SM-viestit 2019 Ylivieska - Katso Aikataulu & Tulokset

SM-viestit 2019


Vuoden 2019 viestijuoksun SM-mitaleista kilpaillaan Ylivieskassa 7.-8.9. Kisaohjelmassa on 15-, 17- ja 19-vuotiaiden pikaviestit, keskimatkojen viestit ja pika-aitaviestit. Yleisen sarjan viestimitalit ratkotaan pika- ja keskimatkojen lisäksi kävelyviestissä.
Viestijuoksun SM-mitaleista on taisteltu jo vuodesta 1910 alkaen. Ylivieskassa 2019 SM-viestien paremmuudesta kilpaillaan jo 107. kerran.

SM-viestien lajit


SarjaLajit
Miehet4 × 100 m, 4 × 400 m, 4 × 800 m, 4 × 1 500 m, 3 × 3 000 m kävely
Naiset4 × 100 m, 4 × 400 m, 4 × 800 m, 3 × 3 000 m kävely
M/N 194 × 100 m, 4 × 400 m, 3 × 800 m, 4 × 100 m aidat
M/N 174 × 100 m, 4 × 300 m, 3 × 800 m, 4 × 100 m aidat
M/N 154 × 100 m, 4 × 800 m, 4 × 80 m aidat


SM-viestit 2019 Ylivieska - Kisojen aikataulu


La 7.9.2019

KloSarjaLajiVaihe
10:00T154x80ajalkuerät
10:40P154x80ajalkuerät
11:20M174x100malkuerät
11:40N194x100malkuerät
11:50P154x100malkuerät
12:15M194x100malkuerät
12:25T154x100malkuerät
13:05N174x100malkuerät
13:30N4x100malkuerät
13:50M4x100malkuerät
14:45T154x80ajfinaali
15:00P154x80ajfinaali
15:25M174x100mfinaali
15:35N194x100mfinaali
15:42M194x100mfinaali
15:47N4x100mfinaali
15:57M4x100mfinaali
16:05T154x100mfinaali
16:18P154x100mfinaali
16:25N174x100mfinaali
16:45N193x800mfinaali
17:05M193x800mfinaali
17:20N173x800mfinaali
17:45M173x800mfinaali
18:15N4x800mfinaali
18:30M4x800mfinaali

Su 8.9.2019

KloSarjaLajiVaihe
10:00N174 x 100 ajalkuerät
10:30M174 x 100 ajalkuerät
11:05N174 x 300malkuerät
11:40M174 x 300malkuerät
12:10M/N3 x 3000m kävfinaali
13:30N194 x 100 ajfinaali
13:45N174 x 100 ajfinaali
14:10M174 x 100 ajfinaali
14:25M194 x 100 ajfinaali
14:50N174 x 300mfinaali
15:00M174 x 300mfinaali
15:15N194 x 400mfinaali
15:35M194 x 400mfinaali
16:00M4 x 1500mfinaali
16:30T154 x 800mfinaali
17:00P154 x 800mfinaali
17:40N4 x 400mfinaali
18:05M4 x 400mfinaali



SM-viestien tulokset


Sunnuntain kisojen tulokset: http://live.time4results.com/yu/2019/smviestit/
Lauantain kisojen tulokset: http://live.time4results.com/yu/2019/smviestit/la

Televisiointi


Yle televisioi SM-viestit molempina kilpailupäivinä. Kisoja voi seurata suorana YLE Areenasta.

Lähetysajat

PäiväKanavaAika
Lauantai 7.9.2019YLE Areena14:40 – (LIVE)
Lauantai 7.9.2019TV217:30 – 19:30
Sunnuntai 8.9.2019YLE Areena13:25 – (LIVE)
Sunnuntai 8.9.2019TV217:30 – 19:25


Ilmoittautuneet joukkueet ja urheilijat lajeittain


M 3 x 3000 m kävely

SeuraUrheilijat
Espoon Tapiot 1Joni Hava, Jaakko Määttänen, Artturi Oila, Tuomo Salonen, Jani Lehtinen
Urjalan Urheilijat 1Markku Leino, Aleksi Ojala, Akseli Leino


N 3 x 3000 m kävely

SeuraUrheilijat
Espoon Tapiot 1Hele Haapaniemi, Enni Nurmi, Ellen Seisto, Essi Kivelä
Ikurin Vire 1Jenni Lahtinen, Salla Korpi, Jonna Korpi
Karhulan Katajaiset 1Maria Suntio, Aliisa Kiiski, Oona Kettunen
Laitilan jyske 1Jonna Voronkof, Maria Antola, Venla Laiho
Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1Elisa Neuvonen, Tiia Kuikka, Sanna Neuvonen, Venla Peltola
Lapuan Virkiä 1Anniina Kivimäki, Heta Veikkola, Sanna Mäenpää
Pyhäselän Urheilijat 1Cindy Ahponen, Anna Nousiainen, Peppi Ahponen
Rekolan Raikas 1Anna-Maj Vierikko, Taika Nurro, Helmi Köykkä


M17 3 x 800 m

SeuraUrheilijat
Esbo IF 1Jonathan Ekberg, Kristian Pirnes, Adnan Vuorinen, Walter Törnwall
Helsingin Kisa-Veikot 1Benjamin Lee, Jere Raunio, Daniel Äikäs, Aleksanteri Sihvonen, Kare Lysmä, Saska Rauhala
Hämeenlinnan Tarmo 1Arvi Väre, Tuukka Rinne, Eino Vuori, Joonatan Veijola
IF Sibbo-Vargarna 1Mikael Lehtimäki, Matias Tulokas, Paulus Lehtimäki, Rasmus Martin, Oliver Enqvist, Daniel Wickström
Ikaalisten Urheilijat 1Onni Koskela, Veeti Vainionpää, Oskari Kangasniemi
Joensuun Kataja 1Onni Huovinen, Ilmari Lehmus, Miro Tanninen, Sakari Vallius
Lahden Ahkera 1Pyry Terä, Justus Luonela, Aleksi Rajaniemi, Wäinö Hautala, Okko Vuorikoski
Länsi-Uudenmaan Urheilijat 1Simi Laine, Markus Serenius, Andreas Kärkkäinen, Eetu Rantala, Oiva Ylä-Jarkko
Maskun Kataja 1Kalle Oksanen, Tuomo Kulmala, Joona Rasi, Rasmus Haavisto
Naantalin Löyly 1Mikael Salminen, Stephen Kurki, Onni Flinkman
Oulun Pyrintö 1Antti Juvonen, Juha Niemelä, Juho Keränen, Eemil Huomo
Tampereen Pyrintö 1Elias Mäkinen, Elias Marjamäki, Jaakko Linnus, Pyry Iltanen, Joel Turkka
Toholammin Urheilijat 1Mika Salonen, Lassi Korpijärvi, Sami Salonen, Rasmus Remesaho
Turun Urheiluliitto 1Tuure Haapanen, Pyry Suojanen, Iivo Kalajoki, Nuutti Kokko
Viipurin Urheilijat 1Samu Friberg, Otto Lintula, Sebastian Torkkel, Benjamin Saukkonen, Zakaria Sabally, Elias Neuvonen
Ylivieskan Kuula 1Jarkko Reijonen, Miro Jylkkä, Jimi Leppälä, Aatu Hakala


M19 3 x 800 m

SeuraUrheilijat
IK Falken 1Alexander Rönnskär, Josef Höglund, Robin Kronqvist, Ali Reza Cheragi, Isak Holm, Axel Norrbacka
IK Falken 2Axel Norrbacka, Isak Holm, Ali Reza Cheragi, Jon Wikström
Joensuun Kataja 1Samuel Auvinen, Markus Kasanen, Elias Kortelainen, Mika Kotiranta, Arttu Simanainen
Kenttäurheilijat-58 1Juuso Hava, Olli Harju, Ville Harju, Rasmus Krogell, Akseli Stark
Lahden Ahkera 1Lassi Kuva, Lauri Syväranta, Leevi Kallio, Olli Ahlgren, Walte Hautala
Lahden Ahkera 2Lauri Syväranta, Walte Hautala, Wäinö Hautala, Okko Vuorikoski
Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1Aleksi Kivelä, Joona Sointu, Santtu Heikkinen, Leevi Keronen
Toholammin Urheilijat 1Roope Kangasvieri, Sami Salonen, Mika Salonen, Lassi Korpijärvi
Turun Urheiluliitto 1Robin Lainto, Wiljami Itämeri, Mustafe Muuse, Eetu Lindholm
Vasa IS 1Frey Forsén, Viktor Björkell, Rasmus Lerstrand, Johan Friman, Petrus Genas


N17 3 x 800 m

SeuraUrheilijat
Espoon Tapiot 1Selene Rossi, Lotta Putkiranta, Valentina Seppälä, Katharina Marekwia, Ellen Seisto, Ella Tiihonen
Gamlakarleby Idrottsförening 1Venla Kankainen, Kaisla Keiski, Justiina Juntunen
Helsingfors IFK 1Emma Nyström, Iina Holopainen, Iiris Koski
Helsingin Kisa-Veikot 1Julia Raunio, Hanna-Maija Siltanen, Elina Mettälä, Sanni Markkanen, Nikita Kumpulainen
Himangan Urheilijat 1Hanna Kyösti, Anni Mäkinen, Assi Hakala
Hämeenlinnan Tarmo 1Ida-Sofia Simola, Venla Mäkelä, Suvi Rantala
IF Raseborg 1Saimi Lupala, Fanny Kero, Vilja Minkkinen
Iisalmen visa 1Ella Mykkänen, Saara Penttinen, sini Karjalainen, Katariina Kärkkäinen
JKU 1Alisa Virtanen, Jenna Maukonen, Heidi Salminen, Emmi Pennanen, Emma Rainio, Anni Gustafsson
Joensuun Kataja 1Veera Häkkinen, Venla Häkkinen, Veera Kontkanen
Kauhavan Wisa 1Senja Gustafsson, Eerika Koivuniemi, Pinja Koivisto, Viola Gustafsson
Lahden Ahkera 1Pinja Kotinurmi, Sini Rajaniemi, Sanni Koivisto, Minttu Kaukonen, Ea Vuori, Krista Manninen
Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1Moona Korkealaakso, Emma Hietaranta, Henna Eineluoto, Noora Tiainen, Essi Vehmaa, Maiju Nousiainen
Nokian Urheilijat 1Vilma Patrikainen, Petriina Niininen, Ronja Haavisto, Riia Hiitelä, Helmi Haavisto, Venla Patrikainen
Pohjan Koitto 1Jenni Ojala, Jenna-Emilia Piirainen, Enni Petrelius, Nea Tenno
Salon Vilpas 1Muska Sanden, Sofia Piispa, Veera Helkama
Savonlinnan Riento 1Neea Käyhkö, Ella Kainulainen, Heidi Tyrväinen
Seinäjoen Seudun Urheilijat 1Selina Rintala, Veera Hakomäki, Inka Metsämäki, Saana Lappalainen
Tampereen Pyrintö 1Maiju Saukkosaari, Maria Peltoniemi, Monamaria Pyhältö, Venla Harala
Turun Urheiluliitto 1Heljä-Viivi Unkila, Siiri Ojanen, Liisa Jalava, Nelli Hiippavuori
Turun Urheiluliitto 2Nelli Hiippavuori, Elsa Karjalainen, Liina Ahtiainen, Ella Rajamäki, Annika Koistinen, Emma Tuominen
Vammalan seudun Voima 1Jessica Junkkala, Ilona Lampila, Veera Mattila, Mila Jokinen, Nina Välimäki
Viipurin Urheilijat 1Pihla Happonen, Lotta Joenpolvi, Beda Kauppinen, Mila Hälinen, Miina Kilpeläinen, Vilja Ketolainen
Ylivieskan Kuula 1Veera Vähäkangas, Emma Junno, Enni-Sofia Saari


N19 3 x 800 m

SeuraUrheilijat
Espoon Tapiot 1Ella Koskiniemi, Laura Nissinen, Viivi Patronen, Lotta Putkiranta, Heta Neuvonen
Lahden Ahkera 1Salla Laukkanen, Silja Rönkä, Helmi Vuorimaa, Emma Pasanen, Pinja Kotinurmi, Sini Rajaniemi
Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1Riina Heikkonen, Moona Korkealaakso, Emma Hietaranta, Minttu Mattinen, Venla Peltola
Lauttakylän Luja 1Aino Eno, Aino Lausniemi, Lotta-Maria Maine
Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1Milla Ala-Lahti, Nora Kytäjä, Helmi Karjainen, Venla Ranta, Ella Noora Haapalehto, Emma Ranta
Lempäälän Kisa Yleisurheilu 2Emma Ranta, Ella Noora Haapalehto, Venla Ranta
Riihimäen Kisko 1Sinja Sarasto, Henna Jalovaara, Aino Koskela, Inka Korkkinen, Anni Lähdemäki
Savonlinnan Riento 1Reetta Joronen, Neea Käyhkö, Ella Kainulainen, Aliisa Luukkainen
Tampereen Pyrintö 1Frida Hämäläinen, Kiia Keinonen, Aino Sikkinen, Pinja Heinonen


M 4 x 100 m

SeuraUrheilijat
Borgå Akilles 1Viktor Kantele, Willem Kajander, William Thor, Viktor Thor, Jonni Blomqvist, Isac Wedenberg, Victor Fagerholm,
Esbo IF 1Tuukka Huuskola, Roope Saarinen, Arttu Paananen, Jonathan Brace, Oskari Mörö
Helsingfors IFK 1Erik Back, Ilari Mäkinen, Anton Tallbacka, Evgeni Aleksandrov, Pavel Mäkinen, Batuhan Yildirim, Daniel Lundmark,
Helsingin Kisa-Veikot 1Matias Linkoaho, Roni Ollikainen, Joonatan Hyvärinen, Niko Viljola, Jarkko Pesola, Oskari Leppänen
IF Sibbo-Vargarna 1Joona Luotonen, Mikael Granqvist, Eljas Aalto, Edward Lindberg, Anton Kunnas, Elias Ylöstalo, Otto Ylöstalo, Rasmus Martin
Ikaalisten Urheilijat 1Samir Demnati, Otto Ahlfors, Eerikki Pekkola, Toni Mäki, Henri Kangasniemi
Janakkalan Jana 1Valtteri Välläri, Heikki Nieminen, Iikka Alingué, Lasse Hämelahti, Juho Rönkä, Juho Toivari
JKU 1Elmo Lakka, Viljami Kaasalainen, Ilari Manninen, Jesse Väyrynen, Viljami Hietaharju, Tuomas Rouvali, Teemu Keronen, Iiro Surkka
JKU 2Petteri Monni, Miska Sundberg, Julius Toivola, Tuomas Valle, Lauri Hietaharju, Juho Seppänen, Joonas Jokivartio, Otto Kilpi
Kenttäurheilijat-58 1Veeti Katainen, Elias Jrad, Tuomas Hyytiäinen, Leo Uusimäki, Petri Lemmetyinen
Lahden Ahkera 1Joska Tommola, Lauri Eerola, Aaro Karjalainen, Samuli Lehtinen, Emmanuel Hitilasha, Joonas Makkonen
Oulun Pyrintö 1Jere Lehto, Samuel Purola, Eeli Purola, Antti Kokkonen, Niko Kangasoja, Joni Heikkinen, Veli Vuorenmaa,
Savonlinnan Riento 1Niko Mutikainen, Erno Mehtonen, Mouctar Diallo, Rasmus Hiltunen, Severi Niittymäki
Someron Esa 1Eemeli Salomäki, Tommi Holttinen, Niko Jalava, Julian Rauhaniemi, Teemu Holttinen
Turun Urheiluliitto 1Mike Changala, Tuomas Määttä, Lauri Moisio, Harald Spoof, Lauri Kirkkola, Mikael Hörkkö


M17 4 x 100 m

SeuraUrheilijat
Alavieskan Viri 1Eetu Jokela, Samuli Takkunen, Taneli Hietala, Tomi Simonen, Kristian Hautakoski
Esbo If 1Toni Appelqvist, Adnan Vuorinen, Walter Törnwall, Jonathan Ekberg, Niklas Björkenheim, Kristian Pirnes
Espoon Tapiot 1Evangelos Spartiotis, Ibrahim el Mrabt, Jonatan Sperryn, Jonathan Lindroos
Helsingfors IFK 1Abdirahiim Salah, Hugo Limnell, Abdinain Moalin, Matvei Telov, Matias Kronlund
Helsingin Kisa-Veikot 1Miki Laakso, Kristofer Aaltonen, Atte Timgren, Benjamin Lee, Paavo Niinikoski, Kare Lysmä, Antti Pihlavisto, Aarni Lemetti
Hämeenlinnan Tarmo 1Eino Vuori, Arvi Väre, Joonatan Veijola, Tuukka Rinne
IF Drott 1Adrian Björkgren, Rasmus Lahti, Johannes Åhman, Alexander Björkgren, Isak Höglund, William Westerlund, Oscar Grannas, Edward Wikar
IF Sibbo-Vargarna 1Oliver Enqvist, Rasmus Martin, Daniel Wickström, Matias Tulokas, Mikael Lehtimäki, Paulus Lehtimäki
Ikaalisten Urheilijat 1Mikko Mäkipää, Roope Turunen, Taavi Leppänen, Daniel Saaristo, Oskari Kangasniemi
JKU 1Arttu Peltola, Leevi-Kalle Heikkilä, Jonatan Kinnunen, Juho Koivisto, Arttu Ahola, Luukas Saari, Vilho Happonen, Dani Lirkki
Joensuun Kataja 1Matias Ahtinen, Aatu Holopainen, Topi Kela, Rasmus Lehikoinen, Miro Tanninen, Sakari Vallius
Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1Otso Väyrynen, Sampo Väyrynen, Daniel Keane, Henrik Tapio, Niklas Salmi, Miro Heikkonen, Phuc Nguyen, Jaakko Salomäki
Lahden Ahkera 1Tuukka Koskinen, Juuso Pyyhtiä, Elmeri Arvaja, Eelis Snåre, Tuukka Ingers, Manu Metsäkangas, Anton Mustonen,
Lapuan Virkiä 1Valtteri Louko, Juho Kallio, Santeri Yliselä, Teemu Pihlajamäki, Teppo Tuuri, Roope Koivulahti, Julius Hirvelä, Santeri Suutala
Maskun Kataja 1Oskari Salmelainen, Rasmus Haavisto, Jaakko Kuoppa, Juho Haapala, Joona Rasi, Tuomo Kulmala
Maskun Kataja 2Juho Ala-Kokko, Tuomo Kulmala, Kalle Oksanen, Joona Rasi, Kalle Tahkola
Oulun Pyrintö 1Tuomas Horko, Kristian Kahma, Otto Turunen, Anton Purola, Antti Juvonen, Juho Keränen, Juha Niemelä, Niko Kangasoja
Tampereen Pyrintö 1Joel Turkka, Kasperi Valonen, Aleksi Savolainen, Jaakko Linnus
Tampereen Pyrintö 2Ari Mahmoudian, Pyry Iltanen, Juho Kahelin, Elias Marjamäki
Turun Urheiluliitto 1Jeremi Siimes, Nuutti Kokko, Roope Kivelä, Olli Uusitalo, Eemeli Piironen, Jermu Vihmakoski, Eeli Heikkilä,
Valkealan Kajo 1Olli Palmumaa, Sakke Petäjäsaari, Aatu Haimi, Patrick Haga
Viipurin Urheilijat 1Samu Friberg, Otto Lintula, Sebastian Torkkel, Benjamin Saukkonen, Zakaria Sabally, Sajan Irincheev, Aapeli Hatanpää, Olli Laitinen
Ylivieskan Kuula 1Ilmari Kukko, Markus Matikainen, Juuso Rantala, Elia Nevalainen


M19 4 x 100 m

SeuraUrheilijat
Borgå Akilles 1Isac Wedenberg, Severi Mäntylä, Henrik Illman, Sebastian Lundqvist, Daniel Niva, Max Tallqvist, Niklas Tallqvist,
Espoon Tapiot 1Iisakki Torppa, Evangelos Spartiotis, Ibrahim el Mrabt, Jonatan Sperryn
Helsingin Kisa-Veikot 1Topias Laine, Lassi Kaukonen, Tommi Mäkinen, Chibunna Ezeabasirim, Christian Hänninen, Tatu Heikkinen, Anton Koskinen, Juuso Junnila
JKU 1Jesse Väyrynen, Juuso Peltola, Pietari Valoranta, Kristian Peltola, Juho Nieminen, Aki Häkkinen, Niclas Forsberg, Eero Viljanmaa
Kuivasjärven Aura 1Jonne Kemppainen, Joonas Karppinen, Leo Hiltunen, Akseli Stång, Ville Myllyaho
Lahden Ahkera 1Eero Peltola, Karim Echahid, Joni Järvinen, Olli Ahlgren
Turun Urheiluliitto 1Akseli Sautila, Max Montin, Eetu Kuusela, Jaakko Juvonen, Robin Lainto
Vasa IS 1Albin Lundberg, Jimi Nukala, Christoffer Pått, Mattias Asp, Anton Sandvik
Vasa IS 2Lucas Mulders, Kabongo Tshibangu, Anton Sandvik, Viktor Björkell, Prince Tshibangu, Nico Källberg


N 4 x 100 m

SeuraUrheilijat
Esbo If 1Salla Parviainen, Kira Kytölä, Jessica Rautelin, Kaisa Mikander
Esbo If 2Kaisla Torppa, Meeri Salomaa, Molly Pastewka, Sonja Vilden, Rebekka Sukselainen, Saga Andersson
Espoon Tapiot 1Saga Kivekäs, Kristiina Vuorvirta, Reetta Kämäräinen, Saara Keskitalo, Carita Barsk, Ellinoora Riikinsaari
Helsingfors IFK 1Inka Pöyry, Lotta Kemppinen, Viivi Lehikoinen, Nea Mattila
Helsingin Kisa-Veikot 1Anni Siirtola, Annika Hannola, Kamilla Nurminen, Anniina Laitinen, Heidi Parikka, Aada Peltonen, Amira Chokairy, Beda Eronen
JKU 1Hanna-Maari Latvala, Noralotta Neziri, Anniina Kortetmaa, Aino Pulkkinen, Emma Koistinen, Emmi Mäkinen, Ada Koistinen, Julia Enarvi
JKU 2Emmi Mäkinen, Julia Enarvi, Gia Reinholm, Nea-Mari Neziri, Nora-Julia Isoluoma, Elisa Kirvesniemi, Johanna Herlevi-Saarukka, Janina Jaatinen
Joensuun Kataja 1Hertta Heikkinen, Jutta Heikkinen, Silja Kempas, Jessica Miettinen, Marika Partinen, Jenna Riikonen, Hanna Siiskonen,
Kajaanin Kipinä 1Mari Heinonen, Jenna Kokkonen, Emmi Heikkinen, Annika Haverinen, Emilia Koskelo, Henna Hyvönen
Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1Elina Kujala, Sanni Mahonen, Eveliina Määttänen, Kerttu Latvala, Hertta Hankimaa, Meeri Manninen, Petra Räty, Eerika Salomäki
Kuivasjärven Aura 1Eveliina Bogdanoff, Karoliina Bogdanoff, Iiris Törrönen, Iina Takkula, Venla Rutanen, Ilona Kamunen
Lahden Ahkera 1Siiri Karjalainen, Sanna Erkinheimo, Ilona Kekkonen, Jenna Pihkola, Viivi Avikainen, Reetta Hämäläinen
Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1Elina Torro, Kristiina Halonen, Riina Heikkonen, Meerituuli Jääskeläinen, Iitu Sutela, Minttu Mattinen, Jenni Rossi,
Oulun Pyrintö 1Essi Kurtti, Jandeh Jallow, Taru Väisänen, Pinja Purola, Alina Nousiainan, Matilda Sakko, Enna Hassinen,
Raahen Vesa 1Emmi Erikkilä, Anni Grekula, Viivi Partanen, Veera Möttönen
Savonlinnan Riento 1Niina Karttunen, Netta Salo, Milla Pirkkalainen, Aliisa Luukkainen, Neea Käyhkö, Janika Pulkkinen, Sandra-Sofia Kosonen,
Seinäjoen seudun Urheilijat 1Heidi Erkinheimo, Anna Hämäläinen, Valentina Lemettinen, Tuuli Kujala, Jonna Alkula, Maria Herrala
Tampereen Pyrintö 1Maria Huntington, Olivia Ben Khalifa, Alisa Aalto, Ilona Luoma, Miia Sillman, Lotta Harala, Iina Lehtimäki, Oona Hietala
Tampereen Urheilijat -38 1Arlena Mikkonen, Nadija Vasylenko, Aino Honkamäki, Stiina Kokkonen, Jenna-Riina Virolainen, Heta Haapala
Turun Urheiluliitto 1Lotta Vento, Säde Honkala, Enni Henttonen, Viola Westling, Nea Laine, Helen Urho, Viivi Voutilainen,
Turun Weikot Yleisurheilu 1Jutta Luhtala, Evelina Ojaniittu, Marika Aarnio, Eeva Paavilainen, Taika Koilahti
Vasa IS 1Madeleine Glasberg, Malva Nylund, Fina Backholm, Matilda Kvist
Veitsiluodon Kisaveikot 1Veera Pudas, Mette Baas, Ida Ravaska, Tiina Taskinen, Erika Utriainen
Ylivieskan Kuula 1Oona Kiljala, Hanna Vuolteenaho, Ronja Ruotanen, Emmi Wilen`, Venla Ruotanen


N17 4 x 100 m

SeuraUrheilijat
Esbo IF 1Silja Andersson, Venla Simolin, Wilma Jungar, Daniela Kulanko, Siiri Metsälä
Espoon Tapiot 1Vilma Hakala, Silja Jaatinen, Anna Pursiainen, Julia Ihantola, Ellinoora Riikinsaari
Helsingfors IFK 1Sandra Piippo-Pinho, Janette Lohilahti, Iina Holopainen, Linda Leveelahti, Mimi Kontala
Helsingin Kisa-Veikot 1Eeva Samberg, Roosa Toivonen, Peppi Siirtola, Emilia Voutilainen, Julia Raunio, Krista Korhonen, Aleksandra Viljanen,
IF Nykarlebynejden 1Belinda Stenroos, Hanna Back, Laura Ström, Lisa Sundqvist, Tindra Sundvik
IF Åsarna 1Emma Vikman, Ana Ciornei, Charlotta Sandkulla, Elin Jakobsson, Vilhelmiina Sjölind, Adéle Zittra, Wilma Nyberg,
IK Falken 1Chantelle Finne, Laura Byström, Tilde Björk, Yasmine Bodbacka, Sofie Lövsund
JKU 1Heidi Salminen, Wilhelmiina Harju, Ada Zitting, Nea Huvila, Emmi Pennanen, Siiri Salo, Gea Zitting, Riikka Savolainen
Joensuun Kataja 1Veera Häkkinen, Nea Immonen, Emilia Kiiski, Siiri Nyyssönen, Peppi-Rosa Penttinen
Kaipolan Vire 1Tessa Moisio, Elvi Warwick, Venla Marjanen, Olivia Asikainen, Maisa Moisio
Karhulan Katajaiset 1Kerttu Niiranen, Roosa Pirinen, Senni Salorinne, Sade Lampila, Lilli Hakkarainen, Tessa Borodulin, Marleena Nieminen, Mette Nurminen
Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1Nelli Järvinen, Ella-Maria Multala, Ella Perälä, Anna Bardzinski, Laura Kankkunen, Helmi Aho, Sara Veijalainen, Hille Kankaanpää
Kokkolan Veikot 1Hilma Rantala, Emilia Vörlin, Wilma Huuhka, Venla Kujala
Lahden Ahkera 1Pinja Ruoho, Milka Ukkonen, Senja Roos, Venla Pulkkanen, Ilona Saarikunnas, Juulia Inkinen
Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1Tanja Kokkonen, Essi Vehmaa, Sani Rantalainen, Sofia Lindholm, Noora Tiainen, Maiju Nousiainen, Heini Käyhty,
Oulun Pyrintö 1Laura Loponen, Eveliina Lehtola, Siiri Hihnala, Eeva Kilpeläinen, Sofia Härkönen, Veera Paasovaara, Ella Niskala,
Pohjan Koitto 1Iida Pahtaja, Eerika Rahko, Emma Mäkikallio, Jenna-Emilia Piirainen, Sanni Iivari, Milla Nevalainen
Pohjan Koitto 2Sanni Iivari, Milla Nevalainen, Anni Karanta, Elmi-Liinu Mulari, Jenna-Emilia Piirainen, Jenni Ojala, Enni Petrelius,
Porin Yleisurheilu 1Hilla Leväniemi, Vera Karttunen, Helmiina Kivilahti, Nina Seppälä, Liinu Karjala, Kiira Kautto
Seinäjoen Seudun Urheilijat 1Saana Takala, Meeri Elomaa, Sofia Ylinen, Aada Mikkilä, Sara Takala, Elise Lähdemäki
Tampereen Pyrintö 1Saga Vanninen, Nea Lento, Venla Väliharju, Lotta Alasaukko-oja, Maiju Saukkosaari, Meri Elomaa
Tampereen Urheilijat -38 1Nadija Vasylenko, Janika Jokinen, Serafina Salmi, Stiina Kokkonen, Anniina Murtonen, Anni Vähäkoski, Aleksina Lehtonen, Ella Leino
Turun Urheiluliitto 1Olivia Heino, Pinja Naula, Edit Nurminen, Ilona Ruohola, Emmi Valtonen
Valkealan Kajo 1Aliisa Lautala, Kirsikka Salmi, Sandra Pahkala, Nea Korhonen, Iida Ahonen, Noora Toivakka
Vasa IS 1Moa Forslund, Ellen Bos, Janna Siegfrids, Ida Wiklund, Elin Källberg, Ninja Foxell
Viipurin Urheilijat 1Vilja Ketolainen, Pihla Happonen, Mila Hälinen, Beda Kauppinen, Lotta Joenpolvi, Milka Mansikka, Miina Kilpeläinen, Ronja Orivuori


N19 4 x 100 m

SeuraUrheilijat
Espoon Tapiot 1Saara Keskitalo, Carita Barsk, Reetta Kämäräinen, Ellinoora Riikinsaari, Viivi Patronen
Helsingin Kisa-Veikot 1Edith Berden, Petra Häggqvist, Sara Siltala, Essi Eriksson, Sofia Roos, Chloe Hagues, Elli Häikiö,
IF Drott 1Ida Backman, Victoria Myntti, Lova Forsman, Maisa Laakso, Tilda Gripenberg, Matilda Nyman
JKU 1Laura Koivisto, Oona Nieminen, Roosa Mähönen, Pinja Hirvilahti, Aino Viljanmaa, Eveliina Malinen
Kuivasjärven Aura 1Pihla Kinnunen, Ella Nisula, Sonja Stång, Aino Vuorjoki
Kuivasjärven Aura 2Iitu Heikkinen, Elina Männikkö, Ilona Kamunen, Ronja Koskela, Venla Rutanen
Pohjan Koitto 1Iida Pahtaja, Aino Rajanen, Eerika Rahko, Emma Mäkikallio, Sanni Iivari
Porin Yleisurheilu 1Inkeri Ahokas, Laura Lepistö, Kiia Jullenmaa, Pirkitta Marjanen, Eleonora Korpua, Liinu Karjala, Hilla Leväniemi, Vera Karttunen
Riihimäen Kisko 1Aino Koskela, Anni Lähdemäki, Henna Jalovaara, Sinja Sarasto, Inka Korkkinen
Savonlinnan Riento 1Niina Karttunen, Milla Pirkkalainen, Aliisa Luukkainen, Neea Käyhkö, Janika Pulkkinen, Sandra-Sofia Kosonen
Seinäjoen Seudun Urheilijat 1Tuuli Kujala, Valentina Lemettinen, Meeri Elomaa, Sofia Ylinen, Aada Mikkilä, Saana Takala
Tampereen Pyrintö 1Olivia Mäkinen, Frida Hämäläinen, Pinja Heinonen, Oona Hietala, Salla Tuominen, Hanna Peltola, Kaisa Pousi,
Turun Urheiluliitto 1Reetta Rantakokko, Maija Lehti, Maija Pitkänen, Milja Heikura
Vasa IS 1Madeleine Glasberg, Malva Nylund, Fina Backholm, Cornelia Berg, Erica Kolehmainen


P15 4 x 100 m

SeuraUrheilijat
Borgå Akilles 1Emil Stade, Jami Leppäkoski, Elliot Schmidt, Linus Henriksson, Thomas Isaksson, Samuel Puustinen, Oscar Nyholm, Victor Lindroos
Espoon Tapiot 1Joonas Jäppinen, Johannes Hakala, Henri Matikainen, Waltteri Koenkytö, Joona Nieminen
Helsingin Kisa-Veikot 1Aapo Nikkola, Lassi Pihlavisto, Jaakko Siltala, Johannes Mäkelä, Viljami Heinonen, Mikke Järvelin, Jimi Willberg,
If Drott 1Oscar Grannas, Isak Höglund, Edward Wikar, William Westerlund, Albin Söderman
IF Femman 1Benjamin Olli, Anton Sabel, Kasper Paulin, Kevin Paulin
IF Raseborg 1Oliver Öhman, Oliver Heikkinen, Oliver Forsman, Väinö Lupala, Rasmus Tenkanen, Simon Ekholm
JKU 1Lassi Nalkki, Joonas Lapinkero, Atte Leppänen, Lauri Liljavirta, Valtteri Kinnunen, Pyry Lahtinen, Aapo Viherlehto, Luukas Kyrönlahti
Karhulan Katajaiset 1Veikko Sundberg, Eliel Mulari, Aatu Sihvonen, Anton Hagel, Perttu Grönvall, Valtteri Partanen, Miro Naski, Veeti Hostikka
Karhulan Katajaiset 2Perttu Grönvall, Valtteri Partanen, Veeti Hostikka, Miro Naski
Kaustisen Pohjan-Veikot 1Joona Ali-Haapala, Sisu Peltoniemi, Atte Salminen, Niko Kaustinen, Santeri Hanhikoski
Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1Niklas Salmi, Miro Heikkonen, Henri Ikonen, Konsta Keijonen, Amos Meller, Eevert Haikola, Miko Ojapelto, Otso Barck
Kuivasjärven Aura 1Konsta Rutanen, Sampo Määttä, Nicolas Leskisenoja, Roope Raatikainen, Sebastian Ukura
Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1Konsta Rutonen, Kasperi Vehmaa, Eetu Pohjonen, Martti Hyvärinen, Rasmus Vehmaa, Aleksi Hilska, Miki Likander, Roope Kuparinen
Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1Otso Luodeslampi, Miika Niemelä, Eelis Kuusjärvi, Mikael Viitanen, Jesse Salo, Eero Ranta
Oulun Pyrintö 1Topi Timonen, Armas Uusitalo, Eeli Tohmola, Jonne Kovaniemi, Arsi Lehtola, Anton Kahma, Valtteri Niemi,
Raision Kuula 1Jere Santaluoto, Aapo Kalajoki, Sami Porrasoja, Steven Enwena, Eetu Takomo, Miro Leinonen, Joona Toivonen,
Seinäjoen Seudun Urheilijat 1Matias Keltto, Lauri Takala, Oliver Metsälä, Veeti Kortehisto, Teemu Rantanen, Joni Haapamäki, Aleksi Hauhia, Reko Hakomäki
Tampereen Pyrintö 1Patrik Järvinen, Jere Haapalainen, Eino Perämaa, Ville Väliharju
Tampereen Pyrintö 2Antti Sainio, Konsta uuttera, Konsta Kankainen, Konsta Tynkkynen, Otto Ahonen, Oskar Toomer, Jesse Riissanen, Eelis Harjunmaa
Turun Urheiluliitto 1Aatu Penttilä, Aarne Autio, Riku Uusitalo, Vilho Ahtinen, Kasper Kouvonen, Jonathan Lehtonen, Alvar Itämeri,
Vantaan Salamat 1Tuomas Ahokas, Tumi Siranko, Elias Salminiitty, Panu Leinonen, Einari Tiainen, Eeli Mäkelä
Viipurin Urheilijat 1Henri Korhonen, Iivo Hämäläinen, Mortti Metsäkoivu, Miska Koponen, Aapeli Hatanpää, Sajan Irincheev, Aleksi Nokkanen, Elias Neuvonen
Ylöjärven Urheilijat 1Elias Sireni, Miro Mäkinen, Otto Marjamäki, Mikko Murto


T15 4 x 100 m

SeuraUrheilijat
Esbo IF 1Ella Paukku, Noomi Malmgren, Leonie Winell, Aleksandra Nylund, Malin Rantala
Esbo If 2Malin Lindroth, Ella Westerlund, Annika Juvala, Ina Appelqvist, Emelie Avellan
Espoon Tapiot 1Carla Liukkonen, Minea Fogelholm, Elmiina Siikala, Emilia Chandras, Anna Elina Nummikoski, Anniina Vaittinen
Helsingfors IFK 1Liina Tervo, Laura Einamo, Vivian Tran, Helmi Isometsä, Nora Koskela-Koivisto
Helsingin Kisa-Veikot 1Siiri Siirtola, Kerttu Niemi, Edesa Gashi, Terhi Vehko, Micaela Hänninen, Lilja Koskela, Carmen Vaha, Saana Talsta
Hämeenlinnan Tarmo 1Moona Mäkelä, Erika Välkkynen, Aino Ojaniemi, Iiris Veijola, Aino Aalto, Vilma Kerälä, Vilma Toivonen, Emilia Rättö
Hämeenlinnan Tarmo 2Vilma Kerälä, Vilma Toivonen, Aino Aalto, Emilia Rättö, Iiris Veijola, Aino Ojaniemi, Erika Välkkynen, Moona Mäkelä
If Drott 1Jamira Suarez, Teodora Westerlund, Tilda Höglund, Priscilla Boateng, Nea Hassila, Mia Backman, Emma Lillas, Fanny Östman
If Drott 2Mia Backman, Fanny Östman, Emma Lillas, Nea Hassila
IF Nykarlebynejden 1Milla Ström, Malin Cederholm, Engla-Lie Holländer, Signe Jakobsson, Tilde Stråka
Ikaalisten Urheilijat 1Carita Kivimäki, Jenni Sormunen, Adele Vainio, Josefina Salmi
Ilmajoen kisailijat 1Oona-Maria Köykkä, Veera Ketonen, Susanna Kivioja, Noora Harju, Sanja Mäenpää, Laura-Kaisa Aitaneva, Veera Bohjanen, Emilia Latva-Koivisto
Ilmajoen kisailijat 2Laura-Kaisa Aitaneva, Veera Bohjanen, Emilia Latva-Koivisto, Sanja Mäenpää, Nea Haapamäki, Oona-Maria Köykkä, Susanna Kivioja, Noora Harju
Imatran Urheilijat 1Venla Savolainen, Meeri Riiali, Aino Venäläinen, Nelli Anttonen
Janakkalan Jana 1Nea Nummenpää, Julia Pitkänen, Lotta Jalonen, Helmi Lipsanen, Anniina Henttonen
JKU 1Hilma Kinnunen, Minea Vertala, Iida Pajunen, Pihla Tiihonen, Alisa Seilonen, Jenna Tuomaala, Nelli Pajula, Emmiina Hiltunen
JKU 2Saga Koppeli, Noora Salmi, Mimosa Teerijoki, Mimmi Sihvonen, Jenni Kiminkinen, Nea Koppeli, Elsa Pesonen, Helmi Kiraly
Kannuksen Ura 1Anna Lukkarila, Emilia Ilola, Iina Lastikka, Milla Luoma-Tokoi, Nea Kopsala, Oona Kangasvieri, Tiia Kopsala,
Karhulan Katajaiset 1Marleena Nieminen, Maria Suntio, Mette Nurminen, Salma Mäntynen, Lilli Hakkarainen, Tessa Borudulin
Karhulan Katajaiset 2Lilli Hakkarainen, Tessa Borudulin, Iisa-Erika Auranen, Niia-Sofia Auranen, Minea Nurminen
Karhulan Urheilijat 1Irem Köksal, Maria Wennerstrand, Alisa Miettinen, Olivia Ettanen, Titta Paavola
Keravan Urheilijat 1Elsa Rönkkö, Amanda Rontu, Sara-Julia Hellsten, Petranella Poranen, Aino Risku, Elle Ceder, Pihla Väisänen,
Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1Sara Veijalainen, Evita Santala, Hille Kankaanpää, Ida Cardona, Mila Heikkonen, Emmi Ronkainen, Noora Sihvonen, Vilma Mikkola
Kuivasjärven Aura 1Sofie Schroderus, Aada Aarnio, Laura Markuksela, Sofia Mehtälä, Siiri Kylmänen
Kuivasjärven Aura 2Siiri Kylmänen, Anna Kokko, Pauliina Autti, Laura Markuksela, Jenni Simuna, Venla Siltala, Alisa-Orvokki Timonen,
Lahden Ahkera 1Ilona Saarikunnas, Sohvi Laine, Ella Haapasalo, Edith Rantala, Helmiina Saarikunnas, Minttu Kaukonen, Jade Toivola, Emelia Kariola
Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1Milja Mahlavuori, Anne-Karin Kilkki, Pinja Tahvanainen, Tytti Repo, Elisa Hilska, Iines Peltonen, Rosa Valkendorff, Hanna Sedig
Lapuan Virkiä 1Inka-Maria Ylitalo, Anni Takamaa, Viivi Louko, Sofia Mattila, Taru Killinen
Liedon Parma 1Salla Mäkipere, Pinja Rintamaa, Ella-Sofia Hyövelä, Venla Hämäläinen, Vilma Rönnemaa
Limingan Niittomiehet 1Emmi Rantala, Saimi Lithovius, Ella Nissinaho, Pinja Pitkälä, Anna Helander, Petra Kangas, Iiris Kämäräinen, Nella Karjalainen
Limingan Niittomiehet 2Nella Karjalainen, Nelli-Lotta Karppelin, Petra Kangas, Anna Helander, Janette Malila
Nurmijärven Yleisurheilu 1Venla Lehtonen, Selma Mäenpää, Greta Laukala, Emma Lehtonen, Sanni Lehtonen, Sara Parviainen, Thea Kolu,
Oulun Pyrintö 1Essi Niskala, Emilia Rauhala, Bettina Siltala, Martta Koskela, Kiia Vanhatupa, Alisa Niemi, Eeva Nurkkala,
Oulun Pyrintö 2Olivia Veneskoski, Venla Laukka, Minja Kurtti, Milla Kangas, Kiia Vanhatupa, Eeva Nurkkala, Alisa Niemi,
Pohjan Koitto 1Safia Mekki, Sara Niukkanen, Siiri Poikela, Olivia Laine, Helmi Kunnari
Porin Tarmo 1Sofie Latva-Risku, Aada Juhala, Maria Pukkila, Ella Tuohiniemi, Elli-Noora Raita
Riihimäen Kisko 1Sanni-Veera Viertola, Vanessa Lindberg, Emmi Hietanen, Helmi Lievonen, Venla Lähdemäki, Elisa Alastalo, Salla Savikko, Annika Vilen
Riihimäen Kisko 2Annika Vilen, Elisa Alastalo, Salla Savikko, Venla Lähdemäki, Aino Laitinen
Savonlinnan Riento 1Helmi Laine, Emma Halonen, Erin Kainulainen, Aada Heiskanen, Miisa-Riina Virta, Mette Voutilainen
Seinäjoen Seudun Urheilijat 1Sata Takala, Kiia Perttula, Milana Vuorinen, Anni Mäenpää, Julia Ojala, Aliina Ojaniemi, Sanni Yli-Kiikka, Sanni Viertola
Seinäjoen Seudun Urheilijat 2Kaisa Tuovinen, Jenna Ojaniemi, Anni Rantanen, Fanny Ojala, Nelli Kivineva, Joanna Kangas, Adelia Ventsas, Aure Ventsas
Siilinjärven Ponnistus 1Emma Kammonen, Tilda Korhonen, Pinja Laasanen, Eveliina Sairanen
Tampereen Pyrintö 1Vilma Väliharju, Anni Nurminen, Krista Lehti, Helmi Tarkiainen
Tampereen Pyrintö 2Iida Kujanpää, Monamaria Pyhältö, Roosa Myllymäki, Sanni Lento
Tampereen Pyrintö 3Jenna Saarilahti, Eerika Heiskala, Seela Paavilainen, Tessa Peltoniemi, Anna Selin, Jenny Laatikainen, Lotta Mäkelä,
Turun Urheiluliitto 1Tinja Pirttikoski, Enni Virjonen, Lotta Nurminen, Maria Ranne, Salma Krause, Lotta Kirjavainen, Liina Ahtiainen,
Turun Urheiluliitto 2Lotta Kirjavainen, Liina Ahtiainen, Felicia Ayelbassa, Maria Ranne, Ella Rajamäki
Vantaan Salamat 1Jenna Vakkilainen, Takwa Adam, Milja Majuri, Aava Lajunen, Vilja Riihimäki, Emma Väänänen, Vilma Nieminen, Annina Doktar
Vantaan Salamat 2Emmi Parhiala, Lumo Keisanen, Peppiina Hiltunen, Emilia Vaahtola, Lina Helminen, Eva Peltopuro, Melissa Sarjala, Emma Noponen
Vasa IS 1Elisabeth Kvist, Lina Lithén, Amanda Bertula, Clarine Mutiganda, Molly Forslund, Tilde Nordman
Veitsiluodon Kisaveikot 1Lotta Pudas, Ella Martimo, Anniina Piipponen, Anna-Sofia Orajärvi, Frida Kilpiäinen
Vetelin Urheilijat 1Jonna Koivisto, Oona Anttila, Sara Patana, Essi Koivisto, Rebekka Pöyhönen
Viipurin Urheilijat 1Milka Mansikka, Ronja Orivuori, Miina Kilpeläinen, Iina Rantonen, Gerli Kumar, Vivian Castilla, Erika Ruotsalainen, Emma Gokkonen
Vähänkyrön Viesti 1Emma Rintamäki, Sofia Keski-Nikkola, Milja Mäkiranta, Heidi Nyrhinen, Sirja Tyystjärvi, Olivia Kumara
Ylivieskan Kuula 1Terhi Junno, Fanni Jämsä, Siiri Aho, Vilma Vesaluoma, Jenni Matola, Neea Anttila


M17 4 x 100 m aidat

SeuraUrheilijat
Alavieskan Viri 1Eetu Jokela, Taneli Hietala, Samuli Takkunen, Tomi Simonen, Kristian Hautakoski
Espoon Tapiot 1Ibrahim el Mrabt, Jonatan Sperryn, Jonathan Lindroos, Evangelos Spartiotis, Henri Matikainen
Helsingfors IFK 1Abdirahiim Salah, Hugo Limnell, Abdinain Moalin, Matvei Telov, Rasmus Kujala, Miro Kallio
Helsingin Kisa-Veikot 1Atte Timgren, Aapo Nikkola, Lassi Pihlavisto, Kristofer Aaltonen, Paavo Niinikoski, Antti Pihlavisto
IF Drott 1Adrian Björkgren, Johannes Åhman, Rasmus Lahti, Alexander Björkgren, Oscar Grannas, William Westerlund, Isak Höglund, Albin Söderman
IF Sibbo-Vargarna 1Matias Tulokas, Mikael Lehtimäki, Daniel Wickström, Paulus Lehtimäki, Oliver Enqvist, Rasmus Martin
JKU 1Arttu Peltola, Juho Koivisto, Arttu Ahola, Dani Lirkki, Jonatan Kinnunen, Vilho Happonen, Luukas Saari,
Joensuun Kataja 1Matias Ahtinen, Aatu Holopainen, Topi Kela, Rasmus Lehikoinen, Miro Tanninen, Sakari Vallius
Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1Otso Väyrynen, Sampo Väyrynen, Henrik Tapio, Miro Heikkonen, Konsta Keijonen, Jaakko Salomäki
Lahden Ahkera 1Eelis Snåre, Juuso Pyyhtiä, Tuukka Ingers, Manu Metsäkangas, Eerik Mäkelä, Elmeri Arvaja
Lapuan Virkiä 1Valtteri Louko, Teemu Pihlajamäki, Juho Kallio, Santeri Yliselä
Tampereen Pyrintö 1Joel Turkka, Juho Kahelin, Aleksi Savolainen, Jaakko Linnus, Ari Mahmoudian, Kasperi Valonen
Turun Urheiluliitto 1Jeremi Siimes, Jermu Vihmakoski, Nuutti Kokko, Roope Kivelä, Eemeli Piironen, Aarne Autio, Eeli Heikkilä,
Viipurin Urheilijat 1Samu Friberg, Otto Lintula, Sebastian Torkkel, Benjamin Saukkonen, Zakaria Sabally, Sajan Irincheev, Henri Korhonen, Iivo Hämäläinen


M19 4 x 100 m aidat

SeuraUrheilijat
Espoon Tapiot 1Jonatan Sperryn, Jonathan Lindroos, Iisakki Torppa, Evangelos Spartiotis, Ibrahim el Mrabt, Max Koskinen
Helsingin Kisa-Veikot 1Topias Laine, Chibunna Ezeabasirim, Lassi Kaukonen, Sami Laakkonen, Tommi Mäkinen
JKU 1Jesse Väyrynen, Juuso Peltola, Pietari Valoranta, Juho Nieminen, Kristian Peltola
Lahden Ahkera 1Joni Järvinen, Karim Echahid, Juuso Pyyhtiä, Manu Metsäkangas


N17 4 x 100 m aidat

SeuraUrheilijat
Helsingfors IFK 1Iina Holopainen, Janette Lohilahti, Linda Leveelahti, Sandra Piippo-Pinho, Mimi Kontala
Helsingin Kisa-Veikot 1Roosa Toivonen, Peppi Siirtola, Siiri Siirtola, Emilia Voutilainen, Essi Eriksson, Krista Korhonen
JKU 1Wilhelmiina Harju, Heidi Salminen, Emmi Pennanen, Johanna Nieminen, Riikka Savolainen, Ada Zitting
Joensuun Kataja 1Nea Immonen, Emilia Kiiski, Aava Kipinä, Siiri Nyyssönen, Peppi-Rosa Penttinen
Kokkolan Veikot 1Hilma Rantala, Emilia Vörlin, Venla Kujala, Wilma Huuhka
Kuivasjärven Aura 1Sonja Stång, Aino Vuorjoki, Ronja Koskela, Iitu Heikkinen, Elina Männikkö
Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1Tanja Kokkonen, Essi Vehmaa, Sani Rantalainen, Sofia Lindholm, Noora Tiainen, Maiju Nousiainen, Heini Käyhty,
Tampereen Pyrintö 1Saga Vanninen, Nea Lento, Venla Väliharju, Maiju Saukkosaari
Turun Urheiluliitto 1Edit Nurminen, Emmi Valtonen, Ilona Ruohola, Elviira Niemelä


N19 4 x 100 m aidat

SeuraUrheilijat
Espoon Tapiot 1Saara Keskitalo, Reetta Kämäräinen, Vappu Valtonen, Ellinoora Riikinsaari, Neea Nurmi, Kerttu Valtonen
JKU 1Oona Nieminen, Laura Koivisto, Pinja Hirvilahti, Roosa Mähönen, Siiri Rainio, Heidi Haapamäki
Kuivasjärven Aura 1Sonja Stång, Ella Nisula, Aino Vuorjoki, Ronja Koskela, Iitu Heikkinen
Kuivasjärven Aura 2Elina Männikkö, Iitu Heikkinen, Pihla Kinnunen, Venla Rutanen, Ronja Koskela
Savonlinnan Riento 1Niina Karttunen, Aliisa Luukkainen, Janika Pulkkinen, Neea Käyhkö, Roosa Rissanen, Milla Pirkkalainen
Tampereen Pyrintö 1Olivia Ben Khalifa, Frida Hämäläinen, Pinja Heinonen, Oona Hietala, Olivia Mäkinen, Kaisa Pousi, Salla Tuominen, Hanna Peltola
Turun Urheiluliitto 1Maija Lehti, Edit Nurminen, Emmi Valtonen, Nea Vahanne, Elviira Niemelä


M 4 x 1500 m

SeuraUrheilijat
Gamlakarleby Idrottsförening 1Joni Virkkala, Väinö Venetjoki, Robert Hagström, Mikael Bergdahl, Pauli Ruostetsaari, Jan Kaas
Helsingin Kisa-Veikot 1Topi Raitanen, Eero Saleva, Panu Jantunen, Vincent Quednau, Joonas Harjamäki, Aki Nummela
JKU 1Eemil Helander, Otto Kaario, Jussi Eskola, Jussi Huuskonen, Miika Lehtinen, Jaakko Nieminen, Henri Manninen, Jonathan Kilpelä
Joensuun Kataja 1Samuel Auvinen, Mikko Hirvonen, Jiri Karjalainen, Mika Kotiranta, Samu Mikkonen, Teemu Ruippo
Kenttäurheilijat-58 1Ville Harju, Miikka Ojala, Rasmus Krogell, Juuso Hava, Olli Harju
Lahden Ahkera 1Ossi Kekki, Martti Siikaluoma, Hannu Granberg, Wilho Hautala, Janne Kanerva, Antti-Pekka Niinistö, Aleksi Rajaniemi, Walte Hautala
Limingan niittomiehet 1Samuli Hussa, Matias Tiiro, Kari Poutiainen, Tuomas Aho, Jani Juntunen, Jarkko paukkeri, Joona Holappa, Aarre Paukkeri
Saarijärven Pullistus 1Jaakko Kynnäs, Henri Vanha, Jaakko Piesanen, Joonas Rinne, Tuomas Lunttila
Turun Urheiluliitto 1Elias Vuorinen, Joonas Lehtinen, Niklas Lainto, Juuso Hakala
Turun Urheiluliitto 2Niklas Wihlman, Mustafe Muuse, Tuure Haapanen, Wiljami Itämeri, Kennedy Charicha, Robin Ryynänen
Turun Urheiluliitto 3Johannes Brunila, Jukka Kero, Samuli Huusko, Jaakko Kero, Rami Urho, Kennedy Charicha, Robin Ryynänen, Kalle Linnasaari
Vasa IS 1Harri Hietamäki, Alex Rauhala, Jonas Ingo, Joakim Träskelin, Victor Lövdal, Antti Ranta-Aho


M17 4 x 300 m

SeuraUrheilijat
Alavieskan Viri 1Eetu Jokela, Samuli Takkunen, Taneli Hietala, Tomi Simonen, Kristian Hautakoski
Esbo IF 1Toni Appelqvist, Adnan Vuorinen, Walter Törnwall, Kristian Pirnes
Espoon Tapiot 1Evangelos Spartiotis, Joonas Jäppinen, Johannes Hakala, Jonatan Sperryn
Espoon Tapiot 2Ibrahim el Mrabt, Waltteri Koenkytö, Jonathan Lindroos, Henri Matikainen
Helsingfors IFK 1Abdirahiim Salah, Hugo Limnell, Abdinain Moalin, Matvei Telov, Matias Kronlund
Helsingin Kisa-Veikot 1Miki Laakso, Atte Timgren, Kristofer Aaltonen, Benjamin Lee, Jere Raunio, Oliver Westerlund, Joel Heinonen, Juho Hirsto
Hämeenlinnan Tarmo 1Eino Vuori, Arvi Väre, Joonatan Veijola, Tuukka Rinne
IF Drott 1Johannes Åhman, Rasmus Lahti, Adrian Björkgren, Alexander Björkgren, Isak Höglun, William Westerlund, Oscar Grannas, Edward Wikar
IF Sibbo-Vargarna 1Rasmus Martin, Matias Tulokas, Mikael Lehtimäki, Oliver Enqvist, Daniel Wickholm, Paulus Lehtimäki
JKU 1Dani Lirkki, Arttu Peltola, Jonatan Kinnunen, Leevi-Kalle Heikkilä, Arttu Ahola, Juho Koivisto, Vilho Happonen, Luukas Saari
Joensuun Kataja 1Matias Ahtinen, Aatu Holopainen, Topi Kela, Rasmus Lehikoinen, Miro Tanninen, Sakari Vallius
Kenttäurheilijat-58 1Veeti Katainen, Atte Nevala, Leo Rautiainen, Samuel Shams, Emil Hamström
Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1Otso Väyrynen, Sampo Väyrynen, Daniel Keane, Henrik Tapio, Niklas Salmi, Eevert Haikola, Luukas Parkkila, Kalle Gauriloff
Lahden Ahkera 1Tuukka Koskinen, Anton Mustonen, Elmeri Arvaja, Tuukka Ingers, Eelis Snåre, Eerik Mäkelä, Okko Vuorikoski, Aleksi Rajaniemi
Länsi-Uudenmaan Urheilijat 1Simo Laine, Markus Serenius, Andreas Kärkkäinen, Oiva Ylä-Jarkko, Eetu Rantala
Maskun Kataja 1Rasmus Haavisto, Oskari Salmelainen, Jaakko Kuoppa, Juho Haapala, Joona Rasi, Tuomo Kulmala
Maskun Kataja 2Juho Ala-Kokko, Tuomo Kulmala, Kalle Oksanen, Joona Rasi, Kalle Tahkola
Naantalin Löyly 1Onni Flinkman, Aaro Laaksonen, Mikael Salminen, Stephen Kurki
Oulun Pyrintö 1Juho Keränen, Juha Niemelä, Antti Juvonen, Tuomas Horko, Kristian Kahma, Anton Purola, Otto Turunen, Niko Kangasoja
Seinäjoen seudun Urheilijat 1Niilo Mustalahti, Aukusti Jaskari, Atte Kortehisto, Juho Seppälä, Topi Lappalainen, Veeti Kortehisto
Tampereen Pyrintö 1Joel Turkka, Jaakko Linnus, Aleksi Savolainen, Kasperi Valonen, Juho Kahelin, Pyry Iltanen
Turun Urheiluliitto 1Jeremi Siimes, Nuutti Kokko, Roope Kivelä, Iivo Kalajoki, Pyry Suojanen, Eemeli Piironen
Turun Urheiluliitto 2Iivo Kalajoki, Pyry Suojanen, Jermu Vihmakoski, Olli Uusitalo, Aatu Penttilä, Aarne Autio, Vilho Ahtinen,
Viipurin Urheilijat 1Samu Friberg, Otto Lintula, Sebastian Torkkel, Benjamin Saukkonen, Henri Korhonen, Zakaria Sabally, Iivo Hämäläinen, Elias Neuvonen


N17 4 x 300 m

SeuraUrheilijat
Esbo If 1Silja Andersson, Noomi Malmgren, Ella Paukku, Wilma Jungar
Esbo If 2Annika Juvala, Siiri Metsälä, Daniela Kulanko, Ina Appelqvist
Espoon Tapiot 1Anna Pursiainen, Julia Ihantola, Vilma Hakala, Carla Liukkonen, Silja Jaatinen
Helsingfors IFK 1Helmi Isometsä, Linda Leveelahti, Vivian Tran, Sandra Piippo-Pinho, Iina Holopainen
Helsingfors IFK 2Emma Nyström, Laura Einamo, Liina Tervo, Janette Lohilahti, Nora Koskela-Koivisto, Iiris Koski
Helsingin Kisa-Veikot 1Roosa Toivonen, Julia Raunio, Peppi Siirtola, Elina Mettälä, Essi Eriksson, Krista Korhonen, Eeva Samberg,
Hämeenlinnan Tarmo 1Julia Tienhaara, Moona Mäkelä, Erika Välkkynen, Aino Ojaniemi, Vilma Kerälä, Vilma Toivonen, Ida-Sofia Simola,
IF Nykarlebynejden 1Belinda Stenroos, Hanna Back, Laura Ström, Engla-Lie Holländer, Lisa Sundqvist, Tindra Sundvik
IF Åsarna 1Emma Vikman, Ana Ciornei, Charlotta Sandkulla, Elin Jakobsson, Vilhelmiina Sjölind, Adéle Zittra, Wilma Nyberg,
JKU 1Heidi Salminen, Emmi Pennanen, Hilma Kinnunen, Minea Vertala, Iida Pajunen, Ada Zitting, Wilhelmiina Harju,
JKU 2Wilhelmiina Harju, Ada Zitting, Nea Huvila, Siiri Salo, Johanna Nieminen, Jenna Maukonen, Lilli Varila, Nelli Pajula
Joensuun Kataja 1Veera Häkkinen, Venla Häkkinen, Nea Immonen, Emilia Kiiski, Veera Kontkanen
Kaipolan Vire 1Tessa Moisio, Elvi Warwick, Venla Marjanen, Olivia Asikainen, Maisa Moisio
Karhulan Katajaiset 1Kerttu Niiranen, Roosa Pirinen, Senni Salorinne, Sade Lampila, Marleena Nieminen, Mette Nurminen, Tessa Borudulin, Lilli Hakkarainen
Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1Nelli Järvinen, Ella-Maria Multala, Hille Kankaanpää, Ella Perälä, Anna Bardzinski, Laura Kankkunen, Ida Cardona, Emmi Ronkainen
Kuivasjärven Aura 1Laura Markuksela, Inka Elamaa, Pauliina Autti, Nea Palokangas, Sofie Schroderus, Anna Kokko, Iitu Heikkinen, Elina Männikkö
Lahden Ahkera 1Pinja Ruoho, Milka Ukkonen, Senja Roos, Venla Pulkkanen, Juulia Inkinen, Ella Haapasalo, Edith Rantala,
Oulun Pyrintö 1Laura Loponen, Essi Niskala, Siiri Hihnala, Eveliina Lehtola, Eeva Kilpeläinen, Bettina Siltala, Essi Niskala,
Pohjan Koitto 1Iida Pahtaja, Jenna-Emilia Piirainen, Enni Petrelius, Emma Mäkikallio, Jenni Ojala, Safia Mekki, Eerika Rahko,
Raision Kuula 1Viveka Loukola, Linnea Loukola, Fiia Kajula, Johanna Kylmänen, Emma Sjöberg
Seinäjoen Seudun Urheilijat 1Saana Takala, Meeri Elomaa, Inka Metsämäki, Aada Mikkilä, Sofia Ylinen, Elise Lähdemäki
Tampereen Pyrintö 1Saga Vanninen, Nea Lento, Venla Väliharju, Lotta Alasaukko-oja, Maiju Saukkosaari, Maria Peltoniemi
Tampereen Urheilijat -38 1Nadija Vasylenko, Janika Jokinen, Stiina Kokkonen, Anniina Murtonen, Anni Vähäkoski, Aleksina Lehtonen, Serafina Salmi, Ella Leino
Turun Urheiluliitto 1Pinja Naula, Ilona Ruohola, Siiri Ojanen, Olivia Heino, Edit Nurminen, Emmi Valtonen
Turun Urheiluliitto 2Liisa Jalava, Lotta Kirjavainen, Salma Krause, Elsa Karjalainen, Liina Ahtiainen, Enni Virjonen
Vammalan seudun Voima 1Mila Jokinen, Jessica Junkkala, Veera Mattila, Ilona Lampila, Nina Välimäki, Julia Junkkala
Vantaan Salamat 1Olivia Marttila, Millamaria Haveri, Lumo Keisanen, Milla Airola, Milja Majuri, Aava Lajunen, Emmi Parhiala, Takwa Adam
Vasa IS 1Lina Lithén, Amanda Bertula, Ellen Bos, Ida Wiklund
Viipurin Urheilijat 1Vilja Ketolainen, Pihla Happonen, Mila Hälinen, Beda Kauppinen, Lotta Joenpolvi, Milka Mansikka, Miina Kilpeläinen, Ronja Orivuori


M 4 x 400 m

SeuraUrheilijat
Borgå Akilles 1Isac Wedenberg, Viktor Kantele, Willem Kajander, Jonni Blomqvist, Max Tallqvist, Victor Fagerholm
Esbo IF 1Tuukka Huuskola, Roope Saarinen, Jonathan Brace, Oskari Mörö, Niklas Björkenheim, Oscar Härkönen
Gamlakarleby idrottsförening 1Joni Virkkala, Väinö Venetjoki, Robert Hagström, Filiph Johansson, Mustafa Al-Jubouri, Pauli Ruostetsaari
Helsingfors IFK 1Erik Back, Jaakko Lehtilä, Anton Tallbacka, Daniel Lundmark, Evgeni Aleksandrov, Batuhan Yildirim, Pavel Mäkinen,
Helsingin Kisa-Veikot 1Matias Linkoaho, Panu Jantunen, Vincent Quednau, Julius Uutela, Niklas Bryggare, Roni Ollikainen
IF Sibbo-Vargarna 1Eljas Aalto, Mikael Granqvist, Edward Lindberg, Anton Kunnas, Joona Luotonen, Otto Ylöstalo, Elias Ylöstalo, Oliver Enqvist
Janakkalan Jana 1Heikki Nieminen, Valtteri Välläri, Juho Toivari, Lasse Hämelahti, Juho Rönkä
JKU 1Teemu Keronen, Elmo Lakka, Petteri Monni, Ilari Manninen, Iiro Surkka, Juho Seppänen, Viljami Hietaharju, Lauri Hietaharju
Kenttäurheilijat-58 1Leo Uusimäki, Elias Jrad, Tuomas Hyytiäinen, Ville Lampinen, Eemeli Kaartinen
Lahden Ahkera 1Lauri Eerola, Janne Kanerva, Emmanuel Hitilasha, Samuli Lehtinen, Olli Ahlgren, Aaro Karjalainen, Hannu Granberg, Martti Siikaluoma
Naantalin Löyly 1Elias Tuominen, Aatu Koivisto, Christian Vänttinen, Markus Teijula
Noormarkun Nopsa 1Eemeli Välimäki, Asseri Välimäki, Niko Kekki, Matti Välimäki, Johannes Välimäki
Tampereen Pyrintö 1Samuli Losoi, Kalle Raitala, Eetu Pöyry, Jaakko Laakso, Aleksi Kuusinen, Ville Aarnivala, Kalle Lahtinen,
Turun Urheiluliitto 1Harald Spoof, Tuomas Määttä, Lauri Moisio, Mike Changala, Mikael Hörkkö


M19 4 x 400 m

SeuraUrheilijat
Borgå Akilles 1Isac Wedenberg, Severi Mäntylä, Henrik Illman, Sebastian Lundqvist, Daniel Niva, Max Tallqvist, Niklas Tallqvist,
Helsingin Kisa-Veikot 1Niko Viljola, Tommi Mäkinen, Chibunna Ezeabasirim, Lassi Kaukonen, Daniel Aaltonen, Sami Laakkonen, Pyry Anttila, Lauri Klinga
IK Falken 1Josef Höglund, Ali Reza Cheragi, Alexander Rönnskär, Robin Kronqvist, Axel Norrbacka, Isak Holm
JKU 1Pietari Valoranta, Jesse Väyrynen, Juuso Peltola, Niclas Forsberg, Rikhard Lehtinen, Kristian Peltola, Juho Nieminen,
Lahden Ahkera 1Olli Ahlgren, Lassi Kuva, Lauri Syväranta, Leevi Kallio, Karim Echahid, Aleksi Rajaniemi
Lahden Ahkera 2Karim Echahid, Aleksi Rajaniemi, Pyry Terä, Okko Vuorikoski, Walte Hautala, Justus Luonela
Lahden Ahkera 3Walte Hautala, Wäinö Hautala, Justus Luonela, Joni Järvinen, Manu Metsäkangas, Juuso Pyyhtiä
Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1Leevi Lampén, Joona Sointu, Manu Mäenpää, Santtu Heikkinen
Turun Urheiluliitto 1Robin Lainto, Nuutti Kokko, Max Montin, Akseli Sautila, Eetu Lindholm, Eetu Kuusela
Vasa IS 1KabongomTshibangu, Frey Forsén, Albin Lundberg, Viktor Björkell, Mattias Asp, Rasmus Lerstrand


N 4 x 400 m

SeuraUrheilijat
Esbo IF 1Salla Parviainen, Kira Kytölä, Jessica Rautelin, Katariina Liipo
Esbo If 2Kaisla Torppa, Meeri Salomaa, Kaisa Mikander, Sofie Westerbeg, Molly Pastewka
Helsingfors IFK 1Lotta Kemppinen, Viivi Lehikoinen, Nea Mattila, Inka Pöyry, Linda Leveelahti
Helsingin Kisa-Veikot 1Oona Hujanen, Annika Hannola, Anniina Laitinen, Katja Blunden, Suvi Selvenius, Kira Kruuti
Helsingin Kisa-Veikot 2Kamilla Nurminen, Mona Jäppinen, Moona Latvala, Katja Blunden, Suvi Selvenius, Janette Rinne, Anniina Laitinen,
IF Drott 1Jeanine Nygård, Maisa Laakso, Priscilla Boateng, Lova Forsman, Ida Backman, Fanny Östman, Tilda Gripenberg, Matilda Nyman
IK Falken 1Nathalie Blomqvist, Hanna Frostdahl, Suzette Finne, Elin Björk, Laura Byström, Marlene Joskitt
JKU 1Aino Pulkkinen, Hanna-Maari Latvala, Emma Koistinen, Anniina Kortetmaa, Janette Niemi, Heini Ikonen, Beda Salmi, Oosa Siukonen
JKU 2Heini Ikonen, Emmi Mäkinen, Elisa Kirvesniemi, Gia Reinholm, Nea-Mari Neziri, Elisa Oksanen, Heidi Haapamäki, Janina Jahkola
Joensuun Kataja 1Hertta Heikkinen, Jutta Heikkinen, Silja Kempas, Jessica Miettinen, Marika Partinen, Hanna Siiskonen, Rosa Ylimaula,
Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1Elina Kujala, Hertta Hankimaa, Eveliina Määttänen, Kerttu Latvala, Meeri Manninen, Sanni Mahonen, Laura Kankkunen, Petra Räty
Kuivasjärven Aura 1Karoliina Bogdanoff, Iiris Törrönen, Iina Takkula, Olivia Koivuniemi, Eveliina Bogdanoff, Pihla Kinnunen
Kuopion Reipas 1Tirkkonen Riika, Lukin Mette, Paanila Kiia, Walling Annina, Hokkanen Pihla, Murtorinne-Taskinen Maria
Lahden Ahkera 1Sanna Erkinheimo, Kristiina Mäki, Pinja Kotinurmi, Sini Rajaniemi, Ilona Kekkonen, Helmi Vuorimaa, Jenna Pihkola, Venla Pulkkanen
Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1Moona Korkealaakso, Kristiina Halonen, Riina Heikkonen, Merituuli Jääskeläinen, Minttu Mattinen, Iitu Sutela, Jenni Rossi,
Oulun Pyrintö 1Pinja Purola, Taru Väisänen, Jandeh Jallow, Alina Nousiainen, Essi Kurtti
Turun Urheiluliitto 1Viola Westling, Säde Honkala, Viivi Lankinen, Nea Laine, Anni Räty, Lotta Vento, Emma Hyvärinen,
Turun Weikot Yleisurheilu 1Ilona Pulkkinen, Jutta Luhtala, Eeva Paavilainen, Marika Aarnio, Evelina Ojaniittu
Vasa IS 1Matilda Kvist, Madeleine Glasberg, Malva Nylund, Andrea Lilja, Sofia Fogström
Veitsiluodon Kisaveikot 1Mette Baas, Veera Pudas, Erika Utriainen, Ida Ravaska, Tiina Taskinen


N19 4 x 400 m

SeuraUrheilijat
Espoon Tapiot 1Ella Koskiniemi, Viivi Patronen, Saara Keskitalo, Vilma Hakala, Silja Jaatinen, Laura Nissinen
Helsingin Kisa-Veikot 1Sara Siltala, Petra Häggqvist, Hanna-Maija Siltanen, Sofia Roos
JKU 1Lotta Mäkinen, Alisa Virtanen, Oona Nieminen, Pinja Hirvilahti, Alisa Virtanen, Heidi Haapamäki
Lahden Ahkera 1Helmi Vuorimaa, Sini Rajaniemi, Sanni Koivisto, Venla Pulkkanen
Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1Riina Heikkonen, Moona Korkealaakso, Emma Hietaranta, Minttu Mattinen, Henna Eineluoto
Riihimäen Kisko 1Sinja Sarasto, Anni Lähdemäki, Henna Jalovaara, Aino Koskela, Inka Korkkinen
Savonlinnan Riento 1Reetta Joronen, Aliisa Luukkainen, Neea Käyhkö, Sandra-Sofia Kosonen, Milla Pirkkalainen, Ella Kainulainen, Janika Pulkkinen,
Tampereen Pyrintö 1Frida Hämäläinen, Kiia Keinonen, Aino Sikkinen, Pinja Heinonen
Turun Urheiluliitto 1Edit Nurminen, Heljä-Viivi Unkila, Emmi Valtonen, Reetta Rantakokko, Milja Heikura, Maija Pitkänen


P15 4 x 80 m aidat

SeuraUrheilijat
Borgå Akilles 1Linus Henriksson, Thomas Isaksson, Jami Leppäkoski, Oscar Nyholm, Victor Lindroos, Samuel Puustinen, Emil Stade, Elliot Schmidt
Espoon Tapiot 1Joonas Jäppinen, Johannes Hakala, Henri Matikainen, Joona Nieminen, Waltteri Koenkytö
If Drott 1Albin Söderman, Isak Höglund, William Westerlund, Oscar Grannas, Edward Wikar
JKU 1Joonas Lapinkero, Lassi Nalkki, Atte Leppänen, Luukas Kyrönlahti, Lauri Liljavirta, Oliver Koskinen, Veeti Pakkanen, Hannes Bottas
Karhulan Katajaiset 1Veikko Sundberg, Eliel Mulari, Aatu Sihvonen, Veeti Hostikka, Perttu Grönvall, Valtteri Partanen, Anton Hagel, Miro Naski
Kaustisen Pohjan-Veikot 1Joona Ali-Haapala, Sisu Peltoniemi, Niko Kaustinen, Atte Salminen, Santeri Hanhikoski
Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1Konsta Rutonen, Kasperi Vehmaa, Eetu Pohjonen, Rasmus Vehmaa, Aleksi Hilska, Martti Hyvärinen
Raision Kuula 1Aapo Kalajoki, Jere Santaluoto, Steven Enwena, Sami Porrasoja, Miro Leinonen
Tampereen Pyrintö 1Antti Sainio, Konsta Kankainen, Ville Väliharju, Jere Haapalainen
Tampereen Pyrintö 2Eino Perämaa, Santeri Haapamäki, Eelis Harjunmaa, Otto Ahonen, Leo Boström, Ville Väyrynen, Oskar Toomet, Tarmo Takala
Turun Urheiluliitto 1Aarne Autio, Riku Uusitalo, Kasper Kouvonen, Vilho Ahtinen, Topias Koivunen, Kasimir Jacoby
Vantaan Salamat 1Panu Leinonen, Elias Salminiitty, Einari Tiainen, Eeli Mäkelä, Tumi Siranko
Viipurin Urheilijat 1Aapeli Hatanpää, Iivo Hämäläinen, Mortti Metsäkoivu, Elias Neuvonen, Sajan Irincheev, Miska Koponen, Samuel Koski, Aleksi Nokkanen


T15 4 x 80 m aidat

SeuraUrheilijat
Espoon Tapiot 1Carla Liukkonen, Minea Fogelholm, Anna Elina Nummikoski, Elmiina Siikala, Emilia Chandras
Helsingfors IFK 1Liina Tervo, Helmi Isometsä, Laura Einamo, Nora Koskela-Koivisto, Emma Nyström, Charlotte Kajander
Hämeenlinnan Tarmo 1Aino Ojaniemi, Aino Aalto, Vilma Kerälä, Moona Mäkelä, Iiris Veijola, Erika Välkkynen, Vilma Toivonen,
If Drott 1Mia Backman, Jamira Suarez, Tilda Höglund, Teodora Westerlund, Nea Hassila, Priscilla Boateng
Janakkalan Jana 1Julia Pitkänen, Helmi Lipsanen, Nea Nummenpää, Lotta Jalonen, Anniina Henttonen
JKU 1Hilma Kinnunen, Alisa Seilonen, Minea Vertala, Iida Pajunen, Pihla Tiihonen, Mimmi Sihvonen
JKU 2Saga Koppeli, Noora Salmi, Mimosa Teerijoki, Jenna Tuomaala
Karhulan Katajaiset 1Maria Suntio, Mette Nurminen, Salma Mäntynen, Niia-Sofia Auranen, Iisa-Erika Auranen, Minea Nurminen, Marleena Nieminen, Tessa Borudulin
Karhulan Urheilijat 1Irem Köksal, Maria Wennerstrand, Alisa Miettinen, Olivia Ettanen, Titta Paavola
Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1Nora Sihvonen, Mila Heikkonen, Ida Cardona, Vilma Mikkola, Hille Kankaanpää, Lumia Laakso, Venla Martikainen, Emmi Ronkainen
Lahden Ahkera 1Ilona Saarikunnas, Helmiina Saarikunnas, Minttu Kaukonen, Jade Toivola, Ella Haapasalo, Emelia Kariola, Edith Rantala,
Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1Milja Mahlavuori, Anne-Karin Kilkki, Pinja Tahvanainen, Elisa Hilska, Rosa Valkendorff, Tytti Repo, Iines Peltonen,
Lapuan Virkiä 1Inka-Maria Ylitalo, Viivi Louko, Taru Killinen, Anni Takamaa, Sofia Mattila
Liedon Parma 1Pinja Rintamaa, Salla Mäkipere, Vilma Rönnemaa, Ella-Sofia Hyövelä, Venla Hämäläinen
Limingan Niittomiehet 1Saimi Lithovius, Emmi Rantala, Anna Helander, Ella Nissinaho, Pinja Pitkälä, Iiris Kämäräinen
Nurmijärven Yleisurheilu 1Venla Lehtonen, Greta Laukala, Selma Mäenpää, Emma Lehtonen, Sanni Lehtonen, Sara Parviainen, Thea Kolu,
Oulun Pyrintö 1Essi Niskala, Bettina Siltala, Minja Kurtti, Kiia Vanhatupa, Martta Koskela, Venla Laukka, Milla Kangas,
Oulun Pyrintö 2Olivia Veneskoski, Emilia Rauhala, Eeva Nurkkala, Alisa Niemi, Martta Koskela, Venla Laukka, Milla Kangas,
Riihimäen Kisko 1Vanessa Lindberg, Venla Lähdemäki, Helmi Lievonen, Emmi Hietanen, Elisa Alastalo, Salla Savikko, Sanni-Veera Viertola, Annika Vilen
Riihimäen Kisko 2Sanni-Veera Viertola, Annika Vilen, Salla Savikko, Elisa Alastalo, Aino Laitinen
Savonlinnan Riento 1Helmi Laine, Erin Kainulainen, Emma Halonen, Aada Heiskanen, Mette Voutilainen, Miisa-Riina Virta
Seinäjoen Seudun Urheilijat 1Fanny Ojala, Jenna Ojaniemi, Kaisa Tuovinen, Anni Rantanen, Veera Sumuvuori, Siiri Kvist, Kaisa Lähdemäki, Elsi Karjanlahti
Tampereen Pyrintö 1Vilma Väliharju, Iida Kujanpää, Anni Nurminen, Sanni Lento
Tampereen Pyrintö 2Eerika Heiskala, Helmi Tarkiainen, Jenna Saarilahti, Roosa Myllymäki, Lotta Mäkelä, Elena Okkonen, Oona Moisio, Oona Lento
Turun Urheiluliitto 1Lotta Nurminen, Ella Rajamäki, Salma Krause, Tinja Pirttikoski, Enni Virjonen, Jenna Kuusivaara, Aino Hongisto, Emma Hovirinta
Vantaan Salamat 1Jenna Vakkilainen, Takwa Adam, Emmi Parhiala, Peppiina Hiltunen, Emma Väänänen, Melissa Sarjala, Vilma Nieminen, Annina Doktar
Vantaan Salamat 2Vilja Riihimäki, Aava Lajunen, Milja Majuri, Lumo Keisanen
Vetelin Urheilijat 1Viivi-Leena Kari, Oona Anttila, Rebekka Pöyhönen, Jonna Koivisto, Sara Patana, Essi Koivisto
Viipurin Urheilijat 1Milka Mansikka, Ronja Orivuori, Miina Kilpeläinen, Iina Rantonen, Lilli Lehto, Erika Ruotsalainen, Vivian Castilla, Emma Gokkonen
Vähänkyrön Viesti 1Emma Rintamäki, Olivia Kumara, Milja Mäkiranta, Sirja Tyysjärvi, Heidi Nyrhinen, Sofia Keski-Nikkola


M 4 x 800 m

SeuraUrheilijat
Gamlakarleby Idrottsförening 1Joni Virkkala, Robert Hagström, Väinö Venetjoki, Filiph Johansson, Pauli Ruostetsaari, Mikael Bergdahl, Mustafa Al-Jubouri,
Helsingin Kisa-Veikot 1Topi Raitanen, Panu Jantunen, Eero Saleva, Joonas Harjamäki, Niko Viljola, VIncent Quednau, Pyry Pusa,
JKU 1Eemil Helander, Jussi Huuskonen, Dennis Rehnström, Miika Lehtinen, Otto Kaario, Alexi Ruokamo, Iiro Surkka, Valtteri Konttinen
Joensuun Kataja 1Mikko Hirvonen, Jiri Karjalainen, Samu Mikkonen, Joose Paajanen, Roope Reponen, Teemu Ruippo
Kenttäurheilijat-58 1Eemeli Kaartinen, Atte Nevala, Leo Uusimäki, Ville Lampinen
Lahden Ahkera 1Ossi Kekki, Martti Siikaluoma, Hannu Granberg, Janne Kanerva, Wilho Hautala, Olli Ahlgren, Aleksi Rajaniemi, Antti-Pekka Niinistö
Limingan Niittomiehet 1Matias Tiiro, Samuli Hussa, Kari Poutiainen, Tuomas Aho, Jani juntunen, Jarkko Paukkeri, Joona Holappa, Aarre Paukkeri
Naantalin Löyly 1Christian Vänttinen, Elias Tuominen, Aatu Koivisto, Markus Teijula
Tampereen Pyrintö 1Julius Mäkinen, Eetu Pöyry, Kalle Raitala, Samuli Losoi, Kalle Lahtinen
Turun Urheiluliitto 1Joonas Lehtinen, Juuso Hakala, Elias Vuorinen, Niklas Lainto, Johannes Brunila, Eetu Lindholm
Turun Urheiluliitto 2Johannes Brunila, Eetu Lindholm, Jukka Kero, Kennedy Charicha, Robin Ryynänen


N 4 x 800 m

SeuraUrheilijat
Esbo If 1Jessica Rautelin, Meeri Salomaa, Katariina Liipo, Noomi Malmgren, Molly Pastewka
Helsingin Kisa-Veikot 1Moona Latvala, Suvi Selvenius, Katja Blunden, Mona Jäppinen, Oona Hujanen, Minna Lamminen, Anniina Laitinen, Rauha Buchwald
IK Falken 1Nathalie Blomqvist, Suzette Finne, Hanna Frostdahl, Karin Storbacka, Elin Björk, Marlene Joskitt
JKU 1Janette Niemi, Heini Ikonen, Lotta Mäkinen, Siiri Rainio, Elisa Kirvesniemi, Oona-Mari Hakulinen, Heidi Haapamäki, Nea Lilja
Kenttäurheilijat-58 1Enni Jarvala, Edith Eikkinen, Alma Mäkelä, Jenni Moskari, Julia Kekkonen
Kuopion Reipas 1Tarvainen Lotta, Partanen Anne-Marika, Hokkanen Pihla, Murtorinne-Taskinen Maria, Walling Annina
Lahden Ahkera 1Sanna Erkinheimo, Sini Rajaniemi, Pinja Kotinurmi, Kristiina Mäki, Helmi Vuorimaa, Sanni Koivisto, Aino Kuljukka, Janna Hautala
Turun Urheiluliitto 1Viola Westling, Viivi Lankinen, Anni Räty, Johanna Sällinen, Anna Hyvärinen, Sonja Vikman, Ada Rautiainen,
Vasa IS 1Andrea Lilja, Matilda Kvist, Cecilia Österblad, Sofia Fogström


P15 4 x 800 m

SeuraUrheilijat
Borgå Akilles 1Oscar Nyholm, Victor Lindroos, Linus Henriksson, Thomas Isaksson, Samuel Puustinen, Jami Leppäkoski, Emil Stade,
Gamlakarleby IF 1Jimi Rousu, Nante Korkatti, Kasper Biskop, Jani Mäenpää, Miro Heikkilä
Helsingin Kisa-Veikot 1Johannes Mäkelä, Jaakko Siltala, Anton Packalen, Oliver Asikainen, Maxim Både, Simo Takalo
If Drott 1Oscar Grannas, Albin Söderman, Edward Wikar, William Westerlund, Isak Höglund
IF Femman 1Noah Sjöblom, Kevin Paulin, Anton Sabel, Benjamin Olli
IF Raseborg 1Rasmus Tenkanen, Florian Fritzén, Oliver Heikkinen, Simon Ekholm, Oliver Forsman, Oliver Öhman
JKU 1Luukas Kontro, Lassi Nalkki, Joonas Lapinkero, Risto Hakkarainen, Pyry Lahtinen, Kalle Tossavainen, Aapo Viherlehto, Lauri Lakanen
Kalannin Vankka 1Otto Hiivola, Lauri Saarinen, Jussi Ankelo, Remi Holvitie
Karhulan Katajaiset 1Aatu Sihvonen, Valtteri Partanen, Miro Naski, Perttu Grönvall, Anton Hagel, Veikko Sundberg, Eliel Mulari, Veeti Hostikka
Lappeenrannan Urheilu-Miehet 1Martti Majuri, Saku Koukku, Lauri Nokkala, Konsta Rutonen, Kasperi Vehmaa, Rasmus Vehmaa
Lempäälän Kisa Yleisurheilu 1Jesse Salo, Mikael Viitanen, Eero Ranta, Eelis Kuusjärvi, Otso Luodeslampi, Miika Niemelä
Limingan niittomiehet 1Iisakki Siira, Paavo Niemelä, Arttu Savilaakso, Aarre Paukkeri, Aapo Mäkiniemi, Topi Kuorelehto, Justus Maalo, Jaakko Honka
Oulun Pyrintö 1Topi Timonen, Armas Uusitalo, Eeli Tohmola, Jonne Kovaniemi, Jussi Raudaskoski
Pyhäselän Urheilijat 1Luukas Mäkelä, Roope Maaninka, Jimi Alastalo, Lassi Valta
Raision Kuula 1Joona Toivonen, Aapo Kalajoki, Eetu Takomo, Steven Enwena, Jere Santaluoto, Sami Porrasoja, Miro Leinonen,
Seinäjoen Seudun Urheilijat 1Reko Hakomäki, Veeti Kortehisto, Lauri Takala, Oliver Metsälä, Aleksi Hauhia, Joni Haapamäki, Saku Ylinen, Aaro Hölsö
Tampereen Pyrintö 1Jere Haapalainen, Patrik Järvinen, Konsta Uuttera, Antti Sainio
Tampereen Pyrintö 2Jesse Riissanen, Eino Perämaa, Otto Ahonen, Konsta Kankainen, Leo Boström, Jami Pesonen, Eelis Harjunmaa,
Turun Urheiluliitto 1Riku Uusitalo, Elmeri Kero, Sisu Moilanen, Kasper Kouvonen, Vilho Ahtinen, Aarne Autio, Lauri Röntynen,
Valkealan Kajo 1Jyri Säyriö, Joonas Palmu, Eino Mannonen, Tuomas Stadig
Vetelin Urheilijat 1Kasper Björkbacka, Lauri Niininen, Atte Taipale, Mahmoud Bakar
Viipurin Urheilijat 1Aleksi Nokkanen, Miska Koponen, Aapeli Hatanpää, Mortti Metsäkoivu, Sajan Irincheev, Elias Neuvonen, Zakaria Sabally, Kuutti Vierros

T15 4 x 800 m

SeuraUrheilijat
Borgå Akilles 1Ida Suuronen, Carla Jalkanen, Emelie Hägglund, Ida Finell, Melissa Lönnström, Alexandra Kinnunen
Helsingin Kisa-Veikot 1Elma Hannikainen, Venla Virrantuomi, Chantelle Peter, Saana Talsta, Iiris Repponen, Taimi Vallinoja
Helsingin Kisa-Veikot 2Terhi Vehko, Mona Korelin, Venny Auvinen, Olivia Tirkkonen, Lilja Koskela, Iiris Repponen, Eriina Perkiö,
If Drott 1Mia Backman, Teodora Westerlund, Nea Hassila, Jamira Suarez, Fanny Östman, Tilda Höglund
IF Nykarlebynejden 1Tilde Stråka, Milla Ström, Malin Cederholm, Signe Jakobsson, Engla-Lie Holländer
Ilmajoen kisailijat 1Noora Harju, Sanja Mäenpää, Jiina Niemelä, Veera Ketonen, Laura-Kaisa Aitaneva, Oona-Maria Köykkä
JKU 1Christine Kuusisto, Pihla Tiihonen, Alisa Seilonen, Pauliina Pirinen, Jenni Kiminkinen, Iida Pajunen, Melina Vertala, Nea Koppeli
Karhulan Katajaiset 1Mette Nurminen, Lilli Hakkarainen, Tessa Borudulin, Salma Mäntynen, Aliisa Kiiski, Maria Suntio, Iisa-Erika Auranen, Minea Nurminen
Karhulan Katajaiset 2Marleena Nieminen, Niia-Sofia Auranen, Iisa-Erika Auranen, Minea Nurminen, Salma Mäntynen, Lilli Hakkarainen, Maria Suntio, Tessa Borudulin
Keravan Urheilijat 1Sini-Minea Saarikoski, Pihla Väisänen, Elle Ceder, Amanda Rontu, Aino Risku, Elsa Rönkkö, Emmi Lampio, Petranella Poranen
Keski-Uudenmaan Yleisurheilu 1Iita Räisänen, Emmi Ronkainen, Ida Cardona, Mila Heikkonen, Evita Santala, Saana Kajander, Iida Haajanen, Heta Rantanen
Lahden Ahkera 1Krista Manninen, Helmiina Saarikunnas, Minttu Kaukonen, Ea Vuori
Mikkelin Kilpa-Veikot 1Aada Ombati, Neela Ombati, Alisa Parkkonen, Silja Kallioinen, Janina Vanhanen, Sofia Kokko, Tiina Toivola,
Nivalan Urheilijat 1Anni Niku, Emma Mäkinen, Iida Rautio, Liinu Tiainen
Nurmijärven Yleisurheilu 1Venla Lehtonen, Greta Laukala, Selma Mäenpää, Sara Parviainen, Emma Lehtonen, Sanni Lehtonen, Thea Kolu,
Riihimäen Kisko 1Helmi Lievonen, Elisa Alastalo, Vanessa Lindberg, Emmi Hietanen, Aino Laitinen, Venla Lähdemäki, Annika Vilen, Salla Savikko
Savonlinnan Riento 1Oona Immonen, Miisa-Riina Virta, Helmi Laine, Erin Kainulainen, Emma Halonen, Aada Heiskanen
Seinäjoen Seudun Urheilijat 1Kristiina Kunnari, Jenna Ojaniemi, Minea Näsi, Sini Hietamäki, Saana Lappalainen, Veera Sumuvuori, Henna Kukila, Sorella Kärki
Tampereen Pyrintö 1Jenna Saarilahti, Iida Kujanpää, Lotta Mäkelä, Vilma Väliharju, Anni Nurminen, Anna Selin, Helmi Tarkiainen, Sanni Lento
Turun Urheiluliitto 1Lotta Nurminen, Tinja Pirttikoski, Liina Ahtiainen, Ella Rajamäki, Annika Koistinen, Elsa Karjalainen, Emma Tuominen, Linnea Kero
Vantaan Salamat 1Eva Peltopuro, Vilja Riihimäki, Emma Noponen, Jenna Vakkilainen, Lina Helminen, Melissa Sarjala
Veitsiluodon Kisaveikot 1Frida Kilpiäinen, Ella Martimo, Anniina Piipponen, Anna-Sofia Orajärvi, Lotta Pudas
Viipurin Urheilijat 1Milka Mansikka, Ronja Orivuori, Miina Kilpeläinen, Iina Rantonen, Lilli Lehto, Vivian Castilla, Erika Ruotsalainen, Emma Gokkonen
Vähänkyrön Viesti 1Emma Rintamäki, Milja Mäkiranta, Olivia Kumara, Sirja Tyystjärvi, Heidi Nyrhinen, Sofia Keski-Nikkola