Ristijärven SM-viestit 2021 - Katso Tulokset!

Pärmäkoski nosti Ikaalisten Urheilijat SM-viestivoittoon järjettömällä ankkuriosuudellaan - Puijo suvereeni miehissä


Ristijärven SM-hiihdot jatkuivat lauantaina viestikisoilla.
Etusuora: 27.03.2021 14:14Hiihto
Pärmäkoski nosti Ikaalisten Urheilijat SM-viestivoittoon järjettömällä ankkuriosuudellaan - Puijo suvereeni miehissä
Kuva: Pärmäkosken mediapankki 2019
Krista Pärmäkoski Äänekosken SM-hiihdoissa 2019.

Tulokset


SM-hiihdot Ristijärvi 27.3.2021


Miesten viesti 4 x 10 km

#UrheilijaTulos
1.Puijon Hiihtoseura1:47.33,2
2.Jämin Jänne+1.29,7
3.Pohti SkiTeam+4.40,2
4.Vuokatti Ski Team Kainuu+5.12,3
5.Imatran Urheilijat+6.30,7
6.IF Minken+6.32,9
7.Kuusamon Erä-Veikot+6.44,1
8.Ilmajoen Kisailijat+6.56,8
9.Juvan Urheilijat+8.00,5
10.Haapajärven Kiilat+8.27,5


Naisten viestin 3 x 5 km

#UrheilijaTulos
1.Ikaalisten Urheilijat42.47,1
2.Hämeenlinnan Hiihtoseura+4,5
3.Vuokatti Ski Team Kainuu+15,8
4.Visa Ski Team Kemi+23,3
5.Kainuun Hiihtoseura+41,0
6.Vantaan Hiihtoseura+1.03,5
7.Siilinjärven Hiihtoseura+1.40,3
8.Kontiolahden Urheilijat+1.53,5
9.IF Minken+2.04,5
10.Lempäälän Kisa+2.13,4




Joukkueet


Perjantaina Ristijärven SM-hiihdoissa oli vuorossa normaalimatkat. Lauantaina kisat jatkuvat viesteillä ja sunnuntaina miehillä on vuorossa 50 km ja naisilla 30 km.

Miesten ja naisten viesteissä nähdään lähes kaikki Oberstdorfin MM-hiihdoissa hiihtäneet urheilijat. Heidän lisäkseen kisoissa nähdään muita mielenkiintoisia nimiä, kuten ampumahiihtäjät Kaisa Mäkäräinen ja Tero Seppälä.

Katso alta Ristijärven viestien joukkueet


Naiset 3 x 5,0 km (perinteinen + 2 x vapaa)


Kainuun Hiihtoseura
Anni Alakoski
Heini Hokkanen
Anne Kyllönen

Hämeenlinnan Hiihtoseura
Anni Kainulainen
Maija Hakala
Laura Mononen

Vuokatti Ski Team Kainuu
Katri Lylynperä
Eveliina Piippo
Vilma Nissinen

Ikaalisten Urheilijat
Maaret Pajunoja
Katariina Lonka
Krista Pärmäkoski

Kontiolahden Urheilijat 1
Inka Hämäläinen
Nastassia Kinnunen
Kaisa Mäkäräinen

Vantaan Hiihtoseura 1
Marjaana Pitkänen
Hennariikka Rahkola
Jasmi Joensuu

IF Minken
Andrea Julin
Julia Häger
Jennie Lindvall

Katso kaikki naisten joukkueet TÄÄLTÄ

Miehet 4 x 10 km (2 x perinteinen + 2 x vapaa)


Poimintoja suosikkijoukkueista.

Jämin Jänne
Aku Nikander
Ristomatti Hakola
Antti Ojansivu
Markus Vuorela

Vantaan Hiihtoseura
Waltteri Vinkanharju
Mikko Kuusela
Vilho Moilanen
Henri Erkkilä

Vuokatti Ski Team Kainuu
Turo Sipilä
Juho Mikkonen
Tino Tiilikainen
Emil Liekari

Puijon Hiihtoseura 1
Joonas Sarkkinen
Iivo Niskanen
Perttu Hyvärinen
Petteri Koivisto

Pohti SkiTeam 1
Juuso Haarala
Heikki Korpela
Joel Ikonen
Joni Mäki

Imatran Urheilijat 1
Olli Ahonen
Ville Ahonen
Santeri Erola
Miro Karppanen

Ilmajoen Kisailijat
Antti Kartano
Niko Koskela
Timo Mantere
Kari Varis

Skiteam 105
Lassi Vuorinen
Aleksi Parttimaa
Leo Rantahalvari
Onni Rantahalvari

Katso kaikki miesten joukkueet TÄÄLTÄ

Lue myös



Katso kaikki uutiset