Antholz-Anterselva Maailmancup Ampumahiihto 2019 - Katso Ohjelma

Antholz-Anterselva maailmancup 2019


Italian Antholz-Anterselvassa kilpaillaan ampumahiihdon maailmancupin osakilpailut 24.-27.1.2019. Tältä sivulta löydät Anterselvan maailmancupin ohjelman, tulokset sekä tietoa matkoista ja lipuista paikan päälle.
SIIRRY KOHTAAN: OHJELMA | TULOKSET

Antholz-Anterselva Maailmancup 2019 - Ohjelma & aikataulut


Antholz-Anterselvan ohjelmistoon kuuluvat myös tänä vuonna sprintit, takaa-ajot ja yhteislähtökilpailut. Kilpailut käynnistyvät torstaina 24.1. naisten pikamatkalla.

Kisakalenteri Antholz-Anterselva 24.1.-27.1.2019

  • AjankohtaTapahtumaPaikka
  • 24.01.2019 - 27.01.2019Maailmancup Antholz-AnterselvaAntholz-Anterselva, Italia
    +
    to 24.01.2019 15:30Pikamatka 7,5km, naiset
    pe 25.01.2019 15:30Pikamatka 10km, miehet
    la 26.01.2019 14:30Takaa-ajo 10km, naiset
    la 26.01.2019 16:30Takaa-ajo 12,5km, miehet
    su 27.01.2019 13:45Yhteislähtö 12,5km, naiset
    su 27.01.2019 16:30Yhteislähtö 15km, miehet


Antholz-Anterselva – Televisiointi


Kisat televisioi tuttuun tapaan Yle. Kisoja voi seurata myös Yle Areena -palvelun kautta sekä radiosta.

Torstai 24.1.2019
15:20 Naisten pikakilpailu TV2

Perjantai 25.1.2019
15:30 Miesten pikakilpailu TV2

Lauantai 26.1.2019
14:25 Naisten takaa-ajo TV2
16:25 Miesten takaa-ajo TV2

Sunnuntai 27.1.2019
13:40 Naisten yhteislähtö TV2
16:45 Miesten yhteislähtö TV2

(Antholz-Anterselvan ampumahiihtokilpailuissa riittää kaunista vuoristomaisemaa. Kuva: 88bl [Public domain], from Wikimedia Commons)


Antholz-Anterselva Maailmancup - Tulokset 2019


Yhteislähtö miehet 15.0 km 27.1.2019

SijaUrheilijaMaaSakotAikaero
1.Fillon Maillet Q.FRA0+34.39.4
2.Bö J.T.NOR2+14.3
3.Peiffer A.GER0+24.6
4.Fourcade M.FRA1+50.4
5.Guigonnat A.FRA2+51.8
6.Weger B.SUI2+52.5


Yhteislähtö naiset 12.5 km 27.1.2019

SijaUrheilijaMaaSakotAikaero
1.Dahlmeier L.GER1+35.32.2
2.Davidova M.CZE1+13.1
3.Hinz V.GER1+16.4
4.Öberg H.SWE2+17.1
5.Wierer D.ITA3+32.2
6.Mäkäräinen K.FIN2+33.3



Takaa-ajo naiset 10.0 km 26.1.2019

SijaUrheilijaMaaSakotAikaero
1.Wierer D.ITA2+29.20.1
2.Dahlmeier L.GER1+6.0
3.Vittozzi L.ITA2+16.2
4.Roeiseland M. O.NOR3+10.2
5.Kuzmina A.SVK4+46.5
6.Hauser L.T.AUT2+55.8
7.Mäkäräinen K.FIN4+1.08.1



Takaa-ajo miehet 12.5 km 26.1.2019

SijaUrheilijaMaaSakotAikaero
1.Bö J.T.NOR331.33.7
2.Guigonnat A.FRA1+34.8
3.Fillon Maillet Q.FRA2+40.6
4.Desthieux S.FRA2+40.6
5.Fourcade M.FRA3+50.9
6.Peiffer A.GER2+56.7
7.Loginov A.RUS1+57.5
8.Eder S.AUT21.29.9

49. Tero Seppälä (6) +5.04.5

Takaa-ajo naiset 10.0 km 26.1.2019

SijaUrheilijaMaaSakotAikaero
1.Wierer D.ITA2+29.20.1
2.Dahlmeier L.GER1+6.0
3.Vittozzi L.ITA2+16.2
4.Roeiseland M. O.NOR3+10.2
5.Kuzmina A.SVK4+46.5
6.Hauser L.T.AUT2+55.8
7.Mäkäräinen K.FIN4+1.08.1



Pikakisa miehet 10.0 km 25.1.2019

SijaUrheilijaMaaSakotAikaero
1.Bö J.T.NOR123.53.9
2.Bjoentegaard E.NOR0+17.5
3.Guigonnat A.FRA1+20.2
4.Fourcade M.FRA0+21.3
5.Eder S.AUT1+23.9
6.Desthieux S.FRA2+33.5
7.Fillon Maillet Q.FRA2+33.7
8.Hofer L.ITA142.0

41. Tero Seppälä (2) +1.45.8


Pikakisa naiset 7.5 km 24.1.2019

SijaUrheilijaMaaSakotAikaero
1.Davidova M.CZE032.32.9
2.Mäkäräinen K.FIN1+1.7
3.Roeiseland M.O.NOR1+3.5
4.Dahlmeier L.GER0+4.2
5.Vittozzi L.ITA1+10.2
6.Hojnisz M.POL1+10.5
7.Mironova S.RUS.0+13.8
8.Wierer D.ITA1+15.2
9.Hauser L.T.AUT0+18.7
10.Kuzmina A.SVK2+21.1

84. Laura Toivanen (3) +3.19.8
DNS Suvi Minkkinen


Matkat ja liput


Voit lukea lisää Antholz-Anterselvan lipuista ja matkoista kilpailuorganisaattorin virallisilta sivuilta.

(Legendaarinen Anterselvan kilpailu veti stadionin täyteen jo vuonna 2006. | Kuva: Götz A. Primke from Muenchen, Germany [CC BY-SA 2.0], via Wikimedia Commons)