Miesten Viesti Ruhpolding 13.1.2023 | Katso Kokoonpanot

Ruhpoldingissa vuorossa miesten viesti - Katso joukkueiden kokoonpanot


Ampumahiihdon maailmancup jatkuu perjantaina Saksan Ruhpoldingissa miesten 4 x 7,5 km viestillä.
Etusuora: 13.01.2023 08:59Ampumahiihto
Ruhpoldingissa vuorossa miesten viesti - Katso joukkueiden kokoonpanot
Kuva: Julia Sadykova.
Ruhpoldingin viiden päivän ampumahiihdon maailmancup-karkelot jatkuvat perjantaina miesten viestillä. Suomi lähtee kilpailuun nelikolla Tuomas Harjula, Olli Hiidensalo, Jaakko Ranta, Otto Invenius. Suomen miesten ykkösampumahiihtäjä Tero Seppälä on sairastellut, eikä ole mukana Ruhpoldingissa.

Miesten viestikilpailun selkeä ykkössuosikki on kivikovalla nelikolla kisaan starttaava Norja. Ykköshaastajia ovat tuttuun tapaan Ranska ja niukoilla kotilumillaan kilpaileva Saksa.

Kilpailu käynnistyy klo 15.25. YLE2 televisioi kilpailun suorana lähetyksenä klo 15.20-17.00. Kilpailun tilanteita ja tuloksia voit seurata reaaliajassa IBU:n tulospalvelusta.



Miesten viestin kokoonpanot


1 NOR - NORJA

OsuusUrheilija
1-1LAEGREID Sturla Holm
1-2BOE Tarjei
1-3CHRISTIANSEN Vetle Sjaastad
1-4BOE Johannes Thingnes

2 GER - SAKSA

OsuusUrheilija
2-1ZOBEL David
2-2KUEHN Johannes
2-3DOLL Benedikt
2-4REES Roman



3 FRA - RANSKA

OsuusUrheilija
3-1PERROT Eric
3-2FILLON MAILLET Quentin
3-3GUIGONNAT Antonin
3-4CLAUDE Fabien

4 SWE - RUOTSI

OsuusUrheilija
4-1SAMUELSSON Sebastian
4-2FEMLING Peppe
4-3NELIN Jesper
4-4PONSILUOMA Martin




5 AUT - ITÄVALTA

OsuusUrheilija
5-1KOMATZ David
5-2EDER Simon
5-3UNTERWEGER Dominic
5-4PITZER Lucas

6 FIN - SUOMI

OsuusUrheilija
6-1HARJULA Tuomas
6-2HIIDENSALO Olli
6-3RANTA Jaakko
6-4INVENIUS Otto



7 CZE - TSEKKI

OsuusUrheilija
7-1KRCMAR Michal
7-2STVRTECKY Jakub
7-3HORNIG Vitezslav
7-4VACLAVIK Adam

8 SLO - SLOVENIA

OsuusUrheilija
8-1DOVZAN Miha
8-2FAK Jakov
8-3CISAR Alex
8-4VIDMAR Anton



9 UKR - UKRAINA

OsuusUrheilija
9-1PRYMA Artem
9-2NASYKO Denys
9-3TSYMBAL Bogdan
9-4DUDCHENKO Anton

10 LTU - LIETTUA

OsuusUrheilija
10-1KAUKENAS Tomas
10-2DOMBROVSKI Karol
10-3ROMANOV Nikita
10-4FOMIN Maksim




11 SUI - SVEITSI

OsuusUrheilija
11-1STALDER Sebastian
11-2FINELLO Jeremy
11-3HARTWEG Niklas
11-4WIESTNER Serafin

12 CAN - KANADA

OsuusUrheilija
12-1PLETZ Logan
12-2GOW Christian
12-3RUNNALLS Adam
12-4KIERS Trevor



13 ITA - ITALIA

OsuusUrheilija
13-1CAPPELLARI Daniele
13-2BIONAZ Didier
13-3BRAUNHOFER Patrick
13-4GIACOMEL Tommaso

14 USA - YHDYSVALLAT

OsuusUrheilija
14-1SCHOMMER Paul
14-2DOHERTY Sean
14-3BROWN Jake
14-4GERMAIN Maxime



15 ROU - ROMANIA

OsuusUrheilija
15-1BUTA George
15-2SHAMAEV Dmitrii
15-3COLTEA George
15-4FLORE Raul

16 EST - VIRO

OsuusUrheilija
16-1ZAHKNA Rene
16-2SIIMER Kristo
16-3HELDNA Robert
16-4RAENKEL Raido




17 POL - PUOLA

OsuusUrheilija
17-1NEDZA-KUBINIEC Andrzej
17-2GUNKA Jan
17-3GUZIK Grzegorz
17-4ZAWOL Marcin

18 BUL - BULGARIA

OsuusUrheilija
18-1TODEV Blagoy
18-2ILIEV Vladimir
18-3SINAPOV Anton
18-4VASILEV Konstantin



19 KAZ - KAZAKSTAN

OsuusUrheilija
19-1KIREYEV Vladislav
19-2SIRIK Sergey
19-3BELETSKIY Danil
19-4DYUSSENOV Asset

20 MDA - MOLDOVA

OsuusUrheilija
20-1MAKAROV Maksim
20-2USOV Mihail
20-3USOV Andrei
20-4MAGAZEEV Pavel



21 LAT - LATVIA

OsuusUrheilija
21-1BIRKENTALS Renars
21-2MISE Edgars
21-3PATRIJUKS Aleksandrs
21-4RASTORGUJEVS Andrejs

Lue myös



Katso kaikki uutiset