fi

Sivu sisältää mainoslinkkejä

Rinne erinomaisessa vauhdissa 1500 metrillä Norjassa


Joonas Rinne juoksi upeasti keskiviikkona Norjassa.
Etusuora: 22.05.2024 20:45Yleisurheilu
Rinne erinomaisessa vauhdissa 1500 metrillä Norjassa
Kuva: Olavi Kaljunen / Trackpic
Joonas Rinne.
Joonas Rinne kellotti 1500 metrillä ajan 3.37,87. Tulos oikeutti kisassa toiseen sijaan. Kisan voitti Italian Joao Neves ajalla 3.36,78.



Rinne on urallaan juossut 1500 metriä kaksi kertaa kovempaa kuin keskiviikkona. Miehen ennätys kirjataan 3.37,65 (2023). Rooman EM-kisojen tulosraja on 3.36 ja rankingia ajatellen Rinteen tulokset tuskin tulevat riittämään kisakoneeseen.




Kaupallinen yhteistyö

Katso huippu-urheilua suorana yksinoikeudella MTV Katsomo+ Urheilu -palvelusta! Katso kaikki Timanttiliigan osakilpailut sekä World Athletics Indoor Tour -hallisarjan ja World Athletics Continental Tourin tärkeimmät kilpailut vain MTV Katsomo+ Urheilusta.

Lisäksi näet muun muassa jääkiekon Liigan ja Mestiksen, rallin MM-sarjan sekä jalkapallon Mestarien Liigan, La Ligan ja Seria A:n kaikki ottelut yksinoikeudella.

MTV Katsomo+ Urheilu -tuotteeseen sisältyvät:

  • Timanttiliiga, World Athletics Indoor Tour Gold ja World Athletics Continental Tour Gold
  • Jalkapallon Mestarien liiga, Serie A, La Liga, MM-kisat
  • Jääkiekon Liiga, Mestis, SHL, MM-kisat
  • MM-ralli, ATP-tennis ja paljon muuta

Hanki katseluoikeus ja nauti huippu-urheilusta suorana lähetyksenä.