Iivo Niskanen hiihtää Rukan Suomen Cupissa sprinttiä | Katso lähtölistat viikonlopun koitoksiin


Maastohiihdon Suomen Cup jatkuu toisen kilpailuviikonlopun merkeissä 18.-19.11.2023 Rukalla.
Etusuora: 15.11.2023 09:37Hiihto
Iivo Niskanen hiihtää Rukan Suomen Cupissa sprinttiä | Katso lähtölistat viikonlopun koitoksiin
Kuva: Teemu Moisio (Ruka Nordic -kuvapankki)
Iivo Niskanen.


Ruka isännöi hiihdon Suomen Cupin toista kisaviikonloppua lauantaina ja sunnuntaina 18.-19.11.2023. Lauantaina Rukalla hiihdetään perinteisen hiihtotavan sprintit ja sunnuntaina vuorossa ovat 10 km väliaikalähtökilpailut niin ikään perinteisellä hiihtotavalla.

Rukan Suomen Cupin kilpailut toimivat viimeisenä näyttöpaikkana viikkoa myöhemmin kilpailtaviin Rukan maailmancup -kisoihin. Kauden 2023/24 maailmancup käynnistyy tuttuun tapaan marraskuun viimeisenä viikonloppuna Rukalta.

Lauantaina hiihdettävien sprinttien lähtölistalta löytyy yhteensä 158 urheilijaa, ja sunnuntaina hiihdettäville distanssimatkoille on ilmoittautunut 187 urheilijaa.

Viikonloppuna Rukan Suomen Cupissa kärkinimistämme nähdään muun muassa Oloksen Tykkikisoissa hurmannut Iivo Niskanen, joka on mukana sekä sprintissä että kympillä. Joni Mäki avaa kautensa Rukalla ja hiihtää Niskasen tapaan molemmat matkat. Sama suunnitelma on Ristomatti Hakolalla.

Miesten sprinttikisasta on odotettavissa todella mielenkiintoinen koitos, sillä edellä mainittujen lisäksi sprinttitaistoon Rukalla käyvät myös Vuokatin Suomen Cupin suvereeni voittaja Olli Ahonen ja Oloksella väkevästi kolmanneksi norjalaisten puristuksessa sprintannut Lauri Vuorinen.

Naisista Rukan Suomen Cupissa nähdään myös kotimaan kärkinimiä. Krista Pärmäkoski ja Kerttu Niskanen hiihtävät Rukalla kympin kisan, Jasmi Joensuu ja kautensa avaava Johanna Matintalo sekä sprintin että kympin.

Rukan Suomen Cupin kisat näkyvät tutusti suorana YLE:ltä ja Viaplayn palveluista.



Lauantain sprinttien lähtölistat


Miesten sprintti (p)

NroUrheilijaLähtöaika
1Lauri Vuorinen (SkiTeam 105)9.50.15
2Ike Melnits (Vantaan Hiihtoseura)9.50.30
3Olli Ahonen (Imatran Urheilijat)9.50.45
4Juuso Mattila (Proski Oulu)9.51.00
5Marko Kilp (Tampereen Yritys)9.51.15
6Elmeri Toivanen (Tampereen Yritys)9.51.30
7Lauri Mannila (Taivalkosken Metsä-Veikot 85)9.51.45
8Juuso Haarala (Pohti SkiTeam)9.52.00
9Emil Liekari (Vuokatti Ski Team Kainuu)9.52.15
10Ristomatti Hakola (Jämin Jänne)9.52.30
11Antti Häkämies (Posion Pyrintö)9.52.45
12Juuso Tossavainen (Kuusamon Erä-Veikot)9.53.00
13Verneri Poikonen (Äänekosken Huima)9.53.15
14Lauri Lepistö (Jämin Jänne)9.53.30
15Joni Mäki (Pohti SkiTeam)9.53.45
16Väinö Kotro (Proski Oulu)9.54.00
17Wiljam Mattila (Proski Oulu)9.54.15
18Oskari Hökkä (Proski Oulu)9.54.30
19Verneri Suhonen (Hollolan Urheilijat -46)9.54.45
20Ville Ahonen (Imatran Urheilijat)9.55.00
21Eero Rantala (Vuokatti Ski Team Kainuu)9.55.15
22Jussi Hyytiäinen (Jämsänkosken Ilves)9.55.30
23Miro Karppanen (Imatran Urheilijat)9.55.45
24Niko Husu (Jämin Jänne)9.56.00
25Iivo Niskanen (Puijon Hiihtoseura)9.56.15
26Eemil Juntunen (Pohti SkiTeam)9.56.30
27Tino Stenman (Ylöjärven Ryhti)9.56.45
28Eelis Valikainen (Inarin Yritys)9.57.00
29Eero Iso-Tryykäri (Espoon Hiihtoseura)9.57.15
30Nico Bennert (Kuusamon Erä-Veikot)9.57.30
31Valtteri Pennanen (Puijon Hiihtoseura)9.57.45
32Miska Poikkimäki (Vuokatti Ski Team Kainuu)9.58.00
33Arttu Turtiainen (Imatran Urheilijat)9.58.15
34Juuso Kinnunen (Taivalkosken Metsä-Veikot 85)9.58.30
35Jalmari Bergqvist (Puijon Hiihtoseura)9.58.45
36Miika Heikkilä (Espoon Hiihtoseura)9.59.00
37Markus Kasanen (Mikkelin Hiihtäjät)9.59.15
38Topias Kemppi (Espoon Hiihtoseura)9.59.30
39Jussi Karkkulainen (Ristijärven Pyry)9.59.45
40Juha Hyyryläinen (Juvan Urheilijat)10.00.00
41Petteri Laurén (Team Skiers)10.00.15
42Olli-Pekka Laitila (Vehkalahden Veikot)10.00.30
43Eino Vuollet (Posion Pyrintö)10.00.45
44Jeremias Lipsanen (Inarin Yritys)10.01.00
45Juho Neuvonen (Mikkelin Hiihtäjät)10.01.15
46Heikki Korpela (Taivalkosken Metsä-Veikot 85)10.01.30
47Jesse Kähärä (Mikkelin Hiihtäjät)10.01.45
48Waltteri Vinkanharju (Tampereen Yritys)10.02.00
49Iiro Uusitalo (Jämsänkosken Ilves)10.02.15
50Iiro-Mikko Harju (Pohti SkiTeam)10.02.30
51Eetu Isometsä (Espoon Hiihtoseura)10.02.45
52Saku Miettinen (Imatran Urheilijat)10.03.00
53Veeti Pyykkö (Liperin Hiihtoseura)10.03.15
54Anton Packalén (Espoon Hiihtoseura)10.03.30
55Markus Hietanen (Inarin Yritys)10.03.45
56Matti Korhonen (Haapajärven Kiilat)10.04.00
57Topi Huttunen (Juvan Urheilijat)10.04.15
58Pauli Vuorma (Liperin Hiihtoseura)10.04.30
59Daniel Onnela (Pohti SkiTeam)10.04.45
60Akseli Pitkänen (Teiskon Urheilijat)10.05.00
61Leevi Tarjanne (Espoon Hiihtoseura)10.05.15
62Alex Svartsjö (IF Minken)10.05.30
63Konsta Soikkeli (Kymin Koskenpojat)10.05.45
64Juuso Varis (Liperin Hiihtoseura)10.06.00
65Elias Valikainen (Inarin Yritys)10.06.15
66Jukka Vähävihu (Hämeenlinnan Hiihtoseura)10.06.30
67Petteri Mattila (IF Minken)10.06.45
68Juha Nurmi (Kuusamon Erä-Veikot)10.07.00
69Roope Niskanen (Keravan Urheilijat)10.07.15
70Jacob Smeds (Vörå IF)10.07.30
71Onni Mäkelä (Keuruun Kisailijat)10.07.45
72Valtteri Markkila (Vaasan Hiihtäjät)10.08.00
73Antti Rolig (Ski Jyväskylä)10.08.15
74Oskari Kalliokoski (Pargas IF)10.08.30
75Lauri Vähävihu (Hämeenlinnan Hiihtoseura)10.08.45
76Topias Törmäkangas (SkiTeam 105)10.09.00
77Akseli Lindgren (Raision Kuula)10.09.15
78Niilo Helkama (Espoon Hiihtoseura)10.09.30
79Johannes Alarotu (Teiskon Urheilijat)10.09.45
80Väinö Kontkanen (Liperin Hiihtoseura)10.10.00
81Emil Tarvainen (IF Sibbo-Vargarna)10.10.15
82Heikki Sumanen (Espoon Hiihtoseura)10.10.30
83Niilo Aivelo (Vantaan Hiihtoseura)10.10.45
84Lukas Kuuttinen (Närpes Kraft Skidförening)10.11.00
85Kalle Kulju (Hämeenlinnan Hiihtoseura)10.11.15
86Vertti Laatikainen (Posion Pyrintö)10.11.30
87Jirka Oja (Pohti SkiTeam)10.11.45
88Samppo Kumpumäki (Pohti SkiTeam)10.12.00
89Arsi Ruuskanen (Kuusamon Erä-Veikot)10.12.15
90Niko Anttola (Proski Oulu)10.12.30
91Alexander Ståhlberg (IF Minken)10.12.45
92Niilo Mäkinen (Puijon Hiihtoseura)10.13.00
93Kristian Väänänen (Posion Pyrintö)10.13.15
94Aaron Häggman (Vörå IF)10.13.30
95Veli-Matti Räsänen (Jämsänkosken Ilves)10.13.45
96Eero Vuollet (Posion Pyrintö)10.14.00
97Jarkko Reijonen (Ylivieskan Kuula)10.14.15
98Jimi Leppälä (Ylivieskan Kuula)10.14.30
99Joona Levänen (Mikkelin Hiihtäjät)10.14.45
100Saku Siren (Taivalkosken Metsä-Veikot 85)10.15.00

Naisten sprintti (p)

NroUrheilijaLähtöaika
1Katri Lylynperä (Vuokatti Ski Team Kainuu)9.30.15
2Jasmi Joensuu (Vantaan Hiihtoseura)9.30.30
3Vilja Kauranen (Espoon Hiihtoseura)9.30.45
4Roosa Juuska (Team Skiers)9.31.00
5Johanna Matintalo (Pöytyän Urheilijat)9.31.15
6Fanny Kukonlehto (Tampereen Pyrintö)9.31.30
7Vilma Jylhä (Savonlinnan Hiihtoseura)9.31.45
8Siiri Kaijansinkko (Iisalmen Visa)9.32.00
9Hilla Niemelä (Ikaalisten Urheilijat)9.32.15
10Elsa Torvinen (Ylöjärven Ryhti)9.32.30
11Tuuli Raunio (Pohti SkiTeam)9.32.45
12Oona Kettunen (Pohti SkiTeam)9.33.00
13Johanna Ukkola (Kainuun Hiihtoseura)9.33.15
14Vilma Ryytty (Iisalmen Visa)9.33.30
15Anni Alakoski (Kainuun Hiihtoseura)9.33.45
16Amanda Saari (Tampereen Pyrintö)9.34.00
17Vilma Nissinen (Vuokatti Ski Team Kainuu)9.34.15
18Anni Kaipainen (Liperin Hiihtoseura)9.34.30
19Tiia Olkkonen (Haapajärven Kiilat)9.34.45
20Anne Kyllönen (Kainuun Hiihtoseura)9.35.00
21Iida Vuollet (Kalajoen Junkkarit)9.35.15
22Iitu Vuorma (Liperin Hiihtoseura)9.35.30
23Anniina Neuvonen (Mikkelin Hiihtäjät)9.35.45
24Roosa Riikola (Iisalmen Visa)9.36.00
25Amanda Nyfors (IF Brahe)9.36.15
26Nora Kytäjä (SkiTeam 105)9.36.30
27Frida Häggkvist (Närpes Kraft Skidförening)9.36.45
28Ella Noora Haapalehto (Pohti SkiTeam)9.37.00
29Suvi Leinonen (Lahden Hiihtoseura)9.37.15
30Pinja Aaltonen (Espoon Hiihtoseura)9.37.30
31Ilana Onnela (Pohti SkiTeam)9.37.45
32Nea Kytäjä (SkiTeam 105)9.38.00
33Maija Tiainen (Savonlinnan Hiihtoseura)9.38.15
34Signe Jakobsson (IF Minken)9.38.30
35Silva Kemppi (Espoon Hiihtoseura)9.38.45
36Leena Nurmi (Kainuun Hiihtoseura)9.39.00
37Marja-Terttu Repo (Lahden Hiihtoseura)9.39.15
38Katariina Lonka (Ikaalisten Urheilijat)9.39.30
39Emma Hämäläinen (Lahden Hiihtoseura)9.39.45
40Selene Rossi (Espoon Hiihtoseura)9.40.00
41Rebecca Ehrnrooth (Espoon Hiihtoseura)9.40.15
42Eeva Haasanen (Vantaan Hiihtoseura)9.40.30
43Assi Hakala (Himangan Urheilijat)9.40.45
44Suvi Kemppainen (Kainuun Hiihtoseura)9.41.00
45Siiri Rasimus (Ski Jyväskylä)9.41.15
46Venla Järvelä (Vuokatti Ski Team Kainuu)9.41.30
47Sanni Pulkkinen (Ounasvaaran Hiihtoseura)9.41.45
48Eerika Konu (Team Skiers)9.42.00
49Hanna Niskanen (Visa Ski Team Kemi)9.42.15
50Amanda Yli-Futka (Ylivieskan Kuula)9.42.30
51Anna-Kaisa Saari (Ylivieskan Kuula)9.42.45
52Enni-Sofia Saari (Ylivieskan Kuula)9.43.00
53Sandra Jordman (IF Minken)9.43.15
54Julia Häger (IF Minken)9.43.30
55Pauliina Koivuniemi (Tampereen Pyrintö)9.43.45
56Hanna Toivonen (Sysmän Sisu)9.44.00
57Iina Lauren (Team Skiers)9.44.15
58Miia Säilynoja (Team Skiers)9.44.30




Sunnuntain 10 km (p) väliaikalähtöjen lähtölistat


Miesten 10 km (p)

NroUrheilijaLähtöaika
1Joona Levänen (Mikkelin Hiihtäjät)12.30.30
2Veikka Heinonen (Kokkolan Veikot)12.31.00
3Saku Siren (Taivalkosken Metsä-Veikot 85)12.31.30
4Väinö Kotro (Proski Oulu)12.32.00
5Jaime Huerta (Leppävirran Urheilijat)12.32.30
6Juho Latvakoski (Kuusamon Erä-Veikot)12.33.00
7Jimi Leppälä (Ylivieskan Kuula)12.33.30
8Erno Kantanen (Juvan Urheilijat)12.34.00
9Matti Korhonen (Haapajärven Kiilat)12.34.30
10Akseli Lindgren (Raision Kuula)12.35.00
11Jarkko Reijonen (Ylivieskan Kuula)12.35.30
12Oskari Kalliokoski (Pargas IF)12.36.00
13Antti Häkämies (Posion Pyrintö)12.36.30
14Elias Valikainen (Inarin Yritys)12.37.00
15Topias Torvinen (Ylöjärven Ryhti)12.37.30
16Eero Vuollet (Posion Pyrintö)12.38.00
17Matti Mansikka (Liperin Hiihtoseura)12.38.30
18Veli-Matti Räsänen (Jämsänkosken Ilves)12.39.00
19Konsta Soikkeli (Kymin Koskenpojat)12.39.30
20Lauri Vähävihu (Hämeenlinnan Hiihtoseura)12.40.00
21Roope Niskanen (Keravan Urheilijat)12.40.30
22Topias Törmäkangas (SkiTeam 105)12.41.00
23Valtteri Markkila (Vaasan Hiihtäjät)12.41.30
24Juha Nurmi (Kuusamon Erä-Veikot)12.42.00
25Niilo Helkama (Espoon Hiihtoseura)12.42.30
26Juho Neuvonen (Mikkelin Hiihtäjät)12.43.00
27Vertti Laatikainen (Posion Pyrintö)12.43.30
28Aaron Häggman (Vörå IF)12.44.00
29Saku Miettinen (Imatran Urheilijat)12.44.30
30Jukka Vähävihu (Hämeenlinnan Hiihtoseura)12.45.00
31Jacob Smeds (Vörå IF)12.45.30
32Juha Hyyryläinen (Juvan Urheilijat)12.46.00
33Petteri Laurén (Team Skiers)12.46.30
34Topi Huttunen (Juvan Urheilijat)12.47.00
35Samppo Kumpumäki (Pohti SkiTeam)12.47.30
36Kristian Väänänen (Posion Pyrintö)12.48.00
37Heikki Sumanen (Espoon Hiihtoseura)12.48.30
38Karri Stevander (Kuortaneen Kunto)12.49.00
39Lukas Kuuttinen (Närpes Kraft Skidförening)12.49.30
40Anssi Koirikivi (Haapajärven Kiilat)12.50.00
41Niilo Moilanen (Pohti SkiTeam)12.50.30
42Emil Tarvainen (IF Sibbo-Vargarna)12.51.00
43Benjamin Holmgren (IF Sibbo-Vargarna)12.51.30
44Ville Parantainen (Kuusamon Erä-Veikot)12.52.00
45Anton Packalén (Espoon Hiihtoseura)12.52.30
46Leevi Tarjanne (Espoon Hiihtoseura)12.53.00
47Eetu Isometsä (Espoon Hiihtoseura)12.53.30
48Antti Rolig (Ski Jyväskylä)12.54.00
49Markus Hietanen (Inarin Yritys)12.54.30
50Joona Koponen (Tampereen Yritys)12.55.00
51Jirka Oja (Pohti SkiTeam)12.55.30
52Eino Vuollet (Posion Pyrintö)12.56.00
53Petteri Kymäläinen (Kuusamon Erä-Veikot)12.56.30
54Juuso Kinnunen (Taivalkosken Metsä-Veikot 85)12.57.00
55Daniel Onnela (Pohti SkiTeam)12.57.30
56Benjamin Sundqvist (IF Minken)12.58.00
57Pauli Vuorma (Liperin Hiihtoseura)12.58.30
58Väinö Kontkanen (Liperin Hiihtoseura)12.59.00
59Jesse Kähärä (Mikkelin Hiihtäjät)12.59.30
60Juuso Varis (Liperin Hiihtoseura)13.00.00
61Jussi Hyytiäinen (Jämsänkosken Ilves)13.00.30
62Juuso Mattila (Proski Oulu)13.01.00
63Miika Heikkilä (Espoon Hiihtoseura)13.01.30
64Alex Svartsjö (IF Minken)13.02.00
65Tino Stenman (Ylöjärven Ryhti)13.02.30
66Onni Mäkelä (Keuruun Kisailijat)13.03.00
67Akseli Pitkänen (Teiskon Urheilijat)13.03.30
68Olli Ahonen (Imatran Urheilijat)13.04.00
69Petteri Mattila (IF Minken)13.04.30
70Valtteri Pennanen (Puijon Hiihtoseura)13.05.00
71Nico Bennert (Kuusamon Erä-Veikot)13.05.30
72Arttu Turtiainen (Imatran Urheilijat)13.06.00
73Elmeri Toivanen (Tampereen Yritys)13.06.30
74Topias Kemppi (Espoon Hiihtoseura)13.07.00
75Verneri Suhonen (Hollolan Urheilijat -46)13.07.30
76Iiro Uusitalo (Jämsänkosken Ilves)13.08.00
77Veeti Pyykkö (Liperin Hiihtoseura)13.08.30
78Jalmari Bergqvist (Puijon Hiihtoseura)13.09.00
79Markus Kasanen (Mikkelin Hiihtäjät)13.09.30
80Oskari Hökkä (Proski Oulu)13.10.00
81Iiro-Mikko Harju (Pohti SkiTeam)13.10.30
82Miro Karppanen (Imatran Urheilijat)13.11.00
83Niilo Mäkinen (Puijon Hiihtoseura)13.11.30
84Joel Ikonen (Pohti SkiTeam)13.12.00
85Lauri Mannila (Taivalkosken Metsä-Veikot 85)13.12.30
86Juuso Haarala (Pohti SkiTeam)13.13.00
87Eemil Juntunen (Pohti SkiTeam)13.13.30
88Niko Husu (Jämin Jänne)13.14.00
89Marko Kilp (Tampereen Yritys)13.14.30
90Jussi Karkkulainen (Ristijärven Pyry)13.15.00
91Juuso Mäkelä (Pohti SkiTeam)13.15.30
92Emil Liekari (Vuokatti Ski Team Kainuu)13.16.00
93Vili Hämäläinen (Mikkelin Hiihtäjät)13.16.30
94Ville Ahonen (Imatran Urheilijat)13.17.00
95Waltteri Vinkanharju (Tampereen Yritys)13.17.30
96Tino Tiilikainen (Vuokatti Ski Team Kainuu)13.18.00
97Jeremias Lipsanen (Inarin Yritys)13.18.30
98Kalle Parantainen (Kuusamon Erä-Veikot)13.19.00
99Heikki Korpela (Taivalkosken Metsä-Veikot 85)13.19.30
100Joonas Sarkkinen (Proski Oulu)13.20.00
101Olli-Pekka Laitila (Vehkalahden Veikot)13.20.30
102Joni Mäki (Pohti SkiTeam)13.21.00
103Petteri Koivisto (Puijon Hiihtoseura)13.21.30
104Juuso Tossavainen (Kuusamon Erä-Veikot)13.22.00
105August Högnabba (IF Minken)13.22.30
106Niko Anttola (Proski Oulu)13.23.00
107Lauri Vuorinen (SkiTeam 105)13.23.30
108Ristomatti Hakola (Jämin Jänne)13.24.00
109Verneri Poikonen (Äänekosken Huima)13.24.30
110Arsi Ruuskanen (Kuusamon Erä-Veikot)13.25.00
111Miska Poikkimäki (Vuokatti Ski Team Kainuu)13.25.30
112Lauri Lepistö (Jämin Jänne)13.26.00
113Eero Rantala (Vuokatti Ski Team Kainuu)13.26.30
114Markus Vuorela (Jämin Jänne)13.27.00
115Eelis Valikainen (Inarin Yritys)13.27.30
116Remi Lindholm (Imatran Urheilijat)13.28.00
117Aleksi Parttimaa (SkiTeam 105)13.28.30
118Perttu Hyvärinen (Puijon Hiihtoseura)13.29.00
119Alexander Ståhlberg (IF Minken)13.29.30
120Iivo Niskanen (Puijon Hiihtoseura)13.30.00

Naisten 10 km (p)

NroUrheilijaLähtöaika
1Miia Säilynoja (Team Skiers)11.05.30
2Iina Lauren (Team Skiers)11.06.00
3Hanna Toivonen (Sysmän Sisu)11.06.30
4Sanni Pulkkinen (Ounasvaaran Hiihtoseura)11.07.00
5Pauliina Koivuniemi (Tampereen Pyrintö)11.07.30
6Amanda Yli-Futka (Ylivieskan Kuula)11.08.00
7Julia Häger (IF Minken)11.08.30
8Venla Järvelä (Vuokatti Ski Team Kainuu)11.09.00
9Leena Nurmi (Kainuun Hiihtoseura)11.09.30
10Sandra Jordman (IF Minken)11.10.00
11Anniina Neuvonen (Mikkelin Hiihtäjät)11.10.30
12Siiri Rasimus (Ski Jyväskylä)11.11.00
13Ilana Onnela (Pohti SkiTeam)11.11.30
14Nea Kytäjä (SkiTeam 105)11.12.00
15Hanna Niskanen (Visa Ski Team Kemi)11.12.30
16Amanda Saari (Tampereen Pyrintö)11.13.00
17Frida Häggkvist (Närpes Kraft Skidförening)11.13.30
18Enni-Sofia Saari (Ylivieskan Kuula)11.14.00
19Heli Heiskanen (Kuusamon Erä-Veikot)11.14.30
20Marja-Terttu Repo (Lahden Hiihtoseura)11.15.00
21Eveliina Korva (Kuusamon Erä-Veikot)11.15.30
22Tuuli Raunio (Pohti SkiTeam)11.16.00
23Amanda Nyfors (IF Brahe)11.16.30
24Ella Noora Haapalehto (Pohti SkiTeam)11.17.00
25Suvi Leinonen (Lahden Hiihtoseura)11.17.30
26Suvi Kemppainen (Kainuun Hiihtoseura)11.18.00
27Eerika Konu (Team Skiers)11.18.30
28Roosa Juuska (Team Skiers)11.19.00
29Silva Kemppi (Espoon Hiihtoseura)11.19.30
30Assi Hakala (Himangan Urheilijat)11.20.00
31Fanny Kukonlehto (Tampereen Pyrintö)11.20.30
32Anna-Kaisa Saari (Ylivieskan Kuula)11.21.00
33Tiia Olkkonen (Haapajärven Kiilat)11.21.30
34Maija Tiainen (Savonlinnan Hiihtoseura)11.22.00
35Katariina Lonka (Ikaalisten Urheilijat)11.22.30
36Emma Hämäläinen (Lahden Hiihtoseura)11.23.00
37Marjaana Pitkänen (Vantaan Hiihtoseura)11.23.30
38Pinja Aaltonen (Espoon Hiihtoseura)11.24.00
39Johanna Ukkola (Kainuun Hiihtoseura)11.24.30
40Nora Kytäjä (SkiTeam 105)11.25.00
41Siiri Kaijansinkko (Iisalmen Visa)11.25.30
42Hennariikka Rahkola (Vantaan Hiihtoseura)11.26.00
43Elsa Torvinen (Ylöjärven Ryhti)11.26.30
44Vilma Jylhä (Savonlinnan Hiihtoseura)11.27.00
45Hilla Niemelä (Ikaalisten Urheilijat)11.27.30
46Iitu Vuorma (Liperin Hiihtoseura)11.28.00
47Vilma Nissinen (Vuokatti Ski Team Kainuu)11.28.30
48Roosa Riikola (Iisalmen Visa)11.29.00
49Jasmin Kähärä (Vuokatti Ski Team Kainuu)11.29.30
50Vilma Kanerva (Ounasvaaran Hiihtoseura)11.30.00
51Vilma Ryytty (Iisalmen Visa)11.30.30
52Selene Rossi (Espoon Hiihtoseura)11.31.00
53Emmi Lämsä (Visa Ski Team Kemi)11.31.30
54Anni Kaipainen (Liperin Hiihtoseura)11.32.00
55Katri Lylynperä (Vuokatti Ski Team Kainuu)11.32.30
56Iida Vuollet (Kalajoen Junkkarit)11.33.00
57Anni Alakoski (Kainuun Hiihtoseura)11.33.30
58Eeva Haasanen (Vantaan Hiihtoseura)11.34.00
59Jasmi Joensuu (Vantaan Hiihtoseura)11.34.30
60Eveliina Toivanen (Visa Ski Team Kemi)11.35.00
61Johanna Matintalo (Pöytyän Urheilijat)11.35.30
62Oona Kettunen (Pohti SkiTeam)11.36.00
63Anne Kyllönen (Kainuun Hiihtoseura)11.36.30
64Vilja Kauranen (Espoon Hiihtoseura)11.37.00
65Krista Pärmäkoski (Ikaalisten Urheilijat)11.37.30
66Rebecca Immonen (Vantaan Hiihtoseura)11.38.00
67Kerttu Niskanen (Vieremän Koitto)11.38.30




Lähde: Extime

Katso myös: Rukan Suomen Cupin infopaketti
Kaupallinen yhteistyö

Katso huippuyleisurheilua suorana yksinoikeudella MTV Katsomo+ Urheilu -palvelusta! Näet muun muassa kovimmat hallikisat ja Timanttiliigan osakilpailut kaudella 2024 ainoastaan MTV Katsomo+ Urheilusta.

MTV Katsomo+ Urheilu -tuotteeseen sisältyvät:

  • Timanttiliiga, World Athletics Indoor Tour ja World Athletics Continental Tour
  • Liiga, Mestis ja muu jääkiekko
  • Mestarien liiga, Serie A, La Liga ja muu jalkapallo
  • MM-ralli, NFL, ATP-tennis ja paljon muuta