Maailmancupin sankarit iskevät yhteen Äänekosken SM-hiihdoissa - Katso perjantain vapaan kisojen lähtölistat


Äänekosken kolmipäiväiset SM-hiihdot käynnistyvät perjantaina 22.3. 5/10 km (v) väliaikalähtökilpailuilla. Koko kotimaan kerma on ilmoittautunut perjantain kilpailuihin.
Etusuora: 20.03.2024 12:55Hiihto
Maailmancupin sankarit iskevät yhteen Äänekosken SM-hiihdoissa - Katso perjantain vapaan kisojen lähtölistat
Kuva: Mirka Salo (Ruka Nordic)
Johanna Matintalo.


Kotimaisen maastohiihtokauden toinen SM-kisarupeama hiihdetään Äänekoskella 22.-24.3. Kisojen ohjelmassa on perjantaina 5/10 km (v) väliaikalähdöt, lauantaina 10/15 km (p) takaa-ajot ja sunnuntaina 3 x 5 km ja 4 x 10 km viestit.

Perjantaina vapaan kisojen lähtölistat ovat mukavaa luettavaa, sillä mukana Äänekoskella ovat käytännössä kaikki Suomen kynnelle kykenevät kärkihiihtäjät. Naisten kilpailussa SM-mitaleista mittelevät muun muassa maailmancupissa viime viikkoina tuhoisaa jälkeä tehneet Kerttu Niskanen, Krista Pärmäkoski ja Johanna Matintalo. Tiukkaa haastetta kolmikolle heittävät Jasmi Joensuu, Anne Kyllönen ja Jasmin Kähärä.

Miesten kympillä yhteen ottavat muun muassa Iivo Niskanen, Remi Lindholm, Perttu Hyvärinen, Ristomatti Hakola, Joni Mäki ja Lauri Vuorinen.

Naisten kilpailu käynnistyy perjantaina klo 12.15 ja miesten klo 13.45. YLE2 televisioi kilpailut suorina lähetyksinä. Lauantain perinteisen takaa-ajoihin lähdetään perjantain kilpailuiden tulosten perusteella.



Naisten 5 km (v)

NroUrheilijaLähtöaika
1Emilia Ylilehto (Tampereen Pyrintö)12.15.30
2Aada Föhr (Tampereen Pyrintö)12.16.00
3Maaret Pajunoja (Ikaalisten Urheilijat)12.16.30
4Krista Leskinen (Vantaan Hiihtoseura)12.17.00
5Eevakaisa Loukusa (Seinäjoen Hiihtoseura)12.17.30
6Reetta Silvasti (Puijon Hiihtoseura)12.18.00
7Emilia Irvankoski (Ounasvaaran Hiihtoseura)12.18.30
8Eevi-Inkeri Tossavainen (Ylöjärven Ryhti)12.19.00
9Aini Soanvaara (Ski Jyväskylä)12.19.30
10Emmi Hakomäki (Jämin Jänne)12.20.00
11Karoliina Olli (Pöytyän Urheilijat)12.20.30
12Noora Torkkola (Ski Jyväskylä)12.21.00
13Maija Rajala (Seinäjoen Hiihtoseura)12.21.30
14Katriina Autti (Team Skiers)12.22.00
15Ronja Pöyhönen (Siilinjärven Hiihtoseura)12.22.30
16Kaisa Antikainen (Tuusulan Voima-Veikot)12.23.00
17Essi Lievonen (Hollolan Urheilijat -46)12.23.30
18Mea Rutanen (Ski Jyväskylä)12.24.00
19Silja Saarela (Taivalkosken Metsä-Veikot 85)12.24.30
20Mandi Mäkinen (Joensuun Kataja)12.25.00
21Oosa Kantanen (Juvan Urheilijat)12.25.30
22Iina Lauren (Team Skiers)12.26.00
23Hanna Toivonen (Sysmän Sisu)12.26.30
24Josefiina Böök (Jämin Jänne)12.27.00
25Essi Laapas (Anjalan Liitto)12.27.30
26Sofia Joronen (Seinäjoen Hiihtoseura)12.28.00
27Henna Rautiainen (Team Skiers)12.28.30
28Ella Anttola (Tampereen Pyrintö)12.29.00
29Hannah Smart (Iisalmen Visa)12.29.30
30Aino Eronen (Vantaan Hiihtoseura)12.30.00
31Matleena Palonen (Ylöjärven Ryhti)12.30.30
32Eeva Antikainen (IF Minken)12.31.00
33Heli Heiskanen (Kuusamon Erä-Veikot)12.31.30
34Veera Moilanen (Joensuun Kataja)12.32.00
35Heidi Kuuttinen (IF Minken)12.32.30
36Ronja Kronvall (Borgå Akilles)12.33.00
37Maija Hakala (Hämeenlinnan Hiihtoseura)12.33.30
38Kerttu Seppänen (Sulkavan Urheilijat -41)12.34.00
39Petra Torvinen (Liperin Hiihtoseura)12.34.30
40Emma Korpikallio (Mikkelin Hiihtäjät)12.35.00
41Siiri Kejonen (Hollolan Urheilijat -46)12.35.30
42Josefina Kankaanpää (Pyhäjärven Pohti)12.36.00
43Roosa Juuska (Team Skiers)12.36.30
44Aino Pääkkönen (Ski Jyväskylä)12.37.00
45Inka Remes (Iisalmen Visa)12.37.30
46Miina Koivisto (Kalajoen Junkkarit)12.38.00
47Katri Saavalainen (Sysmän Sisu)12.38.30
48Laura Kankkunen (Keravan Urheilijat)12.39.00
49Jonna Juva (Perniön Urheilijat)12.39.30
50Noora Kupari (Puijon Hiihtoseura)12.40.00
51Eerika Konu (Team Skiers)12.40.30
52Satu Rautiainen (Äänekosken Huima)12.41.00
53Felicia Granholm (Vörå IF)12.41.30
54Rebecca Ehrnrooth (Espoon Hiihtoseura)12.42.00
55Anniina Neuvonen (Mikkelin Hiihtäjät)12.42.30
56Jennifer Antell (Vörå IF)12.43.00
57Theresia Johansson (Pargas IF)12.43.30
58Emelie Hägglund (Borgå Akilles)12.44.00
59Sonja Loikkanen (Joensuun Kataja)12.44.30
60Senni Vuolle (Tampereen Pyrintö)12.45.00
61Sini Hietamäki (Seinäjoen Hiihtoseura)12.45.30
62Sanni Vuollet (Kalajoen Junkkarit)12.46.00
63Tiina Idström (Inarin Yritys)12.46.30
64Ilona Rantakömi (Nastolan Naseva)12.47.00
65Heini Hokkanen (Kainuun Hiihtoseura)12.47.30
66Merja Eronen (Puijon Hiihtoseura)12.48.00
67Linnea Salo (Tampereen Pyrintö)12.48.30
68Enni-Sofia Saari (Ylivieskan Kuula)12.49.00
69Emilia Helmi (Tampereen Pyrintö)12.49.30
70Nella Voutilainen (Joensuun Kataja)12.50.00
71Siiri Rasimus (Ski Jyväskylä)12.50.30
72Iiris Voutilainen (Joensuun Kataja)12.51.00
73Eveliina Korva (Kuusamon Erä-Veikot)12.51.30
74Heta Jalonen (Tampereen Pyrintö)12.52.00
75Riina Hakala (Tampereen Pyrintö)12.52.30
76Hilda Kukonlehto (Tampereen Pyrintö)12.53.00
77Ilana Onnela (Pohti SkiTeam)12.53.30
78Nea Kytäjä (SkiTeam 105)12.54.00
79Ida Meriläinen (Team Skiers)12.54.30
80Veera Kontkanen (Kontiolahden Urheilijat)12.55.00
81Suvi Leinonen (Lahden Hiihtoseura)12.55.30
82Erika Jänkä (Jämin Jänne)12.56.00
83Wilma Lax (Borgå Akilles)12.56.30
84Iida Vuollet (Kalajoen Junkkarit)12.57.00
85Tiia Huuskonen (Viitasaaren Viesti)12.57.30
86Assi Hakala (Himangan Urheilijat)12.58.00
87Amanda Nyfors (IF Brahe)12.58.30
88Leena Nurmi (Kainuun Hiihtoseura)12.59.00
89Pinja Aaltonen (Espoon Hiihtoseura)12.59.30
90Johanna Ukkola (Kainuun Hiihtoseura)13.00.00
91Hanni Koski (Tampereen Pyrintö)13.00.30
92Miia Säilynoja (Team Skiers)13.01.00
93Laura Karkkulainen (Ristijärven Pyry)13.01.30
94Anni Lindroos (Pargas IF)13.02.00
95Nora Kytäjä (SkiTeam 105)13.02.30
96Jonna Vestenius (Visa Ski Team Kemi)13.03.00
97Silva Kemppi (Espoon Hiihtoseura)13.03.30
98Sayaka Yamaishi ()13.04.00
99Amanda Saari (Tampereen Pyrintö)13.04.30
100Tuuli Raunio (Pohti SkiTeam)13.05.00
101Tiia Olkkonen (Haapajärven Kiilat)13.05.30
102Sandra Jordman (IF Minken)13.06.00
103Rebecca Immonen (Vantaan Hiihtoseura)13.06.30
104Emma Hämäläinen (Lahden Hiihtoseura)13.07.00
105Elsa Torvinen (Ylöjärven Ryhti)13.07.30
106Anni Kaipainen (Liperin Hiihtoseura)13.08.00
107Anna-Kaisa Saari (Ylivieskan Kuula)13.08.30
108Roosa Riikola (Iisalmen Visa)13.09.00
109Fanny Kukonlehto (Tampereen Pyrintö)13.09.30
110Vilma Kanerva (Ounasvaaran Hiihtoseura)13.10.00
111Siiri Kaijansinkko (Iisalmen Visa)13.10.30
112Eeva Haasanen (Vantaan Hiihtoseura)13.11.00
113Hilla Niemelä (Ikaalisten Urheilijat)13.11.30
114Vilma Jylhä (Savonlinnan Hiihtoseura)13.12.00
115Katri Lylynperä (Vuokatti Ski Team Kainuu)13.12.30
116Katariina Lonka (Ikaalisten Urheilijat)13.13.00
117Vilma Nissinen (Vuokatti Ski Team Kainuu)13.13.30
118Frida Häggkvist (Närpes Kraft Skidförening)13.14.00
119Jasmin Kähärä (Vuokatti Ski Team Kainuu)13.14.30
120Oona Kettunen (Pohti SkiTeam)13.15.00
121Anni Alakoski (Kainuun Hiihtoseura)13.15.30
122Iitu Vuorma (Liperin Hiihtoseura)13.16.00
123Vilma Ryytty (Iisalmen Visa)13.16.30
124Nelli-Lotta Karppelin (Limingan Niittomiehet)13.17.00
125Jasmi Joensuu (Vantaan Hiihtoseura)13.17.30
126Eveliina Toivanen (Visa Ski Team Kemi)13.18.00
127Anne Kyllönen (Kainuun Hiihtoseura)13.18.30
128Olivia Puranen (Ski Jyväskylä)13.19.00
129Johanna Matintalo (Pöytyän Urheilijat)13.19.30
130Julia Häger (IF Minken)13.20.00
131Krista Pärmäkoski (Ikaalisten Urheilijat)13.20.30
132Julia Junkkala (Kankaantaan Kisa)13.21.00
133Kerttu Niskanen (Vieremän Koitto)13.21.30



Miesten 10 km (v)

NroUrheilijaLähtöaika
1Jimi Klemettinen (Keravan Urheilijat)13.45.30
2Tapani Lahti (Raision Kuula)13.46.00
3Joonas Nelimarkka (Seinäjoen Hiihtoseura)13.46.30
4Tuomas Latvalahti (Pakilan Veto)13.47.00
5Juho Kauhajärvi (Teuvan Rivakka)13.47.30
6Aleksi Leino (Jämsänkosken Ilves)13.48.00
7Sameli Joronen (Teuvan Rivakka)13.48.30
8Tuomas Harjula (Keravan Urheilijat)13.49.00
9Jonne Seppänen (Ski Jyväskylä)13.49.30
10Lauri Peltoniemi (Saloisten Reipas)13.50.00
11Otso Kuokka (Raision Kuula)13.50.30
12Konsta Salminen (Keuruun Kisailijat)13.51.00
13Otto Invenius (SkiTeam 105)13.51.30
14Vili Kotikumpu (Valkeakosken Haka)13.52.00
15Turkka Nieminen (Teuvan Rivakka)13.52.30
16Otto-Eemil Karvinen (Kontiolahden Urheilijat)13.53.00
17Martti Koikkalainen (Pakilan Veto)13.53.30
18Herman Happonen (Puijon Hiihtoseura)13.54.00
19Johan Wejberg (Hyvinkään Hiihtoseura)13.54.30
20Pyry Stevander (Keravan Urheilijat)13.55.00
21Jari Ritvaniemi (Keuruun Kisailijat)13.55.30
22Eero Aittolampi (Proski Oulu)13.56.00
23Juuso Ruohonen (Raision Kuula)13.56.30
24Anssi Kuittinen (Soisalon Ampumahiihtäjät)13.57.00
25Jaakko Ranta (Imatran Urheilijat)13.57.30
26Otto Ruusunen (Tampereen Yritys)13.58.00
27Ville-Petteri Saarela (Keminsuun Kisa)13.58.30
28Pyry Willman (Ylöjärven Ryhti)13.59.00
29Jaime Huerta (Leppävirran Urheilijat)13.59.30
30Juha Nurmi (Kuusamon Erä-Veikot)14.00.00
31Juho Mäki (Raision Kuula)14.00.30
32Kalle Rytkönen (Vihdin Viesti)14.01.00
33Jarno Juntunen (Liperin Hiihtoseura)14.01.30
34Janne Häkkinen (Jämsänkosken Ilves)14.02.00
35Aleksi Koskela (Sippolan Kunto)14.02.30
36Luukas Lehtinen (Hämeenlinnan Hiihtoseura)14.03.00
37Jarkko Lankinen (Tampereen Pyrintö)14.03.30
38Kalle Linnasaari (Raision Kuula)14.04.00
39Akseli Kirjavainen (Puijon Hiihtoseura)14.04.30
40Erno Kantanen (Juvan Urheilijat)14.05.00
41Iisakki Ponnikas (Ristijärven Pyry)14.05.30
42Joona Levänen (Mikkelin Hiihtäjät)14.06.00
43Arttu Kaario (Jämsänkosken Ilves)14.06.30
44Jaakko Mattila (Himangan Urheilijat)14.07.00
45Felix Hannelin (Vantaan Hiihtoseura)14.07.30
46Aleksi Jalasaho (Äänekosken Huima)14.08.00
47Arttu Remes (Keuruun Kisailijat)14.08.30
48Tomi Santasalo (Jämin Jänne)14.09.00
49Eero Iso-Tryykäri (Espoon Hiihtoseura)14.09.30
50Oliver Suhonen (Hollolan Urheilijat -46)14.10.00
51Viljam Knif (Saarijärven Pullistus)14.10.30
52Samu Sjöblom (Puijon Hiihtoseura)14.11.00
53Pauli Mäkelä (Keuruun Kisailijat)14.11.30
54Kalle Häkkinen (Ski Jyväskylä)14.12.00
55Santtu Panttila (Teuvan Rivakka)14.12.30
56Mikael Rovio (Vantaan Hiihtoseura)14.13.00
57Matti Aalto (Keuruun Kisailijat)14.13.30
58Saku Siren (Taivalkosken Metsä-Veikot 85)14.14.00
59Ville-Petteri Peittola (Sotkamon Jymy)14.14.30
60Aku Hietaharju (Ilmajoen Kisailijat)14.15.00
61Jussi Harju (Tampereen Pyrintö)14.15.30
62Jakob Ehrs (Vörå IF)14.16.00
63Rasmus Ahoniemi (Vantaan Hiihtoseura)14.16.30
64Vilho Stenman (Jämsänkosken Ilves)14.17.00
65Johannes Anttila (Ski Jyväskylä)14.17.30
66Juuso Hämäläinen (Vehkalahden Veikot)14.18.00
67Matti Korhonen (Haapajärven Kiilat)14.18.30
68Jacob Smeds (Vörå IF)14.19.00
69Niilo Helkama (Espoon Hiihtoseura)14.19.30
70Wilhelm Stenbacka (IF Sibbo-Vargarna)14.20.00
71Jonni Mukkala (Teuvan Rivakka)14.20.30
72Eero Sorsa (Ristijärven Pyry)14.21.00
73Onni Tiira (Tampereen Pyrintö)14.21.30
74Akseli Lindgren (Raision Kuula)14.22.00
75Juho Latvakoski (Kuusamon Erä-Veikot)14.22.30
76Jukka Palo (Vihdin Viesti)14.23.00
77Sakari Hynynen (Ski Jyväskylä)14.23.30
78Elias Valikainen (Inarin Yritys)14.24.00
79Ville Parantainen (Kuusamon Erä-Veikot)14.24.30
80Santtu Nyman (Anjalan Liitto)14.25.00
81Benjamin Virta (Pargas IF)14.25.30
82Arttu Nyman (Anjalan Liitto)14.26.00
83Eemi Naumanen (Puijon Hiihtoseura)14.26.30
84Topias Törmäkangas (SkiTeam 105)14.27.00
85Jonas Nordström (IF Sibbo-Vargarna)14.27.30
86Konsta Juutinen (Ristijärven Pyry)14.28.00
87Lauri Vähävihu (Hämeenlinnan Hiihtoseura)14.28.30
88Niklas Ekström (SkiTeam 105)14.29.00
89Mikael Koivisto (Keravan Urheilijat)14.29.30
90Olli Jarva (Ski Jyväskylä)14.30.00
91Väinö Länsiluoto (Pakilan Veto)14.30.30
92Veli-Matti Räsänen (Jämsänkosken Ilves)14.31.00
93Timo Grönlund (Kiteen Urheilijat)14.31.30
94Juho Koskinen (Hollolan Urheilijat -46)14.32.00
95Jaakko Salomäki (Keravan Urheilijat)14.32.30
96Valtteri Heinimaa (Tampereen Yritys)14.33.00
97Topias Torvinen (Ylöjärven Ryhti)14.33.30
98Niilo Aivelo (Vantaan Hiihtoseura)14.34.00
99Kristian Väänänen (Posion Pyrintö)14.34.30
100Benjamin Holmgren (IF Sibbo-Vargarna)14.35.00
101Jukka Vähävihu (Hämeenlinnan Hiihtoseura)14.35.30
102Saku Miettinen (Imatran Urheilijat)14.36.00
103Niila Ahokas (Inarin Yritys)14.36.30
104Jami Rinta-Jaskari (Lappeen Riento)14.37.00
105Petteri Laurén (Team Skiers)14.37.30
106Eero Mannila (Taivalkosken Metsä-Veikot 85)14.38.00
107Nuutti Mäkinen (Puijon Hiihtoseura)14.38.30
108Benjamin Sundqvist (IF Minken)14.39.00
109Patrik Kuuttinen (IF Minken)14.39.30
110Aaron Häggman (Vörå IF)14.40.00
111Emil Tarvainen (IF Sibbo-Vargarna)14.40.30
112Eelis Meriläinen (Team Skiers)14.41.00
113Lassi Vuorinen (SkiTeam 105)14.41.30
114Joona Koponen (Tampereen Yritys)14.42.00
115Kasper Kuorinki (Äänekosken Huima)14.42.30
116Jesse Kähärä (Mikkelin Hiihtäjät)14.43.00
117Elmeri Toivanen (Tampereen Yritys)14.43.30
118Petteri Kymäläinen (Kuusamon Erä-Veikot)14.44.00
119Valtteri Markkila (Vaasan Hiihtäjät)14.44.30
120Melker Wikblom (IF Minken)14.45.00
121Juho Neuvonen (Mikkelin Hiihtäjät)14.45.30
122Eino Vuollet (Posion Pyrintö)14.46.00
123Juuso Mäkelä (Pohti SkiTeam)14.46.30
124Juha Hyyryläinen (Juvan Urheilijat)14.47.00
125Otto Hirvilampi (Taivalkosken Metsä-Veikot 85)14.47.30
126Samppo Kumpumäki (Pohti SkiTeam)14.48.00
127Vili Hämäläinen (Mikkelin Hiihtäjät)14.48.30
128Tero Seppälä (Proski Oulu)14.49.00
129Väinö Kontkanen (Liperin Hiihtoseura)14.49.30
130Daniel Onnela (Pohti SkiTeam)14.50.00
131Arttu Turtiainen (Imatran Urheilijat)14.50.30
132Jirka Oja (Pohti SkiTeam)14.51.00
133Johannes Vuorela (IF Minken)14.51.30
134Leevi Tarjanne (Espoon Hiihtoseura)14.52.00
135Alex Svartsjö (IF Minken)14.52.30
136Pauli Vuorma (Liperin Hiihtoseura)14.53.00
137Eetu Isometsä (Espoon Hiihtoseura)14.53.30
138Ike Melnits (Vantaan Hiihtoseura)14.54.00
139Juuso Kinnunen (Taivalkosken Metsä-Veikot 85)14.54.30
140Jarkko Kukkonen (Visa Ski Team Kemi)14.55.00
141Tino Stenman (Ylöjärven Ryhti)14.55.30
142Reima Idström (Inarin Yritys)14.56.00
143Karri Stevander (Kuortaneen Kunto)14.56.30
144Miika Heikkilä (Espoon Hiihtoseura)14.57.00
145Waltteri Vinkanharju (Tampereen Yritys)14.57.30
146Iiro-Mikko Harju (Pohti SkiTeam)14.58.00
147Kalle Tossavainen (Äänekosken Huima)14.58.30
148Juuso Varis (Liperin Hiihtoseura)14.59.00
149Juho Länsiluoto (Pakilan Veto)14.59.30
150Markus Hietanen (Inarin Yritys)15.00.00
151Petteri Mattila (IF Minken)15.00.30
152Anton Kemppi (Espoon Hiihtoseura)15.01.00
153Onni Mäkelä (Keuruun Kisailijat)15.01.30
154Sami Lähdemäki (Ski Jyväskylä)15.02.00
155Wiljam Mattila (Proski Oulu)15.02.30
156Jalmari Bergqvist (Puijon Hiihtoseura)15.03.00
157Nico Bennert (Kuusamon Erä-Veikot)15.03.30
158Jussi Hyytiäinen (Jämsänkosken Ilves)15.04.00
159Väinö Kotro (Proski Oulu)15.04.30
160Eemil Juntunen (Pohti SkiTeam)15.05.00
161Markus Kasanen (Mikkelin Hiihtäjät)15.05.30
162Verneri Poikonen (Äänekosken Huima)15.06.00
163Niilo Mäkinen (Puijon Hiihtoseura)15.06.30
164Topias Vuorela (IF Minken)15.07.00
165Iiro Uusitalo (Jämsänkosken Ilves)15.07.30
166Topias Kemppi (Espoon Hiihtoseura)15.08.00
167Eelis Valikainen (Inarin Yritys)15.08.30
168Valtteri Pennanen (Puijon Hiihtoseura)15.09.00
169Lauri Mannila (Taivalkosken Metsä-Veikot 85)15.09.30
170Heikki Korpela (Taivalkosken Metsä-Veikot 85)15.10.00
171Niko Husu (Jämin Jänne)15.10.30
172Juuso Mattila (Proski Oulu)15.11.00
173Jussi Karkkulainen (Ristijärven Pyry)15.11.30
174Jeremias Lipsanen (Inarin Yritys)15.12.00
175Oskari Hökkä (Proski Oulu)15.12.30
176Verneri Suhonen (Hollolan Urheilijat -46)15.13.00
177Olli-Pekka Laitila (Vehkalahden Veikot)15.13.30
178Miska Poikkimäki (Vuokatti Ski Team Kainuu)15.14.00
179Joonas Sarkkinen (Proski Oulu)15.14.30
180Olli Ahonen (Imatran Urheilijat)15.15.00
181Joel Ikonen (Pohti SkiTeam)15.15.30
182Petteri Koivisto (Puijon Hiihtoseura)15.16.00
183Emil Liekari (Vuokatti Ski Team Kainuu)15.16.30
184August Högnabba (IF Minken)15.17.00
185Joni Mäki (Pohti SkiTeam)15.17.30
186Tino Tiilikainen (Vuokatti Ski Team Kainuu)15.18.00
187Juuso Haarala (Pohti SkiTeam)15.18.30
188Topi Huttunen (Juvan Urheilijat)15.19.00
189Lauri Lepistö (Jämin Jänne)15.19.30
190Aleksi Parttimaa (SkiTeam 105)15.20.00
191Miro Karppanen (Imatran Urheilijat)15.20.30
192Anssi Koirikivi (Haapajärven Kiilat)15.21.00
193Arsi Ruuskanen (Kuusamon Erä-Veikot)15.21.30
194Juuso Tossavainen (Kuusamon Erä-Veikot)15.22.00
195Lauri Vuorinen (SkiTeam 105)15.22.30
196Niilo Moilanen (Pohti SkiTeam)15.23.00
197Markus Vuorela (Jämin Jänne)15.23.30
198Kalle Parantainen (Kuusamon Erä-Veikot)15.24.00
199Ristomatti Hakola (Jämin Jänne)15.24.30
200Alexander Ståhlberg (IF Minken)15.25.00
201Remi Lindholm (Imatran Urheilijat)15.25.30
202Veeti Pyykkö (Liperin Hiihtoseura)15.26.00
203Perttu Hyvärinen (Puijon Hiihtoseura)15.26.30
204Eero Rantala (Vuokatti Ski Team Kainuu)15.27.00
205Iivo Niskanen (Puijon Hiihtoseura)15.27.30

Lähde: Extime kisasivut

Katso myös: Äänekosken SM-hiihtojen aikataulu & TV-tiedot
Kaupallinen yhteistyö

Katso huippuyleisurheilua suorana yksinoikeudella MTV Katsomo+ Urheilu -palvelusta! Näet muun muassa kovimmat hallikisat ja Timanttiliigan osakilpailut kaudella 2024 ainoastaan MTV Katsomo+ Urheilusta.

MTV Katsomo+ Urheilu -tuotteeseen sisältyvät:

  • Timanttiliiga, World Athletics Indoor Tour ja World Athletics Continental Tour
  • Liiga, Mestis ja muu jääkiekko
  • Mestarien liiga, Serie A, La Liga ja muu jalkapallo
  • MM-ralli, NFL, ATP-tennis ja paljon muuta