Eurooppa-USA-ottelu 2019 Minsk: Katso Aikataulu & Tulokset

Eurooppa-USA-ottelu 2019


Syyskuun 9.-10. päivä Valko-Venäjän Minskissä järjestetään Eurooppa–USA -yleisurheiluottelu. Edelliskerran tapahtumaa järjestettiin 1960-luvulla.
Euroopan ja Yhdysvaltojen välisessä yleisurheiluottelussa "Tha Match" nähdään reilut 300 urheilijaa, jotka kilpailevat lähes kaikissa lajeissa: vain pisimmät juoksumatkat ja kävelyt puuttuvat ohjelmistosta. Myös perinteisten pitkien viestien sijaan kilpailussa nähdään sekaviestit.



Eurooppa-USA-ottelun aikataulu


Maanantai 9.9.2019

KelloLajiM/N
19:00SeiväsN
19:05MoukariM
19:073-loikkaN
19:15100 mN
19:30100 mM
19:45800 mN
19:561500 mM
20:04KorkeusM
20:07KiekkoN
20:183000 mN
20:32PituushyppyM
20:46400 mN
20:58400 mM
21:08KeihäänheittoN
21:20MoukariM
21:233000 m esteetM
21:404X100 m viestiN
21:554X100 m viestiM

Tiistai 10.9.2019

KelloLajiM/N
19:00MoukariN
19:03SeiväsM
19:103-loikkaM
19:15110 m aidatM
19:28800 mM
19:401500 mN
19:58400 m aidatN
20:03KiekonheittoM
20:10KorkeusN
20:12400 m aidatM
20:233000 m esteet (Richardsson)N
20:45PituushyppyN
20:50200 mN
21:00200 mM
21:10KeihäänheittoM
21:18100 m aidat (Korte)N
21:22KuulantyöntöN
21:353000 mM
21:58SekaviestiN/M



Televisiointi & Live stream


Yle televisioi tapahtuman suorana lähetyksenä molempina kilpailupäivinä. Kisoja voi seurata suorana myös YLE Areenasta.

Lähetysajat

PäiväKanavaAika
Maanantai 9.9.2019TV218:55 – 22.00
Tiistai 10.9.2019TV218:55 – 22:06


Eurooppa-USA-ottelun tulokset & pistetilanne


Eurooppa voitto ottelun pistein 724,5-601,5. Avauspäivän jälkeen ottelun tilanne oli Euroopan hyväksi 328-312.

Katso kisojen livetulokset.

Eurooppa-USA-ottelu 10.9.2019


Moukarinheitto N

#UrheilijaTulos
1.Joanna Fiodorow (EUR/POL)74,34
2.Hanna Malyshik (EUR/BLR)72,70
3.Brooke Andersen (USA)72,59
4.Janee' Kassanavoid (USA)71,26
5.Zalina Petrivskaya (EUR/MDA)69,21
6.Réka Gyurátz (EUR/HUN)68,28
7.Janeah Stewart (USA)66,40
-Maggie Ewen (USA)NM

Seiväshyppy M

#UrheilijaTulos
1.Armand Duplantis (EUR/SWE)585
2.Piotr Lisek (EUR/POL)580
3.Pawel Wojciechowski (EUR/POL)575
4.Konstadinos Filippidis (EUR/GRE)575
5.Cole Walsh (USA)565
6.Kc Lightfoot (USA)535
-Scott Houston (USA)NM
-Carson Waters (USA)NM


Kolmiloikka M

#UrheilijaTulos
1.Chris Benard (USA)17,01
2.Ben Willimas (EUR/GBR)16,71
3.KeAndre Bates (USA)16,70
4.Necati Er (EUR/TUR)16,57
5.Donald Scott (USA)16,47
6.Chris Carter (USA)16,45
7.Nazim Babayev (EUR/AZE)16,27
-Jean-Marc Pontvianne (EUR/FRA)NM

110 m aidat M

#UrheilijaTulos
1.Orlando Ortega (EUR/ESP)13,21
2.Sergey Shubenkov (EUR/RUS)13,39
3.Freddie Crittenden (USA)13,43
4.Andy Pozzi (EUR/GBR)13,59
5.Michael Dickson (USA)13,70
6.Vitali Parakhonka (EUR/BLR)13,80
7.Robert Dunning (USA)13,86
8.Jarret Eaton (USA)15,54


800 m M

#UrheilijaTulos
1.Amel Tuka (EUR/BHN)1.46,77
2.Adam Kszczot (EUR/POL)1.46,89
3.Isaiah Harris (USA)1.46,94
4.Jamie Webb (EUR/GBR)1.47,13
5.Brannon Kidder (USA)1.47,20
6.Harun Abda (USA)1.47,50
7.Kyle Langford (EUR/GBR)1.47,85
8.Robert Downs (USA)1.49,06

1500 m N

#UrheilijaTulos
1.Kate Grace (USA)4.02,49 PB
2.Shannon Osika (USA)4.04,92
3.Eilish McColgan (EUR/GBR)4.05,58
4.Elise Cranny (USA)4.05,83 PB
5.Melissa Courtney (EUR/GBR)4.06,78
6.Daryia Barysevich (EUR/BLR)4.07,03
7.Sofia Ennaoui (EUR/POL)4.09,18
8.Katie Mackey (USA)4.12,88


400 m aidat N

#UrheilijaTulos
1.Anna Ryzhykova (EUR/UKR)55,32
2.Léa Sprunger (EUR/SUI)55,46
3.Meghan Beesley (EUR/GBR)55,49
4.Kiah Seymour (USA)55,82
5.Ayomide Folorunso (EUR/ITA)56,80
6.Deonca Bookman (USA)58,75
7.Kaila Barber (USA)59,31
8.Ashley Spencer (USA)1.41,14

Kiekonheitto M

#UrheilijaTulos
1.Lukas Weisshaidinger (EUR/AUT)67,22
2.Piotr Malachowski (EUR/POL)64,89
3.Ola Stunes Isene (EUR/NOR)63,99
4.Sam Mattis (USA)63,66
5.Brian Williams (USA)62,81
6.Lois Maikel Martínez (EUR/ESP)58,89
7.Kord Ferguson (USA)56,71
-Luke Vaughn (USA)NM


Korkeushyppy N

#UrheilijaTulos
1.Yuliya Levchenko (EUR/UKR)202 NU23R
2.Iryna Herashchenko (EUR/UKR)198
3.Mariya Lasistskene (EUR/RUS)198
4.Inika McPhearson (USA)190
5.Amina Smith (USA)190
6.Karyna Demidik (EUR/BLR)187
7.Jelena Rowe (USA)187
8.Ty Butts (USA)183

400 m aidat M

#UrheilijaTulos
1.David Kendziera (USA)48,99
2.Amere Lattin (USA)49,12
3.Ludvy Vaillant (EUR/FRA)49,20
4.Patryk Dobek (EUR/POL)49,41
5.Chris McAllister (EUR/GBR)49,49
5.Khallifah Rosser (USA)49,49
7.Nick Smidt (EUR/NED)50,29
8.Johnny Dutch (USA)52,96


3000 m esteet N

#UrheilijaTulos
1.Mel Lawrence (USA)9.33,24
2.Irene Sánchez (EUR/ESP)9.38,47
3.Viktoria Wagner-Gyürkés (EUR/HUN)9.42,68
4.Camilla Richardsson (EUR/FIN)9.44,38
5.Elizabeth Bird (EUR/GBR)9.47,62
5.Marisa Howard (USA)9.47,67
7.Courtney Barnes (USA)10.06,66
8.Caroline Austin (USA)10.14,43

Pituushyppy N

#UrheilijaTulos
1.Nastassia Mironchyk-Ivanova (EUR/BLR)674
2.Maryna Bekh-Romanchuk (EUR/UKR)673
3.Brittney Reese (USA)671
4.Alina Rotaru (EUR/ROM)652
5.Quanesha Burks (USA)648
5.Jasmine Todd (USA)642
7.Sha'Keela Saunders (USA)639
-Florentina Costina Iusco (EUR/ROM)NM


200 m N

#UrheilijaTulos
1.Brittany Brown (USA)22,61
2.Beth Dobbin (EUR/GBR)22,92
3.Kyra Jefferson (USA)22,99
4.Ashleigh Nelson (EUR/GBR)23,22
5.Jessica-Bianca Wessolly (EUR/GER)23,24
6.Krystsina Tsimanouskaya (EUR/BLR)23,31
7.A'Keyla Mitchell (USA)23,58
8.Courtne Davis (USA)23,92

200 m M

#UrheilijaTulos
1.Ramil Gulijev (EUR/TUR)20,16
2.Eseosa Desalu (EUR/ITA)20,66
3.Kyree King (USA)20,83
4.Jamiel Trimble (USA)20,88
5.Remontay McClain (USA)20,98
6.Richard Kilty (EUR/GBR)21,04
7.Rodney Rowe (USA)21,05
8.Marcus Lawler (EUR/IRL)21,14


Keihäänheitto M

#UrheilijaTulos
1.Johannes Vetter (EUR/GER)90,03
2.Magnus Kirt (EUR/EST)88,91
3.Edis Matusevicius (EUR/LTU)83,54
4.Michael Shuey (USA)83,21 PB
5.Thomas Röhler (EUR/GER)82,31
6.Riley Dolezal (USA)76,98
7.Tim Glover (USA)75,57
8.Curtis Thompson (USA)72,01

100 m aidat N

#UrheilijaTulos
1.Sharika Nelvis (USA)12,80
2.Karolina Koleczek (EUR/POL)12,86
3.Elvira Herman (EUR/BLR)12,92
4.Queen Claye (USA)12,95
5.Annimari Korte (EUR/FIN)12,98
6.Luminosa Bogliolo (EUR/ITA)13,05
7.Tiffani McReynolds (USA)13,13
8.Kaila Barber (USA)13,64


Kuulantyöntö N

#UrheilijaTulos
1.Maggie Ewen (USA)19,47 PB
2.Fanny Roos (EUR/SWE)19,06 NR
3.Anita Márton (EUR/HUN)18,95
4.Chase Ealey (USA)18,83
5.Aliona Dubitskaya (EUR/BLR)18,57
6.Paulina Guba (EUR/POL)18,50
7.Michelle Carter (USA)17,94
8.Jeneva Stevens (USA)16,81

3000 m M

#UrheilijaTulos
1.Ben Blankenship (USA)7.57,48
2.Adel Mechaal (EUR/ESP)7.57,55
3.Yemaneberhan Crippa (EUR/ITA)7.58,11
4.Willy Fink (USA)7.58,62
5.Riley Masters (USA)7.59,36
6.Hassan Mead (USA)7.59,90
7.Elzan Bibic (EUR/SRB)8.00,31
8.Mike Foppen (EUR/NED)8.01,72


4 x 400 m sekaviesti

#JoukkueTulos
1.Eurooppa3.21,13
2.USA3.21,21
3.USA 23.21,47
4.Eurooppa 23.24,60

Eurooppa-USA-ottelu 9.9.2019


Seiväshyppy N

#UrheilijaTulos
1.Anzhelika Sidorova (EUR/RUS)485
2.Katerina Stefanidi (EUR/GRE)470
3.Katie Nageotte (USA)470
4.Angelica Bengtsson (EUR/SWE)470
5.Iryna Zhuk (EUR/BLR)470
6.Emily Gorve (USA)440
-Daylis Caballero Vega (USA)NM

Moukarinheitto M

#UrheilijaTulos
1.Pawel Fajdek (EUR/POL)80,71
2.Wojciech Nowicki (EUR/POL)78,33
3.Nick Miller (EUR/GBR)77,89
4.Rudy Winkler (USA)75,12
5.Daniel Haugh (USA)74,14
6.Denis Lukyanov (EUR/ANA)73,34
7.Sean Donnelly (USA)72,82
8.Payton Otterdahl (USA)58,66


Kolmiloikka N

#UrheilijaTulos
1.Tori Franklin (USA)14,36
2.Patricia Mamona (EUR/POR)14,21
3.Dovile Kilty (EUR/LTU)14,08
4.Kristin Gierisch (EUR/GER)13,80
5.Imani Oliver (USA)13,75
6.Lynnika Pitts (USA)13,71
7.Diana Zagainova (EUR/LTU)13,55
8.Tiffany Flynn (USA)13,21

100 m N

#UrheilijaTulos
1.Daryll Neita (EUR/GBR)11,29
2.Dezerea Bryant (USA)11,30
3.Morolake Akinosun (USA)11,39
4.Imani Lansiquot (EUR/GBR)11,49
5.Ashley Henderson (USA)11,53
6.Caitland Smith (USA)11,59
7.Naomi Sedney (EUR/NED)11,77
8.Paula Sevilla (EUR/ESP)11,82



100 m M

#UrheilijaTulos
1.Mike Rodgers (USA)10,20
2.Christopher Belcher (USA)10,25
3.Demek Kemp (USA)10,28
4.Filippo Tortu (EUR/ITA)10,29
5.Ojie Edoburun (EUR/GBR)10,31
6.Christopher Garia (EUR/NED)10,46
7.Patrick Domogala (EUR/GER)10,57
-Isiah Young (USA)DQ

800 m N

#UrheilijaTulos
1.Alexandra Bell (EUR/GBR)2.04,81
2.Olha Lyakhova (EUR/UKR)2.04,90
3.Ce'Aira Brown (USA)2.05,38
4.Gabriela Gajanová (EUR/SVK)2.05,43
5.Olivia Baker (USA)2.05,82
6.Yuliya Karol (EUR/BLR)2.05,82
7.Athing Mu (USA)2.06,68
8.Kenyetta Iyevbele (USA)2.07,01


1500 m M

#UrheilijaTulos
1.Josh Thompson (USA)3.38,88
2.Jake Wightman (EUR/GBR)3.38,90
3.Ben Blankenship (USA)3.39,63
4.Charlie Da'vall Grice (EUR/GBR)3.39,85
5.Kevin López (EUR/ESP)3.40,12
6.Alexis Miellet (EUR/FRA)3.40,35
7.Willy Fink (USA)3.40,67
8.Eric Avila (USA)3.44,32

Korkeushyppy M

#UrheilijaTulos
1.Maksim Nedasekau (EUR/BLR)235 WL
2.Ilya Ivanyuk (EUR/ANA)231
3.Jeron Robinson (USA)229
4.Dzmitry Nabokau (EUR/BLR)226
5.Jonathan Wells (USA)226=PB
6.Shelby McEwen (USA)223
7.Miguel Ángel Sancho (EUR/ESP)219
8.JaCorian Duffield (USA)219


Kiekonheitto N

#UrheilijaTulos
1.Sandra Perkovic (EUR/CRO)67,65
2.Laulauga Tausaga-Collins (USA)63,71 WU23L
3.Valarie Allman (USA)62,44
4.Irina Rodrigues (EUR/POR)60,87
5.Marike Steinacker (EUR/GER)60,85
6.Marija Tolj (EUR/CRO)60,37
7.Kelsey Card (USA)60,35
8.Whitney Ashley (USA)60,00

3000 m N

#UrheilijaTulos
1.Elise Cranny (USA)9.00,70
2.Rachel Schneider (USA)9.00,77
3.Eilish McColgan (EUR/GBR)9.01,03
4.Shannon Rawbury (USA)9.01,12
5.Vanessa Fraser (USA)9.02,34
6.Yolanda Ngarambe (EUR/SWE)9.06,52
7.Katsiaryna Karneyenka (EUR/BLR)9.13,79


Pituushyppy M

#UrheilijaTulos
1.Damarcus Simpson (USA)817 PB
2.Miltiadis Tentoglou (EUR/GRE)817
3.Eusebio Cáceres (EUR/ESP)817
4.Steffin McCarter (USA)787
5.Thobias Montler (EUR/SWE)786
6.Héctor Santos (EUR/ESP)785
7.Jarvis Gotch (USA)769
8.KeAndre Bates (USA)740

400 m N

#UrheilijaTulos
1.Wadeline Jonathas (USA)51,01
2.Allyson Felix (USA)51,36
3.Iga Baumgart-Witan (EUR/POL)51,52
4.Jodie Williams (EUR/GBR)51,83
5.Courtney Okolo (USA)52,20
6.Justyna Swiety-Ersetic (EUR/POL)52,35
7.Polina Miller (EUR/ANA)52,79
8.Athing Mu (USA)54,34



400 m M

#UrheilijaTulos
1.Michael Cherry (USA)45,13
2.Wil London (USA)45,39
3.Davide Re (ITA)46,05
4.Tyrell Richard (USA)46,38
5.Karol Zalewski (POL)46,57
6.Rabah Yousif (GBR)46,76
7.Luka Janezic (SLO)46,89
8.Nathan Strother (USA)47,15

Keihäänheitto N

#UrheilijaTulos
1.Kara Winger (USA)64,63
2.Tatsiana Khaladovich (BLR)64,41
3.Alexie Alais (FRA)60,86
4.Lina Muze (LAT)59,71
5.Ariana Ince (USA)58,84
6.Martina Ratej (SLO)58,64
7.Maggie Malone (USA)54,79
8.Avione Allgood (USA)51,48


Kuulantyöntö M

#UrheilijaTulos
1.Darrell Hill (USA)22,35
2.Konrad Bukowiecki (POL)21,92 NU23R
3.Filip Mihaljevic (CRO)21,60
4.Mesud Pezer (BHN)20,99
5.Payton Otterdahl (USA)20,72
6.Josh Awotunde (USA)20,66
7.Jon Jones (USA)20,42
8.Bob Bertemes (LUX)20,21

3000 m esteet M

#UrheilijaTulos
1.Hillary Bor (USA)8.32,64
2.Stanley Kipkoech Kebenei (USA)8.33,65
3.Daniel Arce (ESP)8.33,75
4.Ibrahim Ezzaydouni (ESP)8.34,55
5.Zak Seddon (GBR)8.36,36
6.Benard Keter (USA)8.44,63
7.Mason Ferlic (USA)9.04,35


4 x 100 m N

#JoukkueTulos
1.USA43,36
2.USA 243,66
3.Eurooppa43,82
4.Eurooppa 244,37

4 x 100 m M

#JoukkueTulos
1.USA38,26
2.Eurooppa38,45
3.USA 238,70
4.Eurooppa 238,76





Joukkueiden kokoonpanot


Tapahtumassa nähdään ilahduttavasti kaksi suomalaisurheilijaa, kun Annimari Korte juoksee pika-aidoissa ja Camilla Richardsson esteissä. Myös keihäänheittäjä Oliver Helander valittiin Euroopan joukkueeseen, mutta hän joutui jättämään ottelun väliin varotoimenpiteenä pienten vammojen takia.

Erityisesti Euroopan kärkinimiä tapahtuma tuntuu kiinnostavan, sillä mukana on runsaasti maanosamme huippuja paikalla. Sen sijaan Yhdysvaltojen joukkueesta uupuu useita kärkinimiä.

Urheilijat lajeittain


MIEHET


M 100 m

EurooppaUSA
Edoburun Ojie (GBR)Belcher Chris (USA)
Gemili Adam (GBR)Kemp Demek (USA)
Jacobs Lamont Marcell (ITA)Rodgers Michael (USA)
Tortu Filippo (ITA)Young Isaiah (USA)

M 200 m

EurooppaUSA
Desalu Eseosa (ITA)King Kyree (USA)
Guliyev Ramil (TUR)McClain Remontay (USA)
Kilty Richard (GBR)Rowe Rodney (USA)
Fall Mouhamadou (FRA)Trimble Jamiel (USA)


M 400 m

EurooppaUSA
Janežič Luka (SLO)Cherry Michael (USA)
Re Davide (ITA)London III Wil (USA)
Yousif Rabah (GBR)Richard Tyrell (USA)
Zalewski Karol (POL)Strother Nathan (USA)

M 800 m

EurooppaUSA
Kszczot Adam (POL)Abda Harun (USA)
Langford Kyle (GBR)Downs Robert (USA)
Tuka Amel (BIH)Harris Isaiah (USA)
Webb Jamie (GBR)Kidder Brannon (USA)



M 1500 m

EurooppaUSA
Grice Charlie Da’Vall (GBR)Avila Eric (USA)
Miellet Alexis (FRA)Blankenship Ben (USA)
Wightman Jake (GBR)Engels Craig (USA)
Lopez Kevin (ESP)Thompson Josh (USA)

M 3000 m

EurooppaUSA
Crippa Yemaneberhan (ITA)Fink Willy (USA)
Mechaal Adel (ESP)Masters Riley (USA)
Foppen Mike (NED)Mead Hassan (USA)
Bibic Elzan (SRB)True Ben (USA)


M 110 m aidat

EurooppaUSA
Ortega Orlando (ESP)Crittenden Freddie (USA)
Pozzi Andy (GBR)Dickson Michael (USA)
Shubenkov Sergey (ANA)Dunning Robert (USA)
Traber Gregor (GER)Eaton Jarret (USA)

M 400 m aidat

EurooppaUSA
Dobek Patryk (POL)Grimes Norman (USA)
McAlister Chris (GBR)Kendziera David (USA)
Vaillant Ludvy (FRA)Lattin Amere (USA)
Smidt Nick (NED)Rosser Khallifah (USA)


M 3000 m esteet

EurooppaUSA
Arce Daniel (ESP)Bor Hillary (USA)
Carro Fernando (ESP)Ferlic Mason (USA)
Zoghlami Osama (ITA)Kebenei Stanley (USA)
Seddon Zak (GBR)Keter Benard (USA)

M 4 x 100 m viesti

EurooppaUSA
Burnet Taymir (NED)Burrell Cameron (USA)
Garia Christopher (NED)Carnes Brandon (USA)
Martina Churandy (NED)Gray Cordero (USA)
Paulina Hensley (NED)Royster Christopher (USA)
van Gool Joris (NED) 
Team Germany (GER) 


M Kiekonheitto

EurooppaUSA
Isene Ola Stunes (NOR)Ferguson Kord (USA)
Małachowski Piotr (POL)Mattis Sam (USA)
Martínez Lois Maikel (ESP)Vaughn Luke (USA)
Weißhaidinger Lukas (AUT)Williams Brian (USA)

Moukarinheitto

EurooppaUSA
Fajdek Paweł (POL)Donnelly Sean (USA)
Lukyanov Denis (ANA)Haugh Daniel (USA)
Miller Nick (GBR)McCullough Conor (USA)
Nowicki Wojciech (POL)Winkler Rudy (USA)


M Korkeushyppy

EurooppaUSA
Ivanyuk Ilya (ANA)Duffield Jacorian (USA)
Nabokau Dzmitry (BLR)McEwen Shelby (USA)
Nedasekau Maksim (BLR)Robinson Jeron (USA)
Sancho Miguel Ángel (ESP)Wells Jonathan (USA)

Keihäänheitto

EurooppaUSA
Kirt Magnus (EST)Dolezal Riley (USA)
Matusevičius Edis (LTU)Glover Tim (USA)
Röhler Thomas (GER)Shuey Michael (USA)
Vetter Johannes (GER)Thompson Curtis (USA)


M Pituushyppy

EurooppaUSA
Cáceres Eusebio (ESP)Gotch Jarvis (USA)
Montler Thobias (SWE)McCarter Steffin (USA)
Santos Héctor (ESP)Simpson Damarcus (USA)
Tentóglou Miltiádis (GRE)Ward Ja'Mari (USA)

Seiväshyppy

EurooppaUSA
Duplantis Armand (SWE)Houston Scott (USA)
Lisek Piotr (POL)Lightfoot KC (USA)
Wojciechowski Paweł (POL)Walsh Cole (USA)
Guttormsen Sondre (NOR)Waters Carson (USA)


M Kuulantyöntö

EurooppaUSA
Bertemes Bob (LUX)Awotunde Josh (USA)
Bukowiecki Konrad (POL)Hill Darrell (USA)
Haratyk Michał (POL)Jones Jon (USA)
Mihaljević Filip (CRO)Otterdahl Payton (USA)

Kolmiloikka

EurooppaUSA
Er Necati (TUR)Bates Keandre (USA)
Williams Benjamin (GBR)Benard Chris (USA)
Babayev Nazim (AZE)Carter Chris (USA)
Pontvianne Jean-Marc (FRA)Scott Donald (USA)



NAISET


N 100 m

EurooppaUSA
van Hunenstijn Marije (NED)Akinosun Morolake (USA)
Lansiquot Imani (GBR)Henderson Ashley (USA)
Pinto Tatjana (GER)Smith Caitland (USA)
Daryll Neita (GBR)Bryant Dezerea (USA)

N 200 m

EurooppaUSA
Dobbin Beth (GBR)Brown Brittany (USA)
Nelson Ashleigh (GBR)Jefferson Kyra (USA)
Pinto Tatjana (GER)Davis Courtne' (USA)
 Bryant Dezerea (USA)


N 400 m

EurooppaUSA
Baumgart-Witan Iga (POL)Blocker Jasmine (USA)
Nielsen Laviai (GBR)Felix Allyson (USA)
Święty-Ersetic Justyna (POL)Jonathas Wadeline (USA)
Williams Jodie (GBR)Okolo Courtney (USA)

N 800 m

EurooppaUSA
Bell Alexandra (GBR)Baker Olivia (USA)
Sharp Lynsey (GBR)Brown Ce'Aira (USA)
Lyakhova Olha (UKR)Iyevbele Kenyetta (USA)
 Mu Athing (USA)


N 1500 m

EurooppaUSA
Barysevich Daryia (BLR)Grace Kate (USA)
Ennaoui Sofia (POL)Mackey Katie (USA)
Reekie Jemma (GBR)Osika Shannon (USA)
Courtney Melissa (GBR)Cranny Elise (USA)

N 3000 m

EurooppaUSA
McColgan Eilish (GBR)Fraser Vanessa (USA)
Ngarambe Yolanda (SWE)Rowbury Shannon (USA)
Klein Hanna (GER)Schneider Rachel (USA)
 Cranny Elise (USA)


N 110 m aidat

EurooppaUSA
Bogliolo Luminosa (ITA)Ali Nia (USA)
Herman Elvira (BLR)Claye Queen (USA)
Kołeczek Karolina (POL)McNeal Brianna (USA)
Korte Annimari (FIN)Nelvis Sharika (USA)

N 400 m aidat

EurooppaUSA
Beesley Meghan (GBR)Barber Kaila (USA)
Folorunso Ayomide (ITA)Bookman Deonca (USA)
Ryzhykova Anna (UKR)Seymour Kiah (USA)
Sprunger Léa (SUI)Spencer Ashley (USA)


N 3000 m esteet

EurooppaUSA
Sánchez Irene (ESP)Austin Caroline (USA)
Wagner-Gyürkes Viktória (HUN)Barnes Courtney (USA)
Richardsson Camilla (FIN)Howard Marisa (USA)
 Lawrence Mel (USA)

N 4 x 100 m viesti

EurooppaUSA
Statia Pieter Margélis (NED)Johnson Kortnei (USA)
Jansen Bowien (NED)Parker Kiara (USA)
van Hunenstijn Marije (NED)Jefferson Kyra (USA)
Sedney Naomi (NED)Davis Courtne' (USA)
Boons Eefje (NED) 


N Kiekonheitto

EurooppaUSA
Perković Sandra (CRO)Allman Valarie (USA)
Rodrigues Irina (POR)Ashley Whitney (USA)
Steinacker Marike (GER)Card Kelsey (USA)
Tolj Marija (CRO)Tausaga Laulauga (USA)

N Moukarinheitto

EurooppaUSA
Fiodorow Joanna (POL)Ewen Maggie (USA)
Gyurátz Réka (HUN)Andersen Brooke (USA)
Malyshik Hanna (BLR)Kassanavoid Janee (USA)
Petrivskaya Zalina (MDA)Stewart Janeah (USA)


N Korkeushyppy

EurooppaUSA
Demidik Karyna (BLR)Butts Ty (USA)
Lasitskene Mariya (ANA)McPherson Inika (USA)
Levchenko Yuliya (UKR)Rowe Jelena (USA)
Herashchenko Iryna (UKR)Smith Amina (USA)

N Keihäänheitto

EurooppaUSA
Alais Alexie (FRA)Allgood Avionne (USA)
Khaladovich Tatsiana (BLR)Ince Ariana (USA)
Mūze Līna (LAT)Malone Maggie (USA)
Ogrodníková Nikola (CZE)Winger Kara (USA)


N Pituushyppy

EurooppaUSABekh-Romanchuk Maryna (UKR)Burks Quanesha (USA)
Iusco Florentina Costina (ROU)Reese Brittney (USA)
Mironchyk-Ivanova Nastassia (BLR)Saunders Shakeela (USA)
Rotaru Alina (ROU)Todd Jasmine (USA)

N Seiväshyppy

EurooppaUSA
Bengtsson Angelica (SWE)Caballero Vega Daylis (USA)
Sidorova Anzhelika (ANA)Grove Emily (USA)
Stefanídi Ekateríni (GRE)Nageotte Katie (USA)
Zhuk Iryna (BLR)Rhodes-Johnigan Annie (USA)


N Kuulantyöntö

EurooppaUSA
Dubitskaya Aliona (BLR)Carter Michelle (USA)
Guba Paulina (POL)Ealey Chase (USA)
Márton Anita (HUN)Stevens Jeneva (USA)
Roos Fanny (SWE)Ewen Maggie (USA)

N Kolmiloikka

EurooppaUSA
Gierisch Kristin (GER)Flynn Tiffany (USA)
Papahrístou Paraskeví (GRE)Franklin Tori (USA)
Peleteiro Ana (ESP)Oliver Imani (USA)
Zagainova Diana (LTU)Pitts Lynnika (USA)



Euroopan joukkue

USA:n joukkue

Kilpailun rahapalkinnot


Henkilökohtaiset lajit

SijaPalkintosumma €
1.7000
2.5000
3.4000
4.3000
5.2000
6.1000
7.500
8.500

Viestit

SijaPalkinto
1.6000
2.4000
3.2000
4.