55.04
4Rose Mary ALMANZA (CUB)Qualified by Entry Standard1:56.28
5Natoya GOULE (JAM)Qualified by Entry Standard1:56.44
6Laura MUIR (GBR)Qualified by Entry Standard1:56.73
7Raevyn ROGERS (USA)Qualified by Entry Standard1:56.81
8Jemma REEKIE (GBR)Qualified by Entry Standard1:56.90
9Chunyu WANG (CHN)Qualified by Entry Standard1:57.00
10Kate GRACE (USA)Qualified by Entry Standard1:57.20
11Mary MORAA (KEN)Qualified by Entry Standard1:57.45
12Habitam ALEMU (ETH)Qualified by Entry Standard1:57.56
13Alexandra BELL (GBR)Qualified by Entry Standard1:57.66
14Renelle LAMOTE (FRA)Qualified by Entry Standard1:57.98
Ajee WILSON (USA)Qualified by Entry Standard1:58.06
Allie WILSON (USA)Qualified by Entry Standard1:58.18
15Faith KIPYEGON (KEN)Qualified by Entry Standard1:58.18
16Diribe WELTEJI (ETH)Qualified by Entry Standard1:58.28
Sage HURTA (USA)Qualified by Entry Standard1:58.30
17Prudence SEKGODISO (RSA)Qualified by Entry Standard1:58.41
18Catriona BISSET (AUS)Qualified by Entry Standard1:58.42
Olivia BAKER (USA)Qualified by Entry Standard1:58.46
19Hirut MESHESHA (ETH)Qualified by Entry Standard1:58.54
Sadi HENDERSON (USA)Qualified by Entry Standard1:58.62
Sabrina SOUTHERLAND (USA)Qualified by Entry Standard1:58.77
Nia AKINS (USA)Qualified by Entry Standard1:58.82
20Elena BELLÒ (ITA)Qualified by Entry Standard1:58.97
21Sofia ENNAOUI (POL)Qualified by Entry Standard1:58.98
22Lore HOFFMANN (SUI)Qualified by Entry Standard1:59.06
23Majtie KOLBERG (GER)Qualified by Entry Standard1:59.24
Worknesh MESELE (ETH)Qualified by Entry Standard1:59.39
Freweyni HAILU (ETH)Qualified by Entry Standard1:59.39
24Sara KUIVISTO (FIN)Qualified by Entry Standard1:59.41
25Louise SHANAHAN (IRL)Qualified by Entry Standard1:59.42
Brooke FELDMEIER (USA)Qualified by Entry Standard1:59.44
26Lovisa LINDH (SWE)Qualified by Entry Standard1:59.49
27Jarinter Mawia MWASYA JECINTER (KEN)Qualified by Designated Competition
28Déborah RODRÍGUEZ (URU)Qualified by Designated Competition
29Tess KIRSOPP-COLE (AUS)Qualified by Designated Competition
30Christina HERING (GER)In World Rankings quota1257 p
31Lindsey BUTTERWORTH (CAN)In World Rankings quota1255 p
32Katharina TROST (GER)In World Rankings quota1248 p
Adelle TRACEY (GBR)In World Rankings quota1247 p
33Hedda HYNNE (NOR)In World Rankings quota1232 p
34Noélie YARIGO (BEN)In World Rankings quota1231 p
35Anna WIELGOSZ (POL)In World Rankings quota1228 p
Eglay Nafuna NALYANYA (KEN)In World Rankings quota1224 p
Ellie BAKER (GBR)In World Rankings quota1223 p
Isabelle BOFFEY (GBR)In World Rankings quota1216 p
Jenny SELMAN (GBR)In World Rankings quota1209 p
Chanelle PRICE (USA)In World Rankings quota1209 p
Naomi KORIR (KEN)In World Rankings quota1207 p
36Chrisann GORDON-POWELL (JAM)In World Rankings quota1200 p
37Madeleine KELLY (CAN)In World Rankings quota1200 p
Brenna DETRA (USA)In World Rankings quota1196 p
Samantha WATSON (USA)In World Rankings quota1192 p
38Bianka BARTHA-KÉRI (HUN)In World Rankings quota1186 p
39Angelika SARNA (POL)In World Rankings quota1184 p
40Olha LYAKHOVA (UKR)In World Rankings quota1183 p
41Cinthia ANAIS (FRA)In World Rankings quota1180 p
Adrianna CZAPLA (POL)In World Rankings quota1178 p
42Agnès RAHAROLAHY (FRA)In World Rankings quota1175 p
43Sahily DIAGO MESA (CUB)In World Rankings quota1175 p
44Diana MEZULIÁNÍKOVÁ (CZE)In World Rankings quota1171 p
Charlene LIPSEY (USA)In World Rankings quota1171 p
45Anita HORVAT (SLO)In World Rankings quota1170 p
Vivian Chebet KIPROTICH (KEN)In World Rankings quota1168 p
Margarita KOCZANOWA (POL)In World Rankings quota1167 p
Emily RICHARDS (USA)In World Rankings quota1166 p
46Assia RAZIKI (MAR)In World Rankings quota1166 p
Anna CAMP BENNETT (USA)In World Rankings quota1163 p
47Bendere OBOYA (AUS)In World Rankings quota1163 p
48Audrey WERRO (SUI)In World Rankings quota1162 p
49Eveliina MÄÄTTÄNEN (FIN)Next best by World Rankings1161 p
50Gayanthika ARTIGALA (SRI)Next best by World Rankings1160 p
Claudia HOLLINGSWORTH (AUS)Next best by World Rankings1159 p
51Mariela Luisa REAL (MEX)Next best by World Rankings1156 p
McKenna KEEGAN (USA)Next best by World Rankings1153 p
Ellie SANFORD (AUS)Next best by World Rankings1153 p
52Nozomi TANAKA (JPN)Next best by World Rankings1153 p
53Jenna BROMELL (IRL)Next best by World Rankings1152 p
Imogen BARRETT (AUS)Next best by World Rankings1151 p
54Addy TOWNSEND (CAN)Next best by World Rankings1150 p
Kristie SCHOFFIELD (USA)Next best by World Rankings1149 p
55Lucia PINACCHIO (ESP)Next best by World Rankings1146 p
56Vanessa SCAUNET (BEL)Next best by World Rankings1145 p
57Charline MATHIAS (LUX)Next best by World Rankings1145 p
Julianne LABACH (CAN)Next best by World Rankings1144 p
58Gabriela GAJANOVÁ (SVK)Next best by World Rankings1144 p
59Ayano SHIOMI (JPN)Next best by World Rankings1143 p
Sarah HENDRICK (USA)Next best by World Rankings1142 p
Peninnah Wangari WACHIRA (KEN)Next best by World Rankings1141 p
60Gabija GALVYDYTĖ (LTU)Next best by World Rankings1140 p
61Katie KIRK (IRL)Next best by World Rankings1139 p
62Marina MARTÍNEZ (ESP)Next best by World Rankings1138 p
Katy-Ann MCDONALD (GBR)Next best by World Rankings1138 p
63Valentina ROSAMILIA (SUI)Next best by World Rankings1137 p
Claire SEYMOUR (USA)Next best by World Rankings1136 p
Valery TOBIAS (USA)Next best by World Rankings1136 p
64Holly MANNING (NZL)Next best by World Rankings1135 p
Claire MOONEY (IRL)Next best by World Rankings1135 p
Tanja SPILL (GER)Next best by World Rankings1134 p
65Eloisa COIRO (ITA)Next best by World Rankings1134 p
66Wilma NIELSEN (SWE)Next best by World Rankings1134 p
Meriem SAHNOUNE (FRA)Next best by World Rankings1132 p
Delia SCLABAS (SUI)Next best by World Rankings1130 p
67Natalia ROMERO (ESP)Next best by World Rankings1129 p
Daniela GARCÍA (ESP)Next best by World Rankings1128 p
68Amanda Marie FRØYNES (NOR)Next best by World Rankings1128 p
69Marissa DAMINK (NED)Next best by World Rankings1128 p
Charlotte PIZZO (FRA)Next best by World Rankings1127 p
70Andrea CALDERON (ECU)Next best by World Rankings1125 p
Laurie BARTON (USA)Next best by World Rankings1125 p
Melissa BISHOP-NRIAGU (CAN)Withdrawn (was Qualified by Entry Standard)1:58.36

N 1500 m (45) - Tulosraja: 4:04.20

#UrheilijaInfoTulos/pst
1Sifan HASSAN (NED)Qualified by Wild Card
2Faith KIPYEGON (KEN)Qualified by Wild Card
3Gudaf TSEGAY (ETH)Qualified by Entry Standard3:54.21
4Laura MUIR (GBR)Qualified by Entry Standard3:54.50
5Freweyni HAILU (ETH)Qualified by Entry Standard3:56.28
6Hirut MESHESHA (ETH)Qualified by Entry Standard3:57.30
Axumawit EMBAYE (ETH)Qualified by Entry Standard3:58.80
7Jessica HULL (AUS)Qualified by Entry Standard3:58.81
8Sinclaire JOHNSON (USA)Qualified by Entry Standard3:58.85
9Linden HALL (AUS)Qualified by Entry Standard3:59.01
10Nozomi TANAKA (JPN)Qualified by Entry Standard3:59.19
Diribe WELTEJI (ETH)Qualified by Entry Standard3:59.19
11Elle ST. PIERRE (USA)Qualified by Entry Standard3:59.68
12Josette NORRIS (USA)Qualified by Entry Standard3:59.72
13Winnie NANYONDO (UGA)Qualified by Entry Standard3:59.80
Ayal DAGNACHEW (ETH)Qualified by Entry Standard3:59.87
14Marta PÉREZ (ESP)Qualified by Entry Standard4:00.12
15Georgia GRIFFITH (AUS)Qualified by Entry Standard4:00.16
Lemlem HAILU (ETH)Qualified by Entry Standard4:00.32
Cory Ann MCGEE (USA)Qualified by Entry Standard4:00.34
Karissa SCHWEIZER (USA)Qualified by Entry Standard4:00.75
Netsanet DESTA (ETH)Qualified by Entry Standard4:00.84
Shannon OSIKA (USA)Qualified by Entry Standard4:00.93
Helen SCHLACHTENHAUFEN (USA)Qualified by Entry Standard4:01.09
16Claudia Mihaela BOBOCEA (ROU)Qualified by Entry Standard4:01.10
17Kristiina MÄKI (CZE)Qualified by Entry Standard4:01.23
Kate GRACE (USA)Qualified by Entry Standard4:01.33
18Gaia SABBATINI (ITA)Qualified by Entry Standard4:01.93
19Lucia STAFFORD (CAN)Qualified by Entry Standard4:02.12
Birke HAYLOM (ETH)Qualified by Entry Standard4:02.25
20Sara KUIVISTO (FIN)Qualified by Entry Standard4:02.35
Heather MACLEAN (USA)Qualified by Entry Standard4:02.40
21Esther GUERRERO (ESP)Qualified by Entry Standard4:02.41
Tigist KETEMA (ETH)Qualified by Entry Standard4:02.44
22Ciara MAGEEAN (IRL)Qualified by Entry Standard4:02.48
Habitam ALEMU (ETH)Qualified by Entry Standard4:02.50
23Adelle TRACEY (GBR)Qualified by Entry Standard4:02.55
24Edwah JEBITOK (KEN)Qualified by Entry Standard4:02.66
25Winny CHEBET (KEN)Qualified by Entry Standard4:02.77
26Katie SNOWDEN (GBR)Qualified by Entry Standard4:02.77
27Sarah HEALY (IRL)Qualified by Entry Standard4:02.86
Nikki HILTZ (USA)Qualified by Entry Standard4:02.94
Mebriht MEKONEN (ETH)Qualified by Entry Standard4:03.29
28Aurore FLEURY (FRA)Qualified by Entry Standard4:03.35
29Hanna KLEIN (GER)Qualified by Entry Standard4:03.42
30Federica DEL BUONO (ITA)Qualified by Entry Standard4:03.45
31Diana MEZULIÁNÍKOVÁ (CZE)Qualified by Entry Standard4:03.70
Wubrist ASCHAL (ETH)Qualified by Entry Standard4:03.86
32Judith KIYENG (KEN)Qualified by Entry Standard4:03.87
33Sofia ENNAOUI (POL)Qualified by Entry Standard4:03.93
Susan Lokayo EJORE (KEN)Qualified by Entry Standard4:03.98
Michaela MEYER (USA)Qualified by Entry Standard4:04.02
Rachel SMITH (USA)Qualified by Entry Standard4:04.12
Wezam TESFAY (ETH)Qualified by Entry Standard4:04.12
Melissa COURTNEY-BRYANT (GBR)Qualified by Entry Standard4:04.13
34Marta PEN FREITAS (POR)Qualified by Entry Standard4:04.15
35Konstanze KLOSTERHALFEN (GER)Qualified by Entry Standard4:04.15
Abbey CALDWELL (AUS)Qualified by Entry Standard4:04.18
36Joselyn Daniely BREA (VEN)Qualified by Designated Competition
37Katharina TROST (GER)In World Rankings quota1218 p
Eleanor FULTON (USA)In World Rankings quota1216 p
38Alma Delia CORTES (MEX)In World Rankings quota1196 p
Danielle JONES (USA)In World Rankings quota1190 p
39Yolanda NGARAMBE (SWE)In World Rankings quota1190 p
40Elise VANDERELST (BEL)In World Rankings quota1189 p
Hellen Ekarare LOBUN (KEN)In World Rankings quota1187 p
Rebecca MEHRA (USA)In World Rankings quota1186 p
41Laura GALVÁN (MEX)In World Rankings quota1181 p
42Natalia HAWTHORN (CAN)In World Rankings quota1181 p
Hiwot MEHARI (ETH)In World Rankings quota1180 p
43Sintayehu VISSA (ITA)In World Rankings quota1173 p
Ellie BAKER (GBR)In World Rankings quota1169 p
Purity CHEPKIRUI (KEN)In World Rankings quota1168 p
Taryn RAWLINGS (USA)In World Rankings quota1166 p
44Ran URABE (JPN)In World Rankings quota1166 p
45Águeda MUÑOZ (ESP)In World Rankings quota1165 p
Brenda CHEBET (KEN)Next best by World Rankings1165 p
46Martyna GALANT (POL)Next best by World Rankings1164 p
47Eliza MEGGER (POL)Next best by World Rankings1161 p
48Georgie HARTIGAN (IRL)Next best by World Rankings1159 p
49Hanna HERMANSSON (SWE)Next best by World Rankings1156 p
50María Pía FERNÁNDEZ (URU)Next best by World Rankings1151 p
Erin WALLACE (GBR)Next best by World Rankings1150 p
51Yume GOTO (JPN)Next best by World Rankings1148 p
52Mariana BORELLI (ARG)Next best by World Rankings1146 p
53Amalie SÆTEN (NOR)Next best by World Rankings1146 p
Giulia APRILE (ITA)Next best by World Rankings1145 p
Ludovica CAVALLI (ITA)Next best by World Rankings1143 p
Jaylah HANCOCK-CAMERON (AUS)Next best by World Rankings1141 p
Jessica JUDD (GBR)Next best by World Rankings1141 p
Micaela DEGENERO (USA)Next best by World Rankings1140 p
54Şilan AYYILDIZ (TUR)Next best by World Rankings1140 p
Vera COUTELLIER (GER)Next best by World Rankings1139 p
Elisa BORTOLI (ITA)Next best by World Rankings1136 p
Josephine Chelangat KIPLANGAT (KEN)Next best by World Rankings1136 p
55Marissa DAMINK (NED)Next best by World Rankings1136 p
Molly SUGHROUE (USA)Next best by World Rankings1135 p
Emily MACKAY (USA)Next best by World Rankings1134 p
56Salomé AFONSO (POR)Next best by World Rankings1134 p
Caterina GRANZ (GER)Next best by World Rankings1134 p
Julia HEYMACH (USA)Next best by World Rankings1132 p
57Lenuta Petronela SIMIUC (ROU)Next best by World Rankings1130 p
Eusila CHEPKIRUI (KEN)Next best by World Rankings1129 p
Danielle ARAGON (USA)Next best by World Rankings1128 p
58Laura NAGEL (NZL)Next best by World Rankings1128 p
Weronika LIZAKOWSKA (POL)Next best by World Rankings1126 p
Solange Andreia PEREIRA (ESP)Next best by World Rankings1124 p
59Ingeborg ØSTGÅRD (NOR)Next best by World Rankings1123 p
Maudie SKYRING (AUS)Next best by World Rankings1123 p
Madeleine BERKSON (USA)Next best by World Rankings1121 p
Danae RIVERS (USA)Next best by World Rankings1119 p
Elly HENES (USA)Next best by World Rankings1119 p
Jennifer RANDALL (USA)Next best by World Rankings1118 p
60KM. CHANDA (IND)Next best by World Rankings1117 p
Karisa NELSON (USA)Next best by World Rankings1115 p
Ellie LEATHER (GBR)Next best by World Rankings1115 p
Gabriela DEBUES-STAFFORD (CAN)Withdrawn (was Qualified by Entry Standard)3:58.28
Karoline Bjerkeli GRØVDAL (NOR)Withdrawn (was Qualified by Entry Standard)4:03.07
Claudia HOLLINGSWORTH (AUS)Withdrawn (was Qualified by Designated Competition)

N 5000 m (42) - Tulosraja: 15:10.00

#UrheilijaInfoTulos/pst
1Hellen OBIRI (KEN)Qualified by Wild Card
2Francine NIYONSABA (BDI)Qualified by Wild Card
3Ejgayehu TAYE (ETH)Qualified by Entry Standard14:12.98
4Letesenbet GIDEY (ETH)Qualified by Entry Standard14:24.59
5Dawit SEYAUM (ETH)Qualified by Entry Standard14:25.84
Gudaf TSEGAY (ETH)Qualified by Entry Standard14:26.69
Fantu WORKU (ETH)Qualified by Entry Standard14:26.80
6Margaret Chelimo KIPKEMBOI (KEN)Qualified by Entry Standard14:27.12
7Sifan HASSAN (NED)Qualified by Entry Standard14:27.89
8Eilish MCCOLGAN (GBR)Qualified by Entry Standard14:28.55
9Lilian Kasait RENGERUK (KEN)Qualified by Entry Standard14:30.32
10Eva CHERONO (KEN)Qualified by Entry Standard14:30.77
11Karoline Bjerkeli GRØVDAL (NOR)Qualified by Entry Standard14:31.07
12Alicia MONSON (USA)Qualified by Entry Standard14:31.11
Almaz AYANA (ETH)Qualified by Entry Standard14:32.17
13Elise CRANNY (USA)Qualified by Entry Standard14:33.17
Hawi FEYSA (ETH)Qualified by Entry Standard14:33.66
Beatrice CHEBET (KEN)Qualified by Entry Standard14:34.55
14Konstanze KLOSTERHALFEN (GER)Qualified by Entry Standard14:35.88
15Rahel DANIEL (ERI)Qualified by Entry Standard14:36.66
Tsehay GEMECHU (ETH)Qualified by Entry Standard14:38.76
Agnes Jebet TIROP (KEN)Qualified by Entry Standard14:39.62
16Yasemin CAN (TUR)Qualified by Entry Standard14:41.40
Senbere TEFERI (ETH)Qualified by Entry Standard14:42.25
Loice CHEMNUNG (KEN)Qualified by Entry Standard14:43.65
Tsigie GEBRESELAMA (ETH)Qualified by Entry Standard14:43.90
Lemlem HAILU (ETH)Qualified by Entry Standard14:44.73
Teresiah Muthoni GATERI (KEN)Qualified by Entry Standard14:44.89
17Daisy JEPKEMEI (KAZ)Qualified by Entry Standard14:45.69
18Nadia BATTOCLETTI (ITA)Qualified by Entry Standard14:46.29
Abersh MINSEWO (ETH)Qualified by Entry Standard14:47.98
19Courtney FRERICHS (USA)Qualified by Entry Standard14:48.75
Naomi MUSSONI (KEN)Qualified by Entry Standard14:49.94
Girmawit GEBRZIHAIR (ETH)Qualified by Entry Standard14:49.97
20Laura GALVÁN (MEX)Qualified by Entry Standard14:51.15
Josette NORRIS (USA)Qualified by Entry Standard14:51.32
Karissa SCHWEIZER (USA)Qualified by Entry Standard14:51.34
21Hanna KLEIN (GER)Qualified by Entry Standard14:51.71
Abbey COOPER (USA)Qualified by Entry Standard14:52.37
Sheila CHELANGAT (KEN)Qualified by Entry Standard14:52.66
22Ririka HIRONAKA (JPN)Qualified by Entry Standard14:52.84
23Selamawit TEFERI (ISR)Qualified by Entry Standard14:53.43
Agnes Mwikali MUTUKU (KEN)Qualified by Entry Standard14:53.73
Emily INFELD (USA)Qualified by Entry Standard14:54.09
Tabithanjeri KAMAU (KEN)Qualified by Entry Standard14:54.25
Bosena MULATE (ETH)Qualified by Entry Standard14:55.18
Margaret AKIDOR (KEN)Qualified by Entry Standard14:55.43
Daisy CHEROTICH (KEN)Qualified by Entry Standard14:56.46
Weini KELATI FREZGHI (USA)Qualified by Entry Standard14:57.07
24Jessica JUDD (GBR)Qualified by Entry Standard14:57.19
Judy Jepngetich CHEPASKWONY (KEN)Qualified by Entry Standard14:57.55
Rebecca MWANGI (KEN)Qualified by Entry Standard14:57.90
25Kaede HAGITANI (JPN)Qualified by Entry Standard14:59.36
26Nozomi TANAKA (JPN)Qualified by Entry Standard14:59.93
Rachel SMITH (USA)Qualified by Entry Standard15:00.07
27Maureen KOSTER (NED)Qualified by Entry Standard15:00.64
Hellen Ekarare LOBUN (KEN)Qualified by Entry Standard15:01.14
Meskerem MAMO (ETH)Qualified by Entry Standard15:01.29
28Dominique SCOTT (RSA)Qualified by Entry Standard15:01.66
Fantaye BELAYNEH (ETH)Qualified by Entry Standard15:01.89
29Esther CHEBET (UGA)Qualified by Entry Standard15:02.15
Tomoka KIMURA (JPN)Qualified by Entry Standard15:02.48
Millie PALADINO (USA)Qualified by Entry Standard15:02.63
Gloria KITE (KEN)Qualified by Entry Standard15:02.92
30Amy-Eloise MARKOVC (GBR)Qualified by Entry Standard15:03.22
Elly HENES (USA)Qualified by Entry Standard15:03.27
Janeth Nyiva MUTUNGI (KEN)Qualified by Entry Standard15:03.34
31Sarah LAHTI (SWE)Qualified by Entry Standard15:04.87
Vanessa FRASER (USA)Qualified by Entry Standard15:05.04
Natosha ROGERS (USA)Qualified by Entry Standard15:05.22
Caroline NYAGA (KEN)Qualified by Entry Standard15:05.34
Sarah INGLIS (GBR)Qualified by Entry Standard15:05.51
Fiona O'KEEFFE (USA)Qualified by Entry Standard15:05.56
Karabakarione WANIKU (KEN)Qualified by Entry Standard15:05.66
32Caroline Chepkoech KIPKIRUI (KAZ)Qualified by Entry Standard15:05.68
Irene CHEPTAI (KEN)Qualified by Entry Standard15:05.76
Taryn RAWLINGS (USA)Qualified by Entry Standard15:05.94
33Jessica HULL (AUS)Qualified by Entry Standard15:06.13
Calli THACKERY (GBR)Qualified by Entry Standard15:06.26
34Alina REH (GER)Qualified by Entry Standard15:06.29
35Meraf BAHTA (SWE)Qualified by Entry Standard15:06.48
36Natalie RULE (AUS)Qualified by Entry Standard15:06.50
Emily LIPARI (USA)Qualified by Entry Standard15:07.22
37Rose DAVIES (AUS)Qualified by Entry Standard15:07.49
Joanne KIPKEMOI (KEN)Qualified by Entry Standard15:07.49
Melknat WUDU (ETH)Qualified by Entry Standard15:08.65
Sayaka SATO (JPN)Qualified by Entry Standard15:08.72
Annie RODENFELS (USA)Qualified by Entry Standard15:08.80
Whittni MORGAN (USA)Qualified by Entry Standard15:09.47
Sarah LANCASTER (USA)Qualified by Entry Standard15:09.59
38Edymar BREA (VEN)Qualified by Designated Competition
Mercy CHERONO (KEN)In World Rankings quota1230 p
39Luiza GEGA (ALB)In World Rankings quota1179 p
Isobel BATT-DOYLE (AUS)In World Rankings quota1175 p
Katelyn TUOHY (USA)In World Rankings quota1171 p
40Florencia BORELLI (ARG)In World Rankings quota1165 p
41Viktória WAGNER-GYÜRKÉS (HUN)In World Rankings quota1163 p
Allie BUCHALSKI (USA)In World Rankings quota1161 p
Taylor ROE (USA)In World Rankings quota1160 p
Jennifer NESBITT (GBR)In World Rankings quota1155 p
Sara BENFARES (GER)In World Rankings quota1155 p
Katie IZZO (USA)In World Rankings quota1154 p
Mercy CHELANGAT (KEN)In World Rankings quota1151 p
42Caster SEMENYA (RSA)In World Rankings quota1148 p
43Prisca CHESANG (UGA)Next best by World Rankings1146 p
Parker VALBY (USA)Next best by World Rankings1143 p
Verity OCKENDEN (GBR)Next best by World Rankings1142 p
Lauren GREGORY (USA)Next best by World Rankings1142 p
Dolphine Nyaboke OMARE (KEN)Next best by World Rankings1141 p
44Diane VAN ES (NED)Next best by World Rankings1139 p
Esther WAMBUI (KEN)Next best by World Rankings1139 p
Lauren RYAN (AUS)Next best by World Rankings1137 p
45Joselyn Daniely BREA (VEN)Next best by World Rankings1135 p
Momoka KAWAGUCHI (JPN)Next best by World Rankings1129 p
Esther MUTHONI (KEN)Next best by World Rankings1128 p
46Camilla RICHARDSSON (FIN)Next best by World Rankings1127 p
Caitlin ADAMS (AUS)Next best by World Rankings1127 p
Mikuni YADA (JPN)Next best by World Rankings1126 p
Abby NICHOLS (USA)Next best by World Rankings1126 p
47Parul CHAUDHARY (IND)Next best by World Rankings1125 p
Yuka ANDO (JPN)Next best by World Rankings1125 p
Jenny BLUNDELL (AUS)Next best by World Rankings1123 p
Yuma YAMAMOTO (JPN)Next best by World Rankings1122 p
Jenna MAGNESS (USA)Next best by World Rankings1121 p
48Wuga HE (CHN)Next best by World Rankings1118 p
Taylor WERNER (USA)Next best by World Rankings1118 p
49Gracelyn LARKIN (CAN)Next best by World Rankings1118 p
Martha MOKAYA (KEN)Next best by World Rankings1118 p
Aimee PRATT (GBR)Next best by World Rankings1117 p
50Adva COHEN (ISR)Next best by World Rankings1115 p
51Roisin FLANAGAN (IRL)Next best by World Rankings1114 p
52Sara CHRISTIANSSON (SWE)Next best by World Rankings1113 p
Katie WASSERMAN (USA)Next best by World Rankings1112 p
53Manon TRAPP (FRA)Next best by World Rankings1112 p
Sam BUSH (USA)Next best by World Rankings1109 p
Rika KASEDA (JPN)Next best by World Rankings1109 p
54Carla GALLARDO (ESP)Next best by World Rankings1107 p
55Fedra Aldana LUNA SAMBRAN (ARG)Next best by World Rankings1107 p
56Cristina RUIZ (ESP)Next best by World Rankings1106 p
Isabel VAN CAMP (USA)Next best by World Rankings1106 p
Emma Grace HURLEY (USA)Next best by World Rankings1104 p
57Glenrose XABA (RSA)Next best by World Rankings1102 p
Sydney SEYMOUR (USA)Next best by World Rankings1102 p
Kyla JACOBS (RSA)Next best by World Rankings1100 p
Gabriela DEBUES-STAFFORD (CAN)Withdrawn (was Qualified by Entry Standard)14:31.38
Andrea SECCAFIEN (CAN)Withdrawn (was Qualified by Entry Standard)14:59.55
Paige CAMPBELL (AUS)Withdrawn (was Qualified by Designated Competition)

N 10000 m (27) - Tulosraja: 31:25.00

#UrheilijaInfoTulos/pst
1Sifan HASSAN (NED)Qualified by Wild Card
2Letesenbet GIDEY (ETH)Qualified by Entry Standard29:01.03
3Gudaf TSEGAY (ETH)Qualified by Entry Standard29:39.42
4Kalkidan GEZAHEGNE (BRN)Qualified by Entry Standard29:50.77
5Tsigie GEBRESELAMA (ETH)Qualified by Entry Standard30:06.01
6Elise CRANNY (USA)Qualified by Entry Standard30:14.66
7Eilish MCCOLGAN (GBR)Qualified by Entry Standard30:19.02
Tsehay GEMECHU (ETH)Qualified by Entry Standard30:19.29
Yalemzerf YEHUALAW (ETH)Qualified by Entry Standard30:20.77
8Hellen OBIRI (KEN)Qualified by Entry Standard30:24.27
9Irine Jepchumba KIMAIS (KEN)Qualified by Entry Standard30:37.24
10Daisy CHEROTICH (KEN)Qualified by Entry Standard30:37.31
11Francine NIYONSABA (BDI)Qualified by Entry Standard30:41.93
Irene CHEPTAI (KEN)Qualified by Entry Standard30:44.00
Ejgayehu TAYE (ETH)Qualified by Entry Standard30:44.68
Margaret Chelimo KIPKEMBOI (KEN)Qualified by Entry Standard30:45.00
12Seira FUWA (JPN)Qualified by Entry Standard30:45.21
Sheila Chepkirui KIPROTICH (KEN)Qualified by Entry Standard30:45.81
Bosena MULATE (ETH)Qualified by Entry Standard30:47.55
Girmawit GEBRZIHAIR (ETH)Qualified by Entry Standard30:47.72
13Karissa SCHWEIZER (USA)Qualified by Entry Standard30:47.99
Almaz AYANA (ETH)Qualified by Entry Standard30:48.48
Eva CHERONO (KEN)Qualified by Entry Standard30:49.23
14Alicia MONSON (USA)Qualified by Entry Standard30:51.09
Dorcas Jepchumba KIMELI (KEN)Qualified by Entry Standard30:55.90
Joyce Chepkemoi TELE (KEN)Qualified by Entry Standard30:59.01
15Rahel DANIEL (ERI)Qualified by Entry Standard30:59.75
16Dominique SCOTT (RSA)Qualified by Entry Standard31:00.10
17Ririka HIRONAKA (JPN)Qualified by Entry Standard31:00.71
18Konstanze KLOSTERHALFEN (GER)Qualified by Entry Standard31:01.71
Hawi FEYSA (ETH)Qualified by Entry Standard31:03.32
Emily SISSON (USA)Qualified by Entry Standard31:03.82
19Meraf BAHTA (SWE)Qualified by Entry Standard31:08.05
Emily INFELD (USA)Qualified by Entry Standard31:08.57
Vibian CHEPKURUI (KEN)Qualified by Entry Standard31:09.42
Sutume Asefa KEBEDE (ETH)Qualified by Entry Standard31:09.56
20Rino GOSHIMA (JPN)Qualified by Entry Standard31:10.02
21Yasemin CAN (TUR)Qualified by Entry Standard31:10.05
Fancy CHEMUTAI (KEN)Qualified by Entry Standard31:10.20
Sheila CHELANGAT (KEN)Qualified by Entry Standard31:10.27
Violah CHEPTOO (KEN)Qualified by Entry Standard31:11.09
Nancy JELAGAT (KEN)Qualified by Entry Standard31:11.11
Weini KELATI FREZGHI (USA)Qualified by Entry Standard31:11.11
22Sarah LAHTI (SWE)Qualified by Entry Standard31:11.12
23Dolshi TESFU (ERI)Qualified by Entry Standard31:12.86
Gloria KITE (KEN)Qualified by Entry Standard31:13.04
24Caroline Chepkoech KIPKIRUI (KAZ)Qualified by Entry Standard31:13.18
Abersh MINSEWO (ETH)Qualified by Entry Standard31:13.53
25Stella CHESANG (UGA)Qualified by Entry Standard31:13.72
Sharon LOKEDI (KEN)Qualified by Entry Standard31:14.41
26Mercyline CHELANGAT (UGA)Qualified by Entry Standard31:15.05
Natosha ROGERS (USA)Qualified by Entry Standard31:16.89
Yuka ANDO (JPN)Qualified by Entry Standard31:18.18
27Rose DAVIES (AUS)Qualified by Entry Standard31:18.54
28Selamawit TEFERI (ISR)Qualified by Entry Standard31:19.50
Millie PALADINO (USA)Qualified by Entry Standard31:19.92
29Jessica JUDD (GBR)Qualified by Entry Standard31:20.96
Ednah KURGAT (USA)Qualified by Entry Standard31:21.65
Sarah LANCASTER (USA)Qualified by Entry Standard31:21.75
Marielle HALL (USA)Qualified by Entry Standard31:21.78
Sara HALL (USA)Qualified by Entry Standard31:21.90
Narumi KOBAYASHI (JPN)Qualified by Entry Standard31:22.34
Paige STONER (USA)Qualified by Entry Standard31:22.55
Hellen Ekarare LOBUN (KEN)Qualified by Entry Standard31:22.89
Courtney FRERICHS (USA)Qualified by Entry Standard31:23.13
Emily LIPARI (USA)Qualified by Entry Standard31:24.82
Caroline NYAGA (KEN)Qualified by Designated Competition
30Edymar BREA (VEN)Qualified by Designated Competition
Ruth CHEPNGETICH (KEN)Next best by World Rankings1215 p
31Lonah Chemtai SALPETER (ISR)Next best by World Rankings1199 p
32Amy-Eloise MARKOVC (GBR)Next best by World Rankings1197 p
Vicoty CHEPNGENO (KEN)Next best by World Rankings1196 p
33Alina REH (GER)Next best by World Rankings1194 p
Hitomi NIIYA (JPN)Next best by World Rankings1190 p
Kaede HAGITANI (JPN)Next best by World Rankings1181 p
Sandrafelis Chebet TUEI (KEN)Next best by World Rankings1181 p
34Isobel BATT-DOYLE (AUS)Next best by World Rankings1181 p
Samantha HARRISON (GBR)Next best by World Rankings1180 p
Purity Temutai KOMEN (KEN)Next best by World Rankings1179 p
35Mekdes WOLDU (FRA)Next best by World Rankings1179 p
Meseret GEBRE (ETH)Next best by World Rankings1173 p
36Sarah CHELANGAT (UGA)Next best by World Rankings1173 p
Harumi OKAMOTO (JPN)Next best by World Rankings1173 p
37Maitane MELERO (ESP)Next best by World Rankings1170 p
38Valeriia ZINENKO (UKR)Next best by World Rankings1170 p
Sarah INGLIS (GBR)Next best by World Rankings1168 p
Emily DURGIN (USA)Next best by World Rankings1168 p
Alice Aprot NAWOWUNA (KEN)Next best by World Rankings1167 p
Stephanie BRUCE (USA)Next best by World Rankings1167 p
39Katharina STEINRUCK (GER)Next best by World Rankings1167 p
Verity OCKENDEN (GBR)Next best by World Rankings1163 p
Meseret ABEBAYAHAU (ETH)Next best by World Rankings1163 p
Rosemary WANJIRU (KEN)Next best by World Rankings1162 p
Mercy CHELANGAT (KEN)Next best by World Rankings1162 p
Nathania TAN (NMI)Rejected (was Qualified by Designated Competition)
Karoline Bjerkeli GRØVDAL (NOR)Withdrawn (was Qualified by Entry Standard)30:50.84
Andrea SECCAFIEN (CAN)Withdrawn (was Qualified by Entry Standard)31:13.94

N 100 m aidat (40) - Tulosraja: 12.84

#UrheilijaInfoTulos/pst
1Nia ALI (USA)Qualified by Wild Card
2Tobi AMUSAN (NGR)Qualified by Wild Card
3Jasmine CAMACHO-QUINN (PUR)Qualified by Entry Standard12.26
4Britany ANDERSON (JAM)Qualified by Entry Standard12.40
5Alaysha JOHNSON (USA)Qualified by Entry Standard12.40
6Demisha ROSWELL (JAM)Qualified by Entry Standard12.44
7Ackera NUGENT (JAM)Qualified by Entry Standard12.45
8Tonea MARSHALL (USA)Qualified by Entry Standard12.46
9Kendra HARRISON (USA)Qualified by Entry Standard12.47
Danielle WILLIAMS (JAM)Qualified by Entry Standard12.50
10Nadine VISSER (NED)Qualified by Entry Standard12.51
Alia ARMSTRONG (USA)Qualified by Entry Standard12.51
Megan TAPPER (JAM)Qualified by Entry Standard12.53
Tia JONES (USA)Qualified by Entry Standard12.53
Gabriele CUNNINGHAM (USA)Qualified by Entry Standard12.56
Grace STARK (USA)Qualified by Entry Standard12.58
Payton CHADWICK (USA)Qualified by Entry Standard12.62
11Pia SKRZYSZOWSKA (POL)Qualified by Entry Standard12.62
12Cindy SEMBER (GBR)Qualified by Entry Standard12.63
Paula SALMON (USA)Qualified by Entry Standard12.63
13Devynne CHARLTON (BAH)Qualified by Entry Standard12.63
Chanel BRISSETT (USA)Qualified by Entry Standard12.65
Jasmine JONES (USA)Qualified by Entry Standard12.66
Christina CLEMONS (USA)Qualified by Entry Standard12.68
14Andrea Carolina VARGAS (CRC)Qualified by Entry Standard12.69
Crystal MORRISON (JAM)Qualified by Entry Standard12.69
15Luca KOZÁK (HUN)Qualified by Entry Standard12.70
16Liz CLAY (AUS)Qualified by Entry Standard12.71
Kaylah ROBINSON (USA)Qualified by Entry Standard12.71
Masai RUSSELL (USA)Qualified by Entry Standard12.71
Yanique THOMPSON (JAM)Qualified by Entry Standard12.74
17Ebony MORRISON (LBR)Qualified by Entry Standard12.74
Kristi CASTLIN (USA)Qualified by Entry Standard12.74
18Luminosa BOGLIOLO (ITA)Qualified by Entry Standard12.75
Sydney MCLAUGHLIN (USA)Qualified by Entry Standard12.75
19Cyréna SAMBA-MAYELA (FRA)Qualified by Entry Standard12.76
20Ditaji KAMBUNDJI (SUI)Qualified by Entry Standard12.77
21Anne ZAGRÉ (BEL)Qualified by Entry Standard12.78
Jade BARBER (USA)Qualified by Entry Standard12.78
Rayniah JONES (USA)Qualified by Entry Standard12.79
Sharika NELVIS (USA)Qualified by Entry Standard12.80
22Michelle HARRISON (CAN)Qualified by Entry Standard12.80
23Laeticia BAPTÉ (FRA)Qualified by Entry Standard12.80
Destiny HUVEN (USA)Qualified by Entry Standard12.82
24Zoë SEDNEY (NED)Qualified by Entry Standard12.83
25Klaudia SICIARZ (POL)Qualified by Entry Standard12.84
Anna COCKRELL (USA)Qualified by Entry Standard12.84
26Celeste MUCCI (AUS)Qualified by Designated Competition
27Ketiley BATISTA (BRA)Qualified by Designated Competition
28Reetta HURSKE (FIN)In World Rankings quota1258 p
29Mette GRAVERSGAARD (DEN)In World Rankings quota1254 p
30Sarah LAVIN (IRL)In World Rankings quota1246 p
31Michelle JENNEKE (AUS)In World Rankings quota1217 p
32Marione FOURIE (RSA)In World Rankings quota1216 p
33Greisys L. ROBLE (CUB)In World Rankings quota1215 p
34Klaudia WOJTUNIK (POL)In World Rankings quota1206 p
35Paola VAZQUEZ (PUR)In World Rankings quota1198 p
36Maayke TJIN-A-LIM (NED)In World Rankings quota1196 p
37Nooralotta NEZIRI (FIN)In World Rankings quota1194 p
38Masumi AOKI (JPN)In World Rankings quota1194 p
39Mako FUKUBE (JPN)In World Rankings quota1193 p
Taliyah BROOKS (USA)In World Rankings quota1193 p
40Yoveinny MOTA (VEN)In World Rankings quota1192 p
41Helena JIRANOVÁ (CZE)Next best by World Rankings1192 p
42Elisa Maria DI LAZZARO (ITA)Next best by World Rankings1192 p
Abbie TADDEO (AUS)Next best by World Rankings1190 p
43Marthe KOALA (BUR)Next best by World Rankings1190 p
44Noemi ZBÄREN (SUI)Next best by World Rankings1190 p
Evonne BRITTON (USA)Next best by World Rankings1183 p
45Teresa ERRANDONEA (ESP)Next best by World Rankings1181 p
46Solenn COMPPER (FRA)Next best by World Rankings1178 p
TeJyrica ROBINSON (USA)Next best by World Rankings1173 p
47Mulern JEAN (HAI)Next best by World Rankings1173 p
Dior HALL (USA)Next best by World Rankings1172 p
Hannah JONES (AUS)Next best by World Rankings1171 p
Monika KIEPURA (POL)Next best by World Rankings1171 p
48Keily Linet PÉREZ IBAÑEZ (CUB)Next best by World Rankings1169 p
49Mariam ABDUL-RASHID (CAN)Next best by World Rankings1169 p
50Anamaria NESTERIUC (ROU)Next best by World Rankings1167 p
Awa SENE (FRA)Next best by World Rankings1166 p
51Yanni WU (CHN)Next best by World Rankings1165 p
52Anais KARAGIANNI (GRE)Next best by World Rankings1164 p
53Jiamin CHEN (CHN)Next best by World Rankings1160 p
54Anja LUKIĆ (SRB)Next best by World Rankings1160 p
55Elisavet PESIRIDOU (GRE)Next best by World Rankings1159 p
56Diana BAZALAR (PER)Next best by World Rankings1157 p
Michelle ATHERLEY (USA)Next best by World Rankings1157 p
57Jyothi YARRAJI (IND)Next best by World Rankings1157 p
58Mathilde HELTBECH (DEN)Next best by World Rankings1156 p
59Taylon BIELDT (RSA)Next best by World Rankings1156 p
Laura VALETTE (FRA)Next best by World Rankings1156 p
Destinee ROCKER (USA)Next best by World Rankings1156 p
60Ivana LONČAREK (CRO)Next best by World Rankings1154 p
61Hitomi SHIMURA (JPN)Next best by World Rankings1154 p
62Viktória FORSTER (SVK)Next best by World Rankings1153 p
63Micaela Rosa DE MELLO (BRA)Next best by World Rankings1153 p
64Jessica HUNTER (GBR)Next best by World Rankings1152 p
Weronika NAGIĘĆ (POL)Next best by World Rankings1152 p
65Anna PLOTITSYNA (UKR)Next best by World Rankings1151 p
Yumi TANAKA (JPN)Next best by World Rankings1149 p
66Giada CARMASSI (ITA)Next best by World Rankings1148 p
67Andrea ROOTH (NOR)Next best by World Rankings1147 p
Marika MAJEWSKA (POL)Next best by World Rankings1147 p

N 400 m aidat (40) - Tulosraja: 55.40

#UrheilijaInfoTulos/pst
1Dalilah MUHAMMAD (USA)Qualified by Wild Card
2Femke BOL (NED)Qualified by Wild Card
3Sydney MCLAUGHLIN (USA)Qualified by Entry Standard51.46
4Shamier LITTLE (USA)Qualified by Entry Standard52.39
5Anna RYZHYKOVA (UKR)Qualified by Entry Standard52.96
6Janieve RUSSELL (JAM)Qualified by Entry Standard53.08
7Andrenette KNIGHT (JAM)Qualified by Entry Standard53.39
8Britton WILSON (USA)Qualified by Entry Standard53.75
9Viktoriya TKACHUK (UKR)Qualified by Entry Standard53.76
10Shiann SALMON (JAM)Qualified by Entry Standard53.82
11Jessie KNIGHT (GBR)Qualified by Entry Standard54.09
Anna COCKRELL (USA)Qualified by Entry Standard54.17
12Gianna WOODRUFF (PAN)Qualified by Entry Standard54.20
Rushell CLAYTON (JAM)Qualified by Entry Standard54.20
Cara Nnenya HAILEY (USA)Qualified by Entry Standard54.21
13Emma ZAPLETALOVÁ (SVK)Qualified by Entry Standard54.28
Ronda WHYTE (JAM)Qualified by Entry Standard54.47
14Paulien COUCKUYT (BEL)Qualified by Entry Standard54.47
Anna HALL (USA)Qualified by Entry Standard54.48
15Ayomide Temilade FOLORUNSO (ITA)Qualified by Entry Standard54.65
16Carolina KRAFZIK (GER)Qualified by Entry Standard54.72
17Lina NIELSEN (GBR)Qualified by Entry Standard54.73
18Melissa GONZALEZ (COL)Qualified by Entry Standard54.80
Cassandra TATE (USA)Qualified by Entry Standard54.81
19Sara GALLEGO (ESP)Qualified by Entry Standard54.87
20Jiadie MO (CHN)Qualified by Entry Standard54.89
21Amalie IUEL (NOR)Qualified by Entry Standard54.91
22Joanna LINKIEWICZ (POL)Qualified by Entry Standard54.93
23Viivi LEHIKOINEN (FIN)Qualified by Entry Standard54.96
24Zurian HECHAVARRÍA (CUB)Qualified by Entry Standard54.99
25Line KLOSTER (NOR)Qualified by Entry Standard54.99
Leah NUGENT (JAM)Qualified by Entry Standard55.01
Masai RUSSELL (USA)Qualified by Entry Standard55.02
Ashley SPENCER (USA)Qualified by Entry Standard55.19
26Yasmin GIGER (SUI)Qualified by Entry Standard55.25
27Grace CLAXTON (PUR)Qualified by Entry Standard55.25
28Zenéy VAN DER WALT (RSA)Qualified by Entry Standard55.36
29Rebecca SARTORI (ITA)Qualified by Entry Standard55.40
30Sarah CARLI (AUS)Qualified by Designated Competition
31Portia BING (NZL)In World Rankings quota1210 p
32Taylon BIELDT (RSA)In World Rankings quota1208 p
33Wenda NEL (RSA)In World Rankings quota1193 p
34Daniela LEDECKÁ (SVK)In World Rankings quota1192 p
35Tia-Adana BELLE (BAR)In World Rankings quota1188 p
36Chayenne DA SILVA (BRA)In World Rankings quota1186 p
37Valeria CABEZAS CARACAS (COL)In World Rankings quota1184 p
38Thi Lan QUACH (VIE)In World Rankings quota1182 p
39Aminat JAMAL (BRN)In World Rankings quota1181 p
40Vera BARBOSA (POR)In World Rankings quota1168 p
Lauren HOFFMAN (USA)Next best by World Rankings1167 p
41Agata ZUPIN (SLO)Next best by World Rankings1167 p
42Linda OLIVIERI (ITA)Next best by World Rankings1166 p
43Eri UTSUNOMIYA (JPN)Next best by World Rankings1166 p
44Hayley MCLEAN (GBR)Next best by World Rankings1163 p
Kaila BARBER (USA)Next best by World Rankings1163 p
Jessica TURNER (GBR)Next best by World Rankings1153 p
45Nikoleta JÍCHOVÁ (CZE)Next best by World Rankings1153 p
Deshae WISE (USA)Next best by World Rankings1148 p
Nicole KENDALL (GBR)Next best by World Rankings1148 p
Jessica TAPPIN (GBR)Next best by World Rankings1146 p
Shannon MEISBERGER (USA)Next best by World Rankings1145 p
Gezelle MAGERMAN (RSA)Next best by World Rankings1144 p
46Eileen DEMES (GER)Next best by World Rankings1143 p
47Kristiina HALONEN (FIN)Next best by World Rankings1142 p
48Nora Kollerød WOLD (NOR)Next best by World Rankings1141 p
49Noelle MONTCALM (CAN)Next best by World Rankings1141 p
50Dimitra GNAFAKI (GRE)Next best by World Rankings1141 p
51Carla GARCÍA (ESP)Next best by World Rankings1137 p
52Ami YAMAMOTO (JPN)Next best by World Rankings1134 p
Kimisha CHAMBERS (JAM)Next best by World Rankings1134 p
53Shana GREBO (FRA)Next best by World Rankings1133 p
54Yanique HAYE-SMITH (TKS)Next best by World Rankings1132 p
55Camille SERI (FRA)Next best by World Rankings1131 p
56Janka MOLNÁR (HUN)Next best by World Rankings1130 p
Bianca STUBLER (USA)Next best by World Rankings1127 p
57Liliane Cristina PARRELA (BRA)Next best by World Rankings1127 p
58Linda ANGOUNOU (CMR)Next best by World Rankings1126 p
Vanessa WATSON (USA)Next best by World Rankings1126 p
59Robyn BROWN (PHI)Next best by World Rankings1126 p
60Isabella GUTHRIE (AUS)Next best by World Rankings1125 p
61Lena PRESSLER (AUT)Next best by World Rankings1124 p
62Julia KORZUCH (POL)Next best by World Rankings1122 p
63Nea MATTILA (FIN)Next best by World Rankings1120 p
64Satsuki UMEHARA (JPN)Next best by World Rankings1120 p
65Moa GRANAT (SWE)Next best by World Rankings1119 p
Marlen Elisabeth AAKRE JOHANSSON (NOR)Next best by World Rankings1119 p
Eleonora MARCHIANDO (ITA)Next best by World Rankings1119 p
66Annina FAHR (SUI)Next best by World Rankings1119 p
67Brodee MATE (AUS)Next best by World Rankings1115 p
Lea SPRUNGER (SUI)Withdrawn (was Qualified by Entry Standard)54.51
Sage WATSON (CAN)Withdrawn (was Next best by World Rankings)1215 p

N 3000 m esteet (45) - Tulosraja: 9:30.00

#UrheilijaInfoTulos/pst
1Beatrice CHEPKOECH (KEN)Qualified by Wild Card
2Norah JERUTO (KAZ)Qualified by Wild Card
3Winfred Mutile YAVI (BRN)Qualified by Entry Standard8:56.55
4Courtney FRERICHS (USA)Qualified by Entry Standard8:57.77
5Hyvin KIYENG (KEN)Qualified by Entry Standard9:00.05
6Peruth CHEMUTAI (UGA)Qualified by Entry Standard9:01.45
7Mekides ABEBE (ETH)Qualified by Entry Standard9:03.26
8Celliphine Chepteek CHESPOL (KEN)Qualified by Entry Standard9:07.07
9Gesa Felicitas KRAUSE (GER)Qualified by Entry Standard9:07.61
10Workua GETACHEW (ETH)Qualified by Entry Standard9:07.81
11Emma COBURN (USA)Qualified by Entry Standard9:09.02
12Sembo ALEMAYEHU (ETH)Qualified by Entry Standard9:09.19
13Faith CHEROTICH (KEN)Qualified by Entry Standard9:12.04
14Maruša MIŠMAŠ ZRIMŠEK (SLO)Qualified by Entry Standard9:14.84
15Luiza GEGA (ALB)Qualified by Entry Standard9:15.48
Jackline CHEPKOECH (KEN)Qualified by Entry Standard9:15.97
16Courtney WAYMENT (USA)Qualified by Entry Standard9:16.00
Zerfe WONDEMAGEGN (ETH)Qualified by Entry Standard9:16.41
Purity KIRUI (KEN)Qualified by Entry Standard9:16.91
Leah FALLAND (USA)Qualified by Entry Standard9:16.96
17Elizabeth BIRD (GBR)Qualified by Entry Standard9:19.46
18Chiara SCHERRER (SUI)Qualified by Entry Standard9:20.28
19Alice FINOT (FRA)Qualified by Entry Standard9:21.41
Rosefline CHEPNGETICH (KEN)Qualified by Entry Standard9:21.67
Marisa HOWARD (USA)Qualified by Entry Standard9:22.69
Lomi MULETA (ETH)Qualified by Entry Standard9:22.84
20Marwa BOUZAYANI (TUN)Qualified by Entry Standard9:23.57
Valerie CONSTIEN (USA)Qualified by Entry Standard9:24.31
21Tatiane Raquel DA SILVA (BRA)Qualified by Entry Standard9:24.38
Kayley DELAY (USA)Qualified by Entry Standard9:25.08
Annie RODENFELS (USA)Qualified by Entry Standard9:25.48
22Aimee PRATT (GBR)Qualified by Entry Standard9:25.48
23Xinyan ZHANG (CHN)Qualified by Entry Standard9:26.63
24Lea MEYER (GER)Qualified by Entry Standard9:26.89
25Daisy JEPKEMEI (KAZ)Qualified by Entry Standard9:27.39
26Regan YEE (CAN)Qualified by Entry Standard9:27.54
27Elena BURKARD (GER)Qualified by Entry Standard9:27.81
28Amy CASHIN (AUS)Qualified by Entry Standard9:27.91
29Alycia BUTTERWORTH (CAN)Qualified by Entry Standard9:28.68
Fancy CHERONO (KEN)Qualified by Entry Standard9:28.81
30Belén CASETTA (ARG)Qualified by Entry Standard9:29.60
31Brielle ERBACHER (AUS)Qualified by Designated Competition
Caren CHEBET (KEN)In World Rankings quota1228 p
32Cara FEAIN-RYAN (AUS)In World Rankings quota1196 p
33Shuangshuang XU (CHN)In World Rankings quota1195 p
34Kinga KRÓLIK (POL)In World Rankings quota1195 p
35Nataliya STREBKOVA (UKR)In World Rankings quota1193 p
36Simone FERRAZ (BRA)In World Rankings quota1192 p
37Irene SÁNCHEZ-ESCRIBANO (ESP)In World Rankings quota1192 p
38Carolina ROBLES (ESP)In World Rankings quota1190 p
39Ceili MCCABE (CAN)In World Rankings quota1189 p
40Nilani RATHNAYAKA (SRI)In World Rankings quota1185 p
41Parul CHAUDHARY (IND)In World Rankings quota1182 p
42Claudia PRISECARU (ROU)In World Rankings quota1182 p
43Flavie RENOUARD (FRA)In World Rankings quota1177 p
44Yuno YAMANAKA (JPN)In World Rankings quota1174 p
45Elise THORNER (GBR)In World Rankings quota1173 p
46Carolina LOZANO (ARG)Next best by World Rankings1171 p
Georgia WINKCUP (AUS)Next best by World Rankings1170 p
47Adva COHEN (ISR)Next best by World Rankings1169 p
48Alicja KONIECZEK (POL)Next best by World Rankings1169 p
49Reimi YOSHIMURA (JPN)Next best by World Rankings1168 p
50Eilish FLANAGAN (IRL)Next best by World Rankings1166 p
Madie BOREMAN (USA)Next best by World Rankings1165 p
Stella RADFORD (AUS)Next best by World Rankings1162 p
Jessica FURLAN (CAN)Next best by World Rankings1159 p
51Yuzu NISHIDE (JPN)Next best by World Rankings1157 p
Logan JOLLY (USA)Next best by World Rankings1157 p
52Emilia LILLEMO (SWE)Next best by World Rankings1155 p
Kaylee MITCHELL (USA)Next best by World Rankings1153 p
Agrie WOLE (ETH)Next best by World Rankings1153 p
53Michelle FINN (IRL)Next best by World Rankings1151 p
54Lili Anna VINDICS-TÓTH (HUN)Next best by World Rankings1150 p
55Ikram OUAAZIZ (MAR)Next best by World Rankings1149 p
56Amina BETTICHE (ALG)Next best by World Rankings1149 p
57Blanca FERNÁNDEZ (ESP)Next best by World Rankings1148 p
Yukari ISHIZAWA (JPN)Next best by World Rankings1146 p
Olivia MARKEZICH (USA)Next best by World Rankings1146 p
58Lena MILLONIG (AUT)Next best by World Rankings1144 p
Joyce KIMELI (KEN)Next best by World Rankings1143 p
Grace FETHERSTONHAUGH (CAN)Next best by World Rankings1140 p
59Thi Oanh NGUYEN (VIE)Next best by World Rankings1139 p
Virginia NYAMBURA (KEN)Next best by World Rankings1136 p
Alissa NIGGEMANN (USA)Next best by World Rankings1134 p
60Aneta KONIECZEK (POL)Next best by World Rankings1132 p
61Komal JAGADALE (IND)Next best by World Rankings1131 p
62Ruken TEK (TUR)Next best by World Rankings1129 p
Jessy LACOURSE (CAN)Next best by World Rankings1128 p
Clara VIÑARAS (ESP)Next best by World Rankings1128 p
Manami NISHIYAMA (JPN)Next best by World Rankings1127 p
Judi JONES (USA)Next best by World Rankings1124 p
63Greta KARINAUSKAITĖ (LTU)Next best by World Rankings1121 p
Carmen RIAÑO (ESP)Next best by World Rankings1120 p
Julia HOWLEY (CAN)Next best by World Rankings1118 p
Agnes Thurid GERS (GER)Next best by World Rankings1115 p
Kayla WINDEMULLER (USA)Next best by World Rankings1114 p
64Rina CJURO (PER)Next best by World Rankings1111 p
Genevieve GREGSON (AUS)Withdrawn (was Qualified by Entry Standard)9:17.81
Geneviève LALONDE (CAN)Withdrawn (was Qualified by Entry Standard)9:22.40

N Korkeushyppy (32) - Tulosraja: 1.96

#UrheilijaInfoTulos/pst
1Yaroslava MAHUCHIKH (UKR)Qualified by Entry Standard2.03
2Nicola OLYSLAGERS (AUS)Qualified by Entry Standard2.02
3Eleanor PATTERSON (AUS)Qualified by Entry Standard2.00
4Iryna GERASHCHENKO (UKR)Qualified by Entry Standard1.98
5Vashti CUNNINGHAM (USA)Qualified by Entry Standard1.98
6Nadezhda DUBOVITSKAYA (KAZ)Qualified by Entry Standard1.98
7Lamara DISTIN (JAM)Qualified by Entry Standard1.97
8Maja NILSSON (SWE)Qualified by Entry Standard1.96
9Elena VALLORTIGARA (ITA)Qualified by Entry Standard1.96
10Safina SADULLAYEVA (UZB)Qualified by Entry Standard1.96
11Yuliya LEVCHENKO (UKR)Qualified by Entry Standard1.96
12Marija VUKOVIĆ (MNE)Qualified by Entry Standard1.96
13Jennifer RODRIGUEZ (COL)Qualified by Designated Competition
14Kamila LIĆWINKO (POL)In World Rankings quota1277 p
15Mirela DEMIREVA (BUL)In World Rankings quota1231 p
Kateryna TABASHNYK (UKR)In World Rankings quota1222 p
16Rachel MCCOY (USA)In World Rankings quota1203 p
17Emily BORTHWICK (GBR)In World Rankings quota1197 p
18Morgan LAKE (GBR)In World Rankings quota1194 p
19Laura ZIALOR (GBR)In World Rankings quota1191 p
20Ella JUNNILA (FIN)In World Rankings quota1191 p
21Erika KINSEY (SWE)In World Rankings quota1190 p
Oksana OKUNEVA (UKR)In World Rankings quota1186 p
22Kimberly WILLIAMSON (JAM)In World Rankings quota1183 p
23Marie-Laurence JUNGFLEISCH (GER)In World Rankings quota1173 p
24Angelina TOPIĆ (SRB)In World Rankings quota1170 p
25Lia APOSTOLOVSKI (SLO)In World Rankings quota1168 p
26Urtė BAIKŠTYTĖ (LTU)In World Rankings quota1159 p
Yuliya CHUMACHENKO (UKR)In World Rankings quota1155 p
27Jelena ROWE (USA)In World Rankings quota1151 p
28Solène GICQUEL (FRA)In World Rankings quota1151 p
29Tatiana GUSIN (GRE)In World Rankings quota1145 p
30Daniela STANCIU (ROU)In World Rankings quota1144 p
31Heta TUURI (FIN)In World Rankings quota1142 p
32Jiawen LU (CHN)In World Rankings quota1139 p
33Tyra GITTENS (TTO)Next best by World Rankings1138 p
34Kristina OVCHINNIKOVA (KAZ)Next best by World Rankings1137 p
35Svetlana RADZIVIL (UZB)Next best by World Rankings1134 p
Rachel GLENN (USA)Next best by World Rankings1132 p
36Keeley O'HAGAN (NZL)Next best by World Rankings1129 p
37Sini LÄLLÄ (FIN)Next best by World Rankings1128 p
Inika MCPHERSON (USA)Next best by World Rankings1124 p
38Valdileia MARTINS (BRA)Next best by World Rankings1123 p
39Wiktoria MIĄSO (POL)Next best by World Rankings1120 p
40Karmen BRUUS (EST)Next best by World Rankings1120 p
41Abigail KWARTENG (GHA)Next best by World Rankings1119 p
42Erika FURLANI (ITA)Next best by World Rankings1113 p
43Marysabel SENYU (DOM)Next best by World Rankings1110 p
44Elisabeth PIHELA (EST)Next best by World Rankings1109 p
Lucy CORBETT (USA)Next best by World Rankings1109 p
45Barbara SZABÓ (HUN)Next best by World Rankings1108 p
46Johanna GÖRING (GER)Next best by World Rankings1105 p
Amina SMITH (USA)Next best by World Rankings1104 p
47Marithe-Thérèse ENGONDO (SUI)Next best by World Rankings1103 p
48Adrianna SUŁEK (POL)Next best by World Rankings1103 p
49Eleftheria CHRISTOGEORGOU (GRE)Next best by World Rankings1102 p
50Alessia TROST (ITA)Next best by World Rankings1102 p
Sidney SAPP (USA)Next best by World Rankings1101 p
51Bianca STICHLING (GER)Next best by World Rankings1100 p
Nyagoa BAYAK (USA)Next best by World Rankings1095 p
Jenna ROGERS (USA)Next best by World Rankings1094 p
52Michaela HRUBÁ (CZE)Next best by World Rankings1089 p
53Buse SAVAŞKAN (TUR)Next best by World Rankings1089 p
54Imogen SKELTON (NZL)Next best by World Rankings1084 p
55Erin SHAW (AUS)Next best by World Rankings1083 p
56Sarah Suelen FERNANDES FREITAS (BRA)Next best by World Rankings1081 p
Rylee ANDERSON (USA)Next best by World Rankings1081 p
57Zorana ROKAVEC (SRB)Next best by World Rankings1079 p
58Rhizlane SIBA (MAR)Next best by World Rankings1078 p
59Tihana JELETIĆ (CRO)Next best by World Rankings1077 p
Charity GRIFFITH (USA)Next best by World Rankings1076 p
Sanaa BARNES (USA)Next best by World Rankings1074 p
60Zita GOOSSENS (BEL)Next best by World Rankings1073 p
Lea HALMANS (GER)Next best by World Rankings1073 p
61Styliana IOANNIDOU (CYP)Next best by World Rankings1071 p
Erin SHAW (AUS)Rejected (was Qualified by Designated Competition)
Rose Amoanimaa YEBOAH (GHA)Rejected (was Qualified by Designated Competition)

N Seiväshyppy (32) - Tulosraja: 4.70

#UrheilijaInfoTulos/pst
1Katie NAGEOTTE (USA)Qualified by Entry Standard4.90
2Holly BRADSHAW (GBR)Qualified by Entry Standard4.85
3Sandi MORRIS (USA)Qualified by Entry Standard4.82
4Katerina STEFANIDI (GRE)Qualified by Entry Standard4.80
5Tina ŠUTEJ (SLO)Qualified by Entry Standard4.80
6Emily GROVE (USA)Qualified by Entry Standard4.75
7Wilma MURTO (FIN)Qualified by Entry Standard4.72
Olivia GRUVER (USA)Qualified by Entry Standard4.71
8Roberta BRUNI (ITA)Qualified by Entry Standard4.71
9Nikoleta KYRIAKOPOULOU (GRE)Qualified by Entry Standard4.70
10Ling LI (CHN)Qualified by Entry Standard4.70
11Nina KENNEDY (AUS)Qualified by Entry Standard4.70
Bridget WILLIAMS (USA)Qualified by Entry Standard4.70
12Alysha NEWMAN (CAN)Qualified by Entry Standard4.70
13Margot CHEVRIER (FRA)Qualified by Entry Standard4.70
14Olivia MCTAGGART (NZL)Qualified by Designated Competition
15Huiqin XU (CHN)In World Rankings quota1243 p
16Yarisley SILVA (CUB)In World Rankings quota1234 p
17Angelica MOSER (SUI)In World Rankings quota1231 p
18Maryna KYLYPKO (UKR)In World Rankings quota1230 p
19Robeilys PEINADO (VEN)In World Rankings quota1223 p
20Amálie ŠVÁBÍKOVÁ (CZE)In World Rankings quota1190 p
Rachel BAXTER (USA)In World Rankings quota1187 p
21Molly CAUDERY (GBR)In World Rankings quota1177 p
22Yana HLADIYCHUK (UKR)In World Rankings quota1170 p
23Michaela MEIJER (SWE)In World Rankings quota1166 p
Gabriela LEON (USA)In World Rankings quota1163 p
24Elisa MOLINAROLO (ITA)In World Rankings quota1161 p
Kristen LELAND (USA)In World Rankings quota1160 p
25Lisa GUNNARSSON (SWE)In World Rankings quota1157 p
26Ninon CHAPELLE (FRA)In World Rankings quota1153 p
Alina MCDONALD (USA)In World Rankings quota1150 p
27Chunge NIU (CHN)In World Rankings quota1145 p
28Sophie COOK (GBR)In World Rankings quota1141 p
29Elina LAMPELA (FIN)In World Rankings quota1139 p
30Imogen AYRIS (NZL)In World Rankings quota1136 p
Jennifer SUHR (USA)In World Rankings quota1132 p
31Caroline Bonde HOLM (DEN)In World Rankings quota1129 p
32Pascale STÖCKLIN (SUI)In World Rankings quota1126 p
33Anicka NEWELL (CAN)Next best by World Rankings1120 p
Amanda FASSOLD (USA)Next best by World Rankings1120 p
Kristen BROWN (USA)Next best by World Rankings1120 p
Sydney HORN (USA)Next best by World Rankings1120 p
34Eleni-Klaoudia POLAK (GRE)Next best by World Rankings1119 p
35Elina GIALLURACHIS (FRA)Next best by World Rankings1118 p
Kortney OATES (USA)Next best by World Rankings1118 p
36Hanga KLEKNER (HUN)Next best by World Rankings1117 p
37Saga ANDERSSON (FIN)Next best by World Rankings1115 p
Julia FIXSEN (USA)Next best by World Rankings1111 p
Amanda MOLL (USA)Next best by World Rankings1109 p
Sophie GUTERMUTH (USA)Next best by World Rankings1108 p
Olivia LUEKING (USA)Next best by World Rankings1105 p
Hana MOLL (USA)Next best by World Rankings1105 p
38Jacqueline OTCHERE (GER)Next best by World Rankings1103 p
39Buse ARIKAZAN (TUR)Next best by World Rankings1101 p
40Isabel DE QUADROS (BRA)Next best by World Rankings1098 p
41Elizaveta PARNOVA (AUS)Next best by World Rankings1094 p
42Malen RUIZ DE AZUA (ESP)Next best by World Rankings1094 p
43Lea BACHMANN (SUI)Next best by World Rankings1093 p
44Marleen MÜLLA (EST)Next best by World Rankings1091 p
Chloe TIMBERG (USA)Next best by World Rankings1088 p
Lyndsey REED (USA)Next best by World Rankings1084 p
Albane DORDAIN (FRA)Next best by World Rankings1081 p
Sophia FRANKLIN (USA)Next best by World Rankings1080 p
45Monica CLEMENTE (ESP)Next best by World Rankings1079 p
Marie-julie BONNIN (FRA)Next best by World Rankings1079 p
46Zuzana PRAŽÁKOVÁ (CZE)Next best by World Rankings1079 p
47Anjuli KNÄSCHE (GER)Next best by World Rankings1077 p
Jade IVE (GBR)Next best by World Rankings1076 p
Chloe WALL (USA)Next best by World Rankings1076 p
48Natalie UY (PHI)Next best by World Rankings1074 p
49Andrea SAN JOSÉ (ESP)Next best by World Rankings1074 p
50Rachel HYINK (CAN)Next best by World Rankings1070 p
Jill MAROIS (USA)Next best by World Rankings1069 p
Mackenzie SHELL (USA)Next best by World Rankings1067 p
Alix DEHAYNAIN (FRA)Next best by World Rankings1064 p
Sommer KNIGHT (USA)Next best by World Rankings1063 p
Marissa KALSEY (USA)Next best by World Rankings1062 p
51Jamie SCROOP (AUS)Next best by World Rankings1059 p
Stefany CASTILLO (COL)Rejected (was Qualified by Designated Competition)
Mirè REINSTORF (RSA)Rejected (was Qualified by Designated Competition)
Lene Onsrud RETZIUS (NOR)Withdrawn (was Qualified by Entry Standard)4.70

N Pituushyppy (32) - Tulosraja: 6.82

#UrheilijaInfoTulos/pst
1Malaika MIHAMBO (GER)Qualified by Wild Card
2Ivana VULETA (SRB)Qualified by Wild Card
3Brittney REESE (USA)Qualified by Entry Standard6.97
4Ese BRUME (NGR)Qualified by Entry Standard6.97
5Monae' NICHOLS (USA)Qualified by Entry Standard6.97
6Khaddi SAGNIA (SWE)Qualified by Entry Standard6.95
7Yulimar ROJAS (VEN)Qualified by Entry Standard6.93
8Lorraine UGEN (GBR)Qualified by Entry Standard6.89
9Deborah ACQUAH (GHA)Qualified by Entry Standard6.89
10Maryna BEKH-ROMANCHUK (UKR)Qualified by Entry Standard6.88
11Darya REZNICHENKO (UZB)Qualified by Entry Standard6.85
12Tara DAVIS (USA)Qualified by Entry Standard6.85
13Brooke BUSCHKUEHL (AUS)Qualified by Entry Standard6.83
14Fátima DIAME (ESP)Qualified by Entry Standard6.82
15Chantel MALONE (IVB)Qualified by Entry Standard6.82
Jasmine MOORE (USA)Qualified by Entry Standard6.82
16Leticia ORO MELO (BRA)Qualified by Designated Competition
17Marthe KOALA (BUR)Qualified by Designated Competition
18Jazmin SAWYERS (GBR)In World Rankings quota1306 p
Quanesha BURKS (USA)In World Rankings quota1289 p
19Milica GARDAŠEVIĆ (SRB)In World Rankings quota1275 p
20Abigail IROZURU (GBR)In World Rankings quota1240 p
21Christabel NETTEY (CAN)In World Rankings quota1211 p
22Tyra GITTENS (TTO)In World Rankings quota1207 p
23Agate DE SOUSA (STP)In World Rankings quota1203 p
24Sumire HATA (JPN)In World Rankings quota1199 p
25Evelise VEIGA (POR)In World Rankings quota1198 p
Tiffany FLYNN (USA)In World Rankings quota1196 p
26Alina ROTARU-KOTTMANN (ROU)In World Rankings quota1196 p
27Maryse LUZOLO (GER)In World Rankings quota1195 p
28Samantha DALE (AUS)In World Rankings quota1186 p
29Merle HOMEIER (GER)In World Rankings quota1185 p
30Larissa IAPICHINO (ITA)In World Rankings quota1182 p
31Filippa FOTOPOULOU (CYP)In World Rankings quota1175 p
32Eliane MARTINS (BRA)In World Rankings quota1174 p
33Lakshini Sarangi Silva SANDARADURA (SRI)Next best by World Rankings1172 p
34Chanice PORTER (JAM)Next best by World Rankings1171 p
35Akela JONES (BAR)Next best by World Rankings1170 p
36Anasztázia NGUYEN (HUN)Next best by World Rankings1169 p
37Yuliana ANGULO (ECU)Next best by World Rankings1166 p
38Ruth USORO (NGR)Next best by World Rankings1165 p
39Diana LESTI (HUN)Next best by World Rankings1164 p
Taliyah BROOKS (USA)Next best by World Rankings1160 p
Kendell WILLIAMS (USA)Next best by World Rankings1158 p
40Tissanna HICKLING (JAM)Next best by World Rankings1156 p
Sha'keela SAUNDERS (USA)Next best by World Rankings1155 p
41Anna MATUSZEWICZ (POL)Next best by World Rankings1155 p
42Petra FARKAS (HUN)Next best by World Rankings1154 p
43Maja ÅSKAG (SWE)Next best by World Rankings1152 p
Jahisha THOMAS (GBR)Next best by World Rankings1150 p
44Florentina Costina IUSCO (ROU)Next best by World Rankings1150 p
Lucy HADAWAY (GBR)Next best by World Rankings1146 p
Claire BRYANT (USA)Next best by World Rankings1144 p
45Maëlly DALMAT (FRA)Next best by World Rankings1143 p
46Irati MITXELENA (ESP)Next best by World Rankings1141 p
47Jogailė PETROKAITĖ (LTU)Next best by World Rankings1140 p
48Yanis Esmeralda DAVID (FRA)Next best by World Rankings1139 p
49Mikaelle ASSANI (GER)Next best by World Rankings1139 p
Jasmine TODD (USA)Next best by World Rankings1137 p
50Esraa OWIS (EGY)Next best by World Rankings1136 p
51Neja FILIPIČ (SLO)Next best by World Rankings1136 p
Madisen RICHARDS (USA)Next best by World Rankings1136 p
52Magdalena ŻEBROWSKA (POL)Next best by World Rankings1132 p
53Natalie ARANDA (PAN)Next best by World Rankings1131 p
54Ayaka KORA (JPN)Next best by World Rankings1131 p
55Rocio Fernanda MUÑOZ VAN RISSELBERGHE (CHI)Next best by World Rankings1129 p
56Tomysha CLARK (AUS)Next best by World Rankings1127 p
57Aishwarya BABU SAB (IND)Next best by World Rankings1126 p
58Tessy EBOSELE (ESP)Next best by World Rankings1124 p
59Plamena MITKOVA (BUL)Next best by World Rankings1124 p
60Mariya HORYELOVA (UKR)Next best by World Rankings1124 p
61Kaiza KARLÉN (SWE)Next best by World Rankings1123 p
62Vasiliki CHAITIDOU (GRE)Next best by World Rankings1118 p
63Ancy SOJAN EDAPPILLY (IND)Next best by World Rankings1117 p
64Natalia LIÑARES (COL)Next best by World Rankings1114 p
Tomysha CLARK (AUS)Rejected (was Qualified by Designated Competition)

N Kolmiloikka (32) - Tulosraja: 14.32

#UrheilijaInfoTulos/pst
1Yulimar ROJAS (VEN)Qualified by Wild Card
2Patrícia MAMONA (POR)Qualified by Entry Standard15.01
3Ana PELETEIRO (ESP)Qualified by Entry Standard14.87
4Shanieka RICKETTS (JAM)Qualified by Entry Standard14.84
5Keturah ORJI (USA)Qualified by Entry Standard14.76
6Maryna BEKH-ROMANCHUK (UKR)Qualified by Entry Standard14.74
7Liadagmis POVEA (CUB)Qualified by Entry Standard14.70
8Nubia SOARES (BRA)Qualified by Entry Standard14.68
9Thea LAFOND (DMA)Qualified by Entry Standard14.62
10Kimberly WILLIAMS (JAM)Qualified by Entry Standard14.62
11Hanna MINENKO (ISR)Qualified by Entry Standard14.60
12Leyanis PÉREZ HERNÁNDEZ (CUB)Qualified by Entry Standard14.58
13Jasmine MOORE (USA)Qualified by Entry Standard14.57
14Ana Lucia JOSE TIMA (DOM)Qualified by Entry Standard14.49
15Neele ECKHARDT-NOACK (GER)Qualified by Entry Standard14.48
16Neja FILIPIČ (SLO)Qualified by Entry Standard14.42
17Roksana KHUDOYAROVA (UZB)Qualified by Entry Standard14.38
18Rouguy DIALLO (FRA)Qualified by Entry Standard14.38
19Caterine IBARGUEN (COL)Qualified by Entry Standard14.37
20Irina EKTOVA (KAZ)Qualified by Entry Standard14.34
21Senni SALMINEN (FIN)Qualified by Entry Standard14.34
22Qiujiao TAN (CHN)Qualified by Entry Standard14.34
23Tori FRANKLIN (USA)Qualified by Entry Standard14.34
24Keila COSTA (BRA)Qualified by Designated Competition
25Kristiina MÄKELÄ (FIN)In World Rankings quota1219 p
26Naomi METZGER (GBR)In World Rankings quota1190 p
27Davisleydi VELAZCO (CUB)In World Rankings quota1184 p
28Tuğba DANIŞMAZ (TUR)In World Rankings quota1176 p
29Ottavia CESTONARO (ITA)In World Rankings quota1176 p
30Liuba Maria ZALDÍVAR (ECU)In World Rankings quota1169 p
31Gabriele SOUSA DOS SANTOS (BRA)In World Rankings quota1165 p
32Rūta Kate LASMANE (LAT)In World Rankings quota1157 p
33Dariya DERKACH (ITA)Next best by World Rankings1155 p
34Ackelia SMITH (JAM)Next best by World Rankings1143 p
35Spyridoula KARYDI (GRE)Next best by World Rankings1142 p
36Natricia HOOPER (GUY)Next best by World Rankings1140 p
37Ruth USORO (NGR)Next best by World Rankings1139 p
38Jessie MADUKA (GER)Next best by World Rankings1131 p
39Maja ÅSKAG (SWE)Next best by World Rankings1126 p
40Silvana SEGURA (PER)Next best by World Rankings1123 p
41Sangoné KANDJI (SEN)Next best by World Rankings1119 p
42Aishwarya BABU SAB (IND)Next best by World Rankings1119 p
43Mariko MORIMOTO (JPN)Next best by World Rankings1119 p
44Adrianna SZÓSTAK (POL)Next best by World Rankings1115 p
45Karolina MŁODAWSKA (POL)Next best by World Rankings1114 p
Imani OLIVER (USA)Next best by World Rankings1111 p
46Yekaterina SARIYEVA (AZE)Next best by World Rankings1110 p
47Susana COSTA (POR)Next best by World Rankings1109 p
48Aina GRIKŠAITĖ (LTU)Next best by World Rankings1108 p
49Paola BOROVIĆ (CRO)Next best by World Rankings1106 p
50Rebecka ABRAHAMSSON (SWE)Next best by World Rankings1104 p
51Aleksandra NACHEVA (BUL)Next best by World Rankings1104 p
52Victoria JOSSE (FRA)Next best by World Rankings1102 p
53Desleigh OWUSU (AUS)Next best by World Rankings1101 p
54Charisma TAYLOR (BAH)Next best by World Rankings1100 p
55Diana ZAGAINOVA (LTU)Next best by World Rankings1100 p
56Kira WITTMANN (GER)Next best by World Rankings1100 p
57Mariya SINEY (UKR)Next best by World Rankings1099 p
58Eva PEPELNAK (SLO)Next best by World Rankings1099 p
59Agnieszka BEDNAREK (POL)Next best by World Rankings1098 p
60Dovilė KILTY (LTU)Next best by World Rankings1096 p
61Tamara MYERS (BAH)Next best by World Rankings1096 p
62Sharifa DAVRONOVA (UZB)Next best by World Rankings1094 p
63Deborah ACQUAH (GHA)Next best by World Rankings1093 p
64Maoko TAKASHIMA (JPN)Next best by World Rankings1092 p
65Andreea TALOȘ (ROU)Next best by World Rankings1086 p
66Onaara OBAMUWAGUN (NGR)Next best by World Rankings1086 p
67Patricia SARRAPIO (ESP)Next best by World Rankings1085 p
68Diana Ana Maria ION (ROU)Next best by World Rankings1084 p
69Gizem AKGÖZ (TUR)Next best by World Rankings1083 p
70Darja SOPOVA (LAT)Next best by World Rankings1082 p
71Akari FUNADA (JPN)Next best by World Rankings1081 p
Sangoné KANDJI (SEN)Rejected (was Qualified by Designated Competition)
Kayla CUBA (AUS)Rejected (was Qualified by Designated Competition)

N Kuulantyöntö (32) - Tulosraja: 18.50

#UrheilijaInfoTulos/pst
1Lijiao GONG (CHN)Qualified by Wild Card
2Maggie EWEN (USA)Qualified by Wild Card
3Auriol DONGMO (POR)Qualified by Entry Standard20.43
4Chase EALEY (USA)Qualified by Entry Standard20.21
5Jiayuan SONG (CHN)Qualified by Entry Standard20.20
6Raven SAUNDERS (USA)Qualified by Entry Standard19.79
7Valerie ADAMS (NZL)Qualified by Entry Standard19.75
8Jessica SCHILDER (NED)Qualified by Entry Standard19.72
9Adelaide AQUILLA (USA)Qualified by Entry Standard19.64
10Sarah MITTON (CAN)Qualified by Entry Standard19.58
11Danniel THOMAS-DODD (JAM)Qualified by Entry Standard19.53
Jessica RAMSEY (USA)Qualified by Entry Standard19.38
12Fanny ROOS (SWE)Qualified by Entry Standard19.22
13Maddison-Lee WESCHE (NZL)Qualified by Entry Standard19.10
14Jorinde VAN KLINKEN (NED)Qualified by Entry Standard19.08
15Sara GAMBETTA (GER)Qualified by Entry Standard19.05
16Katharina MAISCH (GER)Qualified by Entry Standard18.88
17Sophie MCKINNA (GBR)Qualified by Entry Standard18.82
18María Belén TOIMIL (ESP)Qualified by Entry Standard18.80
19Yang GAO (CHN)Qualified by Entry Standard18.80
Jessica WOODARD (USA)Qualified by Entry Standard18.77
20Portious WARREN (TTO)Qualified by Entry Standard18.75
21Alina KENZEL (GER)Qualified by Entry Standard18.69
22Linru ZHANG (CHN)Qualified by Entry Standard18.67
Christina SCHWANITZ (GER)Qualified by Entry Standard18.63
Julia RITTER (GER)Qualified by Entry Standard18.60
23Livia AVANCINI (BRA)Qualified by Designated Competition
24Ischke SENEKAL (RSA)Qualified by Designated Competition
25Axelina JOHANSSON (SWE)In World Rankings quota1140 p
26Jessica INCHUDE (POR)In World Rankings quota1137 p
Rachel FATHERLY (USA)In World Rankings quota1123 p
27Benthe KÖNIG (NED)In World Rankings quota1122 p
28Anita MÁRTON (HUN)In World Rankings quota1119 p
29Klaudia KARDASZ (POL)In World Rankings quota1118 p
30Amelia STRICKLER (GBR)In World Rankings quota1117 p
31Ivana Xennia GALLARDO (CHI)In World Rankings quota1113 p
32Dimitriana BEZEDE (MDA)In World Rankings quota1104 p
33Divine OLADIPO (GBR)Next best by World Rankings1104 p
34Lloydricia CAMERON (JAM)Next best by World Rankings1101 p
35Emel DERELİ (TUR)Next best by World Rankings1099 p
36Paulina GUBA (POL)Next best by World Rankings1097 p
Latavia MAINES (USA)Next best by World Rankings1083 p
Yemisi Magdalena OGUNLEYE (GER)Next best by World Rankings1082 p
37Ana Caroline SILVA (BRA)Next best by World Rankings1080 p
Monique RIDDICK (USA)Next best by World Rankings1079 p
38Sara LENNMAN (SWE)Next best by World Rankings1075 p
Lea RIEDEL (GER)Next best by World Rankings1072 p
39Senja MÄKITÖRMÄ (FIN)Next best by World Rankings1072 p
40Markéta ČERVENKOVÁ (CZE)Next best by World Rankings1072 p
Payden MONTANA (USA)Next best by World Rankings1069 p
41Maria DE AVIZ (BRA)Next best by World Rankings1065 p
Josephine SCHAEFER (USA)Next best by World Rankings1065 p
Samantha NOENNIG (USA)Next best by World Rankings1065 p
Aveun MOORE-JONES (USA)Next best by World Rankings1064 p
42Eveliina ROUVALI (FIN)Next best by World Rankings1064 p
43Brittany CREW (CAN)Next best by World Rankings1061 p
44Eliana BANDEIRA (POR)Next best by World Rankings1060 p
Jaida ROSS (USA)Next best by World Rankings1059 p
45Pinar AKYOL (TUR)Next best by World Rankings1055 p
46Miné DE KLERK (RSA)Next best by World Rankings1045 p
47Erna Sóley GUNNARSDÓTTIR (ISL)Next best by World Rankings1045 p
Felisha JOHNSON (USA)Next best by World Rankings1044 p
Kayli JOHNSON (USA)Next best by World Rankings1043 p
Zada SWOOPES (USA)Next best by World Rankings1042 p
Maddy POLLARD (USA)Next best by World Rankings1040 p
Annina BRANDENBURG (GER)Next best by World Rankings1039 p
Jalani DAVIS (USA)Next best by World Rankings1036 p
Adele NICOLL (GBR)Next best by World Rankings1036 p
48Abha KHATUA (IND)Next best by World Rankings1035 p
Marilyn NWORA (USA)Next best by World Rankings1034 p
Frida ÅKERSTRÖM (SWE)Next best by World Rankings1031 p
Jayden ULRICH (USA)Next best by World Rankings1030 p
Zaresha NEAL (USA)Next best by World Rankings1027 p
Mallory KAUFFMAN (USA)Next best by World Rankings1026 p
Keayla DOVE (USA)Next best by World Rankings1025 p
Alyssa WILSON (USA)Next best by World Rankings1024 p
49Manpreet KAUR (IND)Next best by World Rankings1023 p
Ata Maama TUUTAFAIVA (TGA)Rejected (was Qualified by Designated Competition)

N Kiekonheitto (32) - Tulosraja: 63.50

#UrheilijaInfoTulos/pst
1Yaimé PÉREZ (CUB)Qualified by Wild Card
2Valarie ALLMAN (USA)Qualified by Wild Card
3Sandra PERKOVIĆ (CRO)Qualified by Entry Standard68.19
4Kristin PUDENZ (GER)Qualified by Entry Standard66.94
5Bin FENG (CHN)Qualified by Entry Standard66.00
6Rachel DINCOFF (USA)Qualified by Entry Standard65.46
7Shanice CRAFT (GER)Qualified by Entry Standard65.10
8Jorinde VAN KLINKEN (NED)Qualified by Entry Standard64.75
9Marike STEINACKER (GER)Qualified by Entry Standard64.55
10Laulauga TAUSAGA (USA)Qualified by Entry Standard64.49
11Alexandra EMILIANOV (MDA)Qualified by Entry Standard64.40
Claudine VITA (GER)Qualified by Entry Standard64.04
12Kamalpreet KAUR (IND)Qualified by Entry Standard64.00
13Shadae LAWRENCE (JAM)Qualified by Entry Standard63.94
14Liliana CÁ (POR)Qualified by Entry Standard63.93
15Yang CHEN (CHN)Qualified by Entry Standard63.90
16Seema PUNIA (IND)Qualified by Entry Standard63.72
17Daisy OSAKUE (ITA)Qualified by Entry Standard63.66
18Izabela DA SILVA (BRA)Qualified by Designated Competition
19Chioma ONYEKWERE (NGR)Qualified by Designated Competition
20Melina ROBERT-MICHON (FRA)In World Rankings quota1187 p
21Denia CABALLERO (CUB)In World Rankings quota1186 p
22Marija TOLJ (CRO)In World Rankings quota1183 p
23Jade LALLY (GBR)In World Rankings quota1147 p
24Karen GALLARDO (CHI)In World Rankings quota1140 p
25Lisa Brix PEDERSEN (DEN)In World Rankings quota1132 p
26Andressa DE MORAIS (BRA)In World Rankings quota1128 p
27Silinda Oneisi MORALES (CUB)In World Rankings quota1125 p
28Irina RODRIGUES (POR)In World Rankings quota1106 p
29Fernanda MARTINS (BRA)In World Rankings quota1106 p
30Salla SIPPONEN (FIN)In World Rankings quota1100 p
31Chrysoula ANAGNOSTOPOULOU (GRE)In World Rankings quota1100 p
Julia HARTING (GER)In World Rankings quota1099 p
32Daria ZABAWSKA (POL)In World Rankings quota1090 p
33Ieva ZARANKAITĖ (LTU)Next best by World Rankings1089 p
34Veronica FRALEY (USA)Next best by World Rankings1088 p
35Kirsty LAW (GBR)Next best by World Rankings1082 p
36Trinity TUTTI (CAN)Next best by World Rankings1081 p
37Samantha HALL (JAM)Next best by World Rankings1077 p
38Karolina URBAN (POL)Next best by World Rankings1071 p
39Taryn GOLLSHEWSKY (AUS)Next best by World Rankings1061 p
40Dragana TOMAŠEVIĆ (SRB)Next best by World Rankings1057 p
Nadine MÜLLER (GER)Next best by World Rankings1053 p
41Navjeet Kaur DHILLON (IND)Next best by World Rankings1052 p
Julia RITTER (GER)Next best by World Rankings1052 p
42Nanaka KORI (JPN)Next best by World Rankings1050 p
Seasons USUAL (USA)Next best by World Rankings1049 p
43Caisa-Marie LINDFORS (SWE)Next best by World Rankings1048 p
Antonia KINZEL (GER)Next best by World Rankings1046 p
Annina BRANDENBURG (GER)Next best by World Rankings1043 p
44Melany del Pilar MATHEUS (CUB)Next best by World Rankings1042 p
45Alida VAN DAALEN (NED)Next best by World Rankings1040 p
Shelby FRANK (USA)Next best by World Rankings1039 p
46Amanda NGANDU-NTUMBA (FRA)Next best by World Rankings1039 p
47Tatiana KAUMOANA (NZL)Next best by World Rankings1035 p
Grayce FRENCH (USA)Next best by World Rankings1031 p
48Helena LEVEELAHTI (FIN)Next best by World Rankings1025 p
49Stefania STRUMILLO (ITA)Next best by World Rankings1025 p
March EMILY (USA)Next best by World Rankings1023 p
50Maki SAITO (JPN)Next best by World Rankings1023 p
Alyssa WILSON (USA)Next best by World Rankings1023 p
51Ji-hye JUNG (KOR)Next best by World Rankings1022 p
52Shadine DUQUEMIN (GBR)Next best by World Rankings1022 p
53Kathrine BEBE (DEN)Next best by World Rankings1019 p
Lauren JONES (USA)Next best by World Rankings1019 p
54Emma LJUNGBERG (SWE)Next best by World Rankings1018 p
55Ashley ANUMBA (NGR)Next best by World Rankings1018 p
56Catalina BRAVO (CHI)Next best by World Rankings1015 p
Debbie AJAGBE (USA)Next best by World Rankings1014 p
57Androniki LADA (CYP)Next best by World Rankings1014 p
58Yu-Jin SIN (KOR)Next best by World Rankings1013 p
59Yolandi STANDER (RSA)Next best by World Rankings1012 p
Jasmine BLAIR (USA)Next best by World Rankings1012 p
60Vanessa KAMGA (SWE)Next best by World Rankings1011 p
Taryn GOLLSHEWSKY (AUS)Rejected (was Qualified by Designated Competition)

N Moukarinheitto (32) - Tulosraja: 72.50

#UrheilijaInfoTulos/pst
1DeAnna PRICE (USA)Qualified by Wild Card
2Brooke ANDERSEN (USA)Qualified by Entry Standard79.02
3Anita WŁODARCZYK (POL)Qualified by Entry Standard78.48
4Janee' KASSANAVOID (USA)Qualified by Entry Standard78.00
5Camryn ROGERS (CAN)Qualified by Entry Standard77.67
6Zheng WANG (CHN)Qualified by Entry Standard77.03
7Sara FANTINI (ITA)Qualified by Entry Standard75.77
8Malwina KOPRON (POL)Qualified by Entry Standard75.49
9Alyssa WILSON (USA)Qualified by Entry Standard74.78
10Alexandra TAVERNIER (FRA)Qualified by Entry Standard74.69
11Jiangyan LI (CHN)Qualified by Entry Standard74.47
12Na LUO (CHN)Qualified by Entry Standard74.47
13Krista TERVO (FIN)Qualified by Entry Standard74.40
14Katrine Koch JACOBSEN (DEN)Qualified by Entry Standard74.22
15Bianca Florentina GHELBER (ROU)Qualified by Entry Standard74.18
16Joanna FIODOROW (POL)Qualified by Entry Standard73.83
17Annette Nneka ECHIKUNWOKE (NGR)Qualified by Entry Standard73.76
18Silja KOSONEN (FIN)Qualified by Entry Standard73.43
19Lauren BRUCE (NZL)Qualified by Entry Standard73.34
20Hanna SKYDAN (AZE)Qualified by Entry Standard73.25
21Julia RATCLIFFE (NZL)Qualified by Entry Standard73.20
Gwen BERRY (USA)Qualified by Entry Standard73.19
Jie ZHAO (CHN)Qualified by Entry Standard72.93
Maggie EWEN (USA)Qualified by Entry Standard72.70
22Jillian WEIR (CAN)Qualified by Entry Standard72.64
23Zalina MARGHIEVA (MDA)Qualified by Entry Standard72.62
24Nicole BRADLEY (NZL)Qualified by Designated Competition
25Mariana Grasielly MARCELINO (BRA)Qualified by Designated Competition
26Oyesade OLATOYE (NGR)Qualified by Designated Competition
27Réka GYURÁTZ (HUN)In World Rankings quota1179 p
Katarzyna FURMANEK (POL)In World Rankings quota1175 p
28Laura REDONDO (ESP)In World Rankings quota1158 p
29Iryna KLYMETS (UKR)In World Rankings quota1158 p
30Vanessa STERCKENDRIES (BEL)In World Rankings quota1156 p
31Stamatia SCARVELIS (GRE)In World Rankings quota1144 p
32Samantha BORUTTA (GER)In World Rankings quota1139 p
33Beatrice Nedberge LLANO (NOR)Next best by World Rankings1137 p
Ewa RÓŻAŃSKA (POL)Next best by World Rankings1135 p
Autavia FLUKER (USA)Next best by World Rankings1135 p
34Alexandra HULLEY (AUS)Next best by World Rankings1133 p
35Rose LOGA (FRA)Next best by World Rankings1128 p
Janeah STEWART (USA)Next best by World Rankings1127 p
Lara BOMAN (USA)Next best by World Rankings1122 p
36Grete AHLBERG (SWE)Next best by World Rankings1115 p
37Jessica MAYHO (GBR)Next best by World Rankings1108 p
38Suvi KOSKINEN (FIN)Next best by World Rankings1107 p
Xinying XU (CHN)Next best by World Rankings1105 p
39Veronika KAŇUCHOVÁ (SVK)Next best by World Rankings1103 p
40Anna PURCHASE (GBR)Next best by World Rankings1100 p
41Mayra Alexandra GAVIRIA (COL)Next best by World Rankings1096 p
Madison MALONE (USA)Next best by World Rankings1096 p
42Katie HEAD (GBR)Next best by World Rankings1094 p
Jillian SHIPPEE (USA)Next best by World Rankings1086 p
Erin REESE (USA)Next best by World Rankings1083 p
Sara KILLINEN (FIN)Next best by World Rankings1081 p
Charlotte PAYNE (GBR)Next best by World Rankings1078 p
43Kaila BUTLER (CAN)Next best by World Rankings1077 p
44Rawan AYMAN IBRAHIM BARAKAT (EGY)Next best by World Rankings1075 p
Shelby MORAN (USA)Next best by World Rankings1074 p
45Tracey ANDERSSON (SWE)Next best by World Rankings1073 p
Tara SIMPSON-SULLIVAN (GBR)Next best by World Rankings1073 p
46Yaritza MARTÍNEZ (CUB)Next best by World Rankings1070 p
47Kati OJALOO (EST)Next best by World Rankings1070 p
48Kivilcim SALMAN (TUR)Next best by World Rankings1068 p
Amy PHILLIPS (GBR)Next best by World Rankings1067 p
49Carolin PAESLER (GER)Next best by World Rankings1065 p
Lauren JONES (USA)Next best by World Rankings1065 p
50Sara FORSSELL (SWE)Next best by World Rankings1057 p
51Ximena ZORRILLA (PER)Next best by World Rankings1057 p
Weilu HUANG (CHN)Next best by World Rankings1054 p
Lisa WILSON (USA)Next best by World Rankings1054 p
Kiira VÄÄNÄNEN (FIN)Next best by World Rankings1054 p
52Anamari KOŽUL (CRO)Next best by World Rankings1054 p
53Laura IGAUNE (LAT)Next best by World Rankings1053 p
Maddie NILLES (USA)Next best by World Rankings1051 p
54Nicole ZIHLMANN (SUI)Next best by World Rankings1051 p

N Keihäänheitto (32) - Tulosraja: 64.00

#UrheilijaInfoTulos/pst
1Kelsey-Lee BARBER (AUS)Qualified by Wild Card
2Christin HUSSONG (GER)Qualified by Wild Card
3Maggie MALONE (USA)Qualified by Entry Standard67.40
4Shiying LIU (CHN)Qualified by Entry Standard66.34
5Elina TZENGKO (GRE)Qualified by Entry Standard65.40
6Maria ANDREJCZYK (POL)Qualified by Entry Standard65.24
7Nikola OGRODNÍKOVÁ (CZE)Qualified by Entry Standard64.16
8Eda TUĞSUZ (TUR)Qualified by Entry Standard64.00
9Mackenzie LITTLE (AUS)Qualified by Designated Competition
10Jo-Ane VAN DYK (RSA)Qualified by Designated Competition
11Laila FERRER (BRA)Qualified by Designated Competition
12Liveta JASIŪNAITĖ (LTU)In World Rankings quota1255 p
13Līna MŪZE (LAT)In World Rankings quota1248 p
14Haruka KITAGUCHI (JPN)In World Rankings quota1247 p
15Huihui LYU (CHN)In World Rankings quota1226 p
16Kara WINGER (USA)In World Rankings quota1192 p
17Annu RANI (IND)In World Rankings quota1186 p
18Adriana VILAGOŠ (SRB)In World Rankings quota1184 p
19Elizabeth GLEADLE (CAN)In World Rankings quota1176 p
20Victoria HUDSON (AUT)In World Rankings quota1175 p
21Tori PEETERS (NZL)In World Rankings quota1174 p
22Madara PALAMEIKA (LAT)In World Rankings quota1140 p
23Sara KOLAK (CRO)In World Rankings quota1137 p
24Flor Denis RUIZ HURTADO (COL)In World Rankings quota1136 p
25Momone UEDA (JPN)In World Rankings quota1134 p
26Kathryn MITCHELL (AUS)In World Rankings quota1131 p
27Réka SZILÁGYI (HUN)In World Rankings quota1125 p
28Juleisy ANGULO (ECU)In World Rankings quota1122 p
29Yulenmis AGUILAR (CUB)In World Rankings quota1120 p
30Ariana INCE (USA)In World Rankings quota1119 p
31Jucilene Sales DE LIMA (BRA)In World Rankings quota1111 p
32Sae TAKEMOTO (JPN)In World Rankings quota1111 p
33Coralys ORTIZ (PUR)Next best by World Rankings1107 p
34Sanne ERKKOLA (FIN)Next best by World Rankings1101 p
Marina SAITO (JPN)Next best by World Rankings1100 p
35Yiselena BALLAR ROJAS (CUB)Next best by World Rankings1096 p
36Annika Marie FUCHS (GER)Next best by World Rankings1093 p
37Mckyla VAN DER WESTHUIZEN (RSA)Next best by World Rankings1085 p
Mahiro OSA (JPN)Next best by World Rankings1080 p
Ashton RINER (USA)Next best by World Rankings1066 p
38Nikol TABAČKOVÁ (CZE)Next best by World Rankings1065 p
39Anni-Linnea ALANEN (FIN)Next best by World Rankings1058 p
40Martina RATEJ (SLO)Next best by World Rankings1055 p
41Alizee MINARD (FRA)Next best by World Rankings1051 p
Madison WILTROUT (USA)Next best by World Rankings1050 p
42Jana Marie LOWKA (GER)Next best by World Rankings1046 p
Avione Larie ALLGOOD (USA)Next best by World Rankings1044 p
43Martina PÍŠOVÁ (CZE)Next best by World Rankings1041 p
44Alexandra ROBERTS (AUS)Next best by World Rankings1040 p
45Hanna HATSKO (UKR)Next best by World Rankings1031 p
46Rhema OTABOR (BAH)Next best by World Rankings1030 p
47Arantza MORENO (ESP)Next best by World Rankings1030 p
48Lea WIPPER (GER)Next best by World Rankings1022 p
49Carolina VISCA (ITA)Next best by World Rankings1021 p
50Bekah WALTON (GBR)Next best by World Rankings1019 p
Maddie HARRIS (USA)Next best by World Rankings1018 p
51Fanni KÖVÉR (HUN)Next best by World Rankings1017 p
52Sanjana CHOUDHARY (IND)Next best by World Rankings1015 p
53Sharmila KUMARI (IND)Next best by World Rankings1015 p
Yuki YAMAMOTO (JPN)Next best by World Rankings1012 p
54Angéla MORAVCSIK (HUN)Next best by World Rankings1010 p
Dana BERGRATH (GER)Next best by World Rankings1010 p
Yuka SATO (JPN)Next best by World Rankings1009 p
55Saara LIPSANEN (FIN)Next best by World Rankings1008 p
Jatta-Mari JÄÄSKELÄINEN (FIN)Next best by World Rankings1007 p
Momoko TSUJI (JPN)Next best by World Rankings1005 p
56Jona AIGOUY (FRA)Next best by World Rankings1005 p
57Esra TÜRKMEN (TUR)Next best by World Rankings1003 p
Mikako YAMASHITA (JPN)Next best by World Rankings1002 p
Mackenzie MIELCZAREK (AUS)Next best by World Rankings996 p
58Manuela ROTUNDO (URU)Next best by World Rankings995 p
59Sara ZABARINO (ITA)Next best by World Rankings995 p
Barbora ŠPOTÁKOVÁ (CZE)Withdrawn (was Next best by World Rankings)1264 p

N Maraton (100) - Tulosraja: 2:29:30

#UrheilijaInfoTulos/pst
1Ruth CHEPNGETICH (KEN)Qualified by Wild Card
2Brigid KOSGEI (KEN)Qualified by Entry Standard2:16:02
3Peres JEPCHIRCHIR (KEN)Qualified by Entry Standard2:17:16
4Yalemzerf YEHUALAW (ETH)Qualified by Entry Standard2:17:23
5Joyciline JEPKOSGEI (KEN)Qualified by Entry Standard2:17:43
Angela TANUI (KEN)Qualified by Entry Standard2:17:57
6Degitu AZIMERAW (ETH)Qualified by Entry Standard2:17:58
7Ashete BEKERE (ETH)Qualified by Entry Standard2:17:58
Sutume Asefa KEBEDE (ETH)Qualified by Entry Standard2:18:12
Gotytom GEBRESLASE (ETH)Qualified by Entry Standard2:18:18
8Lonah Chemtai SALPETER (ISR)Qualified by Entry Standard2:18:45
Alemu MEGERTU (ETH)Qualified by Entry Standard2:18:51
Hiwot GEBREKIDAN (ETH)Qualified by Entry Standard2:19:10
9Keira D'AMATO (USA)Qualified by Entry Standard2:19:12
Nancy JELAGAT (KEN)Qualified by Entry Standard2:19:31
Judith Jeptum KORIR (KEN)Qualified by Entry Standard2:19:48
10Helalia JOHANNES (NAM)Qualified by Entry Standard2:19:52
Zeineba YIMER (ETH)Qualified by Entry Standard2:19:54
Tigist GIRMA (ETH)Qualified by Entry Standard2:19:56
11Eunice Chebichii CHUMBA (BRN)Qualified by Entry Standard2:20:02
Ruti AGA (ETH)Qualified by Entry Standard2:20:05
Celestine CHEPCHIRCHIR (KEN)Qualified by Entry Standard2:20:10
Purity Cherotich RIONORIPO (KEN)Qualified by Entry Standard2:20:14
Etagegne WOLDU (ETH)Qualified by Entry Standard2:20:16
Maurine CHEPKEMOI (KEN)Qualified by Entry Standard2:20:18
Vivian KIPLAGAT (KEN)Qualified by Entry Standard2:20:18
Haven Hailu DESSE (ETH)Qualified by Entry Standard2:20:19
12Sara HALL (USA)Qualified by Entry Standard2:20:32
Valary JEMELI (KEN)Qualified by Entry Standard2:20:35
Sisay Meseret GOLA (ETH)Qualified by Entry Standard2:20:50
13Mizuki MATSUDA (JPN)Qualified by Entry Standard2:20:52
Vibian CHEPKURUI (KEN)Qualified by Entry Standard2:20:59
14Mao ICHIYAMA (JPN)Qualified by Entry Standard2:21:02
Ruth CHEBITOK (KEN)Qualified by Entry Standard2:21:03
Yeshi Kalayu CHEKOLE (ETH)Qualified by Entry Standard2:21:17
15Hitomi NIIYA (JPN)Qualified by Entry Standard2:21:17
Gebeyanesh AYELE (ETH)Qualified by Entry Standard2:21:22
Gutemi Shone IMANA (ETH)Qualified by Entry Standard2:21:46
16Nazret WELDU (ERI)Qualified by Entry Standard2:21:56
Stella BARSOSIO (KEN)Qualified by Entry Standard2:22:08
Chimdesa KUMSA (ETH)Qualified by Entry Standard2:22:13
Atalel ANMUT (ETH)Qualified by Entry Standard2:22:21
Yuka ANDO (JPN)Qualified by Entry Standard2:22:22
17Jess PIASECKI (GBR)Qualified by Entry Standard2:22:27
Kidsan ALEMA (ETH)Qualified by Entry Standard2:22:28
Mao UESUGI (JPN)Qualified by Entry Standard2:22:29
Pamela ROTICH (KEN)Qualified by Entry Standard2:22:43
Violah CHEPTOO (KEN)Qualified by Entry Standard2:22:44
Purity CHANGWONY (KEN)Qualified by Entry Standard2:22:46
Racheal MUTGAA (KEN)Qualified by Entry Standard2:22:50
18Nienke BRINKMAN (NED)Qualified by Entry Standard2:22:51
Ababel YESHANEH (ETH)Qualified by Entry Standard2:22:52
Fantu JIMMA (ETH)Qualified by Entry Standard2:22:52
Bekelech GUDETA (ETH)Qualified by Entry Standard2:22:56
Bedatu HIRPA (ETH)Qualified by Entry Standard2:22:58
Sheila JEROTICH (KEN)Qualified by Entry Standard2:23:01
Beyenu DEGEFA (ETH)Qualified by Entry Standard2:23:04
Helen BEKELE (ETH)Qualified by Entry Standard2:23:05
Natsumi MATSUSHITA (JPN)Qualified by Entry Standard2:23:05
Birhane DIBABA (ETH)Qualified by Entry Standard2:23:07
Mizuki TANIMOTO (JPN)Qualified by Entry Standard2:23:11
Meseret GEBRE (ETH)Qualified by Entry Standard2:23:11
Besu SADO (ETH)Qualified by Entry Standard2:23:16
Rahma TUSA (ETH)Qualified by Entry Standard2:23:20
19Charlotte PURDUE (GBR)Qualified by Entry Standard2:23:26
Honami MAEDA (JPN)Qualified by Entry Standard2:23:30
Bethelhem MOGES (ETH)Qualified by Entry Standard2:23:38
Adawork ABERTA (ETH)Qualified by Entry Standard2:23:39
Risper CHEBET (KEN)Qualified by Entry Standard2:23:45
Tadu TESHOME (ETH)Qualified by Entry Standard2:23:53
Philomena CHEYECH (KEN)Qualified by Entry Standard2:23:53
20Fionnuala MCCORMACK (IRL)Qualified by Entry Standard2:23:58
Azmera GEBRU (ETH)Qualified by Entry Standard2:24:01
Yukari ABE (JPN)Qualified by Entry Standard2:24:02
Adanech ANBESA (ETH)Qualified by Entry Standard2:24:07
21Majida MAAYOUF (MAR)Qualified by Entry Standard2:24:09
Yenenesh TILAHUN DINKESA (ETH)Qualified by Entry Standard2:24:09
Helah Jelagat KIPROP (KEN)Qualified by Entry Standard2:24:10
Betty Wilson LEMPUS (KEN)Qualified by Entry Standard2:24:16
Antonina KWAMBAI (KEN)Qualified by Entry Standard2:24:20
22Emma BATES (USA)Qualified by Entry Standard2:24:20
Jackline CHEPNGENO (KEN)Qualified by Entry Standard2:24:21
Tigist MEMUYE (ETH)Qualified by Entry Standard2:24:23
Muluhabt TSEGA (ETH)Qualified by Entry Standard2:24:23
Lucy KARIMI (KEN)Qualified by Entry Standard2:24:24
Meseret BELETE (ETH)Qualified by Entry Standard2:24:25
Ai HOSODA (JPN)Qualified by Entry Standard2:24:26
Fancy CHEMUTAI (KEN)Qualified by Entry Standard2:24:27
Sayaka SATO (JPN)Qualified by Entry Standard2:24:32
Edith CHELIMO (KEN)Qualified by Entry Standard2:24:33
Ayantu KUMELA (ETH)Qualified by Entry Standard2:24:35
Siranesh YIRGA (ETH)Qualified by Entry Standard2:24:37
Yukari ABE (JPN)Qualified by Entry Standard2:24:41
Shegae MAEREGU (ETH)Qualified by Entry Standard2:24:42
Molly SEIDEL (USA)Qualified by Entry Standard2:24:42
Alemtsehay ASEFA (ETH)Qualified by Entry Standard2:24:42
Shure DEMISE (ETH)Qualified by Entry Standard2:24:43
Ayantu ABDI (ETH)Qualified by Entry Standard2:24:45
Tsegaye MELESECH (ETH)Qualified by Entry Standard2:24:47
Sentayehu LEWETEGN (ETH)Qualified by Entry Standard2:24:53
Dorcas Jepchirchir TUITOEK (KEN)Qualified by Entry Standard2:24:54
Dinknesh Mekash TEFERA (ETH)Qualified by Entry Standard2:25:00
Yuka SUZUKI (JPN)Qualified by Entry Standard2:25:02
Bere AYALEW (ETH)Qualified by Entry Standard2:25:07
23Fatima Ezzahra GARDADI (MAR)Qualified by Entry Standard2:25:07
Agnes KEINO (KEN)Qualified by Entry Standard2:25:08
24Eloise WELLINGS (AUS)Qualified by Entry Standard2:25:10
Zenebu FIKADU (ETH)Qualified by Entry Standard2:25:11
Meseret DINKE (ETH)Qualified by Entry Standard2:25:12
25Jessica STENSON (AUS)Qualified by Entry Standard2:25:15
Ikumi FUKURA (JPN)Qualified by Entry Standard2:25:15
Meseret ABEBAYAHAU (ETH)Qualified by Entry Standard2:25:18
26Giovanna EPIS (ITA)Qualified by Entry Standard2:25:20
Kellyn TAYLOR (USA)Qualified by Entry Standard2:25:22
27Gerda STEYN (RSA)Qualified by Entry Standard2:25:28
Vane Nyaboke NYANAMBA (KEN)Qualified by Entry Standard2:25:32
Aberash FAYESA (ETH)Qualified by Entry Standard2:25:32
Rie KAWAUCHI (JPN)Qualified by Entry Standard2:25:35
Bornes CHEPKIRUI (KEN)Qualified by Entry Standard2:25:37
Gelete BURKA (ETH)Qualified by Entry Standard2:25:38
Lydia Naliaka SIMIYU (KEN)Qualified by Entry Standard2:25:44
Kotona OTA (JPN)Qualified by Entry Standard2:25:56
28Gladys TEJEDA (PER)Qualified by Entry Standard2:25:57
Janet RUGURU (KEN)Qualified by Entry Standard2:25:57
29Katharina STEINRUCK (GER)Qualified by Entry Standard2:25:59
30Aleksandra LISOWSKA (POL)Qualified by Entry Standard2:26:08
31Bojana BJELJAC (CRO)Qualified by Entry Standard2:26:08
Sechale DALASA (ETH)Qualified by Entry Standard2:26:09
Esther CHESANG KAKURI (KEN)Qualified by Entry Standard2:26:11
Aynalem KASSAHUN (ETH)Qualified by Entry Standard2:26:12
Tigist ABAYECHEW (ETH)Qualified by Entry Standard2:26:13
32Citlali MOSCOTE (MEX)Qualified by Entry Standard2:26:13
Ayumi HAGIWARA (JPN)Qualified by Entry Standard2:26:15
Judith JERUBET (KEN)Qualified by Entry Standard2:26:17
Annie FRISBIE (USA)Qualified by Entry Standard2:26:18
Abebech AFEWORK (ETH)Qualified by Entry Standard2:26:18
Kasu BITEW (ETH)Qualified by Entry Standard2:26:18
Gadise MULU (ETH)Qualified by Entry Standard2:26:20
Letebrhan Haylay GEBRESLASEA (ETH)Qualified by Entry Standard2:26:21
33Linet Toroitich CHEBET (UGA)Qualified by Entry Standard2:26:22
Kanako TAKEMOTO (JPN)Qualified by Entry Standard2:26:23
Bone CHELUKE (ETH)Qualified by Entry Standard2:26:23
Mirai WAKU (JPN)Qualified by Entry Standard2:26:30
Caroline Cheptanui KILEL (KEN)Qualified by Entry Standard2:26:32
Gladys Jepkurui BIWOTT (KEN)Qualified by Entry Standard2:26:33
Gladys CHESIR (KEN)Qualified by Entry Standard2:26:33
34Andrea Soraya RAMÍREZ LIMON (MEX)Qualified by Entry Standard2:26:34
Waganesh MEKASHA (ETH)Qualified by Entry Standard2:26:36
35Carolina WIKSTRÖM (SWE)Qualified by Entry Standard2:26:42
36Sara MOREIRA (POR)Qualified by Entry Standard2:26:42
Hanae TANAKA (JPN)Qualified by Entry Standard2:26:49
37Miriam DATTKE (GER)Qualified by Entry Standard2:26:50
Chiharu SUZUKI (JPN)Qualified by Entry Standard2:26:50
38Domenika MAYER (GER)Qualified by Entry Standard2:26:50
Yomogi AKASAKA (JPN)Qualified by Entry Standard2:26:51
Worknesh ALEMU (ETH)Qualified by Entry Standard2:26:54
39Florencia BORELLI (ARG)Qualified by Entry Standard2:26:54
Lindsay FLANAGAN (USA)Qualified by Entry Standard2:26:54
40Zhanna MAMAZHANOVA (KAZ)Qualified by Entry Standard2:26:54
Deborah SCHÖNEBORN (GER)Qualified by Entry Standard2:26:55
41Risper GESABWA (MEX)Qualified by Entry Standard2:26:55
Workenesh EDESA (ETH)Qualified by Entry Standard2:26:55
42Milly CLARK (AUS)Qualified by Entry Standard2:26:59
Laura THWEATT (USA)Qualified by Entry Standard2:27:00
Rabea SCHÖNEBORN (GER)Qualified by Entry Standard2:27:03
Reia IWADE (JPN)Qualified by Entry Standard2:27:03
43Viktoriia KALIUZHNA (UKR)Qualified by Entry Standard2:27:05
Zerfie LIMENEH (ETH)Qualified by Entry Standard2:27:05
44Eva VRABCOVÁ NYVLTOVÁ (CZE)Qualified by Entry Standard2:27:07
45Katarzyna JANKOWSKA (POL)Qualified by Entry Standard2:27:07
Medina Deme ARMINO (ETH)Qualified by Entry Standard2:27:07
46Marta GALIMANY (ESP)Qualified by Entry Standard2:27:08
Urge DIRO (ETH)Qualified by Entry Standard2:27:13
Almaz NEGEDE (ETH)Qualified by Entry Standard2:27:14
47Stephanie DAVIS (GBR)Qualified by Entry Standard2:27:16
Sinead DIVER (AUS)Qualified by Entry Standard2:27:16
Tsehay Alemu MARU (ETH)Qualified by Entry Standard2:27:17
Misaki KATO (JPN)Qualified by Entry Standard2:27:20
Rose HARVEY (GBR)Qualified by Entry Standard2:27:20
Megertu Ifa GELETU (ETH)Qualified by Entry Standard2:27:21
Judith CHERONO (KEN)Qualified by Entry Standard2:27:23
48Kristina HENDEL (CRO)Qualified by Entry Standard2:27:29
49Andrea Paola BONILLA (ECU)Qualified by Entry Standard2:27:38
Kaori MORITA (JPN)Qualified by Entry Standard2:27:38
50Izabela PASZKIEWICZ (POL)Qualified by Entry Standard2:27:41
Winfridah MOSETI (KEN)Qualified by Entry Standard2:27:44
Lucy CHERUIYOT (KEN)Qualified by Entry Standard2:27:47
Angelika MACH (POL)Qualified by Entry Standard2:27:48
51Souad KABOUCHIA (MAR)Qualified by Entry Standard2:27:49
Feyne GEMEDA (ETH)Qualified by Entry Standard2:27:51
52Failuna MATANGA (TAN)Qualified by Entry Standard2:27:58
Nurit SHIMELS (ETH)Qualified by Entry Standard2:27:58
53Jovana DE LA CRUZ CAPANI (PER)Qualified by Entry Standard2:27:59
Naom JEBET (KEN)Qualified by Entry Standard2:28:00
Laura HOTTENROTT (GER)Qualified by Entry Standard2:28:02
Ayana MULISA (ETH)Qualified by Entry Standard2:28:02
Hawi Alemu NEGARI (ETH)Qualified by Entry Standard2:28:03
Cynthia KOSGEI (KEN)Qualified by Entry Standard2:28:03
54Neheng KHATALA (LES)Qualified by Entry Standard2:28:06
Betty JEPLETING (KEN)Qualified by Entry Standard2:28:06
55Charlotta FOUGBERG (SWE)Qualified by Entry Standard2:28:12
Beji BEKELU (ETH)Qualified by Entry Standard2:28:14
56Marcela JOGLOVÁ (CZE)Qualified by Entry Standard2:28:16
Shewarge ALENE AMARE (ETH)Qualified by Entry Standard2:28:16
57Rosa CHACHA (ECU)Qualified by Entry Standard2:28:17
58Jill HOLTERMAN (NED)Qualified by Entry Standard2:28:18
Lilian CHEMWENO (KEN)Qualified by Entry Standard2:28:18
Obse ABDETA (ETH)Qualified by Entry Standard2:28:21
Tecla KIRONGO (KEN)Qualified by Entry Standard2:28:22
59Elena LOYO (ESP)Qualified by Entry Standard2:28:25
Ayano IKEMITSU (JPN)Qualified by Entry Standard2:28:26
60Andrea DEELTSTRA (NED)Qualified by Entry Standard2:28:28
Yuma ADACHI (JPN)Qualified by Entry Standard2:28:28
Rika KASEDA (JPN)Qualified by Entry Standard2:28:29
61Immaculate CHEMUTAI (UGA)Qualified by Entry Standard2:28:30
Marion KIBOR (KEN)Qualified by Entry Standard2:28:30
Askale MERACHI (ETH)Qualified by Entry Standard2:28:31
62Mieke GORISSEN (BEL)Qualified by Entry Standard2:28:31
Milliam EBONGON (KEN)Qualified by Entry Standard2:28:33
Jane Jelagat SEUREY (KEN)Qualified by Entry Standard2:28:35
63Leslie SEXTON (CAN)Qualified by Entry Standard2:28:35
64Aoife COOKE (IRL)Qualified by Entry Standard2:28:36
65Kokob Tesfagaber SOLOMON (ERI)Qualified by Entry Standard2:28:37
Natsuki OMORI (JPN)Qualified by Entry Standard2:28:38
Roza DEREJE (ETH)Qualified by Entry Standard2:28:38
66Matea PARLOV KOŠTRO (CRO)Qualified by Entry Standard2:28:39
67Irvette VAN ZYL (RSA)Qualified by Entry Standard2:28:40
68Deshun ZHANG (CHN)Qualified by Entry Standard2:28:43
Paige STONER (USA)Qualified by Entry Standard2:28:43
Belainesh YAMI GURMU (ETH)Qualified by Entry Standard2:28:44
Prisca JEPTOO (KEN)Qualified by Entry Standard2:28:48
Fetale TSEGAYE (ETH)Qualified by Entry Standard2:28:53
Agnes Jeruto BARSOSIO (KEN)Qualified by Entry Standard2:28:54
Daniela TORRES (MEX)Qualified by Entry Standard2:28:55
Gladys CHEPKURUI (KEN)Qualified by Entry Standard2:28:55
Motu MEGERSA (ETH)Qualified by Entry Standard2:28:56
Hikari OHNISHI (JPN)Qualified by Entry Standard2:28:56
69Maor TIYOURI (ISR)Qualified by Entry Standard2:29:04
Dakotah LINDWURM (USA)Qualified by Entry Standard2:29:04
70Solange JESUS (POR)Qualified by Entry Standard2:29:04
71Tereza HROCHOVÁ (CZE)Qualified by Entry Standard2:29:06
Becky BRIGGS (GBR)Qualified by Entry Standard2:29:06
72Meryem ERDOGAN (TUR)Qualified by Entry Standard2:29:08
Alice WRIGHT (GBR)Qualified by Entry Standard2:29:08
Maggie MONTOYA (USA)Qualified by Entry Standard2:29:08
Úrsula Patricia SÁNCHEZ (MEX)Qualified by Entry Standard2:29:11
Jemila WORTESA (ETH)Qualified by Entry Standard2:29:11
73Angie ORJUELA (COL)Qualified by Entry Standard2:29:12
74Li BAI (CHN)Qualified by Entry Standard2:29:12
75Zhixuan LI (CHN)Qualified by Entry Standard2:29:13
76Hanne VERBRUGGEN (BEL)Qualified by Entry Standard2:29:14
Melat Yisak KEJETA (GER)Qualified by Entry Standard2:29:16
77Irene PELAYO (ESP)Qualified by Entry Standard2:29:16
Zinash MEKONNEN (ETH)Qualified by Entry Standard2:29:16
Esther MACHARIA (KEN)Qualified by Entry Standard2:29:17
Liying SHI (CHN)Qualified by Entry Standard2:29:18
Miharu SHIMOKADO (JPN)Qualified by Entry Standard2:29:20
78Militsa MIRCHEVA (BUL)Qualified by Entry Standard2:29:23
79Munkhzaya BAYARTSOGT (MGL)Qualified by Entry Standard2:29:25
Shiho KANESHIGE (JPN)Qualified by Entry Standard2:29:26
Laura MÉNDEZ (ESP)Qualified by Entry Standard2:29:28
Moira STEWARTOVÁ (CZE)Qualified by Entry Standard2:29:28
Tinbit GIDEY (ETH)Qualified by Entry Standard2:29:28
Peris JERONO (KEN)Qualified by Entry Standard2:29:29
Kaltoum BOUAASAYRIYA (MAR)Qualified by Entry Standard2:29:29
Ruth VAN DER MEIJDEN (NED)Qualified by Entry Standard2:29:30
Mary WACERA (KEN)Qualified by Designated Competition
Edna Ngeringwony KIPLAGAT (KEN)Qualified by Designated Competition
Monicah WANJUHI (KEN)Qualified by Designated Competition
Diana Chemtai KIPYOKEI (KEN)Qualified by Designated Competition
Nell ROJAS (USA)Qualified by Designated Competition
Netsanet GUDETA (ETH)Qualified by Designated Competition
Atsede BAYISA (ETH)Qualified by Designated Competition
Bruktayit ESHETU (ETH)Qualified by Designated Competition
Maegan KRIFCHIN (USA)Qualified by Designated Competition
Grace KAHURA (KEN)Qualified by Designated Competition
80Kyungsun CHOI (KOR)Qualified by Designated Competition
Selly Chepyego KAPTICH (KEN)Qualified by Designated Competition
Stephanie BRUCE (USA)Qualified by Designated Competition
Carrie VERDON (USA)Qualified by Designated Competition
Bo UMMELS (NED)Qualified by Designated Competition
Sarah PAGANO (USA)Qualified by Designated Competition
81Astrid VERHOEVEN (BEL)Qualified by Designated Competition
82Doyeon KIM (KOR)Qualified by Designated Competition
Shasho INSERMU (ETH)Qualified by Designated Competition
Anjing JIAO (CHN)Qualified by Designated Competition
Weifen CHEN (CHN)Qualified by Designated Competition
83Elisabetta IAVARONE (ITA)Qualified by Designated Competition
Lihua NIU (CHN)Qualified by Designated Competition
Linming CHEN (CHN)Qualified by Designated Competition
Changqin DING (CHN)Qualified by World Rankings1198 p
Daisy CHEROTICH (KEN)Qualified by World Rankings1174 p
Karolina NADOLSKA (POL)Qualified by World Rankings1148 p
Tigist ASSEFA (ETH)Qualified by World Rankings1147 p
Iwona BERNARDELLI (POL)Qualified by World Rankings1146 p
Nedi TADELECH (ETH)Qualified by World Rankings1145 p
Clara EVANS (GBR)Qualified by World Rankings1142 p
Nana SATO (JPN)Qualified by World Rankings1142 p
84Alisa VAINIO (FIN)Qualified by World Rankings1141 p
Natasha COCKRAM (GBR)Qualified by World Rankings1140 p
Ayuko SUZUKI (JPN)Qualified by World Rankings1140 p
Caroline ROTICH (KEN)Qualified by World Rankings1140 p
Anna MATSUDA (JPN)Qualified by World Rankings1139 p
Samantha HARRISON (GBR)Qualified by World Rankings1138 p
85Hanna LINDHOLM (SWE)Qualified by World Rankings1138 p
Mingming JIN (CHN)Qualified by World Rankings1137 p
Tristin VAN ORD (USA)Qualified by World Rankings1136 p
86Chun-Yu TSAO (TPE)Qualified by World Rankings1133 p
Katja GOLDRING (USA)Qualified by World Rankings1132 p
Grace MOMANYI (KEN)Qualified by World Rankings1131 p
Haruka YAMAGUCHI (JPN)Qualified by World Rankings1131 p
87Kinsey MIDDLETON (CAN)Qualified by World Rankings1130 p
88Cavaline NAHIMANA (BDI)Qualified by World Rankings1129 p
Naomi Jepkosgei MAIYO (KEN)Qualified by World Rankings1129 p
Molly GRABILL (USA)Qualified by World Rankings1128 p
Hua YANG (CHN)Qualified by World Rankings1127 p
Margaret Wangari MURIUKI (KEN)Qualified by World Rankings1124 p
Bria WETSCH (USA)Qualified by World Rankings1123 p
Teresiah OMOSA (KEN)Qualified by World Rankings1123 p
Sarah INGLIS (GBR)Qualified by World Rankings1122 p
Lydia Njeri MATHATHI (KEN)Qualified by World Rankings1122 p
89Clementine MUKANDANGA (RWA)Qualified by World Rankings1122 p
Madaí PÉREZ (MEX)Qualified by World Rankings1121 p
Saki FUKUI (JPN)Qualified by World Rankings1121 p
Momoko WATANABE (JPN)Qualified by World Rankings1120 p
Betty CHEPKWONY (KEN)Qualified by World Rankings1119 p
90Daiana OCAMPO (ARG)Qualified by World Rankings1119 p
Sarah KLEIN (AUS)Qualified by World Rankings1118 p
91Nataliya LEHONKOVA (UKR)Qualified by World Rankings1117 p
Reno OKURA (JPN)Qualified by World Rankings1117 p
92Anna INCERTI (ITA)Qualified by World Rankings1116 p
Fantu Zewude JIFAR (ETH)Qualified by World Rankings1116 p
93Beatie DEUTSCH (ISR)Qualified by World Rankings1116 p
94Aydee HUAMAN (PER)Qualified by World Rankings1116 p
95Nóra SZABÓ (HUN)Qualified by World Rankings1115 p
96Kit Ching YIU (HKG)Qualified by World Rankings1115 p
97Élissa LEGAULT (CAN)Qualified by World Rankings1113 p
Sara VAUGHN (USA)Qualified by World Rankings1113 p
Elaina TABB (USA)Qualified by World Rankings1113 p
Rei OHARA (JPN)Qualified by World Rankings1113 p
Rosie EDWARDS (GBR)Qualified by World Rankings1112 p
Birho GIDEY (ETH)Qualified by World Rankings1111 p
Hitomi MIZUGUCHI (JPN)Qualified by World Rankings1110 p
98Kellys Yesenia ARIAS FIGUEROA (COL)Qualified by World Rankings1109 p
99Ann-Marie MCGLYNN (IRL)Qualified by World Rankings1108 p
Julia GRIFFEY (USA)Qualified by World Rankings1108 p
Anna BAŃKOWSKA (POL)Qualified by World Rankings1108 p
Nigist MULUNEH (ETH)Qualified by World Rankings1107 p
Aleksandra BRZEZIŃSKA (POL)Qualified by World Rankings1106 p
Susanna SULLIVAN (USA)Qualified by World Rankings1106 p
Zhuang LIU (CHN)Qualified by World Rankings1104 p
Nanami AOKI (JPN)Qualified by World Rankings1104 p
100Beverly RAMOS (PUR)Qualified by World Rankings1104 p
Helen JEPKURGAT (KEN)Next best by World Rankings1103 p
Alia GRAY (USA)Next best by World Rankings1103 p
101Runa Skrove FALCH (NOR)Next best by World Rankings1103 p
Madoka NAKANO (JPN)Next best by World Rankings1103 p
102Eva WUTTI (AUT)Next best by World Rankings1102 p
103Lilia FISIKOVICI (MDA)Next best by World Rankings1102 p
Whitney MACON (USA)Next best by World Rankings1102 p
Jinting SONG (CHN)Next best by World Rankings1101 p
Zinash DEBEBE (ETH)Next best by World Rankings1100 p
Ellie PASHLEY (AUS)Next best by World Rankings1099 p
Naomi MITCHELL (GBR)Next best by World Rankings1098 p
Rahma TAHIRI (MAR)Next best by World Rankings1098 p
Yui OKADA (JPN)Next best by World Rankings1096 p
Marci KLIMEK (USA)Next best by World Rankings1096 p
Lanni MARCHANT (CAN)Next best by World Rankings1095 p
Valeria STRANEO (ITA)Next best by World Rankings1095 p
Diane NUKURI (USA)Next best by World Rankings1095 p
104Fortunate CHIDZIVO (ZIM)Next best by World Rankings1095 p
Mao KIYOTA (JPN)Next best by World Rankings1095 p
Mai FUJISAWA (JPN)Next best by World Rankings1094 p
Desiree LINDEN (USA)Next best by World Rankings1093 p
105Yevheniya PROKOFYEVA (UKR)Next best by World Rankings1093 p
Yuko KIKUCHI (JPN)Next best by World Rankings1092 p
Kaena TAKEYAMA (JPN)Next best by World Rankings1092 p
106Gulshanoi SATAROVA (KGZ)Next best by World Rankings1092 p
Faxian DOU (CHN)Next best by World Rankings1092 p
Monika ANDRZEJCZAK (POL)Next best by World Rankings1091 p
Yuka GITOU (JPN)Next best by World Rankings1089 p
Carrie DIMOFF (USA)Next best by World Rankings1088 p
107Marina HMELEVSKAYA (UZB)Next best by World Rankings1088 p
Tirza VAN DER WOLF (NED)Next best by World Rankings1087 p
Gemma BARRACHINA FERNANDEZ (ESP)Next best by World Rankings1084 p
108Mélody JULIEN (FRA)Next best by World Rankings1084 p
109Valdilene DOS SANTOS SILVA (BRA)Next best by World Rankings1084 p
110Loreta KANČYTĖ (LTU)Next best by World Rankings1083 p
111Darya MASLOVA (KGZ)Next best by World Rankings1083 p
Hanna VANDENBUSSCHE (BEL)Next best by World Rankings1083 p
Marnie PONTON (AUS)Next best by World Rankings1082 p
112Mariya KOROBITSKAYA (KGZ)Next best by World Rankings1082 p
Ayano IKEUCHI (JPN)Next best by World Rankings1082 p
Fabienne SCHLUMPF (SUI)Withdrawn (was Qualified by Entry Standard)2:26:14
Natasha WODAK (CAN)Withdrawn (was Qualified by Entry Standard)2:26:19
Martina STRÄHL (SUI)Withdrawn (was Qualified by Designated Competition)
Malindi ELMORE (CAN)Withdrawn (was Next best by World Rankings)1181 p
Camilla RICHARDSSON (FIN)Withdrawn (was Next best by World Rankings)1118 p

N 20 km kävely (60) - Tulosraja: 1:31:00

#UrheilijaInfoTulos/pst
1Hong LIU (CHN)Qualified by Wild Card
2Jiayu YANG (CHN)Qualified by Entry Standard1:23:49
3Shijie QIEYANG (CHN)Qualified by Entry Standard1:24:45
4Xiuzhi LYU (CHN)Qualified by Entry Standard1:25:51
Liujing YANG (CHN)Qualified by Entry Standard1:25:59
5Jemima MONTAG (AUS)Qualified by Entry Standard1:27:27
6María PÉREZ (ESP)Qualified by Entry Standard1:27:40
7Antonella PALMISANO (ITA)Qualified by Entry Standard1:27:42
Zhenxia MA (CHN)Qualified by Entry Standard1:27:46
Yuanyuan NI (CHN)Qualified by Entry Standard1:28:07
8Laura GARCÍA-CARO (ESP)Qualified by Entry Standard1:28:07
9Sandra Lorena ARENAS (COL)Qualified by Entry Standard1:28:24
Li MA (CHN)Qualified by Entry Standard1:28:33
10Raquel GONZÁLEZ (ESP)Qualified by Entry Standard1:28:37
11Kimberly GARCÍA LEÓN (PER)Qualified by Entry Standard1:28:38
12Eleonora Anna GIORGI (ITA)Qualified by Entry Standard1:28:39
13Alegna GONZÁLEZ (MEX)Qualified by Entry Standard1:28:40
14Erica SENA (BRA)Qualified by Entry Standard1:28:44
15. PRIYANKA (IND)Qualified by Entry Standard1:28:45
16Mariia SAKHARUK (UKR)Qualified by Entry Standard1:28:47
17Meryem BEKMEZ (TUR)Qualified by Entry Standard1:28:48
18Hanna SHEVCHUK (UKR)Qualified by Entry Standard1:29:09
Na WANG (CHN)Qualified by Entry Standard1:29:10
19Valeria ORTUÑO (MEX)Qualified by Entry Standard1:29:11
Zhuoma QIJI (CHN)Qualified by Entry Standard1:29:13
20Glenda MOREJÓN (ECU)Qualified by Entry Standard1:29:25
21Lyudmila OLYANOVSKA (UKR)Qualified by Entry Standard1:29:27
22Nanako FUJII (JPN)Qualified by Entry Standard1:29:29
23Kumiko OKADA (JPN)Qualified by Entry Standard1:29:31
Olena SOBCHUK (UKR)Qualified by Entry Standard1:29:37
Quanming WU (CHN)Qualified by Entry Standard1:29:47
24Ayşe TEKDAL (TUR)Qualified by Entry Standard1:29:47
25Valentina TRAPLETTI (ITA)Qualified by Entry Standard1:29:47
Maocuo LI (CHN)Qualified by Entry Standard1:29:53
26Katarzyna ZDZIEBŁO (POL)Qualified by Entry Standard1:29:57
27Saskia FEIGE (GER)Qualified by Entry Standard1:29:57
28Johana ORDÓŇEZ (ECU)Qualified by Entry Standard1:29:58
29Karla JARAMILLO (ECU)Qualified by Entry Standard1:29:59
Tiantian BAI (CHN)Qualified by Entry Standard1:30:02
Mariavittoria BECCHETTI (ITA)Qualified by Entry Standard1:30:05
Paola PÉREZ (ECU)Qualified by Entry Standard1:30:06
Rui LIANG (CHN)Qualified by Entry Standard1:30:15
30Aiman RATOVA (KAZ)Qualified by Entry Standard1:30:22
31Mayra PÉREZ (GUA)Qualified by Entry Standard1:30:27
32Olga NIEDZIAŁEK (POL)Qualified by Entry Standard1:30:34
Nadiya BOROVSKA (UKR)Qualified by Entry Standard1:30:41
33Katie HAYWARD (AUS)Qualified by Entry Standard1:30:41
34Noelia VARGAS (CRC)Qualified by Entry Standard1:30:44
35Tereza ĎURDIAKOVÁ (CZE)Qualified by Entry Standard1:30:52
36Eliška MARTÍNKOVÁ (CZE)Qualified by Entry Standard1:30:53
Nicole COLOMBI (ITA)Qualified by Entry Standard1:30:58
37Emily Wamusyi NGII (KEN)Qualified by Designated Competition
38Rebecca HENDERSON (AUS)In World Rankings quota1175 p
39Antigoni NTRISMPIOTI (GRE)In World Rankings quota1168 p
40Ana CABECINHA (POR)In World Rankings quota1150 p
Haiying JI (CHN)In World Rankings quota1136 p
41Barbara OLÁH (HUN)In World Rankings quota1129 p
Magaly BONILLA (ECU)In World Rankings quota1126 p
42Kiriaki FILTISAKOU (GRE)In World Rankings quota1122 p
43Sofia RAMOS RODRÍGUEZ (MEX)In World Rankings quota1114 p
44Camille MOUTARD (FRA)In World Rankings quota1110 p
45Viviane LYRA (BRA)In World Rankings quota1109 p
46Robyn STEVENS (USA)In World Rankings quota1108 p
47Clémence BERETTA (FRA)In World Rankings quota1097 p
48Mary Luz ANDIA (PER)In World Rankings quota1093 p
Maria JUÁREZ (ESP)In World Rankings quota1093 p
49Evin DEMİR (TUR)In World Rankings quota1092 p
50Christina PAPADOPOULOU (GRE)In World Rankings quota1092 p
51Alana BARBER (NZL)In World Rankings quota1090 p
52Leyde GUERRA (PER)In World Rankings quota1089 p
53Brigita VIRBALYTĖ (LTU)In World Rankings quota1088 p
Kader DOST (TUR)In World Rankings quota1088 p
54Heather LEWIS (GBR)In World Rankings quota1088 p
55Rachelle DE ORBETA (PUR)In World Rankings quota1085 p
Lidia SANCHEZ-PUEBLA (ESP)In World Rankings quota1082 p
56Mária KATERINKA CZAKOVÁ (SVK)In World Rankings quota1081 p
Evelyn INGA (PER)In World Rankings quota1079 p
57Maidy MONGE (GUA)In World Rankings quota1076 p
58Galina YAKUSHEVA (KAZ)In World Rankings quota1074 p
59Bhawna JAT (IND)In World Rankings quota1072 p
60Eloise TERREC (FRA)In World Rankings quota1070 p
61Enni NURMI (FIN)Next best by World Rankings1066 p
62Inês HENRIQUES (POR)Next best by World Rankings1065 p
Antia CHAMOSA (ESP)Next best by World Rankings1064 p
63Sandra Viviana GALVIS (COL)Next best by World Rankings1059 p
64Miranda MELVILLE (USA)Next best by World Rankings1056 p
65Carolina COSTA (POR)Next best by World Rankings1055 p
66Mihaela ACATRINEI (ROU)Next best by World Rankings1054 p
67Bethan DAVIES (GBR)Next best by World Rankings1053 p
68Angela CASTRO (BOL)Next best by World Rankings1052 p
69Gabriela DE SOUSA (BRA)Next best by World Rankings1050 p
Paula Milena TORRES (ECU)Next best by World Rankings1049 p
70Kaori KAWAZOE (JPN)Next best by World Rankings1049 p
Joana PONTES (POR)Next best by World Rankings1043 p
71Yeseida CARRILLO (COL)Next best by World Rankings1042 p
Maria SANTOS BERNARDO (POR)Next best by World Rankings1042 p
Cristina MONTESINOS (ESP)Next best by World Rankings1042 p
72Elisa NEUVONEN (FIN)Next best by World Rankings1038 p
73Maria MICHTA-COFFEY (USA)Next best by World Rankings1037 p
Laura Cristina MOJICA CHALARCA (COL)Next best by World Rankings1036 p
Yukiko UMENO (JPN)Next best by World Rankings1036 p
74Agnieszka ELLWARD (POL)Next best by World Rankings1035 p
Federica CURIAZZI (ITA)Next best by World Rankings1033 p
75María Fernanda PEINADO (GUA)Next best by World Rankings1033 p
76Siu Nga CHING (HKG)Next best by World Rankings1031 p
Clara SMITH (AUS)Next best by World Rankings1030 p
77Rita RÉCSEI (HUN)Next best by World Rankings1029 p
Olga FIASKA (GRE)Next best by World Rankings1026 p
Inês MENDES (POR)Next best by World Rankings1021 p
Alejandra ORTEGA (MEX)Next best by World Rankings1020 p
78Anniina KIVIMÄKI (FIN)Next best by World Rankings1019 p
79Natalia ALFONZO (VEN)Next best by World Rankings1019 p
80Dalia OLIVERAS (PUR)Next best by World Rankings1012 p
81Mayra Karen QUISPE (BOL)Next best by World Rankings1011 p
Simona BERTINI (ITA)Next best by World Rankings1006 p
82Monika VAICIUKEVIČIŪTĖ (LTU)Next best by World Rankings1005 p
Tiia KUIKKA (FIN)Next best by World Rankings1005 p
83Regina RYKOVA (KAZ)Next best by World Rankings1003 p
Stephanie CASEY (USA)Next best by World Rankings995 p
Taylor EWERT (USA)Next best by World Rankings994 p
Mirna ORTÍZ (GUA)Next best by World Rankings993 p
Ilse GUERRERO (MEX)Withdrawn (was Qualified by Entry Standard)1:29:33
Maritza Rafaela PONCIO (GUA)Withdrawn (was Next best by World Rankings)1134 p
Panagiota TSINOPOULOU (GRE)Withdrawn (was Next best by World Rankings)1031 p

N 35 km kävely (60) - Tulosraja: 2:54:00

#UrheilijaInfoTulos/pst
1Rui LIANG (CHN)Qualified by Wild Card
2María PÉREZ (ESP)Qualified by Entry Standard2:39:16
3Shijie QIEYANG (CHN)Qualified by Entry Standard2:43:06
4Kimberly GARCÍA LEÓN (PER)Qualified by Entry Standard2:43:19
5Maocuo LI (CHN)Qualified by Entry Standard2:45:46
6Serena SONODA (JPN)Qualified by Entry Standard2:45:48
7Zhenxia MA (CHN)Qualified by Entry Standard2:47:38
8Antigoni NTRISMPIOTI (GRE)Qualified by Entry Standard2:47:48
9Laura GARCÍA-CARO (ESP)Qualified by Entry Standard2:48:05
10Paola PÉREZ (ECU)Qualified by Entry Standard2:48:27
11Glenda MOREJÓN (ECU)Qualified by Entry Standard2:48:33
12Raquel GONZÁLEZ (ESP)Qualified by Entry Standard2:48:40
13Magaly BONILLA (ECU)Qualified by Entry Standard2:48:46
14Viviane LYRA (BRA)Qualified by Entry Standard2:49:12
Johana ORDÓŇEZ (ECU)Qualified by Entry Standard2:49:27
15Katarzyna ZDZIEBŁO (POL)Qualified by Entry Standard2:49:37
Lamei YIN (CHN)Qualified by Entry Standard2:49:38
16Viktória MADARÁSZ (HUN)Qualified by Entry Standard2:50:29
17Eleonora Anna GIORGI (ITA)Qualified by Entry Standard2:51:05
18Erica SENA (BRA)Qualified by Entry Standard2:51:11
19Lidia BARCELLA (ITA)Qualified by Entry Standard2:51:50
20Tereza ĎURDIAKOVÁ (CZE)Qualified by Entry Standard2:51:50
21Evelyn INGA (PER)Qualified by Entry Standard2:51:53
22Sandra Viviana GALVIS (COL)Qualified by Entry Standard2:51:53
23Mirna ORTÍZ (GUA)Qualified by Entry Standard2:52:07
Xiangkun CHANG (CHN)Qualified by Entry Standard2:52:23
24Federica CURIAZZI (ITA)Qualified by Entry Standard2:52:24
Maria JUÁREZ (ESP)Qualified by Entry Standard2:52:44
Li MA (CHN)Qualified by Entry Standard2:52:44
Quanming WU (CHN)Qualified by Entry Standard2:52:44
25Alejandra ORTEGA (MEX)Qualified by Entry Standard2:53:01
26Yasury PALACIOS (GUA)Qualified by Entry Standard2:53:03
27Anabelly ORJUELA (COL)Qualified by Entry Standard2:53:15
Antia CHAMOSA (ESP)Qualified by Entry Standard2:53:18
28Ilse GUERRERO (MEX)Qualified by Entry Standard2:53:48
Hang YIN (CHN)Qualified by Entry Standard2:53:53
29Kelly RUDDICK (AUS)Qualified by Designated Competition
Karla JARAMILLO (ECU)Qualified by World Rankings1150 p
Nicole COLOMBI (ITA)Qualified by World Rankings1133 p
30Olga NIEDZIAŁEK (POL)Qualified by World Rankings1132 p
31Inês HENRIQUES (POR)Qualified by World Rankings1120 p
Nathaly LEON (ECU)Qualified by World Rankings1117 p
32Barbara OLÁH (HUN)Qualified by World Rankings1113 p
33Kaori KAWAZOE (JPN)Qualified by World Rankings1105 p
34Christina PAPADOPOULOU (GRE)Qualified by World Rankings1099 p
Faying MA (CHN)Qualified by World Rankings1096 p
Zhuoma QIJI (CHN)Qualified by World Rankings1093 p
35Bethan DAVIES (GBR)Qualified by World Rankings1082 p
36Maika YAGI (JPN)Qualified by World Rankings1078 p
37Nadia Lizeth GONZALEZ MONJARREZ (MEX)Qualified by World Rankings1074 p
38Ana Veronica RODEAN (ROU)Qualified by World Rankings1072 p
39Miranda MELVILLE (USA)Qualified by World Rankings1071 p
40Vitória OLIVEIRA (POR)Qualified by World Rankings1071 p
Xueying BAI (CHN)Qualified by World Rankings1067 p
Marina PEÑA ALONSO (ESP)Qualified by World Rankings1061 p
41Stephanie CASEY (USA)Qualified by World Rankings1060 p
Haiying JI (CHN)Qualified by World Rankings1057 p
Jing LI (CHN)Qualified by World Rankings1057 p
42. PRIYANKA (IND)Qualified by World Rankings1056 p
43Galina YAKUSHEVA (KAZ)Qualified by World Rankings1055 p
Cristina MONTESINOS (ESP)Qualified by World Rankings1052 p
Sara VITIELLO (ITA)Qualified by World Rankings1049 p
Nami KUMAGAI (JPN)Qualified by World Rankings1048 p
44Rita RÉCSEI (HUN)Qualified by World Rankings1045 p
45Hana BURZALOVÁ (SVK)Qualified by World Rankings1043 p
46Elisa NEUVONEN (FIN)Qualified by World Rankings1042 p
Ricuo XI (CHN)Qualified by World Rankings1041 p
Mao TATSUMI (JPN)Qualified by World Rankings1038 p
47Mihaela ACATRINEI (ROU)Qualified by World Rankings1036 p
48Agnieszka ELLWARD (POL)Qualified by World Rankings1036 p
Masumi FUCHISE (JPN)Qualified by World Rankings1035 p
49Tiia KUIKKA (FIN)Qualified by World Rankings1035 p
Xue ZHAO (CHN)Qualified by World Rankings1031 p
Carmen ESCARIZ (ESP)Qualified by World Rankings1024 p
Zhuomayingji NIU (CHN)Qualified by World Rankings1019 p
50Elianay PEREIRA (BRA)Qualified by World Rankings1019 p
51Kate VEALE (IRL)Qualified by World Rankings1016 p
Vittoria GIORDANI (ITA)Qualified by World Rankings1008 p
52Maria MICHTA-COFFEY (USA)Qualified by World Rankings1005 p
53Emilia LEHMEYER (GER)Qualified by World Rankings1001 p
Beatrice FORESTI (ITA)Qualified by World Rankings997 p
Mayara Luize VICENTAINER (BRA)Qualified by World Rankings996 p
Aura Libertad MORALES (MEX)Qualified by World Rankings992 p
54Efstathia KOURKOUTSAKI (GRE)Qualified by World Rankings990 p
Simona BERTINI (ITA)Qualified by World Rankings987 p
María Guadalupe SÁNCHEZ (MEX)Qualified by World Rankings986 p
55Polina REPINA (KAZ)Qualified by World Rankings979 p
Rosetta LA DELFA (ITA)Qualified by World Rankings971 p
Annalisa RUSSO (ITA)Qualified by World Rankings968 p
56Yana FARINA (UKR)Qualified by World Rankings953 p
57Jeanethe MAMANI (BOL)Qualified by World Rankings933 p
Andrea CABRE CARCELLER (ESP)Qualified by World Rankings929 p
58Štěpánka POHLOVÁ KUČEROVÁ (CZE)Qualified by World Rankings925 p
59Ema HAČUNDOVÁ (SVK)Qualified by World Rankings924 p
Yuki YOSHIZUMI (JPN)Qualified by World Rankings923 p
60Sandra SILVA (POR)Qualified by World Rankings923 p
61Brigitte COAQUIRA ALBARRACIN (PER)Next best by World Rankings918 p
Ana PULGARIN CARDENO (ESP)Next best by World Rankings916 p
62Casandra Milenka NIETO LINARES (BOL)Next best by World Rankings916 p
Paula JUAREZ (ESP)Next best by World Rankings914 p
Jocy CABALLERO (PER)Next best by World Rankings911 p
Angela RUIZ (ESP)Next best by World Rankings905 p
Irene MONTEJO (ESP)Next best by World Rankings904 p
Amberly MELENDEZ (USA)Next best by World Rankings900 p
63Laura LANGLEY (NZL)Next best by World Rankings899 p
Celia VILCHEZ (ESP)Next best by World Rankings898 p
Antonina LOREK (POL)Next best by World Rankings893 p
Hayane OCHIAI (JPN)Next best by World Rankings886 p
Guo NA (CHN)Next best by World Rankings882 p
64Katrin SCHUSTERS (GER)Next best by World Rankings871 p
Mariela SÁNCHEZ TERÁN (MEX)Next best by World Rankings870 p
65Lucie BARRITAULT (FRA)Next best by World Rankings866 p
66Jana ZIKMUNDOVÁ (CZE)Next best by World Rankings863 p
Valéria BIRÓNÉ DR MOLNÁR (HUN)Next best by World Rankings851 p
Anett TORMA (HUN)Next best by World Rankings844 p
Kae SUGIYAMA (JPN)Next best by World Rankings839 p
Nair DA ROSA (BRA)Next best by World Rankings836 p
Virginia MARTÍN (ESP)Next best by World Rankings835 p
67Sonia DEMON (FRA)Next best by World Rankings830 p
68Bedriye TEKIN (TUR)Next best by World Rankings812 p
Erin TAYLOR TALCOTT (USA)Next best by World Rankings800 p
Paula Raissa DA SILVA (BRA)Next best by World Rankings786 p
Elena DÍAZ (ESP)Next best by World Rankings784 p
Elisangela PEREIRA DA SILVA (BRA)Next best by World Rankings757 p
Sofia ALIKANIOTI (GRE)Next best by World Rankings704 p
Lenka BOROVIČKOVÁ (CZE)Next best by World Rankings675 p
Sandra CAMPOS (POR)Next best by World Rankings528 p
Joana SILVA (POR)Next best by World Rankings390 p
Darlene BACKLUND (USA)Next best by World Rankings268 p
Robyn STEVENS (USA)Withdrawn (was Qualified by Entry Standard)2:49:29
Kiriaki FILTISAKOU (GRE)Withdrawn (was Qualified by Entry Standard)2:51:51
Olga FIASKA (GRE)Withdrawn (was Next best by World Rankings)1054 p

N 7-ottelu (24) - Tulosraja: 6420

#UrheilijaInfoTulos/pst
1Katarina JOHNSON-THOMPSON (GBR)Qualified by Wild Card
2Kendell WILLIAMS (USA)Qualified by Wild Card
3Nafissatou THIAM (BEL)Qualified by Entry Standard6791
4Anouk VETTER (NED)Qualified by Entry Standard6693
5Erica BOUGARD (USA)Qualified by Entry Standard6667
6Xénia KRIZSÁN (HUN)Qualified by Entry Standard6651
7Emma OOSTERWEGEL (NED)Qualified by Entry Standard6590
8Noor VIDTS (BEL)Qualified by Entry Standard6571
9Anna HALL (USA)Qualified by Entry Standard6458
10Yorgelis RODRÍGUEZ (CUB)Qualified by Entry Standard6437
11Adrianna SUŁEK (POL)Qualified by Entry Standard6429
12Evelis Jazmin AGUILAR (COL)Qualified by Designated Competition
13Michelle ATHERLEY (USA)Qualified by Designated Competition
14Odile AHOUANWANOU (BEN)Qualified by Designated Competition
15Carolin SCHÄFER (GER)In World Rankings quota1252 p
16Ninali ZHENG (CHN)In World Rankings quota1238 p
17Ivona DADIC (AUT)In World Rankings quota1236 p
18María VICENTE (ESP)In World Rankings quota1232 p
19Annik KÄLIN (SUI)In World Rankings quota1216 p
20Ekaterina VORONINA (UZB)In World Rankings quota1213 p
21Holly MILLS (GBR)In World Rankings quota1211 p
22Verena MAYR (AUT)In World Rankings quota1205 p
23Vanessa GRIMM (GER)In World Rankings quota1202 p
24Sophie WEIßENBERG (GER)In World Rankings quota1188 p
25Tyra GITTENS (TTO)Next best by World Rankings1183 p
Chari HAWKINS (USA)Next best by World Rankings1177 p
26Claudia CONTE (ESP)Next best by World Rankings1176 p
27Dorota SKŘIVANOVÁ (CZE)Next best by World Rankings1175 p
28Marthe KOALA (BUR)Next best by World Rankings1173 p
29Maria HUNTINGTON (FIN)Next best by World Rankings1170 p
Ashtin ZAMZOW-MAHLER (USA)Next best by World Rankings1162 p
30Paulina LIGARSKA (POL)Next best by World Rankings1161 p
31Caroline AGNOU (SUI)Next best by World Rankings1152 p
32Adriana RODRÍGUEZ (CUB)Next best by World Rankings1148 p
33Léonie CAMBOURS (FRA)Next best by World Rankings1143 p
34Sarah LAGGER (AUT)Next best by World Rankings1139 p
35Saga VANNINEN (FIN)Next best by World Rankings1138 p
36Jade O'DOWDA (GBR)Next best by World Rankings1136 p
37Sveva GEREVINI (ITA)Next best by World Rankings1134 p
38Taneille CRASE (AUS)Next best by World Rankings1132 p
39Martha Valeria ARAUJO SINISTERRA (COL)Next best by World Rankings1132 p
40Yuliya LOBAN (UKR)Next best by World Rankings1128 p
41Hanna KASYANOVA (UKR)Next best by World Rankings1121 p
Anna MAIWALD (GER)Next best by World Rankings1120 p
42Anastasiya MOKHNYUK (UKR)Next best by World Rankings1120 p
43Henriette JÆGER (NOR)Next best by World Rankings1115 p
44Bianca SALMING (SWE)Next best by World Rankings1113 p
45Marijke ESSELINK (NED)Next best by World Rankings1108 p
Erin MARSH (USA)Next best by World Rankings1108 p
46Diane MARIE-HARDY (FRA)Next best by World Rankings1106 p
47Yuki YAMASAKI (JPN)Next best by World Rankings1104 p
48Edyta BIELSKA (POL)Next best by World Rankings1103 p
Myke VAN DE WIEL (NED)Next best by World Rankings1102 p
49Kristīne BLAŽEVIČA (LAT)Next best by World Rankings1101 p
50Katie STAINTON (GBR)Next best by World Rankings1099 p
51Raiane VASCONCELOS (BRA)Next best by World Rankings1098 p
52Miia SILLMAN (FIN)Next best by World Rankings1098 p
53Ida EIKENG (NOR)Next best by World Rankings1097 p
54Swapna BARMAN (IND)Next best by World Rankings1094 p
Sofie DOKTER (NED)Next best by World Rankings1093 p
55Célia PERRON (FRA)Next best by World Rankings1089 p
Anaelle NYABEU DJAPA (FRA)Next best by World Rankings1089 p
56Meg HEMPHILL (JPN)Next best by World Rankings1088 p
Anna-Lena OBERMAIER (GER)Next best by World Rankings1088 p
Taneille CRASE (AUS)Rejected (was Qualified by Designated Competition)
Annie KUNZ (USA)Withdrawn (was Qualified by Entry Standard)6703
Georgia ELLENWOOD (CAN)Withdrawn (was Next best by World Rankings)1195 p

N 4x100m (16) - Tulosraja:

#UrheilijaInfoTulos/pst
1Italy (ITA)Qualified by Designated Competition
2Poland (POL)Qualified by Designated Competition
3Netherlands (NED)Qualified by Designated Competition
4Japan (JPN)Qualified by Designated Competition
5Ecuador (ECU)Qualified by Designated Competition
6Denmark (DEN)Qualified by Designated Competition
7France (FRA)Qualified by Designated Competition
8Switzerland (SUI)Qualified by Designated Competition
9Spain (ESP)Qualified by Designated Competition
10Ireland (IRL)Qualified by Designated Competition
11Jamaica (JAM)Qualified by Top List41.02
12United States (USA)Qualified by Top List41.45
13Great Britain & NI (GBR)Qualified by Top List41.55
14Germany (GER)Qualified by Top List42.00
15PR of China (CHN)Qualified by Top List42.71
16Nigeria (NGR)Qualified by Top List42.97
17Canada (CAN)Next best by Top List43.03
18Australia (AUS)Next best by Top List43.11
19Brazil (BRA)Next best by Top List43.15
20India (IND)Next best by Top List43.37
21Colombia U23 (COL)Next best by Top List43.59
22Trinidad and Tobago (TTO)Next best by Top List43.62
23Sweden (SWE)Next best by Top List43.64
24Namibia U20 (NAM)Next best by Top List43.76
25Bahamas (BAH)Next best by Top List43.77
26New Zealand (NZL)Next best by Top List43.79
27Dominican Republic (DOM)Next best by Top List43.81
28Belgium (BEL)Next best by Top List44.03
29Greece (GRE)Next best by Top List44.05
30Finland (FIN)Next best by Top List44.17
31Norway (NOR)Next best by Top List44.29
32Zambia (ZAM)Next best by Top List44.30
33Czech Republic U20 (CZE)Next best by Top List44.35
34Hungary (HUN)Next best by Top List44.38
35Thailand (THA)Next best by Top List44.39
36Austria (AUT)Next best by Top List44.49
37Sri Lanka (SRI)Next best by Top List44.55
38Serbia (SRB)Next best by Top List44.80
39Portugal (POR)Next best by Top List44.82
40Ghana (GHA)Next best by Top List44.85
41Botswana (BOT)Next best by Top List44.88
42Romania (ROU)Next best by Top List45.03
43South Africa U20 (RSA)Next best by Top List45.05
44Turkey (TUR)Next best by Top List45.07
45Chile U23 (CHI)Next best by Top List45.10
46Israel (ISR)Next best by Top List45.20
47Vietnam (VIE)Next best by Top List45.25
48Slovenia (SLO)Next best by Top List45.28
49Slovak Republic (SVK)Next best by Top List45.29
50Malaysia (MAS)Next best by Top List45.32
51Ukraine U23 (UKR)Next best by Top List45.33
52Barbados U20 (BAR)Next best by Top List45.36
53Indonesia (INA)Next best by Top List45.70

N 4x400m (16) - Tulosraja:

#UrheilijaInfoTulos/pst
1Cuba (CUB)Qualified by Designated Competition
2Poland (POL)Qualified by Designated Competition
3Great Britain & NI (GBR)Qualified by Designated Competition
4Netherlands (NED)Qualified by Designated Competition
5Italy (ITA)Qualified by Designated Competition
6Germany (GER)Qualified by Designated Competition
7Belgium (BEL)Qualified by Designated Competition
8France (FRA)Qualified by Designated Competition
9Switzerland (SUI)Qualified by Designated Competition
10Spain (ESP)Qualified by Designated Competition
11United States (USA)Qualified by Top List3:16.85
12Jamaica (JAM)Qualified by Top List3:21.24
13Canada (CAN)Qualified by Top List3:21.84
14Ukraine (UKR)Qualified by Top List3:24.50
15Norway (NOR)Qualified by Top List3:28.58
16Bahamas (BAH)Qualified by Top List3:29.40
17Ireland (IRL)Next best by Top List3:29.46
18Dominican Republic (DOM)Next best by Top List3:30.02
19Czech Republic U23 (CZE)Next best by Top List3:30.11
20Japan (JPN)Next best by Top List3:30.45
21Australia (AUS)Next best by Top List3:30.61
22Hungary (HUN)Next best by Top List3:30.82
23Slovenia (SLO)Next best by Top List3:30.90
24Colombia (COL)Next best by Top List3:31.04
25Nigeria (NGR)Next best by Top List3:31.32
26Brazil (BRA)Next best by Top List3:32.50
27Greece (GRE)Next best by Top List3:32.90
28Finland (FIN)Next best by Top List3:33.85
29Slovak Republic (SVK)Next best by Top List3:34.29
30Sweden (SWE)Next best by Top List3:34.63
31Chile (CHI)Next best by Top List3:34.65
32Botswana (BOT)Next best by Top List3:34.99
33New Zealand (NZL)Next best by Top List3:35.03
34Portugal (POR)Next best by Top List3:35.37
35Puerto Rico (PUR)Next best by Top List3:36.26
36Vietnam (VIE)Next best by Top List3:37.99
37India (IND)Next best by Top List3:38.46
38Lithuania (LTU)Next best by Top List3:38.60
39Turkey (TUR)Next best by Top List3:39.02
40Kenya (KEN)Next best by Top List3:39.34
41Croatia (CRO)Next best by Top List3:39.83
42Denmark (DEN)Next best by Top List3:39.86
43Romania (ROU)Next best by Top List3:40.40
44Estonia (EST)Next best by Top List3:40.52
45Cyprus (CYP)Next best by Top List3:41.52
46Serbia (SRB)Next best by Top List3:42.66
47Thailand (THA)Next best by Top List3:42.90
48Latvia (LAT)Next best by Top List3:43.05
49South Africa U20 (RSA)Next best by Top List3:43.16
50Philippines (PHI)Next best by Top List3:43.26
51Ethiopia U20 (ETH)Next best by Top List3:43.37
1Italy (ITA)Qualified by Designated Competition
2Brazil (BRA)Qualified by Designated Competition
3Dominican Republic (DOM)Qualified by Designated Competition
4Belgium (BEL)Qualified by Designated Competition
5Great Britain & NI (GBR)Qualified by Designated Competition
6Spain (ESP)Qualified by Designated Competition
7Ireland (IRL)Qualified by Designated Competition
8Netherlands (NED)Qualified by Designated Competition
9Colombia (COL)Qualified by Designated Competition
10Poland (POL)Qualified by Designated Competition
11Japan (JPN)Qualified by Designated Competition
12South Africa (RSA)Qualified by Designated Competition
13United States (USA)Qualified by Top List3:10.22
14Jamaica (JAM)Qualified by Top List3:11.76
15Germany (GER)Qualified by Top List3:12.94
16Nigeria (NGR)Qualified by Top List3:13.60
17Ukraine (UKR)Next best by Top List3:14.06
18Bahamas (BAH)Next best by Top List3:14.51
19Turkey (TUR)Next best by Top List3:14.80
20Czech Republic (CZE)Next best by Top List3:14.84
21Trinidad and Tobago (TTO)Next best by Top List3:15.09
22Australia (AUS)Next best by Top List3:17.00
23Canada (CAN)Next best by Top List3:17.31
24Cuba (CUB)Next best by Top List3:18.00
25Mexico (MEX)Next best by Top List3:18.77
26Thailand (THA)Next best by Top List3:19.29
27Vietnam (VIE)Next best by Top List3:19.37
28Slovak Republic (SVK)Next best by Top List3:19.66
29India (IND)Next best by Top List3:19.93
30Senegal (SEN)Next best by Top List3:20.19
31France (FRA)Next best by Top List3:20.95
32Botswana (BOT)Next best by Top List3:20.97
33Portugal (POR)Next best by Top List3:21.51
34Romania (ROU)Next best by Top List3:22.40
35Zambia (ZAM)Next best by Top List3:23.28
36Argentina (ARG)Next best by Top List3:23.77
37Sri Lanka U20 (SRI)Next best by Top List3:26.39
38Ecuador (ECU)Next best by Top List3:27.97
39Latvia U20 (LAT)Next best by Top List3:29.74
40Sierra Leone (SLE)Next best by Top List3:29.93
41Bulgaria (BUL)Next best by Top List3:30.93
42Philippines (PHI)Next best by Top List3:31.53
43Lithuania U20 (LTU)Next best by Top List3:32.16
44Burkina Faso (BUR)Next best by Top List3:33.85
45Cyprus U20 (CYP)Next best by Top List3:35.59
46Niger (NIG)Next best by Top List3:35.95
47Israel U20 (ISR)Next best by Top List3:37.12
48Estonia U18 (EST)Next best by Top List3:38.57
49Peru U20 (PER)Next best by Top List3:41.79
50Paraguay U20 (PAR)Next best by Top List3:49.51
51Uruguay U20 (URU)Next best by Top List3:51.13

M 100 m (48) - Tulosraja: 10.05

#UrheilijaInfoTulos/pst
1Christian COLEMAN (USA)Qualified by Wild Card
2Trayvon BROMELL (USA)Qualified by Entry Standard9.76
3Fred KERLEY (USA)Qualified by Entry Standard9.76
4Ferdinand OMANYALA (KEN)Qualified by Entry Standard9.77
5Lamont Marcell JACOBS (ITA)Qualified by Entry Standard9.80
6Bingtian SU (CHN)Qualified by Entry Standard9.83
7Ronnie BAKER (USA)Qualified by Entry Standard9.83
8Akani SIMBINE (RSA)Qualified by Entry Standard9.84
Marvin BRACY (USA)Qualified by Entry Standard9.85
9Yohan BLAKE (JAM)Qualified by Entry Standard9.85
10Oblique SEVILLE (JAM)Qualified by Entry Standard9.86
Micah WILLIAMS (USA)Qualified by Entry Standard9.86
11Andre DE GRASSE (CAN)Qualified by Entry Standard9.89
12Benjamin AZAMATI (GHA)Qualified by Entry Standard9.90
Elijah HALL (USA)Qualified by Entry Standard9.90
13Reece PRESCOD (GBR)Qualified by Entry Standard9.93
14Ackeem BLAKE (JAM)Qualified by Entry Standard9.93
15Joseph Paul AMOAH (GHA)Qualified by Entry Standard9.94
Kenneth BEDNAREK (USA)Qualified by Entry Standard9.95
16Letsile TEBOGO (BOT)Qualified by Entry Standard9.96
Kyree KING (USA)Qualified by Entry Standard9.96
Michael NORMAN (USA)Qualified by Entry Standard9.97
17Enoch ADEGOKE (NGR)Qualified by Entry Standard9.98
18Zharnel HUGHES (GBR)Qualified by Entry Standard9.98
Matthew BOLING (USA)Qualified by Entry Standard9.98
Cravont CHARLESTON (USA)Qualified by Entry Standard9.98
Davonte BURNETT (USA)Qualified by Entry Standard9.99
Michael RODGERS (USA)Qualified by Entry Standard10.00
19Jerome BLAKE (CAN)Qualified by Entry Standard10.00
20Ismael KONE (CIV)Qualified by Entry Standard10.00
21Joseph FAHNBULLEH (LBR)Qualified by Entry Standard10.00
Conroy JONES (JAM)Qualified by Entry Standard10.00
Jelani WALKER (JAM)Qualified by Entry Standard10.00
22Rohan BROWNING (AUS)Qualified by Entry Standard10.01
23Erik CARDOSO (BRA)Qualified by Entry Standard10.01
24Samson COLEBROOKE (BAH)Qualified by Entry Standard10.01
25Femi OGUNODE (QAT)Qualified by Entry Standard10.02
Brandon CARNES (USA)Qualified by Entry Standard10.02
26Cejhae GREENE (ANT)Qualified by Entry Standard10.02
27Gift LEOTLELA (RSA)Qualified by Entry Standard10.03
Justin GATLIN (USA)Qualified by Entry Standard10.03
28Terrence JONES (BAH)Qualified by Entry Standard10.03
29Udodi Chudi ONWUZURIKE (NGR)Qualified by Entry Standard10.03
Oshane BAILEY (JAM)Qualified by Entry Standard10.03
Kendal WILLIAMS (USA)Qualified by Entry Standard10.03
Isiah YOUNG (USA)Qualified by Entry Standard10.04
30Mouhamadou FALL (FRA)Qualified by Entry Standard10.04
31Clarence MUNYAI (RSA)Qualified by Entry Standard10.04
Ameer WEBB (USA)Qualified by Entry Standard10.04
Erriyon KNIGHTON (USA)Qualified by Entry Standard10.04
32Raymond EKEVWO (NGR)Qualified by Entry Standard10.04
Favour Oghene Tejiri ASHE (NGR)Qualified by Entry Standard10.04
Alaba Olukunle AKINTOLA (NGR)Qualified by Entry Standard10.04
33Abdul Hakim SANI BROWN (JPN)Qualified by Entry Standard10.04
34Rodrigo DO NASCIMENTO (BRA)Qualified by Entry Standard10.04
Kemar BAILEY-COLE (JAM)Qualified by Entry Standard10.04
Noah LYLES (USA)Qualified by Entry Standard10.05
Courtney LINDSEY (USA)Qualified by Entry Standard10.05
Jo'Vaughn MARTIN (USA)Qualified by Entry Standard10.05
35Felipe BARDI (BRA)Qualified by Designated Competition
36Jake DORAN (AUS)Qualified by Designated Competition
37Arthur CISSÉ (CIV)In World Rankings quota1281 p
38Aaron BROWN (CAN)In World Rankings quota1261 p
39Emmanuel MATADI (LBR)In World Rankings quota1248 p
40Yupun ABEYKOON (SRI)In World Rankings quota1239 p
41Jimmy VICAUT (FRA)In World Rankings quota1236 p
42Jeremiah AZU (GBR)In World Rankings quota1230 p
Henricho BRUINTJIES (RSA)In World Rankings quota1228 p
Emile ERASMUS (RSA)In World Rankings quota1227 p
43Yoshihide KIRYU (JPN)In World Rankings quota1215 p
Nigel ELLIS (JAM)In World Rankings quota1212 p
44Julian WAGNER (GER)In World Rankings quota1209 p
45Edward OSEI-NKETIA (NZL)In World Rankings quota1208 p
46Shainer RENGIFO MONTOYA (CUB)In World Rankings quota1208 p
47Jerod ELCOCK (TTO)In World Rankings quota1206 p
Illas GARCIA (USA)In World Rankings quota1205 p
48Abdullah Abkar MOHAMMED (KSA)In World Rankings quota1202 p
49Chituru ALI (ITA)Next best by World Rankings1199 p
50Joris VAN GOOL (NED)Next best by World Rankings1196 p
Adam THOMAS (GBR)Next best by World Rankings1194 p
Nethaneel MITCHELL-BLAKE (GBR)Next best by World Rankings1194 p
51Emmanuel ESEME (CMR)Next best by World Rankings1193 p
52Karl Erik NAZAROV (EST)Next best by World Rankings1192 p
53Filippo TORTU (ITA)Next best by World Rankings1192 p
54Zhiqiang WU (CHN)Next best by World Rankings1191 p
Adam GEMILI (GBR)Next best by World Rankings1191 p
Andrew ROBERTSON (GBR)Next best by World Rankings1189 p
Usheoritse ITSEKIRI (NGR)Next best by World Rankings1187 p
55Lalu Muhammad ZOHRI (INA)Next best by World Rankings1186 p
56Przemysław SŁOWIKOWSKI (POL)Next best by World Rankings1185 p
57Lucas ANSAH-PEPRAH (GER)Next best by World Rankings1185 p
58Amaury GOLITIN (FRA)Next best by World Rankings1185 p
59Tiaan WHELPTON (NZL)Next best by World Rankings1185 p
Shaun MASWANGANYI (RSA)Next best by World Rankings1184 p
60Yuki KOIKE (JPN)Next best by World Rankings1184 p
Bolade AJOMALE (CAN)Next best by World Rankings1183 p
Da'marcus FLEMING (USA)Next best by World Rankings1180 p
Ryuichiro SAKAI (JPN)Next best by World Rankings1179 p
61Dominik KOPEĆ (POL)Next best by World Rankings1179 p
Julian FORTE (JAM)Next best by World Rankings1178 p
Ojie EDOBURUN (GBR)Next best by World Rankings1178 p
Christopher BELCHER (USA)Next best by World Rankings1177 p
Javonte' HARDING (USA)Next best by World Rankings1176 p
62Travis COLLINS (GUY)Next best by World Rankings1176 p
Dedrick VANOVER (USA)Next best by World Rankings1176 p
Méba Mickaël ZEZE (FRA)Next best by World Rankings1176 p
63Joshua AZZOPARDI (AUS)Next best by World Rankings1175 p
64Emanuel ARCHIBALD (GUY)Next best by World Rankings1174 p
65Chun-Han YANG (TPE)Next best by World Rankings1171 p
66Owen ANSAH (GER)Next best by World Rankings1170 p
Hiroki YANAGITA (JPN)Next best by World Rankings1169 p
67Adrian BRZEZIŃSKI (POL)Next best by World Rankings1168 p
68Rikkoi BRATHWAITE (IVB)Next best by World Rankings1168 p
69Kukyoung KIM (KOR)Next best by World Rankings1168 p
Lawrence JOHNSON (USA)Next best by World Rankings1167 p
Kevin KRANZ (GER)Next best by World Rankings1167 p
Chris ROYSTER (USA)Next best by World Rankings1167 p

M 200 m (56) - Tulosraja: 20.24

#UrheilijaInfoTulos/pst
1Noah LYLES (USA)Qualified by Wild Card
2Erriyon KNIGHTON (USA)Qualified by Entry Standard19.49
3Andre DE GRASSE (CAN)Qualified by Entry Standard19.62
4Kenneth BEDNAREK (USA)Qualified by Entry Standard19.68
5Fred KERLEY (USA)Qualified by Entry Standard19.76
6Luxolo ADAMS (RSA)Qualified by Entry Standard19.82
Michael NORMAN (USA)Qualified by Entry Standard19.83
7Joseph FAHNBULLEH (LBR)Qualified by Entry Standard19.83
Christian COLEMAN (USA)Qualified by Entry Standard19.92
Matthew BOLING (USA)Qualified by Entry Standard19.92
8Aaron BROWN (CAN)Qualified by Entry Standard19.99
Dorian CAMEL (USA)Qualified by Entry Standard20.00
Rai BENJAMIN (USA)Qualified by Entry Standard20.01
Kyree KING (USA)Qualified by Entry Standard20.02
Josephus LYLES (USA)Qualified by Entry Standard20.03
9Alexander OGANDO (DOM)Qualified by Entry Standard20.03
10Jerome BLAKE (CAN)Qualified by Entry Standard20.04
11Reynier MENA (CUB)Qualified by Entry Standard20.04
Micah WILLIAMS (USA)Qualified by Entry Standard20.05
12Isaac MAKWALA (BOT)Qualified by Entry Standard20.06
13Jereem RICHARDS (TTO)Qualified by Entry Standard20.06
Brandon CARNES (USA)Qualified by Entry Standard20.07
14Udodi Chudi ONWUZURIKE (NGR)Qualified by Entry Standard20.08
Elijah HALL (USA)Qualified by Entry Standard20.11
15Filippo TORTU (ITA)Qualified by Entry Standard20.11
16Rasheed DWYER (JAM)Qualified by Entry Standard20.13
17Benjamin AZAMATI (GHA)Qualified by Entry Standard20.13
18Zhenye XIE (CHN)Qualified by Entry Standard20.13
Courtney LINDSEY (USA)Qualified by Entry Standard20.15
19Adam GEMILI (GBR)Qualified by Entry Standard20.15
20Femi OGUNODE (QAT)Qualified by Entry Standard20.16
21Divine ODUDURU (NGR)Qualified by Entry Standard20.16
Javonte' HARDING (USA)Qualified by Entry Standard20.16
22Yancarlos MARTÍNEZ (DOM)Qualified by Entry Standard20.17
23Alonso EDWARD (PAN)Qualified by Entry Standard20.18
24Shaun MASWANGANYI (RSA)Qualified by Entry Standard20.18
25Eric HARRISON JR. (TTO)Qualified by Entry Standard20.18
26Charles DOBSON (GBR)Qualified by Entry Standard20.19
Cravont CHARLESTON (USA)Qualified by Entry Standard20.19
Jacory PATTERSON (USA)Qualified by Entry Standard20.20
Devon ACHANE (USA)Qualified by Entry Standard20.20
27Yohan BLAKE (JAM)Qualified by Entry Standard20.22
28Sibusiso MATSENJWA (SWZ)Qualified by Entry Standard20.22
Elijah MORROW (USA)Qualified by Entry Standard20.22
29Akeem BLOOMFIELD (JAM)Qualified by Entry Standard20.22
30Letsile TEBOGO (BOT)Qualified by Designated Competition
31Felipe BARDI (BRA)Qualified by Designated Competition
32Aidan MURPHY (AUS)Qualified by Designated Competition
33Eseosa Fostine DESALU (ITA)In World Rankings quota1267 p
34Mouhamadou FALL (FRA)In World Rankings quota1251 p
Vernon NORWOOD (USA)In World Rankings quota1227 p
35William REAIS (SUI)In World Rankings quota1227 p
36Clarence MUNYAI (RSA)In World Rankings quota1213 p
37Ramil GULIYEV (TUR)In World Rankings quota1206 p
38Yuki KOIKE (JPN)In World Rankings quota1203 p
Brendon RODNEY (CAN)In World Rankings quota1203 p
Sinesipho DAMBILE (RSA)In World Rankings quota1200 p
39Taymir BURNET (NED)In World Rankings quota1198 p
Micaiah HARRIS (USA)In World Rankings quota1196 p
Robert GREGORY (USA)In World Rankings quota1195 p
40Amaury GOLITIN (FRA)In World Rankings quota1194 p
41Owen ANSAH (GER)In World Rankings quota1192 p
42Nethaneel MITCHELL-BLAKE (GBR)In World Rankings quota1191 p
43Joseph Paul AMOAH (GHA)In World Rankings quota1186 p
Lance LANG (USA)In World Rankings quota1183 p
44Anderson MARQUINEZ (ECU)In World Rankings quota1180 p
45Alaba Olukunle AKINTOLA (NGR)In World Rankings quota1180 p
46Lucas VILAR (BRA)In World Rankings quota1177 p
47Lucas RODRIGUES DA SILVA (BRA)In World Rankings quota1176 p
48Tarsis Gracious OROGOT (UGA)In World Rankings quota1176 p
49Robert MCDONNELL (IRL)In World Rankings quota1174 p
50Koki UEYAMA (JPN)In World Rankings quota1172 p
Randolph ROSS (USA)In World Rankings quota1171 p
51Calab LAW (AUS)In World Rankings quota1170 p
52Simon HANSEN (DEN)In World Rankings quota1169 p
53Jan JIRKA (CZE)In World Rankings quota1167 p
54Shainer RENGIFO MONTOYA (CUB)In World Rankings quota1166 p
Jeremiah CURRY (USA)In World Rankings quota1166 p
Kasaun JAMES (USA)In World Rankings quota1165 p
55Emmanuel ESEME (CMR)In World Rankings quota1164 p
Evan MILLER (USA)In World Rankings quota1164 p
56Tinotenda MATIYENGA (ZIM)In World Rankings quota1162 p
57Łukasz ŻOK (POL)Next best by World Rankings1161 p
Daniel STOKES (USA)Next best by World Rankings1161 p
58Ferdinand OMANYALA (KEN)Next best by World Rankings1160 p
59Tomáš NĚMEJC (CZE)Next best by World Rankings1159 p
60Jake DORAN (AUS)Next best by World Rankings1159 p
Kennedy LIGHTNER (USA)Next best by World Rankings1155 p
61Ryan ZEZE (FRA)Next best by World Rankings1154 p
Demarius SMITH (USA)Next best by World Rankings1150 p
David DUNLAP (USA)Next best by World Rankings1150 p
62Delan EDWIN (LCA)Next best by World Rankings1149 p
63Blessing Akawasi AFRIFAH (ISR)Next best by World Rankings1148 p
64Yoshihiro SOMEYA (JPN)Next best by World Rankings1148 p
Royal BURRIS (USA)Next best by World Rankings1148 p
Mario HESLOP (USA)Next best by World Rankings1147 p
Joe WILLIAMS (USA)Next best by World Rankings1145 p
65Ismael KONE (CIV)Next best by World Rankings1143 p
Shota IIZUKA (JPN)Next best by World Rankings1142 p
66Eduard KUBELÍK (CZE)Next best by World Rankings1142 p
67Puripol BOONSON (THA)Next best by World Rankings1141 p
Justin ROBINSON (USA)Next best by World Rankings1141 p
Ryota SUZUKI (JPN)Next best by World Rankings1140 p
Diamantae GRIFFIN (USA)Next best by World Rankings1140 p
Tommy RAMDHAN (GBR)Next best by World Rankings1139 p
68Dwight ST. HILLAIRE (TTO)Next best by World Rankings1139 p
69Wanya MCCOY (BAH)Next best by World Rankings1138 p
Cole BECK (USA)Next best by World Rankings1138 p
Edward SUMLER (USA)Next best by World Rankings1138 p
70Gediminas TRUSKAUSKAS (LTU)Next best by World Rankings1137 p
Brandon MILLER (USA)Next best by World Rankings1136 p
Isaiah TROUSIL (USA)Next best by World Rankings1136 p
71Akeem SIRLEAF (LBR)Next best by World Rankings1136 p
72Marcus LAWLER (IRL)Next best by World Rankings1136 p
Lawrence JOHNSON (USA)Next best by World Rankings1136 p
Cameron ROSE (USA)Next best by World Rankings1136 p
73Tazana Mikkel KAMANGA-DYRBAK (DEN)Next best by World Rankings1135 p
74Samuel PUROLA (FIN)Next best by World Rankings1135 p
Theodore YOUNG (RSA)Next best by World Rankings1135 p
75Mathias Hove JOHANSEN (NOR)Next best by World Rankings1135 p
Benjamin RICHARDSON (RSA)Next best by World Rankings1134 p
Lance BROOME (USA)Next best by World Rankings1133 p

M 400 m (48) - Tulosraja: 44.90

#UrheilijaInfoTulos/pst
1Steven GARDINER (BAH)Qualified by Wild Card
2Michael CHERRY (USA)Qualified by Wild Card
3Michael NORMAN (USA)Qualified by Entry Standard43.60
4Kirani JAMES (GRN)Qualified by Entry Standard43.88
5Anthony José ZAMBRANO (COL)Qualified by Entry Standard43.93
6Randolph ROSS (USA)Qualified by Entry Standard44.13
7Champion ALLISON (USA)Qualified by Entry Standard44.29
8Matthew HUDSON-SMITH (GBR)Qualified by Entry Standard44.35
9Jonathan JONES (BAR)Qualified by Entry Standard44.43
Fred KERLEY (USA)Qualified by Entry Standard44.47
10Liemarvin BONEVACIA (NED)Qualified by Entry Standard44.48
Elija GODWIN (USA)Qualified by Entry Standard44.50
11Alison DOS SANTOS (BRA)Qualified by Entry Standard44.54
Bryce DEADMON (USA)Qualified by Entry Standard44.58
12Anthony PESELA (BOT)Qualified by Entry Standard44.58
13Isaac MAKWALA (BOT)Qualified by Entry Standard44.59
Vernon NORWOOD (USA)Qualified by Entry Standard44.59
14Lidio Andres FELIZ (DOM)Qualified by Entry Standard44.64
15Alexander OGANDO (DOM)Qualified by Entry Standard44.68
16Deon LENDORE (TTO)Qualified by Entry Standard44.73
Jenoah MCKIVER (USA)Qualified by Entry Standard44.74
17Christopher TAYLOR (JAM)Qualified by Entry Standard44.79
18Jereem RICHARDS (TTO)Qualified by Entry Standard44.79
Wilbert LONDON (USA)Qualified by Entry Standard44.86
19Wayde VAN NIEKERK (RSA)Qualified by Entry Standard44.87
20Jevaughn POWELL (JAM)Qualified by Entry Standard44.87
21Emmanuel Kipkurui KORIR (KEN)Qualified by Entry Standard44.87
22Bayapo NDORI (BOT)Qualified by Entry Standard44.88
23Muzala SAMUKONGA (ZAM)Qualified by Designated Competition
24Kelvis PADRINO (VEN)Qualified by Designated Competition
25Alex BECK (AUS)Qualified by Designated Competition
26Zakhiti NENE (RSA)In World Rankings quota1282 p
27Benjamin Lobo VEDEL (DEN)In World Rankings quota1254 p
Kahmari MONTGOMERY (USA)In World Rankings quota1252 p
Trevor STEWART (USA)In World Rankings quota1237 p
28Luguelín SANTOS (DOM)In World Rankings quota1232 p
29Jochem DOBBER (NED)In World Rankings quota1227 p
30Edoardo SCOTTI (ITA)In World Rankings quota1222 p
31Patrik ŠORM (CZE)In World Rankings quota1221 p
32Mikhail LITVIN (KAZ)In World Rankings quota1219 p
33Ricky PETRUCCIANI (SUI)In World Rankings quota1213 p
34Kajetan DUSZYŃSKI (POL)In World Rankings quota1205 p
Tyler TERRY (USA)In World Rankings quota1203 p
35Alex HAYDOCK-WILSON (GBR)In World Rankings quota1202 p
36Christopher O'DONNELL (IRL)In World Rankings quota1200 p
Ryan WILLIE (USA)In World Rankings quota1200 p
Trevor BASSITT (USA)In World Rankings quota1195 p
37Fuga SATO (JPN)In World Rankings quota1195 p
38Dylan BORLÉE (BEL)In World Rankings quota1195 p
39Carl BENGTSTRÖM (SWE)In World Rankings quota1192 p
Leungo SCOTCH (BOT)In World Rankings quota1192 p
40Nathon ALLEN (JAM)In World Rankings quota1191 p
41Luis AVILÉS FERREIRO (MEX)In World Rankings quota1191 p
42Boško KIJANOVIĆ (SRB)In World Rankings quota1190 p
43Kaito KAWABATA (JPN)In World Rankings quota1189 p
44Mazen Moutan AL YASSIN (KSA)In World Rankings quota1186 p
45Steven SOLOMON (AUS)In World Rankings quota1183 p
46Lucas CARVALHO (BRA)In World Rankings quota1181 p
Javon FRANCIS (JAM)In World Rankings quota1180 p
47Karol ZALEWSKI (POL)In World Rankings quota1178 p
48Julian Jrummi WALSH (JPN)In World Rankings quota1178 p
49Davide RE (ITA)Next best by World Rankings1177 p
Tyler JOHNSON (USA)Next best by World Rankings1177 p
50Emmanuel BAMIDELE (NGR)Next best by World Rankings1176 p
51Luka JANEŽIČ (SLO)Next best by World Rankings1174 p
52Loïc PREVOT (FRA)Next best by World Rankings1173 p
Jacory PATTERSON (USA)Next best by World Rankings1173 p
53Alexander DOOM (BEL)Next best by World Rankings1171 p
54Kevin BORLÉE (BEL)Next best by World Rankings1168 p
Richard KUYKENDOLL (USA)Next best by World Rankings1166 p
Julien WATRIN (BEL)Next best by World Rankings1165 p
55Edward FAULDS (GBR)Next best by World Rankings1163 p
56Dwight ST. HILLAIRE (TTO)Next best by World Rankings1163 p
Demish GAYE (JAM)Next best by World Rankings1162 p
57Håvard Bentdal INGVALDSEN (NOR)Next best by World Rankings1162 p
58Manuel GUIJARRO (ESP)Next best by World Rankings1162 p
59Isayah BOERS (NED)Next best by World Rankings1162 p
Joseph BRIER (GBR)Next best by World Rankings1159 p
60Mihai Sorin DRINGO (ROU)Next best by World Rankings1158 p
Noah WILLIAMS (USA)Next best by World Rankings1157 p
Jonathan SACOOR (BEL)Next best by World Rankings1156 p
Johnnie BLOCKBURGER (USA)Next best by World Rankings1155 p
Machel CEDENIO (TTO)Next best by World Rankings1155 p
61Vladimir ACETI (ITA)Next best by World Rankings1154 p
62Marvin SCHLEGEL (GER)Next best by World Rankings1153 p
Justin ROBINSON (USA)Next best by World Rankings1151 p
Zibane NGOZI (BOT)Next best by World Rankings1148 p
63Manuel SANDERS (GER)Next best by World Rankings1146 p
Terrence AGARD (NED)Next best by World Rankings1146 p
Willington WRIGHT (USA)Next best by World Rankings1146 p
64Alonzo RUSSELL (BAH)Next best by World Rankings1145 p
Khaleb MCRAE (USA)Next best by World Rankings1145 p
65Dariusz KOWALUK (POL)Next best by World Rankings1144 p
66Bernat ERTA (ESP)Next best by World Rankings1143 p
67Mohamed Fares JLASSI (TUN)Next best by World Rankings1141 p
Ismail TURNER (USA)Next best by World Rankings1141 p
68Lythe PILLAY (RSA)Next best by World Rankings1140 p
69Vitor Hugo DE MIRANDA (BRA)Next best by World Rankings1140 p
Zandrion BARNES (JAM)Next best by World Rankings1139 p
70Iñaki CAÑAL (ESP)Next best by World Rankings1139 p
71Arokia RAJIV (IND)Next best by World Rankings1137 p

M 800 m (48) - Tulosraja: 1:45.20

#UrheilijaInfoTulos/pst
1Donavan BRAZIER (USA)Qualified by Wild Card
2Emmanuel Kipkurui KORIR (KEN)Qualified by Wild Card
3Nijel AMOS (BOT)Qualified by Entry Standard1:42.91
4Marco AROP (CAN)Qualified by Entry Standard1:43.26
5Jesus Tonatiu LOPEZ (MEX)Qualified by Entry Standard1:43.44
6Max BURGIN (GBR)Qualified by Entry Standard1:43.52
7Ferguson Cheruiyot ROTICH (KEN)Qualified by Entry Standard1:43.57
8Moad ZAHAFI (MAR)Qualified by Entry Standard1:43.69
9Djamel SEDJATI (ALG)Qualified by Entry Standard1:43.69
10Benjamin ROBERT (FRA)Qualified by Entry Standard1:43.75
11Cornelius TUWEI (KEN)Qualified by Entry Standard1:43.76
12Emmanuel WANYONYI (KEN)Qualified by Entry Standard1:43.76
Wyclife KINYAMAL (KEN)Qualified by Entry Standard1:43.94
13Peter BOL (AUS)Qualified by Entry Standard1:44.00
14Elliot GILES (GBR)Qualified by Entry Standard1:44.05
15Yassine HETHAT (ALG)Qualified by Entry Standard1:44.06
16Tony VAN DIEPEN (NED)Qualified by Entry Standard1:44.14
17Adrián BEN (ESP)Qualified by Entry Standard1:44.18
18Clayton MURPHY (USA)Qualified by Entry Standard1:44.18
19Slimane MOULA (ALG)Qualified by Entry Standard1:44.19
20Gabriel TUAL (FRA)Qualified by Entry Standard1:44.23
21Patryk DOBEK (POL)Qualified by Entry Standard1:44.28
Collins KIPRUTO (KEN)Qualified by Entry Standard1:44.33
22Daniel ROWDEN (GBR)Qualified by Entry Standard1:44.35
23Ermias GIRMA (ETH)Qualified by Entry Standard1:44.36
Mohamed Ali GOUANED (ALG)Qualified by Entry Standard1:44.43
Festus LAGAT (KEN)Qualified by Entry Standard1:44.47
24Isaiah HARRIS (USA)Qualified by Entry Standard1:44.51
25Amel TUKA (BIH)Qualified by Entry Standard1:44.53
Michael SARUNI (KEN)Qualified by Entry Standard1:44.54
26Pierre-Ambroise BOSSE (FRA)Qualified by Entry Standard1:44.54
27Tshepo TSHITE (RSA)Qualified by Entry Standard1:44.59
28Andreas KRAMER (SWE)Qualified by Entry Standard1:44.59
Kyle LANGFORD (GBR)Qualified by Entry Standard1:44.61
Jonathan KITILIT (KEN)Qualified by Entry Standard1:44.68
29Joseph DENG (AUS)Qualified by Entry Standard1:44.69
30Mark ENGLISH (IRL)Qualified by Entry Standard1:44.71
31Marc REUTHER (GER)Qualified by Entry Standard1:44.71
Archie DAVIS (GBR)Qualified by Entry Standard1:44.72
32Mateusz BORKOWSKI (POL)Qualified by Entry Standard1:44.79
33Saúl ORDÓÑEZ (ESP)Qualified by Entry Standard1:44.80
34Hamza BELMIR (MAR)Qualified by Entry Standard1:44.80
Neil GOURLEY (GBR)Qualified by Entry Standard1:44.82
35Abdelati EL GUESSE (MAR)Qualified by Entry Standard1:44.84
36Eliott CRESTAN (BEL)Qualified by Entry Standard1:44.84
37Kacper LEWALSKI (POL)Qualified by Entry Standard1:44.84
38Álvaro DE ARRIBA (ESP)Qualified by Entry Standard1:44.85
Noah KIBET (KEN)Qualified by Entry Standard1:44.88
39Tolesa BODENA (ETH)Qualified by Entry Standard1:44.90
40Bryce HOPPEL (USA)Qualified by Entry Standard1:44.91
41Cătălin TECUCEANU (ITA)Qualified by Entry Standard1:44.93
Elhassane MOUJAHID (MAR)Qualified by Entry Standard1:44.96
Jake WIGHTMAN (GBR)Qualified by Entry Standard1:44.97
42Alex AMANKWA (GHA)Qualified by Entry Standard1:44.97
Thomas RANDOLPH (GBR)Qualified by Entry Standard1:44.98
Ramzi ABDENOUZ (ALG)Qualified by Entry Standard1:44.98
Brannon KIDDER (USA)Qualified by Entry Standard1:44.99
43Abdessalem AYOUNI (TUN)Qualified by Entry Standard1:44.99
44Navasky ANDERSON (JAM)Qualified by Entry Standard1:45.02
Isaiah JEWETT (USA)Qualified by Entry Standard1:45.07
Nicholas Kiplangat KEBENEI (KEN)Qualified by Entry Standard1:45.07
Brandon MILLER (USA)Qualified by Entry Standard1:45.09
Jamie WEBB (GBR)Qualified by Entry Standard1:45.12
Mariano GARCÍA (ESP)Qualified by Entry Standard1:45.12
Patryk SIERADZKI (POL)Qualified by Entry Standard1:45.13
Abel KIPSANG (KEN)Qualified by Entry Standard1:45.14
45Žan RUDOLF (SLO)Qualified by Entry Standard1:45.15
Ben PATTISON (GBR)Qualified by Entry Standard1:45.16
Pablo SÁNCHEZ-VALLADARES (ESP)Qualified by Entry Standard1:45.19
46Thiago ANDRÉ (BRA)Qualified by Designated Competition
47Brad MATHAS (NZL)Qualified by Designated Competition
Erik SOWINSKI (USA)In World Rankings quota1229 p
48Abubaker Haydar ABDALLA (QAT)In World Rankings quota1223 p
49Brandon MCBRIDE (CAN)Next best by World Rankings1217 p
50Ryan SÁNCHEZ (PUR)Next best by World Rankings1215 p
51Aurele VANDEPUTTE (BEL)Next best by World Rankings1210 p
Mostafa SMAILI (MAR)Next best by World Rankings1205 p
52James PRESTON (NZL)Next best by World Rankings1199 p
53Tshepiso MASALELA (BOT)Next best by World Rankings1197 p
54Eric NZIKWINKUNDA (BDI)Next best by World Rankings1190 p
Elias NGENY (KEN)Next best by World Rankings1185 p
55John FITZSIMONS (IRL)Next best by World Rankings1180 p
Oussama NABIL (MAR)Next best by World Rankings1179 p
56Christoph KESSLER (GER)Next best by World Rankings1177 p
Vincent CRISP (USA)Next best by World Rankings1177 p
Guy LEARMONTH (GBR)Next best by World Rankings1174 p
Shane STREICH (USA)Next best by World Rankings1173 p
57Tobias GRØNSTAD (NOR)Next best by World Rankings1173 p
58Edose IBADIN (NGR)Next best by World Rankings1170 p
Kameron JONES (USA)Next best by World Rankings1169 p
59Mikuto KANEKO (JPN)Next best by World Rankings1168 p
60Charlie HUNTER (AUS)Next best by World Rankings1167 p
61Kentaro USUDA (JPN)Next best by World Rankings1166 p
Alberto GUERRERO (ESP)Next best by World Rankings1166 p
62Balázs VINDICS (HUN)Next best by World Rankings1164 p
63Jurgen WIELART (NED)Next best by World Rankings1164 p
64Djoao LOBLES (NED)Next best by World Rankings1163 p
Abraham ALVARADO (USA)Next best by World Rankings1162 p
65Quamel PRINCE (GUY)Next best by World Rankings1161 p
66Abedin MUJEZINOVIĆ (BIH)Next best by World Rankings1160 p
67Luke MCCANN (IRL)Next best by World Rankings1159 p
68Tibo DE SMET (BEL)Next best by World Rankings1159 p
69Abdirahman Saeed HASSAN (QAT)Next best by World Rankings1158 p
70Rajay HAMILTON (JAM)Next best by World Rankings1157 p
71Simone BARONTINI (ITA)Next best by World Rankings1155 p
72Daiki NEMOTO (JPN)Next best by World Rankings1154 p
73Filip ŠNEJDR (CZE)Next best by World Rankings1154 p
74Erik MARTINSSON (SWE)Next best by World Rankings1150 p
Nasredine KHATIR (FRA)Next best by World Rankings1150 p
75Francesco CONTI (ITA)Next best by World Rankings1147 p
76Joonas RINNE (FIN)Next best by World Rankings1145 p
77Guilherme KURTZ (BRA)Next best by World Rankings1145 p
Yugo SHIKATA (JPN)Next best by World Rankings1145 p

M 1500 m (45) - Tulosraja: 3:35.00

#UrheilijaInfoTulos/pst
1Timothy CHERUIYOT (KEN)Qualified by Wild Card
2Jakob INGEBRIGTSEN (NOR)Qualified by Entry Standard3:28.32
3Mohamed KATIR (ESP)Qualified by Entry Standard3:28.76
4Josh KERR (GBR)Qualified by Entry Standard3:29.05
5Stewart MCSWEYN (AUS)Qualified by Entry Standard3:29.51
6Abel KIPSANG (KEN)Qualified by Entry Standard3:29.56
7Charles Cheboi SIMOTWO (KEN)Qualified by Entry Standard3:30.30
8Marcin LEWANDOWSKI (POL)Qualified by Entry Standard3:30.42
9Samuel TEFERA (ETH)Qualified by Entry Standard3:30.71
10Adel MECHAAL (ESP)Qualified by Entry Standard3:30.77
11Cole HOCKER (USA)Qualified by Entry Standard3:31.40
12Azeddine HABZ (FRA)Qualified by Entry Standard3:31.74
13Melese NBERET (ETH)Qualified by Entry Standard3:31.82
14Filip INGEBRIGTSEN (NOR)Qualified by Entry Standard3:32.23
15Baptiste MISCHLER (FRA)Qualified by Entry Standard3:32.42
16Jake WIGHTMAN (GBR)Qualified by Entry Standard3:32.62
17Oliver HOARE (AUS)Qualified by Entry Standard3:32.66
18Michał ROZMYS (POL)Qualified by Entry Standard3:32.67
19Jake HEYWARD (GBR)Qualified by Entry Standard3:32.82
20Charles GRETHEN (LUX)Qualified by Entry Standard3:32.86
21Jye EDWARDS (AUS)Qualified by Entry Standard3:33.23
22Ignacio FONTES (ESP)Qualified by Entry Standard3:33.27
23Ronald KWEMOI (KEN)Qualified by Entry Standard3:33.34
24Abdellatif SADIKI (MAR)Qualified by Entry Standard3:33.59
25Teddese LEMI (ETH)Qualified by Entry Standard3:33.59
26Colby ALEXANDER (USA)Qualified by Entry Standard3:33.65
27Matthew CENTROWITZ (USA)Qualified by Entry Standard3:33.69
Eliud KIPSANG (KEN)Qualified by Entry Standard3:33.74
28William PAULSON (CAN)Qualified by Entry Standard3:33.97
29Ronald MUSAGALA (UGA)Qualified by Entry Standard3:33.99
Matthew RAMSDEN (AUS)Qualified by Entry Standard3:34.08
Henry WYNNE (USA)Qualified by Entry Standard3:34.22
30Samuel TANNER (NZL)Qualified by Entry Standard3:34.37
31Ismael DEBJANI (BEL)Qualified by Entry Standard3:34.39
32Charles PHILIBERT-THIBOUTOT (CAN)Qualified by Entry Standard3:34.43
33Simon DENISSEL (FRA)Qualified by Entry Standard3:34.43
John GREGOREK (USA)Qualified by Entry Standard3:34.49
34Anass ESSAYI (MAR)Qualified by Entry Standard3:34.64
35Adam Ali MUSAB (QAT)Qualified by Entry Standard3:34.76
Bethwell BIRGEN (KEN)Qualified by Entry Standard3:34.77
Kumari TAKI (KEN)Qualified by Entry Standard3:34.77
Samuel ZELEKE (ETH)Qualified by Entry Standard3:34.80
Cooper TEARE (USA)Qualified by Entry Standard3:34.81
Neil GOURLEY (GBR)Qualified by Entry Standard3:34.85
Yared NUGUSE (USA)Qualified by Entry Standard3:34.98
36Thiago ANDRÉ (BRA)Qualified by Designated Competition
37Robert FARKEN (GER)In World Rankings quota1241 p
38Andrew COSCORAN (IRL)In World Rankings quota1240 p
Samuel PRAKEL (USA)In World Rankings quota1236 p
39Filip SASÍNEK (CZE)In World Rankings quota1229 p
George MILLS (GBR)In World Rankings quota1228 p
Elliot GILES (GBR)In World Rankings quota1227 p
40Pietro ARESE (ITA)In World Rankings quota1223 p
41Luke MCCANN (IRL)In World Rankings quota1218 p
Joshua THOMPSON (USA)In World Rankings quota1213 p
42Ferdinand Kvan EDMAN (NOR)In World Rankings quota1212 p
43Federico BRUNO (ARG)In World Rankings quota1208 p
Vincent CIATTEI (USA)In World Rankings quota1204 p
Adihana KASAYE (ETH)In World Rankings quota1203 p
Charlie DA'VALL GRICE (GBR)In World Rankings quota1200 p
44Santiago CATROFE (URU)In World Rankings quota1198 p
45Mafori Ryan MPHAHLELE (RSA)In World Rankings quota1197 p
46Ossama MESLEK (ITA)Next best by World Rankings1196 p
Daniel MUNGUTI (KEN)Next best by World Rankings1196 p
47Elhassane MOUJAHID (MAR)Next best by World Rankings1193 p
48Isaac NADER (POR)Next best by World Rankings1192 p
Mario GARCÍA (ESP)Next best by World Rankings1190 p
49Christoph KESSLER (GER)Next best by World Rankings1188 p
Adisu GIRMA (ETH)Next best by World Rankings1187 p
Hobbs KESSLER (USA)Next best by World Rankings1187 p
50Cameron PROCEVIAT (CAN)Next best by World Rankings1187 p
51István SZÖGI (HUN)Next best by World Rankings1185 p
52Salim KEDDAR (ALG)Next best by World Rankings1185 p
Vincent Kibet KETER (KEN)Next best by World Rankings1181 p
Boaz KIPRUGUT (KEN)Next best by World Rankings1180 p
53Elzan BIBIĆ (SRB)Next best by World Rankings1179 p
Archie DAVIS (GBR)Next best by World Rankings1177 p
54Simas BERTAŠIUS (LTU)Next best by World Rankings1177 p
55Hamish CARSON (NZL)Next best by World Rankings1177 p
Piers COPELAND (GBR)Next best by World Rankings1173 p
56Ruben VERHEYDEN (BEL)Next best by World Rankings1173 p
Eric HOLT (USA)Next best by World Rankings1172 p
57Johan ROGESTEDT (SWE)Next best by World Rankings1172 p
Matthew STONIER (GBR)Next best by World Rankings1171 p
58Emil DANIELSSON (SWE)Next best by World Rankings1170 p
Brimin Kiprono KIPROTICH (KEN)Next best by World Rankings1168 p
59Tarik MOUKRIME (BEL)Next best by World Rankings1166 p
Hicham OULADHA (MAR)Next best by World Rankings1165 p
Melkeneh AZIZE (ETH)Next best by World Rankings1160 p
Callum DAVIES (AUS)Next best by World Rankings1157 p
Flavien SZOT (FRA)Next best by World Rankings1156 p
Paul RYAN (USA)Next best by World Rankings1154 p
60Darragh MCELHINNEY (IRL)Next best by World Rankings1153 p
61Samuel PIHLSTRÖM (SWE)Next best by World Rankings1152 p
Julian RANC (FRA)Next best by World Rankings1151 p
Brett MEYER (USA)Next best by World Rankings1147 p
Rorey HUNTER (AUS)Next best by World Rankings1147 p
Stijn BAETEN (BEL)Next best by World Rankings1146 p
Isaac BASTEN (USA)Next best by World Rankings1145 p
Sergio PANIAGUA (ESP)Next best by World Rankings1144 p
Aaron AHL (CAN)Next best by World Rankings1143 p
Christian NOBLE (USA)Next best by World Rankings1142 p

M 5000 m (42) - Tulosraja: 13:13.50

#UrheilijaInfoTulos/pst
1Muktar EDRIS (ETH)Qualified by Wild Card
2Nicholas Kipkorir KIMELI (KEN)Qualified by Entry Standard12:46.33
3Jacob KROP (KEN)Qualified by Entry Standard12:46.79
4Berihu AREGAWI (ETH)Qualified by Entry Standard12:50.05
5Yomif KEJELCHA (ETH)Qualified by Entry Standard12:52.10
6Grant FISHER (USA)Qualified by Entry Standard12:53.73
7Selemon BAREGA (ETH)Qualified by Entry Standard12:54.87
8Jacob KIPLIMO (UGA)Qualified by Entry Standard12:55.60
9Mohammed AHMED (CAN)Qualified by Entry Standard12:55.84
10Daniel Simiu EBENYO (KEN)Qualified by Entry Standard12:55.88
11Marc SCOTT (GBR)Qualified by Entry Standard12:57.08
Telahun Haile BEKELE (ETH)Qualified by Entry Standard12:57.18
12Joshua CHEPTEGEI (UGA)Qualified by Entry Standard12:57.99
13Paul CHELIMO (USA)Qualified by Entry Standard12:59.05
14Thierry NDIKUMWENAYO (BDI)Qualified by Entry Standard12:59.39
15Emmanuel BOR (USA)Qualified by Entry Standard13:00.48
Milkesa MENGESHA (ETH)Qualified by Entry Standard13:01.11
Levy KIBET (KEN)Qualified by Entry Standard13:01.32
16Jakob INGEBRIGTSEN (NOR)Qualified by Entry Standard13:02.03
Addisu YIHUNE (ETH)Qualified by Entry Standard13:02.10
17Mohamed MOHUMED (GER)Qualified by Entry Standard13:03.18
18Birhanu BALEW (BRN)Qualified by Entry Standard13:03.20
19Sam ATKIN (GBR)Qualified by Entry Standard13:03.64
Cornelius KEMBOI (KEN)Qualified by Entry Standard13:04.31
Samuel TEFERA (ETH)Qualified by Entry Standard13:04.35
Joe KLECKER (USA)Qualified by Entry Standard13:04.42
Getnet WALE (ETH)Qualified by Entry Standard13:04.48
20Merhawi MEBRAHTU (ERI)Qualified by Entry Standard13:04.49
21Isaac KIMELI (BEL)Qualified by Entry Standard13:04.72
22Yemaneberhan CRIPPA (ITA)Qualified by Entry Standard13:04.95
William KINCAID (USA)Qualified by Entry Standard13:05.56
23Jack RAYNER (AUS)Qualified by Entry Standard13:06.00
24Adel MECHAAL (ESP)Qualified by Entry Standard13:06.02
Isaac Kibet NDIEMA (KEN)Qualified by Entry Standard13:06.18
Boniface KIBIWOTT (KEN)Qualified by Entry Standard13:06.26
Abdihamid NUR (USA)Qualified by Entry Standard13:06.32
25Mohamed KATIR (ESP)Qualified by Entry Standard13:06.60
Cooper TEARE (USA)Qualified by Entry Standard13:06.73
26Ouassim OUMAIZ (ESP)Qualified by Entry Standard13:06.74
Lopez LOMONG (USA)Qualified by Entry Standard13:07.40
27Peter MARU (UGA)Qualified by Entry Standard13:07.42
28Jonas RAESS (SUI)Qualified by Entry Standard13:07.95
Felix KIPTARUS (KEN)Qualified by Entry Standard13:07.99
29Kieran TUNTIVATE (THA)Qualified by Entry Standard13:08.41
Cole HOCKER (USA)Qualified by Entry Standard13:08.55
Kibet KANDIE (KEN)Qualified by Entry Standard13:08.58
30Jimmy GRESSIER (FRA)Qualified by Entry Standard13:08.75
Sean MCGORTY (USA)Qualified by Entry Standard13:09.21
31Adriaan WILDSCHUTT (RSA)Qualified by Entry Standard13:09.30
32Oliver HOARE (AUS)Qualified by Entry Standard13:09.96
33Andrew BUTCHART (GBR)Qualified by Entry Standard13:09.97
34Luis GRIJALVA (GUA)Qualified by Entry Standard13:10.09
Conner MANTZ (USA)Qualified by Entry Standard13:10.24
35Soufiyan BOUQANTAR (MAR)Qualified by Entry Standard13:10.29
Benson KIPLANGAT (KEN)Qualified by Entry Standard13:10.41
36Hyuga ENDO (JPN)Qualified by Entry Standard13:10.69
Shadrack KIPCHIRCHIR (USA)Qualified by Entry Standard13:10.79
Hillary BOR (USA)Qualified by Entry Standard13:10.98
Oscar CHELIMO (UGA)Qualified by Entry Standard13:11.16
Evans Keitany KIPTUM (KEN)Qualified by Entry Standard13:11.25
Nico YOUNG (USA)Qualified by Entry Standard13:11.30
37Precious Lesiba MASHELE (RSA)Qualified by Entry Standard13:11.65
Samwel MASAI (KEN)Qualified by Entry Standard13:11.72
Emmanuel Korir KIPLAGAT (KEN)Qualified by Entry Standard13:11.73
38Hugo HAY (FRA)Qualified by Entry Standard13:12.14
Edward CHESEREK (KEN)Qualified by Entry Standard13:12.43
39George BEAMISH (NZL)Qualified by Entry Standard13:12.53
40Charles PHILIBERT-THIBOUTOT (CAN)Qualified by Entry Standard13:12.76
Nibret MELAK (ETH)Qualified by Entry Standard13:12.88
Justus SOGET (KEN)Qualified by Entry Standard13:12.90
Edward Zakayo PINGUA (KEN)Qualified by Entry Standard13:13.03
Evan JAGER (USA)Qualified by Entry Standard13:13.23
Benard KIBET (KEN)Qualified by Entry Standard13:13.38
Daniel MATEIKO (KEN)Qualified by Entry Standard13:13.45
Hailemariyam TEGEGN (ETH)Qualified by Designated Competition
41Altobeli SILVA (BRA)Qualified by Designated Competition
42Matthew RAMSDEN (AUS)In World Rankings quota1239 p
Michael KIBET (KEN)Next best by World Rankings1202 p
43Narve Gilje NORDÅS (NOR)Next best by World Rankings1202 p
Patrick DEVER (GBR)Next best by World Rankings1201 p
44Hicham AKANKAM (MAR)Next best by World Rankings1192 p
Dinkalem AYELE (ETH)Next best by World Rankings1190 p
45Hamish CARSON (NZL)Next best by World Rankings1185 p
46Sam PARSONS (GER)Next best by World Rankings1184 p
Morgan BEADLESCOMB (USA)Next best by World Rankings1182 p
Ali ABDILMANA (ETH)Next best by World Rankings1179 p
Ky ROBINSON (AUS)Next best by World Rankings1172 p
Abdessamad OUKHELFEN (ESP)Next best by World Rankings1172 p
47Mike FOPPEN (NED)Next best by World Rankings1170 p
Olin HACKER (USA)Next best by World Rankings1169 p
48Maximilian THORWIRTH (GER)Next best by World Rankings1168 p
49Andreas ALMGREN (SWE)Next best by World Rankings1166 p
50Habtom SAMUEL (ERI)Next best by World Rankings1163 p
51Elzan BIBIĆ (SRB)Next best by World Rankings1161 p
52Dawit FIKADU (BRN)Next best by World Rankings1160 p
Richard YATOR (KEN)Next best by World Rankings1160 p
53Hiroki MATSUEDA (JPN)Next best by World Rankings1159 p
54Brian FAY (IRL)Next best by World Rankings1157 p
55Mohamed FARES (MAR)Next best by World Rankings1155 p
56Egide NTAKARUTIMANA (BDI)Next best by World Rankings1154 p
57Benjamin FLANAGAN (CAN)Next best by World Rankings1152 p
58Rodrigue KWIZERA (BDI)Next best by World Rankings1151 p
Stanley Waithaka MBURU (KEN)Next best by World Rankings1150 p
Cole SPROUT (USA)Next best by World Rankings1145 p
Jackson Kavesa MUEMA (KEN)Next best by World Rankings1145 p
Jack ROWE (GBR)Next best by World Rankings1143 p
Dillon MAGGARD (USA)Next best by World Rankings1142 p
Dylan JACOBS (USA)Next best by World Rankings1140 p
Raynold Kipkorir CHERUIYOT (KEN)Next best by World Rankings1138 p
Hosea KIPLANGAT (UGA)Next best by World Rankings1137 p
59Magnus Tuv MYHRE (NOR)Next best by World Rankings1137 p
Amon KEMBOI (KEN)Next best by World Rankings1136 p
60Jordan GUSMAN (MLT)Next best by World Rankings1136 p
Sam GILMAN (USA)Next best by World Rankings1136 p
61Joel Ibler LILLESØ (DEN)Next best by World Rankings1136 p
Eduardo HERRERA (USA)Next best by World Rankings1135 p
Thomas FAFARD (CAN)Next best by World Rankings1135 p
Justyn KNIGHT (CAN)Withdrawn (was Qualified by Entry Standard)13:04.38
Sam MCENTEE (AUS)Withdrawn (was Qualified by Designated Competition)

M 10000 m (27) - Tulosraja: 27:28.00

#UrheilijaInfoTulos/pst
1Joshua CHEPTEGEI (UGA)Qualified by Wild Card
2Grant FISHER (USA)Qualified by Entry Standard26:33.84
3Jacob KIPLIMO (UGA)Qualified by Entry Standard26:33.93
4Mohammed AHMED (CAN)Qualified by Entry Standard26:34.14
5Selemon BAREGA (ETH)Qualified by Entry Standard26:44.73
6Tadese WORKU (ETH)Qualified by Entry Standard26:45.91
7Berihu AREGAWI (ETH)Qualified by Entry Standard26:46.13
Yomif KEJELCHA (ETH)Qualified by Entry Standard26:49.39
Hagos GEBRHIWET (ETH)Qualified by Entry Standard26:57.16
Milkesa MENGESHA (ETH)Qualified by Entry Standard27:00.24
8Geoffrey KAMWOROR (KEN)Qualified by Entry Standard27:01.06
9Daniel MATEIKO (KEN)Qualified by Entry Standard27:03.94
10Rodgers KWEMOI (KEN)Qualified by Entry Standard27:05.51
11Birhanu BALEW (BRN)Qualified by Entry Standard27:07.49
Sabastian Kimaru SAWE (KEN)Qualified by Entry Standard27:09.46
12Marc SCOTT (GBR)Qualified by Entry Standard27:10.41
Rhonex KIPRUTO (KEN)Qualified by Entry Standard27:11.01
13William KINCAID (USA)Qualified by Entry Standard27:12.78
14Ben TRUE (USA)Qualified by Entry Standard27:14.95
15Jack RAYNER (AUS)Qualified by Entry Standard27:15.35
16Yemaneberhan CRIPPA (ITA)Qualified by Entry Standard27:16.18
Tsegay KIDANU (ETH)Qualified by Entry Standard27:16.76
17Kieran TUNTIVATE (THA)Qualified by Entry Standard27:17.14
Timothy Kibet KOSGEI (KEN)Qualified by Entry Standard27:17.41
Sean MCGORTY (USA)Qualified by Entry Standard27:18.15
Charles Kamau WANJIKU (KEN)Qualified by Entry Standard27:18.89
Stanley Waithaka MBURU (KEN)Qualified by Entry Standard27:19.16
18Habtom SAMUEL (ERI)Qualified by Entry Standard27:20.08
Richard YATOR (KEN)Qualified by Entry Standard27:20.30
19Zouhair TALBI (MAR)Qualified by Entry Standard27:20.61
Benard KIBET (KEN)Qualified by Entry Standard27:20.66
Jonathan Muia NDIKU (KEN)Qualified by Entry Standard27:21.10
20Isaac KIMELI (BEL)Qualified by Entry Standard27:22.70
Emmanuel BOR (USA)Qualified by Entry Standard27:22.80
Kibet KANDIE (KEN)Qualified by Entry Standard27:22.93
Alexander Mutiso MUNYAO (KEN)Qualified by Entry Standard27:23.03
21Morhad AMDOUNI (FRA)Qualified by Entry Standard27:23.39
Joe KLECKER (USA)Qualified by Entry Standard27:23.44
22Ren TAZAWA (JPN)Qualified by Entry Standard27:23.44
23Patrick DEVER (GBR)Qualified by Entry Standard27:23.88
24Bashir ABDI (BEL)Qualified by Entry Standard27:24.41
Vincent Kibet YEGON (KEN)Qualified by Entry Standard27:24.42
25Jimmy GRESSIER (FRA)Qualified by Entry Standard27:24.51
26Egide NTAKARUTIMANA (BDI)Qualified by Entry Standard27:24.59
Weldon LANGAT (KEN)Qualified by Entry Standard27:24.73
Shadrack KIPCHIRCHIR (USA)Qualified by Entry Standard27:24.93
27Carlos MAYO (ESP)Qualified by Entry Standard27:25.00
Philemon KIPLIMO (KEN)Qualified by Entry Standard27:25.08
Conner MANTZ (USA)Qualified by Entry Standard27:25.23
28Rodrigue KWIZERA (BDI)Qualified by Entry Standard27:25.47
Collins KOROS (KEN)Qualified by Entry Standard27:25.56
Razini LEMETEKI (KEN)Qualified by Entry Standard27:25.65
29Stephen KISSA (UGA)Qualified by Entry Standard27:26.46
30Daniel DO NASCIMENTO (BRA)Qualified by Designated Competition
31Tatsuhiko ITO (JPN)Next best by World Rankings1217 p
32Sam ATKIN (GBR)Next best by World Rankings1204 p
Emile CAIRESS (GBR)Next best by World Rankings1204 p
Keneth Kiprop RENJU (KEN)Next best by World Rankings1200 p
33Juan Antonio PÉREZ (ESP)Next best by World Rankings1198 p
Kennedy KIMUTAI (KEN)Next best by World Rankings1196 p
Kibiwott KANDIE (KEN)Next best by World Rankings1190 p
34Akira AIZAWA (JPN)Next best by World Rankings1190 p
Samwel MASAI (KEN)Next best by World Rankings1190 p
Takashi ICHIDA (JPN)Next best by World Rankings1187 p
35Brett ROBINSON (AUS)Next best by World Rankings1187 p
Evans Keitany KIPTUM (KEN)Next best by World Rankings1185 p
36Iliass AOUANI (ITA)Next best by World Rankings1183 p
James KIMEU (KEN)Next best by World Rankings1183 p
Chimdessa DEBELE (ETH)Next best by World Rankings1181 p
37Florian CARVALHO DE FONSESCO (FRA)Next best by World Rankings1180 p
Mo FARAH (GBR)Next best by World Rankings1179 p
Abdihamid NUR (USA)Next best by World Rankings1176 p
38Bukayawe MALEDE (ISR)Next best by World Rankings1176 p
Yann SCHRUB (FRA)Next best by World Rankings1176 p
Tomoki OTA (JPN)Next best by World Rankings1174 p
39Nils VOIGT (GER)Next best by World Rankings1174 p
40Samuel BARATA (POR)Next best by World Rankings1173 p
Kiprono SITONIK (KEN)Next best by World Rankings1172 p
41Zerei Kbrom MEZNGI (NOR)Next best by World Rankings1170 p
42Luc BRUCHET (CAN)Next best by World Rankings1169 p
Samuel CHELANGA (USA)Next best by World Rankings1169 p
Mebuki SUZUKI (JPN)Next best by World Rankings1168 p
43Adriaan WILDSCHUTT (RSA)Next best by World Rankings1167 p
Charles HICKS (GBR)Next best by World Rankings1167 p
Samson NDIRANGU (KEN)Next best by World Rankings1167 p
Kanta SHIMIZU (JPN)Next best by World Rankings1166 p
Gemechu DIDA (ETH)Next best by World Rankings1163 p
Mogos TUEMAY (ETH)Rejected (was Qualified by Designated Competition)
Tim VINCENT (AUS)Rejected (was Qualified by Designated Competition)

M 110 m aidat (40) - Tulosraja: 13.32

#UrheilijaInfoTulos/pst
1Grant HOLLOWAY (USA)Qualified by Wild Card
2Devon ALLEN (USA)Qualified by Entry Standard12.84
3Trey CUNNINGHAM (USA)Qualified by Entry Standard13.00
4Hansle PARCHMENT (JAM)Qualified by Entry Standard13.03
5Ronald LEVY (JAM)Qualified by Entry Standard13.06
6Jason JOSEPH (SUI)Qualified by Entry Standard13.12
7Orlando ORTEGA (ESP)Qualified by Entry Standard13.15
8Eric EDWARDS (USA)Qualified by Entry Standard13.15
9Wilhem BELOCIAN (FRA)Qualified by Entry Standard13.16
10Pascal MARTINOT-LAGARDE (FRA)Qualified by Entry Standard13.16
Daniel ROBERTS (USA)Qualified by Entry Standard13.16
11Omar MCLEOD (JAM)Qualified by Entry Standard13.17
12Rafael PEREIRA (BRA)Qualified by Entry Standard13.17
13Joshua ZELLER (GBR)Qualified by Entry Standard13.19
14Shunsuke IZUMIYA (JPN)Qualified by Entry Standard13.21
15Asier MARTÍNEZ (ESP)Qualified by Entry Standard13.22
Jamal BRITT (USA)Qualified by Entry Standard13.22
Aaron MALLETT (USA)Qualified by Entry Standard13.22
Michael DICKSON (USA)Qualified by Entry Standard13.23
16Gabriel CONSTANTINO (BRA)Qualified by Entry Standard13.23
17Aurel MANGA (FRA)Qualified by Entry Standard13.24
18Damian CZYKIER (POL)Qualified by Entry Standard13.25
19Eduardo RODRIGUES (BRA)Qualified by Entry Standard13.27
20Rachid MURATAKE (JPN)Qualified by Entry Standard13.27
Just KWAOU-MATHEY (FRA)Qualified by Entry Standard13.27
21Andrew POZZI (GBR)Qualified by Entry Standard13.28
22Paolo DAL MOLIN (ITA)Qualified by Entry Standard13.31
Rasheed BROADBELL (JAM)Qualified by Entry Standard13.31
Freddie CRITTENDEN (USA)Qualified by Entry Standard13.31
23Amine BOUANANI (ALG)Qualified by Designated Competition
24Nicholas HOUGH (AUS)Qualified by Designated Competition
25Milan TRAJKOVIC (CYP)In World Rankings quota1275 p
26David KING (GBR)In World Rankings quota1268 p
27Shane BRATHWAITE (BAR)In World Rankings quota1258 p
Damion THOMAS (JAM)In World Rankings quota1251 p
28Antonio ALKANA (RSA)In World Rankings quota1250 p
29Wenjun XIE (CHN)In World Rankings quota1246 p
30Jakub SZYMAŃSKI (POL)In World Rankings quota1246 p
31Kuei-Ru CHEN (TPE)In World Rankings quota1244 p
Jarret EATON (USA)In World Rankings quota1242 p
32Petr SVOBODA (CZE)In World Rankings quota1240 p
33Enrique LLOPIS (ESP)In World Rankings quota1237 p
34Koen SMET (NED)In World Rankings quota1233 p
35Yaqoub ALYOUHA (KUW)In World Rankings quota1232 p
36Wellington ZAZA (LBR)In World Rankings quota1230 p
37Michael OBASUYI (BEL)In World Rankings quota1229 p
38Chris DOUGLAS (AUS)In World Rankings quota1225 p
39Valdó SZŰCS (HUN)In World Rankings quota1215 p
40Elmo LAKKA (FIN)In World Rankings quota1210 p
41Shuhei ISHIKAWA (JPN)Next best by World Rankings1207 p
42Gregor TRABER (GER)Next best by World Rankings1206 p
Shunya TAKAYAMA (JPN)Next best by World Rankings1203 p
Shusei NOMOTO (JPN)Next best by World Rankings1203 p
43Vladimir VUKICEVIC (NOR)Next best by World Rankings1200 p
44Nick ANDREWS (AUS)Next best by World Rankings1198 p
45Mikdat SEVLER (TUR)Next best by World Rankings1194 p
46Ruebin WALTERS (TTO)Next best by World Rankings1192 p
Taio KANAI (JPN)Next best by World Rankings1188 p
Ryota FUJII (JPN)Next best by World Rankings1188 p
Tade OJORA (GBR)Next best by World Rankings1187 p
47Yohan CHAVERRA (COL)Next best by World Rankings1185 p
48Finley GAIO (SUI)Next best by World Rankings1181 p
Giano ROBERTS (USA)Next best by World Rankings1181 p
49Hassane FOFANA (ITA)Next best by World Rankings1181 p
50Weibo QIN (CHN)Next best by World Rankings1179 p
51Liam VAN DER SCHAAF (NED)Next best by World Rankings1179 p
Orlando BENNETT (JAM)Next best by World Rankings1175 p
Taiga YOKOCHI (JPN)Next best by World Rankings1174 p
Jamar MARSHALL (USA)Next best by World Rankings1173 p
52Damian WARNER (CAN)Next best by World Rankings1172 p
Kentre PATTERSON (USA)Next best by World Rankings1170 p
Paris WILLIAMS (USA)Next best by World Rankings1169 p
Louis ROLLINS (USA)Next best by World Rankings1169 p
Michael O'HARA (JAM)Next best by World Rankings1168 p
Lafranz CAMPBELL (JAM)Next best by World Rankings1167 p
53David YEFREMOV (KAZ)Next best by World Rankings1166 p
Justin LEASTON (USA)Next best by World Rankings1165 p
Nicholas ANDERSON (USA)Next best by World Rankings1165 p
Devon BROOKS (USA)Next best by World Rankings1164 p
54Jeremie LARARAUDEUSE (MRI)Next best by World Rankings1162 p
Kevin SÁNCHEZ (ESP)Next best by World Rankings1162 p
Phillip LEMONIOUS (JAM)Next best by World Rankings1162 p
Yusuke TAKAHASHI (JPN)Next best by World Rankings1160 p
Tre'Bien GILBERT (USA)Next best by World Rankings1160 p
55Marcos HERRERA (ECU)Next best by World Rankings1158 p
Cameron FILLERY (GBR)Next best by World Rankings1157 p
56Rasheem BROWN (CAY)Next best by World Rankings1156 p
Sam HURWOOD (AUS)Next best by World Rankings1154 p
Jaheem HAYLES (JAM)Next best by World Rankings1154 p

M 400 m aidat (40) - Tulosraja: 48.90

#UrheilijaInfoTulos/pst
1Karsten WARHOLM (NOR)Qualified by Wild Card
2Rai BENJAMIN (USA)Qualified by Entry Standard46.17
3Alison DOS SANTOS (BRA)Qualified by Entry Standard46.72
4Kyron MCMASTER (IVB)Qualified by Entry Standard47.08
5Abderrahman Almoubarrake S ALSALECK (QAT)Qualified by Entry Standard47.12
6Yasmani COPELLO (TUR)Qualified by Entry Standard47.81
7Rasmus MÄGI (EST)Qualified by Entry Standard47.82
8Alessandro SIBILIO (ITA)Qualified by Entry Standard47.93
9Khallifah ROSSER (USA)Qualified by Entry Standard48.10
10Quincy HALL (USA)Qualified by Entry Standard48.10
11Thomas BARR (IRL)Qualified by Entry Standard48.26
12Ezekiel NATHANIEL (NGR)Qualified by Entry Standard48.42
13Jaheel HYDE (JAM)Qualified by Entry Standard48.51
14Carl BENGTSTRÖM (SWE)Qualified by Entry Standard48.52
15Kemar MOWATT (JAM)Qualified by Entry Standard48.53
Kenneth SELMON (USA)Qualified by Entry Standard48.58
16Luke CAMPBELL (GER)Qualified by Entry Standard48.62
David KENDZIERA (USA)Qualified by Entry Standard48.67
Sean BURRELL (USA)Qualified by Entry Standard48.70
Quivell JORDAN (USA)Qualified by Entry Standard48.72
CJ ALLEN (USA)Qualified by Entry Standard48.73
17Ludvy VAILLANT (FRA)Qualified by Entry Standard48.80
Isaiah LEVINGSTON (USA)Qualified by Entry Standard48.82
Trevor BASSITT (USA)Qualified by Entry Standard48.82
18Abdelmalik LAHOULOU (ALG)Qualified by Entry Standard48.83
19Shawn ROWE (JAM)Qualified by Entry Standard48.83
20Moitalel Mpoke NAADOKILA (KEN)Qualified by Entry Standard48.84
21Gerald DRUMMOND (CRC)Qualified by Entry Standard48.87
22Alastair CHALMERS (GBR)Qualified by Entry Standard48.88
23Malik METIVIER (CAN)Qualified by Entry Standard48.89
24Kazuki KUROKAWA (JPN)Qualified by Entry Standard48.89
25Julien WATRIN (BEL)Qualified by Entry Standard48.90
26Sokwakhana ZAZINI (RSA)Qualified by Designated Competition
27Mahau SUGUIMATI (BRA)Qualified by Designated Competition
28Wilfried HAPPIO (FRA)In World Rankings quota1300 p
29Constantin PREIS (GER)In World Rankings quota1280 p
30Ramsey ANGELA (NED)In World Rankings quota1266 p
31Chris MCALISTER (GBR)In World Rankings quota1263 p
Amere LATTIN (USA)In World Rankings quota1239 p
32Chieh CHEN (TPE)In World Rankings quota1233 p
33Nick SMIDT (NED)In World Rankings quota1219 p
34Jabir MADARI PALLIYALIL (IND)In World Rankings quota1218 p
35Mario LAMBRUGHI (ITA)In World Rankings quota1208 p
36Dany BRAND (SUI)In World Rankings quota1207 p
Aldrich BAILEY JR (USA)In World Rankings quota1199 p
37Wiseman Were MUKHOBE (KEN)In World Rankings quota1198 p
38Masaki TOYODA (JPN)In World Rankings quota1196 p
39Emil AGYEKUM (GER)In World Rankings quota1196 p
40Mahdi PIRJAHAN (IRI)In World Rankings quota1191 p
41Vít MÜLLER (CZE)Next best by World Rankings1188 p
42Bassem HEMEIDA (QAT)Next best by World Rankings1187 p
Quincy DOWNING (USA)Next best by World Rankings1186 p
43Julien BONVIN (SUI)Next best by World Rankings1182 p
44Takayuki KISHIMOTO (JPN)Next best by World Rankings1181 p
45Efekemo OKORO (GBR)Next best by World Rankings1179 p
Joshua ABUAKU (GER)Next best by World Rankings1177 p
Drake SCHNEIDER (USA)Next best by World Rankings1176 p
46Eric CRAY (PHI)Next best by World Rankings1175 p
Andre CLARKE (JAM)Next best by World Rankings1173 p
Jacob PAUL (GBR)Next best by World Rankings1167 p
47Ming-Yang PENG (TPE)Next best by World Rankings1167 p
48Lázaro T. RODRÍGUEZ (CUB)Next best by World Rankings1163 p
James SMITH (USA)Next best by World Rankings1162 p
Malik JAMES-KING (JAM)Next best by World Rankings1160 p
49Máté KOROKNAI (HUN)Next best by World Rankings1159 p
Yuki MATSUSHITA (JPN)Next best by World Rankings1153 p
50Juander SANTOS (DOM)Next best by World Rankings1152 p
Seamus DERBYSHIRE (GBR)Next best by World Rankings1152 p
Tatsuhiro YAMAMOTO (JPN)Next best by World Rankings1152 p
Colten YARDLEY (USA)Next best by World Rankings1151 p
51William Mbevi MUTUNGA (KEN)Next best by World Rankings1148 p
52Jesús David DELGADO (ESP)Next best by World Rankings1146 p
53Victor NTWENG (BOT)Next best by World Rankings1146 p
54Le Roux HAMMAN (RSA)Next best by World Rankings1146 p
55Martin TUČEK (CZE)Next best by World Rankings1145 p
56Martin KUČERA (SVK)Next best by World Rankings1144 p
William SPENCER (USA)Next best by World Rankings1144 p
57Krzysztof HOŁUB (POL)Next best by World Rankings1143 p
Shota ONODERA (JPN)Next best by World Rankings1143 p
Alex KNIBBS (GBR)Next best by World Rankings1142 p
Hiromu YAMAUCHI (JPN)Next best by World Rankings1142 p
Cory POOLE (USA)Next best by World Rankings1140 p
Hiroya KAWAGOE (JPN)Next best by World Rankings1139 p
58Santhosh Kumar TAMILARASAN (IND)Next best by World Rankings1139 p
59Saber BOUKEMOUCHE (ALG)Next best by World Rankings1138 p
Caleb CAVANAUGH (USA)Next best by World Rankings1138 p
Corde LONG (USA)Next best by World Rankings1137 p
60Iker Alfonso DE MIGUEL (ESP)Next best by World Rankings1136 p
61Lindukuhle GORA (RSA)Next best by World Rankings1136 p
Conor FRY (AUS)Withdrawn (was Qualified by Designated Competition)

M 3000 m esteet (45) - Tulosraja: 8:22.00

#UrheilijaInfoTulos/pst
1Conseslus KIPRUTO (KEN)Qualified by Wild Card
2Soufiane EL BAKKALI (MAR)Qualified by Entry Standard7:58.28
3Lamecha GIRMA (ETH)Qualified by Entry Standard7:58.68
4Hailemariyam TEGEGN (ETH)Qualified by Entry Standard8:06.29
5Abraham KIBIWOT (KEN)Qualified by Entry Standard8:06.73
6Getnet WALE (ETH)Qualified by Entry Standard8:06.74
7Benjamin KIGEN (KEN)Qualified by Entry Standard8:07.12
8Ryuji MIURA (JPN)Qualified by Entry Standard8:09.92
9Amos SEREM (KEN)Qualified by Entry Standard8:09.93
Leonard Kipkemoi BETT (KEN)Qualified by Entry Standard8:10.21
10Ahmed ABDELWAHED (ITA)Qualified by Entry Standard8:10.29
11Osama ZOGHLAMI (ITA)Qualified by Entry Standard8:11.00
12Djilali BEDRANI (FRA)Qualified by Entry Standard8:11.17
13Hillary BOR (USA)Qualified by Entry Standard8:12.19
14Mehdi BELHADJ (FRA)Qualified by Entry Standard8:12.43
15Avinash Mukund SABLE (IND)Qualified by Entry Standard8:12.48
16Ala ZOGHLAMI (ITA)Qualified by Entry Standard8:14.06
17Daniel ARCE (ESP)Qualified by Entry Standard8:14.31
Abrham SIME (ETH)Qualified by Entry Standard8:14.46
18Yemane HAILESELASSIE (ERI)Qualified by Entry Standard8:14.63
Amos KIRUI (KEN)Qualified by Entry Standard8:14.63
19Ibrahim EZZAYDOUNI (ESP)Qualified by Entry Standard8:14.86
Tadese TAKELE (ETH)Qualified by Entry Standard8:15.12
20Frederik RUPPERT (GER)Qualified by Entry Standard8:15.58
21Mohamed TINDOUFT (MAR)Qualified by Entry Standard8:15.91
22Mohamed Amin JHINAOUI (TUN)Qualified by Entry Standard8:16.38
23Víctor RUIZ (ESP)Qualified by Entry Standard8:16.42
Sebastián MARTOS (ESP)Qualified by Entry Standard8:16.46
24John GAY (CAN)Qualified by Entry Standard8:16.99
25Benard KETER (USA)Qualified by Entry Standard8:17.31
26Topi RAITANEN (FIN)Qualified by Entry Standard8:17.44
27Vidar JOHANSSON (SWE)Qualified by Entry Standard8:18.31
Simon Kiprop KOECH (KEN)Qualified by Entry Standard8:18.43
28Ahmed JAZIRI (TUN)Qualified by Entry Standard8:18.70
29Duncan HAMILTON (USA)Qualified by Entry Standard8:18.88
Parker STOKES (USA)Qualified by Entry Standard8:18.88
Brian BARRAZA (USA)Qualified by Entry Standard8:19.16
Travis MAHONEY (USA)Qualified by Entry Standard8:19.18
30Alexis PHELUT (FRA)Qualified by Entry Standard8:19.36
31Edward TRIPPAS (AUS)Qualified by Entry Standard8:19.60
32Salaheddine BEN YAZIDE (MAR)Qualified by Entry Standard8:19.63
33Ben BUCKINGHAM (AUS)Qualified by Entry Standard8:19.79
Samuel FIREWU (ETH)Qualified by Entry Standard8:19.82
34Ryan SMEETON (CAN)Qualified by Entry Standard8:20.06
35Ryoma AOKI (JPN)Qualified by Entry Standard8:20.09
Isaac UPDIKE (USA)Qualified by Entry Standard8:20.17
Mason FERLIC (USA)Qualified by Entry Standard8:20.23
36Bilal TABTI (ALG)Qualified by Entry Standard8:20.71
Obsa ALI (USA)Qualified by Entry Standard8:20.94
Daniel MICHALSKI (USA)Qualified by Entry Standard8:20.96
37Hichem BOUCHICHA (ALG)Qualified by Entry Standard8:21.06
38Jacob BOUTERA (NOR)Qualified by Entry Standard8:21.69
39Altobeli SILVA (BRA)Qualified by Designated Competition
40Kosei YAMAGUCHI (JPN)In World Rankings quota1196 p
Geoffrey Kipkemoi KIRWA (KEN)In World Rankings quota1190 p
Philemon Kiplagat RUTO (KEN)In World Rankings quota1188 p
41Mohamed ISMAIL (DJI)In World Rankings quota1184 p
42Carlos Andres SAN MARTIN (COL)In World Rankings quota1177 p
43Jean-Simon DESGAGNÉS (CAN)In World Rankings quota1172 p
44Tim VAN DE VELDE (BEL)In World Rankings quota1170 p
Yasunari KUSU (JPN)In World Rankings quota1167 p
Hironori TSUETAKI (JPN)In World Rankings quota1165 p
45John KOECH (BRN)In World Rankings quota1162 p
46Zak SEDDON (GBR)Next best by World Rankings1162 p
Kenneth ROOKS (USA)Next best by World Rankings1154 p
47István PALKOVITS (HUN)Next best by World Rankings1154 p
48Phil NORMAN (GBR)Next best by World Rankings1151 p
Wilberforce Chemiat KONES (KEN)Next best by World Rankings1150 p
49Max STEVENS (AUS)Next best by World Rankings1150 p
Gonzalo PARRA (ESP)Next best by World Rankings1149 p
Evan JAGER (USA)Next best by World Rankings1147 p
Lawrence Kemboi KIPSANG (KEN)Next best by World Rankings1145 p
50Tom Erling KÅRBØ (NOR)Next best by World Rankings1143 p
51Simon SUNDSTRÖM (SWE)Next best by World Rankings1143 p
Taisei OGINO (JPN)Next best by World Rankings1143 p
52Etson BARROS (POR)Next best by World Rankings1142 p
Tesfaye DERIBA (ETH)Next best by World Rankings1141 p
Matthew CLARKE (AUS)Next best by World Rankings1140 p
Yassin BOUIH (ITA)Next best by World Rankings1139 p
53Julián MOLINA (ARG)Next best by World Rankings1137 p
Alec BASTEN (USA)Next best by World Rankings1135 p
54Jamaine COLEMAN (GBR)Next best by World Rankings1135 p
55Nahuel CARABAÑA (AND)Next best by World Rankings1135 p
El Mehdi ABOUJANAH (ESP)Next best by World Rankings1135 p
Joey BERRIATUA (USA)Next best by World Rankings1134 p
Matthew WILKINSON (USA)Next best by World Rankings1133 p
56Karl BEBENDORF (GER)Next best by World Rankings1131 p
57Albert CHEMUTAI (UGA)Next best by World Rankings1128 p
58Fredrik SANDVIK (NOR)Next best by World Rankings1126 p
59Emil BLOMBERG (SWE)Next best by World Rankings1126 p
Jordan MANN (USA)Next best by World Rankings1126 p
60Ashley SMITH (RSA)Next best by World Rankings1124 p
61Ole HESSELBJERG (DEN)Next best by World Rankings1122 p
Louis GILAVERT (FRA)Next best by World Rankings1120 p
62Hilal YEGO (TUR)Next best by World Rankings1120 p
Gatien AIRIAU (FRA)Next best by World Rankings1119 p
Elias KIBET (KEN)Next best by World Rankings1119 p
William BATTERSHILL (GBR)Next best by World Rankings1119 p
James Mwanzia MUTUKU (KEN)Next best by World Rankings1118 p
63Niklas BUCHHOLZ (GER)Next best by World Rankings1117 p
64Shankar Lal SWAMI (IND)Next best by World Rankings1115 p
65Michael CURTI (SUI)Next best by World Rankings1114 p
Taiju NISHIKATA (JPN)Next best by World Rankings1114 p
Liam CASHIN (AUS)Rejected (was Qualified by Designated Competition)
Matthew HUGHES (CAN)Withdrawn (was Qualified by Entry Standard)8:13.56

M Korkeushyppy (32) - Tulosraja: 2.33

#UrheilijaInfoTulos/pst
1Mutaz Essa BARSHIM (QAT)Qualified by Wild Card
2Gianmarco TAMBERI (ITA)Qualified by Wild Card
3Sanghyeok WOO (KOR)Qualified by Entry Standard2.36
4Brandon STARC (AUS)Qualified by Entry Standard2.35
5JuVaughn HARRISON (USA)Qualified by Entry Standard2.33
6Fernando FERREIRA (BRA)Qualified by Designated Competition
7Hamish KERR (NZL)Qualified by Designated Competition
8Django LOVETT (CAN)In World Rankings quota1334 p
9Andriy PROTSENKO (UKR)In World Rankings quota1294 p
10Norbert KOBIELSKI (POL)In World Rankings quota1261 p
11Shelby MCEWEN (USA)In World Rankings quota1258 p
12Thiago MOURA (BRA)In World Rankings quota1246 p
13Loïc GASCH (SUI)In World Rankings quota1242 p
14Majd Eddin GHAZAL (SYR)In World Rankings quota1230 p
15Donald THOMAS (BAH)In World Rankings quota1230 p
16Tomohiro SHINNO (JPN)In World Rankings quota1225 p
17Naoto TOBE (JPN)In World Rankings quota1224 p
18Marco FASSINOTTI (ITA)In World Rankings quota1217 p
19Edgar RIVERA (MEX)In World Rankings quota1217 p
20Luis Enrique ZAYAS (CUB)In World Rankings quota1190 p
21Tobias POTYE (GER)In World Rankings quota1187 p
22Yonathan KAPITOLNIK (ISR)In World Rankings quota1187 p
23Thomas CARMOY (BEL)In World Rankings quota1183 p
24Joel BADEN (AUS)In World Rankings quota1181 p
25Ryoichi AKAMATSU (JPN)In World Rankings quota1180 p
26Yual REATH (AUS)In World Rankings quota1178 p
27Vernon TURNER (USA)In World Rankings quota1174 p
Darryl SULLIVAN JR. (USA)In World Rankings quota1172 p
28Joel CLARKE-KHAN (GBR)In World Rankings quota1170 p
29Oleh DOROSHCHUK (UKR)In World Rankings quota1168 p
Darius CARBIN (USA)In World Rankings quota1167 p
30Fabian DELRYD (SWE)In World Rankings quota1165 p
31Nauraj Singh RANDHAWA (MAS)In World Rankings quota1165 p
32Mateusz KOŁODZIEJSKI (POL)In World Rankings quota1161 p
33Carlos LAYOY (ARG)Next best by World Rankings1160 p
34Douwe AMELS (NED)Next best by World Rankings1153 p
Trey CULVER (USA)Next best by World Rankings1153 p
35David SMITH (GBR)Next best by World Rankings1151 p
36Luis CASTRO RIVERA (PUR)Next best by World Rankings1149 p
37Péter BAKOSI (HUN)Next best by World Rankings1147 p
38Juozas BAIKŠTYS (LTU)Next best by World Rankings1142 p
39Ushan Thiwanka PERERA (SRI)Next best by World Rankings1140 p
40Tejaswin SHANKAR (IND)Next best by World Rankings1139 p
41Jan ŠTEFELA (CZE)Next best by World Rankings1137 p
42Vadim KRAVCHUK (UKR)Next best by World Rankings1135 p
43Mateusz PRZYBYLKO (GER)Next best by World Rankings1135 p
Dontavious HILL (USA)Next best by World Rankings1133 p
44Mpho LINKS (RSA)Next best by World Rankings1132 p
Corvell TODD (USA)Next best by World Rankings1131 p
45Erik PORTILLO (MEX)Next best by World Rankings1131 p
46Tihomir IVANOV (BUL)Next best by World Rankings1130 p
47Sarvesh Anil KUSHARE (IND)Next best by World Rankings1126 p
48Nathan ISMAR (FRA)Next best by World Rankings1126 p
49Antonios MERLOS (GRE)Next best by World Rankings1126 p
Takashi ETO (JPN)Next best by World Rankings1125 p
Earnest SEARS (USA)Next best by World Rankings1125 p
Naoto HASEGAWA (JPN)Next best by World Rankings1124 p
50Gerson BALDÉ (POR)Next best by World Rankings1123 p
51Brian RAATS (RSA)Next best by World Rankings1123 p
Yuto SEKO (JPN)Next best by World Rankings1120 p
Sou SHIBUYA (JPN)Next best by World Rankings1115 p
52Jonas WAGNER (GER)Next best by World Rankings1115 p
53Adrijus GLEBAUSKAS (LTU)Next best by World Rankings1114 p
54Roberto VILCHES (MEX)Next best by World Rankings1114 p
55Kudakwashe CHADENGA (ZIM)Next best by World Rankings1112 p
Ryo SATO (JPN)Next best by World Rankings1111 p
56Vasilios KONSTANTINOU (CYP)Next best by World Rankings1110 p
57Christian FALOCCHI (ITA)Next best by World Rankings1106 p
58Hup Wei LEE (MAS)Next best by World Rankings1105 p
59Jamal WILSON (BAH)Next best by World Rankings1105 p
60Romaine BECKFORD (JAM)Next best by World Rankings1104 p
61Mathew SAWE (KEN)Next best by World Rankings1103 p
62Shaun MILLER JR. (BAH)Next best by World Rankings1101 p
63Keyvan GHANBAR ZADEH (IRI)Next best by World Rankings1101 p
Hichem BOUHANOUN (ALG)Rejected (was Qualified by Designated Competition)

M Seiväshyppy (32) - Tulosraja: 5.80

#UrheilijaInfoTulos/pst
1Sam KENDRICKS (USA)Qualified by Wild Card
2Armand DUPLANTIS (SWE)Qualified by Wild Card
3Christopher NILSEN (USA)Qualified by Entry Standard6.05
4KC LIGHTFOOT (USA)Qualified by Entry Standard5.95
5Thiago BRAZ (BRA)Qualified by Entry Standard5.95
6Ernest John OBIENA (PHI)Qualified by Entry Standard5.93
7Renaud LAVILLENIE (FRA)Qualified by Entry Standard5.92
8Menno VLOON (NED)Qualified by Entry Standard5.91
9Zach MCWHORTER (USA)Qualified by Entry Standard5.85
10Valentin LAVILLENIE (FRA)Qualified by Entry Standard5.85
11Pål Haugen LILLEFOSSE (NOR)Qualified by Entry Standard5.85
12Ben BROEDERS (BEL)Qualified by Entry Standard5.85
13Piotr LISEK (POL)Qualified by Entry Standard5.82
14Kurtis MARSCHALL (AUS)Qualified by Entry Standard5.82
Jacob WOOTEN (USA)Qualified by Entry Standard5.82
15Sondre GUTTORMSEN (NOR)Qualified by Entry Standard5.82
16Thibaut COLLET (FRA)Qualified by Entry Standard5.82
17Oleg ZERNIKEL (GER)Qualified by Entry Standard5.81
Matt LUDWIG (USA)Qualified by Entry Standard5.81
18Emmanouil KARALIS (GRE)Qualified by Entry Standard5.81
19Bo Kanda LITA BAEHRE (GER)Qualified by Entry Standard5.81
Andrew IRWIN (USA)Qualified by Entry Standard5.80
Ethan CORMONT (FRA)Qualified by Entry Standard5.80
20Harry COPPELL (GBR)Qualified by Entry Standard5.80
21Rutger KOPPELAAR (NED)Qualified by Entry Standard5.80
22Jie YAO (CHN)Qualified by Entry Standard5.80
Clayton FRITSCH (USA)Qualified by Entry Standard5.80
23Ersu ŞAŞMA (TUR)Qualified by Entry Standard5.80
24Germán CHIARAVIGLIO (ARG)Qualified by Designated Competition
Nate RICHARTZ (USA)In World Rankings quota1247 p
25Simen GUTTORMSEN (NOR)In World Rankings quota1240 p
26Bokai HUANG (CHN)In World Rankings quota1236 p
27Mikko PAAVOLA (FIN)In World Rankings quota1236 p
28Robert SOBERA (POL)In World Rankings quota1227 p
Cole WALSH (USA)In World Rankings quota1219 p
Austin MILLER (USA)In World Rankings quota1218 p
29Hussein Assem AL HIZAM (KSA)In World Rankings quota1213 p
Olen Tray OATES (USA)In World Rankings quota1210 p
30Seito YAMAMOTO (JPN)In World Rankings quota1204 p
Mathieu COLLET (FRA)In World Rankings quota1203 p
31Augusto DUTRA (BRA)In World Rankings quota1201 p
32Masaki EJIMA (JPN)In World Rankings quota1201 p
Luke WINDER (USA)Next best by World Rankings1197 p
Baptiste THIERY (FRA)Next best by World Rankings1193 p
33Paweł WOJCIECHOWSKI (POL)Next best by World Rankings1190 p
34Tommi HOLTTINEN (FIN)Next best by World Rankings1188 p
Anthony AMMIRATI (FRA)Next best by World Rankings1187 p
35Robert RENNER (SLO)Next best by World Rankings1186 p
36Urho KUJANPÄÄ (FIN)Next best by World Rankings1182 p
37Torben BLECH (GER)Next best by World Rankings1180 p
38Dominik ALBERTO (SUI)Next best by World Rankings1173 p
Carson Cody WATERS (USA)Next best by World Rankings1172 p
39Didac SALAS (ESP)Next best by World Rankings1169 p
40Patsapong AMSAM-ANG (THA)Next best by World Rankings1168 p
41Jorge LUNA (MEX)Next best by World Rankings1167 p
Zachery BRADFORD (USA)Next best by World Rankings1161 p
Branson ELLIS (USA)Next best by World Rankings1160 p
Scott HOUSTON (USA)Next best by World Rankings1159 p
Keaton DANIEL (USA)Next best by World Rankings1158 p
Tom-Linus HUMANN (GER)Next best by World Rankings1155 p
42Max MANDUSIC (ITA)Next best by World Rankings1154 p
43Takuma ISHIKAWA (JPN)Next best by World Rankings1154 p
Alioune SENE (FRA)Next best by World Rankings1152 p
Kosei TAKEKAWA (JPN)Next best by World Rankings1150 p
44Kyle RADEMEYER (RSA)Next best by World Rankings1149 p
45Mareks ĀRENTS (LAT)Next best by World Rankings1147 p
46Alex GRACIA (ESP)Next best by World Rankings1144 p
Juho ALASAARI (FIN)Next best by World Rankings1142 p
47Koen VAN DER WIJST (NED)Next best by World Rankings1141 p
48Eerik HAAMER (EST)Next best by World Rankings1141 p
49Ivan HORVAT (CRO)Next best by World Rankings1139 p
Caleb WITSKEN (USA)Next best by World Rankings1139 p
50Matěj ŠČERBA (CZE)Next best by World Rankings1137 p
51Aleix PI (ESP)Next best by World Rankings1136 p
52Riccardo KLOTZ (AUT)Next best by World Rankings1135 p
53Oleksandr ONUFRIYEV (UKR)Next best by World Rankings1135 p
Keon HOWE (USA)Next best by World Rankings1135 p
Tomoya KARASAWA (JPN)Next best by World Rankings1133 p
Christyan SAMPY (USA)Next best by World Rankings1133 p
54Angus ARMSTRONG (AUS)Next best by World Rankings1131 p
Clayton SIMMS (USA)Next best by World Rankings1131 p
Romain GAVILLON (FRA)Next best by World Rankings1130 p
Hichem Kalil CHERABI (ALG)Rejected (was Qualified by Designated Competition)
Dalton DI MEDIO (AUS)Rejected (was Qualified by Designated Competition)

M Pituushyppy (32) - Tulosraja: 8.22

#UrheilijaInfoTulos/pst
1Tajay GAYLE (JAM)Qualified by Wild Card
2Thobias MONTLER (SWE)Qualified by Wild Card
3Miltiadis TENTOGLOU (GRE)Qualified by Entry Standard8.55
4Juan Miguel ECHEVARRÍA (CUB)Qualified by Entry Standard8.50
5Simon EHAMMER (SUI)Qualified by Entry Standard8.45
6. SREESHANKAR (IND)Qualified by Entry Standard8.36
7Emiliano LASA (URU)Qualified by Entry Standard8.28
8Marquis DENDY (USA)Qualified by Entry Standard8.27
9Yuki HASHIOKA (JPN)Qualified by Entry Standard8.27
10Jianan WANG (CHN)Qualified by Entry Standard8.26
11Jeswin Aldrin JOHNSON (IND)Qualified by Entry Standard8.26
12Matthew BOLING (USA)Qualified by Entry Standard8.25
13Damian WARNER (CAN)Qualified by Entry Standard8.24
14LaQuan NAIRN (BAH)Qualified by Entry Standard8.22
15Arnovis DALMERO (COL)Qualified by Designated Competition
16Christopher MITREVSKI (AUS)Qualified by Designated Competition
17Thalosang TSHIRELETSO (BOT)Qualified by Designated Competition
18Maykel MASSÓ (CUB)In World Rankings quota1310 p
19Ruswahl SAMAAI (RSA)In World Rankings quota1278 p
20Filippo RANDAZZO (ITA)In World Rankings quota1265 p
21Steffin MCCARTER (USA)In World Rankings quota1261 p
22Eusebio CÁCERES (ESP)In World Rankings quota1259 p
JuVaughn HARRISON (USA)In World Rankings quota1244 p
23Changzhou HUANG (CHN)In World Rankings quota1213 p
24Jovan VAN VUUREN (RSA)In World Rankings quota1212 p
25Benjamin GFÖHLER (SUI)In World Rankings quota1210 p
26Jose MANDROS MARTINEZ (PER)In World Rankings quota1209 p
27Cheswill JOHNSON (RSA)In World Rankings quota1207 p
28Radek JUŠKA (CZE)In World Rankings quota1207 p
29Henry FRAYNE (AUS)In World Rankings quota1204 p
30Kristian PULLI (FIN)In World Rankings quota1197 p
31Erwan KONATE (FRA)In World Rankings quota1195 p
32Lester Alcides LESCAY GAY (CUB)In World Rankings quota1187 p
33Muhammed Anees YAHIYA (IND)Next best by World Rankings1182 p
William WILLIAMS (USA)Next best by World Rankings1181 p
34Wayne PINNOCK (JAM)Next best by World Rankings1180 p
35Natsuki YAMAKAWA (JPN)Next best by World Rankings1179 p
36Hiromichi YOSHIDA (JPN)Next best by World Rankings1178 p
37Samory FRAGA (BRA)Next best by World Rankings1177 p
38Héctor SANTOS (ESP)Next best by World Rankings1174 p
39Henrik FLÅTNES (NOR)Next best by World Rankings1163 p
Hibiki TSUHA (JPN)Next best by World Rankings1162 p
40Filip PRAVDICA (CRO)Next best by World Rankings1159 p
Maikel Yorges VIDAL (CUB)Next best by World Rankings1156 p
41Carey MCLEOD (JAM)Next best by World Rankings1156 p
Shoutarou SHIROYAMA (JPN)Next best by World Rankings1155 p
42Tristan JAMES (DMA)Next best by World Rankings1155 p
43Maximilian ENTHOLZNER (GER)Next best by World Rankings1152 p
44Jules POMMERY (FRA)Next best by World Rankings1152 p
45Dhanushka SANDARUWAN (SRI)Next best by World Rankings1151 p
46Tom CAMPAGNE (FRA)Next best by World Rankings1151 p
47Gabriel Luiz BOZA (BRA)Next best by World Rankings1147 p
Jeremiah DAVIS (USA)Next best by World Rankings1146 p
48Fabian HEINLE (GER)Next best by World Rankings1144 p
49Chia-Hsing LIN (TPE)Next best by World Rankings1143 p
50Alexsandro MELO (BRA)Next best by World Rankings1142 p
Augustin BEY (FRA)Next best by World Rankings1142 p
Rayvon GREY (USA)Next best by World Rankings1141 p
51Marko ČEKO (CRO)Next best by World Rankings1140 p
Isaac GRIMES (USA)Next best by World Rankings1139 p
52Piotr TARKOWSKI (POL)Next best by World Rankings1138 p
53Serhiy NYKYFOROV (UKR)Next best by World Rankings1136 p
54Jhon Andres BERRIO (COL)Next best by World Rankings1136 p
Carter SHELL (USA)Next best by World Rankings1134 p
55Jacob FINCHAM-DUKES (GBR)Next best by World Rankings1133 p
A'Nan BRIDGETT (USA)Next best by World Rankings1133 p
Brandon HICKLIN (USA)Next best by World Rankings1132 p
56Ingar KIPLESUND (NOR)Next best by World Rankings1130 p
Weslley BERALDO (BRA)Next best by World Rankings1129 p
57Yu-Tang LIN (TPE)Next best by World Rankings1128 p
58Emanuel ARCHIBALD (GUY)Next best by World Rankings1127 p
Johnny BRACKINS (USA)Next best by World Rankings1126 p
59Sebastian Ree PEDERSEN (DEN)Next best by World Rankings1124 p

M Kolmiloikka (32) - Tulosraja: 17.14

#UrheilijaInfoTulos/pst
1Christian TAYLOR (USA)Qualified by Wild Card
2Pedro PICHARDO (POR)Qualified by Wild Card
3Hugues Fabrice ZANGO (BUR)Qualified by Entry Standard17.82
4Jordan Alejandro DÍAZ FORTUN (CUB)Qualified by Entry Standard17.76
5Andy DÍAZ HERNÁNDEZ (CUB)Qualified by Entry Standard17.65
6Lázaro MARTÍNEZ (CUB)Qualified by Entry Standard17.64
7Yaming ZHU (CHN)Qualified by Entry Standard17.57
8Will CLAYE (USA)Qualified by Entry Standard17.44
9Yasser Mohammed TRIKI (ALG)Qualified by Entry Standard17.43
10Ruiting WU (CHN)Qualified by Entry Standard17.28
11Chengetayi MAPAYA (ZIM)Qualified by Entry Standard17.26
12Necati ER (TUR)Qualified by Entry Standard17.25
13Andrea DALLAVALLE (ITA)Qualified by Entry Standard17.25
14Donald SCOTT (USA)Qualified by Entry Standard17.21
15Chris CARTER (USA)Qualified by Entry Standard17.21
16Abdulla Aboobacker NARANGOLINTEVIDA (IND)Qualified by Entry Standard17.19
17Praveen CHITHRAVEL (IND)Qualified by Entry Standard17.18
18Alexsandro MELO (BRA)Qualified by Designated Competition
19Tiago PEREIRA (POR)In World Rankings quota1273 p
20Tobia BOCCHI (ITA)In World Rankings quota1268 p
21Almir DOS SANTOS (BRA)In World Rankings quota1259 p
22Max HEß (GER)In World Rankings quota1251 p
23Yaoqing FANG (CHN)In World Rankings quota1246 p
Chris BENARD (USA)In World Rankings quota1234 p
24Jah-Nhai PERINCHIEF (BER)In World Rankings quota1222 p
25Emanuel IHEMEJE (ITA)In World Rankings quota1219 p
26Leodan TORREALBA (VEN)In World Rankings quota1203 p
27Melvin RAFFIN (FRA)In World Rankings quota1191 p
28Simo LIPSANEN (FIN)In World Rankings quota1185 p
29Benjamin COMPAORÉ (FRA)In World Rankings quota1185 p
Andy Eugenio HECHAVARRÍA (CUB)In World Rankings quota1184 p
30Pablo TORRIJOS (ESP)In World Rankings quota1182 p
31Anael-Thomas GOGOIS (FRA)In World Rankings quota1180 p
Enzo HODEBAR (FRA)In World Rankings quota1179 p
32Eldhose PAUL (IND)In World Rankings quota1172 p
33Andreas PANTAZIS (GRE)Next best by World Rankings1167 p
34Nikolaos ANDRIKOPOULOS (GRE)Next best by World Rankings1167 p
35Jordan SCOTT (JAM)Next best by World Rankings1165 p
36Geiner MORENO (COL)Next best by World Rankings1157 p
Karthik UNNIKRISHNAN (IND)Next best by World Rankings1156 p
37Mateus DE SÁ (BRA)Next best by World Rankings1153 p
38Ayo ORE (AUS)Next best by World Rankings1152 p
39Ben WILLIAMS (GBR)Next best by World Rankings1149 p
40Julian KONLE (AUS)Next best by World Rankings1148 p
Yoann RAPINIER (FRA)Next best by World Rankings1144 p
41Maximiliano DIAZ (ARG)Next best by World Rankings1134 p
42Gabriel WALLMARK (SWE)Next best by World Rankings1134 p
43Jang-woo KIM (KOR)Next best by World Rankings1133 p
44Jaydon HIBBERT (JAM)Next best by World Rankings1132 p
45Adrian ŚWIDERSKI (POL)Next best by World Rankings1128 p
46Owayne OWENS (JAM)Next best by World Rankings1119 p
47Riku ITO (JPN)Next best by World Rankings1118 p
48Kyu-min YU (KOR)Next best by World Rankings1118 p
Sean DIXON-BODIE (USA)Next best by World Rankings1115 p
Simone BIASUTTI (ITA)Next best by World Rankings1115 p
49Chamal K.L. WADUGE (SRI)Next best by World Rankings1113 p
R'Lazon BRUMFIELD (USA)Next best by World Rankings1113 p
50Hamid Reza KIA (IRI)Next best by World Rankings1109 p
Apalos EDWARDS (JAM)Next best by World Rankings1109 p
51Georgi NACHEV (BUL)Next best by World Rankings1109 p
Chris WELCH (USA)Next best by World Rankings1106 p
52Dimitrios TSIAMIS (GRE)Next best by World Rankings1105 p
53Lleyton DAVIDS (RSA)Next best by World Rankings1102 p
54Yuto ADACHI (JPN)Next best by World Rankings1101 p
Keyshawn KING (USA)Next best by World Rankings1100 p
Russell ROBINSON (USA)Next best by World Rankings1100 p
Salif MANE (USA)Next best by World Rankings1100 p
55Markharry DIONES (PHI)Next best by World Rankings1098 p
56Yun-Chen LI (TPE)Next best by World Rankings1097 p
57Shemaiah JAMES (AUS)Next best by World Rankings1096 p
58Amath FAYE (SEN)Next best by World Rankings1095 p
59Frixon David CHILA (ECU)Next best by World Rankings1088 p
60José BELLIDO (ESP)Next best by World Rankings1088 p
61Răzvan Cristian GRECU (ROU)Next best by World Rankings1087 p
Gailey Venister DEVASAHAYAM (IND)Next best by World Rankings1086 p
Julian KONLE (AUS)Rejected (was Qualified by Designated Competition)

M Kuulantyöntö (32) - Tulosraja: 21.10

#UrheilijaInfoTulos/pst
1Joe KOVACS (USA)Qualified by Wild Card
2Ryan CROUSER (USA)Qualified by Entry Standard23.30
3Darlan ROMANI (BRA)Qualified by Entry Standard22.53
4Tom WALSH (NZL)Qualified by Entry Standard22.47
5Josh AWOTUNDE (USA)Qualified by Entry Standard22.00
6Zane WEIR (ITA)Qualified by Entry Standard21.99
7Konrad BUKOWIECKI (POL)Qualified by Entry Standard21.91
8Armin SINANČEVIĆ (SRB)Qualified by Entry Standard21.86
9Filip MIHALJEVIĆ (CRO)Qualified by Entry Standard21.84
10Darrell HILL (USA)Qualified by Entry Standard21.84
11Nick PONZIO (ITA)Qualified by Entry Standard21.83
12Bob BERTEMES (LUX)Qualified by Entry Standard21.70
Turner WASHINGTON (USA)Qualified by Entry Standard21.65
Adrian PIPERI (USA)Qualified by Entry Standard21.58
13Jacko GILL (NZL)Qualified by Entry Standard21.55
14Tomáš STANĚK (CZE)Qualified by Entry Standard21.53
Daniel MCARTHUR (USA)Qualified by Entry Standard21.51
15Chukwuebuka Cornnell ENEKWECHI (NGR)Qualified by Entry Standard21.43
16Mohamed Magdi HAMZA (EGY)Qualified by Entry Standard21.39
17Mesud PEZER (BIH)Qualified by Entry Standard21.35
18Asmir KOLAŠINAC (SRB)Qualified by Entry Standard21.31
Jordan GEIST (USA)Qualified by Entry Standard21.27
19Mostafa Amr HASSAN (EGY)Qualified by Entry Standard21.23
20Roman KOKOSHKO (UKR)Qualified by Entry Standard21.23
Andrew LISKOWITZ (USA)Qualified by Entry Standard21.18
21Michał HARATYK (POL)Qualified by Entry Standard21.17
Payton OTTERDAHL (USA)Qualified by Entry Standard21.14
Roger STEEN (USA)Qualified by Entry Standard21.14
22Tajinderpal Singh TOOR (IND)Qualified by Entry Standard21.10
23Welington MORAIS (BRA)Qualified by Designated Competition
24Kyle BLIGNAUT (RSA)In World Rankings quota1297 p
25Marcus THOMSEN (NOR)In World Rankings quota1231 p
26Andrei Rares TOADER (ROU)In World Rankings quota1224 p
27Leonardo FABBRI (ITA)In World Rankings quota1219 p
28Scott LINCOLN (GBR)In World Rankings quota1207 p
29Francisco BELO (POR)In World Rankings quota1203 p
30Uziel MUÑOZ (MEX)In World Rankings quota1193 p
31Willian DOURADO (BRA)In World Rankings quota1193 p
32Wictor PETERSSON (SWE)In World Rankings quota1187 p
33Issac ODUGBESAN (NGR)Next best by World Rankings1183 p
34Jakub SZYSZKOWSKI (POL)Next best by World Rankings1183 p
35Carlos TOBALINA (ESP)Next best by World Rankings1181 p
36Tsanko ARNAUDOV (POR)Next best by World Rankings1176 p
37Alperen KARAHAN (TUR)Next best by World Rankings1176 p
38David STORL (GER)Next best by World Rankings1174 p
39Ignacio CARBALLO (ARG)Next best by World Rankings1173 p
40Simon BAYER (GER)Next best by World Rankings1166 p
41Eric FAVORS (IRL)Next best by World Rankings1159 p
Jordan WEST (USA)Next best by World Rankings1158 p
42O'Dayne RICHARDS (JAM)Next best by World Rankings1156 p
43Abdelrahman MAHMOUD (BRN)Next best by World Rankings1154 p
Darius KING (USA)Next best by World Rankings1154 p
44Mehrdelan SHAHIN (IRI)Next best by World Rankings1152 p
John MEYER (USA)Next best by World Rankings1147 p
45Christian ZIMMERMANN (GER)Next best by World Rankings1147 p
46Giorgi MUJARIDZE (GEO)Next best by World Rankings1145 p
47Burger LAMBRECHTS JR. (RSA)Next best by World Rankings1145 p
48Frédéric DAGEE (FRA)Next best by World Rankings1144 p
Sebastiano BIANCHETTI (ITA)Next best by World Rankings1136 p
49Mohamed Dawood TOLO (KSA)Next best by World Rankings1135 p
50Franck ELEMBA (CGO)Next best by World Rankings1133 p
51Sven POELMANN (NED)Next best by World Rankings1131 p
T'Mond JOHNSON (USA)Next best by World Rankings1128 p
Josh JOHNSON (USA)Next best by World Rankings1122 p
Valentin MOLL (GER)Next best by World Rankings1121 p
Dennis LUKAS (GER)Next best by World Rankings1120 p
52Odysseas MOUZENIDIS (GRE)Next best by World Rankings1119 p
Logan CALVIN (USA)Next best by World Rankings1118 p
Hayden TOBIAS (USA)Next best by World Rankings1117 p
53Karanveer SINGH (IND)Next best by World Rankings1116 p
54Anastasios LATIFLLARI (GRE)Next best by World Rankings1116 p
55Jason VAN ROOYEN (RSA)Next best by World Rankings1114 p
Nikolas CURTISS (USA)Next best by World Rankings1114 p
Maxwell OTTERDAHL (USA)Next best by World Rankings1114 p
56Nicholas SCARVELIS (GRE)Next best by World Rankings1114 p
Jalil BREWER (USA)Next best by World Rankings1111 p
57Tomaš ĐUROVIĆ (MNE)Next best by World Rankings1110 p
Joshua SOBOTA (USA)Next best by World Rankings1110 p
58Dotun OGUNDEJI (NGR)Next best by World Rankings1109 p
Damien BIRKINHEAD (AUS)Withdrawn (was Qualified by Designated Competition)

M Kiekonheitto (32) - Tulosraja: 66.00

#UrheilijaInfoTulos/pst
1Daniel STÅHL (SWE)Qualified by Wild Card
2Kristjan ČEH (SLO)Qualified by Entry Standard71.27
3Andrius GUDŽIUS (LTU)Qualified by Entry Standard69.39
4Lukas WEIßHAIDINGER (AUT)Qualified by Entry Standard69.11
5Mykolas ALEKNA (LTU)Qualified by Entry Standard68.73
6Sam MATTIS (USA)Qualified by Entry Standard68.69
7Simon PETTERSSON (SWE)Qualified by Entry Standard67.39
8Giovanni FALOCI (ITA)Qualified by Entry Standard67.36
9Matthew DENNY (AUS)Qualified by Entry Standard67.07
10Claudio ROMERO (CHI)Qualified by Entry Standard67.02
11Róbert SZIKSZAI (HUN)Qualified by Entry Standard66.93
12Lawrence OKOYE (GBR)Qualified by Entry Standard66.89
13Andrew EVANS (USA)Qualified by Entry Standard66.74
14Daniel JASINSKI (GER)Qualified by Entry Standard66.67
15Alex ROSE (SAM)Qualified by Entry Standard66.67
16Traves SMIKLE (JAM)Qualified by Entry Standard66.60
17Henrik JANSSEN (GER)Qualified by Entry Standard66.25
18Torben BRANDT (GER)Qualified by Entry Standard66.18
19Brian WILLIAMS (USA)Qualified by Entry Standard66.14
20Lucas NERVI (CHI)Qualified by Designated Competition
21Werner VISSER (RSA)Qualified by Designated Competition
22Connor BELL (NZL)Qualified by Designated Competition
23Fedrick DACRES (JAM)In World Rankings quota1286 p
24Mauricio ORTEGA (COL)In World Rankings quota1241 p
25Alin Alexandru FIRFIRICA (ROU)In World Rankings quota1214 p
26Nicholas PERCY (GBR)In World Rankings quota1200 p
27Ola STUNES ISENE (NOR)In World Rankings quota1195 p
28Philip MILANOV (BEL)In World Rankings quota1169 p
29Ralford MULLINGS (JAM)In World Rankings quota1168 p
30Victor HOGAN (RSA)In World Rankings quota1164 p
Chad WRIGHT (JAM)In World Rankings quota1163 p
31Marek BÁRTA (CZE)In World Rankings quota1163 p
32Apostolos PARELLIS (CYP)In World Rankings quota1162 p
33János HUSZÁK (HUN)Next best by World Rankings1159 p
Josh SYROTCHEN (USA)Next best by World Rankings1157 p
34Robert URBANEK (POL)Next best by World Rankings1156 p
35Ehsan HADADI (IRI)Next best by World Rankings1155 p
36Mario A. DÍAZ (CUB)Next best by World Rankings1154 p
37Oskar STACHNIK (POL)Next best by World Rankings1153 p
38Danijel FURTULA (MNE)Next best by World Rankings1150 p
Martin WIERIG (GER)Next best by World Rankings1147 p
39Guðni Valur GUÐNASON (ISL)Next best by World Rankings1146 p
40Martin MARKOVIĆ (CRO)Next best by World Rankings1143 p
Clemens PRÜFER (GER)Next best by World Rankings1142 p
Christoph HARTING (GER)Next best by World Rankings1136 p
Roje STONA (JAM)Next best by World Rankings1134 p
41Sven Martin SKAGESTAD (NOR)Next best by World Rankings1130 p
David WROBEL (GER)Next best by World Rankings1125 p
42Lolassonn DJOUHAN (FRA)Next best by World Rankings1124 p
43Mykyta NESTERENKO (UKR)Next best by World Rankings1116 p
Henning PRÜFER (GER)Next best by World Rankings1106 p
44Jorge FERNÁNDEZ (CUB)Next best by World Rankings1105 p
45Kirpal SINGH BATTH (IND)Next best by World Rankings1104 p
Marcus GUSTAVESON (USA)Next best by World Rankings1104 p
46Alan Christian DE FALCHI (BRA)Next best by World Rankings1102 p
47Wellinton FERNANDES DA CRUZ FILHO (BRA)Next best by World Rankings1102 p
48Angel E. ALVAREZ (CUB)Next best by World Rankings1102 p
49Lois Maikel MARTÍNEZ (ESP)Next best by World Rankings1101 p
50Francois PRINSLOO (RSA)Next best by World Rankings1099 p
Otal ZORAWAR (USA)Next best by World Rankings1099 p
51Juan CAICEDO (ECU)Next best by World Rankings1098 p
Iffy JOYNER (USA)Next best by World Rankings1095 p
Legend BOYESEN (USA)Next best by World Rankings1093 p
Joseph BROWN (USA)Next best by World Rankings1092 p
52Muhammad Irfan SHAMSUDDIN (MAS)Next best by World Rankings1091 p
53Christoforos GENETHLI (CYP)Next best by World Rankings1089 p
54Masateru YUGAMI (JPN)Next best by World Rankings1088 p
55Shaquille EMANUELSON (NED)Next best by World Rankings1087 p
Kai CHANG (JAM)Next best by World Rankings1081 p
56Essa Mohamed AL ZENKAWI (KUW)Next best by World Rankings1081 p
Turner WASHINGTON (USA)Next best by World Rankings1080 p
57Nazzareno DI MARCO (ITA)Next best by World Rankings1078 p
58Tom REUX (FRA)Next best by World Rankings1078 p

M Moukarinheitto (32) - Tulosraja: 77.50

#UrheilijaInfoTulos/pst
1Paweł FAJDEK (POL)Qualified by Wild Card
2Wojciech NOWICKI (POL)Qualified by Entry Standard82.52
3Eivind HENRIKSEN (NOR)Qualified by Entry Standard81.58
4Mykhaylo KOKHAN (UKR)Qualified by Entry Standard80.78
5Quentin BIGOT (FRA)Qualified by Entry Standard80.55
6Daniel HAUGH (USA)Qualified by Entry Standard79.44
7Bence HALÁSZ (HUN)Qualified by Entry Standard79.29
8Rudy WINKLER (USA)Qualified by Entry Standard79.11
9Diego DEL REAL (MEX)Qualified by Entry Standard78.26
10Nick MILLER (GBR)Qualified by Entry Standard78.15
11Christos FRANTZESKAKIS (GRE)Qualified by Entry Standard78.15
12Serghei MARGHIEV (MDA)Qualified by Entry Standard77.90
13Gabriel KEHR (CHI)Qualified by Entry Standard77.66
14Javier CIENFUEGOS (ESP)Qualified by Entry Standard77.54
15Adam KEENAN (CAN)Qualified by Entry Standard77.54
16Sean DONNELLY (USA)Qualified by Entry Standard77.50
17Humberto MANSILLA (CHI)Qualified by Designated Competition
18Ragnar CARLSSON (SWE)In World Rankings quota1210 p
Alex YOUNG (USA)In World Rankings quota1192 p
19Dániel RÁBA (HUN)In World Rankings quota1187 p
20Marcin WROTYŃSKI (POL)In World Rankings quota1187 p
21Yann CHAUSSINAND (FRA)In World Rankings quota1175 p
22Joaquin GOMEZ (ARG)In World Rankings quota1161 p
23Michail ANASTASAKIS (GRE)In World Rankings quota1161 p
24Mostafa ELGAMEL (EGY)In World Rankings quota1159 p
25Tuomas SEPPÄNEN (FIN)In World Rankings quota1157 p
26Rowan HAMILTON (CAN)In World Rankings quota1156 p
27Denzel COMENENTIA (NED)In World Rankings quota1155 p
28Aaron KANGAS (FIN)In World Rankings quota1155 p
29Eşref APAK (TUR)In World Rankings quota1150 p
30Chris BENNETT (GBR)In World Rankings quota1146 p
31Yasmani FERNÁNDEZ (CUB)In World Rankings quota1144 p
32Hilmar Örn JÓNSSON (ISL)In World Rankings quota1142 p
33Henri LIIPOLA (FIN)Next best by World Rankings1137 p
34Thomas MARDAL (NOR)Next best by World Rankings1135 p
35Allan WOLSKI (BRA)Next best by World Rankings1135 p
36Tristan SCHWANDKE (GER)Next best by World Rankings1134 p
37Jean Baptiste BRUXELLE (FRA)Next best by World Rankings1133 p
38Allan CUMMING (RSA)Next best by World Rankings1131 p
39Tshepang MAKHETHE (RSA)Next best by World Rankings1129 p
40Mykhailo HAVRYLIUK (UKR)Next best by World Rankings1128 p
41Volodymyr MYSLYVCHUK (UKR)Next best by World Rankings1128 p
42Özkan BALTACI (TUR)Next best by World Rankings1126 p
43Bence PÁSZTOR (HUN)Next best by World Rankings1123 p
44Sukhrob KHODJAEV (UZB)Next best by World Rankings1119 p
Logan BLOMQUIST (USA)Next best by World Rankings1115 p
45Giorgio OLIVIERI (ITA)Next best by World Rankings1113 p
Aleksi JAAKKOLA (FIN)Next best by World Rankings1110 p
Morgan SHIGO (USA)Next best by World Rankings1109 p
46Joseph ELLIS (GBR)Next best by World Rankings1109 p
47Ethan KATZBERG (CAN)Next best by World Rankings1109 p
48Patrik HÁJEK (CZE)Next best by World Rankings1107 p
Israel OLOYEDE (USA)Next best by World Rankings1104 p
49Reza MOGHADDAM (IRI)Next best by World Rankings1103 p
50Matija GREGURIĆ (CRO)Next best by World Rankings1102 p
51Adam Paul KELLY (EST)Next best by World Rankings1101 p
Krisztián PARS (HUN)Next best by World Rankings1100 p
52Ned WEATHERLY (AUS)Next best by World Rankings1099 p
53Marco LINGUA (ITA)Next best by World Rankings1097 p
Vlad PAVLENKO (USA)Next best by World Rankings1095 p
Donát VARGA (HUN)Next best by World Rankings1095 p
Brock EAGER (USA)Next best by World Rankings1094 p
54Tatsuto NAKAGAWA (JPN)Next best by World Rankings1094 p
55Konstantinos ZALTOS (GRE)Next best by World Rankings1093 p
56Rúben ANTUNES (POR)Next best by World Rankings1092 p
Craig MURCH (GBR)Next best by World Rankings1091 p
Tyler MERKLEY (USA)Next best by World Rankings1088 p
Justin STAFFORD (USA)Next best by World Rankings1087 p
Osian JONES (GBR)Next best by World Rankings1083 p
57Dawid PIŁAT (POL)Next best by World Rankings1082 p
Johnnie JACKSON (USA)Next best by World Rankings1082 p
58Jose PADILLA (MEX)Next best by World Rankings1081 p
59Jerome VEGA (PUR)Next best by World Rankings1081 p
Allan CUMMING (RSA)Rejected (was Qualified by Designated Competition)
Ned WEATHERLY (AUS)Rejected (was Qualified by Designated Competition)

M Keihäänheitto (32) - Tulosraja: 85.00

#UrheilijaInfoTulos/pst
1Anderson PETERS (GRN)Qualified by Wild Card
2Johannes VETTER (GER)Qualified by Wild Card
3Jakub VADLEJCH (CZE)Qualified by Entry Standard90.88
4Oliver HELANDER (FIN)Qualified by Entry Standard89.83
5Julian WEBER (GER)Qualified by Entry Standard89.54
6Neeraj CHOPRA (IND)Qualified by Entry Standard89.30
7Keshorn WALCOTT (TTO)Qualified by Entry Standard89.07
8Andreas HOFMANN (GER)Qualified by Entry Standard87.32
9Vítězslav VESELÝ (CZE)Qualified by Entry Standard85.97
10Michael SHUEY (USA)Qualified by Entry Standard85.67
11Andrian MARDARE (MDA)Qualified by Entry Standard85.43
12Arshad NADEEM (PAK)Qualified by Entry Standard85.16
13Julius YEGO (KEN)Qualified by Designated Competition
14Cruz HOGAN (AUS)Qualified by Designated Competition
15Arley IBARGUEN (COL)Qualified by Designated Competition
16Lassi ETELÄTALO (FIN)In World Rankings quota1235 p
17Ihab ABDELRAHMAN (EGY)In World Rankings quota1222 p
18Leandro RAMOS (POR)In World Rankings quota1201 p
19Roderick Genki DEAN (JPN)In World Rankings quota1201 p
20Alexandru Mihaita NOVAC (ROU)In World Rankings quota1195 p
21Kim AMB (SWE)In World Rankings quota1179 p
22Cameron MCENTYRE (AUS)In World Rankings quota1170 p
23Gatis ČAKŠS (LAT)In World Rankings quota1165 p
24Patriks GAILUMS (LAT)In World Rankings quota1163 p
25Johan GROBLER (RSA)In World Rankings quota1156 p
26Curtis THOMPSON (USA)In World Rankings quota1155 p
27Artur FELFNER (UKR)In World Rankings quota1152 p
28Rohit YADAV (IND)In World Rankings quota1152 p
29Manu QUIJERA (ESP)In World Rankings quota1152 p
30Rolands ŠTROBINDERS (LAT)In World Rankings quota1148 p
31David CARREON (MEX)In World Rankings quota1144 p
32Tim GLOVER (USA)In World Rankings quota1139 p
33Toni KERÄNEN (FIN)Next best by World Rankings1138 p
34Kenji OGURA (JPN)Next best by World Rankings1137 p
35D.P MANU (IND)Next best by World Rankings1136 p
36Waldo SMIT (RSA)Next best by World Rankings1133 p
37Cyprian MRZYGŁÓD (POL)Next best by World Rankings1130 p
Topias LAINE (FIN)Next best by World Rankings1130 p
38Timothy HERMAN (BEL)Next best by World Rankings1129 p
Toni KUUSELA (FIN)Next best by World Rankings1129 p
39Billy JULIO LÓPEZ (COL)Next best by World Rankings1128 p
40Sumedha RANASINGHE (SRI)Next best by World Rankings1125 p
41Shih-Feng HUANG (TPE)Next best by World Rankings1119 p
Jami KINNUNEN (FIN)Next best by World Rankings1117 p
42Yuta SAKIYAMA (JPN)Next best by World Rankings1116 p
43Chinecherem NNAMDI (NGR)Next best by World Rankings1111 p
Donavon BANKS (USA)Next best by World Rankings1110 p
44Pedro Henrique RODRIGUES (BRA)Next best by World Rankings1109 p
45Martin KONEČNÝ (CZE)Next best by World Rankings1108 p
46Luiz Mauricio DA SILVA (BRA)Next best by World Rankings1107 p
Marc Anthony MINICHELLO (USA)Next best by World Rankings1105 p
47Alex Toroitich KIPROTICH (KEN)Next best by World Rankings1104 p
48Emin ÖNCEL (TUR)Next best by World Rankings1102 p
Ethan DABBS (USA)Next best by World Rankings1100 p
Zach HOLLAND (USA)Next best by World Rankings1098 p
49Teura'itera'i TUPAIA (FRA)Next best by World Rankings1088 p
Yash Vir SINGH (IND)Next best by World Rankings1086 p
50Dimitris TSITSOS (GRE)Next best by World Rankings1084 p
51Jakob SAMUELSSON (SWE)Next best by World Rankings1083 p
Jarmo MARTTILA (FIN)Next best by World Rankings1080 p
52Roberto ORLANDO (ITA)Next best by World Rankings1080 p
53Dagbjartur Dadi JONSSON (ISL)Next best by World Rankings1078 p
Ethan SHALAWAY (USA)Next best by World Rankings1077 p
54Simon WIELAND (SUI)Next best by World Rankings1076 p
55Arthur W. PETERSEN (DEN)Next best by World Rankings1075 p
56Keyshawn STRACHAN (BAH)Next best by World Rankings1072 p
57Denis Adrian BOTH (ROU)Next best by World Rankings1071 p
58Dawid WEGNER (POL)Next best by World Rankings1067 p
59Vedran SAMAC (SRB)Next best by World Rankings1066 p
60Tom MEIER (GER)Next best by World Rankings1063 p
Tzuriel PEDIGO (USA)Next best by World Rankings1063 p
Teo TAKALA (FIN)Next best by World Rankings1063 p

M Maraton (100) - Tulosraja: 2:11:30

#UrheilijaInfoTulos/pst
1Lelisa DESISA (ETH)Qualified by Wild Card
2Eliud KIPCHOGE (KEN)Qualified by Entry Standard2:02:40
3Titus EKIRU (KEN)Qualified by Entry Standard2:02:57
4Evans CHEBET (KEN)Qualified by Entry Standard2:03:00
Lawrence CHERONO (KEN)Qualified by Entry Standard2:03:04
Amos KIPRUTO (KEN)Qualified by Entry Standard2:03:13
5Birhanu LEGESE (ETH)Qualified by Entry Standard2:03:16
6Bashir ABDI (BEL)Qualified by Entry Standard2:03:36
7Tamirat TOLA (ETH)Qualified by Entry Standard2:03:39
Reuben Kiprop KIPYEGO (KEN)Qualified by Entry Standard2:03:55
8Sisay LEMMA (ETH)Qualified by Entry Standard2:04:01
Marius KIPSEREM (KEN)Qualified by Entry Standard2:04:04
Bernard Kiprop KOECH (KEN)Qualified by Entry Standard2:04:09
Leul GEBRESILASE (ETH)Qualified by Entry Standard2:04:12
Barnabas KIPTUM (KEN)Qualified by Entry Standard2:04:17
Elisha ROTICH (KEN)Qualified by Entry Standard2:04:21
Dawit WOLDE (ETH)Qualified by Entry Standard2:04:27
Vincent KIPCHUMBA (KEN)Qualified by Entry Standard2:04:28
Seifu TURA (ETH)Qualified by Entry Standard2:04:29
Jonathan KORIR (KEN)Qualified by Entry Standard2:04:32
9Hiskel TEWELDE (ERI)Qualified by Entry Standard2:04:35
Mosinet GEREMEW (ETH)Qualified by Entry Standard2:04:41
Hailemaryam KIROS (ETH)Qualified by Entry Standard2:04:41
Hillary KIPSAMBU (KEN)Qualified by Entry Standard2:04:44
CyBrian KOTUT (KEN)Qualified by Entry Standard2:04:47
Barselius KIPYEGO (KEN)Qualified by Entry Standard2:04:48
10Stephen KISSA (UGA)Qualified by Entry Standard2:04:48
Herpasa NEGASA (ETH)Qualified by Entry Standard2:04:49
11Daniel DO NASCIMENTO (BRA)Qualified by Entry Standard2:04:51
Deso GELMISA (ETH)Qualified by Entry Standard2:04:53
Abayneh DEGU (ETH)Qualified by Entry Standard2:04:53
12Gabriel Gerald GEAY (TAN)Qualified by Entry Standard2:04:55
13Kengo SUZUKI (JPN)Qualified by Entry Standard2:04:56
14Abdi NAGEEYE (NED)Qualified by Entry Standard2:04:56
Nicholas KIRWA (KEN)Qualified by Entry Standard2:05:01
Abel KIRUI (KEN)Qualified by Entry Standard2:05:05
Titus KIPRUTO (KEN)Qualified by Entry Standard2:05:05
Workineh TADESE (ETH)Qualified by Entry Standard2:05:07
15Victor KIPLANGAT (UGA)Qualified by Entry Standard2:05:09
Tsegaye GETACHEW (ETH)Qualified by Entry Standard2:05:11
Adeledelew MAMO (ETH)Qualified by Entry Standard2:05:12
Abebe NEGEWO (ETH)Qualified by Entry Standard2:05:15
Joel Kemboi KIMURER (KEN)Qualified by Entry Standard2:05:19
Philemon KACHERAN (KEN)Qualified by Entry Standard2:05:19
Moses KIBET (KEN)Qualified by Entry Standard2:05:20
16Afewerki BERHANE (ERI)Qualified by Entry Standard2:05:22
17Morhad AMDOUNI (FRA)Qualified by Entry Standard2:05:22
Geoffrey KAMWOROR (KEN)Qualified by Entry Standard2:05:23
18Goitom KIFLE (ERI)Qualified by Entry Standard2:05:28
Ghirmay GHEBRESLASSIE (ERI)Qualified by Entry Standard2:05:34
Philemon RONO (KEN)Qualified by Entry Standard2:05:37
Guye Idemo ADOLA (ETH)Qualified by Entry Standard2:05:45
Eric KIPTANUI (KEN)Qualified by Entry Standard2:05:47
Emmanuel SAINA (KEN)Qualified by Entry Standard2:05:51
Andualem Belay SHIFERAW (ETH)Qualified by Entry Standard2:05:52
Adugna TAKELE (ETH)Qualified by Entry Standard2:05:52
Oqbe Kibrom RUESOM (ERI)Qualified by Entry Standard2:05:53
Yihunilign ADANE (ETH)Qualified by Entry Standard2:05:53
Kinde ATANAW (ETH)Qualified by Entry Standard2:05:54
Abdi FUFA (ETH)Qualified by Entry Standard2:05:57
Gebru REDAHGNE (ETH)Qualified by Entry Standard2:05:58
Samuel Kiplimo KOSGEI (KEN)Qualified by Entry Standard2:06:03
Kenneth KETER (KEN)Qualified by Entry Standard2:06:05
Mike Kiptum BOIT (KEN)Qualified by Entry Standard2:06:08
Shura KITATA (ETH)Qualified by Entry Standard2:06:12
Bethwel YEGON (KEN)Qualified by Entry Standard2:06:14
19Othmane EL GOUMRI (MAR)Qualified by Entry Standard2:06:18
20Alphonce Felix SIMBU (TAN)Qualified by Entry Standard2:06:20
Awet HABTE (ERI)Qualified by Entry Standard2:06:25
21Ayad LAMDASSEM (ESP)Qualified by Entry Standard2:06:25
22Hidekazu HIJIKATA (JPN)Qualified by Entry Standard2:06:26
23Amanal PETROS (GER)Qualified by Entry Standard2:06:27
Olika ADUGNA (ETH)Qualified by Entry Standard2:06:27
Yohanes GHEBREGERGIS (ERI)Qualified by Entry Standard2:06:28
Felix KIBITOK (KEN)Qualified by Entry Standard2:06:28
Shifera TAMRU (ETH)Qualified by Entry Standard2:06:31
Silas TOO (KEN)Qualified by Entry Standard2:06:32
Bernard Kiprop KIPYEGO (KEN)Qualified by Entry Standard2:06:32
24Mohammed ZIANI (MAR)Qualified by Entry Standard2:06:33
25Kyohei HOSOYA (JPN)Qualified by Entry Standard2:06:35
26Galen RUPP (USA)Qualified by Entry Standard2:06:35
27Hamid BEN DAOUD (ESP)Qualified by Entry Standard2:06:35
Merhawi KESETE (ERI)Qualified by Entry Standard2:06:36
Laban Kipngetich KORIR (KEN)Qualified by Entry Standard2:06:37
Filmon ANDE (ERI)Qualified by Entry Standard2:06:38
Solomon Kirwa YEGO (KEN)Qualified by Entry Standard2:06:41
Masresha BERE (ETH)Qualified by Entry Standard2:06:44
Kipkemoi KIPRONO (KEN)Qualified by Entry Standard2:06:45
Deme Tadu ABATE (ETH)Qualified by Entry Standard2:06:45
Felix Kipchirchir KANDIE (KEN)Qualified by Entry Standard2:06:47
Hiroto INOUE (JPN)Qualified by Entry Standard2:06:47
Limenih GETACHEW (ETH)Qualified by Entry Standard2:06:47
Kenenisa BEKELE (ETH)Qualified by Entry Standard2:06:47
Yusuke OGURA (JPN)Qualified by Entry Standard2:06:51
Edwin KIPTOO (KEN)Qualified by Entry Standard2:06:52
Samuel Tsegay TESFAMARIAM (ERI)Qualified by Entry Standard2:06:53
28Marius KIMUTAI (BRN)Qualified by Entry Standard2:06:54
Mark KORIR (KEN)Qualified by Entry Standard2:06:54
Tesfahun AKALNEW (ETH)Qualified by Entry Standard2:06:55
29Mohamed Reda EL AARABY (MAR)Qualified by Entry Standard2:06:55
Martin KIPRUGUT KOSGEY (KEN)Qualified by Entry Standard2:06:56
30Maru TEFERI (ISR)Qualified by Entry Standard2:06:58
31Shumi DECHASA (BRN)Qualified by Entry Standard2:06:59
Leonard LANGAT (KEN)Qualified by Entry Standard2:06:59
Abraham KIPTOO (KEN)Qualified by Entry Standard2:06:59
Kennedy CHEBOROR (KEN)Qualified by Entry Standard2:07:02
Tadesse TEMECHACHU (ETH)Qualified by Entry Standard2:07:04
Yuya YOSHIDA (JPN)Qualified by Entry Standard2:07:05
Ashenafi MOGES (ETH)Qualified by Entry Standard2:07:06
Simon KIPKOSGEI (KEN)Qualified by Entry Standard2:07:07
Mogos SHUMAY (ERI)Qualified by Entry Standard2:07:10
Dickson CHUMBA (KEN)Qualified by Entry Standard2:07:11
Shuho DAIROKUNO (JPN)Qualified by Entry Standard2:07:12
32Olivier IRABARUTA (BDI)Qualified by Entry Standard2:07:13
Bazezew ASMARE (ETH)Qualified by Entry Standard2:07:13
33Abdi Ali GELELCHU (BRN)Qualified by Entry Standard2:07:15
Hamza SAHLI (MAR)Qualified by Entry Standard2:07:15
Yemane TSEGAY (ETH)Qualified by Entry Standard2:07:17
Simon KARIUKI (KEN)Qualified by Entry Standard2:07:18
Reuben KERIO (KEN)Qualified by Entry Standard2:07:18
Zablon CHUMBA (KEN)Qualified by Entry Standard2:07:18
34Filex Malewa CHEMONGESI (UGA)Qualified by Entry Standard2:07:19
Masato KIKUCHI (JPN)Qualified by Entry Standard2:07:20
Geza SENEBETA (ETH)Qualified by Entry Standard2:07:20
Lucas Kimeli ROTICH (KEN)Qualified by Entry Standard2:07:23
Kenya SONOTA (JPN)Qualified by Entry Standard2:07:23
Kento KIKUTANI (JPN)Qualified by Entry Standard2:07:26
Yuki KAWAUCHI (JPN)Qualified by Entry Standard2:07:27
Balew YIHUNLE (ETH)Qualified by Entry Standard2:07:27
Gaku HOSHI (JPN)Qualified by Entry Standard2:07:31
Shun YUZAWA (JPN)Qualified by Entry Standard2:07:31
Aychew BANTIE (ETH)Qualified by Entry Standard2:07:33
35Girmaw AMARE (ISR)Qualified by Entry Standard2:07:35
Kazuki MURAMOTO (JPN)Qualified by Entry Standard2:07:36
Shohei OTSUKA (JPN)Qualified by Entry Standard2:07:38
36Ibrahim HASSAN (DJI)Qualified by Entry Standard2:07:38
Masaru AOKI (JPN)Qualified by Entry Standard2:07:40
Tsubasa ICHIYAMA (JPN)Qualified by Entry Standard2:07:41
Bethwell KIPKEMBOI (KEN)Qualified by Entry Standard2:07:41
Masaki SAKUDA (JPN)Qualified by Entry Standard2:07:42
Ichitaka YAMASHITA (JPN)Qualified by Entry Standard2:07:42
Julius TUWEI (KEN)Qualified by Entry Standard2:07:43
Evans SAMBU (KEN)Qualified by Entry Standard2:07:43
Yusuke NISHIYAMA (JPN)Qualified by Entry Standard2:07:47
Hiribo SHANO (ETH)Qualified by Entry Standard2:07:48
Amedework WALELEGN (ETH)Qualified by Entry Standard2:07:48
Edwin KOSGEI (KEN)Qualified by Entry Standard2:07:51
Michel GITHAE (KEN)Qualified by Entry Standard2:07:51
Albert KANGOGO (KEN)Qualified by Entry Standard2:07:52
Yuhei URANO (JPN)Qualified by Entry Standard2:07:52
Enock ONCHARI (KEN)Qualified by Entry Standard2:07:52
Atsumi ASHIWA (JPN)Qualified by Entry Standard2:07:54
37Godadaw BELACHEW (ISR)Qualified by Entry Standard2:07:54
Nobert KIGEN (KEN)Qualified by Entry Standard2:07:54
Tetsuya YOROIZAKA (JPN)Qualified by Entry Standard2:07:55
Fumihiro MARUYAMA (JPN)Qualified by Entry Standard2:07:55
Alemayehu Ameta BELACHEW (ETH)Qualified by Entry Standard2:07:55
Elkanah LANGAT (KEN)Qualified by Entry Standard2:07:56
Fikre WORKNEH (ETH)Qualified by Entry Standard2:07:58
Yuta SHIMODA (JPN)Qualified by Entry Standard2:08:00
Natsuki TERADA (JPN)Qualified by Entry Standard2:08:03
Tsedat Abeje AYANA (ETH)Qualified by Entry Standard2:08:03
Naoki OKAMOTO (JPN)Qualified by Entry Standard2:08:04
Ryu TAKAKU (JPN)Qualified by Entry Standard2:08:05
Abrar OSMAN (ERI)Qualified by Entry Standard2:08:07
Dechasa ALEMU (ETH)Qualified by Entry Standard2:08:07
Kenta UCHIDA (JPN)Qualified by Entry Standard2:08:12
Vincent Kipsang RONO (KEN)Qualified by Entry Standard2:08:12
Masato IMAI (JPN)Qualified by Entry Standard2:08:12
Charles JUMA (KEN)Qualified by Entry Standard2:08:12
Daisuke DOI (JPN)Qualified by Entry Standard2:08:13
Kento OTSU (JPN)Qualified by Entry Standard2:08:15
Edwin KIPLAGAT (KEN)Qualified by Entry Standard2:08:15
Haimro ALMAYA (ISR)Qualified by Entry Standard2:08:15
Yuki SATO (JPN)Qualified by Entry Standard2:08:17
38Hassan CHAHDI (FRA)Qualified by Entry Standard2:08:19
Hiroto FUJIMAGARI (JPN)Qualified by Entry Standard2:08:20
Naoya SAKUDA (JPN)Qualified by Entry Standard2:08:21
Keisuke HAYASHI (JPN)Qualified by Entry Standard2:08:21
39Daniel MATEO (ESP)Qualified by Entry Standard2:08:22
Albert KORIR (KEN)Qualified by Entry Standard2:08:22
Clement Kiprono LANGAT (KEN)Qualified by Entry Standard2:08:23
Nguse AMLOSOM (ERI)Qualified by Entry Standard2:08:23
Derseh KINDIE (ETH)Qualified by Entry Standard2:08:23
Berhane Tsegay TEKLE (ERI)Qualified by Entry Standard2:08:23
Fred MUSOBO (UGA)Qualified by Entry Standard2:08:24
Cornelius KIBET (KEN)Qualified by Entry Standard2:08:24
James Gitahi RUNGARU (KEN)Qualified by Entry Standard2:08:25
Kensuke HORIO (JPN)Qualified by Entry Standard2:08:25
Daisuke HOSOMORI (JPN)Qualified by Entry Standard2:08:28
Michael KUNYUGA (KEN)Qualified by Entry Standard2:08:28
Emmanuel NAIBEI (KEN)Qualified by Entry Standard2:08:28
Jackson KIPROP (UGA)Qualified by Entry Standard2:08:28
Kiyoshi KOGA (JPN)Qualified by Entry Standard2:08:30
40Nicolas NAVARRO (FRA)Qualified by Entry Standard2:08:30
Asefa MENGSTU (ETH)Qualified by Entry Standard2:08:30
Kelkile GEZAHEGN (ETH)Qualified by Entry Standard2:08:30
Daiji KAWAI (JPN)Qualified by Entry Standard2:08:31
Abraham GIRMA (ETH)Qualified by Entry Standard2:08:31
Raymond Kipchumba CHOGE (KEN)Qualified by Entry Standard2:08:32
Toshiki SADAKATA (JPN)Qualified by Entry Standard2:08:33
41Iliass AOUANI (ITA)Qualified by Entry Standard2:08:34
Junichi TSUBOUCHI (JPN)Qualified by Entry Standard2:08:35
42Jose Marcio LEAO DA SILVA (BRA)Qualified by Entry Standard2:08:37
Wilson Kwambai CHEBET (KEN)Qualified by Entry Standard2:08:38
Kenji YAMAMOTO (JPN)Qualified by Entry Standard2:08:38
Henok TESFAY (ERI)Qualified by Entry Standard2:08:39
Chesari Kirui JACOB (KEN)Qualified by Entry Standard2:08:40
43Koen NAERT (BEL)Qualified by Entry Standard2:08:41
Naoki AIBA (JPN)Qualified by Entry Standard2:08:44
Abdela GODANA (ETH)Qualified by Entry Standard2:08:44
Yitayal Atnafu ZERIHUN (ETH)Qualified by Entry Standard2:08:44
Yuta KOYAMA (JPN)Qualified by Entry Standard2:08:46
Stephen CHEBOGUT (KEN)Qualified by Entry Standard2:08:47
Shumet AKALNEW (ETH)Qualified by Entry Standard2:08:47
Rintaro TAKEDA (JPN)Qualified by Entry Standard2:08:48
Kazuma KUBO (JPN)Qualified by Entry Standard2:08:48
Abdellah TAGHARRAFET (MAR)Qualified by Entry Standard2:08:48
44Richard RINGER (GER)Qualified by Entry Standard2:08:49
45Kaan Kigen ÖZBILEN (TUR)Qualified by Entry Standard2:08:50
Riki NAKANISHI (JPN)Qualified by Entry Standard2:08:51
Abdelaziz MERZOUGUI (ESP)Qualified by Entry Standard2:08:52
Fikadu KEBEDE (ETH)Qualified by Entry Standard2:08:53
Mehdi FRÈRE (FRA)Qualified by Entry Standard2:08:55
Akira TOMIYASU (JPN)Qualified by Entry Standard2:08:55
Daniel Kipchumba CHEBII (KEN)Qualified by Entry Standard2:08:55
Fikadu TEFERI (ETH)Qualified by Entry Standard2:08:56
Daisuke UEKADO (JPN)Qualified by Entry Standard2:08:56
Yago ROJO (ESP)Qualified by Entry Standard2:08:56
Stanley BETT (KEN)Qualified by Entry Standard2:08:57
46Martin HEHIR (USA)Qualified by Entry Standard2:08:59
Naoki KOYAMA (JPN)Qualified by Entry Standard2:08:59
Yuki MATSUMURA (JPN)Qualified by Entry Standard2:09:01
Stephen KIPROTICH (UGA)Qualified by Entry Standard2:09:04
47Shadrack Kimutai KOECH (KAZ)Qualified by Entry Standard2:09:04
John Nzau MWANGANGI (KEN)Qualified by Entry Standard2:09:05
48Hector GARIBAY FLORES (BOL)Qualified by Entry Standard2:09:08
John KORIR (KEN)Qualified by Entry Standard2:09:08
Josphat KIPROTICH (KEN)Qualified by Entry Standard2:09:08
49Noah DRODDY (USA)Qualified by Entry Standard2:09:09
Edwin Cheruiyot SOI (KEN)Qualified by Entry Standard2:09:10
Barnaba KIPKOECH (KEN)Qualified by Entry Standard2:09:12
50Pheeha MOKGOBO (RSA)Qualified by Entry Standard2:09:13
Takumi KIYOTANI (JPN)Qualified by Entry Standard2:09:13
Kohei FUTAOKA (JPN)Qualified by Entry Standard2:09:14
Madoka TANIHARA (JPN)Qualified by Entry Standard2:09:15
Akira AKASAKI (JPN)Qualified by Entry Standard2:09:17
Shoma HOSOYA (JPN)Qualified by Entry Standard2:09:18
Yohan DURAND (FRA)Qualified by Entry Standard2:09:21
Geofrey KUSURO (UGA)Qualified by Entry Standard2:09:23
Leonard LANGAT (KEN)Qualified by Entry Standard2:09:25
Abe GASHAHUN (ETH)Qualified by Entry Standard2:09:25
51Daniele MEUCCI (ITA)Qualified by Entry Standard2:09:25
Ronald KORIR (KEN)Qualified by Entry Standard2:09:25
Okubay TSEGAY (ERI)Qualified by Entry Standard2:09:26
52Ser-Od BAT-OCHIR (MGL)Qualified by Entry Standard2:09:26
Kei KATANISHI (JPN)Qualified by Entry Standard2:09:27
Yimer GETAHUN (ISR)Qualified by Entry Standard2:09:27
Masaya TAGUCHI (JPN)Qualified by Entry Standard2:09:27
Lani RUTTO (KEN)Qualified by Entry Standard2:09:27
Hailu ZEWDU (ETH)Qualified by Entry Standard2:09:27
Takuya NOGUCHI (JPN)Qualified by Entry Standard2:09:28
Bukayawe MALEDE (ISR)Qualified by Entry Standard2:09:28
Douglas CHEBII (KEN)Qualified by Entry Standard2:09:28
Regasa BEJIGA (ETH)Qualified by Entry Standard2:09:29
Benjamin CHOQUERT (FRA)Qualified by Entry Standard2:09:29
Shoya OKUNO (JPN)Qualified by Entry Standard2:09:30
Yuki TAKAMIYA (JPN)Qualified by Entry Standard2:09:30
David KIPRONO (KEN)Qualified by Entry Standard2:09:30
Gashau AYALE (ISR)Qualified by Entry Standard2:09:30
Yoshiki TAKENOUCHI (JPN)Qualified by Entry Standard2:09:31
Tadashi ISSHIKI (JPN)Qualified by Entry Standard2:09:32
Mekuant AYENEW (ETH)Qualified by Entry Standard2:09:34
Dominic NYAIRO (KEN)Qualified by Entry Standard2:09:34
Daichi KAMINO (JPN)Qualified by Entry Standard2:09:34
Gezahagn ZELALEM (ETH)Qualified by Entry Standard2:09:34
Tatsuya MARUYAMA (JPN)Qualified by Entry Standard2:09:36
53Joaquin ARBE (ARG)Qualified by Entry Standard2:09:36
Samuel RUSSOM (ERI)Qualified by Entry Standard2:09:36
Colin BENNIE (USA)Qualified by Entry Standard2:09:38
Tesfaye Lencho ANBESA (ETH)Qualified by Entry Standard2:09:38
Takahiro NAKAMURA (JPN)Qualified by Entry Standard2:09:40
Rodgers GESABWA (KEN)Qualified by Entry Standard2:09:40
Edwin KOECH (KEN)Qualified by Entry Standard2:09:41
Samuel Naibei KIPLIMO (KEN)Qualified by Entry Standard2:09:41
Kenneth KIPLAGAT (KEN)Qualified by Entry Standard2:09:41
Bonsa DIDA (ETH)Qualified by Entry Standard2:09:41
Scott FAUBLE (USA)Qualified by Entry Standard2:09:42
Taku FUJIMOTO (JPN)Qualified by Entry Standard2:09:42
Betesfa GETAHUN (ETH)Qualified by Entry Standard2:09:42
Alemayehu MEKONEN (ETH)Qualified by Entry Standard2:09:42
Samir JOUAHER (MAR)Qualified by Entry Standard2:09:42
Takamitsu HASHIMOTO (JPN)Qualified by Entry Standard2:09:43
Andamlak BELIHU (ETH)Qualified by Entry Standard2:09:43
Edwin KIMAIYO (KEN)Qualified by Entry Standard2:09:44
54Juan PACHECO (MEX)Qualified by Entry Standard2:09:45
Ian BUTLER (USA)Qualified by Entry Standard2:09:45
55Polat Kemboi ARIKAN (TUR)Qualified by Entry Standard2:09:45
Scott SMITH (USA)Qualified by Entry Standard2:09:46
John LANGAT (KEN)Qualified by Entry Standard2:09:46
Kyoya TSUJINO (JPN)Qualified by Entry Standard2:09:48
Junnosuke MATSUO (JPN)Qualified by Entry Standard2:09:48
56Jorge CASTELBLANCO (PAN)Qualified by Entry Standard2:09:49
Gelgelo TONA OUTOYA (ETH)Qualified by Entry Standard2:09:49
Omar Ait CHITACHEN (MAR)Qualified by Entry Standard2:09:49
57Paulo Roberto PAULA (BRA)Qualified by Entry Standard2:09:51
58Eyob GHEBREHIWET FANIEL (ITA)Qualified by Entry Standard2:09:52
Abida EZAMZAMI (MAR)Qualified by Entry Standard2:09:52
Endeshaw NEGESSE (ETH)Qualified by Entry Standard2:09:53
Hisanori KITAJIMA (JPN)Qualified by Entry Standard2:09:54
Mathew Sang KIBIWOT (KEN)Qualified by Entry Standard2:09:54
Ernest NGENO (KEN)Qualified by Entry Standard2:09:54
Mick IACOFANO (USA)Qualified by Entry Standard2:09:55
59Khalid CHOUKOUD (NED)Qualified by Entry Standard2:09:55
Noah KIPKEMBOI (KEN)Qualified by Entry Standard2:09:55
Mohcin OUTALHA (MAR)Qualified by Entry Standard2:09:55
Camilo Raul SANTIAGO (ESP)Qualified by Entry Standard2:09:56
Takeru YAMAGUCHI (JPN)Qualified by Entry Standard2:09:56
Paul KUIRA (KEN)Qualified by Entry Standard2:09:57
Bethwel KIBET (KEN)Qualified by Entry Standard2:09:57
Koshiro HIRATA (JPN)Qualified by Entry Standard2:09:57
Masashi NONAKA (JPN)Qualified by Entry Standard2:09:57
60Eulalio MUNOZ (ARG)Qualified by Entry Standard2:09:59
61Stephen MOKOKA (RSA)Qualified by Entry Standard2:10:01
Alfonce KIBIWOTT (KEN)Qualified by Entry Standard2:10:01
Laban MUTAI (KEN)Qualified by Entry Standard2:10:02
Shogo KANEZANE (JPN)Qualified by Entry Standard2:10:02
Deribe ROBI (ETH)Qualified by Entry Standard2:10:03
Keisuke TANAKA (JPN)Qualified by Entry Standard2:10:07
62David NILSSON (SWE)Qualified by Entry Standard2:10:09
Victor KIPCHIRCHIR (KEN)Qualified by Entry Standard2:10:09
63Tachlowini GABRIYESOS (ART)Qualified by Entry Standard2:10:09
Aragaw Yitbarek MESERET (ETH)Qualified by Entry Standard2:10:09
64Derlys AYALA (PAR)Qualified by Entry Standard2:10:11
Yohei SUZUKI (JPN)Qualified by Entry Standard2:10:11
Koki YOSHIOKA (JPN)Qualified by Entry Standard2:10:13
Dadi Yami GEMEDA (ETH)Qualified by Entry Standard2:10:13
65Cameron LEVINS (CAN)Qualified by Entry Standard2:10:14
Asnake DUBRE (ETH)Qualified by Entry Standard2:10:14
66Bohdan-Ivan HORODYSKYY (UKR)Qualified by Entry Standard2:10:14
67Krystian ZALEWSKI (POL)Qualified by Entry Standard2:10:14
Martin MUSAU (UGA)Qualified by Entry Standard2:10:15
68Bart VAN NUNEN (NED)Qualified by Entry Standard2:10:16
Gilbert CHUMBA (KEN)Qualified by Entry Standard2:10:16
Benson KIPRUTO (KEN)Qualified by Entry Standard2:10:16
Hiroto KANAMORI (JPN)Qualified by Entry Standard2:10:16
69Ben PREISNER (CAN)Qualified by Entry Standard2:10:17
70Marcin CHABOWSKI (POL)Qualified by Entry Standard2:10:17
Denis CHIRCHIR (KEN)Qualified by Entry Standard2:10:18
71Adam NOWICKI (POL)Qualified by Entry Standard2:10:21
72Dieter KERSTEN (BEL)Qualified by Entry Standard2:10:22
Lahsene BOUCHIKHI (BEL)Qualified by Entry Standard2:10:22
Yassine EL FATHAOUI (ITA)Qualified by Entry Standard2:10:22
Robert KIPKEMBOI (KEN)Qualified by Entry Standard2:10:23
Florian CARVALHO DE FONSESCO (FRA)Qualified by Entry Standard2:10:24
73Tomas Hilifa RAINHOLD (NAM)Qualified by Entry Standard2:10:24
74Tebello RAMAKONGOANA (LES)Qualified by Entry Standard2:10:24
Solomon MUTAI (UGA)Qualified by Entry Standard2:10:25
Samwel KIPTOO (KEN)Qualified by Entry Standard2:10:25
Fentahun HUNEGNAW (ETH)Qualified by Entry Standard2:10:27
Moses KEMEI (KEN)Qualified by Entry Standard2:10:28
Toshihiro KENMOTSU (JPN)Qualified by Entry Standard2:10:29
Michel BUTTER (NED)Qualified by Entry Standard2:10:30
Arkadiusz GARDZIELEWSKI (POL)Qualified by Entry Standard2:10:31
Solomon DEKSISA (ETH)Qualified by Entry Standard2:10:32
Abera KUMA (ETH)Qualified by Entry Standard2:10:32
Björn KOREMAN (NED)Qualified by Entry Standard2:10:32
Ryota KOMORI (JPN)Qualified by Entry Standard2:10:33
Kamil KARBOWIAK (POL)Qualified by Entry Standard2:10:35
Yoshihiro NISHIZAWA (JPN)Qualified by Entry Standard2:10:37
75Emanuel Giniki GISAMODA (TAN)Qualified by Entry Standard2:10:39
Hicham LAQOUAHI (MAR)Qualified by Entry Standard2:10:41
Suguru OSAKO (JPN)Qualified by Entry Standard2:10:41
Takuma KUMAGAI (JPN)Qualified by Entry Standard2:10:41
Abdelaati IGUIDER (MAR)Qualified by Entry Standard2:10:42
Tomoyasu MATSUI (JPN)Qualified by Entry Standard2:10:43
Monatcer ZAGHOU (MAR)Qualified by Entry Standard2:10:43
Yohans MEKASHA (ETH)Qualified by Entry Standard2:10:43
Tadashi SUZUKI (JPN)Qualified by Entry Standard2:10:46
76Roman FOSTI (EST)Qualified by Entry Standard2:10:46
77Jonathan MELLOR (GBR)Qualified by Entry Standard2:10:46
Yuki NAKAMURA (JPN)Qualified by Entry Standard2:10:47
Yusuke TOBIMATSU (JPN)Qualified by Entry Standard2:10:47
Takuma SHIBATA (JPN)Qualified by Entry Standard2:10:48
78Simon BOCH (GER)Qualified by Entry Standard2:10:48
Felix KIMUTAI (KEN)Qualified by Entry Standard2:10:48
79Sondre Nordstad MOEN (NOR)Qualified by Entry Standard2:10:48
Tsubasa HAYAKAWA (JPN)Qualified by Entry Standard2:10:49
Benard KIMELI (KEN)Qualified by Entry Standard2:10:50
80Jeison Alexander SUAREZ (COL)Qualified by Entry Standard2:10:51
Abraham KIPYATICH (KEN)Qualified by Entry Standard2:10:51
81Chris THOMPSON (GBR)Qualified by Entry Standard2:10:52
Thomas KIPLAGAT (KEN)Qualified by Entry Standard2:10:52
Kazuya AZEKAMI (JPN)Qualified by Entry Standard2:10:53
Abayneh AYELE (ETH)Qualified by Entry Standard2:10:55
Michael GRAS (FRA)Qualified by Entry Standard2:10:55
Ayumi SATO (JPN)Qualified by Entry Standard2:10:56
Jo FUKUDA (JPN)Qualified by Entry Standard2:10:57
Yuki TAKEI (JPN)Qualified by Entry Standard2:10:57
Takuya FUJIKAWA (JPN)Qualified by Entry Standard2:10:58
Kiyohito AKIYAMA (JPN)Qualified by Entry Standard2:10:58
Alex SAEKWO (KEN)Qualified by Entry Standard2:10:59
Bernard SANG (KEN)Qualified by Entry Standard2:10:59
Hendrik PFEIFFER (GER)Qualified by Entry Standard2:10:59
82Jake SMITH (GBR)Qualified by Entry Standard2:11:00
83Jamsran OLONBAYAR (MGL)Qualified by Entry Standard2:11:02
Tom GRÖSCHEL (GER)Qualified by Entry Standard2:11:03
James NGANDU (KEN)Qualified by Entry Standard2:11:03
84Nicolás CUESTAS (URU)Qualified by Entry Standard2:11:03
Nathan MARTIN (USA)Qualified by Entry Standard2:11:05
Emmanuel ROUDOLFF (FRA)Qualified by Entry Standard2:11:05
Asuka TANAKA (JPN)Qualified by Entry Standard2:11:07
85Ivan Dario GONZALEZ (COL)Qualified by Entry Standard2:11:07
Kamil JASTRZĘBSKI (POL)Qualified by Entry Standard2:11:08
Yuki TSUTSUMI (JPN)Qualified by Entry Standard2:11:08
86Mustafa MOHAMED (SWE)Qualified by Entry Standard2:11:09
Daniel KIBET (KEN)Qualified by Entry Standard2:11:09
Tasama MOOGAS (ISR)Qualified by Entry Standard2:11:10
Abdi Ibrahim ABDO (BRN)Qualified by Entry Standard2:11:11
Mengistu NIGATU (ETH)Qualified by Entry Standard2:11:15
Elkanah KIBET (USA)Qualified by Entry Standard2:11:15
Mark Kosgei KIPTOO (KEN)Qualified by Entry Standard2:11:15
87Jianhua PENG (CHN)Qualified by Entry Standard2:11:16
Elisha Kiprop BARNO (KEN)Qualified by Entry Standard2:11:16
88Joohan OH (KOR)Qualified by Entry Standard2:11:16
CJ ALBERTSON (USA)Qualified by Entry Standard2:11:18
89Tiidrek NURME (EST)Qualified by Entry Standard2:11:18
90Gantulga DAMBADARJAA (MGL)Qualified by Entry Standard2:11:18
91Shaohui YANG (CHN)Qualified by Entry Standard2:11:19
92Guojian DONG (CHN)Qualified by Entry Standard2:11:20
Yoshiyuki HARA (JPN)Qualified by Entry Standard2:11:21
Tiruneh CHALACHEV (ETH)Qualified by Entry Standard2:11:21
Ryo HASHIMOTO (JPN)Qualified by Entry Standard2:11:21
Meshack Kiprop KOECH (KEN)Qualified by Entry Standard2:11:21
Colin MICKOW (USA)Qualified by Entry Standard2:11:22
93Elroy GELANT (RSA)Qualified by Entry Standard2:11:22
Robert KWAMBAI (KEN)Qualified by Entry Standard2:11:23
Ryo MATSUMOTO (JPN)Qualified by Entry Standard2:11:23
Byambajav TSEVEENRAVDAN (MGL)Qualified by Entry Standard2:11:23
94Patricio CASTILLO (MEX)Qualified by Entry Standard2:11:24
95Jungsub SHIM (KOR)Qualified by Entry Standard2:11:24
Stefano LA ROSA (ITA)Qualified by Entry Standard2:11:24
96Ernesto Andrés ZAMORA (URU)Qualified by Entry Standard2:11:26
Felix KIRUI (KEN)Qualified by Entry Standard2:11:26
Thomas DE BOCK (BEL)Qualified by Entry Standard2:11:27
Ebba Tulu CHALA (ETH)Qualified by Entry Standard2:11:27
97Thijs NIJHUIS (DEN)Qualified by Entry Standard2:11:28
Guoxiong SU (CHN)Qualified by Entry Standard2:11:28
Melikhaya FRANS (RSA)Qualified by Entry Standard2:11:28
Joshua GRIFFITHS (GBR)Qualified by Entry Standard2:11:28
Frank FUTSELAAR (NED)Qualified by Entry Standard2:11:30
Jemal Yimer MEKONNEN (ETH)Qualified by Designated Competition
Hayle LEMI (ETH)Qualified by Designated Competition
Leonard BARSOTON (KEN)Qualified by Designated Competition
Bayelign TESHAGER (ETH)Qualified by Designated Competition
Dejene DEBELA (ETH)Qualified by Designated Competition
Hosea KIPKEMBOI (KEN)Qualified by Designated Competition
Ben TRUE (USA)Qualified by Designated Competition
Philip SESEMANN (GBR)Qualified by Designated Competition
Kibiwott KANDIE (KEN)Qualified by Designated Competition
Nico MONTANEZ (USA)Qualified by Designated Competition
Jared WARD (USA)Qualified by Designated Competition
Reed FISCHER (USA)Qualified by Designated Competition
Wilkerson GIVEN (USA)Qualified by Designated Competition
Dinghong YANG (CHN)Qualified by Designated Competition
Matthew LEACH (GBR)Qualified by Designated Competition
Andrew DAVIES (GBR)Qualified by Designated Competition
Ati NIANZHE (CHN)Qualified by Designated Competition
Zhenlong ZHANG (CHN)Qualified by Designated Competition
Yibunayinmu MUSI (CHN)Qualified by Designated Competition
Jie CUI (CHN)Qualified by Designated Competition
Tong YU (CHN)Qualified by Designated Competition
Abel KIPCHUMBA (KEN)Qualified by World Rankings1172 p
Sila KIPTOO (KEN)Qualified by World Rankings1161 p
Xiangdong WU (CHN)Qualified by World Rankings1160 p
Frank LARA (USA)Qualified by World Rankings1153 p
Teshome MEKONEN (ETH)Qualified by World Rankings1147 p
98Ömer ALKANOĞLU (TUR)Qualified by World Rankings1141 p
Emmanuel BOR (KEN)Qualified by World Rankings1139 p
David Barmasai TUMO (KEN)Qualified by World Rankings1135 p
99Ngonidzashe NCUBE (ZIM)Qualified by World Rankings1135 p
Mohamud AADAN (GBR)Qualified by World Rankings1134 p
Siyang GUAN (CHN)Qualified by World Rankings1131 p
Justus KANGOGO (KEN)Qualified by World Rankings1127 p
100Rory LINKLETTER (CAN)Qualified by World Rankings1127 p
Rhonzai Lokitam KILIMO (KEN)Next best by World Rankings1126 p
Javier GUERRA (ESP)Next best by World Rankings1125 p
Evans KORIR (KEN)Next best by World Rankings1125 p
Yousheng GUAN (CHN)Next best by World Rankings1124 p
Zelalem BACHA (BRN)Next best by World Rankings1123 p
Yuki OSHIKAWA (JPN)Next best by World Rankings1123 p
Ryoichi MATSUO (JPN)Next best by World Rankings1123 p
Dongzhibu RENQING (CHN)Next best by World Rankings1122 p
101Dario CASTRO (MEX)Next best by World Rankings1122 p
Mike CHESIRE (KEN)Next best by World Rankings1121 p
Houssame Eddine BENABBOU (ESP)Next best by World Rankings1121 p
Tesfa WOKNETH (ETH)Next best by World Rankings1121 p
Rene ORTIZ (MEX)Next best by World Rankings1121 p
Akihiro KANEKO (JPN)Next best by World Rankings1120 p
102Onesphore NZIKWINKUNDA (BDI)Next best by World Rankings1120 p
Yared SHEGUMO (POL)Next best by World Rankings1119 p
Johannes MOTSCHMANN (GER)Next best by World Rankings1119 p
Benjamin DE HAAN (NED)Next best by World Rankings1118 p
Wilfred KIMITEI (KEN)Next best by World Rankings1117 p
103Isaac MPOFU (ZIM)Next best by World Rankings1117 p
104Minho PARK (KOR)Next best by World Rankings1116 p
Giovanni GRANO (ITA)Next best by World Rankings1116 p
Augustus MAIYO (USA)Next best by World Rankings1116 p
Mizuki HIGASHI (JPN)Next best by World Rankings1114 p
Brendan GREGG (USA)Next best by World Rankings1114 p
Gilbert MASAI (KEN)Next best by World Rankings1114 p
Ryo KUCHIMACHI (JPN)Next best by World Rankings1114 p
Sammy Kigen KORIR (KEN)Next best by World Rankings1113 p
Tumelo MOTLAGALE (RSA)Next best by World Rankings1113 p
Tomoya OGIKUBO (JPN)Next best by World Rankings1112 p
105Motlokoa NKHABUTLANE (LES)Next best by World Rankings1112 p
Jorge BLANCO (ESP)Next best by World Rankings1112 p
Daniele D'ONOFRIO (ITA)Next best by World Rankings1112 p
Shinji YOSHIMOTO (JPN)Next best by World Rankings1112 p
Matt MCDONALD (USA)Next best by World Rankings1111 p
Regan MAGWAI (RSA)Next best by World Rankings1111 p
Jie HE (CHN)Next best by World Rankings1110 p
106Vitaliy SHAFAR (UKR)Next best by World Rankings1110 p
Tatsunori HAMASAKI (JPN)Next best by World Rankings1109 p
Keita SHITARA (JPN)Next best by World Rankings1109 p
Tadesse ABRAHAM (SUI)Withdrawn (was Qualified by Entry Standard)2:06:38
Julien WANDERS (SUI)Withdrawn (was Next best by World Rankings)1161 p

M 20 km kävely (60) - Tulosraja: 1:21:00

#UrheilijaInfoTulos/pst
1Toshikazu YAMANISHI (JPN)Qualified by Wild Card
2Kaihua WANG (CHN)Qualified by Entry Standard1:16:54
3Zelin CAI (CHN)Qualified by Entry Standard1:17:39
4Jun ZHANG (CHN)Qualified by Entry Standard1:17:39
Lihong CUI (CHN)Qualified by Entry Standard1:17:52
Shuai SUN (CHN)Qualified by Entry Standard1:18:04
5Salih KORKMAZ (TUR)Qualified by Entry Standard1:18:42
Hao XU (CHN)Qualified by Entry Standard1:18:44
6Perseus KARLSTRÖM (SWE)Qualified by Entry Standard1:18:45
7Koki IKEDA (JPN)Qualified by Entry Standard1:18:53
8Caio BONFIM (BRA)Qualified by Entry Standard1:18:54
Yao ZHANG (CHN)Qualified by Entry Standard1:18:59
9Eiki TAKAHASHI (JPN)Qualified by Entry Standard1:19:04
10Álvaro MARTÍN (ESP)Qualified by Entry Standard1:19:14
11Diego GARCÍA CARRERA (ESP)Qualified by Entry Standard1:19:19
12Miguel Ángel LÓPEZ (ESP)Qualified by Entry Standard1:19:25
13Eduard ZABUZHENKO (UKR)Qualified by Entry Standard1:19:29
Wenchao NIU (CHN)Qualified by Entry Standard1:19:33
14Francesco FORTUNATO (ITA)Qualified by Entry Standard1:19:43
15David KENNY (IRL)Qualified by Entry Standard1:19:44
16Brian Daniel PINTADO (ECU)Qualified by Entry Standard1:19:47
17Daisuke MATSUNAGA (JPN)Qualified by Entry Standard1:19:53
Alberto AMEZCUA (ESP)Qualified by Entry Standard1:19:54
18Andres Eduardo OLIVAS NÚÑEZ (MEX)Qualified by Entry Standard1:19:54
19Gabriel BORDIER (FRA)Qualified by Entry Standard1:20:10
20Federico TONTODONATI (ITA)Qualified by Entry Standard1:20:12
Ning LU (CHN)Qualified by Entry Standard1:20:13
Hiroto JUSHO (JPN)Qualified by Entry Standard1:20:14
21Sandeep KUMAR (IND)Qualified by Entry Standard1:20:16
Hongliang ZHANG (CHN)Qualified by Entry Standard1:20:17
Xiaoqiang ZHU (CHN)Qualified by Entry Standard1:20:17
Yandong LI (CHN)Qualified by Entry Standard1:20:20
22Noel CHAMA (MEX)Qualified by Entry Standard1:20:23
23Eider ARÉVALO (COL)Qualified by Entry Standard1:20:24
Tomohiro NODA (JPN)Qualified by Entry Standard1:20:24
24. RAHUL (IND)Qualified by Entry Standard1:20:26
25Byeongkwang CHOE (KOR)Qualified by Entry Standard1:20:29
26Massimo STANO (ITA)Qualified by Entry Standard1:20:30
27David HURTADO (ECU)Qualified by Entry Standard1:20:31
28Callum WILKINSON (GBR)Qualified by Entry Standard1:20:32
29Jesús Tadeo VEGA (MEX)Qualified by Entry Standard1:20:32
30Nils BREMBACH (GER)Qualified by Entry Standard1:20:32
Cheng PENG (CHN)Qualified by Entry Standard1:20:33
31José MONTANA (COL)Qualified by Entry Standard1:20:34
32José Oswaldo CALEL (GUA)Qualified by Entry Standard1:20:35
Julio César SALAZAR (MEX)Qualified by Entry Standard1:20:36
33Wayne SNYMAN (RSA)Qualified by Entry Standard1:20:39
Yuta KOGA (JPN)Qualified by Entry Standard1:20:40
34José Eduardo ORTIZ (GUA)Qualified by Entry Standard1:20:43
Kewen LI (CHN)Qualified by Entry Standard1:20:43
Subaru ISHIDA (JPN)Qualified by Entry Standard1:20:43
35Declan TINGAY (AUS)Qualified by Entry Standard1:20:44
36César Augusto RODRÍGUEZ (PER)Qualified by Entry Standard1:20:45
37Ivan LOSEV (UKR)Qualified by Entry Standard1:20:46
Jun YIN (CHN)Qualified by Entry Standard1:20:47
38Jordy Rafael JIMÉNEZ ARROBO (ECU)Qualified by Entry Standard1:20:47
Yingchao GAO (CHN)Qualified by Entry Standard1:20:48
Qingcun ZENG (CHN)Qualified by Entry Standard1:20:48
Jesus CALDERON (MEX)Qualified by Entry Standard1:20:49
39Matheus CORREA (BRA)Qualified by Entry Standard1:20:49.13
40Christopher LINKE (GER)Qualified by Entry Standard1:20:51
Haruki MANJU (JPN)Qualified by Entry Standard1:20:52
41Karl JUNGHANNß (GER)Qualified by Entry Standard1:20:53
Yucheng DU (CHN)Qualified by Entry Standard1:20:54
Wenkui GAO (CHN)Qualified by Entry Standard1:20:54
Zhenjiang LIU (CHN)Qualified by Entry Standard1:20:55
42José Alejandro BARRONDO (GUA)Qualified by Entry Standard1:20:56
43Marius ŽIŪKAS (LTU)Qualified by Entry Standard1:20:58
44Samuel Kireri GATHIMBA (KEN)Qualified by Designated Competition
45Rhydian COWLEY (AUS)In World Rankings quota1214 p
46Kyle SWAN (AUS)In World Rankings quota1204 p
47Manuel Esteban SOTO (COL)In World Rankings quota1177 p
Hagen POHLE (GER)In World Rankings quota1170 p
Manuel BERMÚDEZ (ESP)In World Rankings quota1169 p
48Nazar KOVALENKO (UKR)In World Rankings quota1169 p
Gianluca PICCHIOTTINO (ITA)In World Rankings quota1168 p
Matteo GIUPPONI (ITA)In World Rankings quota1168 p
Paul MCGRATH (ESP)In World Rankings quota1166 p
Marc TUR (ESP)In World Rankings quota1164 p
Leo KÖPP (GER)In World Rankings quota1162 p
49Łukasz NIEDZIAŁEK (POL)In World Rankings quota1162 p
Iván LÓPEZ (ESP)In World Rankings quota1162 p
50Şahin ŞENODUNCU (TUR)In World Rankings quota1155 p
51Quentin REW (NZL)In World Rankings quota1154 p
Yutaro MURAYAMA (JPN)In World Rankings quota1154 p
Érick Bernabé BARRONDO (GUA)In World Rankings quota1151 p
José Manuel PÉREZ (ESP)In World Rankings quota1149 p
Andrés CHOCHO (ECU)In World Rankings quota1148 p
Brandon SEGURA (MEX)In World Rankings quota1148 p
Saul MENA (MEX)In World Rankings quota1144 p
52Tom BOSWORTH (GBR)In World Rankings quota1143 p
53Aleksi OJALA (FIN)In World Rankings quota1139 p
54Nick CHRISTIE (USA)In World Rankings quota1136 p
Álvaro LÓPEZ (ESP)In World Rankings quota1134 p
55Abdülselam İMUK (TUR)In World Rankings quota1133 p
56Kevin CAMPION (FRA)In World Rankings quota1132 p
57Dawid TOMALA (POL)In World Rankings quota1131 p
58Miroslav ÚRADNÍK (SVK)In World Rankings quota1128 p
Teodorico CAPORASO (ITA)In World Rankings quota1126 p
Andrea COSI (ITA)In World Rankings quota1123 p
Viktor SHUMIK (UKR)In World Rankings quota1120 p
Jhon Alexander CASTAÑEDA (COL)In World Rankings quota1120 p
Luis Manuel CORCHETE (ESP)In World Rankings quota1117 p
59Luis Henry CAMPOS (PER)In World Rankings quota1112 p
Juan José SOTO (COL)In World Rankings quota1105 p
60Lucas MAZZO (BRA)In World Rankings quota1104 p
José Mauricio ARTEAGA (ECU)Next best by World Rankings1104 p
Jhonatan Javier AMORES CARUA (ECU)Next best by World Rankings1102 p
Riccardo ORSONI (ITA)Next best by World Rankings1101 p
Michele ANTONELLI (ITA)Next best by World Rankings1099 p
61Dominik ČERNÝ (SVK)Next best by World Rankings1098 p
62Juan Manuel CANO (ARG)Next best by World Rankings1096 p
63Rafał AUGUSTYN (POL)Next best by World Rankings1095 p
Will THOMPSON (AUS)Next best by World Rankings1089 p
64Cameron CORBISHLEY (GBR)Next best by World Rankings1085 p
Cristhian JUÁREZ LÓPEZ (MEX)Next best by World Rankings1080 p
Carl GIBBONS (AUS)Next best by World Rankings1080 p
65Vít HLAVÁČ (CZE)Next best by World Rankings1079 p
66Georgiy SHEIKO (KAZ)Next best by World Rankings1077 p
67Dan NEHNEVAJ (USA)Next best by World Rankings1076 p
68Artur MASTIANICA (LTU)Next best by World Rankings1076 p
69Joni HAVA (FIN)Next best by World Rankings1075 p
Cesar Alberto HERRERA CORTEZ (COL)Next best by World Rankings1075 p
Jose María RAYMUNDO (GUA)Next best by World Rankings1075 p
Daniel CHAMOSA (ESP)Next best by World Rankings1073 p
Daniel Goni BALLESTEROS (ESP)Next best by World Rankings1067 p
Mustafa ÖZBEK (TUR)Next best by World Rankings1062 p
70Benjamin THORNE (CAN)Next best by World Rankings1060 p
71Mattéo DUC (FRA)Next best by World Rankings1058 p
Jakub JELONEK (POL)Next best by World Rankings1055 p
Tyler JONES (AUS)Next best by World Rankings1054 p
Davide FINOCCHIETTI (ITA)Next best by World Rankings1052 p
Juriy MICHELETTI (ITA)Next best by World Rankings1052 p
Christian ROJAS (COL)Next best by World Rankings1050 p
72Jerry JOKINEN (FIN)Next best by World Rankings1049 p
Aldo ANDREI (ITA)Next best by World Rankings1048 p
73Raivo SAULGRIEZIS (LAT)Next best by World Rankings1047 p
74Brendan BOYCE (IRL)Next best by World Rankings1047 p
75Yassir CABRERA (PAN)Next best by World Rankings1046 p
76Yohanis ALGAW (ETH)Next best by World Rankings1045 p
Tim FRASER (AUS)Next best by World Rankings1042 p
José Ignacio DÍAZ (ESP)Next best by World Rankings1040 p
Jaakko MÄÄTTÄNEN (FIN)Next best by World Rankings1038 p
Selman ILHAN (TUR)Next best by World Rankings1035 p
77Mohamed RAGAB (EGY)Next best by World Rankings1034 p
Óscar Magdaniel POP (GUA)Next best by World Rankings1032 p

M 35 km kävely (60) - Tulosraja: 2:33:00

#UrheilijaInfoTulos/pst
1Masatora KAWANO (JPN)Qualified by Entry Standard2:26:40
2Daisuke MATSUNAGA (JPN)Qualified by Entry Standard2:27:09
3Tomohiro NODA (JPN)Qualified by Entry Standard2:27:18
4Miguel Ángel LÓPEZ (ESP)Qualified by Entry Standard2:27:53
5Massimo STANO (ITA)Qualified by Entry Standard2:29:09
Satoshi MARUO (JPN)Qualified by Entry Standard2:29:19
6José Luis DOCTOR (MEX)Qualified by Entry Standard2:29:24
7Xianghong HE (CHN)Qualified by Entry Standard2:29:35
8Christopher LINKE (GER)Qualified by Entry Standard2:29:58
9Álvaro MARTÍN (ESP)Qualified by Entry Standard2:29:59
10Aurelien QUINION (FRA)Qualified by Entry Standard2:30:01
11Ricardo ORTIZ (MEX)Qualified by Entry Standard2:30:07
Hayato KATSUKI (JPN)Qualified by Entry Standard2:30:41
12José MONTANA (COL)Qualified by Entry Standard2:30:46
13Julio César SALAZAR (MEX)Qualified by Entry Standard2:30:50
14Carl DOHMANN (GER)Qualified by Entry Standard2:30:59
Ever Jair PALMA OLIVARES (MEX)Qualified by Entry Standard2:31:10
15Yangben ZHAXI (CHN)Qualified by Entry Standard2:31:22
16Aleksi OJALA (FIN)Qualified by Entry Standard2:31:24
17Andrés CHOCHO (ECU)Qualified by Entry Standard2:31:25
Kazuki TAKAHASHI (JPN)Qualified by Entry Standard2:31:26
18Érick Bernabé BARRONDO (GUA)Qualified by Entry Standard2:31:26
José LEYVER (MEX)Qualified by Entry Standard2:31:28
19Karl JUNGHANNß (GER)Qualified by Entry Standard2:31:37
Yuki ITO (JPN)Qualified by Entry Standard2:31:38
20Hao XU (CHN)Qualified by Entry Standard2:31:48
21Perseus KARLSTRÖM (SWE)Qualified by Entry Standard2:31:54
22Manuel BERMÚDEZ (ESP)Qualified by Entry Standard2:32:06
23Eider ARÉVALO (COL)Qualified by Entry Standard2:32:08
Isaac PALMA (MEX)Qualified by Entry Standard2:32:16
24Teodorico CAPORASO (ITA)Qualified by Entry Standard2:32:19
25Brian Daniel PINTADO (ECU)Qualified by Entry Standard2:32:40
Daniel CHAMOSA (ESP)Qualified by Entry Standard2:32:43
Álvaro LÓPEZ (ESP)Qualified by Entry Standard2:32:44
26Brendan BOYCE (IRL)Qualified by Entry Standard2:32:49
Hirooki ARAI (JPN)Qualified by Entry Standard2:32:51
27Wayne SNYMAN (RSA)Qualified by Entry Standard2:32:52
28Quentin REW (NZL)Qualified by Entry Standard2:32:58
Kai KOBAYASHI (JPN)Qualified by Entry Standard3:43:31
Jonathan HILBERT (GER)Qualified by Entry Standard3:43:44
Isamu FUJISAWA (JPN)Qualified by Entry Standard3:46:27
29Maryan ZAKALNYTSKYY (UKR)Qualified by Entry Standard3:46:28
Yadong LUO (CHN)Qualified by Entry Standard3:46:51
30Bernardo Uriel BARRONDO (GUA)Qualified by Entry Standard3:47:01
Qin WANG (CHN)Qualified by Entry Standard3:47:35
Marc TUR (ESP)Qualified by Entry Standard3:47:40
31Claudio Paulino VILLANUEVA FLORES (ECU)Qualified by Entry Standard3:47:56
Tongda BIAN (CHN)Qualified by Entry Standard3:47:56
32Artur MASTIANICA (LTU)Qualified by Entry Standard3:48:24
Nathaniel SEILER (GER)Qualified by Entry Standard3:48:44
33Luis Angel SANCHEZ PÉREZ (GUA)Qualified by Entry Standard3:48:56
Rui WANG (CHN)Qualified by Entry Standard3:49:08
Luis Manuel CORCHETE (ESP)Qualified by Entry Standard3:49:19
Horació NAVA (MEX)Qualified by Entry Standard3:49:20
34Dawid TOMALA (POL)Qualified by Entry Standard3:49:23
35Diego PINZON (COL)Qualified by Entry Standard3:49:46
Jorge RUIZ (COL)Qualified by Entry Standard3:49:48
36Andrea AGRUSTI (ITA)Qualified by Entry Standard3:49:52
37Luis Henry CAMPOS (PER)Qualified by Designated Competition
38Caio BONFIM (BRA)Qualified by World Rankings1204 p
Kaihua WANG (CHN)Qualified by World Rankings1197 p
39Evan DUNFEE (CAN)Qualified by World Rankings1185 p
40Rhydian COWLEY (AUS)Qualified by World Rankings1182 p
Lihong CUI (CHN)Qualified by World Rankings1180 p
Ning LU (CHN)Qualified by World Rankings1180 p
Matteo GIUPPONI (ITA)Qualified by World Rankings1168 p
41João VIEIRA (POR)Qualified by World Rankings1164 p
42Miroslav ÚRADNÍK (SVK)Qualified by World Rankings1156 p
43Máté HELEBRANDT (HUN)Qualified by World Rankings1152 p
44Alexandros PAPAMICHAIL (GRE)Qualified by World Rankings1151 p
45Arnis RUMBENIEKS (LAT)Qualified by World Rankings1151 p
46Artur BRZOZOWSKI (POL)Qualified by World Rankings1149 p
47César Augusto RODRÍGUEZ (PER)Qualified by World Rankings1142 p
Yandong LI (CHN)Qualified by World Rankings1142 p
48Veli-Matti PARTANEN (FIN)Qualified by World Rankings1139 p
Tao YOU (CHN)Qualified by World Rankings1138 p
Zhongkai MENG (CHN)Qualified by World Rankings1136 p
Iván LÓPEZ (ESP)Qualified by World Rankings1135 p
Riccardo ORSONI (ITA)Qualified by World Rankings1134 p
49Michal MORVAY (SVK)Qualified by World Rankings1134 p
Stefano CHIESA (ITA)Qualified by World Rankings1134 p
Michele ANTONELLI (ITA)Qualified by World Rankings1133 p
50Alex WRIGHT (IRL)Qualified by World Rankings1130 p
Gianluca PICCHIOTTINO (ITA)Qualified by World Rankings1128 p
Song SUN (CHN)Qualified by World Rankings1128 p
Jun ZHANG (CHN)Qualified by World Rankings1127 p
Qingcun ZENG (CHN)Qualified by World Rankings1127 p
51Jakub JELONEK (POL)Qualified by World Rankings1127 p
Jun YIN (CHN)Qualified by World Rankings1125 p
52Vít HLAVÁČ (CZE)Qualified by World Rankings1123 p
Aldo ANDREI (ITA)Qualified by World Rankings1119 p
53Bence VENYERCSÁN (HUN)Qualified by World Rankings1118 p
Yongjie WEN (CHN)Qualified by World Rankings1117 p
54Nick CHRISTIE (USA)Qualified by World Rankings1116 p
55Marius ŽIŪKAS (LTU)Qualified by World Rankings1113 p
Xin WANG (CHN)Qualified by World Rankings1113 p
56Georgiy SHEIKO (KAZ)Qualified by World Rankings1113 p
Oscar PATÍN (ECU)Qualified by World Rankings1112 p
57Marius Iulian COCIORAN (ROU)Qualified by World Rankings1109 p
Jefferson SEGURA (MEX)Qualified by World Rankings1108 p
Wenchao NIU (CHN)Qualified by World Rankings1107 p
Heng ZHONG (CHN)Qualified by World Rankings1104 p
58Dominik ČERNÝ (SVK)Qualified by World Rankings1104 p
59Carl GIBBONS (AUS)Qualified by World Rankings1097 p
Jiaxu ZHANG (CHN)Qualified by World Rankings1095 p
Rafał AUGUSTYN (POL)Qualified by World Rankings1095 p
Jhonatan Javier AMORES CARUA (ECU)Qualified by World Rankings1091 p
60Rui COELHO (POR)Qualified by World Rankings1090 p
Kenny Martin PEREZ (COL)Next best by World Rankings1088 p
Wang ZHENHAO (CHN)Next best by World Rankings1087 p
61Anton RADKO (UKR)Next best by World Rankings1087 p
Iván PAJUELO (ESP)Next best by World Rankings1085 p
62Dominic KING (GBR)Next best by World Rankings1084 p
Yingchao GAO (CHN)Next best by World Rankings1083 p
63Narcis Stefan MIHĂILĂ (ROU)Next best by World Rankings1083 p
Gonzalo Antonio BUSTAN JAPON (ECU)Next best by World Rankings1079 p
Fanglong GONG (CHN)Next best by World Rankings1078 p
64Yassir CABRERA (PAN)Next best by World Rankings1078 p
Xiaobin LI (CHN)Next best by World Rankings1077 p
Kuizhijia GUO (CHN)Next best by World Rankings1076 p
65Lukáš GDULA (CZE)Next best by World Rankings1075 p
66Hélder SANTOS (POR)Next best by World Rankings1074 p
Daniel Goni BALLESTEROS (ESP)Next best by World Rankings1072 p
Wenlong CAO (CHN)Next best by World Rankings1071 p
Jingrui ZHANG (CHN)Next best by World Rankings1071 p
Qingsheng ZENG (CHN)Next best by World Rankings1070 p
67Juan Manuel CANO (ARG)Next best by World Rankings1070 p
Rafał SIKORA (POL)Next best by World Rankings1063 p
Sergio Daniel SACUL CAAL (GUA)Next best by World Rankings1061 p
Luis BUSTAMANTE (MEX)Next best by World Rankings1054 p
José Mauricio ARTEAGA (ECU)Next best by World Rankings1054 p
Chenchen ZHANG (CHN)Next best by World Rankings1051 p
68Mathieu BILODEAU (CAN)Next best by World Rankings1050 p
69Andriy MARCHUK (UKR)Next best by World Rankings1045 p
Johannes FRENZL (GER)Next best by World Rankings1040 p
Jose María RAYMUNDO (GUA)Next best by World Rankings1035 p
70Bruno ERENT (CRO)Next best by World Rankings1033 p
Juriy MICHELETTI (ITA)Next best by World Rankings1031 p
Erwin Ernesto MORALES PAAU (GUA)Next best by World Rankings1029 p
71Miklós SRP (HUN)Next best by World Rankings1028 p
72Eknath Sambhaji TURAMBEKAR (IND)Next best by World Rankings1027 p
73Max Batista GONCALVES DOS SANTOS (BRA)Next best by World Rankings1024 p
74Dan NEHNEVAJ (USA)Next best by World Rankings1023 p
75Florian MAYER (FRA)Next best by World Rankings1018 p
76Chandan SINGH (IND)Next best by World Rankings1017 p
77Hugo ANDRIEU (FRA)Next best by World Rankings1017 p
Javier MENA (ECU)Next best by World Rankings1015 p
78Rudney DIAS NOGUEIRA (BRA)Next best by World Rankings1015 p
Yusuke SUZUKI (JPN)Withdrawn (was Qualified by Wild Card)

M 10-ottelu (24) - Tulosraja: 8350

#UrheilijaInfoTulos/pst
1Niklas KAUL (GER)Qualified by Wild Card
2Damian WARNER (CAN)Qualified by Entry Standard9018
3Garrett SCANTLING (USA)Qualified by Entry Standard8867
4Kevin MAYER (FRA)Qualified by Entry Standard8726
5Kyle GARLAND (USA)Qualified by Entry Standard8720
6Ashley MOLONEY (AUS)Qualified by Entry Standard8649
7Pierce LEPAGE (CAN)Qualified by Entry Standard8604
8Zachery ZIEMEK (USA)Qualified by Entry Standard8573
9Ayden OWENS-DELERME (PUR)Qualified by Entry Standard8528
Steven BASTIEN (USA)Qualified by Entry Standard8485
10Karel TILGA (EST)Qualified by Entry Standard8484
Harrison WILLIAMS (USA)Qualified by Entry Standard8439
11Thomas VAN DER PLAETSEN (BEL)Qualified by Entry Standard8430
12Lindon VICTOR (GRN)Qualified by Entry Standard8414
13Janek ÕIGLANE (EST)Qualified by Entry Standard8405
14Cedric DUBLER (AUS)Qualified by Entry Standard8393
15Simon EHAMMER (SUI)Qualified by Entry Standard8377
16Leo NEUGEBAUER (GER)Qualified by Entry Standard8362
17Andy PRECIADO (ECU)Qualified by Designated Competition
18Ken MULLINGS (BAH)Qualified by Designated Competition
19Jorge UREÑA (ESP)In World Rankings quota1254 p
20Kai KAZMIREK (GER)In World Rankings quota1233 p
21Paweł WIESIOŁEK (POL)In World Rankings quota1230 p
22Sander SKOTHEIM (NOR)In World Rankings quota1224 p
23Ondřej KOPECKÝ (CZE)In World Rankings quota1223 p
24Martin ROE (NOR)In World Rankings quota1219 p
25Daniel GOLUBOVIC (AUS)Next best by World Rankings1214 p
26Jiří SÝKORA (CZE)Next best by World Rankings1212 p
27Rik TAAM (NED)Next best by World Rankings1210 p
Tim NOWAK (GER)Next best by World Rankings1208 p
28Markus ROOTH (NOR)Next best by World Rankings1203 p
29Marcus NILSSON (SWE)Next best by World Rankings1202 p
30Johannes ERM (EST)Next best by World Rankings1195 p
Kristjan ROSENBERG (EST)Next best by World Rankings1193 p
Andreas BECHMANN (GER)Next best by World Rankings1193 p
31Dario DESTER (ITA)Next best by World Rankings1192 p
Mathias BRUGGER (GER)Next best by World Rankings1191 p
32Felipe DOS SANTOS (BRA)Next best by World Rankings1191 p
Risto LILLEMETS (EST)Next best by World Rankings1183 p
Maicel UIBO (EST)Next best by World Rankings1181 p
33Niels PITTOMVILS (BEL)Next best by World Rankings1168 p
34Ruben GADO (FRA)Next best by World Rankings1168 p
35Akihiko NAKAMURA (JPN)Next best by World Rankings1168 p
36Keisuke USHIRO (JPN)Next best by World Rankings1167 p
Alec DIAMOND (AUS)Next best by World Rankings1164 p
37Fredrik SAMUELSSON (SWE)Next best by World Rankings1161 p
Malik DIAKITE (GER)Next best by World Rankings1160 p
38Edgaras BENKUNSKAS (LTU)Next best by World Rankings1158 p
39Gerson IZAGUIRRE (VEN)Next best by World Rankings1158 p
40Andri OBERHOLZER (SUI)Next best by World Rankings1156 p
41Georni JARAMILLO (VEN)Next best by World Rankings1153 p
Joseph DELGADO (USA)Next best by World Rankings1152 p
Austin WEST (USA)Next best by World Rankings1152 p
Markus BALLENGEE (USA)Next best by World Rankings1151 p
Marvin BOLLINGER (GER)Next best by World Rankings1151 p
42Sven ROOSEN (NED)Next best by World Rankings1148 p
43Baptiste THIERY (FRA)Next best by World Rankings1148 p
44Finley GAIO (SUI)Next best by World Rankings1148 p
Romain MARTIN (FRA)Next best by World Rankings1146 p
Maximilian VOLLMER (GER)Next best by World Rankings1145 p
Hunter PRICE (USA)Next best by World Rankings1143 p
45Pablo TRESCOLI (ESP)Next best by World Rankings1143 p
Nico BECKERS (GER)Next best by World Rankings1139 p
Karl Robert SALURI (EST)Next best by World Rankings1138 p
Jack FLOOD (USA)Next best by World Rankings1137 p
Larbi BOURRADA (ALG)Rejected (was Qualified by Designated Competition)
Max ATTWELL (NZL)Rejected (was Qualified by Designated Competition)
Adam Sebastian HELCELET (CZE)Withdrawn (was Next best by World Rankings)1222 p

M 4x100m (16) - Tulosraja:

#UrheilijaInfoTulos/pst
1Italy (ITA)Qualified by Designated Competition
2Japan (JPN)Qualified by Designated Competition
3Denmark (DEN)Qualified by Designated Competition
4Brazil (BRA)Qualified by Designated Competition
5Germany (GER)Qualified by Designated Competition
6Netherlands (NED)Qualified by Designated Competition
7Ghana (GHA)Qualified by Designated Competition
8Ukraine (UKR)Qualified by Designated Competition
9France (FRA)Qualified by Designated Competition
10Spain (ESP)Qualified by Designated Competition
11Canada (CAN)Qualified by Top List37.70
12PR of China (CHN)Qualified by Top List37.79
13Jamaica (JAM)Qualified by Top List37.82
14Adidas (USA)Qualified by Top List38.09
15Great Britain & NI (GBR)Qualified by Top List38.27
16South Africa U20 (RSA)Qualified by Top List38.51
17Nigeria (NGR)Next best by Top List38.53
18Thailand (THA)Next best by Top List38.56
19Trinidad and Tobago (TTO)Next best by Top List38.63
20Czech Republic (CZE)Next best by Top List38.67
21Poland U20 (POL)Next best by Top List38.90
22Turkey (TUR)Next best by Top List38.94
23Australia (AUS)Next best by Top List38.98
24Korea (KOR)Next best by Top List39.03
25Switzerland (SUI)Next best by Top List39.04
26Saudi Arabia (KSA)Next best by Top List39.04
27Malaysia (MAS)Next best by Top List39.09
28Dominican Republic (DOM)Next best by Top List39.19
29Greece (GRE)Next best by Top List39.22
30Finland (FIN)Next best by Top List39.25
31Botswana (BOT)Next best by Top List39.29
32Zimbabwe (ZIM)Next best by Top List39.42
33Singapore (SGP)Next best by Top List39.44
34Portugal (POR)Next best by Top List39.48
35Ireland (IRL)Next best by Top List39.49
36Romania (ROU)Next best by Top List39.50
37Bahamas (BAH)Next best by Top List39.51
38Belgium (BEL)Next best by Top List39.59
39Indonesia (INA)Next best by Top List39.65
40Colombia (COL)Next best by Top List39.65
41Norway (NOR)Next best by Top List39.67
42Oman (OMA)Next best by Top List39.72
43Estonia (EST)Next best by Top List39.72
44Bahrain (BRN)Next best by Top List39.73
45Iran (IRI)Next best by Top List39.75
46Qatar (QAT)Next best by Top List39.85
47Serbia (SRB)Next best by Top List39.85
48Zambia (ZAM)Next best by Top List39.86
49Vietnam (VIE)Next best by Top List39.87
50Antigua & Barbuda (ANT)Next best by Top List39.99
51Sweden (SWE)Next best by Top List39.99
52Saint Vincent (VIN)Next best by Top List40.02
53Guyana (GUY)Next best by Top List40.02
54Ecuador U23 (ECU)Next best by Top List40.02
55Venezuela (VEN)Next best by Top List40.11
56Côte d’Ivoire (CIV)Next best by Top List40.11

M 4x400m (16) - Tulosraja:

#UrheilijaInfoTulos/pst
1Netherlands (NED)Qualified by Designated Competition
2Japan (JPN)Qualified by Designated Competition
3Botswana (BOT)Qualified by Designated Competition
4Italy (ITA)Qualified by Designated Competition
5South Africa (RSA)Qualified by Designated Competition
6Colombia (COL)Qualified by Designated Competition
7France (FRA)Qualified by Designated Competition
8Belgium (BEL)Qualified by Designated Competition
9Poland (POL)Qualified by Designated Competition
10Czech Republic (CZE)Qualified by Designated Competition
11United States (USA)Qualified by Top List2:55.70
12Trinidad and Tobago (TTO)Qualified by Top List2:58.60
13Jamaica (JAM)Qualified by Top List2:58.76
14India (IND)Qualified by Top List3:00.25
15Dominican Republic (DOM)Qualified by Top List3:00.98
16Germany (GER)Qualified by Top List3:01.96
17Bahamas (BAH)Next best by Top List3:02.87
18Spain (ESP)Next best by Top List3:03.10
19Kenya (KEN)Next best by Top List3:03.16
20Great Britain & NI (GBR)Next best by Top List3:03.29
21Mexico (MEX)Next best by Top List3:04.17
22Brazil (BRA)Next best by Top List3:04.25
23Turkey (TUR)Next best by Top List3:04.31
24Hungary (HUN)Next best by Top List3:04.63
25Senegal (SEN)Next best by Top List3:04.83
26Zambia (ZAM)Next best by Top List3:05.25
27Switzerland (SUI)Next best by Top List3:05.31
28Slovenia (SLO)Next best by Top List3:05.33
29Nigeria (NGR)Next best by Top List3:05.37
30Slovak Republic (SVK)Next best by Top List3:05.72
31Sweden (SWE)Next best by Top List3:05.81
32Ukraine (UKR)Next best by Top List3:05.96
33Sri Lanka (SRI)Next best by Top List3:06.05
34Bahrain (BRN)Next best by Top List3:06.20
35Saudi Arabia (KSA)Next best by Top List3:06.37
36Ireland (IRL)Next best by Top List3:06.55
37Ecuador U20 (ECU)Next best by Top List3:06.94
38Uganda (UGA)Next best by Top List3:07.04
39Portugal (POR)Next best by Top List3:07.23
40Qatar (QAT)Next best by Top List3:07.27
41Romania (ROU)Next best by Top List3:07.28
42Thailand (THA)Next best by Top List3:07.58
43Norway (NOR)Next best by Top List3:08.42
44Canada (CAN)Next best by Top List3:08.51
45Vietnam (VIE)Next best by Top List3:08.52
46Finland (FIN)Next best by Top List3:08.56
47Venezuela (VEN)Next best by Top List3:09.19
48Greece (GRE)Next best by Top List3:09.20
49Zimbabwe (ZIM)Next best by Top List3:09.36
50Croatia (CRO)Next best by Top List3:09.47
51Estonia (EST)Next best by Top List3:09.51
52Latvia (LAT)Next best by Top List3:09.56
53Barbados U20 (BAR)Next best by Top List3:10.71
54Iraq (IRQ)Next best by Top List3:10.98