Ruotsin ampumahiihtotähti ulkona kisoista - Tsekin ykkösnainen sen sijaan palaamassa maailmancupiin
Ruotsin ampumahiihtotähti Elvira Öberg ei hiihdä tämän viikon kilpailuissa Tsekin Nove Mestossa. Tsekin Marketa Davidova sen on palaamassa tositoimiin.
Etusuora: 04.03.2025 16:55Ampumahiihto

Kuva: Julia Niiranen.
Elvira Öberg.
Ruotsin ampumahiihtotähti
Elvira Öberg ei hiihdä tämän viikon kilpailuissa Tsekin Nove Mestossa. MM-kisoissa henkilökohtaisen kulta- ja hopeamitalin voittanut ruotsalainen on sairastunut, eikä ole lainkaan mukana Ruotsin joukkueessa.
Tsekin
Marketa Davidova sen on palaamassa tositoimiin. Hänet on nimetty Tsekin joukkueeseen, mutta vielä on epävarmaa nähdäänkö hänet jo perjantain pikamatkalla.
Ampumahiihdon maailmancup jatkuu MM-tauon jälkeen Tsekin Nove Mestossa torstaina miesten pikakilpailulla. Perjantaina on naisten pikakilpailun vuoro.
Katso myös: Nove Meston maailmancup - Katso ohjelma & aikataulut
Kaupallinen yhteistyö - Hyvinvoinnin.fi
Hyödynnä etu! Alennuskoodilla
SUPERVIIKKO25 10 euron alennus 100 euron ostoihin! Koodi voimassa 24.-30.3.2025.
Hyvinvoinnin.fi on suomalaisessa perheomistuksessa oleva hyvinvoinnin verkkokauppa. Valikoimasta löydät Suomen laajimman valikoiman luonnonkosmetiikkaa, vitamiineja, luontaistuotteita, luomutuotteita, urheiluravinteita sekä ekologisia kodin puhdistusaineita.
Kiiruhda ostoksille osoitteeseen hyvinvoinnin.fi