Tukholma Timanttilliga 2021 – Katso Aikataulu & Tulokset

Tukholman Timanttiliiga 2021


Tukholman Timanttiliigan osakilpailu kilpaillaan sunnuntaina 4.7.2021 Ruotsin pääkaupungin olympiastadionilla. Katso kisan aikataulu ja muuta kisainfoa.
Tukholman Timanttiliigan osakilpailu on kauden 2021 viides timanttikoitos. Tukholman jälkeen Timanttiliiga-kiertue jatkaa Monacoon.



Tukholma Timanttiliiga 2021 – Aikataulu


Tukholman kisa-aikataulua ei ole vielä saatavilla, mutta illan ohjelmassa ovat seuraavat lajit.

Su 4.7.2021

MiehetNaiset
100 m200 m
400 m800 m
800 m3000 m esteet
1500 m400 m aidat
400 m aidatPituushyppy
SeiväshyppyKorkeushyppy
KiekonheittoKuulantyöntö



Tukholma Timanttiliiga 2021 – Tulokset


Päivitämme tähän Tukholman Timanttiliiga-osakilpailun livetuloslinkin, kun se julkaistaan.



Tukholma Timanttiliiga 2021 – Televisiointi


Tukholman Timanttiliigaa voi seurata maksukanava C Morelta.


Tukholma Timanttiliiga 2020 – Tulokset


Tukholman Timanttiliiga 22.8.2020


M 200 m (Tuuli: +3.0)

#UrheilijaTulos
1.Adam GEMILI (GBR)20.61
2.Felix SVENSSON (SWE)20.75
3.Silvan WICKI (SUI)20.75
4.Mario BURKE (BAR)20.80
5.Jan VELEBA (CZE)20.83
6.Richard KILTY (GBR)20.87
7.Elijah HALL (USA)20.90
 Bruno HORTELANO-ROIG (ESP)DNF


M 400 m

#UrheilijaTulos
1.Karsten WARHOLM (NOR)45.05
2.Luka JANEŽIČ (SLO)45.85
3.Jochem DOBBER (NED)46.23
4.Rabah YOUSIF (GBR)46.63
5.Marvin SCHLEGEL (GER)46.99
6.Davide RE (ITA)47.00
7.Nick EKELUND ARENANDER (SWE)47.42
8.Emil JOHANSSON (SWE)47.84


M 800 m

#UrheilijaTulos
1.Donavan BRAZIER (USA)1:43.76
2.Marco AROP (CAN)1:44.67
3.Andreas KRAMER (SWE)1:45.04
4.Ferguson Cheruiyot ROTICH (KEN)1:45.11
5.Wesley VÁZQUEZ (PUR)1:45.88
6.Max BURGIN (GBR)1:46.02
7.Peter BOL (AUS)1:46.26
8.Amel TUKA (BIH)1:47.55
9.Erik MARTINSSON (SWE)1:50.06
 Žan RUDOLF (SLO)DNF


M 1500 m

#UrheilijaTulos
1.Timothy CHERUIYOT (KEN)3:30.25
2.Jakob INGEBRIGTSEN (NOR)3:30.74
3.Stewart MCSWEYN (AUS)3:31.48
4.Jesús GÓMEZ (ESP)3:33.46
5.Matthew RAMSDEN (AUS)3:35.99
6.Craig ENGELS (USA)3:37.55
7.Kalle BERGLUND (SWE)3:38.19
8.Neil GOURLEY (GBR)3:38.30
9.Johan ROGESTEDT (SWE)3:38.97
10.Emil DANIELSSON (SWE)3:40.08
11.Charlie DA'VALL GRICE (GBR)3:41.75
12.Simon SUNDSTRÖM (SWE)3:47.76
 Timothy SEIN (KEN)DNF
 Mounir AKBACHE (FRA)DNF
 Filip INGEBRIGTSEN (NOR)DNF


M 400 m aidat

#UrheilijaTulos
1.Karsten WARHOLM (NOR)46.87
2.Wilfried HAPPIO (FRA)49.14
3.Ludvy VAILLANT (FRA)49.18
4.Rasmus MÄGI (EST)49.40
5.David KENDZIERA (USA)49.47
6.Constantin PREIS (GER)50.13
7.Carl BENGTSTRÖM (SWE)50.21
8.Ramsey ANGELA (NED)51.90


M Seiväshyppy

#UrheilijaTulos
1.Armand DUPLANTIS (SWE)601
2.Ben BROEDERS (BEL)573
3.Sam KENDRICKS (USA)553
4.Pål Haugen LILLEFOSSE (NOR)553
5.Raphael HOLZDEPPE (GER)533
 Sondre GUTTORMSEN (NOR)NH


M Pituushyppy

#UrheilijaTulos
1.Ruswahl SAMAAI (RSA)809
2.Thobias MONTLER (SWE)813
3.Kristian PULLI (FIN)802
4.Filippo RANDAZZO (ITA)787
5.Marko ČEKO (CRO)784
6.Andreas CARLSSON (SWE)779
7.Ingar KIPLESUND (NOR)768
8.Antonino TRIO (ITA)764


M Kiekonheitto

#UrheilijaTulos
1.Daniel STÅHL (SWE)69.17
2.Simon PETTERSSON (SWE)67.72
3.Andrius GUDŽIUS (LTU)66.80
4.Kristjan ČEH (SLO)65.73
5.Robert URBANEK (POL)64.72
6.Ola STUNES ISENE (NOR)62.39
7.Alin Alexandru FIRFIRICA (ROU)61.14


N 100 m (Tuuli: +1.3)

#UrheilijaTulos
1.Ajla DEL PONTE (SUI)11.20
2.Marije VAN HUNENSTIJN (NED)11.28
3.Marie-Josée TA LOU (CIV)11.32
4.Rebekka HAASE (GER)11.32
5.Gina LÜCKENKEMPER (GER)11.33
6.Carolle ZAHI (FRA)11.34
7.Ivet LALOVA-COLLIO (BUL)11.49
8.Fatou SOWE (GAM)11.53


N 400 m

#UrheilijaTulos
1.Wadeline JONATHAS (USA)51.94
2.Laviai NIELSEN (GBR)52.16
3.Lieke KLAVER (NED)52.35
4.Jessie KNIGHT (GBR)52.42
5.Lada VONDROVÁ (CZE)52.44
6.Barbora MALÍKOVÁ (CZE)53.13
7.Moa HJELMER (SWE)53.79
8.Sandra KNEZEVIC (SWE)55.24


N 800 m

#UrheilijaTulos
1.Jemma REEKIE (GBR)1:59.68
2.Raevyn ROGERS (USA)2:2
3.Hedda HYNNE (NOR)2:01.44
4.Christina HERING (GER)2:02.13
5.Alexandra BELL (GBR)2:02.25
6.Selina BÜCHEL (SUI)2:02.38
7.Renelle LAMOTE (FRA)2:02.53
8.Lovisa LINDH (SWE)2:04.98
 Noélie YARIGO (BEN)DNF


N 1500 m

#UrheilijaTulos
1.Laura MUIR (GBR)3:57.86
2.Laura WEIGHTMAN (GBR)4:01.62
3.Melissa COURTNEY-BRYANT (GBR)4:01.81
4.Winny CHEBET (KEN)4:02.58
5.Jessica HULL (AUS)4:02.65
6.Shannon ROWBURY (USA)4:03.04
7.Esther GUERRERO (ESP)4:03.13
8.Eilish MCCOLGAN (GBR)4:03.74
9.Hanna HERMANSSON (SWE)4:09.51
10.Linn SÖDERHOLM (SWE)4:10.27
11.Hellen OBIRI (KEN)4:10.53
12.Ciara MAGEEAN (IRL)4:10.99
 Katharina TROST (GER)DNF
 Aneta LEMIESZ (POL)DNF


N 100 m aidat (Tuuli: +1.4)

#UrheilijaTulos
1.Luminosa BOGLIOLO (ITA)12.88
2.Lotta HARALA (FIN)13.07
3.Mette GRAVERSGAARD (DEN)13.13
4.Julia WENNERSTEN (SWE)13.72
5.Lovisa KARLSSON (SWE)13.76
6.Katarina JOHNSON-THOMPSON (GBR)13.94
7.Mari KLAUP-MCCOLL (EST)13.98
8.Malin SKOGSTRÖM (SWE)14.32


N 400 m aidat

#UrheilijaTulos
1.Femke BOL (NED)54.68
2.Anna RYZHYKOVA (UKR)55.19
3.Amalie IUEL (NOR)55.92
4.Sara Slott PETERSEN (DEN)56.30
5.Sage WATSON (CAN)56.31
6.Lea SPRUNGER (SUI)56.40
7.Zuzana HEJNOVÁ (CZE)56.75
8.Hanna PALMQVIST (SWE)58.56


N Korkeushyppy

#UrheilijaTulos
1.Yaroslava MAHUCHIKH (UKR)200
2.Yuliya LEVCHENKO (UKR)198
3.Nicola MCDERMOTT (AUS)193
4.Erika KINSEY (SWE)193
5.Mirela DEMIREVA (BUL)190
6.Levern SPENCER (LCA)187
7.Sofie SKOOG (SWE)184
8.Bianca SALMING (SWE)180


N Seiväshyppy

#UrheilijaTulos
1.Holly BRADSHAW (GBR)469
2.Angelica BENGTSSON (SWE)462
3.Tina ŠUTEJ (SLO)452
4.Michaela MEIJER (SWE)452
5.Lisa GUNNARSSON (SWE)442
6.Nikoleta KIRIAKOPOULOU (GRE)432


N Pituushyppy

#UrheilijaTulos
1.Maryna BEKH-ROMANCHUK (UKR)685
2.Caterine IBARGUEN (COL)661
3.Khaddi SAGNIA (SWE)683
4.Alina ROTARU (ROU)659
5.Abigail IROZURU (GBR)657
6.Katarina JOHNSON-THOMPSON (GBR)652
7.Tilde JOHANSSON (SWE)652
8.Erica JARDER (SWE)633
9.Shara PROCTOR (GBR)614