Tampere Motonet GP 3.7.2019 | Katso Lajit, Aikataulu & Tulokset

Tampere Motonet GP 2019


Motonet GP -sarjan vuoden 2019 kolmas osakilpailu kilpaillaan Tampereella 3.7.2019.
Tampereen Motonet GP:n osallistujalistoilta löytyy kovia kotimaisia nimiä. Mukana ovat muun muassa Reetta Hurske, Taika Koilahti ja Ella Junnila. Kilpailujen järjestävä seura on Tampereen Pyrintö.

HUOM! Tampereen Motonet GP -kisa tulee suorana lähetyksenä YLE 2 -kanavalta keskiviikkona 3.7. klo 19:00-21:30.



Tampereen Motonet GP-lajit 2019


Tampereen Motonet GP:n GP-lajeja ovat miehillä 200 m, 1500 m, 400 m aidat, korkeushyppy, seiväshyppy, keihäänheitto sekä naisilla 800 m, 100 m aidat, 400 m aidat, korkeushyppy, pituushyppy ja kiekonheitto.

Motonet GP Tampere - Aikataulu 3.7.2019


KloLajiM/N
18:00110 m aidatU20 Miehet
18:10100 mU23 Miehet
18:15100 mU23 Naiset
18:22100 m kelausMiehet/Naiset
18:25KorkeushyppyMiehet
18:30KiekonheittoNaiset
18:35800 m D-eräNaiset
18:42800 m C-eräNaiset
18:521500 m B-eräMiehet
19:10400 m aidat B-eräMiehet
19:15SeiväshyppyMiehet
19:17400 m aidat A-eräMiehet
19:25PituushyppyNaiset
19:28400 m aidatNaiset
19:461500 m A-eräMiehet
20:05100 m aidat erä 1Naiset
20:12100 m aidat erä 2Naiset
20:15KorkeushyppyNaiset
20:15KeihäänheittoMiehet
20:30800 m B-eräNaiset
20:40800 m A-eräNaiset
20:54200 m C-eräMiehet
21:00200 m B-eräMiehet
21:07200 m A-eräMiehet
21:22100 m aidat finaaliNaiset


Tampereen Motonet GP 3.7.2019 - Tulokset


Päivitämme tähän 2019 Tampereen Motonet GP:n tuloksia sitä mukaa, kun kilpailuja käydään.

Motonet GP Tampere 3.7.2019


800 m A-erä, naiset

#UrheilijaAika
1.Sara Kuivisto (Borgå Akilles)2.04,01
2.Revee Walcott-Nolan (GBR)2.05,03
3.Helin Meier (EST)2.06,95
4.Kelly Nevolihhin (EST)2.07,76
5.Nathalie Blomqvist (IK Falken)2.09,08 PB
6.Heini Ikonen (Jyväskylän Kenttäurheilijat)2.11,60 PB
7.Reetta Joronen (Savonlinnan Riento)2.11,85
8.Kaisa Honkaharju (Kälviän Tarmo)2.12,11 PB
9.Moona Latvala (Helsingin Kisa-Veikot)2.12,54 PB
10.Katja Blunden (Helsingin Kisa-Veikot)2.14,77
11.Alisa Virtanen (Jyväskylän Kenttäurheilijat)2.16,58

Korkeushyppy, naiset

#UrheilijaTulos
1.Ella Junnila (Tampereen Pyrintö)195 SE
2.Barbara Szabo (HUN)179
3.Sini Lällä (Jyväskylän Kenttäurheilijat)179
3.Miia Sillman (Tampereen Pyrintö)179
3.Jessica Kähärä (Mikkelin Kilpa-Veikot)179
6.Viivi Voutilainen (Turun Urheiluliitto)175
7.Linda Sandblom (HIK Friidrott)175
8.Gabriela Kosonen (Jyväskylän Kenttäurheilijat)170


100 m aidat, naiset (+2,2)

#UrheilijaAika
1.Reetta Hurske (Tampereen Pyrintö)12,92
2.Luca Kozak (HUN)13,05
3.Matilda Bogdanoff (Helsingfors IFK)13,10
4.Hanna Plotitsyna (UKR)13,19
5.Alicia Barrett (GBR)13,45
6.Diana Suumann (EST)13,65
7.Anni Siirtola (Helsingin Kisa-Veikot)13,97

200 m A-erä, miehet

#UrheilijaAika
1.Salem Eid Yaqoob (BRN)21,09
2.Marek Niit (EST)21,25
3.Oskari Lehtonen (Nurmijärven Yleisurheilu)21,38
4.Addau Abdou (BRN)21,38
5.Ville Aarnivala (Tampereen Pyrintö)21,61
6.Ryan Shields (JAM)22,09
-Jaysuma Saidy Ndure (NOR)DNF


Keihäänheitto, miehet

#UrheilijaTulos
1.Keshorn Walcott (TTO)82,32
2.Gatis Cakss (LAT)82,16
3.Toni Kuusela (Kuortaneen Koitto)80,06
4.Lassi Etelätalo (Joensuun Kataja)76,98
5.Jarmo Marttila (Kälviän Tarmo)72,10
6.Jani Kiiskilä (Veitsiluodon Vastus)71,75
7.Topias Laine (Helsingin Kisa-Veikot)71,67
8.Niu Heqing (CHN)67,44
9.Patrik Torn (Pyhäselän Urheilijat)67,12
10.Hu Haoran (CHN)63,77
-Petr Frydrych (CZE)NM

1500 m A-erä, miehet (top 10)

#UrheilijaAika
1.Ashley Smith (RSA)3.45,62
2.Siarhei Platonau (BLR)3.45,95
3.Mohamed Abouettahery (MAR)3.47,83
4.Samu Mikkonen (Joensuun Kataja)3.48,07
5.Martti Siikaluoma (Lahden Ahkera)3.49,21
6.Olavi Allase (EST)3.49,50
7.Antton Launto (Sauvon Urheilijat)3.50,09 PB
8.Jiri Karjalainen (Joensuun Kataja)3.50,74 PB
9.Eemil Helander (Jyväskylän Kenttäurheilijat)3.52,85 PB
10.Panu Jantunen (Helsingin Kisa-Veikot)3.53,55


400 m aidat, naiset

#UrheilijaAika
1.Aminat Jamal (BRN)57,72
2.Eveliina Määttänen (Keski-Uudenmaan Yleisurheilu)59,21
3.Nea Mattila (Helsingfors IFK)59,99
4.Annika Hannola (Helsingin Kisa-Veikot)1.00,11
5.Frida Hämäläinen (Tampereen Pyrintö)1.00,36
6.Elin Mickos (IF Sibbo-Vargarna)1.00,77
7.Oona Hujanen (Helsingin Kisa-Veikot)1.01,36

Pituushyppy, naiset

#UrheilijaTulos
1.Maria Huntington (Tampereen Pyrintö)656 w
2.Milica Gardasevic (SRB)652
3.Anna Bühler (GER)642 w
4.Taika Koilahti (Turun Weikot)641
5.Nea Lento (Tampereen Pyrintö)615
6.Emmi Mäkinen (Jyväskylän Kenttäurheilijat)607 w
7.Oona Hietala (Tampereen Pyrintö)586
8.Aino Tapio (IF Sibbo-Vargarna)573
9.Sini Sanaslahti (Kaipolan Vire)568
10.Sini Toivola (Jyväskylän Kenttäurheilijat)548
-Tiina Hakanen (Tampereen Pyrintö)NM
-Ore Adamson (GBR)NM


Seibäshyppy, miehet

#UrheilijaTulos
1.Tommi Holttinen (Someron Esa)535
2.Tomas Wecksten (Karhulan Urheilijat)535
3.Mikko Paavola (Alajärven Ankkurit)510
4.Urho Kujanpää (Tampereen Pyrintö)510
5.Jere Keskinen (Vaasan Toverit)510
6.Anton Kunnas (IF Sibbo-Vargarna)510 PB
7.Eetu Turakainen (Turun Urheiluliitto)490
8.Jami Siira (Tampereen Pyrintö)490 PB
9.Juho Alasaari (Laihian Luja)465
-Veeti Vesalainen (Lahden Ahkera)NM

400 m aidat A-erä, miehet

#UrheilijaAika
1.Tibor Koroknai (HUN)50,93
2.Erik Jagor (EST)51,65
3.Joni Vainio-Kaila (Laitilan Jyske)51,72
4.Tuomas Lehtonen (Liedon Parma)52,17
5.Jonni Blomqvist (Borgå Akilles)52,99
6.Vesa Kittilä (Pyhäjoen Wirta)53,31


Kiekonheitto, naiset

#UrheilijaTulos
1.Anna Rüh (GER)57,43
2.Hrysoula Anagnostopoulou (GRE)56,61
3.Salla Sipponen (Keuruun Kisailijat)54,47
4.Sanna Kämäräinen (Lapinlahden Veto)53,92
5.Lotta-Kaisa Eliander (Turun Urheiluliitto)52,60
6.Kätlin Töllasson (EST)51,15
7.Vilma Paakkala (Espoon Tapiot)48,85
8.Katri Hirvonen (Joensuun Kataja)47,98
9.Johanna Lehtiö (Kenttäurheilijat -58)46,29
10.Helena Leveelahti (Virtain Urheilijat)45,11
-Krista Uusi-Kinnala (Laitilan Jyske)NM
-Silja Ahonen (Parkanon Urheilijat)NM

Korkeushyppy, miehet

#UrheilijaTulos
1.Daniel Kosonen (Tampereen Pyrintö)206
2.Valtteri Välimäki (Uudenkaupungin Kenttäkarhut)203
3.Matias Mustonen (Lempäälän Kisa Yleisurheilu)199
3.Arttu Mattila (Äänekosken Urheilijat)199
5.Julius Kuusela (Länsi-Uudenmaan Urheilijat)199
5.Samuli Eriksson (Salon Vilpas)199
7.Ville Eikkula (Tampereen Pyrintö)194
7.Artturi Tipiö (Teuvan Rivakka)194
9.Valtteri Mattila (Äänekosken Urheilijat)194
-Casper Tillander (IF Sibbo-Vargarna)NM



100 m kelaus Erä 2

#UrheilijaAika
1.Leo-Pekka Tähti (Porin Tarmo)13,97
2.Esa-Pekka Mattila (Espoon Tapiot)15,42
3.Niko Ristiranta (Kuusankosken Kisa)15,85
4.Henry Manni (Länsi-Uudenmaan Urheilijat)16,11
5.Jesse Anttila (Hämeenlinnan Tarmo)16,35
6.Amanda Kotaja (Vampulan Urheilijat)16,48
7.Sini Paukkeri (Pudasjärven Urheilijat)18,36





Katso myös livetulokset