Pyhäjärvi SM-hiihdot / Suomen Cup 2021 - Katso Aikataulu & Tulokset

Pyhäjärven SM-hiihdot / Suomen Cup 2021


Hiihdon Suomen Cupin kauden 2020-2021 neljäs osakilpailu hiihdetään Pyhäjärvellä 12.-14.2.2021. Kisat ovat samalla kauden ensimmäiset SM-hiihdot. Katso kisojen ohjelma, lähtölistat ja tulokset.
Hiihdon vuoden 2021 SM-kilpailuiden ensimmäisen kisaviikonloppu hiihdetään 12.-14.2.2020 Pyhäjärvellä. Kisat piti järjestää jo viikkoa aiemmin, mutta ne siirrettiin viikolla eteenpäin maailmancup-kalenterin muutosten takia.

Kisat kuuluvat myös Suomen Cupin ohjelmistoon. Kisojen ohjelmassa on perinteisen tyylin parisprintit, vapaan tyylin 10 km ja 15 km väliaikalähdöt sekä perinteiset tyylin sprintit.

Pyhäjärvellä hiihdetään Suomen Cupia toisen kerran. Edellisen kerran Pyhäjärvi oli mukana Suomen Cupissa maaliskuussa 2015. Viime keväänä Pyhäjärvellä oli tarkoitus järjesteää Suomen Cupin osakilpailut, mutta kisat jouduttiin perumaan koronavirusepidemian takia.



Pyhäjärven SM-hiihdot / Suomen Cup 2021 - Kisojen aikataulu


Pe 12.2.

KloLaji
10:30Naisten parisprintti (p) karsinta
11:30Miesten parisprintti (p) karsinta
14:10Naisten parisprintti (p) finaali
14:40Miesten parisprintti (p) finaali


La 13.2.

KloLaji
10:00Naiset 10 km (v), väliaikalähtö
13:00Miehet 15 km (v), väliaikalähtö


Su 14.2.

KloLaji
12:00Naisten ja miesten sprintti (p) karsinta
14:30Naisten ja miesten sprintti (p) erät ja finaali



SM-hiihdot Pyhäjärvi 2021 - Televisiointi


YLE televisioi aiempien vuosien tapaan Suomen Cupin osakilpailut kanavillaan ja YLE Areenassa.

Perjantain parisprinttien finaali Yle Areenassa ja TV2:ssa kello 14:00 alkaen, karsintoja ei Yle välitä.


Pyhäjärven SM-hiihdot 2021 - Tulokset


Katso kisojen livetulokset

Pyhäjärven SM-hiihdot 14.2.2021


Sprintti (p) naiset

#UrheilijaTulos
1.Johanna Matintalo (Pöytyän Urheilijat)3.59,75
2.Jasmi Joensuu (Vantaan Hiihtoseura)+3,80
3.Anne Kyllönen (Kainuun Hiihtoseura)+5,90
4.Vilma Nissinen (Vuokatti Ski Team Kainuu)+12,96
5.Josefiina Böök (Jämin Jänne)+15,92
6.Laura Mononen (Hämeenlinnan Hiihtoseura)+16,34

Miesten sprintti (p)

#UrheilijaTulos
1.Lauri Vuorinen (Skiteam 105)3.28,98
2.Juho Mikkonen (Vuokatti Ski Team Kainuu)+2,13
3.Lauri Lepistö (Kouvolan Hiihtoseura)+4,17
4.Miro Karppanen (Imatran Urheilijat)+4,69
5.Ville Ahonen (Imatran Urheilijat)+14,94
6.Verneri Suhonen (Hollolan Urheilijat -46)+21,62



Hiihdon SM-kisat, Pyhäjärvi 13.2.2021


Miehet 15 km (v)

#UrheilijaTulos
1.Iivo Niskanen (Puijon Hiihtoseura)35.14,6
2.Joni Mäki (Pohti SkiTeam)+39,3
3.Perttu Hyvärinen (Puijon Hiihtoseura)+53,2
4.Ristomatti Hakola (Jämin Jänne)+1.23,8
5.Joel Ikonen (Pohti Skiteam)+1.36,3
6.Markus Vuorela (Jämin Jänne)+1.36,3
7.Kari Varis (Ilmajoen Kisailijat)+1.55,4
8.Johannes Vuorela (IF Minken)+1.59,7
9.Aleksi Parttimaa (Skiteam 105)+2.02,7
10.Juuso Tossavainen (Kuusamon Erä-Veikot)+2.14,4


Naiset 10 km (v)

#UrheilijaTulos
1.Riitta-Liisa Roponen (Oulun Hiihtoseura)26.45,9
2.Kaisa Mäkäräinen (Kontiolahden Urheilijat)+11,2
3.Laura Mononen (Hämeenlinnan Hiihtoseura)+24,3
4.Anne Kyllönen (Kainuun Hiihtoseura)+28,3
5.Johanna Matintalo (Pöytyän Urheilijat)+46,4
6.Sini Alusniemi (Ikaalisten Urheilijat)+1.06,6
7.Julia Häger (IF Minken)+1.06,8
8.Katariina Lonka (Ikaalisten Urheilijat)+1.13,2
9.Susanna Saapunki (Vuokatti Ski Team Kainuu)+1.29,2
10.Johanna Ukkola (Siilinjärven Hiihtoseura)+1.41,1

Hiihdon SM-kisat, Pyhäjärvi 12.2.2021


Miesten parisprintti finaali (p)

#JoukkueTulos
1.Puijon Hiihtoseura 122.39,04
2.Jämin Jänne 1+8,54
3.SkiTeam 105 1+21,04
4.Pohti SkiTeam 1+23,13
5.Vuokatti Ski Team Kainuu 1+42,10
6.Imatran Urheilijat 1+45,09
7.Ilmajoen Kisailijat+47,20
8.Petoteam+55,02



Naisten parisprintti finaali (p)

#JoukkueTulos
1.Vuokatti Ski Team Kainuu26.33,32
2.Kainuun Hiihtoseura+1,88
3.Hämeenlinnan Hiihtoseura+4,84
4.Vantaan Hiihtoseura 1+31,94
5.IF Minken+46,40
6.Siilinjärven Hiihtoseura+1.27,42
7.Savonlinnan Hiihtoseura+1.37,25
8.Vantaan Hiihtoseura 2+1.45,11




Pyhäjärven SM-hiihdot 2021 - Lähtölistat


Pe 12.2. - Parisprintit


Miehet

NroJoukkue
1Puijon Hiihtoseura 1
2Jämin Jänne 1
3Pohti SkiTeam 1
4Skiteam 105 1
5Ilmajoen Kisailijat 1
6Taivalkosken Metsä-Veikot 85 1
7Kouvolan Hiihtoseura
8Vuokatti Ski Team Kainuu 1
9Pohti SkiTeam 2
10Imatran Urheilijat 1
11Ilmajoen Kisailijat 2
12Kuusamon Erä-Veikot 1
13Vuokatti Ski Team Kainuu 2
14Petoteam 1
15IF Åsarna
16Imatran Urheilijat 2
17Vantaan Hiihtoseura 1
18Mikkelin Hiihtäjät
19Espoon Hiihtoseura 1
20Skiteam 105 2
21Pohti SkiTeam 3
22Juvan Urheilijat 1
23Kuusamon Erä-Veikot 2
24Vehkalahden Veikot
25Kuusamon Erä-Veikot 3
26Posion Pyrintö
27Jämin Jänne 2
28Kankaantaan Kisa
29IF Sibbo-Vargarna
30Taivalkosken Metsä-Veikot 85 2
31Juvan Urheilijat 2
32Pohti SkiTeam 5
33Himangan Urheilijat
34Pohti SkiTeam 4
35Skiteam 105 3
36IF Minken
37Petoteam 2
38Norrvalla Ski Team
39Team Skiers
40Espoon Hiihtoseura 3
41IF Femman
42Ilmajoen Kisailijat 3
43Espoon Hiihtoseura 2
44Vihdin Viesti
45Haapajärven Kiilat 1
46Pakilan Veto
47Rovaniemen Maratonhiitäjät
48Vantaan Hiihtoseura 2
49Haapajärven Kiilat 2
50Ski Jyväskylä

Naiset

NroJoukkue
1Hämeenlinnan Hiihtoseura
2Kainuun Hiihtoseura
3Vuokatti Ski Team Kainuu
4Vantaan Hiihtoseura 1
5Vantaan Hiihtoseura 2
6IF Minken
7Savonlinnan Hiihtoseura
8Ski Jyväskylä
9Espoon Hiihtoseura
10Siilinjärven Hiihtoseura
11Kankaantaan Kisa
12Mikkelin Hiihtäjät
13Team Skiers 1
14Kalajoen Junkkarit
15Vantaan Hiihtoseura 3
16Tampereen Pyrintö Ristanssi
17Tampereen Pyrintö 3
18Puijon Hiihtoseura 2
19Lahden Hiihtoseura
20Tampere Pyrintö Rintterit
21Lempäälän Kisa 2
22Lempäälän Kisa 1
23Puijon Hiihtoseura 1
24Perniön Urheilijat
25Team Skiers 2
26Aavasaksan Urheilijat



La 13.2. - Väliaikalähdöt


Naiset 10 km (v)

NroUrheilijaLähtöaika
1Anita Kirvesniemi (Ski Jyväskylä)12:00:15
2Vilma Jylhä (Savonlinnan Hiihtoseura)12:00:30
3Maaret Pajunoja (Ikaalisten Urheilijat)12:00:45
4Senni Vuolle (Siilinjärven Hiihtoseura)12:01:00
5Petra Torvinen (Liperin Hiihtoseura)12:01:15
6Anni Kainulainen (Hämeenlinnan Hiihtoseura)12:01:30
7Johanna Matintalo (Pöytyän Urheilijat)12:01:45
8Katri Lylynperä (Vuokatti Ski Team Kainuu)12:02:00
9Tuuli Raunio (Kankaantaan Kisa)12:02:15
10Tiia Olkkonen (Haapajärven Kiilat)12:02:30
11Anne Kyllönen (Kainuun Hiihtoseura)12:02:45
12Andrea Julin (IF Minken)12:03:00
13Jasmin Kähärä (Mikkelin Hiihtäjät)12:03:15
14Julia Häger (IF Minken)12:03:30
15Johanna Ukkola (Siilinjärven Hiihtoseura)12:03:45
16Laura Mononen (Hämeenlinnan Hiihtoseura)12:04:00
17Emmi Lämsä (Visa Ski Team Kemi)12:04:15
18Vilma Nissinen (Vuokatti Ski Team Kainuu)12:04:30
19Anni Alakoski (Kainuun Hiihtoseura)12:04:45
20Jasmi Joensuu (Vantaan Hiihtoseura)12:05:00
21Heini Hokkanen (Kainuun Hiihtoseura)12:05:15
22Josefiina Böök (Jämin Jänne)12:05:30
23Jennie Lindvall (IF Minken)12:05:45
24Anni Lindroos (Pargas IF)12:06:00
25Eevi-Inkeri Tossavainen (Savonlinnan Hiihtoseura)12:06:15
26Lotta Kurttila (Liperin Hiihtoseura)12:06:30
27Roosa Juuska (Team Skiers)12:06:45
28Anni Kaipainen (Rantasalmen Urheilijat)12:07:00
29Hennariikka Rahkola (Vantaan Hiihtoseura)12:07:15
30Noora Kupari (Puijon Hiihtoseura)12:07:30
31Noora Tivinen (Mikkelin Hiihtäjät)12:07:45
32Katariina Lonka (Ikaalisten Urheilijat)12:08:00
33Iida Vuollet (Kalajoen Junkkarit)12:08:15
34Roosa Riikola (Ylikiimingin Nuijamiehet)12:08:30
35Aija Söyrinki (Vuokatti Ski Team Kainuu)12:08:45
36Hanna Varjus (Tampereen Pyrintö)12:09:00
37Terhi Pollari (Hämeenlinnan Hiihtoseura)12:09:15
38Maria Harju (Kalajoen Junkkarit)12:09:30
39Rebecca Ehrnrooth (Espoon Hiihtoseura)12:09:45
40Nea Katajala (Espoon Hiihtoseura)12:10:00
41Reetta Silvasti (Puijon Hiihtoseura)12:10:15
42Marjaana Pitkänen (Vantaan Hiihtoseura)12:10:30
43Noora Kivikko (Lahden Hiihtoseura)12:10:45
44Linnea Henriksson (IF Femman)12:11:00
45Sonja Eskelinen (Vantaan Hiihtoseura)12:11:15
46Ilana Onnela (Skiteam 105)12:11:30
47Ida Meriläinen (Ski Jyväskylä)12:11:45
48Anniina Neuvonen (Mikkelin Hiihtäjät)12:12:00
49Oona Kettunen (Lempäälän Kisa)12:12:15
50Enkhtuul Ariunsanaa (Aldar Sport)12:12:30
51Amanda Saari (Tampereen Pyrintö)12:12:45
52Eveliina Korva (Kuusamon Erä-Veikot)12:13:00
53Miia Säilynoja (Team Skiers)12:13:15
54Aino Pihlava (Kankaantaan Kisa)12:13:30
55Nina Vänskä (Rantasalmen Urheilijat)12:13:45
56Emma Hämäläinen (Lahden Hiihtoseura)12:14:00
57Hannah Smart (Iisalmen Visa)12:14:15
58Maija Tiainen (Savonlinnan Hiihtoseura)12:14:30
59Saana Vuolle (Tampereen Pyrintö)12:14:45
60Eevakaisa Loukusa (Siilinjärven Hiihtoseura)12:15:00
61Marja-Terttu Repo (Lahden Hiihtoseura)12:15:15
62Salla Loukusa (Taivalkosken Metsä-Veikot 85)12:15:30
63Merja Eronen (Puijon Hiihtoseura)12:15:45
64Anni Huovinen (Puijon Hiihtoseura)12:16:00
65Laura Karkkulainen (Mikkelin Hiihtäjät)12:16:15
66Bettina Wikström (Perniön Urheilijat)12:16:30
67Henna Rautiainen (Himangan Urheilijat)12:16:45
68Sanna-Mari Purola (Visa Ski Team Kemi)12:17:00
69Kaisa Salminen (Aavasaksan Urheilijat)12:17:15
70Henna Korpi (Aavasaksan Urheilijat)12:17:30
71Anna-Kajsa Lall (IF Femman)12:17:45
72Janette Mäki (Karinaisten Kunto)12:18:00
73Tiia Huuskonen (Viitasaaren Viesti)12:18:15
74Siiri Saalo (Keravan Urheilijat)12:18:30
75Anni Huuha (Tampereen Pyrintö)12:18:45
76Jennifer Antell (IF Femman)12:19:00
77Eeva Nurmi (Lempäälän Kisa)12:19:15
78Iina Lauren (Team Skiers)12:19:30
79Leena Nurmi (Lempäälän Kisa)12:19:45
80Jenna Rautiala (Pyhäjärven Pohti)12:20:00
81Tanja Kellokumpu (Tupoksen Tuisku)12:20:15
82Johanna Niskakoski (Team Skiers)12:20:30
83Jonna Juva (Perniön Urheilijat)12:20:45


Miehet 15 km (v)

NroUrheilijaLähtöaika
1Lassi Vuorinen (Skiteam 105)12:25:15
2Tino Stenman (Ylöjärven Ryhti)12:25:30
3Verneri Poikonen (Äänekosken Huima)12:25:45
4Markus Vuorela (Jämin Jänne)12:26:00
5Juuso Haarala (Pohti SkiTeam)12:26:15
6Ville-Petteri Saarela (Keminsuun Kisa)12:26:30
7Ristomatti Hakola (Jämin Jänne)12:26:45
8Karri Hakala (Ilmajoen Kisailijat)12:27:00
9Lauri Lepistö (Kouvolan Hiihtoseura)12:27:15
10Miska Poikkimäki (Vuokatti Ski Team Kainuu)12:27:30
11Niilo Moilanen (Pohti SkiTeam)12:27:45
12Emil Liekari (Vuokatti Ski Team Kainuu)12:28:00
13Joni Mäki (Pohti SkiTeam)12:28:15
14Verneri Suhonen (Hollolan Urheilijat -46)12:28:30
15Perttu Hyvärinen (Puijon Hiihtoseura)12:28:45
16Antti Häkämies (Posion Pyrintö)12:29:00
17Olli Ahonen (Imatran Urheilijat)12:29:15
18Lauri Vuorinen (Skiteam 105)12:29:30
19Lauri Mannila (Taivalkosken Metsä-Veikot 85)12:29:45
20Juho Mikkonen (Vuokatti Ski Team Kainuu)12:30:00
21Wiljam Mattila (Keravan Urheilijat)12:30:15
22Antti Kartano (Ilmajoen Kisailijat)12:30:30
23Elmeri Toivanen (Kouvolan Hiihtoseura)12:30:45
24Jonas Nordström (IF Sibbo-Vargarna)12:31:00
25Eino Vuollet (Posion Pyrintö)12:31:15
26Leo Rantahalvari (Skiteam 105)12:31:30
27Heikki Korpela (Pohti SkiTeam)12:31:45
28Juuso Mattila (Himangan Urheilijat)12:32:00
29Oskari Hökkä (Taivalkosken Metsä-Veikot 85)12:32:15
30Turo Sipilä (Vuokatti Ski Team Kainuu)12:32:30
31Kari Varis (Ilmajoen Kisailijat)12:32:45
32Nico Bennert (Kuusamon Erä-Veikot)12:33:00
33Roni Lukkarinen (IF Minken)12:33:15
34Eero Iso-Tryykäri (Espoon Hiihtoseura)12:33:30
35Jussi Jussila (Jämin Jänne)12:33:45
36Matias Heinonen (Espoon Hiihtoseura)12:34:00
37Topi Huttunen (Juvan Urheilijat)12:34:15
38Miro Karppanen (Imatran Urheilijat)12:34:30
39Eelis Valikainen (Kalajoen Junkkarit)12:34:45
40Veli-Matti Räsänen (Jämsänkosken Ilves)12:35:00
41Petteri Laurén (Team Skiers)12:35:15
42Valtteri Pennanen (Puijon Hiihtoseura)12:35:30
43Matti Korhonen (Haapajärven Kiilat)12:35:45
44Eemil Juntunen (Pohti SkiTeam)12:36:00
45Joonas Sarkkinen (Puijon Hiihtoseura)12:36:15
46Juuso Tossavainen (Kuusamon Erä-Veikot)12:36:30
47Eero Mannila (Taivalkosken Metsä-Veikot 85)12:36:45
48Aleksi Parttimaa (Skiteam 105)12:37:00
49Olli-Pekka Laitila (Vehkalahden Veikot)12:37:15
50Joel Ikonen (Pohti SkiTeam)12:37:30
51Henri Erkkilä (Vantaan Hiihtoseura)12:37:45
52Jussi Hyytiäinen (Jämsänkosken Ilves)12:38:00
53Miikka Kinnunen (Pohti SkiTeam)12:38:15
54Onni Rantahalvari (Skiteam 105)12:38:30
55Samppo Kumpumäki (Pohti SkiTeam)12:38:45
56Waltteri Vinkanharju (Vantaan Hiihtoseura)12:39:00
57Jeremias Lipsanen (Juvan Urheilijat)12:39:15
58Antti Honkimaa (Puijon Hiihtoseura)12:39:30
59Markus Hietanen (Ounasvaaran Hiihtoseura)12:39:45
60Miika Heikkilä (Espoon Hiihtoseura)12:40:00
61Niko Husu (Kuusamon Erä-Veikot)12:40:15
62Aapo Tilli (Vehkalahden Veikot)12:40:30
63Matias Hyvönen (Lahden Hiihtoseura)12:40:45
64Ville Muhonen (Jämsänkosken Ilves)12:41:00
65Juho Neuvonen (Mikkelin Hiihtäjät)12:41:15
66Achbadrakh Batmunkh (Khilchin Army)12:41:30
67Leevi Virkkala (Sievin Sisu)12:41:45
68Väinö Kotro (Vehkalahden Veikot)12:42:00
69Alex Svartsjö (IF Femman)12:42:15
70Aapo Taipale (Vetelin Urheilijat)12:42:30
71Kasper Lönnbäck (IF Minken)12:42:45
72Oskari Juutinen (Kuhmo-Ski)12:43:00
73Niklas Sundström (IF Femman)12:43:15
74Juuso Mäkelä (Pohti SkiTeam)12:43:30
75Eero Vuollet (Posion Pyrintö)12:43:45
76Vili Hämäläinen (Mikkelin Hiihtäjät)12:44:00
77Erno Kantanen (Juvan Urheilijat)12:44:15
78Teemu Pöntinen (Kuusamon Erä-Veikot)12:44:30
79Iiro-Mikko Harju (Pohti SkiTeam)12:44:45
80Mikko Kuusela (Vantaan Hiihtoseura)12:45:00
81Teemu Sillantaus (Vantaan Hiihtoseura)12:45:15
82Juha Hyyryläinen (Juvan Urheilijat)12:45:30
83Jussi Karkkulainen (Mikkelin Hiihtäjät)12:45:45
84Tomi Santasalo (Jämin Jänne)12:46:00
85Ilmari Saarinen (Espoon Hiihtoseura)12:46:15
86Arttu Kaario (Jämsänkosken Ilves)12:46:30
87Viljami Vuorre (Kuusamon Erä-Veikot)12:46:45
88Arttu Nyman (Anjalan Liitto)12:47:00
89Antti Ahvenjärvi (Espoon Hiihtoseura)12:47:15
90Lauri Pyhäjärvi (Ounasvaaran Hiihtoseura)12:47:30
91Henri Jelonen (Jämsänkosken Ilves)12:47:45
92Jukka Palo (Vihdin Viesti)12:48:00
93Markus Nikander (Vihdin Viesti)12:48:15
94Aatu Mäkelä (Joensuun Kataja)12:48:30
95Wilhelm Stenbacka (IF Sibbo-Vargarna)12:48:45
96Petri Torvinen (Liperin Hiihtoseura)12:49:00
97Santtu Nyman (Anjalan Liitto)12:49:15
98Elias Valikainen (Kalajoen Junkkarit)12:49:30
99Benjamin Holmgren (IF Sibbo-Vargarna)12:49:45
100Jaakko Mattila (Himangan Urheilijat)12:50:00
101Markus Malmberg (Jämsänkosken Ilves)12:50:15
102Pekka Karppanen (Saarijärven Pullistus)12:50:30
103Roope Haapakangas (Pohti SkiTeam)12:50:45
104Ville Ahonen (Imatran Urheilijat)12:51:00
105Aku Hietaharju (Ilmajoen Kisailijat)12:51:15
106Santeri Leikas (Norrvalla Ski Team)12:51:30
107Ari Luusua (Taivalkosken Metsä-Veikot 85)12:51:45
108Timo Mantere (Ilmajoen Kisailijat)12:52:00
109Santeri Erola (Imatran Urheilijat)12:52:15
110Aku Nikander (Jämin Jänne)12:52:30
111Timo Grönlund (Kiteen Urheilijat)12:52:45
112Tuomas Törnvall (Kalajoen Junkkarit)12:53:00
113Jani Keto (Ski Jyväskylä)12:53:15
114Vesa Raussi (Vihdin Viesti)12:53:30
115Otso Klemola (Vantaan Hiihtoseura)12:53:45
116Veeti Nissinen (Puolangan Ryhti)12:54:00
117Ville Happonen (Liperin Hiihtoseura)12:54:15
118Juho Mäki (Jämsänkosken Ilves)12:54:30
119Juho Salmela (Haapajärven Kiilat)12:54:45
120Jari Joutsen (Ski Jyväskylä)12:55:00
121Robin Mäenpää (Team Nordic Athlete)12:55:15


Su 14.2. - Sprintit (p)


Naisten karsinta

NroUrheilijaLähtöaika
1Anita Kirvesniemi (Ski Jyväskylä)12:00:15
2Vilma Jylhä (Savonlinnan Hiihtoseura)12:00:30
3Maaret Pajunoja (Ikaalisten Urheilijat)12:00:45
4Senni Vuolle (Siilinjärven Hiihtoseura)12:01:00
5Petra Torvinen (Liperin Hiihtoseura)12:01:15
6Anni Kainulainen (Hämeenlinnan Hiihtoseura)12:01:30
7Johanna Matintalo (Pöytyän Urheilijat)12:01:45
8Katri Lylynperä (Vuokatti Ski Team Kainuu)12:02:00
9Tuuli Raunio (Kankaantaan Kisa)12:02:15
10Tiia Olkkonen (Haapajärven Kiilat)12:02:30
11Anne Kyllönen (Kainuun Hiihtoseura)12:02:45
12Andrea Julin (IF Minken)12:03:00
13Jasmin Kähärä (Mikkelin Hiihtäjät)12:03:15
14Julia Häger (IF Minken)12:03:30
15Johanna Ukkola (Siilinjärven Hiihtoseura)12:03:45
16Laura Mononen (Hämeenlinnan Hiihtoseura)12:04:00
17Emmi Lämsä (Visa Ski Team Kemi)12:04:15
18Vilma Nissinen (Vuokatti Ski Team Kainuu)12:04:30
19Anni Alakoski (Kainuun Hiihtoseura)12:04:45
20Jasmi Joensuu (Vantaan Hiihtoseura)12:05:00
21Heini Hokkanen (Kainuun Hiihtoseura)12:05:15
22Josefiina Böök (Jämin Jänne)12:05:30
23Jennie Lindvall (IF Minken)12:05:45
24Anni Lindroos (Pargas IF)12:06:00
25Eevi-Inkeri Tossavainen (Savonlinnan Hiihtoseura)12:06:15
26Lotta Kurttila (Liperin Hiihtoseura)12:06:30
27Roosa Juuska (Team Skiers)12:06:45
28Anni Kaipainen (Rantasalmen Urheilijat)12:07:00
29Hennariikka Rahkola (Vantaan Hiihtoseura)12:07:15
30Noora Kupari (Puijon Hiihtoseura)12:07:30
31Noora Tivinen (Mikkelin Hiihtäjät)12:07:45
32Katariina Lonka (Ikaalisten Urheilijat)12:08:00
33Iida Vuollet (Kalajoen Junkkarit)12:08:15
34Roosa Riikola (Ylikiimingin Nuijamiehet)12:08:30
35Aija Söyrinki (Vuokatti Ski Team Kainuu)12:08:45
36Hanna Varjus (Tampereen Pyrintö)12:09:00
37Terhi Pollari (Hämeenlinnan Hiihtoseura)12:09:15
38Maria Harju (Kalajoen Junkkarit)12:09:30
39Rebecca Ehrnrooth (Espoon Hiihtoseura)12:09:45
40Nea Katajala (Espoon Hiihtoseura)12:10:00
41Reetta Silvasti (Puijon Hiihtoseura)12:10:15
42Marjaana Pitkänen (Vantaan Hiihtoseura)12:10:30
43Noora Kivikko (Lahden Hiihtoseura)12:10:45
44Linnea Henriksson (IF Femman)12:11:00
45Sonja Eskelinen (Vantaan Hiihtoseura)12:11:15
46Ilana Onnela (Skiteam 105)12:11:30
47Ida Meriläinen (Ski Jyväskylä)12:11:45
48Anniina Neuvonen (Mikkelin Hiihtäjät)12:12:00
49Oona Kettunen (Lempäälän Kisa)12:12:15
50Enkhtuul Ariunsanaa (Aldar Sport)12:12:30
51Amanda Saari (Tampereen Pyrintö)12:12:45
52Eveliina Korva (Kuusamon Erä-Veikot)12:13:00
53Miia Säilynoja (Team Skiers)12:13:15
54Aino Pihlava (Kankaantaan Kisa)12:13:30
55Nina Vänskä (Rantasalmen Urheilijat)12:13:45
56Emma Hämäläinen (Lahden Hiihtoseura)12:14:00
57Hannah Smart (Iisalmen Visa)12:14:15
58Maija Tiainen (Savonlinnan Hiihtoseura)12:14:30
59Saana Vuolle (Tampereen Pyrintö)12:14:45
60Eevakaisa Loukusa (Siilinjärven Hiihtoseura)12:15:00
61Marja-Terttu Repo (Lahden Hiihtoseura)12:15:15
62Salla Loukusa (Taivalkosken Metsä-Veikot 85)12:15:30
63Merja Eronen (Puijon Hiihtoseura)12:15:45
64Anni Huovinen (Puijon Hiihtoseura)12:16:00
65Laura Karkkulainen (Mikkelin Hiihtäjät)12:16:15
66Bettina Wikström (Perniön Urheilijat)12:16:30
67Henna Rautiainen (Himangan Urheilijat)12:16:45
68Sanna-Mari Purola (Visa Ski Team Kemi)12:17:00
69Kaisa Salminen (Aavasaksan Urheilijat)12:17:15
70Henna Korpi (Aavasaksan Urheilijat)12:17:30
71Anna-Kajsa Lall (IF Femman)12:17:45
72Janette Mäki (Karinaisten Kunto)12:18:00
73Tiia Huuskonen (Viitasaaren Viesti)12:18:15
74Siiri Saalo (Keravan Urheilijat)12:18:30
75Anni Huuha (Tampereen Pyrintö)12:18:45
76Jennifer Antell (IF Femman)12:19:00
77Eeva Nurmi (Lempäälän Kisa)12:19:15
78Iina Lauren (Team Skiers)12:19:30
79Leena Nurmi (Lempäälän Kisa)12:19:45
80Jenna Rautiala (Pyhäjärven Pohti)12:20:00
81Tanja Kellokumpu (Tupoksen Tuisku)12:20:15
82Johanna Niskakoski (Team Skiers)12:20:30
83Jonna Juva (Perniön Urheilijat)12:20:45


Miesten karsinta

NroUrheilijaLähtöaika
1Lassi Vuorinen (Skiteam 105)12:25:15
2Tino Stenman (Ylöjärven Ryhti)12:25:30
3Verneri Poikonen (Äänekosken Huima)12:25:45
4Markus Vuorela (Jämin Jänne)12:26:00
5Juuso Haarala (Pohti SkiTeam)12:26:15
6Ville-Petteri Saarela (Keminsuun Kisa)12:26:30
7Ristomatti Hakola (Jämin Jänne)12:26:45
8Karri Hakala (Ilmajoen Kisailijat)12:27:00
9Lauri Lepistö (Kouvolan Hiihtoseura)12:27:15
10Miska Poikkimäki (Vuokatti Ski Team Kainuu)12:27:30
11Niilo Moilanen (Pohti SkiTeam)12:27:45
12Emil Liekari (Vuokatti Ski Team Kainuu)12:28:00
13Joni Mäki (Pohti SkiTeam)12:28:15
14Verneri Suhonen (Hollolan Urheilijat -46)12:28:30
15Perttu Hyvärinen (Puijon Hiihtoseura)12:28:45
16Antti Häkämies (Posion Pyrintö)12:29:00
17Olli Ahonen (Imatran Urheilijat)12:29:15
18Lauri Vuorinen (Skiteam 105)12:29:30
19Lauri Mannila (Taivalkosken Metsä-Veikot 85)12:29:45
20Juho Mikkonen (Vuokatti Ski Team Kainuu)12:30:00
21Wiljam Mattila (Keravan Urheilijat)12:30:15
22Antti Kartano (Ilmajoen Kisailijat)12:30:30
23Elmeri Toivanen (Kouvolan Hiihtoseura)12:30:45
24Jonas Nordström (IF Sibbo-Vargarna)12:31:00
25Eino Vuollet (Posion Pyrintö)12:31:15
26Leo Rantahalvari (Skiteam 105)12:31:30
27Heikki Korpela (Pohti SkiTeam)12:31:45
28Juuso Mattila (Himangan Urheilijat)12:32:00
29Oskari Hökkä (Taivalkosken Metsä-Veikot 85)12:32:15
30Turo Sipilä (Vuokatti Ski Team Kainuu)12:32:30
31Kari Varis (Ilmajoen Kisailijat)12:32:45
32Nico Bennert (Kuusamon Erä-Veikot)12:33:00
33Roni Lukkarinen (IF Minken)12:33:15
34Eero Iso-Tryykäri (Espoon Hiihtoseura)12:33:30
35Jussi Jussila (Jämin Jänne)12:33:45
36Matias Heinonen (Espoon Hiihtoseura)12:34:00
37Topi Huttunen (Juvan Urheilijat)12:34:15
38Miro Karppanen (Imatran Urheilijat)12:34:30
39Eelis Valikainen (Kalajoen Junkkarit)12:34:45
40Veli-Matti Räsänen (Jämsänkosken Ilves)12:35:00
41Petteri Laurén (Team Skiers)12:35:15
42Valtteri Pennanen (Puijon Hiihtoseura)12:35:30
43Matti Korhonen (Haapajärven Kiilat)12:35:45
44Eemil Juntunen (Pohti SkiTeam)12:36:00
45Joonas Sarkkinen (Puijon Hiihtoseura)12:36:15
46Juuso Tossavainen (Kuusamon Erä-Veikot)12:36:30
47Eero Mannila (Taivalkosken Metsä-Veikot 85)12:36:45
48Aleksi Parttimaa (Skiteam 105)12:37:00
49Olli-Pekka Laitila (Vehkalahden Veikot)12:37:15
50Joel Ikonen (Pohti SkiTeam)12:37:30
51Henri Erkkilä (Vantaan Hiihtoseura)12:37:45
52Jussi Hyytiäinen (Jämsänkosken Ilves)12:38:00
53Miikka Kinnunen (Pohti SkiTeam)12:38:15
54Onni Rantahalvari (Skiteam 105)12:38:30
55Samppo Kumpumäki (Pohti SkiTeam)12:38:45
56Waltteri Vinkanharju (Vantaan Hiihtoseura)12:39:00
57Jeremias Lipsanen (Juvan Urheilijat)12:39:15
58Antti Honkimaa (Puijon Hiihtoseura)12:39:30
59Markus Hietanen (Ounasvaaran Hiihtoseura)12:39:45
60Miika Heikkilä (Espoon Hiihtoseura)12:40:00
61Niko Husu (Kuusamon Erä-Veikot)12:40:15
62Aapo Tilli (Vehkalahden Veikot)12:40:30
63Matias Hyvönen (Lahden Hiihtoseura)12:40:45
64Ville Muhonen (Jämsänkosken Ilves)12:41:00
65Juho Neuvonen (Mikkelin Hiihtäjät)12:41:15
66Achbadrakh Batmunkh (Khilchin Army)12:41:30
67Leevi Virkkala (Sievin Sisu)12:41:45
68Väinö Kotro (Vehkalahden Veikot)12:42:00
69Alex Svartsjö (IF Femman)12:42:15
70Aapo Taipale (Vetelin Urheilijat)12:42:30
71Kasper Lönnbäck (IF Minken)12:42:45
72Oskari Juutinen (Kuhmo-Ski)12:43:00
73Niklas Sundström (IF Femman)12:43:15
74Juuso Mäkelä (Pohti SkiTeam)12:43:30
75Eero Vuollet (Posion Pyrintö)12:43:45
76Vili Hämäläinen (Mikkelin Hiihtäjät)12:44:00
77Erno Kantanen (Juvan Urheilijat)12:44:15
78Teemu Pöntinen (Kuusamon Erä-Veikot)12:44:30
79Iiro-Mikko Harju (Pohti SkiTeam)12:44:45
80Mikko Kuusela (Vantaan Hiihtoseura)12:45:00
81Teemu Sillantaus (Vantaan Hiihtoseura)12:45:15
82Juha Hyyryläinen (Juvan Urheilijat)12:45:30
83Jussi Karkkulainen (Mikkelin Hiihtäjät)12:45:45
84Tomi Santasalo (Jämin Jänne)12:46:00
85Ilmari Saarinen (Espoon Hiihtoseura)12:46:15
86Arttu Kaario (Jämsänkosken Ilves)12:46:30
87Viljami Vuorre (Kuusamon Erä-Veikot)12:46:45
88Arttu Nyman (Anjalan Liitto)12:47:00
89Antti Ahvenjärvi (Espoon Hiihtoseura)12:47:15
90Lauri Pyhäjärvi (Ounasvaaran Hiihtoseura)12:47:30
91Henri Jelonen (Jämsänkosken Ilves)12:47:45
92Jukka Palo (Vihdin Viesti)12:48:00
93Markus Nikander (Vihdin Viesti)12:48:15
94Aatu Mäkelä (Joensuun Kataja)12:48:30
95Wilhelm Stenbacka (IF Sibbo-Vargarna)12:48:45
96Petri Torvinen (Liperin Hiihtoseura)12:49:00
97Santtu Nyman (Anjalan Liitto)12:49:15
98Elias Valikainen (Kalajoen Junkkarit)12:49:30
99Benjamin Holmgren (IF Sibbo-Vargarna)12:49:45
100Jaakko Mattila (Himangan Urheilijat)12:50:00
101Markus Malmberg (Jämsänkosken Ilves)12:50:15
102Pekka Karppanen (Saarijärven Pullistus)12:50:30
103Roope Haapakangas (Pohti SkiTeam)12:50:45
104Ville Ahonen (Imatran Urheilijat)12:51:00
105Aku Hietaharju (Ilmajoen Kisailijat)12:51:15
106Santeri Leikas (Norrvalla Ski Team)12:51:30
107Ari Luusua (Taivalkosken Metsä-Veikot 85)12:51:45
108Timo Mantere (Ilmajoen Kisailijat)12:52:00
109Santeri Erola (Imatran Urheilijat)12:52:15
110Aku Nikander (Jämin Jänne)12:52:30
111Timo Grönlund (Kiteen Urheilijat)12:52:45
112Tuomas Törnvall (Kalajoen Junkkarit)12:53:00
113Jani Keto (Ski Jyväskylä)12:53:15
114Vesa Raussi (Vihdin Viesti)12:53:30
115Otso Klemola (Vantaan Hiihtoseura)12:53:45
116Veeti Nissinen (Puolangan Ryhti)12:54:00
117Ville Happonen (Liperin Hiihtoseura)12:54:15
118Juho Mäki (Jämsänkosken Ilves)12:54:30
119Juho Salmela (Haapajärven Kiilat)12:54:45
120Jari Joutsen (Ski Jyväskylä)12:55:00
121Robin Mäenpää (Team Nordic Athlete)12:55:15