Lähtölistat Taivalkosken Suomen Cupiin 2022

Pärmäkoski ja Niskanen iskevät yhteen Taivalkosken Suomen Cupissa - Katso viikonlopun lähtölistat


Maastohiihdon Suomen Cup jatkuu tulevana viikonloppuna Taivalkoskella.
Etusuora: 16.11.2022 12:28Hiihto
Pärmäkoski ja Niskanen iskevät yhteen Taivalkosken Suomen Cupissa - Katso viikonlopun lähtölistat
Kuva: Jyrki Lehto (Ruka Nordic -kuvapankki)
Kerttu Niskanen.
Kauden 2022 toinen maastohiihdon Suomen Cupin kilpailuviikonloppu hiihdetään 19.-20.11. Taivalkoskella.

Avausviikonlopun jälkeen kilpailusarjan johtajan keltaista liiviä kantavat Lauri Lepistö ja Jasmi Joensuu. Lepistö on mukana viikonlopun kisoissa, mutta Joensuu jättää Taivalkosken koitokset väliin.


Lauantain sprintit


Kisat käynnistyvät lauantaina perinteisen hiihtotavan sprinteillä. Naisten karsinta alkaa klo 10.30 ja miehet karsivat heti perään alkaen klo 10.47. Naisten sprintin erävaihe alkaa klo 12.10 ja miesten klo 12.40.

Naisten sprinttikilpailuun on ilmoittautunut 54 hiihtäjää. Nimilistalta löytyvät Suomen kärkinimistä muun muassa Krista Pärmäkoski, Johanna Matintalo, Katri Lylynperä ja Jasmin Kähärä.

Miesten sprinttiin starttaa 79 urheilijaa Oloksella sprinttifinaalivauhtia hiihtäneiden Ville Ahosen ja Lauri Vuorisen johdolla.



Lauantain lähtölistat


Naisten sprintti (p) karsinta

NroUrheilijaLähtöaika
1Hilla Niemelä (Ikaalisten Urheilijat)10:30:15
2Elsa Torvinen (Ylöjärven Ryhti)10:30:30
3Maaret Pajunoja (Ikaalisten Urheilijat)10:30:45
4Tiia Olkkonen (Haapajärven Kiilat)10:31:00
5Tuuli Raunio (Kankaantaan Kisa)10:31:15
6Amanda Saari (Tampereen Pyrintö)10:31:30
7Johanna Matintalo (Pöytyän Urheilijat)10:31:45
8Emmi Lämsä (Visa Ski Team Kemi)10:32:00
9Jasmin Kähärä (Vuokatti Ski Team Kainuu)10:32:15
10Anni Kaipainen (Mikkelin Hiihtäjät)10:32:30
11Vilma Jylhä (Savonlinnan Hiihtoseura)10:32:45
12Anni Kainulainen (Vantaan Hiihtoseura)10:33:00
13Julia Häger (IF Minken)10:33:15
14Anne Kyllönen (Kainuun Hiihtoseura)10:33:30
15Anni Lindroos (Pargas IF)10:33:45
16Krista Pärmäkoski (Ikaalisten Urheilijat)10:34:00
17Anni Alakoski (Kainuun Hiihtoseura)10:34:15
18Johanna Ukkola (Kainuun Hiihtoseura)10:34:30
19Rebecca Ehrnrooth (Espoon Hiihtoseura)10:34:45
20Katri Lylynperä (Vuokatti Ski Team Kainuu)10:35:00
21Eevi-Inkeri Tossavainen (Ylöjärven Ryhti)10:35:15
22Roosa Juuska (Team Skiers)10:35:30
23Ilana Onnela (SkiTeam 105)10:35:45
24Fanny Kukonlehto (Tampereen Pyrintö)10:36:00
25Iitu Vuorma (Liperin Hiihtoseura)10:36:15
26Roosa Riikola (Iisalmen Visa)10:36:30
27Amanda Nyfors (IF Brahe)10:36:45
28Maija Tiainen (Savonlinnan Hiihtoseura)10:37:00
29Iida Vuollet (Kalajoen Junkkarit)10:37:15
30Hanna Ray (IK Falken)10:37:30
31Vilja Kauranen (Espoon Hiihtoseura)10:37:45
32Vilma Ryytty (Iisalmen Visa)10:38:00
33Sofia Tivinen (Mikkelin Hiihtäjät)10:38:15
34Pinja Aaltonen (Espoon Hiihtoseura)10:38:30
35Anniina Neuvonen (Mikkelin Hiihtäjät)10:38:45
36Laura Karkkulainen (Ristijärven Pyry)10:39:00
37Frida Häggkvist (Närpes Kraft Skidförening)10:39:15
38Eeva Haasanen (Vantaan Hiihtoseura)10:39:30
39Hannah Smart (Iisalmen Visa)10:39:45
40Emmi Henriksson (Ylöjärven Ryhti)10:40:00
41Siiri Rasimus (Ski Jyväskylä)10:40:15
42Iina Lauren (Team Skiers)10:40:30
43Veera Kontkanen (Kontiolahden Urheilijat)10:40:45
44Ida Meriläinen (Team Skiers)10:41:00
45Maija Borén (Kontiolahden Urheilijat)10:41:15
46Eveliina Toivanen (Visa Ski Team Kemi)10:41:30
47Suvi Kemppainen (Kainuun Hiihtoseura)10:41:45
48Jennifer Antell (Vörå IF)10:42:00
49Oona Kettunen (Lempäälän Kisa)10:42:15
50Siiri Kaijansinkko (Iisalmen Visa)10:42:30
51Krista Manninen (Kankaanpään Urheilijat)10:42:45
52Henna Rautiainen (Team Skiers)10:43:00
53Venla Järvelä (Vuokatti Ski Team Kainuu)10:43:15
54Ella Noora Haapalehto (Lempäälän Kisa)10:43:30


Miesten sprintti (p) karsinta

NroUrheilijaLähtöaika
1Miro Karppanen (Imatran Urheilijat)10:47:15
2Juuso Haarala (Pohti SkiTeam)10:47:30
3Lauri Mannila (Taivalkosken Metsä-Veikot 85)10:47:45
4Niko Husu (Kuusamon Erä-Veikot)10:48:00
5Verneri Suhonen (Hollolan Urheilijat -46)10:48:15
6Lauri Lepistö (Jämin Jänne)10:48:30
7Marko Kilp (Tampereen Yritys)10:48:45
8Olli Ahonen (Imatran Urheilijat)10:49:00
9Ville Ahonen (Imatran Urheilijat)10:49:15
10Ike Melnits (Kankaantaan Kisa)10:49:30
11Eemil Juntunen (Pohti SkiTeam)10:49:45
12Juuso Tossavainen (Kuusamon Erä-Veikot)10:50:00
13Niilo Moilanen (Pohti SkiTeam)10:50:15
14Lauri Vuorinen (SkiTeam 105)10:50:30
15Verneri Poikonen (Äänekosken Huima)10:50:45
16Wiljam Mattila (Proski Oulu)10:51:00
17Oskari Hökkä (Taivalkosken Metsä-Veikot 85)10:51:15
18Emil Liekari (Vuokatti Ski Team Kainuu)10:51:30
19Joni Mäki (Pohti SkiTeam)10:51:45
20Eero Rantala (Vuokatti Ski Team Kainuu)10:52:00
21Juuso Mattila (Himangan Urheilijat)10:52:15
22Mikael Rovio (Vantaan Hiihtoseura)10:52:30
23Miska Poikkimäki (Vuokatti Ski Team Kainuu)10:52:45
24Jeremias Lipsanen (Juvan Urheilijat)10:53:00
25Miika Heikkilä (Espoon Hiihtoseura)10:53:15
26Jussi Hyytiäinen (Jämsänkosken Ilves)10:53:30
27Nico Bennert (Kuusamon Erä-Veikot)10:53:45
28Väinö Kotro (Proski Oulu)10:54:00
29Leo Rantahalvari (SkiTeam 105)10:54:15
30Iiro Uusitalo (Jämsänkosken Ilves)10:54:30
31Turo Sipilä (Vuokatti Ski Team Kainuu)10:54:45
32Lassi Vuorinen (SkiTeam 105)10:55:00
33Alexander Ståhlberg (IF Minken)10:55:15
34Topias Kemppi (Espoon Hiihtoseura)10:55:30
35Jussi Jussila (Jämin Jänne)10:55:45
36Heikki Korpela (Taivalkosken Metsä-Veikot 85)10:56:00
37Eelis Valikainen (Inarin Yritys)10:56:15
38Ville-Petteri Saarela (Keminsuun Kisa)10:56:30
39Juuso Kinnunen (Taivalkosken Metsä-Veikot 85)10:56:45
40Juha Hyyryläinen (Juvan Urheilijat)10:57:00
41Markus Kasanen (Mikkelin Hiihtäjät)10:57:15
42Valtteri Pennanen (Puijon Hiihtoseura)10:57:30
43Eino Vuollet (Posion Pyrintö)10:57:45
44Joonas Sarkkinen (Puijon Hiihtoseura)10:58:00
45Jarkko Kukkonen (Visa Ski Team Kemi)10:58:15
46Pauli Vuorma (Liperin Hiihtoseura)10:58:30
47Arttu Turtiainen (Imatran Urheilijat)10:58:45
48Elias Mäkinen (Kankaantaan Kisa)10:59:00
49Antti Häkämies (Posion Pyrintö)10:59:15
50Matias Riipi (Inarin Yritys)10:59:30
51Saku Miettinen (Imatran Urheilijat)10:59:45
52Leevi Vuorinen (SkiTeam 105)11:00:00
53Antti Ahvenjärvi (Espoon Hiihtoseura)11:00:15
54Juho Neuvonen (Mikkelin Hiihtäjät)11:00:30
55Markus Hietanen (Inarin Yritys)11:00:45
56Olli-Pekka Laitila (Vehkalahden Veikot)11:01:00
57Aku Hietaharju (Ilmajoen Kisailijat)11:01:15
58Lukas Kuuttinen (Närpes Kraft Skidförening)11:01:30
59Teemu Sillantaus (Vantaan Hiihtoseura)11:01:45
60Leevi Tarjanne (Espoon Hiihtoseura)11:02:00
61Daniel Onnela (SkiTeam 105)11:02:15
62Onni Mäkelä (Keuruun Kisailijat)11:02:30
63Valtteri Markkila (Vaasan Hiihtäjät)11:02:45
64Juuso Varis (Liperin Hiihtoseura)11:03:00
65Matti Korhonen (Haapajärven Kiilat)11:03:15
66Eetu Isometsä (Espoon Hiihtoseura)11:03:30
67Iiro-Mikko Harju (Pohti SkiTeam)11:03:45
68Petteri Laurén (Team Skiers)11:04:00
69Konsta Mäntyvaara (Pohti SkiTeam)11:04:15
70Casper Hjerpe (IF Minken)11:04:30
71Eero Mannila (Taivalkosken Metsä-Veikot 85)11:04:45
72Alex Svartsjö (IF Minken)11:05:00
73Niilo Helkama (Espoon Hiihtoseura)11:05:15
74Erno Kantanen (Juvan Urheilijat)11:05:30
75Elias Valikainen (Inarin Yritys)11:05:45
76Joona Mäkelä (Keuruun Kisailijat)11:06:00
77Veli-Matti Räsänen (Jämsänkosken Ilves)11:06:15
78Topias Törmäkangas (Sotkamon Jymy)11:06:30
79Arto Frosti (Lappeen Riento)11:06:45



Sunnuntain väliaikalähdöt


Toisena kilpailupäivänä sunnuntaina vuorossa ovat vapaan hiihtotavan väliaikalähdöt. Naisilla kilpailumatkana on 10 km (klo 9.50) ja miehet ottavat mittaa toisistaan 15 km matkalla (klo 12.30).

Naisten kilpailun suosikit ovat tuttuun tapaan Kerttu Niskanen ja Krista Pärmäkoski. Myös vapaan hiihtotavan erikoisnainen Eveliina Piippo on mielenkiintoinen nimi sunnuntain kilpailussa.

Myös kansainvälisen uransa viime keväänä päättänyt teräsnainen Riitta-Liisa Roponen sekä Suomen naisampumahiihdon ykkösnimi Mari Eder tuovat väriä sunnuntain kilpailuun ja pystyvät myös taistelemaan kisan kärkisijoista.

Miesten kilpailu on erittäin mielenkiintoinen ja avoin Iivo Niskasen keskittyessä kisaamisen sijasta Oloksella leireilyyn. Tasaiseksi ennakoidun kilpailun potentiaalisia kärkinimiä ovat muun muassa Joni Mäki, Remi Lindholm, Petteri Koivisto, Ville Ahonen ja Perttu Hyvärinen.

Sunnuntain lähtölistat


Naisten 10 km (v)

NroUrheilijaLähtöaika
1Venla Järvelä (Vuokatti Ski Team Kainuu)9.50.30
2Anna-Kajsa Lall (Vörå IF)9.51.00
3Jennifer Antell (Vörå IF)9.51.30
4Suvi Kemppainen (Kainuun Hiihtoseura)9.52.00
5Henna Rautiainen (Team Skiers)9.52.30
6Ida Meriläinen (Team Skiers)9.53.00
7Krista Manninen (Kankaanpään Urheilijat)9.53.30
8Hennariikka Rahkola (Vantaan Hiihtoseura)9.54.00
9Sofia Tivinen (Mikkelin Hiihtäjät)9.54.30
10Maija Borén (Kontiolahden Urheilijat)9.55.00
11Anniina Neuvonen (Mikkelin Hiihtäjät)9.55.30
12Ilana Onnela (SkiTeam 105)9.56.00
13Anna-Kaisa Saari (Ylivieskan Kuula)9.56.30
14Hannah Smart (Iisalmen Visa)9.57.00
15Frida Häggkvist (Närpes Kraft Skidförening)9.57.30
16Emilia Kähkönen (Ounasvaaran Hiihtoseura)9.58.00
17Maija Tiainen (Savonlinnan Hiihtoseura)9.58.30
18Kerttu Pirneskoski (Visa Ski Team Kemi)9.59.00
19Sanni Pulkkinen (Ounasvaaran Hiihtoseura)9.59.30
20Pinja Aaltonen (Espoon Hiihtoseura)10.00.00
21Enni-Sofia Saari (Ylivieskan Kuula)10.00.30
22Emmi Hakomäki (Jämin Jänne)10.01.00
23Veera Kontkanen (Kontiolahden Urheilijat)10.01.30
24Eeva Haasanen (Vantaan Hiihtoseura)10.02.00
25Anni Kaipainen (Mikkelin Hiihtäjät)10.02.30
26Siiri Rasimus (Ski Jyväskylä)10.03.00
27Eveliina Korva (Kuusamon Erä-Veikot)10.03.30
28Rebecca Ehrnrooth (Espoon Hiihtoseura)10.04.00
29Vilma Kanerva (Ounasvaaran Hiihtoseura)10.04.30
30Amanda Nyfors (IF Brahe)10.05.00
31Vilja Kauranen (Espoon Hiihtoseura)10.05.30
32Hanna Ray (IK Falken)10.06.00
33Anni Lindroos (Pargas IF)10.06.30
34Jonna Vestenius (Visa Ski Team Kemi)10.07.00
35Tuuli Raunio (Kankaantaan Kisa)10.07.30
36Iitu Vuorma (Liperin Hiihtoseura)10.08.00
37Hilla Niemelä (Ikaalisten Urheilijat)10.08.30
38Sonja Leinamo (Valkeakosken Haka)10.09.00
39Josefiina Böök (Jämin Jänne)10.09.30
40Maaret Pajunoja (Ikaalisten Urheilijat)10.10.00
41Tiia Olkkonen (Haapajärven Kiilat)10.10.30
42Eevi-Inkeri Tossavainen (Ylöjärven Ryhti)10.11.00
43Amanda Saari (Tampereen Pyrintö)10.11.30
44Iida Vuollet (Kalajoen Junkkarit)10.12.00
45Julia Häger (IF Minken)10.12.30
46Roosa Juuska (Team Skiers)10.13.00
47Rebecca Immonen (Vantaan Hiihtoseura)10.13.30
48Roosa Riikola (Iisalmen Visa)10.14.00
49Emmi Lämsä (Visa Ski Team Kemi)10.14.30
50Johanna Ukkola (Kainuun Hiihtoseura)10.15.00
51Anni Alakoski (Kainuun Hiihtoseura)10.15.30
52Heta Jalonen (Tampereen Pyrintö)10.16.00
53Vilma Ryytty (Iisalmen Visa)10.16.30
54Fanny Kukonlehto (Tampereen Pyrintö)10.17.00
55Jasmin Kähärä (Vuokatti Ski Team Kainuu)10.17.30
56Siiri Kaijansinkko (Iisalmen Visa)10.18.00
57Riitta-Liisa Roponen (Visa Ski Team Kemi)10.18.30
58Eveliina Toivanen (Visa Ski Team Kemi)10.19.00
59Mari Eder (Enon Kisa-Pojat)10.19.30
60Katariina Lonka (Ikaalisten Urheilijat)10.20.00
61Eveliina Piippo (Vuokatti Ski Team Kainuu)10.20.30
62Laura Karkkulainen (Ristijärven Pyry)10.21.00
63Anne Kyllönen (Kainuun Hiihtoseura)10.21.30
64Marjaana Pitkänen (Vantaan Hiihtoseura)10.22.00
65Johanna Matintalo (Pöytyän Urheilijat)10.22.30
66Vilma Jylhä (Savonlinnan Hiihtoseura)10.23.00
67Krista Pärmäkoski (Ikaalisten Urheilijat)10.23.30
68Elsa Torvinen (Ylöjärven Ryhti)10.24.00
69Kerttu Niskanen (Vieremän Koitto)10.24.30



Miesten 15 km (v)

NroUrheilijaLähtöaika
1Lassi Juhanoja (Paimion Urheilijat)12.30.30
2Arto Frosti (Lappeen Riento)12.31.00
3Janne Häkkinen (Jämsänkosken Ilves)12.31.30
4Topias Torvinen (Ylöjärven Ryhti)12.32.00
5Veli-Matti Räsänen (Jämsänkosken Ilves)12.32.30
6Casper Hjerpe (IF Minken)12.33.00
7Teemu Sillantaus (Vantaan Hiihtoseura)12.33.30
8Arttu Turtiainen (Imatran Urheilijat)12.34.00
9Eetu Isometsä (Espoon Hiihtoseura)12.34.30
10Erno Kantanen (Juvan Urheilijat)12.35.00
11Aku Hietaharju (Ilmajoen Kisailijat)12.35.30
12Eero Mannila (Taivalkosken Metsä-Veikot 85)12.36.00
13Benjamin Holmgren (IF Sibbo-Vargarna)12.36.30
14Benjamin Sundqvist (IF Minken)12.37.00
15Miska Tervala (Hollolan Urheilijat -46)12.37.30
16Joona Mäkelä (Keuruun Kisailijat)12.38.00
17Olli-Pekka Laitila (Vehkalahden Veikot)12.38.30
18Saku Miettinen (Imatran Urheilijat)12.39.00
19Joona Koponen (Tampereen Yritys)12.39.30
20Oskari Juutinen (Ristijärven Pyry)12.40.00
21Eero Vuollet (Posion Pyrintö)12.40.30
22Valtteri Markkila (Vaasan Hiihtäjät)12.41.00
23Niilo Helkama (Espoon Hiihtoseura)12.41.30
24Ville Maunuksela (Imatran Urheilijat)12.42.00
25Antti Rolig (Ski Jyväskylä)12.42.30
26Juuso Hämäläinen (Vehkalahden Veikot)12.43.00
27Juho Friman (Inarin Yritys)12.43.30
28Elias Valikainen (Inarin Yritys)12.44.00
29Olli Jarva (Ski Jyväskylä)12.44.30
30Markus Hietanen (Inarin Yritys)12.45.00
31Eetu Petrelius (Ounasvaaran Hiihtoseura)12.45.30
32Petteri Laurén (Team Skiers)12.46.00
33Valtteri Pennanen (Puijon Hiihtoseura)12.46.30
34Juuso Varis (Liperin Hiihtoseura)12.47.00
35Jussi Rantala (Visa Ski Team Kemi)12.47.30
36Juha Hyyryläinen (Juvan Urheilijat)12.48.00
37Juuso Kinnunen (Taivalkosken Metsä-Veikot 85)12.48.30
38Ville Parantainen (IF Minken)12.49.00
39Alex Svartsjö (IF Minken)12.49.30
40Pauli Vuorma (Liperin Hiihtoseura)12.50.00
41Topias Kemppi (Espoon Hiihtoseura)12.50.30
42Juho Neuvonen (Mikkelin Hiihtäjät)12.51.00
43Antti Ahvenjärvi (Espoon Hiihtoseura)12.51.30
44Kristian Väänänen (Posion Pyrintö)12.52.00
45Eino Vuollet (Posion Pyrintö)12.52.30
46Nico Bennert (Kuusamon Erä-Veikot)12.53.00
47Jussi Hyytiäinen (Jämsänkosken Ilves)12.53.30
48Ilmari Saarinen (Espoon Hiihtoseura)12.54.00
49Miika Heikkilä (Espoon Hiihtoseura)12.54.30
50Onni Mäkelä (Keuruun Kisailijat)12.55.00
51Antti-Jussi Raappana (Taivalkosken Metsä-Veikot 85)12.55.30
52Jeremias Lipsanen (Juvan Urheilijat)12.56.00
53Ike Melnits (Kankaantaan Kisa)12.56.30
54Miska Poikkimäki (Vuokatti Ski Team Kainuu)12.57.00
55Verneri Poikonen (Äänekosken Huima)12.57.30
56Eero Rantala (Vuokatti Ski Team Kainuu)12.58.00
57Eemil Juntunen (Pohti SkiTeam)12.58.30
58Matias Hyvönen (Pohti SkiTeam)12.59.00
59Väinö Kotro (Proski Oulu)12.59.30
60Konsta Mäntyvaara (Pohti SkiTeam)13.00.00
61Petteri Kymäläinen (Kuusamon Erä-Veikot)13.00.30
62Tomi Santasalo (Jämin Jänne)13.01.00
63Ville-Petteri Saarela (Keminsuun Kisa)13.01.30
64Petteri Mattila (IF Minken)13.02.00
65Leo Rantahalvari (SkiTeam 105)13.02.30
66Jussi Jussila (Jämin Jänne)13.03.00
67Juuso Mattila (Himangan Urheilijat)13.03.30
68Juuso Mäkelä (Pohti Skiteam)13.04.00
69Markus Kasanen (Mikkelin Hiihtäjät)13.04.30
70Waltteri Vinkanharju (Tampereen Yritys)13.05.00
71Jarkko Kukkonen (Visa Ski Team Kemi)13.05.30
72Niko Husu (Kuusamon Erä-Veikot)13.06.00
73Iiro-Mikko Harju (Pohti SkiTeam)13.06.30
74Kalle Parantainen (IF Minken)13.07.00
75Lauri Mannila (Taivalkosken Metsä-Veikot 85)13.07.30
76Oskari Hökkä (Taivalkosken Metsä-Veikot 85)13.08.00
77Elmeri Toivanen (Tampereen Yritys)13.08.30
78Johannes Vuorela (IF Minken)13.09.00
79Petteri Koivisto (Puijon Hiihtoseura)13.09.30
80Joel Ikonen (Pohti Skiteam)13.10.00
81Anssi Koirikivi (Haapajärven Kiilat)13.10.30
82Tino Tiilikainen (Vuokatti Ski Team Kainuu)13.11.00
83Lassi Vuorinen (SkiTeam 105)13.11.30
84Aleksi Parttimaa (SkiTeam 105)13.12.00
85Iiro Uusitalo (Jämsänkosken Ilves)13.12.30
86Joonas Sarkkinen (Puijon Hiihtoseura)13.13.00
87Veeti Pyykkö (Visa Ski Team Kemi)13.13.30
88Emil Liekari (Vuokatti Ski Team Kainuu)13.14.00
89Vili Hämäläinen (Mikkelin Hiihtäjät)13.14.30
90Alexander Ståhlberg (IF Minken)13.15.00
91Turo Sipilä (Vuokatti Ski Team Kainuu)13.15.30
92Juuso Tossavainen (Kuusamon Erä-Veikot)13.16.00
93Olli Ahonen (Imatran Urheilijat)13.16.30
94Miro Karppanen (Imatran Urheilijat)13.17.00
95Eelis Valikainen (Inarin Yritys)13.17.30
96Markus Vuorela (Jämin Jänne)13.18.00
97Joni Mäki (Pohti SkiTeam)13.18.30
98Arsi Ruuskanen (Kuusamon Erä-Veikot)13.19.00
99Jussi Karkkulainen (Ristijärven Pyry)13.19.30
100Ville Ahonen (Imatran Urheilijat)13.20.00
101August Högnabba (IF Minken)13.20.30
102Lauri Lepistö (Jämin Jänne)13.21.00
103Juuso Haarala (Pohti SkiTeam)13.21.30
104Remi Lindholm (Imatran Urheilijat)13.22.00
105Heikki Korpela (Taivalkosken Metsä-Veikot 85)13.22.30
106Perttu Hyvärinen (Puijon Hiihtoseura)13.23.00


Lue myös



Katso kaikki uutiset