Urheilukalenteri - Katso Urheilutapahtumat 2019 | Etusuora.com

Urheilukalenteri - Katso urheilutapahtumat 2019


Täältä löydät kaikki merkitykselliset urheilutapahtumat eri yksilölajeista vuosille 2019.
Pystyt suodattamaan urheilutapahtumia kätevästi alta tai katsoa koko kisakalenterin. Voit esimerkiksi valita tapahtumasi suosikkilajisi mukaan.

Hae urheilutapahtumia kalenterista

Laji
Tapahtuma
Osakilpailu
Ajankohta
Sukupuoli
Vapaa haku

Urheilukalenteri 18.05.2019 - 22.03.2020

  • AjankohtaLajiTapahtuma & paikkaPaikka
  • 18.05.2019YleisurheiluEurooppa Cup, 10 000 m ()
  • 18.05.2019YleisurheiluTimanttiliiga Shanghai (Kiina)Kiina
  • 19.05.2019YleisurheiluWorld Challenge Seiko Golden Grand Prix Osaka 2019 (Osaka, Japani)Osaka, Japani
  • 21.05.2019YleisurheiluWorld Challenge 2019 Nanjing World Challenge (Nanjing, Kiina)Nanjing, Kiina
  • 25.05.2019SuunnistusMedilaser-viesti (Viestiliiga) (Anttola)Anttola
  • 25.05.2019 13:00YleisurheiluKultainen Keihäs (Myyrmäki, Vantaa)Myyrmäki, Vantaa
  • 29.05.2019YleisurheiluClassic Permit Meeting 16th European Athletic Festival (Bydgoszcz, Puola)Bydgoszcz, Puola
  • 30.05.2019YleisurheiluTimanttiliiga Tukholma (Ruotsi)Ruotsi
  • 01.06.2019YleisurheiluClassic Permit Meeting Meeting of Andújar (Andújar, Espanja)Andújar, Espanja
  • 03.06.2019YleisurheiluClassic Permit Meeting Memorial Josefa Odlozila (Praha, Tsekki)Praha, Tsekki
  • 04.06.2019YleisurheiluClassic Permit Meeting Clean Air Games (Oslo, Norja)Oslo, Norja
  • 05.06.2019YleisurheiluMotonet GP Lahti (Lahti, Suomi)Lahti, Suomi
  • 06.06.2019YleisurheiluTimanttiliiga Rooma (Italia)Italia
  • 09.06.2019YleisurheiluSM-maantiekävelyt (Savonlinna)Savonlinna
  • 09.06.2019YleisurheiluWorld Challenge FBK Games (Hengelo, Hollanti)Hengelo, Hollanti
  • 09.06.2019YleisurheiluClassic Permit Meeting Venizelia - Chania (Chania, Kreeta, Kreikka)Chania, Kreeta, Kreikka
  • 11.06.2019YleisurheiluWorld Challenge Paavo Nurmi Games (Turku, Suomi)Turku, Suomi
  • 11.06.2019YleisurheiluClassic Permit Meeting Meeting de Montreuil (Montreuil, Ranska)Montreuil, Ranska
  • 12.06.2019YleisurheiluClassic Permit Meeting Irena Szewinska Memorial (Bydgoszcz, Puola)Bydgoszcz, Puola
  • 13.06.2019YleisurheiluTimanttiliiga Oslo (Norja)Norja
  • 15.06.2019 - 16.06.2019SuunnistusJukolan Viesti (Kangasala)Kangasala
  • 15.06.2019YleisurheiluClassic Permit Meeting P-T-S Meeting (Šamorin, Slovakia)Šamorin, Slovakia
  • 15.06.2019YleisurheiluClassic Permit Meeting AtletiCAGenève (Genève, Sveitsi)Genève, Sveitsi
  • 16.06.2019YleisurheiluTimanttiliiga Rabat (Marokko)Marokko
  • 18.06.2019YleisurheiluClassic Permit Meeting Copenhagen Athletics Games (Kööpenhamina, Tanska)Kööpenhamina, Tanska
  • 18.06.2019YleisurheiluClassic Permit Meeting Sollentuna GP (Sollentuna, Ruotsi)Sollentuna, Ruotsi
  • 19.06.2019YleisurheiluMotonet GP Jyväskylä (Jyväskylä, Suomi)Jyväskylä, Suomi
  • 20.06.2019YleisurheiluWorld Challenge 58th Ostrava Golden Spike (Ostrava, Tsekki)Ostrava, Tsekki
  • 21.06.2019YleisurheiluClassic Permit Meeting Meeting Iberoamericano (Huelva, Espanja)Huelva, Espanja
  • 22.06.2019YleisurheiluClassic Permit Meeting Soundtrack Meeting (Tübingen, Saksa)Tübingen, Saksa
  • 22.06.2019YleisurheiluClassic Permit Meeting Meeting Stanislas (Nancy, Ranska)Nancy, Ranska
  • 22.06.2019 15:00YleisurheiluClassic Permit Meeting Kuortane Games (Kuortane, Suomi)Kuortane, Suomi
  • 27.06.2019 - 30.06.2019YleisurheiluLajikarnevaalit (Suomi)Suomi
  • 30.06.2019YleisurheiluTimanttiliiga Eugene (Yhdysvallat)Yhdysvallat
  • 30.06.2019 - 05.07.2019SuunnistusKainuun Rastiviikko (Sotkamo)Sotkamo
  • 30.06.2019YleisurheiluClassic Permit Meeting Résisprint (La Chaux-de-Fonds)La Chaux-de-Fonds
  • 02.07.2019YleisurheiluClassic Permit Meeting Meeting de Marseille (Marseille, Ranska)Marseille, Ranska
  • 03.07.2019 - 14.07.2019YleisurheiluUniversiadit (Napoli, Italia)Napoli, Italia
  • 03.07.2019YleisurheiluMotonet GP Tampere (Tampere, Suomi)Tampere, Suomi
  • 03.07.2019YleisurheiluClassic Permit Meeting Karlstad GP (Karlstad, Ruotsi)Karlstad, Ruotsi
  • 05.07.2019YleisurheiluTimanttiliiga Lausanne (Sveitsi)Sveitsi
  • 06.07.2019YleisurheiluPrerium Permit Meeting Madrid (Madrid, Espanja)Madrid, Espanja
  • 09.07.2019YleisurheiluPrerium Permit Meeting Spitzen Leichtathletik (Luzern, Sveitsi)Luzern, Sveitsi
  • 09.07.2019YleisurheiluClassic Permit Meeting Gyulai Istvan Memorial (Székesfehérvar, Unkari)Székesfehérvar, Unkari
  • 10.07.2019YleisurheiluTähtikisat Seinäjoki (Seinäjoki, Suomi)Seinäjoki, Suomi
  • 11.07.2019 - 14.07.2019YleisurheiluNuorten EM-kisat (22-v) (Gävle, Ruotsi)Gävle, Ruotsi
  • 12.07.2019YleisurheiluTimanttiliiga Monaco (Monaco)Monaco
  • 14.07.2019 - 19.07.2019SuunnistusFin5-suunnistusviikko (Tahko)Tahko
  • 16.07.2019YleisurheiluClassic Permit Meeting Meeting International de Sotteville (Sotteville, Ranska)Sotteville, Ranska
  • 16.07.2019YleisurheiluClassic Permit Meeting Meeting Città di Padova (Padova, Italia)Padova, Italia
  • 17.07.2019YleisurheiluMotonet GP Lapinlahti (Lapinlahti, Suomi)Lapinlahti, Suomi
  • 17.07.2019YleisurheiluClassic Permit Meeting Meeting International de Liège (Liège, Belgia)Liège, Belgia
  • 18.07.2019 - 21.07.2019YleisurheiluNuorten EM-kisat (19-v) (Borås, Ruotsi)Borås, Ruotsi
  • 20.07.2019 - 21.07.2019YleisurheiluTimanttiliiga Lontoo (Iso-Britannia)Iso-Britannia
  • 20.07.2019 - 28.07.2019YleisurheiluEuroopan nuorten olympiafestivaalit (Baku, Azerbaidzan)Baku, Azerbaidzan
  • 20.07.2019YleisurheiluClassic Permit Meeting Nacht van de Atletiek (Heusden-Zolder, Belgia)Heusden-Zolder, Belgia
  • 24.07.2019YleisurheiluMotonet GP Joensuu (Joensuu, Suomi)Joensuu, Suomi
  • 25.07.2019 - 28.07.2019YleisurheiluYhdysvaltojen mestaruuskisat (Des Moines, Yhdysvallat)Des Moines, Yhdysvallat
  • 01.08.2019 - 04.08.2019YleisurheiluKalevan kisat (Lappeenranta)Lappeenranta
  • 09.08.2019 - 11.08.2019YleisurheiluEuroopan joukkuemestaruuskilpailut Superliiga (Bydgoszcz, Puola)Bydgoszcz, Puola
  • 09.08.2019 - 13.08.2019YleisurheiluSM-kisat (15- ja 14-v) (Lahti)Lahti
  • 09.08.2019 - 12.08.2019YleisurheiluSM-kisat (16 ja 17-v) (Kankaanpää)Kankaanpää
  • 12.08.2019 - 17.08.2019SuunnistusSuunnistuksen MM-kisat (Østfold, Norja)Østfold, Norja
  • 12.08.2019YleisurheiluTähtikisat Helsinki (Helsinki, Suomi)Helsinki, Suomi
  • 14.08.2019YleisurheiluTähtikisat Oulu (Oulu, Suomi)Oulu, Suomi
  • 16.08.2019YleisurheiluClassic Permit Meeting Gothenburg Athletic GP (Göteborg, Ruotsi)Göteborg, Ruotsi
  • 18.08.2019YleisurheiluTimanttiliiga Birmingham (Iso-Britannia)Iso-Britannia
  • 18.08.2019YleisurheiluMotonet GP Espoo (Espoo, Suomi)Espoo, Suomi
  • 23.08.2019YleisurheiluPrerium Permit Meeting 53rd Palio Citta della Quercia (Roverato, Italia)Roverato, Italia
  • 24.08.2019 - 25.08.2019YleisurheiluRuotsi-ottelu (Tukholma, Ruotsi)Tukholma, Ruotsi
  • 24.08.2019YleisurheiluTimanttiliiga Pariisi (Ranska)Ranska
  • 29.08.2019YleisurheiluTimanttiliiga Zurich (Sveitsi)Sveitsi
  • 30.08.2019 - 01.09.2019YleisurheiluSM-kisat (19- ja 22-v) (Porvoo)Porvoo
  • 30.08.2019 - 01.09.2019YleisurheiluRuotsin mestaruuskisat (Karlstad)Karlstad
  • 01.09.2019YleisurheiluWorld Challenge ISTAF Berlin (Berliini, Saksa)Berliini, Saksa
  • 01.09.2019SuunnistusLakeuden viesti (Viestiliiga) (Kauhava)Kauhava
  • 01.09.2019YleisurheiluClassic Permit Meeting GALA DEI CASTELLI (Bellinzona, Sveitsi)Bellinzona, Sveitsi
  • 03.09.2019YleisurheiluWorld Challenge IWC Zagreb 2019 (Zagreb, Kroatia)Zagreb, Kroatia
  • 04.09.2019YleisurheiluClassic Permit Meeting Meeting Guadalajara (Guadalajara, Espanja)Guadalajara, Espanja
  • 06.09.2019YleisurheiluTimanttiliiga Bryssel (Belgia)Belgia
  • 06.09.2019YleisurheiluClassic Permit Meeting Memorial Francisco Ramón Higueras - Jaén Paraiso Interior (Andújar, Espanja)Andújar, Espanja
  • 07.09.2019 - 08.09.2019YleisurheiluSM-viestit (Ylivieska)Ylivieska
  • 08.09.2019YleisurheiluPrerium Permit Meeting Rieti (Rieti, Italia)Rieti, Italia
  • 14.09.2019YleisurheiluClassic Permit Meeting Kamila Skolimowska Memorial Meeting (Chorzów, Puola)Chorzów, Puola
  • 21.09.2019YleisurheiluSM-Maraton (Espoo)Espoo
  • 21.09.2019SuunnistusSM-viesti (Viestiliiga) (Mynämäki)Mynämäki
  • 28.09.2019 - 06.10.2019YleisurheiluMM-kisat (Doha, Qatar)Doha, Qatar
  • 06.10.2019SuunnistusViestiliigan finaali (Mynämäki)Mynämäki
  • 10.11.2019YleisurheiluPM-maastot (Heinola)Heinola
  • 30.11.2019 - 08.12.2019AmpumahiihtoMaailmancup Östersund (Östersund, Ruotsi)Östersund, Ruotsi
    +
    la 30.11.2019 14:10Parisekaviesti
    la 30.11.2019 16:00Sekaviesti
    su 01.12.2019 13:30Pikamatka 10 km, miehet
    su 01.12.2019 16:30Pikamatka 7,5 km, naiset
    ke 04.12.2019 17:20Normaalimatka 20 km, miehet
    to 05.12.2019 17:20Normaalimatka 15 km, naiset
    la 07.12.2019 18:30Viesti 4 x 7,5 km , miehet
    su 08.12.2019 16:30Viesti 4 x 6 km, naiset
  • 08.12.2019YleisurheiluEM-maastot (Lissabon, Portugali)Lissabon, Portugali
  • 13.12.2019 - 15.12.2019AmpumahiihtoMaailmancup Hochfilzen (Hochfilzen, Itävalta)Hochfilzen, Itävalta
    +
    pe 13.12.2019 12:30Pikamatka 7,5 km, naiset
    pe 13.12.2019 15:20Pikamatka 10 km, miehet
    la 14.12.2019 12:30Viesti 4 x 6 km, naiset
    la 14.12.2019 15:55Takaa-ajo 12,5 km, miehet
    su 15.12.2019 13:00Takaa-ajo 10 km, naiset
    su 15.12.2019 15:00Viesti 4 x 7,5 km, miehet
  • 19.12.2019 - 22.12.2019AmpumahiihtoMaailmancup Annecy (Annecy-Le Grand Bornand, Ranska)Annecy-Le Grand Bornand, Ranska
    +
    to 19.12.2019 15:15Pikamatka 10 km, miehet
    pe 20.12.2019 15:15Pikamatka 7,5 km, naiset
    la 21.12.2019 14:00Takaa-ajo 12,5 km, miehet
    la 21.12.2019 16:00Takaa-ajo 10 km, naiset
    su 22.12.2019 13:10Yhteislähtö 15 km, miehet
    su 22.12.2019 15:15Yhteislähtö 12,5 km, naiset
  • 09.01.2020 - 12.01.2020AmpumahiihtoMaailmancup Oberhof (Oberhof, Saksa)Oberhof, Saksa
    +
    to 09.01.2020 15:30Pikamatka 7,5 km, naiset
    pe 10.01.2020 15:30Pikamatka 10 km, miehet
    la 11.01.2020 13:00Viesti 4 x 6 km, naiset
    la 11.01.2020 15:15Viesti 4 x 7,5 km, miehet
    su 12.01.2020 13:45Yhteislähtö 12,5 km, naiset
    su 12.01.2020 15:30Yhteislähtö 15 km, miehet
  • 15.01.2020 - 19.01.2020AmpumahiihtoMaailmancup Ruhpolding (Ruhpolding, Saksa)Ruhpolding, Saksa
    +
    ke 15.01.2020 15:30Pikamatka 7,5 km, naiset
    to 16.01.2020 15:30Pikamatka 10 km, miehet
    pe 17.01.2020 15:30Viesti 4 x 6 km, naiset
    la 18.01.2020 15:15Viesti 4 x 7,5 km, miehet
    su 19.01.2020 13:15Takaa-ajo 10 km, naiset
    su 19.01.2020 15:30Takaa-ajo 12,5 km, miehet
  • 23.01.2020 - 26.01.2020AmpumahiihtoMaailmancup Pokljuka (Pokljuka, Slovenia)Pokljuka, Slovenia
    +
    to 23.01.2020 15:15Normaalimatka 20 km, miehet
    pe 24.01.2020 15:15Normaalimatka 15 km, naiset
    la 25.01.2020 14:15Parisekaviesti
    la 25.01.2020 16:00Sekaviesti
    su 26.01.2020 13:15Yhteislähtö 15 km, miehet
    su 26.01.2020 16:00Yhteislähtö 12,5 km, naiset
  • 13.02.2020 - 23.02.2020AmpumahiihtoMaailmancup Antholz-Anterselva (Antholz-Anterselva, Italia)Antholz-Anterselva, Italia
    +
    to 13.02.2020 15:45Sekaviesti
    pe 14.02.2020 15:45Pikamatka 7,5 km, naiset
    la 15.02.2020 15:45Pikamatka 10 km, miehet
    su 16.02.2020 14:00Pikamatka 7,5 km, naiset
    ti 18.02.2020 15:15Normaalimatka 15 km, naiset
    ke 19.02.2020 15:15Normaalimatka 20 km, miehet
    to 20.02.2020 16:15Pariviesti
    la 22.02.2020 12:45Viesti 4 x 6 km, naiset
    la 22.02.2020 15:45Viesti 4 x 7,5 km, miehet
    su 23.02.2020 13:45Yhteislähtö 12,5 km, naiset
    su 23.02.2020 16:20Yhteislähtö 15 km, miehet
  • 05.03.2020 - 08.03.2020AmpumahiihtoMaailmancup Nove Mesto (Nove Mesto, Tsekki)Nove Mesto, Tsekki
    +
    to 05.03.2020 18:35Pikamatka 7,5 km, naiset
    pe 06.03.2020 18:30Pikamatka 10 km, miehet
    la 07.03.2020 15:00Viesti 4 x 6 km, naiset
    la 07.03.2020 18:00Viesti 4 x 7,5 km, miehet
    su 08.03.2020 12:45Yhteislähtö 12,5 km, naiset
    su 08.03.2020 14:45Yhteislähtö 15 km, miehet
  • 20.03.2020 - 22.03.2020AmpumahiihtoMaailmancup Holmenkollen (Oslo, Norja)Oslo, Norja
    +
    pe 20.03.2020 14:15Pikamatka 7,5 km, naiset
    pe 20.03.2020 17:45Pikamatka 10 km, miehet
    la 21.03.2020 13:45Takaa-ajo 10 km, naiset
    la 21.03.2020 15:30Takaa-ajo 12,5 km, miehet
    su 22.03.2020 15:00Yhteislähtö 12,5 km, naiset
    su 22.03.2020 16:45Yhteislähtö 15 km, miehet