Tampere Motonet GP 2022 | Katso Lajit, Aikataulu & Tulokset

Tampere Motonet GP 2022


Motonet GP -sarjan vuoden 2022 toinen osakilpailu kilpaillaan Tampereella 1.6.2022. Katso Tampereen Motonet GP:n aikataulu, osallistujat, tulokset ja muuta tietoa.
Kauden 2022 Motonet GP jatkuu kesäkuun ensimmäisenä päivänä Tampereen Ratinassa, kun vuorossa on kauden toinen osakilpailu.

Tampereen Motonet GP-lajit 2022


Tampereen Motonet GP:ssä kilpaillaan seuraavissa lajeissa:

MIEHET: 100m, 1500m, 400m aj, korkeus, pituus, seiväs, keihäs, 4x400m
NAISET: 200m, 800m, 100m aj, 400m aj, korkeus, pituus, kiekko, 4x400m
Miehet-17: 400m aj



Motonet GP Tampere - Aikataulu


Aikataulu

KloLaji
17.20M korkeushyppy
17.20N kiekonheitto
17.25M kuulantyöntö
17.40M 1500 m, B-erä
17.55N 800 m, B-erä
18.00M seiväshyppy
18.15N pituushyppy
18.15M17 400 m aitajuoksu
18.30N 400 m aitajuoksu
18.40M 400 m aitajuoksu
18.50N kuulantyöntö
18.52N 800 m, A-erä
19.05N 100 m aitajuoksu alkuerät
19.10N korkeushyppy
19.20M 100 m alkuerät
19.40N 200 m loppukilpailu
19.40M pituushyppy
19.45M moukarinheitto
20.00N 4x400 m
20.10M 4x400m
20.20M 1500 m, A-erä
20.33N 100 m aitajuoksu loppukilpailu
20.45M 100 m loppukilpailu



Tampereen Motonet GP 2022 - Lähtölistat


Lähtölistat tuottaa: Tilastopaja
Valitse laji
Näytä vain suomalaislajit

M 100 m

UrheilijaPB/SB
Gift Leotlela (RSA)9.94 -21/10.22
Clarence Munyai (RSA)10.04 -22/10.04
Simon Hansen (DEN)10.24 -21/10.39
Samuli Samuelsson (FIN)10.27 -21/10.45
Oskari Lehtonen (FIN)10.41 -21/10.55
Eino Vuori (FIN)10.43 -21/10.65
Viktor Thor (SWE)10.47 -22/10.47
Aleksi Lehto (FIN)10.51 -18/
Arttu Peltola (FIN)10.57 -21/10.79
William Thor (SWE)10.57 -21/10.62
Alexander Björkgren (FIN)10.60 -21/11.00
Valtteri Louko (FIN)10.68 -22/10.68
Niko Kangasoja (FIN)10.69 -22/10.69
Niilo Mustalahti (FIN)10.72 -20/
Topi Huttunen (FIN)10.76 -22/10.76

M 1500 m

UrheilijaPB/SB
Andrzej Kowalczyk (POL)3:37.76 -22/3:37.76
Ferdinand Kvan Edman (NOR)3:37.98 -21/3:39.11
Topi Raitanen (FIN)3:38.48 -21/
Joonas Rinne (FIN)3:38.56 -21/3:41.09
Samuel Pihlström (SWE)3:39.80 -22/3:39.80
Adam Czerwiński (POL)3:39.89 -13/
Moa Abounnachat Bollerød (NOR)3:41.16 -22/3:41.16
Konsta Hämäläinen (FIN)3:44.26 -21/3:47.86
Ossi Kekki (FIN)3:44.91 -14/3:49.66
Santtu Heikkinen (FIN)3:45.48 -21/3:47.44
Samuli Hussa (FIN)3:47.38 -21/3:48.25
Aleksi Kivelä (FIN)3:48.92 -22/3:48.92
Mika Kotiranta (FIN)3:50.76 -21/

M 110 m aidat

UrheilijaPB/SB
Elmo Lakka (FIN)13.31 -21/13.55
Shuhei Ishikawa (JPN)13.37 -21/13.46
Jakub Szymański (POL)13.50 -22/13.50
Joel Bengtsson (SWE)13.54 -22/13.54
Santeri Kuusiniemi (FIN)13.71 -22/13.71
Ilari Manninen (FIN)13.79 -22/13.79
Arttu Saari (FIN)14.75 -22/14.75

M 400 m aidat

UrheilijaPB/SB
Masaki Toyoda (JPN)48.87 -21/49.49
Eric Cray (PHI)48.98 -16/49.86
Joshua Faulds (GBR)50.33 -22/50.33
Tuomas Lehtonen (FIN)50.53 -20/51.19
Jaakko Linnus (FIN)53.20 -22/53.20
Rasmus Wright (FIN)53.62 -22/53.62
Iiro Surkka (FIN)54.52 -20/57.09
Markus Hurri (FIN)54.77 -22/54.77

M Seiväshyppy

UrheilijaPB/SB
Mikko Paavola (FIN)5.71 -21/5.55
Hussain Asim Al-Hizam (KSA)5.70 -21/5.61
Urho Kujanpää (FIN)5.65 -21/5.60
Tommi Holttinen (FIN)5.64 -21/5.37
Oleksandr Onufriyev (UKR)5.47 -22/5.47
Koen van der Wijst (NED)5.45 -22/5.45
Juho Alasaari (FIN)5.42 -21/5.28
Johan-Antti Kivilahti (FIN)5.31 -20/
Albin Lundberg (FIN)5.08 -21/5.08
Joonatan Kemppainen (FIN)4.85 -20/

M Pituushyppy

UrheilijaPB/SB
Henry Frayne (AUS)8.34 -18/8.10
Kristian Pulli (FIN)8.27 -20/8.00
Samory Fraga (BRA)8.23 -21/7.59
Henrik Flåtnes (NOR)7.98 -21/7.71
Hans-Christian Hausenberg (EST)7.91 -20/7.85
Sebastian Ree Pedersen (DEN)7.91 -21/7.67
Kalle Salminen (FIN)7.78 -19/7.35
Kasperi Vehmaa (FIN)7.50 -21/7.44

M Kiekonheitto

UrheilijaPB/SB
Daniel Ståhl (SWE)71.86 -19/70.62
Frantz Kruger (FIN)70.32 -02/59.14
Simon Pettersson (SWE)69.48 -21/65.94
Marek Bárta (CZE)64.40 -20/63.65
Oskar Stachnik (POL)64.06 -22/64.06
Rami Kankaanpää (FIN)53.66 -22/53.66

M Keihäänheitto

UrheilijaPB/SB
Anderson Peters (GRN)93.07 -22/93.07
Keshorn Walcott (TTO)90.16 -15/89.07
Oliver Helander (FIN)89.83 -22/89.83
Neeraj Chopra (IND)89.30 -22/89.30
Andrian Mardare (MDA)86.66 -21/84.77
Kim Amb (SWE)86.49 -20/78.01
Artur Felfner (UKR)84.32 -22/84.32
Genki Dean (JPN)84.28 -12/82.18
Toni Keränen (FIN)80.65 -22/80.65

N 200 m

UrheilijaPB/SB
Jessica-Bianca Wessolly (GER)22.89 -18/23.47
Anniina Kortetmaa (FIN)23.42 -21/23.44
Julia Henriksson (SWE)23.55 -21/23.93
Milja Thureson (FIN)23.65 -18/23.87
Mette Baas (FIN)23.69 -21/
Alina Strömberg (FIN)23.88 -20/
Maria Räsänen (FIN)24.10 -12/
Elisabet Salmela (FIN)24.27 -21/24.51
Jenna Kokkonen (FIN)24.43 -19/
Anna Hjulfors (FIN)24.51 -21/
Pirkitta Marjanen (FIN)24.55 -21/
Milla Pirkkalainen (FIN)24.84 -22/24.84
Helmi Kortetmaa (FIN)25.06 -21/25.26
Petra Häggqvist (FIN)25.31 -22/25.31
Maija Jussila (FIN)25.46 -22/25.46

N 800 m

UrheilijaPB/SB
Hedda Hynne (NOR)1:58.10 -20/2:03.57
Noélie Yarigo (BEN)1:59.12 -16/2:01.01
Eveliina Määttänen (FIN)2:01.52 -22/2:01.52
Wilma Nielsen (SWE)2:02.29 -21/2:04.73
Marissa Damink (NED)2:02.38 -22/2:02.38
Viola Westling (FIN)2:03.81 -21/2:03.82
Amanda Marie Grefstad Frøynes (NOR)2:03.92 -21/2:04.63
Helmi Vuorimaa (FIN)2:07.02 -21/2:07.20
Heini Ikonen (FIN)2:07.28 -21/2:07.98
Veera Perälä (FIN)2:08.15 -21/2:09.40
Ronja Koskela (FIN)2:08.79 -22/2:08.79

N 3000 m

UrheilijaPB/SB
Purity Gitonga (KEN)8:50.51 -21/
Camilla Richardsson (FIN)9:03.84 -18/
Sara Benfarès (GER)9:05.93 -22/9:05.93
Ilona Mononen (FIN)9:09.65 -22/9:09.65
Caroline Gitonga (KEN)9:11.07 -22/9:11.07
Johanna Peiponen (FIN)9:14.82 -16/9:38.96
Selma Benfarès (GER)9:33.55 -22/9:33.55
Lotta-Maria Maine (FIN)9:35.02 -22/9:35.02
Katri Niemistö (FIN)9:54.06 -22/9:54.06
Anne Rajaniemi (FIN)9:54.31 -21/
Nelli Viskari (FIN)9:56.13 -21/
Aino Niemi (FIN)9:59.25 -21/
Salla Laukkanen (FIN)10:01.39 -22/10:01.39
Lotta Tarvainen (FIN)10:01.93 -22/10:01.93
Alisa Virtanen (FIN)10:04.32 -20/
Veronika Virtapohja (FIN)10:08.58 -22/10:08.58

N 100 m aidat

UrheilijaPB/SB
Reetta Hurske (FIN)12.78 -19/12.92
Klaudia Siciarz (POL)12.82 -19/12.90
Selina Von Jackowski (SUI)13.16 -18/13.39
Helena Jiranová (CZE)13.19 -21/13.21
Viktória Forster (SVK)13.20 -22/13.20
Saara Keskitalo (FIN)13.30 -21/13.44
Sonja Stång (FIN)13.50 -21/13.57
Jessica Kähärä (FIN)13.54 -22/13.54
Vilma Mäki (FIN)13.68 -21/13.91
Noora Juslin (FIN)13.71 -21/14.55
Vilma Väliharju (FIN)13.75 -22/13.75
Charlize Eilerd (RSA)13.81 -22/13.81
Janika Pulkkinen (FIN)14.02 -22/14.02
Niina Karttunen (FIN)14.12 -22/14.12
Mari Heinonen (FIN)14.43 -19/14.44
Nathalie Westman (FIN)14.74 -20/

N 400 m aidat

UrheilijaPB/SB
Viivi Lehikoinen (FIN)54.96 -22/54.96
Zeney Van Der Walt (RSA)55.05 -18/55.36
Sarah Carli (AUS)55.09 -20/55.98
Daniela Ledecká (SVK)56.01 -22/56.01
Kristiina Halonen (FIN)57.04 -22/57.04
Annemarie Nissen (DEN)57.04 -22/57.04
Martta Rautala (FIN)58.87 -20/59.50
Mathilda Kvist (FIN)59.71 -20/1:00.92

N Seiväshyppy

UrheilijaPB/SB
Michaela Meijer (SWE)4.83 -20/4.40
Wilma Murto (FIN)4.72 -21/4.50
Maryna Kylypko (UKR)4.70 -21/4.45
Elisa Molinarolo (ITA)4.55 -21/4.45
Sophie Cook (GBR)4.45 -22/4.45
Saga Andersson (FIN)4.45 -22/4.45
Silja Andersson (FIN)4.20 -22/4.20
Maria Kytölä (FIN)4.05 -21/3.95

N Kolmiloikka

UrheilijaPB/SB
Shanieka Ricketts (JAM)14.98 -21/14.43
Senni Salminen (FIN)14.63 -21/13.98
Thea LaFond (DMA)14.60 -21/14.53
Diana Zagainova (LTU)14.43 -19/13.55
Neja Filipič (SLO)14.42 -22/14.42
Naomi Metzger (GBR)14.22 -21/14.00
Rebecka Abrahamsson (SWE)13.64 -21/13.42
Elina Kostiainen (FIN)13.13 -22/13.13
Janita Leppäranta (FIN)12.61 -22/12.61

N Keihäänheitto

UrheilijaPB/SB
Maria Andrejczyk (POL)71.40 -21/57.53
Kathryn Mitchell (AUS)68.92 -18/57.36
Annika Fuchs (GER)63.68 -19/61.06
Yuka Sato (JPN)62.88 -19/58.56
Jo-Ané Van Dyk (RSA)61.61 -22/61.61
Jenni Kangas (FIN)60.98 -17/54.45
Sanne Erkkola (FIN)59.61 -21/55.08
Anni-Linnea Alanen (FIN)59.52 -21/56.83
Nikol Tabačková (CZE)58.67 -22/58.67
Carolina Visca (ITA)58.47 -19/56.75




Tampereen Motonet GP 2022 - Livetulokset


Voit seurata Tampereen Motonet GP:n tuloksia reaaliajassa tapahtuman livetulospalvelusta.


Tampereen Motonet GP 2022 - Televisiointi


YLE näyttää Tampereen Motonet GP -kilpailut suorana lähetyksenä YLE2-kanavalla klo 18.15-21.00. Kisat näkyvät suorana myös YLE Areenassa.